49 49 69 99 mem S Hockeysters hebben ererondje al gehad 'Montfoort de terechte kampioen' 'Spelersgroep zag het niet meer zitten' 'Jongensdroom? Dit is pas een kleine opstap' Diederik Pondman wint NK Zestal vertrekt bij Soest Zoektocht naar trainer, speelsters en sponsors 'ELSIENTJE ►APPELSAP pak 1 liter 'AKKEN MIG SOEP ERECHTEN A SAUZEN iSPOEDER LIQUIGEL ►TOMATEN >E WORST 500 gram 1.79 Zondag heeft MHC aan Bosstraat genoeg aan gelijkspel tegen Ede HOCKEY WZ'49 moet promotie in nacompetitie afdwingen VOETBAL -zaterdag Judoka de beste onder 15 jaar JUDO StamSovoco ontslaat trainer; verbazing bij De Saegher VOLLEYBAL V OETB AL-zondag Winst zondagmiddag noodzakelijk Jasper Kok (19) blijft met Ajax-contract op zak nuchter en bescheiden VOETBAL PAGINA 16 boterham O.89 00 gramO.69 O.59 1100 gram1." ONINGINNEDAG WIJ DE GEHELE kG GEOPEND! iders in de winkel vermeld. lente, kip of tomaat per pak diverse soorten per pak r. diverse soorten statube 500 ml li pak 1500 gram of 4» 500 gram 0 21 WOENSDAG 27 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGINA 17 Na de 5-2-zege op concurrent Arnhem werd er een groot feest gevierd in de hockeykantine, maar zondag willen de dames van MHC Soest dat nog eens dunnetjes over doen. Dan kunnen ook de cham pagneflessen worden ontkurkt. Arnhem volgde de Soesters op 12 punten, maar heeft nu 15 punten achterstand, terwijl het nog maar vier duels heeft te gaan. Onover brugbaar dus. Ede kan in principe nog naast Soest komen, maar dan moet MHC alles verliezen en Ede alles winnen. Zondag staan beide leams tegenover elkaar aan de Bos straat. Het betreft een inhaalduel. Aan een gelijkspel hebben de lo kale hockeysters genoeg om de titel ruim voor het eind van de competi tie op gepaste vorm te omarmen. Als de ploeg net zo geconcentreerd uit de startblokken komt als tegen Arnhem, lijkt er geen vuiltje aan de lucht. De wedstrijd tussen de nummers een en twee werd in de eerste helft beslist door Soest. Via veldgoals van Britt Dorresteijn en Julie Corsmit en tussendoor een strafcorner van Merion van Asch stond het halverwege al 3-0. Lisan- ne Kok en Van Asch (weer uit een strafcorner) werd de eindstand van 5-2 bereikt. Een ererondje werd daarop alvast ingezet en na afloop gingen speelsters en menige club genoot uit hun dak. Bij Arnhem spelen enkele oud- Soesters, onder wie Ingeborg Blaauw. Daarom hoopt Soest dat Arnhem als tweede eindigt en zo doende ook promoveert. Soest is er dus alles aan gelegen om zon dag het publiek op een spectacu laire wedstrijd te trakteren en Ede te kloppen. Volgend seizoen hoopt MHC Soest weer in het district Midden te mogen uitkomen. Dit hockey- jaar zijn de dames ingedeeld met clubs uit het oosten en noorden van ons land, waardoor ze regelmatig lang moeten reizen voor uitwed strijden. Stand bovenin: 1. MHC Soest 18- 51, 2. Ede 17-36, 3. Arnhem 18- 36, 4. Kampen 18-29, 5. HCM 18-26. Heren Het herenteam van Soest is de laatste weken in mindere doen. Weliswaar werd zondag van Rei gers gewonnen, maar de 2-1-zege op de nummer elf kwam uiterst moeizaam tot stand. Pas een mi nuut voor tijd scoorde Robert Jus- tus uit een strafcorner de winnende en bevrijdende treffer. Soest was in de eerste helft op 1- 0 gekomen, door een verzilverde strafcorner van Pepijn Goedhart. Voor en na de gelijkmaker van Rei gers kreeg Soest de ene na de ande re kans om het verschil tot uitdruk king te brengen, maar de spanning bleef er tot op het laatst in. Zondag speelt MHC Soest de in haalwedstrijd tegen Strawberries. Die ploeg zal zich niet zomaar ge wonnen geven, want ze heeft ook nog kans op het kampioenschap, dan wel een promotieplek. HBS verspeelde zondag punten, maar is nog volop in de race. Net als IJs- Onder andere Merion van Asch en Caroline van de Meer nemen een voorschot op het kampioenschaps- feest. MHC Soest kan zondag definitief toeslaan. Foto: Foto Bell seloever en Nieuwegein. Kortom, in de tweede klasse B zijn er nog vijf kanshebbers en het wordt in teressant om te zien of MHC Soest tegen de druk van de achtervolgers bestand is. De stand aan kop: 1. MHC Soest 17-41, 2. IJsseloever 18-41, 3. Nieuwegein 18-39, 4. HBS 17- 38, 5. Strawberries 17-37. Zaterdag is Montfoort de terechte kampioen geworden in een recht streekse confrontatie met WZ'49. De ploeg van trainer Peter van Dierinen liet de Soesters met 5-0 kansloos. De Bunschoter: 'Eerste klasse niet Montfoort. Wij zijn wel terecht kampioen geworden. We hebben het hele seizoen boven aan gestaan.' Zijn collega Ronald Heerschop was het daar mee eens. 'Mont foort is gewoon de terechte kam pioen. Ze hebben hier vroeg ko ninginnedag hoor', doelde hij op de oranje spandoeken en de ruim vijfhonderd toeschouwers die het zonnige veld omringden. Maar het lachen moet hem gauw vergaan zijn toen hij zag dat Hid- de Reitsma al in de eerste minuut vanuit een riante positie voorlangs schoot, en even later ook Gijs Schaap een mogelijkheid onbenut liet. Waren de groenwitten in die fase scherper geweest, dan had het feestje van de thuisclub wreed ver stoord kunnen worden. Daarna nam Montfoort het initia tief over en de verdiende openings treffer werd in de 36e minuut een feit. Gerben Drost verschalkte de weer herstelde Pascal Kamerbeek met een kopbal. Een vervelend moment was dat waarin Alemdar Kurt zijn pink brak. Met tape om de hand speelde de verdediger nog enige tijd door, maar hij werd toch vervangen door Ferry de Smalen. In de 41e mi nuut was de wedstrijd geen wed strijd meer, toen Drost het leder voor de tweede maal achter Ka merbeek deponeerde. Heerschop sprak van drie bepalende momen ten. 'De eerste goal, die blessure van Alemdar, en dan meteen dat tweede doelpunt.' Na de thee drongen de Soesters niet meer aan en kregen de Montfoor- ders de kans om de uitslag naar 5-0 te tillen. Na het eindsignaal dropen de Soesters opvallend snel af naar de kleedkamer. Heerschop had hier zo zijn reden voor. 'Ik wilde zo snel mogelijk de jongens bij elkaar heb ben, om ze zo weer te motiveren voor de nacompetitie.' 'Geen beleving' Kamerbeek stond er wat verloren bij. 'We hebben ons lelijk te kijk gezet. Er was totaal geen inzet en beleving vandaag', reageerde hij teleurgesteld. Hidde Reitsma was nogal laconiek over zijn unieke kans in de eerste minuut. 'Ik kreeg hem gewoon niet lekker op mijn schoen.' Zin in de nacompetitie heeft wel. 'Dat is altijd leuk met wedstrijden voor veel publiek. Mis schien redden wij het wel weer.' Patrick Dorrestein die gehoopt had op een directe promotie was nuch ter: 'We hebben gewoon verdiend verloren. Als je steeds een stapje te laat komt, dan ben je kansloos. Nou, dan maar nacompetitie'. Heerschop stelde dat de klap groter was geweest als Valleivogels van Roda'46 had verloren. 'Dat was vervelender geweest. Maar we hebben er even aan mogen ruiken.' Over de wedstrijd zelf: 'We heb ben maar twintig minuten gevoet bald en toen was het over', aldus de positieve Bussummer die met vertrouwen de nacompetitie tege moet ziet. Diederik Pondman is zaterdag Nederlands kampioen judo gewor den. De Soester won in de leeftijds groep onder 15 jaar (-34 kg). In de Maaspoort in Den Bosch bleef hij in vijf partijen fier overeind. Nadat hij eerste van het district Midden-Nederland was geworden, wist Pondman van Sportschool Van Diermen (v/h Budo Ryu) zich ver zekerd van deelname aan de nati onale titelstrijd. In de eerste partij had hij weinig moeite met zijn te genstander, maar daarna trof hij direct een 'Angstgegner'. De partij begon stroef voor beide judoka's en in drie minuten judo werd er niet gescoord. Het tweetal moest daarom voor een verlenging van drie minuten met een 'golden score' de mat weer op. Dertig seconden voor het verstrij ken van de tijd maakte Pondman een score, waardoor hij opgelucht de kwartfinale in ging. De volgende opponent was een on bekende, maar uit de observaties werd gekozen voor een tactiek met een schouderworp. Die wierp na vijftien seconden al vruchten af. In de halve finale had Pondman een minuut nodig om zijn tegen stander te kloppen, zodat hij ver zekerd was van een gouden of een zilveren plak. Het werd een gouden medaille, want in de finale maakte Pond man na een minuut een score die niet meer door zijn tegenstander geëvenaard kon worden. Zodoen de werd Diederik Pondman - in navolging van zijn broer Donald in 2004 - Nederlands kampioen judo. Eerder had Diederik ook al de open Nederlandse kampioen schappen winnend afgesloten. De meest succesvolle trainer uit de geschiedenis van StamSovoco (tweemaal kampioen in de eerste divisie en een halve finaleplaats om het Nederlandse kampioen schap) is door de Stichting Top- volleybal Soest op straat gezet. De spelersgroep is, voornamelijk op het communicatieve vlak, uit gekeken op Derk de Saegher, zegt het bestuur. Er is nog een contract voor één seizoen. Bij een evaluatieronde in de win ter ontving het stichtingsbestuur al signalen van de speelsters, dat het kennelijk niet meer zo boterde tus sen hen en de volleybaltrainer. 'Er kwam een lauw verhaal uit. Het was niet negatief en niet positief. We konden er nog niet veel mee en wilden daarom de ploeg tijdens de Play Offs er niet mee lastig val len', zegt voorzitter Bert van der Zande. Na de roes van het succes in de strijd om het Nederlands kampi oenschap is volgens hem iedereen gaan nadenken. 'Toen hebben we uit zowel de groep als het begelei dingsteam signalen gekregen, waar door we dit besloten hebben. Een aantal speelsters twijfelde al of ze zouden blijven als Derk zou door gaan. De chemie was een beetje over.' Dat laatste is onzin volgens de teleurgestelde en verbaasde De Saegher die niet eerder werd ont slagen. 'Als er geen chemie meer is, dan doe je een stapje minder, dan speel je geen negen goede Play Off wedstrijden.' Hij zegt sms-jes en telefoontjes te hebben gekregen van zes volleybalsters die het jam mer vinden dat hij moet vertrek ken. Aan de andere kant is hij zo nuchter te beseffen dat sómmigen dat wellicht uit beleefdheid hebben gedaan. Van anderen kan hij zich voorstellen, dat ze van hem af wil len, omdat ze weinig speeltijd kre gen. 'Er is wel een die mij een lui vindt. Maar dat vond ze ook van haar vorige trainer, want daar zat ze ook op de bank. Je hebt het dan over meiden die volgend seizoen toch niet hadden gespeeld als ik andere speelsters had gevonden.' De Saegher vindt het onbegrijpelijk Derk de Saegher, hier op een archieffoto, moet op zoek naar een andere club. Ondanks de successen die hij met StamSovoco boekte, ziet de spe lersgroep het niet meer in hem zitten. Voor de Stichting Topvolleybal Soest was dat aanleiding het contract met de trainer te verbreken. dat hij aan de kant is gezet. 'Ik heb wel eens een aanvaring met iemand gehad, maar dan ga ik daarna zitten en praten met die persoon. Daarna stap ik er overheen en ga ik verder. Bij vrouwen blijft zoiets kennelijk toch langer hangen.' 'Slechte communicatie? Daar heb ben ze mij nooit iets over gezegd. Het is simpel: ik ben gewoon hard en geef af en toe iemand op zijn flikker. Daarom hebben we zoveel successen behaald..Dat is mijn pas sie en gedrevenheid. Op dit niveau win je geen wedstrijden met alle maal lieve jongens en meisjes. Ik heb mannen op de training elkaar wel eens bijna voor de bek zien slaan. Daarna is het over. Vrouwen zijn wat dat betreft anders.' Bestuurslid Leo Verver zat eer gisteren met de spelersgroep om de tafel. 'Die heeft het besluit zien aankomen. Er zijn geen kritische vragen gesteld. De sfeer was posi tief en er werd vrij snel gesproken over wie de opvolger wordt. De groep wil een trainer die haar kan motiveren en die sociaal vaardig is naar het team en het individu', aldus Verver. Hij stelt dat het me rendeel van de speelsters in een fase was aangeland, waarin het niet verder wilde met De Saegher. Weegschaal De trainer zelf vraagt zich af in hoeverre zijn uitlatingen in de me dia over het stichtingsbestuur een rol hebben gespeeld. De Noord- Hollander staat erom bekend dat hij zijn woorden niet eerst op een weegschaal legt, alvorens hij ze uitspreekt, en dat hij ook rich ting pers recht voor zijn raap is. 'Het probleem is dat ik af en toe niet zo aardig tegen het bestuur ben geweest. Laatst heb ik nog ge zegd, dat ik het vreemd vond dat ze niet eerder naar sponsors zijn gaan zoeken, toen ze wisten dat de hoofdsponsor afhaakte. Maar dat is toch zo?' Van der Zande beaamt dat er wel eens gesprekken zijn geweest met De Saegher over zijn uitlatingen over zaken die wat het bestuur be treft beslist niet in de pers hadden gemoeten. De spelersgroep nam de openhartigheid van De Saegher ook niet altijd in dank af. Ruim an derhalf jaar geleden ging de ploeg gigantisch onderuit bij Dynamo. De koppositie werd verspeeld en de trainer liet in zijn commentaar aan deze krant op ondubbelzinnige wijze weten wat hij ervan vond. Het leverde hem boze reacties op, maai StamSovoco klopte vervolgens de ene na de andere ploeg en werd enkele maanden later onbedreigd kampioen. 'Hij heeft ze ook wel gemotiveerd, maar ik denk dat er in de commu nicatie toch wat zaken speelde', zegt Van der Zande. 'Te laat' De trainer vindt dat hij veel te laat is geïnformeerd door het bestuur. 'Als je professioneel bent, ga je in februari met me praten. Maar toen vroegen ze me te blijven. Tijdens de Play Offs hebben ze me nog ver teld: ga speelsters zoeken. Nu moet ik weg, terwijl de clubs in Noord- Holland echt niet voor het oprapen liggen. Ik ben nu wel gebeld dooi clubs, maar ik ga natuurlijk niet on derin de eerste divisie of de tweede divisie coachen. Ik had contacten met clubs uit de eerste divisie, maai die heb ik afgezegd. Ik heb hier drie jaar super resultaten geboekt en ik heb nog een contract voor een jaar. Daar moet een zakelijke oplossing voor komen', aldus De Saegher die bezig is aan een brief aan het be stuur. Ondanks alles hoopt hij niet dat hij en de club op een vervelende ma nier uit elkaar gaan. 'Ik hoop echt dat StamSovoco doorgaat in de ere divisie. Ik heb onwijs goed samen gewerkt met het begeleidingsteam en top met een aantal meiden. Maai ik heb te veel meegemaakt om bij de pakken neer te gaan zitten. Ik weet dat je ze zo goed bent als je laatste wedstrijd. Ik heb ook nooit lang genoten van een mooie over winning. Na een half uurtje, als ie dereen aan het feesten was, dacht ik alweer aan de volgende wedstrijd. Als je die verliest, is het over. De ene dag ben je een held, de andere dag een klootzak.' volgend seizoen met zoveel moge lijk 'eigen jongens' de competitie in te gaan. Zondag speelt Soest de laatste com petitiewedstrijd tegen Hoofddorp. Dat duel begint om 14:00 uur op de Bosstraat-Oost. De blauwwit- ten moeten winnen en hopen dat De Kennemers dat niet doet. In dat geval ontloopt de formatie van Jan Boes de nacompetitie, waarin gestreden moet worden tegen de gradatie. Speelt Soest gelijk en ver liest De Kennemers met minimaal zes doelpunten verschil, dan is de ploeg eveneens uit de zorgen. De laatste competitieronde in de eerste klasse A werd een week uit gesteld, omdat DCG-Velsen (3-0) moest worden ingehaald. In ieder geval zes spelers keren na de zomervakantie niet terug bij S.O. Soest. Gerdo Kuenen gaat zijn sportieve geluk beproeven bij hoofdklasser Elinkwijk, Vincent Schokker gaat hetzelfde doen bij FC Hilversum en Richard Pieter- sen komt volgend seizoen uit voor Woerden. Daarnaast stoppen Mo Chait, Nick Timmerman en Ton Edelbroek om verschillende redenen. Jeroen Veen keert terug naar Soest. Verder ver wacht de sportorganisatie niet veel spelers aan te trekken. De club leiding heeft er voor gekozen om Manager Jacques Hardenberg zoekt namens StamSovoco een nieuwe trainer. Deze dagen is een lijst gemaakt van beschik bare kandidaten. Namen wil het stichtingsbestuur van Topvolleybal Soest (TVS) nog niet noemen. Afhankelijk van de nieuwe trainer/coach zal er ook een assistent worden benoemd. Jos Blanken, die de ontslagen Derk de Saegher ter zijde stond, had eerder al aan gegeven, dat hij na dit seizoen zou stoppen, omdat hij zijn vol leybalfunctie niet meer met zijn werk kan combineren. Volgens bestuurslid Leo Verver van TVS heeft tot nu toe geen speelsters aangegeven te zul len vertrekken. Door het ver trek van de Amerikanen Molly O'Brien en Andrea Logan moet Hardenberg echter ook op zoek naar nieuwe speelsters. Met een aantal is er contact, onder meer doordat De Saegher hen al had benaderd. Daarnaast zal het on getwijfeld voor een deel van de nieuwe trainer afhangen welke volleybalsters er eventueel bij komen. Daarmee houdt de zoektocht van StamSovoco nog niet op, want er moeten ook sponsors worden aangetrokken. Op dit moment is nog steeds niet meer dan zeven tig procent van de begroting van dit jaar (ca. 100 duizend euro) binnengehaald. Welke jongen droomt er niet van een carrière als profvoetballer bij FC Ajax? Jasper Kok behoort tot deze immens grote groep, met dit verschil dat hij onlangs een tweejarig contract tekende bij de club die grossierde in landskam pioenschappen en Europese titels. De negentienjarige Soester is blij, niaar blijft nuchter en bescheiden. 'Het eerste doeI is bereikt, maar dit is pas een kleine opstap.' Sinds het nieuws zich als een lo pend vuurtje door Soest verspreid, is hij in de straat in Soest-Zuid en op de Bosstraat-Oost bedolven on der de felicitaties. 'Ik geniet daar op zich van, maar ik ga niet naast mijn schoenen lopen. Ik ben niet iemand die snel over iets opschept, dat zit niet in de familie', zegt de voetballer die elke woensdagavond René Kaats assisteert tijdens de training van Soest Cl. Dat is het elftal waar hij als veer tienjarige voör zou uitkomen, ware het niet dat Ajax hem toen naar Amsterdam haalde. Op zijn tiende, toen ook Vitesse en FC Utrecht belangstelling toonden, drong hij na een open dag in de hoofdstad al door tot de laatste selectieronde van de club, maar zijn ouders von den het te vroeg en gaven school een hogere prioriteit. 'Als je als tienjarig jochie hoort dat je niet mag, dan denk je daar an ders over dan nu, hoor', aldus Kok die vier jaar later toch zijn opwach ting maakte op De Toekomst. 'Eerst moest ik een stagewedstrijd spelen. In de rust werd ik al gewis seld en kreeg ik te horen dat het wel goed zou komen. Toen de brief van Ajax kwam, heb ik die door mijn moeder laten voorlezen. Als jongetje liep ik vol trots rond.' En toen werd hij in de Cl opgesteld: als linksback. Aanvallen 'Dat kon ik eerst niet verdragen. Het heeft twee jaar geduurd, voor dat ik de knop heb omgezet en besefte: dit wordt mijn positie. Je krijgt wel kansen om op een andere plek te spelen, maar dan kom je er achter dat je daar niet goed ge noeg bent. Voorin had ik het nog moeten zien of ik het gehaald had. Sommige mensen zeggen dat links back de meest saaie positie is, maar dat vind ik onzin. Het ligt er maar aan hoe je het invult. Ik ben een aanvallend ingestelde speler die regelmatig mee naar voren gaat. Aanvallende impulsen, dat is wat ik heb. Bij Ajax gaat het allemaal om aanvallen.' Enkele weken geleden scoorde hij nog uit een vrije trap, maar veel doelpunten komen er niet van zijn voeten. Assists des te meer. 'Maar dit seizoen heb ik niet zo veel kun nen laten zien.' Nooit maakte Jasper Kok zich seri eus zorgen of hij het strenge selec tiebeleid binnen de jeugdafdeling van de landskampioen zou over leven. Totdat hij een jaar geleden zijn knie blesseerde. Aanvankelijk bestond de vrees dat zijn knie- en kruisbanden waren gescheurd en zat hij thuis te dubben over zijn toekomst als profvoetballer. 'Angstaanjagend', vond hij dat. Uiteindelijk viel het allemaal mee en sinds december is hij weer vaste keus in de Al. In het besef dat het dit seizoen moest gebeuren, stopte hij begin dit jaar - na twee maan den - met een studie fysiotherapie. 'Naast het voetbal bleek dat te veel van het goede. Bovendien kwam ik net terug van een blessure en be sloot ik me volledig op voetbal te concentreren.' Vertrouwen Zijn doelstelling voor dit moment is bereikt. 'Ik heb gehoord dat Danny Blind, die me anderhalf jaar heeft getraind, degene is geweest die het bestuur heeft gezegd dat het me een contract moet aanbieden. Ik had wel vertrouwen erin, dat het zou lukken. Er was ook interesse van andere clubs, maar je droomt er natuurlijk van om voor Ajax te mogen voetballen', klinkt het met gepaste trots. Wie nu veronderstelt dat de jon ge Soester denkt het helemaal ge maakt te hebben, slaat de plank fi naal mis. Speculeren over een plek op de bank van de hoofdmacht, laat staan een basisplaats in Ajax 1, weigert hij te doen. Als de Bra ziliaan Maxwell geblesseerd zou ra ken, staan er nog wat jongens voor hem die meer kans maken op een invalbeurt. Aan voorspellingen waagt hij zich niet. 'Ik vind het niet fijn om hoge ver wachtingen te scheppen. Het is las tig om je kansen weer te geven. Je moet blessurevrij blijven en er komt geluk en zoveel meer bij kij ken. Ik moet constanter worden en in mijn spel zit veel risico, dus de rust en zuiverheid kunnen be ter. Mijn startsnelheid is niet laag, maar kan hoger. De aannames, de voorzetten, alles kun je verder ont wikkelen. Ik ga er in met de instel ling dat ik twee jaar de tijd heb om me te bewijzen. Het zou geweldig zijn als het me lukt. Anders kan ik waarschijnlijk naar een andere profclub, want Ajax is en blijft een kweekvijver voor andere clubs.' Jasper Kok verdient vanaf volgend seizoen zijn brood met voetbal, heeft in Sören Lerby en Sjaak Swart een management achter zich staan, dat de voetbalwereld van binnen en buiten kent ('In de B-junioren wordt je al benaderd door mana gers'), maar blijft voorlopig thuis wonen. Dicht bij zijn vrienden, al is uitgaan er niet meer bij. Een stap per is hij toch nooit geweest, als hij meeging was het om met zijn vrien den samen te zijn. Alcohol nuttigde hij af en toe mondjesmaat. 'Voetbal is heel belangrijk voor mij, dat ga ik niet vergooien, nu ik zo ver ben gekomen. Ik ga ervoor, want ik hoop dat voetbal mijn le ven wordt. Maar het is een onze ker wereldje. Het kan zo afgelo pen zijn, door een blessure of iets anders. Je weet niet wat de plan nen van een hoofdtrainer zijn. Je Jasper Kok is zijn oude club nog steeds trouw. De kers- de jeugdperiode bij Soest niet hebben willen missen. Die verse profvoetballer van Ajax assisteert elke woensdag- heeft me vrienden opgeleverd, met wie ik nu nog omga avond René Kaats tijdens de training van de Cl. 'Ik zou aldus de negentienjarige linksback van Jong Ajax. Foto: Herman van Dam kunt in de smaak vallen of niet. Ik ga er zeker alles voor doen om te slagen.' Thuis Thuis is ook belangrijk voor Jasper Kok, al zal hij als speler van Jong Ajax minder vaak bij zijn broertje Timo (Soest Cl) en zusje Lisanne (topscorer bij MHC dames 1) kun nen gaan kijken. 'Mijn ouders heb ben me altijd ondersteund en daar heb ik veel waardering voor, zeker als je bedenkt dat er bij mij wel eens iets in het verkeerde keelgat schoot. Terwijl alles wat ze voor me doen, altijd met de beste be doelingen is. Achteraf ben ik er blij om dat ze me op m'n tiende niet naar Ajax lieten gaan. Ik zou de jeugdperiode bij Soest niet heb ben willen missen. Die heeft me vrienden opgeleverd, met wie ik nog steeds omga.'

Soester Courant | 2005 | | pagina 17