r Eén loket maakt eind aan doolhof m e mee! Twintig maanden cel geëist tegen lid van inbrekersbende !osbo pleit voor acceptabeler •egeling van ophalen grofvuil Drukke maand voor show- en twirlteam Soesterberg ■m Maatwerk voor ouderen in Soesterberg KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Soesterberg herdenkt op woensdag 4 mei Bibliotheek Soesterberg vervangt Publiekszaken Feest in Soesterberg op Koninginnedag Gevarieerd aanbod op Koninginnejaarmarkt Cheque De Postiljon voor kinderen Peru Toneelvereniging Utile Dulci verguld met heuse primeur Dorpsschouw Soesterberg nzvragen Laat tuin leven milieu centraal t antwoord Bouwaanvraag dubbele woning Rodeostier op Rademakerstraat de antwoorden 0p ande vragen? Surf dan vw.laatuwtuinleven.nl r uw antwoorden naar U maakt dan kans op tuingereedschap t.w.v. 5 plant trekt vlinders lavendel berenklauw e meststof is beter de bodem? kunstmest compost elke periode kun je het de tuin bemesten? najaar voorjaar mee kun je slakken jen'? bier wijn neer kun je het beste de sproeien? 's ochtends 's avonds informatie: atuwtuinleven.nl meer tips en ideeën om w tuin een levendiger maken? Kijk dan op de :e www.laatuwtuinle- Heeft u zelf een gouden laat het ons dan I De leukste tips worden id en plaatsen we ook op mpagne 'Laat uw tuin is een initiatief van: 0900-1719 tig W -He tot grip op het wegdek. Met svolg. Voldoende lucht in een kortere remweg. En gen van onregelmatighe- Jto. U vindt deze in het binnenzijde van de tank- r een volgeladen auto op ing voordat u meer dan 3 Ie band namelijk warm en f tips voor het onderhoud n 0900-1719 (15 cpm) of tische informatie over de :ening te houden met uw ie campagne 'Het Nieuwe inisteries van Verkeer en 7 lag begon met een rit 'oude het theoriegedeelte volgde uwe stijl: Al was het in het wennen, door het toepassen orie in de praktijk, merk ik nu r ontspannen rijd. En zuiniger want ook dat hebben we eer een maand lang gemeten, nu allebei veel zuiniger te rij- ijk 1 op 14. Die training verdie- dus al snel terug!' SOESTERBERGSE COURANT WOENSDAG 27 APRIL 2005 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 -602 18 41 \cht zorg- en welzijnsinstellingen in Soesterberg en de woningcor poraties gaan het de ouderen ge makkelijker maken om hun weg te vinden in de doolhof van diensten «aarvoor ze bij de organisaties terecht kunnen. Door hun samen werking verwachten zij van de ge meente dat zij vanuit haar verant woordelijkheid in Soesterberg één fysiek centraal punt realiseert. Het moet een herkenbaar en laag drempelig zorgloket worden, waar mensen met hun vragen bij alle aanbieders van zorg dagelijks (te lefonisch) terecht kunnen. Opdat de Soesterbergse bevolking opti maal van het aanbod aan wonen, welzijn, dienstverlening en zorg ge bruik kan maken. De beoogde duidelijkheid zal in de toekomst nog meer dan nu al het geval is noodzakelijk zijn. Van het aantal inwoners van Soesterberg (6.161) is nu al 25 procent tussen de 45 en 65 jaar, en 14 procent boven de 65 jaar. Het aantal 65- jlussers zal in de toekomst behoor lijk stijgen. De vergrijzing neemt in Soesterberg ruim boven het lande lijk gemiddelde toe. Dit staat in het rapport Masterplan Ouderen Soes terberg 'Makelaars in levenskunst', uitgebracht door de instellingen en woningcorporaties. Uit een door hen ingesteld onder zoek blijkt dat een substantieel deel van de ouderen vaak niet op de hoogte is van de diensten die de instellingen leveren. Ook weet men niet bij wie men voor welke vragen moet zijn. Doel van de sa menwerkende instellingen in Soes terberg is dan ook het aanbod aan zorg, diensten en welzijn van elk van instellingen te centraliseren in een zorgloket. Bij de aanbieding van het rapport aan wethouder B. Krijger van onder meer maat schappelijke dienstverlening en ouderenzorg door Felix Thieme van Stichting Zorgcentrum Soest Zaterdag 30 april zondag 1 mei Rooms-katholiek, Caroluskcrk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering (parochianen); dameskoor Woensdag (4 mei) 19:00 herdenkingsdienst Prot, Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. T. Fossen, Den Dolder Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds.H. Henstra World Outreach Cliurch (info locatie: 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 0900- 43.01.430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 030-69.95.952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst beeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 35.24.67; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. (SZC) die het initiatief nam om de partijen bij elkaar te brengen, noemde Krijger het 'een goed rap port dat het verdient om er hard aan te werken om de doelstelling, maatwerk voor Soesterberg, te be reiken.' Hij noemde het knap om met zoveel verschillende partijen en eigenbelangen tot dit eindpro duct te komen. Overigens zijn volgens het rap port de inwoners van Soesterberg in bescheiden mate gericht op de kern van Soest, en veel meer op Zeist en Amersfoort. Soesterberg vormt een hechte gemeenschap die iets voor elkaar over heeft. Er is ook een uitgebreid verenigingsle ven. Hoewel de gemeenschap dus sterk is, zijn er ook bedreigingen, met name door de vergrijzing en de bezuinigingen op en verzakelijking van de zorg. Die bedreigingen maken het nood zakelijk om op een nieuwe manier naar het totaal beschikbare aanbod aan wonen, zorg, welzijn en dienst verlening te kijken, naast het ont wikkelen van nieuwe vormen van samenwerking en afstemming. Met andere woorden: er moet een net werk ontstaan van voorzieningen en lacunes moeten worden ge dicht. De samenwerkende instel lingen hebben daar als 'makelaars in levenskunst' de aanzet toe ge geven. Cijfers Enkele cijfers uit het rapport. Het aantal woningen op 31 december 2002 in Soesterberg bedroeg 2.651. De laatste tien jaar zijn er maar 100 huizen bijgekomen. Een gerin ge toename, terwijl de gemiddelde woningbezetting juist is gedaald. In 1965 was die 4,32 procent, eind 2002 gedaald tot 2,32. De vraag Voor de rechtbank in Utrecht is maandag twintig maanden gevan genisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk, geëist tegen een 25-jarige Soesterberger. De man Was vorig jaar betrokken bij een reeks inbraken in bedrijven en clubgebouwen in Soesterberg. De inbraken werden gepleegd door een bende jongeren uit Amersfoort, Soest en Soesterberg. De daders, •nder wie ook minderjarigen, ope- eerden in wisselende samenstelling, en 21-jarige hoofdverdachte uit oesterberg kreeg begin maart drie jaar celstraf, waarvan drie maanden ■oorwaardelijk, opgelegd voor zijn ietrokkenheid bij ruim twintig in braken. Twee andere verdachten, :en 21-jarige Amersfoorter en een :5-jarige Soester, werden door de Ttrechtse rechtbank veroordeeld tot respectievelijk vijftien en zeven aanden gevangenisstraf. be Soesterberger bekende in de ftechtszaal schuld aan zes inbra ken, waaronder een in de kantine jyan tennisvereniging Soesterberg man de Kerklaan en een op Ko ninginnedag, in een bedrijfspand ian de Amersfoortsestraat. Hij en twee mededaders zouden toen ze venduizend euro uit de kluis heb ben gestolen. De man gaf ook zijn betrokkenheid toe bij een inbraak in het clubge bouw van muziekvereniging ODE- ON aan de Rademakerstraat. De inbrekers lieten in mei een grote puinhoop achter in het pand door flessen drank en ketchup leeg te spuiten. Volgens officier van justi tie mr. J. Uitermark gaven de da ders daarmee blijk van 'een totaal gebrek aan fatsoen en respect'. Hoewel de Soesterberger dit ont kende, achtte Uitermark de ver dachte ook schuldig aan een in braak bij korfbalvereniging Oranje en aan een woninginbraak in de Kamerlingh OnnesIaan.De officier van justitie baseerde zich daarbij op de belastende verklaringen van me deverdachten. Als bijzondere voor waarde vond ze dat de Soesterber ger onder toezicht van de reclas sering moet komen te staan zodra hij zijn celstraf heeft uitgezeten. De verdachte zou bovendien ruim 3.000 euro aan de Staat moeten afstaan die hij met de inbraken zou hebben verdiend. Tegen een negentienjarige mede verdachte uit Amersfoort eiste Ui termark maandag 480 uur werk straf en twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. De man zou hebben deelgenomen aan de inbraak in het clubgebouw van de muziekvereniging en aan een in braak bij de tennisclub. Ook was hij betrokken bij een inbraak in Huis ter Heide, waarbij 23 computers waren gestolen. Raadsman mr. G. Boven vroeg de rechtbank om bij het opleggen van de straf rekening te houden met de persoonlijke omstandigheden van de Soesterberger. De man zei de inbraken te hebben gepleegd onder druk van schuldeisers uit het crimi nele circuit. Ze hielden de Soester berger verantwoordelijk voor een mislukte wietplantage en eisten 30.000 euro. Om hun eis kracht bij te zetten, zouden ze de Soester berger een keer hebben ontvoerd en mishandeld. Ook bedreigden ze zijn familie. Volgens Boven was zijn cliënt seri eus van plan om met behulp van de reclassering zijn leven een nieuwe wending te geven. 'Alle ingrediën ten zijn aanwezig om hem weer op het goede spoor te krijgen', aldus de advocaat. De rechtbank doet maandag 9 mei uitspraak. In een verzoek aan de gemeente heeft secretaris Willem Wagter an het Centraal Overleg Samen werkende Ouderenbonden Soest- Boesterberg (COSB) gepleit voor pdere manier van grofvuil opha- ien door Reinigingsbedrijf Mid- len-Nederland (RMN) dan in de heuwe regeling het geval is. In dit terband wijst hij op de situatie in .eist dat ook door RMN wordt be- iiend, waar grofvuil tien keer per ar gratis wordt opgehaald. Het Cosbo zegt geschrokken te zijn van de reacties naar aanlei ding van de nieuwe gemeentelij ke regeling, voortgekomen uit de zoektocht naar kostenbesparingen. Het grofvuil wordt voortaan im mers niet meer gratis opgehaald. Per keer dat de huisvuilauto voor rijdt, moet men tien euro betalen, wat alleen mogelijk is met de chip- iip. Vooral in Soesterberg heeft dit tot boze reacties geleid, vooral jok omdat jaren geleden de grof- ïil containers uit het dorp werden veggehaald. Maar omdat het vuil voortaan gratis zou worden opge laaid, ging Soesterberg ermee ak- toord. [Nu, een paar jaar later, verdwijnt ook het gratis ophalen en moet er voor betaald worden. Weliswaar is het ook gratis als Soesterbergers I hun grofvuil zelf naar het afvalstof- fenpark De Schans in Soest bren- gen, maar dat is een ritje van zo'n tien, vijftien kilometer. Niet alle in woners van Soesterberg, met name de senioren, hebben een auto, dus waar moeten zij met de spullen blijven als ze eens een flinke op ruiming willen houden of kleiner willen gaan wonen. Spullenhulp haalf gratis op, maar alleen ver koopbare spullen. Een ander nadeel van de nieuwe regeling is dat voor de komst van de ophaaldienst in een gezin met tweeverdieners altijd iemand ver plicht is om thuis te blijven, anders kan er niet met de chipknip betaald worden en nemen de huisvuilop- halers het grofvuil dus niet mee. Overigens dient zich binnen niet al te lange tijd nog een probleem aan, namelijk de dreigende verdwijning van de chipknip. In Nederland is het een nauwelijks gebruikt betaal middel. Daarnaast past de chipknip niet in het streven naar een uniform betalingsverkeer binnen de Euro pese Unie. Afgezien daarvan is de chipknip een senioren-onvriende lijk betaalmiddel. Het Cosbo pleit voor een regeling in Soest en Soesterberg naar Zeis ter model: tien keer per jaar de mogelijkheid bieden grof huisvuil gratis aan te bieden. Wie hiervoor vaker een beroep op de RMN doet, moet na die tien keer per keer be talen. Een mogelijkheid is volgens het Cosbo ook dat de gemeente aan het begin van het jaar vijf data noemt, verspreid over het hele jaar, waarop het grofvuil gratis wordt opgehaald. Felix Thieme van SZC over handigt het rapport van ondermeer maatschappelijke dienstverlening en ouderenzorg aan wethouder B. Krij ger De wethouder wijst soesterberg aan op de kaart de plaats waar het om gaat. naar eengezinswoningen en senio renwoningen is procentueel groter dan in Soest. In Soesterberg zijn veel ouderen die willen verhuizen naar een kleinere of een ouderenwoning, maar hier van zijn er te weinig. Het gevolg dat is er nauwelijks doorstroming is en dus onvoldoende woonruimte voor startende jonge gezinnen. Niet alleen kwantitatief, ook kwalitatief zijn de woningen onvoldoende. Een flink aantal is verouderd. Uit eerder onderzoek is gebleken dat 70 procent van de vrouwen en 26 procent van de mannen van 75 jaar en ouder alleen leeft en woont. Van de vrouwen vond 52 procent en van de mannen 43 procent de gezondheid matig tot slecht. Toch maken ze relatief weinig gebruik van de thuiszorg: 16 procent van de mannen en 23 procent van de vrouwen. De grote meerderheid van de voor het onderzoek be zochte ouderen wil in de huidige woning blijven wonen en daar overlijden. Twee families hebben een bouw vergunning aangevraagd om een dubbel woonhuis te bouwen op het perceel aan de Amersfoortsestraat 62-64. Momenteel staat daar een vrijstaande bungalow, waarvoor al een sloopvergunning is afgegeven. Indien er binnen vier weken geen bezwaar wordt gemaakt tegen de bouw, willigt de gemeente de aan vraag in. Het Herdenkingscomité in Soesterberg, bestaande uit Ben Niehoff Werning en Harro Wig- gers, heeft voor de traditionele herdenking van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog voor Soesterberg de volgende invulling gegeven aan het pro gramma van de Dodenherden king op woensdag 4 mei. 10:00-12:00 Herdenking geval lenen op de vliegbasis Soester berg. Vertrek om 10:00 uur met bussen vanaf het Dorpsplein. 19:00-19:45 uur Herdenkings dienst in de Sint Caroluskerk aan de Rademakerstraat. Stille tocht naar het monument Odijk- plein-Kampweg. 19:55-20:30 Herdenking geval lenen bij het monument Odijk- plein-Kampweg, met medewer king van de muziekvereniging Odeon. Pankzij spontane bijdragen uit de burgerij en het enthousiasme van het Oranje Comité is er voor de inwoners van Soesterberg en de altijd talloze belangstellenden van buiten hel dorp weer een gevarieerd programma voor Koninginnedag samengesteld. Als het weer meewerkt, worden er weer duizenden bezoekers verwacht, vooral ook uit omliggende plaatsen die speciaal voor de gezellig heid en het knusse karakter naar Soesterberg komen. Het programma ziet er als volgt uit: 08:00 - 09:00 Ludieke reveille (Usbaan), start Moerbessen- berg. 09:00 - 10:00 Aubade en ballonnen oplaten (IJsbaan). 10:00 - 11:00 Koffiedrinken in De Drie Eiken met burgemeester en wethouders 10:00 - 16:00 Jebo Entertainment: Ieder uur een act, waaronder: Heppy Disco: Kinderen houden van dansen. Tij dens de Heppy Disco wordt het ze wel heel mak kelijk gemaakt om lekker uit hun dak te gaan. Van Pop tot Plop, van K-3 tot après ski. Eenvoudige bewegingen en vooral veel plezier. Jongleren/vuur- spuwen: Een gevarieerde show onder begeleiding van verschillende muziekstijlen. Ballen, bananen, kegels en fakkels vliegen in het rond. Meezingers: Verschillende liedjes om naar te luisteren, of om lekker mee te zingen. Beetje rappen of rijmen, het kan allemaal. Artiesten in de dop kunnen meezin gen in de microfoon, misschien zelfs wel met va der, moeder, opa of oma. Daarnaast de. hele dag muziek. 10:00 - 1600 Op de ijsbaan zijn er voor de kinderen een draaimo len, een hindernisbaan, springkussens, bijvoorbeeld in de vorm van een vrachtwagen. De cabine is een ballenbak en de totale lengte van de vrachtwagen is 22 meter. Voor de kleintjes is er een springpad- destoel waarin ze zich goed kunnen vermaken. 12:00 - 13:00 Het Show- en twirlteam uit Soesterberg geeft een optreden (Usbaan). 13:00 - 15:30 Rode draad spel, Kinderspelen (Usbaan). Spelletjes die je tegenkomt op de boerderij. Onder andere hoefijzer gooien, het gatenkaas spel, een schildpad den race met echte schildpadden en zelf broodbak ken! Hiermee is ook nog een prijs te winnen. 13:00 - 16:00 Rommelmarkt voor de kids (Usbaan). 16:00 Prijsuitreiking rode draad spel (Usbaan). 17:00 - 18:00 Mobiele veldkeuken. Nasi met satésaus op de ijs baan. Breng pan mee of eet een bordje mee op de ijsbaan. Kosten: 3,00 per portie. 19:30 Bridge drive in de Drie Eiken. 19:30 - 23:30 Night Light Drive-in show met 2 DJ's met muziek van 'Strauss tot House', van de jaren 70 tot he den. 21:00 Lampionnen Optocht. Start bij de Postiijonschool en met muziek van het Mallet corps uit Zeist. De stoet wordt ontbonden op de kermis. Met ingang van 1 mei kunnen Soesterbergers voor een groot aantal gemeentelijke vragen en bet afhalen van folders en formu lieren van de gemeente terecht in het bibliotheekfiliaal in het Dorpshuis. Het bibliotheekfiliaal heeft ruimere openingstijden dan de dependance Publiekszaken, waardoor inwoners er dus ook op andere tijdstippen voor gemeen telijke informatie terecht kunnen. De service van de bibliotheek ver vangt per 1 mei de dependance Publiekszaken in Soesterberg. De informatievoorziening in de bi bliotheek is gelijk aan die van het gemeenteloket, maar wel op rui mere tijden beschikbaar. Het bibli otheekfiliaal is geopend op maan dag van 14:00 tot 17:00 uur, op woensdag van 10:00 tot 12:30 en van 14:00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 14.00 tot 17.00 en van 18.00 tot 20.00 uur, en op de eerste za- Met een verwijzing naar de actu ele situatie merkt het Cosbo fijn tjes op dat Soest momenteel in de running is voor het predikaat 'schoonste gemeente van Neder land'. Willem Wagter: 'Wij hopen dat Soest het haalt, maar door de grofvuil-actie van de gemeente zie ik het somber in voor onze mooie, natuurlijke omgeving. In de bossen rondom Soesterberg ligt de laatste tijd al meer rotzooi die daar niet thuishoort. Het Oranje Comité in Soesterberg heeft op de valreep een nieuwe at tractie aan het programma voor Koninginnedag kunnen toevoegen. Omdat dit op het laatste moment gebeurde, kon het niet meer in het programmaboekje worden opgeno men. Het gaat om de rodeostier, het bekende mechanische toestel dat met de 'berijder' alle kanten op beweegt. Dit gaat steeds snel ler. Het is de bedoeling dat men er zo lang mogelijk op blijft zitten. Uiteindelijk worden de bewegingen zo heftig, dat zelfs de meest erva ren 'cowboy' het moet opgeven en op het kussen naast de 'stier' belandt. De rodeostier is te berij den van 12:00 tot 16:00 uur op de koninginnemarkt op de Radema kerstraat. terdag van de maand van 10:00 tot 12:30 uur. Als gevolg van door de rijksover heid gestelde veiligheidseisen was het al enige tijd niet meer moge lijk om paspoorten en rijbewijzen af te geven bij het Soesterbergse loket van Publiekszaken. Hierdoor werd de dependance Publieksza ken voornamelijk een informatie servicepunt. Een analyse van de klantenaantallen gaf aan dat het handhaven van de dependance niet efficiënt was. Mede door een taakstellende be zuiniging en de doelstelling meer te doen met minder middelen is gezocht naar een alternatief waar bij de dienstverlening optimaal zou zijn. Eén van de doelstellingen van de bibliotheek is het verstrekken van informatie. Door de dienst verlening van de dependance Pu bliekszaken onder te brengen bij de bibliotheek wordt de verleende kwaliteit gehandhaafd en zelfs uit gebouwd in verband met de open stellingstijden. Koninginnedag in Soesterberg zou Koninginnedag niet zijn als daar de traditionele en altijd drukbe zochte jaarmarkt niet op het pro gramma zou staan. De Vereniging Ondernemers Soesterberg (VOS) heeft ervoor gezorgd dat dit on derdeel opnieuw niet ontbreekt. De Koninginnejaarmarkt in het centrum van Soesterberg wordt zaterdag gehouden van 09:00 tot 17:00 uur. De organisatoren geven de verze kering dat het weer een veelzijdige markt is, waarop de bezoekers ver rast zullen zijn over het brede as sortiment artikelen dat in de ruim honderd kramen wordt aangebo den. De organisatie Star Promoti- ons heeft er samen met de onder nemersvereniging hard aan gewerkt om er voor iedereen wat leuks van te maken. Voor jong en oud, er is 'voor elk wat wils'. Wandelend over de Ko ninginnejaarmarkt vinden de be zoekers er van alles, bijvoorbeeld versnaperingen van verschillende snacks tot broodjes en van poffer tjes tot suikerspinnen. Er is van al les voor hobby en vrije tijd en er zijn tal van cadeau-artikelen. De kleintjes kunnen geschminkt wor den. Een greep uit het aanbod zoals dit tot nu toe bekend is: dames-, he ren-, kinder- en babykleding; ca deau- en feestartikelen; muziekin strumenten; sieraden, uurwerken en horloges; speelgoed; lingerie; vloer- en speelkleden; planten en bloemen; fotolijsten; haarverzor- ging, make-up, drogisterijartikelen; woondecoratie; huis- en tuinarti- kelen; voetbalshirts; computersoft ware; optiek; huishoudelijke arti kelen; ballonnen en tweedehands artikelen. Kinderen van groep 1 en 2 van de protestants-christelijke basisschool De Postiljon aan de Generaal Winkelmanstraat overhandigen een cheque van 335,48. De kinderen van De Postiljon spaarden dit bedrag voor de zwerfkinderen van Peru. Zo leren ze al op jonge leeftijd te delen met kinderen van hun eigen leeftijd die het met minder moeten doen. Het geld wordt overgemaakt naar de stichting Los Cachorros, een kleinschalige organisatie van direct betrokken mensen die ervoor zullen zorgen dat elke euro ten goede van het project komt. De Soesterbergse toneelvereniging Utile Dulci beleefde vrijdagavond (en zaterdag) een primeur. Zij had de eer als eerste een door de regis seurs Frank van de Berg en Fred Goeth geschreven toneelstuk 'Kort door de bocht' te mogen spelen. Frank van de Berg regisseerde zelf deze uitvoering. Een verhaal van nu, spelend in een herkenbare omgeving en met 'al ledaagse' mensen. Hoofdrolspeler is een zakenman, eigenaar van een groot bedrijf, zeer vervuld van ei gen kunnen en actief in de locale politiek. Helaas, het lot en (bijna) iedereen om hem heen, keert zich tegen hem. De vele kleine en grote gebeurte nissen werden goed uitgespeeld. Ook de nieuwelingen binnen de vereniging lieten zich niet kennen en zetten goed de karakters neer. Er gebeurde veel, soms te veel, waardoor niet elke scène even goed uitgediept kon worden. Dat deed aan het plezier dat het publiek, dat vooral op vrijdag voor een meer dan uitverkochte zaal zorgde, eraan beleefde, echter niet af. Dit stuk, tevens het schrijf debuut van Van de Berg en Goeth, kreeg een warm onthaal en men zal ongetwijfeld met spanning uitkijken naar hun volgende stuk. April is een drukke maand voor Show- en Twirlteam Soesterberg. Het begon op 5 april met de start van de "Kies je Sport" lessen. Een 25-tal leerlingen van scholen in Soest en Soesterberg oefent vier weken lang met de baton om zo de beginselen van de twirlsport te leren. Onder enthousiaste begeleiding van instructrice Woutéra Susebeek en met behulp van de leden van het selectieteam is Sporthal Burgstede vier weken het domein van meisjes die kijken of de twirlsport iets voor hen is. Daarnaast gaan de trainin gen voor de wedstrijden gewoon door. De eerste wedstrijd is inmid dels achter de rug, in Benschop. Hier werden weer veel prijzen weg gesleept. Rosanna had een eerste prijs en werd derde in haar divisie. De duo's Sabrina/Debby en Wou- téra/Sandra behaalden een eerste prijs en werden eerste in hun divi sie. De duo's Gabriëlla/Rebecca en Rosanna/Heidi behaalden een eerste prijs en werden tweede in hun divisie. Het selectieteam kwam met hun show op muziek van de Lion King voor het eerst uit in de eredivisie (de hoogste divisie in de twirlsport). De show is erg intensief en ging daarom niet helemaal zo als de bedoeling was. Desondanks leverde het optreden een tweede prijs op, en ook een tweede plaats in de divisie waarin ze uitkomen. Er komen nog veel wedstrijden in het komende seizoen om de show te perfectioneren. Tenslotte is het Show- en Twirlteam Soesterberg te bewonderen op Koninginnedag. Op de ijsbaan zullen er tussen 12:00 en 13:00 uur optredens plaatsvinden. Daar kan ook het kraampje van het Show- en Twirlteam worden bezocht voor informatie, 's Avonds loopt de club mee in de lampion- nenoptocht. flHHBBK 'SM Een 25-tal scholieren uit Soest en Soesterberg doen enthousiast mee aan oefeningen om te kijken of de show- en twirlsport voor hen iets is om zich verder in te bekwamen. Op donderdag 19 mei vindt ep 's avonds voor de tweede keer een dorpsschouw plaats in Soester berg. Deze zal waarschijnlijk per fiets worden gedaan. Inwoners van Soesterberg die vra gen, ideeën of opmerkingen over de verbetering van de leefbaar heid van hun wijk hebben, kun nen deze vóór 5 mei per brief mel den bij wijkcoördinator Benike van der Ploeg, gemeente Soest, 'post bus 2000, 3760 CA Soest of per mail: pIoeg@soest.nl, tel. (035) 6093715. Melders van punten dienen wel aan de schouw deel te nemen. Wanneer deelname niet mogelijk is, kunnen punten zoals gebruikelijk ook wor den doorgegeven aan het Meld punt Woonomgeving, tel. (035) 6093666 en via meldpunt@soest. nl. Deelnemers aan de schouw ont vangen voorafgaand nog een defi nitieve uitnodiging en een overzicht van de punten. Ook leden van het dorpsbeheerteam Soesterberg zul len deelnemen aan de schouw. Een dorpsschouw is een rondgang door een dorp of een deel van dat dorp. Inwoners of vertegenwoor digers van instanties die actief zijn in een dorp nemen het initiatief om aan gemeente, politie, woningcor poratie en eventueel de welzijns- stichting Balans plekken te laten zien waarbij zaken in de openbare ruimte kunnen worden verbeterd. Dit kan gaan over bijvoorbeeld veiligheid, het onderhoud van het groen, bestrating, het schoon hou den van de buurt en verkeerssitua ties. Groot voordeel van de wijk- schouw is dat zaken veelal recht streeks kunnen worden besproken met de betrokken vertegenwoordi gers van instanties. i

Soester Courant | 2005 | | pagina 15