ChristenUnie krijgt brede steun bij actie tegen bloot-in-bushokjes SP moet eigen partijafdeling in Soest eerst nog gaan verdienen 2® Waarde I.99 2.29 0.99 0.99 5.00 25% Korting 1,00 NU NAAR NIJHOf NIJHOf Campo de Borja Jonagold Kipfilet Van de Graaf SUCCESVOL VERKOPEN? WOENSDAG 20 APRIL 2005 83e JAARGANG NO. 36 DEZE WEEK Ouders in Soest-Zuid verontrust Verdachte aanranding van kleuter aan gehouden Morgenochtend werkonderbreking huisartsen 1,00 rv v Live 'sex-gesprek' schokt commissie Zaaltje van de Rank puilt uit SOESTER KALENDER KLEUR IN DE KRANT 35% korting op alle badmeubelen 35% korting op alle schuifwanden DESKUNDIG ADVIES Technis. Woningmakelaardij -Taxaties Hypotheken - Assurantiën jpHol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars Zondag 24 april is Intratuin Amersfoort geopend I OPELe Gevulde koeken Pepsi, 7-up of Dr. Pepper Filet Americain Bel voor een goed gesprek 035 6032737 REGIOMAKELAARS Politie voetbalt voor Hospice. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel Soesterberg Woestijnloop unieke ervaring voor Hans van Ee. Vrijspraak in afpersingszaak. 1 Soesterberg herdenkt dode. Sport Sport II Prikbord medische dienst Kerkdiensten Radio Soest COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Gemeente onderzoekt tevreden heid klanten. Plan_vQi Hans Kampf: 'Over nog een 25 jaar is het allemaal beter, hoop ik...' Opruimbende geeft voorbeeld. Familieberichten 6 Huurwoningen 7 Op Soest 9 Verdwenen Soest Hervonden: Villa Buitenhof. Soest 50 jaar geleden. Cultuur 11 Imposant lustrumconcert By zantijns kleinkoor. Cultuurplatform vraagt politiek om aandacht. Presentatie dansles Idea. Bluesnight in Artishock. 15 Een achttienjarige Soester is vorige week aangehouden op verdenking van het plegen van ontucht met een kleuter van vier jaar. De verdachte zou het jongetje op zaterdag 2 april gedwongen hebben tot onze delijke handelingen. Vooral dankzij een goed signalement kon de politie hem tien dagen later aanhouden. Hij is vrijdag voorgeleid aan jus titie en in een later stadium zal hij voor de rechter moeten ver schijnen. De Soester was geen onbekende van de politie, maar woordvoerder Hans Meuleman wil niet bevestigen dat de ver dachte eerder voor een soortge lijk vergrijp is aangehouden. De ontucht speelde zich af op 2 april, rond een. uur of vijf 's middags op de Betje Wolfflaan. Direct nadat het nieuws van de aanranding zich verspreidde, ontstond er grote onrust in de wijk. 'Het moet behoorlijk hef tig zijn geweest, wat er gebeurd is. Ouders lieten hun kinderen alleen nog maar onder toezicht buiten spelen of hielden ze in de tuin', vertelde een moeder vorige week. Volgens haar vonden veel ou ders het schandalig dat de poli tie naar de buurtbewoners geen actie ondernam. 'Iedereen die je hoort, is verontrust. Al komt alleen de wijkagent maar even langs om te zeggen dat we ons geen zorgen hoeven te maken. De politie hoort ons toch in te lichten wat er aan de hand is en wat ze doet? Ik heb gebeld, maar ze wilde niets kwijt. U leest het wel in de krant, zei de agent. Uiteindelijk vertelde die me dat ze iemand aan het scha duwen waren', aldus de vrouw vorige week woensdag. Wat ze toen nog niet wist, was dat de politie een dag eerder de verdachte in zijn woning, elders in Soest, had aangehouden. 'In het belang van het onderzoek hebben we bewust geen mede delingen naar buiten gedaan', reageerde Meuleman donder dag. 'Aan de ene kant wil je de wijk bewoners wel inlichten, maar het kan de mensen ook veront rusten. Bij zedendelicten ligt dat helemaal gevoelig, daar moet je voorzichtig mee omgaan. We moeten een afweging maken. De vraag is of je mensen ge ruststelt of dat je het onveilig- heidgevoel juist aanwakkert. Dat laatste is subjectief, de een voelt zich eerder onveilig dan de ander. Daarom hebben we be sloten niet naar buiten te treden voordat de zaak was afgerond.' Dat de politie geen signaal af gaf betekent niet dat er geen werk werd gemaakt van de ze denzaak. Meuleman: 'Het leek misschien wel alsof we niets de den, maar we waren er wel de gelijk mee bezig. We hebben er meteen het wijkteam en de re cherche opgezet en een buurt onderzoek verricht.' Aan de hand van getuigenver klaringen en een duidelijk sig nalement kon de achttienjarige verdachte worden opgespoord en ingesloten vöor verhoor. Net als hun collega's in andere Eemlandse gemeenten leggen de Soester huisartsen morgenochtend hun werk neer. Alleen spoedgeval len worden opgevangen, zegt de huisartsenvereniging. De werkonderbreking begint mor genochtend om half tien en duurt tot twaalf uur 's middags. De art sen voeren actie tegen wat zij noe men het 'afbraakbeleid' van minis- r Hg* NU GROTE PLANTEN 'f Heerlijk geurende LAVENDEL!! pot maat 0 15 cm.. POTGROND EN TUINAARDE jasper kok tekent twee jarig contract Ajax 1. Spannende ontknoping bij WZ'49. Hockey titel ligt klaar aan Bos straat. Receptie heren grote baal 18 Kwekerij Groeneveld Jl 300 m na Scouting Buitenzorg ingang Kwekerij Groeneveld aan de linkerkant. Amsterdamseweg 57A Baarn. Tel.:035-543 11 02 4rjlr - «sV «£*4 >'2. De ChristenUnie heeft de dis cussie over de nieuwe APV (het plaatselijke 'wetboek') aangegre pen voor een nieuw pleidooi te gen de oprukkende blootreclame langs de openbare weg in Soest, met name in de bushokjes. Frac tieassistent Hans van Schaik liet maandagavond de raadscommis sie Bestuur Middelen tijdens een 'live' telefoontje meegenieten van een overvalst 'sex-gesprek'. De commissie toonde zich nogal geschokt. Van Schaik - die als 'ge woon burger' gebruik maakte van het inspreekrecht - liet eerst fo to's rondgaan van het 'onfunctio nele bloot' en de 'aanstootgevende reclame' die hij her en der in Soest in de abri's had aangetroffen. Ver volgens belde hij met zijn gsm het telefoonnummer dat op een van de 'blote' affiches was afgedrukt. 'Stel dat deze vrouw, in deze pose en met hetzelfde verhaal, hier in de raadzaal zat; gaan we dat dan ook maar gewoon vinden...?' Hij sprak het gemeentebestuur aan op de volgens hem vervagen de grenzen, waardoor op den duur niemand meer weet wat de norm is. Van Schaik omschreef de re clame als misleidend, aanstootge vend, opruiend en kwetsend, om dat zij aanzet tot 'sexgevoelens'. 'Is dat dan waar het allemaal om draait in deze verloederende maat schappij? Hij riep de commissie op 0900- BfVV 1 om goed na te denken. 'Want het kan zo maar zijn dat uw kleinkin deren later zeggen: opa of oma, wat hebben jullie er een chaos van gemaakt...' De commissie kon zich wel vinden in Van Schaiks pleidooi. Tijmen Koelewijn (Soest 2002) bracht De gewraakte reclame die Hans van Schaik in een bushokje langs de Dalweg aantrof, met het telefoon nummer dat hij maandagavond 'live' belde. Van Schaik zelfs hulde voor zijn moed om deze zaak, waarover zo vaak lacherig wordt gedaan, aan de orde te stellen. Alleen Ans Mann (GroenLinks) vond dat de overheid geen 'zedenmeester' moest zijn. Er zijn ook mensen die zich bijvoorbeeld ergeren aan de gelikte reclame voor de krijgs macht, vond ze. Dat leverde haar overigens een reprimande op van Karei van Geet (oud-beroepsmi litair en fractievoorzitter van de WD), die erop wees dat ook zij haar vrijheid te danken had aan het optreden van de krijgsmacht, 60 jaar geleden. Geestelijk welzijn De reactie van burgemeester Jans sen op Van Schaiks betoog was deze aanvankelijk wat al te genu anceerd. Hij mopperde dan ook dat het College het 'groen' ken nelijk belangrijker vindt dan het geestelijk welzijn van de burgers, maar de burgemeester wees hem terecht. Hij beloofde Van Schaik - die ook van de zijde van de plaatselijke kerken inmiddels heel wat bijval heeft gekregen - dat het College zich nog actiever zal opstellen bij de onderhandelingen over het contract met de bushok jesmaatschappij. Het is wel zo dat Soest zelf geen cent voor de abri's hoeft neer te leggen, omdat ze ge financierd worden uit de opbrengst van al dan niet aanstootgevende reclame. Van Schaik was met die toezegging tevreden. ter Hoogervorst van VWS. Ze vin den dat hij beloften niet nakomt en dat er dus helemaal geen akkoord is over het beleid vanaf 1 januari 2006. De huisartsen hebben be zwaren tegen de zorgverzekerings- wet die volgens hen onder meer concurrentie in de hand werkt. Morgenochtend gaan ze in plaats van werken het debat van de vaste kamercommissie hierover volgen. Dat de SP (Socialistische Partij) ook in Soest een groeiende aan hang heeft zal geen verbazing wekken. De partij heeft - landelijk gesproken - de wind in de rug. In Soest heeft ze een aanhang van in middels 60 betalende leden, maar dat is vooralsnog niet voldoende voor een zelfstandige afdeling. De Soester SP moet dat eerst nog ver dienen, met plaatselijke acties. Maandagavond smaakten de plaat selijke SP'ers alvast het genoegen van een meer dan 'uitverkochte' zaal. SP-prominent Harry van Bommel, Tweede-kamerlid, was op uitnodiging van de voorlopige 'werkgroep' in de Rank, waar zo'n 50 dames en heren van doorgaans gevorderde leeftijd (te oordelen naar de verschillende tinten grijs) kwamen luisteren wat hij te ver tellen had. Onder het publiek een aantal opvallende gezichten, zoals een voormalig gemeenteraadslid van de PvdA (evenals de recent gewipte secretaris van de PvdA- afdeling Soest) en zelfs een zittend raadslid van GroenLinks... Ze werden verwelkomd door Ma- riëtte van den Bank, die zelf een verhaal hield over de 'stille' ar moede in Soest. Ze deed dat aan de hand van een brief van een Soester AOW-echtpaar, dat zich beklaagde over de gevolgen van een foutieve teruggave van de be lasting. Ze waren daarvan eerst op vakantie gegaan, maar kwamen in de problemen toen ze het groot ste deel weer moesten teruggeven. Volgens Van den Bank leeft 11% van de hüishoudens op of onder de armoedegrens. De SP wil de 'rijk dom' herverdelen, zodat iedereen volwaardig kan deelnemen aan de samenleving. Daarvoor wil de partij zich ook in Soest gaan in zetten. 'Tweede' partij Van Bommel ging kort in op de historie van de partij, die in 1972 is opgericht en zich vooral profi leerde op terreinen als volkshuis vesting, milieu en gezondheidszorg. Pas in 1994 slaagde ze erin door te dringen tot de Tweede Kamer, waar ze inmiddels een 9-mans fractie heeft. In de peilingen staat de SP op 15 zetels. Volgens Van Bommel beschouwen veel kiezers de SP als hun 'tweede' partij, met vooral de PvdA als de grote broer, waarmee hij graag - samen met GroenLinks - een links regeerak koord zou willen maken. Menselijke waardigheid, gelijk waardigheid en solidariteit - vol gens Van Bommel is dat het spe cifieke gedachtegoed van de SP. Hij uitte zijn zorgen over de ver schraling van de publieke sector - onderwijs, zorg, openbaar ver voer, etc. - waarvan de kwaliteit achteruitholt. 'Veel mensen maken zich grote zorgen omdat de gaten die hier vallen straks niet meer te dichten zijn...' De door rechts veelbezongen neoliberalisering be tekent simpelweg dat de burgers de rekeningen voor onderwijs, ge zondheidszorg etc. allemaal zelf mogen gaan betalen, aldus het ka- W/7J Hans van Bommel merlid. Hij stelde overigens tevre den vast dat nu zelfs in het CDA het verzet tegen de topsalarissen begint te groeien. Lees verder op pagina 3 De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten niet een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 21 april 10:00 Vertelochtend 55+, De Klarinet, Klarinet 39. 20:00 Lezing ds. P. van Win den, 'De Da Vinei Code uitge legd', Emmakerk, Regentesse- laan 2B. Dialezing over natuur 't Gooi, Groei Bloei, EHBO-gebouw, Parallelweg 7A. Vrijdag 22 april 19:30 Optreden Shantykoor (55+), Klaarwater, Wiardi Beck- manstraat 475. 20:00 Toneel: 'Broeders bij nonnen, waar zijn we aan be gonnen?', De Rietpluim, de Rank, Soesterbergsestraat 18, 5,00. Zaterdag 23 april 10:00 Stekkenmarkt Groei Bloei, Schrikslaan 1-3. 10:30 VW-bosuitje, start bij De Kwekerij, Molenstraat 157, 3,00. 16:00 Presentatie Idea-danscur- sussen, Idea-theater, Willaert- straat 49, 2,00. 17:00 idem. Toneel: 'Broeders bij nonnen, waar zijn we aan begonnen?', De Rietpluim, de Rank, Soes terbergsestraat 18, 5,00. 20:30 Eindbal Gilde, Gildehuis, Steenhoffstraat 46, 2,50. 22:00 Bluesnight met 'Blues Happens', Artishock, Steenhoff straat 46A, 10,00. Zondag 24 april 12:00 Sportfestijn Smitsveen, Smitsweg e.o., 0,50/1,00. 15:00 Jazzconcert Equinox, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 7,00. 15:00 Expositie Birgitt Busx' Panic in Paradise', Anna Pau- lownahuis, Burgemeester Gro- thestraat 51. 15:00 Solotoneel Margreet Blanken, 'Etty Hillesum', NPB- kerk, Rembrandtlaan 20, 4,00. 20:30 Film 'Un long Dimanche de Fiangailles', Artishock, Steen hoffstraat 46A, 3,50/5,00. Maandag 25 april 14:00 Lezing B. Boneschans- ker over 'De Ploeg', Humanis tisch Verbond, NPB-kerk, (ingang via Pieter de Hooghlaan). 20:00 Presentatie theatercursus Idea, Idea-theater, Willaertstraat 49, 2,50. 20:00 Lezing Kyra Gunneweg over verslaving en opvoeding, Emmakerk, Regen tesselaan 2B. 20:30 Film 'House of Flying Daggers', Artishock, Steenhoff straat 46A, 3,50/5,00. Lees verder op pagina 3 19 bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Installatie van alle topmerken AIRCONDITIONING. Snelle levering service - Onderhoud. Ook portable modellen direct uit voorraad. Zonder hak- en breekwerk. Qouis "on Airconditioning en luchtbehandeling Koningsweg 2-29, Soest - 035-6035650 E-mail: Igrift@tiscali.nl www.louisvandegrift.nl HoJ Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 www.holenmolenbeek.nl 035 601 13 04 Besteen hippe plant die High'tensiaeeh Hortensia! Het schijnt dat je er flink van in hogere sferen kunt raken...of je gaat gewoon langs 't Vaarderhoogt, heb je meteen de juiste sfeer te pakken! Zaterdag 23 april viert Intratuin feest! De eerste 25 klanten krijgen dan een gratis kruiwagen vol met eenjarige zomerbloeiers en 2 zakken potgrond cadeau! Wees er dus snel bij! En' natuurlijk geven we nog heel veel korting cadeau in onze vestiging. U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Eigenlijk hartstikke 'hortologisch' toch..? De Hortensia hoeft niet te worden gesnoeid maar het mag wel. Eigenlijk spreken we van uitdunnen, waarbij ca. 1/3 van de (oude) takken wordt verwijderd, zodat er meer licht valt op de kern van de plant. De meest bekende Hortensia's zijn die met bolvormige en platte bloemen. De Pluimhortensia en de bekende 'Annabel' mogen ieder voorjaar bijna geheel afgeknipt worden. oP alle Buiten Hortensia's AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag koopavond. UIN ADVIES CE CENTRUM '-j Dorresteinweg 72 b Soest Tel.: 035 - 601 28 83 Vina tinto ,3,5% 2004 per fles Jtk 0 Handappelen zak 3 kilo Vers afgebakken 4 stuks set 4 blikjes Div. soorten 100 gram C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- funda NVM QUALIS "Kijk op onze site" www.buijsregiomakelaars.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 1