Open Dag Idea: zondag 29 mei €4," Cabrio biedt deze zomer weer een veelzijdig programma aruóhocK J] KONING EN ZON Violiste Lisa Jacobs in Koninginnedagconcert Goffriller Kwartet in het Cenakel Soesterberg LINKE LOETJE? WORD VRIJWILLIGER! 'Herinneringen' van Erik Berou en Madur Concert Colenso Consort in Vreelandse kerk Knijn jubileert op 30 april Speelgoed, beren en poppen bij vrouwengilde Fietsboot nu ook naar Huizen Theatershow over Juliana PIET VAN HEUGTEN Expositie bij Lydie Wind Zelfhulpcursus voor ouders Streetdance voor kinderen in Plantage Veenweide ook op zondag open vanaf 1 mei Openluchttheater start seizoen op 29 mei Open dag met jazz van Perron 5B 'Les Choristes' 4J\ 'The Edukators' Theaterfolkgroep bestaat 25 jaar Het perkplant WOENSDAG 27 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGIN/10 WOFNSDAG 27 APRII I Idea bereidt zich al voor op liet nieuwe cursus- en theaterseizoen. Op zondag 29 mei zet het centrum zijn deuren van 13:00 tot 16:00 uur open om iedereen kennis te laten maken met alle facetten van Idea kunstencentrum, theater en bibliotheek. Idea presenteert het cursusaanbod en de theaterpro grammering, de bibliotheek maakt zich op voor een seizoen vol lees plezier. In de vaklokalen van het centrum aan de Willaertstraat 49 kunnen volwassenen kennis maken met de docenten en het werk bekijken dat het afgelopen seizoen is gemaakt. Ondertussen zijn cursisten op di verse plaatsen in het pand aan het werk. Wie zich wil oriënteren op het aanbod aan grafische cursus sen op het Digitaal Eiland kan hier terecht voor alle informatie, en het werk van de cursisten bekijken. Voor de jeugd zijn er volop acti viteiten. In de bibliotheek is een kinderatelier. De theaterliefhebbers kunnen zich deze dag laten schmin ken en genieten van een optreden van Jeugdtheaterschool Antares in het Idea-theater. En Circus Adie- Jos laat kinderen kennis maken met de circuslesscn. Voor trouwe én nieuwe bezoekers biedt het nieuwe jeugdtheaterpro- Het Katholiek Vrouwengilde Soest komt op dinsdag 3 mei weer bij een. De laatste ledenavond voor de zomer staat in het teken van poppen, beren en speelgoed. Anne van Asch en een medewerkster zijn gespecialiseerd in het restaureren hiervan en demonstreren dat in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Bezoekers kunnen zelf een pop, een beer of (antiek) speelgoed meenemen, waarover Van Asch en haar medewerkster wellicht iets kunnen vertellen. De bijeenkomst begint om 20:00 uur. Introducés (entree 2,50) zijn welkom. Belangstellenden die geen eigen vervoer hebben, kunnen bel len naar Ria Hilhorst, tel. 6010856, of Martha van den Breemer, tel. 6022429. Op dinsdag 17 mei houdt het vrou wengilde een fietstocht. Het vertrek is om 9:00 uur vanaf de Petrus en Pauluskerk, waar men rond het middaguur terugkeert. Onderweg wordt een stop gemaakt bij de Charlottehoeve. De fietsboot vaart tot 15 okto ber iedere dinsdag, donderdag en zondag ook naar Huizen. Op de website www.fietsen.123.nl is in het hoofdstuk Eemlijn een na- tuur-fiets (boot) route te vinden van Huizen naar Amersfoort, via de heidevelden van het Gooi, de bossen van de Lage Vuursche en de Soesterduinen. Op dinsdag en donderdag kunnen passagiers in Huizen overstappen op de Aquali- ner, die fietsers in 10 minuten naar Almere brengt. Tegen vertoon van het gebruikte kaartje mag de fiets op die tweede boot gratis mee. De fietsboot in Soest vertrekt vóór 10:45 uur. Boswachter Op zondag 1 mei vindt de laatste fietsbootexcursie plaats van dit sei zoen. Deze gaat naar het polder land, de Maatpolder en de Noord- polder, nabij de mond van de rivier de Eem. De excursie maakt duide lijk waarom dit gebied beschermd wordt en niet te intensief door mensen moet worden bezocht. De boswachter fietst en loopt mee en vertelt. Het maximum aantal deelnemers is 25. De kosten bedragen 13,50 per persoon. Reserveren is nood zakelijk en kan bij de Eemlijn op dinsdag t/m zaterdag van 11:00 tot 16:00 uur; 033-46.12.393. Informatie is ook te verkrijgen bij de VVV of op www.eemlijn.nl. gramma van het Idea-theater pro fessionele voorstellingen in verschil lende genres voor alle leeftijden. In de weekenden biedt het theater de mogelijkheid om met het hele gezin genieten van familievoorstellingen, geschikt voor alle leeftijden. Programmaboekje Het programmaboekje voor het sei zoen 2005-2006 is tijdens de Open Dag verkrijgbaar bij Idea. Het biedt een volledig overzicht van alle cur sussen van het kunstencentrum, de ledereen is welkom tijdens de Open Dag, waar het hele pro gramma van activiteiten wordt ge presenteerd. voorstellingen in het theater en de' informatievoorzieningen van de bibliotheek. Zondag 29 mei belooft dus een feestelijke dag te worden. Meer informatie is te vinden op www. ideasoest.nl. of via 60.95.829, dinsdag/vrijdag 11:00-18:00 uur. Tijdens het Koninginnedagconcert van de Muziekkring Eemland op zaterdag 30 april treedt een aan tal zeer getalenteerde jonge mu sici op, onder wie de violiste Lisa Jacobs. Zij won onlangs de eerste prijs op het Heifetz Concours in Litouwen. De Muziekkring Eemland werkt deze Koninginnedag samen met de Stichting Academie voor Muzikaal Talent, opgericht door de harpiste Erika Waardenburg. Aardig te vermelden is dat onze plaatsge noot Janine Jansen lid is van het comité van aanbeveling. De AMT is een nieuwe, jonge stichting. Doel is zeer getalenteerde jonge musici (tot 20 jaar) een hoogwaardige opleiding te bieden om hun talent zo te ontwikkelen dat zij verder kunnen studeren aan een van de conservatoria. De leerling staat bij de Academie centraal, uitstekende docenten en een prima organisatie helpen bij het realiseren van het doel. Naast Lisa Jacobs treden op: Ro- setta Kruising, cello; Marlies van Gangelen, hobo; Timo Tromp, klarinet; Felicia Kosasi, piano; en Johan de Jong en Gabor Soos op harp. De algehele leiding is in han den van Erika Waardenburg. Er Lisa Jacobs. De Klarinet In de Klarinet kunnen 55-plusscrs vrijdag 29 april kijken naar een voorstelling over prinses Juliana. Pommodoro brengt een muzikale biografie over het leven van de voormalige vorstin. Voor- en te genspoed, eigenwijsheden, warme betrokkenheid en humor spelen de hoofdrol in het programma over de moeder des vaderlands. Aan bod komen alle belangrijke episoden uit haar leven. De voorstelling begint om 14:30 uur (zaal open: 14:00) en de entree bedraagt 1,00. Koffie of thee is gratis. TV-uitzending De volgende dag, 30 april, is de zaal van De Klarinet van 10:00 tot 14:00 uur geopend. Ouderen kunnen daar op een groot scherm de televisieregistratie zien van de activiteiten van koningin Beatrix en haar gevolg. De toegang is gratis, net als de koffie, de thee en een glaasje oranje limonade (voor tocht met Paardentram of Jan Plezier: zie programma Koninginnedag, elders in deze krant). In het kader van de serie strijk kwartetten concerteert op zaterdag 7 mei het Goffriller Kwartet in de kapel van het klooster Cenakel in Soesterberg. Het kwartet bestaat uit Elisabeth Perry, viool; Richard Wolfe, viool; Prunella Pacey, alt viool; Melissa Phelps, cello. Het Goffriller Kwartet heeft zich vooral verdiept in Engelse en Ne derlandse composities. Bijzon dere projecten waren premières van strijkkwartetten van Michael Nyman en Wolfgang Rihm en op namen van de kamermuziek van Margot Wright. Deze avond staan op het programma het Strijkkwar tet in F KV 590 van Mozart, het Strijkkwartet nr 2 van Jeff Ham burg en het Strijkkwartet op. 51 no 2 van Johannes Brahms. Het kwartet in F van Mozart is zijn laatste strijkkwartet en de kroon op zijn kamermuziekwerken. Het is geschreven in een virtuoze stijl voor alle vier de instrumenten en geeft een nieuwe zelfstandigheid aan de verschillende stemmen, die later door Beethoven wordt voortgezet. Jeff Hamburg heeft zijn tweede kwartet gecomponeerd rond een HOOGPOLIGE TAPIJTTEGELS UIT EIGEN TAPIJTFABRIEK I. wil, <«twI, Wauw, zwart, tijdelijk p.t 59 x 5# cm ZOON VJ>. UnVMDtt VAN HEUGA UMCTKtU Utrechtseweg 4, RENSWOUDE 1000 m2 tapijttegelshowroom Méér dan 560 Ideuren en dessins ai www.vanheugten.nl Tel: 0318-571225 AM benzintkoslen vergoeding binnen Nederland VRIJWILLIGERSCENTRALE SOEST DOE 'T GOED! 035 60 39 414 worden werken gespeeld van o.a. Telemann, Bach, Mozart, Saint- Saens, Poulenc en vele andere grote componisten. Het Koninginnedagconcert begint zaterdag om 15:00 uur in het Hil- ton Royal Pare Hotel in Soestdui- nen. De toegang voor belangstel lenden bedraagt 15,00. Kaarten zijn vanaf vandaag te bestellen bij de Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15, 60.12.132. Wanneer je kind erg druk is of juist erg stil, kan dat voor ouders moeilijk zijn om mee om te gaan. Preventie RIAGG Amersfoort Omstreken biedt sinds twee jaar specifieke zelfhulpcursussen aan voor ouders van kinderen met erg druk/opstandig gedrag of juist erg stil/teruggetrokken gedrag. De nadruk van de zelfhulpcursus ligt op het vergroten van kennis en vaardigheden van ouders; gedrags verandering van het kind is niet het primaire doel. Het succesvolle van deze methode van zelfhulp is dat ouders concreet met de eigen situatie aan de slag gaan. Ouders ervaren de zelfhulpcursussen als ondersteunend. Een zelfhulpcursus wordt zelfstan dig thuis gedaan. Voorafgaand vindt een kennismakingsgesprek plaats. De ouders krijgen een cursusboek mee naar huis, dat in zes tot acht weken wordt doorgewerkt. Het be staat uit informatie, opdrachten en oefeningen. Tijdens de cursus belt een coach (pedagoog) wekelijks om praktische ondersteuning te bieden en vragen te beantwoorden. Er wordt een actieve houding van de ouders vereist. Behalve de aanschaf van het werkboek a 12,00 zijn er geen kosten. Er zijn twee zelfhulp cursussen voor ouders: 'Een stil en bang kind? Zelf aan de slag!' en 'Een druk en opstandig kind? Zelf aan de slag!' Informatie, folders of aanmelding: Preventie Riagg Amersfoort Omstreken, Rianne Kasander, 033-46.03.500. Voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar is er elke maandagmiddag les in street- en breakdance. Deze activiteit van de Stichting Balans vindt plaats in De Plantage aan de Smitsweg. Docente Sandra geeft af en toe een tip, maar moedigt vooral aan en doet zelf enthousi ast mee. Op dit moment doen er vijftien kinderen aan mee, maar er is plaats voor meer liefhebbers die in hun eigen stijl willen dansen op hippe muziek. Wie ook wil mee doen, kan bellen naar Balans, tel. 6099255. Deelname kost 50,00 voor tien lessen. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Dat Erik Bersou (F.) zijn jeugd in Afrika heeft doorgebracht is te zien in zijn etsen en schilderijen. In zijn abstracte werk voeren warme aardetinten, woestijntin- ten zegt hij zelf, de boventoon. 'Je me souviens', noemt hij zijn serie werken. Voor zijn etsen gebruikt hij de aquatint-techniek. Daarmee cre- eert Bersou een magisch, fluwelig oppervlak op zijn papier. Hij drukt zijn intense emoties uit en gaat zo de,dialoog aan met de kijker. Zijn poëzie vindt een echo in ieder van ons. De kleurige schilderijen van Bersou spreken dezelfde taal, al heeft hij hiervoor gebruik gemaakt van verschillende technieken en materialen. Madur heeft haar jeugd doorge bracht in Zuid-Amerika, woonde en werkte in verschillende landen, maar heeft zich nu in Nederland gevestigd. Van huis uit grootge bracht met veel liefde voor de na tuur krijgen haar beelden vanzelf organische vormen, die tot aaien uitnodigen. Via het letterlijk voe len van de steen ontstaan spontaan de oervormen en uitbeeldingen van emoties. De vaak van 'zachte' steensoorten gemaakte beelden zouden het best met woorden als tijdloos, liefdevol en gekoesterd te omschrijven zijn. Van haar beelden laat Madur soms bronzen gieten, die buiten kunnen staan. De expositie is t/m 7 mei te zien bij Galerie Lydie Wind, Korte Ossen- dam 51, open: donderdag, vrijdag en zaterdag en de eerste zondag van de maand, 13:00-17:00 uur. Ook open op 30 april en 5 mei. Beeld (albast) van Madur, te zien bij galerie Lydie Wind. Op zondagmiddag 1 mei geeft het Colenso Consort uit Soest een concert in de Grote Kerk aan het Kerkplein in Vreeland. Het mu ziekgezelschap - koor en orkest - heeft zich toegelegd op muziek uit de barok, tussen 1600 en 1750. Alle musici zijn geschoolde ama teurs; dirigent is Jan Hulst. Het programma wordt geopend met een concert van de in Neder land geboren componist Willem de Fesch.Vervolgens wordt een uitvoering gegeven van het fees telijke 'Magnificat' van de Itali aanse componist Giovanni Battista Sammartini, waarbij het feestelijke karakter wordt onderstreept door koperblazers. Daarna is Janneke Jongewaard, solo-hoboïste van het Colenso Consort, soliste in een hoboconcert van de Duitse compo nist Johann Friedrich Fasch. Na de pauze volgt een concert van Johann Christian Pepusch, alleen voor de blazers, en daarna een Concerto grosso van George Frideric Han del. Het concert wordt besloten met een 'Credo' van de Italiaanse componist Antonio Vivaldi. Het concert begint om 15:00 uur. De toegangsprijs is 7,50. Kaarten/programmaboekjes zijn verkrijgbaar aan de kerk. Reser veren: 60.17.698. Van 1 mei tot 1 oktober zal kin derboerderij De Veenweide ook op zondag toegankelijk zijn. Tussen 12:00 en 16:00 uur staat het hek aan het Vedelaarpad dan open voor mensen die een kijkje bij de dieren willen nemen of hun kinderen er willen laten spelen. Doordeweeks is de kinderboerderij geopend van 9:00 tot 17:00 uur. Leerlingen van De Lasenberg be mannen vanaf maandag 2 mei op werkdagen weer de zogenoemde koffiecorner van De Veenweide. Het werk op het terras betreft een stageproject, waarbij ze in de prak tijk leren om te gaan met hygiëne- voorschriften, klantvriendelijkheid, verkoop, kasbeheer en samenwer king. De Veenweide is onderdeel van de Stichting Balans die voor dit stageproject samenwerkt met De Lasenberg, de school aan de Hellingweg voor voortgezet onder wijs voor moeilijk lerende en zeer moeilijk opvoedbare kinderen. Het Goffriller Kwartet. centrale melodie, die in de syna goge wordt gezongen als avond gebed. Het roept op tot vrede en kalmte. De twee snelle delen staan in scherp contrast tot de twee lang zame delen met hun sterk ritmische en energieke motieven. Het tweede van de drie strijk kwartetten van Brahms ademt de harmonieuze geest van het roman tische tijdperk. Brahms gebruikt al tijd vele ritmische varianten door elkaar, wat vooral aan het eind van het eerste deel voor veel spanning zorgt. Het tweede deel drukt de meest intieme melodische nuance van de componist uit, onderbroken door een stormachtig middendeel in mineur. In het laatste deel doen de energie en impuls van de muziek denken aan zigeunermuziek: een grote inspiratiebron van Brahms. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 17,00. Kaartverkoop: 0346- 33.25.18 of aan de zaal op de avond van het concert. Voor het nieuwe zomerseizoen heeft Cabrio, het Soester open luchttheater in het bos aan de Soesterbergsestraat, weer een veelzijdig en gevarieerd pro gramma samengesteld. Het bevat ook nu weer diverse vormen van muziek, toneel, theater en andere activiteiten. In kort bestek vermeldt het pro gramma: Zondag 29 mei, 15:00 uur: 'The Tempest' van William Shake- speare, gespeeld door theatergroep en symphonieorkest 'Oberon' uit Rotterdam met muziek van Jean Sibelius. Zondag 5 juni, 10:30 uur: kerk dienst. Zondag 5 juni, 15:00 uur: Fa milievoorstelling 'De Wolkenberg'; Oosterse sprookjes verteld door meesterverteller Peter van der Linden, begeleid door Marieke Stordiau (fagot) en Marijn Korff de Gidts (slagwerk). Zondag 12 juni, 20:00 uur: Ca baret 'Hassans's Angels'; drie vrou wen van verschillende afkomst, die de multiculturele samenleving op een razend knappe manier persi fleren. Woensdag 15 juni, 14:30 uur: Kindervoorstelling 'Ali Baba' door Theater de Trekwagen. Vrijdag 24 juni, 20:15 uur: 'Macbeth' van William Shake- speare door toneelgezelschap 'De Droom'. Zaterdag 25 juni, 20:15 uur: 'Macbeth' van William Shake- speare door toneelgezelschap 'De Droom'. Woensdag 29 juni, 14:30 uur: Kindervoorstelling 'Broers over boord', naar Heijermans' 'Op hoop van zegen.' Veel clownerie door Circustheater Meatball v.d. Camp. Vrijdag 1 juli, 23:00 uur: Cultu reel Dance Event 140 BPM. Zaterdag 2 juli, 20:15 uur: The aterfolkgroep 'Knijn' 25 jaar met Iers, Schots en scheef. Zondag 10 juli, 20:15 uur: Mu sicalavond gespeeld en gezongen door 'Het Goois Zangtheater'; selectie uit vier musicals. Woensdag 13 juli, 14:30 uur: Kindervoorstelling 'Dat mag niet' door Martin Forget en 'Het zaadje' door Arthur Pirenne. Zaterdag 16 juli, 14:30 uur: Folklore-ensemble 'Zorachka' uit Minsk (Wit-Rusland). Woensdag 27 juli, 14:30 uur: Kindervoorstelling 'Wereldtour nee' door Klezmer Ensemble Ni- gunim. Zondag 31 juli, 20:00 uur: Klassieke avond met het 'Ben- newitz Strijkkwartet' en Harry- Imre Dijkstra, klarinet. Zij spelen o.a. het klarinetkwintet van W.A. Mozart. Zondag 7 augustus, 14:30 uur: Familievoorstelling 'De sluwe stre ken van Reinart de Vos' door to neelvereniging Mariahout. Zaterdag 13 augustus, 20:00 uur: Hongaars openluchttheater- Su-cnhnHMnial 46. lel. 601 9577 Zaterdag 30 april Jazzmuziek uit de jaren '60, zoals gespeeld door Horace Silver en Art Blakey, vormt de hoofdmoot. Naast het spelen van de zogenaam de jazz-standards is er ook plaats voor avontuur en vrije improvisa ties. Tenorsaxofonist Semmy Prin sen speelt samen met Mare van den Bosch - trompet; Arthur Rombout - piano; Martijn Derrix - bas, en Mathijs Arts - drums. Deelname 4,50. 9111 Zondag 1 mei (Op oudejaarsavond draaide Artis- hock deze film al een keer. Voor de vele mensen die toen niet kon den nu deze reprise.) Het is 1948. In het jongensinternaat Fond-de- 1'Etang ('bodem van de vijver') wordt Clément Mathieu benoemd tot surveillant. Het internaat wordt gerund door Rachin, een man die gelooft in orde en tucht en deze met ongenadige harde hand ook handhaaft. Iedere in zijn ogen on gewenste actie van de leerlingen kan rekenen op een onevenredige, soms bijna onmenselijke reactie van de schoolleiding. Mathieu is hierdoor geschokt. Hij is ervan overtuigd dat de arme jongens op andere manieren op het rechte spoor te houden zijn. Op een en kele uitzondering na zijn het geen slechte jongens. Mathieu ziet voor deze knaapjes nog hoop. Hij krijgt hun vertrouwen doordat hij enkele malen weet te voorkomen dat er weer een onredelijke straf wordt Scène uit 'Les Choristes'. uitgedeeld. Daarnaast besluit hije jongens te betrekken bij zijn gr,c passie, de muziek. Mathieu dtlt zijn klas in als een jongenskoom spel 'Stefan Borkos', een zigeu- nerspel met Hongaarse dans en muziek. Woensdag 17 augustus, 14:30 uur: Kindervoorstelling 'Rikketik' door theater Sjluuk Co. Zaterdag 20 augustus, 12:00 uur: (tot 24:00 uur) Dance Val- ley. Zondag 28 augustus: Musical '(H)eerlijk duurt het langst' door Stichting Karakter; tekst Annie M.G. Schmidt, muziek Harry Bannink. Zondag 11 september: 'Dido en Aeneas', opera van Henry Purcell, door de zangklas van Sonja van Lier. (Wijzigingen voorbehouden.) De folkgroep 'Knijn' viert op zaterdag 2 juli in Cabrio zijn 25- jarig jubileum. Maandag 2 mei 'The Edukators' draait rond een klein groepje wereldverbeteraars. Twee Berlijnse twintigers maken naam als mysterieuze daders van geweldloze acties waarmee dui delijk gemaakt wordt dat de vette jaren achter ons liggen. Peters vriendinnetje Jule komt bij hem en zijn vriend Jan wonen omdat ze van haar salaris als serveerster niet rond kan komen. Als Peter op va kantie is verklapt Jan aan Jule wat Peter en hij 's nachts doen. Geen illegaal posterplakken, zoals Jule denkt, maar het verplaatsen van meubels in villa's waarbij ze niks stelen maar de boodschappen 'de vette jaren zijn voorbij' ('Die fet- ten Jahre sind Vorbei' is de Duitse titel van de film) achterlaten, on dertekend als de Edukators. Jule heeft ook een geheim: doordat ze in het verleden de dure auto van de Zaterdag, 15:00-18:00 uurJoe- \eel Soester vrijwilligers en organi- gang vrij. saties hebben er, in nauwe samen werking niet de Stichting 60 jaar Zondag 1 mei bevrijdingen met financiële onder- ïaTTSPSSi^-PIllS steuning van de gemeente, alles aan j. lua gedaan om op een waardige manier De Jazzsessie-Plus is sp.iajl herdenken dal \>e zestig jaar, rij gericht op jazzmuzikanten C ai zijn. Dat alles in de etenschap dal wat vaardiger zijn (een paajaaj die vrijheid te danken is aan velen I speelervaring hebben, beken zijn die Wen oor hebben zorg gedragen met de structuur van stukken^ j of voor het verkrijgen van deze vrij- en wat verder willen komei De hl;id hun ,ÏVe" hebben Regeven. sessie wordt geleid door ecrom. i fessioneel musicus. Publick ivai, 'Zestig jaar vrijheid mag ook fees- harte welkom en de entree is jatisi ff>'ik Scv,erd worden' ln ecn korl (OP vrijdag 20 mei, 20:30 uutiser tijdsbestek is een programma van weer een jazzsessie voor begincn de S™"0 gek°men wacan™ 7eel Er wordt gespeeld onder Idin, i»woncrs van ?oest fn Soes'e,rberg van een sessieleider.) k«n"en gemeten of ,er a?J?' aa" Aanvang: 14:30 uur. Toeganvri deel kunnen nemen zegt Cees J z\di i£ yos> voorzitter van de stichting 60 jaar bevrijding.' ledereen die op enigerlei wijze het programma mede mogelijk gemaakt heeft willen we bedanken voor zijn of haar enorme inzet. Ook de overige organisaties die in hun programma's aandacht schenken aan de 60 jaar bevrij ding worden bedankt,' aldus Vos. 4 mei Herdenking Mariakerk en bij het monument Op 4 mei worden in een speci ale herdenkingsbijeenkomst in de Mariakerk (Nieuwerhoekplein) en bij het monument aan het Verzets- plein de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. Het pro gramma in de Mariakerk begint om 19:00 uur. Een leerling van het Griftland College leest ecn gedicht, Apollo zingt, enkele voorgangers houden een korte voordracht en pianiste A. Gré speelt 'Elegie' van E. Gricg. Na de toespraak van bur gemeester Janssen leest opnieuw ecn leerling van het Griftland Col- - lege een gedicht, waarna de bijeen- gaat met ze aan de slag. Na m ^omst jn de kerk wordt afgesloten, aarzelende start krijgt Mathieu e Tegen 19:30 uur vertrekt de stille jongens inderdaad aan het zingt. toch( naar het Verzetsplein, waar Hij slaagt er in tot ze door te dr- yanaf 19;45 uur Apollo en PVO gen en ze iets te geven waar ze t- 7ftng en muziek laten horen. Ver- thousiast over kunnen zijn en il vojgens houden R. Schippers, overgave aan kunnen meedoen, c voorzitter comité 4/5 mei, en enige die niet mee lijkt te wilh burgemeester Janssen een korte doen is Pierre Morhange. Bij toctl toespraak, waarna ook hier een ontdekt Mathieu echter dat Piee gedicht wordt gelezen door een over een uitstekende zangsto ]eerjjng van het Griftland College, beschikt maar bang is om dezei Tegen 20:00 uur zingt Apollo weer de groep te laten horen. Wanner en yinkt het signaal voor twee mi- Mathieu ook Pierre bij de groi nuten stilte, gevolgd door de 'Last weet te betrekken ontstaat er ei posj' Daarna wordt het eezamen- heus jongenskoor, met een indru- ^et Wilhelmus ingezet, gevolgd wekkende solist. door de kranslegging en het défilé. r- In het kader van 60 Jaar bcvrii~ Aanvang: 20:30 uur Entrc dj hceft het Griftland College 5,00; CJP/65+: 3,50. Resc- jn nauw overleg met het comité veren: vrijdag en maandag 10:0' 4/5 mei cn de stjchting 60 jaar 13:00 uur, 60.29.367. Zie oo bevrijding een gedichtenwedstrijd artishock-soest.nl. uitgeschreven. Meer dan honderd gedichten werden bij de jury, die bestond uit burgemeester Janssen en de dames Nelissen, Paul en Huberts, ingeleverd. Mede gezien de hoeveelheid gedichten kreeg de jury opdracht er vijf te selec teren. Tijdens de herdenkingen worden de gedichten die als eerst, tweede en derde geselecteerd zijn door de leerlingen voorgelezen. Het gemeentebestuur van Soest, het comité 4/5 mei en de stich ting 60 jaar bevrijding nodigen hierbij de gemeenschap van de gemeente Soest uit om in dit toch wel bijzondere jaar bij de herdenkingen aanwezig te zijn. 4 mei Dodenherdenking in Soesterberg De dodenherdenkingen te Soes terberg zijn op 4 mei van 10:00 uur tot 12:00 uur op de vliegbasis Soesterberg. De herdenking bij het monument op de Kampweg wordt vooraf gegaan met een dienst in de Caroluskerk, aanvang 19:00 uur. Aanvang herdenking bij het monu ment aan de Kampweg: 19:55 uur. 5 mei The Edukators ne u succesvolle zakenman Hardenbci heeft aangereden zit ze diep in c schulden. Jan en Jule besluiten c meubels in de villa van Hardenbei volgens de Edukators stijl ond< handen te nemen. Jule maakt c zaken gecompliceerder als ze o Jan verliefd wordt. Wanneer Jui haar mobiele telefoon in de vil) laat liggen moeten ze terugkere en worden ze door Hardenberg o heterdaad betrapt. Na een aantal dagen op de eerst plaats te hebben gestaan, werd 'Th Edukators' uiteindelijk 3e bij d publieksprijs van het Internation; Film Festival Rotterdam 2005. Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+: 3,50. Rcsei veren: vrijdag en maandag 10:00 13:00 uur, 60.29.367. Zie ook artishock-soest.nl. Op Koninginnedag bestaat de ge-, deeltelijk uit Soest afkomstige en vermaarde lers/Schots/Scheve theaterfolkgroep Knijn op de kop af 25 jaar. Genoeg reden voor ecn jubileumoptreden, een kwart eeuw later op precies dezelfde plek. Op 30 april 1980 had het toen malige gelegenheidskwartet geen enkel benul dat hun spontane op treden in de Kerkstraat in Eemnes het begin zou zijn van een lang en succesvol muzikaal bestaan. Knijn heeft vele hoogtepunten maar ook dieptepunten gekend. Het diepste punt was het verlies van accorde onist Viktor Arnolds, die op 15 november 2000 overleed aan een hersenbloeding. De jongens van het eerste uur cn oprichters Gerard Wortel en Hans van Hees maken nog steeds deel uit van de groep. De jongste mutatie is het vertrek van de immer gepassioneerde vio liste Carin Greve, een groot gemis voor Knijn. Met een beetje geluk zal haar vervangster haar eerste streken op Koninginnedag laten horen... De groep bestaat verder uit de muzikanten Louis van Hees, Maijolijn L'Herminez en John Ca- meron-Webb, en geluidstechnicus, allesweter, geestelijk verzorger en Fries Jan Betten. Knijn heeft door de jaren heen veel ontwikkelingen doorgemaakt. Z<ng het ooit Neerlands smartlap cn lit- bundige meezingers, geleidelijk ian kwamen er steeds meer Ierse Icf- destragieken, Schotse vergane slie pen en overig Keltisch zeemanseed in het repertoire. Knijn was irhet begin slechts een straatband nu treedt zij jaarlijks op in een twiitig- tal theaters in Nederland, maaook elders in Europa o.m. in Ierind, Schotland en Duitsland. Alle momenten en ontwikkehgen die Knijn heeft meegemaakt oes- tert zij met veel plezier en geesdrift. Daar ligt dan ook het geheii van deze zeer bezielende formatie een hele generatie die grootgebrcht is met Knijn cn waarvan vele hun eigen bijzondere momentei met Knijn hebben beleefd. Redn ge noeg om nooit op te houder Het optreden op Koninginnedg in Eemnes begint om 17:00 ur cn duurt tot 20:00 uur. Wie vergelijkt leest de Soester Coirant Bevrijdingsvuur uit Wageningen Op 5 mei, 's morgens om 04:00 uur, zal er vanuit Soest per bus een dele gatie naar Wageningen vertrekken om daar het bevrijdingsvuur op te halen. De delegatie zal bestaan uit ±J30 sporters van de fietsvereniging 'fempo', schaatsvereniging 'Eem land' en atletiekvereniging 'Pijnen burg'. Op de terugweg naar Soest krengen ze het vuur lopend, fiet send en skeelerend met zich mee 5p 5 mei 1948 kwam het bevrij dingsvuur voor het eerst in Wage- jningen aan. Oorspronkelijk was hc een initiatief van ecn groep Eind tovenaren die in 1945 het vuu qphaalden uit Baycux, een stadj< irTNormandic waar de gcalliecrdci ïijdens D-Day voor het eerst voe KWEKERIJ

Soester Courant | 2005 | | pagina 10