Hypotheek oversluiten interessant? DEMONSTRATIE oownwr eRf) 'Politiek voor ondernemers' Jongleren bij de Rabobank Nieuw in Soest: aanmeetpunt voor medische hulpmiddelen ÜU expert SCHOEMAKER SOGSTER Provincie presenteert voorjaarsnota 2005 Unicef-verkoopstand Burgemeester Koos Janssen weer aan 't werk Meer nadruk op uitvoering In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Rijverbod maanden lagere oversluit kosten geen rente betalen Interessant? Jazeker! Het is tijd voor de Rabobank. Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen 'Nee bedankt' Workshop gemeenteraadsverkiezingen Vrijwilligers actief voor het goede doel Eerste activiteit bij 100-jarig jubileum Nickie wint ballonnenstrijd soestekScouramt Meijer Orthopedie aan Middelwijkstraat ^ESPRESSO, Letsel inzittende door aanrijding Gezocht: 't vieste kind van 't land Onder invloed 'V erliesverwerking en kanker' in THHA Naaldfeest Baarn op vrijdag 6 mei Dinsdag 12 april jl. was de aftrap van een reeks van activiteiten voor relaties van de Rabobank Soest Baarn Eemnes, in het kader van het 100-jarig bestaan van de Ra bobank Soest in 2005. Het thema van de bijeenkomst was 'de kunst van het loslaten'. De Rabobank Soest kent een rijk verleden dat teruggaat naar de op richting van de Boerenleenbank in 1905. Gedurende het hele jaar worden er diverse activiteiten ge organiseerd voor jong en oud. In Royal Pare Hilton Soestduinen werd een groep van ongeveer 100, voornamelijk zakelijke relaties van de bank ontvangen voor een fees telijke bijeenkomst. Het thema van de bijeenkomst werd op ludieke wijze ingevuld met de hulp van enkele jongleurs. Na ontvangst van jongleerballen werden alle aanwezigen op enig moment uitgenodigd zelf een bal letje op te gooien en te ervaren hoe moeilijk 'de kunst van het loslaten' is. De avond werd afgesloten met een borrel, waar nog lang werd nagesproken over deze feestelijke, maar vooral spectaculaire, avond. Het was een succesvol begin van een feestjaar voor de Rabobank Soest Baarn Eemnes. Op 21 mei vindt de volgende fees telijke activiteit plaats. Alle inwo- Burgemeester Koos Janssen heeft maandag zijn werkzaamheden weer opgepakt. 'Ik ben met plezier weer aan het werk gegaan. Mijn herstel is voorspoedig verlopen en ik voel me goed', aldus Janssen. De burgemeester werd op Goede Vrijdag bijna getroffen door een hartinfarct. Hij vertoonde alle symptomen, maar door tijdig in grijpen werd voorkomen dat zijn hart schade opliep. Twee dagen nadat hij in het UMC was gedot terd, mocht hij alweer naar huis, waar hij vervolgens drie weken de tijd nam om te herstellen. In die periode werd hij overladen met beterschapwensen, bloemen en fruit. Janssen: 'Die hebben mij goed gedaan. Voor al die blijken van steun en sympathie wil ik ie dereen hartelijk danken.' ners van Soest én Baarn worden uitgenodigd dan deel te nemen aan een fietstocht door het werkgebied van de bank. Noteer deze datum alvast in uw agenda! De stemming zat er goed in tij dens het eerste feestje van de jubi lerende Rabobank. Foto: Loek van Walsem. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voor keur in jpg-formaat) voort aan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te stu ren. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie De provinciale voorjaarsnota 2005 geeft de financiële vooruit zichten voor de begroting 2006 en de bestuurlijke hoofdlijnen voor de verdere invulling van het coalitieakkoord tot en niet 2007. In 2006 wordt - meer dan voor gaande jaren - nadruk gelegd op de uitvoering van projecten. De strategische plannen en de Agenda 2010 zijn inmiddels vast gesteld, vandaar dat de aandacht gericht kan worden op daadwer kelijke uitvoering. De financiële perspectieven voor de provincie zijn positief te noemen, in 2006 is een bedrag van 12,9 miljoen euro nader in te vullen. De gunstige vooruitzichten zijn onder meer te danken aan structureel hogere op brengsten uit de motorrijtuigenbe lasting (2,3 miljoen euro) en er valt een incidenteel bedrag vrij van 5,3 miljoen euro door de herijking van de reserves. Verder zijn belangrijke stappen gezet met betrekking tot de kwaliteitsslag van de organisa tie, digitalisering en elektronische dienstverlening brengen de provin cie dichterbij de burgers. Provincie van 'nu' De provincie beweegt zich in een dynamisch krachtenveld: bestuur lijke grenzen vervagen, maatschap pelijke problemen doen zich op een ander schaalniveau voor en pro vinciale verantwoordelijkheden ne men toe door decentralisatie van rijkstaken. De provincie van 'nu' is een presterende provincie met een duidelijke 'agendasettende' rol. Dit krijgt onder meer vorm in meer bo venlokale en grootschalige projec ten, zoals 'Hart van Heuvelrug' en de Nieuwe Hollandse Waterlinie. Thema's waar de provincie het ko mende jaar in investeert zijn onder meer Jeugdzorg, Musea, Landelijk gebied en Stedelijke vernieuwing. Verder wil zij fors investeren in elektronische dienstverlening, zoals '*Öe digitalisering van bestemmings plannen. Wat betreft de verbetering van de kwaliteit van de organisatie wordt ingezet op digitaal beschikbaar stellen van documenten en infor matie en een verbetering van de transparantie van de organisatie en interactie met de burger door elektronische dienstverlening. Deze kwaliteitsimpuls vraagt tegelijker tijd om een aanzienlijke investe ring, en om inzet van een speciale innovatiereserve. Hiervoor wordt 5 miljoen euro uitgetrokken. Kwaliteitsverbetering van de orga nisatie is (en wordt) in 2005 ook bereikt door verbetering van de efficiency en reductie van taken. De organisatiereducties zijn inmid dels doorgevoerd, de maatregelen met betrekking tot de takenreduc- tie worden in de loop van dit jaar verder doorgevoerd. Eind 2005 zal het eerste effect hiervan duidelijk worden, een rapportage volgt. Stimuleringsfonds In 2005 zijn de eerste bijdragen uit het Stimuleringsfonds, een fonds voor structuurversterkende projec ten, aangewend voor onder meer de Jeugdzorg (4,3 miljoen euro), de renovatie van de Utrechtse molens (4 miljoen euro), de ver sterking van de kenniseconomie (4,3 miljoen euro), en - onder voorbehoud - de herinrichting van de Nedereindseplas (2,8 mil joen euro). Voor grondbeleid en stedelijke vernieuwing zijn in 2006 middelen gereserveerd. De uitvoering van het coalitieak koord ligt goed op schema, er is geen aanleiding voor belangrijke wijzigingen. Alle strategische be leidsplannen zijn vastgesteld, een concrete agenda geeft 'richting aan de verdere uitvoering van het beleid in - voor ieder zichtbare - resultaten. Een man uit Vleuten heeft zijn ver blijf in Soest met minimaal een uur moeten verlengen. Zo lang mocht hij niet meer achter het stuur van zijn auto kruipen. De man was op de Insingerstraat aangehouden om te blazen en toen bleek dat hij net iets te veel alcohol had genuttigd. Hij kreeg ook een proces-ver baal. Sluit vóór 15 mei 2005 uw hypotheek over bij de Rabobank en profiteer dubbel van het aantrekkelijke actie-aanbod. U betaalt tot 3 maanden geen rente en bovendien verzorgt de Rabobank snel en deskundig uw nieuwe hypotheek voor het totaalbedrag van slechts 720,-*. Bel nu voor de actievoorwaarden of een afspraak, telefoon (035) 6096319. 'Dit bedrag is netto, gebaset Rabobank Soest Baarn Eemnes Rabobank BURG. GROTHESTRAAT9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 :t langer meer de ontbre- vitamon introduceert na- ine Dit is een krachtig n soepele gewrichten. Zo Davitamon Calcium goede botaanmaak, maar richten in een goede con- :amon Calcium Gluco- ze vitamine bevordert de j van 1,50 cosamine. /an de verpakking op len gehouden Davitamon 1 in behandeling genomen. Nieuwe computer nodig? Problemen met uw oude? Computer upgraden? WH- COMPUTERS tel. 6090443. COMPUTERPROBLEMEN? Van den Bos PC Support heeft de oplossing voor par ticulier en MKB. Elke dag van 9-21 u. ook in het weekend! Bel: 035-5239968 (Soest). Voorjaarsopr. bij ROMEKA- MEUBEL. Weteringpad 60 t.o. Karwei. 06-53784257. www.romeka.nl Hoge kort. PIANOLES, keyboardles. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en goed een toetsinstrument bespelen. Gratis proefles! Ook thuis les! U krijgt les van een ervaren, enthousiaste, gediplomeerde muziekleraar (cons.). Bel Pe ter Loef, tel. 035-6027330. HORLOGEREPARATIES. Gegarandeerd goed! Uur werkmakerij Westeneng, Den Blieklaan 48, tel 035- 6011766. Voor BANKSTELLEN in alle prijzen naar Bram reizen. Modern, eiken, leer enz. Tevens kasten, salontafels, dressoirs, tv en compu termeubels, slaapkamers, matrassen, eethoekstoelen en tafels. Het goedkoopste adres op de Veluwe. B. Ham Hooglandseweg 19 Nij- kerkerveen. 033-2571654. wo.mi. gesloten. laatst in de Soester Courant 7. Woningruil 8. Diversen 9. Handel 6,96 8,62 €10,29 €11,95 €13,62 €15,29 €16,95 €18,62 €20,28 €21,95 €23,62 €25,28 €26,95 ester Courant, contant te worden betaald. p woensdag oen jncl. BTW vOENSDAG 20 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 PAGINA 6 teen op am wordt samengesteld, aak van kraakbeencellen, eds minder Glucosamine tan je dagelijkse voeding in buigzaam te houden, k van extra Calcium voor k her kraakbeen tussen je cosamine. eventueel ook mogelijk. Voor aan melding en informatie: mevrouw Weitzel; 035-60.16.182. Om lid te worden van Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties; 070-33.39.300. Wie Unicef wil steunen kan de organi satie maandelijks een bedrag van 10,- storten. Een eenmalige gift is ook van harte welkom. Een do natie voor Unicef kan overgemaakt worden op giro 121. De Unicef-winkel aan de Lange Brinkstraat 62 is dagelijks geopend; 035-60.10466. www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Stichting Balans krijgt van de ge meente een bedrag van 9.065,- voor het project 'Nee bedankt'. Met dit geld kan ze voorlichting geven over roken, alcohol en drugs aan leerlingen uit de groepen acht van de Soester basisscholen. De stichting verzorgde voorheen de lessen op verzoek van de politie. De gemeente vindt het project zo belangrijk dat ze Balans gevraagd heeft het voort te zetten. De sub sidie was al opgenomen in de be groting en wordt gefinancierd uit het potje drugspreventie. De stand bij AH aan de Burge meester Grothestraat is gepland op 12,13 en 14 mei. Deze kan door gaan als nog enkele vrijwilligers zich voor vier uurtjes beschikbaar willen stellen. Voor twee uurtjes is men in de wereld van kieslijsten, verkiezingsprogramma's, coalities en dualisme. Gaston Crolla van de Kamer van Koophandel over deze belangrijke problematiek: 'Op het moment dat je als ondernemersorganisatie het systeem en de procedures kent, kun je je lobby veel handiger maar vooral effectiever vormgeven. Op deze manier spelen de belangen van ondernemers, en niet te verge ten het economische belang van de regio, weer een rol op het politieke strijdtoneel.' Tijdens de workshops, geleid door iemand van een politieke partij én een ondernemer, werd ingegaan op het tot stand komen van ver- Nickie Leijenhorst heeft de bal lonnenwedstrijd bij winkelcentrum Overhees gewonnen. Haar ballon kwam terecht in het plaatsje Roos- daal in België, 206 kilometer van Soest. kiezingsprogramma's. De trainers van PvdA, CDA en VVD gaven een interessant kijkje in hun keu ken, zodat bestuurders daarmee hun voordeel konden doen. Om ervoor te zorgen dat de opgedane kennis daadwerkelijk in de praktijk gebruikt wordt zullen MKB, VNO en de Kamer met de ondernemers verenigingen de lobby voorberei den en ter ondersteuning hiervan o.a. brochures uitreiken. /^EIJ^WEEKEEN^ Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Vrijdag 29 april Lampiontocht aan Birkstraat 21:00 uur! In het krantje 'Soest herdenkt en viert 60 jaar bevrijding' staat dat de lampiontocht op vrijdag 29 april om 20:00 uur begint bij het ontmoetingscentrum De Klarinet. Dat is niet juist. De tocht begint namelijk om 21:00 uur vanaf de 'Meubelboulevard' aan de Birk straat. Meer informatie over de route is te vinden in het 'boekje' Koninginnedag Soest 2005 van het Oranje comité. Kom a.s. zaterdag vanaf 10 uur tot 17 uur naar de Nespresso demonstraties bij Expert Schoemaker te Soest. Unicef heeft komende donderdag, vrijdag en zaterdag een verkoop stand staan bij de supermarkt AH aan de Smitshof. Er zijn dan al lemaal leuke cadeauartikelen te koop, zoals de nieuwe collectie wenskaarten, kopjes, T-shirts en knuffelbeestjes. Op 12 april vond een bijeenkomst voor bestuurders van alle onderne mers- en winkeliersverenigingen in de regio's Gooi en Ecmland plaats. De happening, georganiseerd door de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemlund, MKB Midden Vederland, VNO-NCW Midden en VNO-NCW West, stond in het :eken van de komende gemeente raadsverkiezingen. Het doel was concrete handvatten te bieden om de belangen van hun achterban ef fectief te behartigen. Begin 2006 worden weer ge meenteraadsverkiezingen gehou den. Voor ondernemers van groot belang, omdat gemeenten grote invloed hebben op het onderne mersklimaat. Plaatselijke partijen starten ruim van tevoren met de voorbereiding van hun verkiezings programma. In dat programma mag een economische paragraaf niet ontbreken. Deze zomer stellen de diverse partijen hun program ma's vast en dit najaar worden de kieslijsten opgesteld. Met de workshop werd het georga niseerde bedrijfsleven geholpen om -via dc lobby - deze programma's te beïnvloeden. Als de lokale on dernemers zich willen inzetten voor een gunstig ondernemersklimaat, begint dat bij de lokale verkiezings programma's. Rob Spaan, vanuit VNO-NCW verantwoordelijk voor de relatie 'bedrijfsleven-politiek', hield een betoog over de ins en outs van de gemeentelijke politiek. De ondernemers werden meegeno- Sinds begin april is Soest een 'aan meetpunt' voor medische hulp middelen - steunzolen, korsetten, borstprothesen, 'braces', banda ges, steunkousen, halskragen, etc. - rijker. Het is een vestiging van Meijer Orthopedie, die al filialen heeft in Hilversum, Bussum, Am sterdam en Almere. Een 23-jarige vrouw uit Soest is vorige week naar het ziekenhuis in Amersfoort gebracht. Na een aan rijding op de Steenhoffstraat klaag de ze over pijn in haar nek en heup. De ambulance haalde haar op. Het slachtoffer zat in de auto bij een 49-jarige Soester die op de Steenhoffstraat remde. Een Aniers- foortse automobilist, die achter hem reed, zag dat te laat en botste tegen de wagen van de Soester. Wie kent Floddertje, een van de creaties van Annie M.G. Schmidt niet? Dat keurige meisje van keu rige ouders met maar één probleem in haar jonge leven: ze wordt altijd snel vuil. En dat terwijl ze de beste bedoelingen heeft. Gelukkig deelt ze dit tragische probleem met heel veel andere kinderen. De aanstaande Annie M.G. Schmidt-week (14-22 mei) was de aanleiding voor een verkiezing: 'Wie is de Nederlandse Floddertje?' Kinderen die willen meedoen ma ken een foto van zichzelf waarop ze net zo vies zijn als Floddertje en sturen die voor 29 april met een korte toelichting naar Uitgeverij Querido. Deelnamcformulieren zijn verkrijgbaar in de boekhandel. Om het nog wat makkelijker te maken om een mooie foto te ma ken staat bij boekhandel Van de Ven (Zuidpromenade) een grote kartonnen 'aankleedpop' van Flod dertje. Zo kun je jezelf op de foto laten zetten in de echte Flodder tje-kleren. Dus: neem je vader, moeder, oma of opa mee en een fototoestelen laat je bij Van de Ven vereeuwi gen. Wie weet sta jij dan straks bij Z@ppelin of in Kids Week Junior te kijk als het vieste kind van Ne derland. Floddertje bij Van de Ven. Met een rijverbod van vijf uur en een proces-verbaal is een 58-jarige Soester vrijdagavond naar huis ge gaan. Hij was bij een verkeerscon trole aangehouden. Aanvankelijk negeerde hij op de Birkstraat een stopteken, maar op de Monnic- kenbosweg achterhaalde de poli tie hem. De man verkeerde onder invloed van alcohol. In Baarn is zaterdagmorgen om kwart voor drie een twintigjarige! Soester aangehouden, omdat hij slingerend over de weg reed. Uit de blaastest bleek dat de automobi list ruim tweemaal de alcohollimiet had overschreden. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur en zal bin nenkort een bezoek moeten afleg gen aan de rechter. Op donderdag 28 april vindt de themabijeenkomst 'Verliesver werking en kanker' plaats in het Toon Hermans Huis Amersfoort (THHA). Centraal staat wat het betekent als er door kanker en van de behandeling verlies worden geleden. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en het uitwis selen van ervaringen. De confrontatie met kanker be tekent dikwijls dat men op veel levensgebieden te maken heeft met verliezen, dus met rouw. Er is niet alleen verlies van gezondheid, maar ook verlies van arbeid, zeker heid, toekomst, vertrouwen en van een naaste, als kanker niet meer te genezen is. De themabijeenkomst begint om 20:00 uur en is bedoeld voor men sen met kanker en hun partners, kinderen, familie en vrienden. Ook andere belangstellenden zijn wel kom. Deelname is kosteloos. Graag aanmelden via 033-46.55.227 of via info@thha.nl. De vestiging in Soest is onderge bracht bij de bekende fysioprak- tijk en schoonheids/fitness-salon van Elsa en Angela van de Geer, aan de Middel wijkstraat 29. Elke woensdag is Marjan Reurts - geen onbekende in Soest - daar aan wezig van negen tot half zes. Mar jan adviseert bij de aanschaf van al de genoemde hulpmiddelen en verricht ook de noodzakelijke me tingen. Als medisch-technisch ad viseur (ze werkte jarenlang bij Sol de Wilt in Amersfoort) heeft ze een hoop ervaring in huis en bovendien is ze van huis verpleegkundige. Net als in de mode is er bij me dische hulpmiddelen sprake van zowel 'maatwerk' als 'confectie'. Meijer Orthopedie is trouwens op beide terreinen prominent actief. Maijan maakt zo nodig afdrukken en gipsmodellen, waarvan in de centrale werkplaats de uiteindelijke prothesen etc. worden vervaardigd. Voor de meeste hulpmiddelen is doorgaans een verwijzing van de behandelende arts nodig, maar er zijn ook zaken die niet voor ver goeding door de verzekering in aanmerking komen, zoals sport- braces. Die moeten zelf worden betaald. Ook kan men er terecht voor speciale lingerie, aangepast aan borstprotheses. Die is overi gens niet veel duurder dan gewone lingerie, benadrukt Marjan. De naam Meijer Orthopedie staat garant voor kwaliteit, met name ook van de bandages en 'braces' (voor enkels, polsen, knieën, etc.). Die worden weliswaar ook wel bij de supermarkt en de drogist ver kocht, maar de kwaliteit daarvan is aanzienlijk minder en bovendien is daarbij doorgaans geen sprake van deskundig advies, legt direc teur Arjan Meijer uit. De firma is aangesloten bij de SEMH, de organisatie die toezicht houdt op deze bijzondere vorm van dienst verlening. Een 'winkel' is de nieuwe vestiging aan de Middelwijkstraat niet. De meeste artikelen kunnen echter via Marjan Reurts wel snel naar Soest komen en er is ook een standaard- voorraad aanwezig van de meest gebruikte middelen. Ook voor de 'grote' orthopedie - arm- en been prothesen, beugels etc. - wordt men doorverwezen naar de hoofdvesti ging in Bussum. Verder kan men bij Meijer Orthopedie ook terecht voor andere revalidatic-artikelen, zoals toiletstoelen, handschoenen Marjan Reurts bemant op woensdagen het Soester 'aanmeet punt' van Meijer Orthopedie aan de Middelwijkstraat 29. Foto Soester Courant. en aanpassingen aan toilet en bad kamer. 'We hebben een enorme Iknow-how in huis. En eigenlijk zijn we een soort thuiszorgwinkel die nog op maat werkt,' aldus Arjan Meijer. 'Onze kracht is dat we een heel breed pakket kunnen bieden. We doen eigenlijk alles...' Marjan Reurts, die als 'aanspreek punt' het Soester 'aanmeetpunt' op de woensdagen bemant (in de toe komst wordt dat wellicht meer dan alleen die ene dag), is blij met haar nieuwe baan in Soest. Ze gaat bin nenkort ook in een van de andere Meijer-vestigingen aan de slag, die in het Hilversumse ziekenhuis wordt ondergebracht. Op vrijdag 6 mei zal in Baarn voor de 4e keer het Naaldfeest gehou den worden. Het feest wordt ge houden in een grote tent aan de Torenlaan, tegenover manege Zonneveld. Vanwege het grote succes van voorgaande jaren heeft de vereniging 'Best Goed!' het dit jaar weer groots aangepakt. Naast de drive-in show van Jack Visser wordt de avond gevuld met optre dens van de band Noah, bekend om zijn spetterende optredens. De opbrengst wordt weer geschonken aan de stichting 'Baarn helpt Peris', voor de opbouw van het Roemeen se dorpje Peris. Na de renovatie van de basisschool en de kleuterschool van Peris staat voor het komende jaar weer het onderhouden van de bestaande projecten op de planning. De ge bruikelijke projecten die het dorpje ondersteunen in de zorg voor medi cijnen, landbouw, kleding, kachels en andere materialen zijn nog hard nodig. De vereniging Best Goed! hoopt hiermee een mooie bijdrage te kunnen leveren aan dit goede doel. De toegangskaarten kosten 7,50 en zijn vanaf 15 april in Soest ver krijgbaar bij de Weikoop aan de Torenstraat. De losse kaartverkoop vindt plaats op donderdag 5 mei (Hemelvaartsdag èn Bevrijdings dag) en op vrijdag 6 mei. De toe gangskaarten zijn dan verkrijgbaar bij de tent op het weiland bij de Naald en bij Manege Zonneveld. Ontvang II I korting bij aankoop van een Nespresso machine.

Soester Courant | 2005 | | pagina 7