Roest promoot zitvolleybal Voetballers in Mozambique in Soester shirts Duitse hulp bij strafschoppen ES2EBE23* Schaakteam ontloopt op het nippertje degradatie Galerij der kampioenen Een workshi Na 130 partijen 8 nieuwe clubkampioenen Badso ELKE WEEK EEN Sportprogramma ZITVOLLEYBAL TAFELTENNIS SCHAKEN Dronken man moet rijbewijs direct inleveren \SPULLENHULP Sportuitslagen BADMINTON ATLETIEK Edgar Cukier Duivenberichten KORFBAL KVO passeert in één klap twee tegenstanders ^nÉNSDAG 20 Apf NLP bij de NPB S De loper van de week Bericht voor alle adverteerder! in deze krant WOENSDAG 20 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGINA 18 Collecte voor Fonds Sport Gehandicapten Jan Lievestro Geen weemoed bij tafeltennissers Shot terug naar hoofdklasse StamSovoco zoekt integratie met gehandicapten Vijftien WZ'ers naar finale in Olympisch Stadion 'Leeuwen van Laulane' trotse koploper IN DE BUS? Futsal 20:00 NVC 4-SEC (Baarn) Softbal 19:30 Knickerbockers (D)-Hur- ricanes 2 (Bosstraat) Futsal 21:00 Estudiantes-Firtina'93 (Utrecht) Basketbal 18:30 Red Stars (D)-Oegstgeest (Beukendal) Korfbal 15:30 Minerva-KVO 15:30 Eem vogels-Al tius 4 (Sta ringlaan) Voetbal 14:30 Montfoort-WZ'49 14:30 TOV-Hees (Baarn) 14:30 CDN-'t Vliegdorp (Drie bergen) 14:30 SEC-Eminent Boys (Bos straat-West) Waterpolo 19:45 Zeist-Duinkikkers (D) ZONDAG 24 APRIL Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Arnhem (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Reigers (Bosstraat) Honkbal 14:30 Wombats-Knickerbockers Tennis 10:00 Shot-LTC Soestdijk (Zeist) Voetbal 14:00 SEC-DEV (Bosstraat- West) MAANDAG 25 APRIL DE VRIENDSCHAP DE ZWALUW BOWLING Soester Bowling Vereniging Duif 2-3, Pinshakers-Briljantjes 0-5, the Big Lebowski's-Strajk 1-4, Outsiders- Teamwork 0-5. Just Us-Toverbal 0-5, TNT-Pinkillers 0-5, Missfits-BB-tjes 1- 4, Man bijt hond-de Noten 3,5-1,5, Big Brothers-Heppie Hoekers 4-1, SNS-Fy- sio and Fitness 5-0, Danger Zone-Big Splitters 5-0, de Keuntjes-de Rode 1-4, Just for fun-B4 4-1. De komende maanden wordt on derzocht of bij StamSovoco een zitvolleybalteam van de grond kan komen. Dat gebeurt op initia tief van de club zelf. Marijke Roest gaat zich er sterk voor maken, in samenwerking met o.a. het Ben- tinck Fonds en de Nebas/Nsg, de sportbond voor gehandicapten. Min of meer een eerste aanzet werd zondag gegeven in Spleasure Centrum, waar het publiek ech ter - waarschijnlijk vanwege het fraaie weer - schitterde door af wezigheid tijdens de zitvolleybaldag die inmiddels een traditie aan het worden is. Het nieuwe nationale damesteam speelde een demon stratiewedstrijd tegen een afvaardi ging van het eerste damesteam van StamSovoco. De valide speelsters moesten duidelijk wennen aan de andere manier van bewegen en het was daarom niet verrassend dat ze verloren. Daarna vond een toernooi plaats, waarbij het Nederlandse vrou wenteam in de finale werd gestuit door Omniworld, de nieuwe club van Marijke Roest die zelf garant stond voor de organisatie en finan ciële steun kreeg van het Bentinck Fonds en de Nebas/Nsg. Zij wil met haar team nog voor de zomer vakantie op een trainingsavond een clinic verzorgen voor StamSovoco dat zo graag een zitvolleybalteam wil formeren, maar daar nog geen aanvragen voor binnen heeft. Of het lukt, is niet zeker. Roest wil in ieder geval bij de revalidatie centra De Hoogstraten in Utrecht en De Trappenberg in Huizen jon geren ertoe bewegen om te gaan zitvolleyballen. Na het behalen van de zilveren medaille op de Para lympics, was ze toch al van plan om jonge gehandicapten aan het spor ten te krijgen, omdat ze zelf heeft ondervonden dat zulks in mentaal en sociaal opzicht een enorme im puls kan geven. De Nebas/Nsg wil in dat verband ook meer met Roest gaan samenwerken, werd zondag duidelijk. 'Het was zondag hartstikke leuk. De bezetting was leuk, de deelne mers waren enthousiast. Ik vond alleen dat het bezoekersaantal te genviel, maar met zulk mooi weer gaan de mensen liever naar buiten in plaats van dat ze de hele dag in een sporthal zitten', aldus de ex- international. Shot speelde zaterdag zijn voorlo pig laatste wedstrijd op landelijk niveau. Een nederlaag tegen het sterke Victoria 2 konden de al ge degradeerde Soesters niet voor-, komen: 2-8. Shot eindigt hiermee op de vijfde plaats met een voor sprong van twee punten op num mer laatst Twenty One Up 2. Waarschijnlijk was het ook voor de laatste keer dat er op de gezellige en drukke zaterdag thuisgespeeld werd. Reden genoeg dus om er nog een keer vol voor te gaan. Tegen stander Victoria 2, de nummer twee in de eindrangschikking van de derde divisie, wenste echter niet mee te werken aan het feestje. In de eerste drie partijen kwam al leen Paul Roest in de buurt van een overwinning. Ook in het dub bel had Roest met Marcel Jansen kans op een punt, maar de beslis sende game ging uiteindelijk met 11-1 naar Victoria. Hans van Gooi brak de ban tegen Eugène Staffhorst. Met een aantal goede, risicovolle spinballen nam hij het initiatief in de rally's en boog hij een 3-7-achterstand in de vijfde game om in een 13-11-zege. Roest en Jansen konden vervolgens niet meer doen dan het hun tegen standers lastig maken. Van Gooi bleek nog genoeg over te hebben om ook het jonge talent Angelo Antonietti te verrassen. 'Er zijn van die dagen dat je heerlijk speelt en dit was er zo één', glunderde de Soester. 'Spinnen, blokken, over- spinnen, alles ging goed.' Met veel vechtlust maakte Van Gpol een 2- 0-achterstand in games goed. Net als zijn teamgenoten kijkt de nestor van de ploeg met plezier terug op het avontuur in de derde divisie. 'Ik heb heerlijk gespeeld en genoten van de gemoedelijk heid op zaterdag. Maar ja, Marcel en Martin (Fransen, red.) worden dan thuis verwacht.' Waarschijnlijk komt jeugdspeler Jos Prinzen het vlaggenschip volgend seizoen in de hoofdklasse versterken. moeilijke middag. Verzwakt door een zware verkoudheid kostte het hem veel tijd om de stelling in evenwicht te houden. In een goede stelling voor hem ging hij uiteinde lijk door zijn vlag (1-2). Ook Gerrit Muis deed niet wat er van hem werd verwacht. Hij bouw de wel een mooie stelling op, maar liet in tijdnood de kaas van zijn brood eten (1-3). Toen werd het wel heel moeilijk. Door de tactische opstelling die vooraf was bedacht speelden de overige Soesters met zwart tegen sterke tegenstanders. Harry Wilting en Arno Buyten speelden echter sterke partijen en wisten beide met zwart remise af te dwingen van hun (veel) sterkere tegenstanders. Bram Otto zette de kroon op een mooi seizoen door in het verre eindspel middels een trucje zijn tegenstander teverschal- ken (3-4). Roderick Loeber moest toen winnen, maar mocht uiteinde lijk blij zijn met de remise. Hiermee lag het lot van Soest in handen van twee andere teams. Zij voldeden aan hun sportieve plicht en wonnen, waardoor Soest net niet degradeerde. De sfeer in het Gilde- huis was nog lang opperbest. De Soester schakers zijn zaterdag met de schrik vrijgekomen en net niet gedegradeerd. De promoven dus van vorig jaar had een moeilijk seizoen. Her en der werden wat puntjes gepakt en met ingang van de laatste ronde had het team al les nog in eigen hand. Bij remise of winst zou degradatie definitief ontlopen zijn. Bij verlies was men afhankelijk van de uitslag van twee andere wedstrij den. Helgason had wegens vakantie vorige week woensdag al gespeeld en gewonnen. De opdracht voor zaterdag was dus duidelijk: haal drie punten uit de resterende 7 partijen. Maar zo gemakkelijk zou dat niet zijn tegen de tegenstander uit Hilversum die op volle sterkte was afgereisd naar Soest. Alleen bij winst zouden zij veilig zijn; een echt degradatieduel dus. Het begon slecht voor Soest door dat Pepijn Steenbergen niet lekker uit de opening kwam en al snel zijn tegenstander moest feliciteren. Eric de Haan aan bord 4 had ook een Een 36-jarige Soester kon nauwe lijks nog op zijn benen staan, toen hij zaterdagmorgen rond half drie uit zijn auto stapte. Dat was niet zo verwonderlijk, want hij had vieren half keer zoveel alcohol in zijn li chaam als is toegestaan. Het rijden was hem kort daarvoor ook al niet zo gemakkelijk afgegaan. Surveil lerende politie had gezien dat de man met grote moeite zijn auto had bestuurd. De man moest zijn rijbe wijs meteen aan de politic afstaan. Hij kan verder een dagvaarding van justitie tegemoet zien. kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, textiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Nederlanders hebben in de afgelo pen jaren geen betrouwbare naam opgebouwd als het aankomt op strafschoppen. Uit onverwachte hoek komt echter hulp, want nota bene een Duits telecombedrijf probeert de Hollandse koelbloe digheid rond de penaltystip te be vorderen. Bij zo'n zeventig tot tachtig voet balverenigingen in het land is het op zoek naar de beste schutter vanaf elf meter. Bij WZ'49 werd donderdag een van de voorrondes gehouden voor de grote finale, begin juni in het Olympisch Sta dion te Amsterdam. Profkeepers verdedigen dan het doel en verder is er een programma met verschil lende profspelers en mensen uit de betaalde voetbalwereld. In elk geval vijftien Soesters zijn dan van de partij, want zij plaats ten zich donderdag op Sportpark Zonnegloren voor de landelijke fi nale. Dat zijn de A-junioren Jona- han van den Broek, Bas Rijke en Sezer Ilhan, de B-junioren Yous- souf Tekin, Daniël Rademaker en Foto: Herman van Dam Martij n van Goor, de C-pupillcn Frits de Haes, Alan Emkic en Ste ven Smulders, de D-pupillen Jordy Schimmel, Jordy Bosman en Yas- sine Elmachouti en de E-pupillen Yordi Verheijen, Laurens Kromme en Casper Orsel. En passant kwalificeerden deze voetballers zich voor het lokale penaltykampioenschap dat op 18 mei bij 't Vliegdorp in Soesterberg zal worden gehouden. Per leeftijds categorie mogen er dan vijf spelers van alle vijf Soester(bergse) clubs achter de bal plaatsnemen. Ook de F-pupillen doen er aan rae° Van Es Rijksen 1; Patrick Ingrid 4; G.M. Schimmel 6; C. Kamphorst 7; R. v/d Mast 9; R. v. 't Net 11; Van Ginkel Kanters 13; R. van Hornsveld 15; A. de Bes 16; M. van Rouwendaal 22; J. de Jong 23; Gebr. De Bruin 27; Weldink- van Hengstum 28; H. Woud stra 30; H. Toonen Zn. 31; H. Vonk 42; J. Benschop 43; J. van Dijk 48; H. Vos 63; E. v/d Brakel Znn 70; Th. Wigtman 77; S. v/d Heiden 78; Th. Post 99. In een lichtgrijs verleden sponsor de het bekende Soester taxibedrijf Tak het derde elftal van de Soester voetbalvereniging Hees. Toen het bedrijf ophield te bestaan, moch ten de shirts in Soest en omstreken niet langer gedragen worden, maar ze waren nog in goede staat en zo maar weggooien leek zonde. De Derde Wereldgroep Soest (DWG) had de juiste connecties om dat te voorkomen. Zo begon een grote tas met voetbaltenues aan een lange reis. Via Soestdijk, Emmen en Borger kwam de tas tenslotte aan in Maputo, de hoofd stad van Mozambique. Daar begon een helemaal nieuw leven voor de hemden van Hees en Taxi Tak. De straatjongens van Ponto Final, de 'Leeuwen van Laulane', dragen de kleding nu met gepaste trots. De DWG onderhoudt via René Boezaard uit Borger al enkele ja ren contact met de straatjongens in Maputo. Boezaard woonde vroeger in Maputo en hielp lokale straat jeugd daar bij het opzetten van een voetbalschool. De school staat on der leiding van jonge volwassenen die vroeger zelf ook op straat heb ben geleefd. De voetballers noemen zich 'Leeuwen van Laulane' en be halen verrassende resultaten. Om mee te mogen voetballen moeten de jongens wel naar school gaan. En om dat te kunnen volhouden krijgen ze bij de Escola de Rua (de straatschool) steun in de vorm van maaltijden, schoolspullen en een luisterend oor. De Escola de Rua is later samen gegaan met het Centro de Encon- tro, een buurthuis voor straatjon geren. In dit buurthuis worden jongens tussen 9 en 16 jaar, die op straat leven en daar voor zich zelf zorgen, overdag opgevangen. De laatste bijdrage van de DWG zorgde ervoor dat de jongens dit buurthuis konden opknappen en inrichten. Twee jongens schopten het zelfs, letterlijk en fi guurlijk, tot profvoetballer. René Boezaard: 'Het eerste elftal van onze club speelt om het kampioen schap van district 4 van Maputo en staat voorlopig op de eerste plaats. Mochten er nog mensen zijn die voetbaluitrusting over hebben, dan zou de club dit goed kunnen gebruiken!' Jaarverslag Trekt het werk van de Derde We reldgroep Soest u aan en wilt u meer weten? Vraag dan het Jaar verslag 2004 (vers van de pers!) aan bij DWG-voorzitter Ans Mann, 60.11.511. Nieuwe medewerkers en/of donateurs (v.a. 12,00 per jaar) zijn natuurlijk ook van harte welkom. Zonder de steun uit de Soester gemeenschap zouden zij dit werk niet kunnen doen. Zie ook www.derdewcreldgroepsoest.nl. In Nieuwegein liep Edgar Cukier de halve marathon. Vanwege de vele bochten was het geen snel parkoers en het briesje en de hoge temperaturen deden de lopers evenmin goed. Toch wist Cukier een acceptabele tijd van 1.33.45 neer te zetten. Dat het bij wegwedstrijden ook wel eens fout kan gaan, ondervonden Aaldrik Tiktak en Petra Martcns in Heerde, waar ze deelnamen aan een wedstrijd over 15 kilometer. De hulpvaardigheid van padvin ders schoot iets te ver door, want zij verlegden een lint, waardoor iedereen de verkeerde kant werd opgestuurd. De atleten legden daardoor 17,5 kilometer af. /"TïLKE weekeen~\ SOESTER&OURANT \^WDE BUS?^^ Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 In één klap is KVO van de vierde naar de tweede plaats gestegen. Het passeerde SGV door in een rechtstreeks duel met 14-11 te win nen, én Activitas dat tegen kop loper en gedoodverfde kampioen Huizen het nakijken had. Met fraaie aanvallen was de ope ningsfase zaterdag voor KVO (4- 1), maar de gasten uit Culemborg gaven zich niet zomaar gewonnen en buitten hun lengteoverwicht uit. Zodoende werd het 4-5. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. SGV had meer balbezit, maar de precisie in de schoten was bij KVO hoger en een 8-6-voorsprong in de rust was de beloning. Loskomen kon KVO niet. Sterker nog, SGV knokte zich terug tot 11- •11 en toen was het de vraag wie als eerste zou scoren. Ilse van Rooijen forceerde met twee doelpunten de beslissing. SGV kwam die tik niet meer te boven. Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Vrijzinnige Geli Rembrandtl Neuro Linguïstis Wat Wat kar Een praktische works Donderdag 28 De toegi De NPB Soest organiseert op dor derdagmiddag 28 april een worl shop over Neuro-Linguïstisch Prt „animeren door Hans Moermai In deze workshop wordl inzicl geboden wat NLP zegt te zijn. vjLP js een techniek waarbij coir municatie sterk verbetert. Je kui als individu meer grip krijgen o jezelf en op je omgeving. Je lee met eenvoudige technieken je eige denken te beheersen en de werel naar je hand te zetten. NLP is oo een manier van omgaan met je zei ran omgaan met je omgeving. Aan de hand van een korte interai tieve inleiding en vooral het oef< nen met elkaar zal Hans Moerma met deze workshop NLP zichtba: maken. De workshop is bedoel om je interesse te wekken en ka helpen je eigen ingeslepen gedra ler discussie te stellen voor je zei Met deze workshop kun je een bi gin maken met inhoud geven aa het begrip 'Verbeter de wereld e begin bij je zelf. Het is beslist geen wetenschappi üjke bijeenkomst en geen psychi Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant be zorgen, door weer en wind, win ter en zomer. De Soester Cou rant is met recht trots op deze jongens en meisjes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgt de volgende bezorger een bonus: Germa van Stralen Adverteren in de Soester Courant slim. Je bereikt zo heel wat gezinn in Soest en Soesterberg. Is dit een oproep van de krai soms? Nee, maar ik wil die adverteerdi eens even vertellen hoe ze nog m mensen kunnen bereiken met h boodschappen. En hoe dan wel? Binnenkort kunnen ze ook i Radio Soest reclame maken vc hun producten of diensten. 1 lokale radio krijgt zijn eigen Ster Een eigen Ster? Ia. voor heel weinig geld kunn Soester bedrijven reclame mak °P de lokale radio. Mag dat wel van de Radiopc tie? Ia. dat mag van de Radiopolitie. I v'nden dat goed en weet je wat c mag? Je mag ook een programi adopteren. Adopteren, een programma? Ia. stel je voor dat je e hloemeazaak hebt en je wilt een bepaalde dag iets bijzond aanbieden. Nou dan kies je e Programma uit en dat is dan jo Programma, dat wordt aan het be en aan het eind van het program gezegd. En dan kun je ook een bloeme aanbieden aan een luisteraar .J jjebt het helemaal begrepen. I ls dus ook een mogelijkheid, jeetje wat zo'n middenstander c a" doen? Hij kan in z'n advertei ln de krant zetten dat hij op Ra ooest dan en dan te horen is. a> je kunt van alles bedenk voor die middenstanders. K dat ook wat? a. natuurlijk kost dat iets, m gezien het grote aantal luistera i ft.Je bereikt is dat maar een h jlein bedrag. :aarom doet Radio Soest jl'genlijk? °u, er was vraag naar bij oester middenstanders en he ok goed voor de lokale omro 'Jk zomaar geld vragen vonder en beetje raar. Ze willen bij Ra m\u!lets betekenen voor de Soe denstanders, daarom dus. je?C 't0ln 'k aan zo'n rat"0SP gewoon even bellen met Ra oest en je krijgt alle gegevens. l>er 035 60145 96? KloPt 035 60 1 45 96! Deze week houdt het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten (NFSG) in Nederland een collecte. Ook aan Soester deuren kan wor den aangebeld door een vrijwilliger die om een bijdrage verzoekt. De opbrengst van de inzamelingsactie komt geheel ten goede aan dc ge handicaptensport. Jaarlijks hono reert het NFSG honderden verzoe ken voor hulpmiddelen die min der valide mensen nodig hebben bij het sporten. Ook financiert het (fysieke) aanpassingen van sport accommodaties en ondersteunt het sportevenementen voor gehandi capten. Met de noodzakelijke financi ële steun maakt het NFSG sport veel toegankelijker voor een grote groep mensen met een lichame lijke beperking en een chronische ziekte. Het zet zich daar al dertig jaar voor in. In die decennia is er volgens het fonds veel veranderd. De hulp middelen worden tegenwoordig van lichter materiaal gemaakt. Ook qua techniek en vormgeving zijn op dit gebied veel verbeterin gen toegepast. De vraag naar fi nanciële hulp is enorm toegeno men, vandaar dat het NFSG veel geldnodig heeft. De collecte duurt tot en met zaterdag 26 april. Voor meer informatie over het fonds: www.nfsg.nl Jan Lievestro gaat aan de leiding in dc zomercompetitie van De Snoek baars. Hij won zaterdag de eerste van tien wedstrijden met ruime voorsprong op de overige deelne mers. Met 25 exemplaren kwam hij uit op een totale vangst van 5.30 meter. Sjaac van der Bliek, die tweede werd, bleef op ongeveer de helft steken, en Kik van de Hoef eindigde als derde met 2.68 meter. De winnaar van de wintercompe titie, Willem van de Kraats, reikte zaterdag tot de vierde stek. Futsal 21:50 SEC-Rustenburg (Beu kendal) Mini's 1 van Red Stars. Staand v.l.n.r. Daniël Lansaat, Robin Mul ders, Michelle Cramer, coach Maïkel Fagel, David Toonen, Sven Buc- kard, Bas van der Putten; zittend v.l.n.r. Timo van der Hammen, Merlijn da Costa Mota, Just Dorhout, Erim Wondergem, Yippe Au-Eung. Red Stars jongens aspiranten 1. Staand v.l.n.r. Michiel van 't Kloos ter, Levi Schouten, Roderick Holewijn, Joost Engel, coach Andres van Eeten, coach Edwin Majoor, Guido Steendijk, Alan Betasi; zittend v.l.n.r. Terence Robinson, Glenn de Rooij, Robin Verhoeks, Rick van de Hoef. Red Stars jongens junioren 1. Staand v.l.n.r. Max Peters, Teun Berg, Maïkel Fagel, Hidde Dorhout, coach Gijs Huurneman, Jairus Brands- ma, Don Hoitink, Michel van Eeden, Leroy Robinson, Richard Achban; zittend v.l.n.r. Terence Robinson, Nick Gerth, Boudewijn Verhoeks. Wedvlucht: Geertruidenberg Vaessen/Veenendaal 1; H.C. Rauch 2; R. Eimers 3; B.G. Schimmei 4; B. van Gardingen 5; H. de Bree 7; J.C. Wijnands 10; D. Krol 13; Mevr. Alte naar Zn. 14; J. Ruttenberg Zn. 15; G. Reijerse 16; A. Dijkstra 35; H.H. v/d Veen 61; R.W. Grift 76; Groe- nestein/Westerv. 79; E. v/d Esschert 90; R. Reiling 93; H. Voigt 123. SO Soest Zuidvogels B3 - SO Soest B2 2-6; SO Soest Al - 's Graveland Al 6-1; Hoogland B2 - SO Soest BI 0-7; Hui zen B2 - SO Soest B2 3-0; A-junioren: Bunnik A2 - SO Soest A2 1-4; B-juni oren: Ijsselmeervogels B2 - SO Soest BI 1-1; C-junioren: Llsselmeervogels C2 - SO Soest C2 4-1; MD-pupillcn: Odijk MD1 - SO Soest MD1 11-1; E-pupillen: Roda'46 El - SO Soest ET2-0; F-pupillen: Llsselmeervogels F1 - SO Soest F1 6-2; Roda'46 F12 - SO Soest F13 9-0. Jan van der Torn en Emmeke Faas zijn clubkampioen geworden van Badso. De badmintonners won nen de titel in zowel het enkel- als in het dubbelspel. Daarin speelden ze samen met respectievelijk Erik Creutzberg en Inge Houtman. In de individuele eindstrijd klopte Van der Torn Peter Polman, terwijl Emmeke Faas won van Annemarie Immerzeel. De mixtitel kwam terecht bij Rob Stomp en Bea Kaspers die voor het eerste team ook in de competitie sa menspelen. Het tweetal voorkwam in de finale dat Jan van der Torn, aan de zijde van Marcella Souhoko, zijn derde eindzege boekte. Bij Badso werden vorige week woensdag en zondag in sporthal De Banninghal in totaal 130 partijen afgewerkt voordat alle clubkam pioenen bekend waren. Er werd telkens om twee gewonnen sets gespeeld en in een eventueel nood zakelijke derde set ging het erom wie het eerst vijf punten scoorde. Er was ook een toernooi voor de 'mindere goden'. De dubbeltitel bij de heren ging daarbij naar Henry Kostelijk en Piet Kieft en bij de da mes naar Margaret van Rossenberg en Petra van Ooyen. De finalisten van de clubkampi oenschappen van BC Badso.

Soester Courant | 2005 | | pagina 17