Ouderensport blijkt voltreffer LTC ligt nog op koers Niels Schimmel uitgeroepen tot de beste van Duinkikkers Hees duikt met zeer goed gevoel de zomerperiode in Galerij der kampioenen Voortbestaan zaterdagelftal SEC hangt aan zijden draad 6000 voor kankerfonds WOENSDAG 27 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGINA 18 Cruciale weken voor Soestdijk VO E T B AL-zaterdag TENNIS Problemen bij 't Vliegdorp door blessures V OETB AL-zcmdag Optimisme viert hoogtij bij pupillen van René Ribberink FUTSAL Firtina'93 gaat zich versterken vanwege ambitie bij SWOS brengt continuïteit in breedtesportproject Bosschaart op 3 mei te gast S.O. Soest KORFBAL KYO dendert over Minerva heen: 7-22 Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT TEL 035 - 6014152 soesterScourant SOFTBAL Nog geen tweede zege voor dames Knickerbockers Zeven avonden bedrijfssport Sevink Zn. lopen marathon Londen Sportprogrammy DSV Duivenberichten SportuitslageiJ BASKETBAL Red Stars van laatste plaats verzekerd VISSEN Willem van Zoeren WOENSDAG 27 A De lopers van de week 'Praten helpt!' vo jongeren met probleemouders I LTC Soestdijk ligt nog steeds op kampioenskoers. De tennissers boekten een belangrijke zege op Shot 3 dat ook nog ongeslagen was, maar nu te lijden had onder de ambities van LTC: 2-6. Liannc Brolman was de enige die haar single verloor, maar in de mix met Taco Koelewijn revancheerde ze zich. De andere nederlaag kwam op naam van het heren dubbel, waarin Arjen de Bruijn wellicht toch te snel weer de baan opstapte. Hij kwam na zijn blessure niet opti maal voor de dag en ging met Brian Reijngoud onderuit: 7-5, 6-1. Reijngoud verving De Bruijn nog wel in de single en boekte in die partij weer een verrassend resul taat: winst met 6-4, 6-2. Het meeste werk kreeg Nanda Reems te verrichten. Zowel in het enkelspel (7-5, 5-7, 6-4) als in de dubbel met Karen van Konings- bruggen (6-2, 6-7, 6-1) stond ze drie sets te spelen. Het leverde wel beide keren een zege op, net als in de mix van Reijngoud en Van Koningsbruggen. LTC Soestdijk is er echter nog lang niet. In de komende anderhalve week valt mogelijk de beslissing. Op donderdag 5 mei moet LTC naar de Manege om vanaf een stand van 2-2 het openingsduel van de competitie uit te spelen. Drie dagen later ontvangt het team aan de Schrikslaan TLIS. Beide tegen standers hebben, net als LTC, nog geen wedstrijd verloren en dus is de kans groot dat de aanstaande kampioen zich onder dit drietal bevindt. Gezien de sterkte van de dubbels en mixen gaat LTC met een goed gevoel naar Apeldoorn voor het restant van het duel met De Ma nege. Tegen TIJS kan de ploeg mogelijk het thuisvoordeel uitbui ten en een voorschot op de titel en promotie naar de tweede klasse nemen. De personele problemen beginnen zich te wreken bij 't Vliegdorp. De ploeg heeft zich geplaatst voor de nacompetitie, maar het is de vraag of de Soesterbergers een represen tatieve ploeg op de been kunnen brengen. In de laatste competitie wedstrijd, tegen kampioen CDN, slikten ze een 9-0-nederlaag. De club uit Driebergen, die vol gend seizoen in de vierde klasse mag uitkomen, sloot de wedstrij denreeks in stijl af. Dat kan niet worden gezegd van 't Vliegdorp dat het meest succesvolle jaar sinds de oprichting in 2002 beleefde. Dankzij onder meer versterkingen uit Den Dolder stond de ploeg lange tijd bovenaan de ranglijst. In de tweede competitiehelft moest ze een stapje terugdoen, maar deel name aan de promotiestrijd werd wel afgedwongen. Gelet op de bles surelijst zijn de kansen op succes in het toetje van de competitie wel geslonken. snelle derde goal van DEV maakte een einde aan het duel. Na afloop was er in het groenwitte kamp veel optimisme. Antek Wo- jtkowski ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. 'Het was best een lekker seizoen. Eindelijk eens niet tegen degradatie spelen, dat bevalt toch beter.' Verdediger Timo Timmer sloot zich hierbij aan. 'Volgend jaar kunnen we mee gaan draaien voor een periodetitel of meer.' De 27-jarige Timmer die al vanaf zijn vijfde bij SEC speelt, was met de wedstrijd gauw klaar: 'De eerste helft hadden we een stapje extra moeten doen, maar alles zat wel tegen.' Over zijn toekomst bij SEC is hij duidelijk. 'Kijk, mijn vader en moe der hebben hier altijd gewerkt. Dus als ik weg zou gaan, krijg ik het met die ouwe aan de stok', aldus de lachende Timmer die met genoe gen vertelde dat nagenoeg al zijn ploegmaatjes volgend seizoen weer op de Bosstraat te vinden zijn. Het was zondag een verplicht num mer voor SEC tegen DEV. Er werd verloren, en zo stelde de ploeg uit Doorn het verblijf in de vijfde klas^ veilig. Trainer René Ribberink wilde echter niets weten over een gemakkelijke wedstrijd. 'Nee, we gaven de punten niet weg vandaag. Dat ligt niet in mijn aard.' De voorspelling van de oefenmees- ter kwam uit. Het werd een leuke wedstrijd met veel kansen aan bei de kanten. Maar naarmate de tijd verstreek werd duidelijk dat DEV de punten harder nodig had. De 0-1 vlak voor rust was dan ook niet verrassend. De tweede helft begon spectaculair, een penalty bracht de stand op 0-2. SEC had het antwoord klaar. Fa- ruk Augun prikte de bal achter de uitstekende doelman: 1-2. Maar de Meisjes (95/96): 1. Mared Ver- rips, 2. Eline Ambergen, 3. Tessa Spijker. Jongens (95/96): 1. Simon van Hengstum, 2. Mart van Leeuwen. Meisjes (93/94): 1. Sabine Stolze, 2. Iris Janmaat, 3. Rowie Hooft. Jongens (93/94): 1. Niels Schim mel, 2. Daryl Dekking, 3. Bas Ambergen. Meisjes (91/92): 1. Wendy Spij ker, 2. Lisa de Knegt, 3. Romy Spijker. Jongens (91/92): 1. Brent Ele- mans, 2. Connor Elemans, 3. Joris Kooij. Meisjes (89/90): 1. Eline Schoen maker, 2. Maaike de Boer, 3. Anne Cukier. Jongens (89/90): 1. Sven van Zan ten, 2. Martijn Smeets, 3. Sander Pastink. Dames: 1. Jennifer Dijkmans, 2. Marielle Koelink. Heren: 1. Robbin Blokpoel, 2. Remko Hooft, 3. Tim Knoppers. Niels Schimmel is algemeen club kampioen van De Duinkikkers geworden. De twaalfjarige Soester won de strijd bij de jongens (1993- '94), maar werd tevens uitgeroe pen tot de beste zwemmer van de vereniging. Dc tweede plaats in het algemeen klassement was voor het tienjarig talent Simon van Hengstum, de 21- jarige Robin Blokpoel legde beslag op de derde plaats. De Duinkikkers had ook een speci ale vermelding voor het talent van de club. Deze eretitel kwam terecht bij Vera den Breejen (11). Dc afgelopen twee weekeinden streden de leden in tien categorie- en om de clubkampioenschappen. Hieronder de besten per leeftijds groep. In Overhees wonen meer dan dui zend mensen in de leeftijd van 55 tot 65 jaar. Van hen zijn er 120 aan het sporten geraakt door het zogenaamde GALM-project van de gemeente. Vrijdag ondergingen ze voor de tweede keer in veertien maanden een fltheidstest. In de sportzaal van het Orlando- gebouw werden onder meer hun lenigheid, reactievermogen, coör dinatie en uithoudingsvermogen bij wandelen gemeten. Aan de hand van de resultaten kregen ze meteen een advies van hun sportinstruc- teur. De deelnemers behoorden tot de 248 ouderen die zich vorig jaar aanmeldden voor het Groninger Actief Leven Model. Na de test bleven er 140 over die deelnamen aan het introductieprogramma van twaalf weken. Uiteindelijk bleven er 120 van hen over voor het ver volgprogramma van dertig weken dat vrijdag werd afgesloten met een test, waarvan de individuele uitslag kon worden vergeleken met die van vorig jaar februari. De afdeling breedtesport van de gemeente beschikt niet over een totaaloverzicht. Groepsverband Soest trekt zich nu ook terug uit het GALM-project voor Overhees, maar de Stichting Welzijn Oude ren Soest zorgt voor continuering en neemt de organisatie van het wekelijkse sportuurtje na de zomer vakantie over. Dat het sporten in groepsverband de ouderen goed is bevallen, blijkt wel uit het feit dat dc deelnemers amper kunnen wachten tot september. Daarom heeft sportcoördinator Madeion Nolsen (opvolgster van Rachel Wouters) van de gemeente een extra programma opgezet, dat de ouderen in de gelegenheid stelt om tot en met de derde week van juni op deze manier actief te blijven. Het gaat om vijf groepen van ruim twintig mensen in de leeftijd van 55 tot 65 jaar. Volgens Nolsen vinden zij het vooral leuk om als groep aan de gang te zijn en daarom is de sportcoördinator blij dat de SWOS zorgdraagt voor structurele sport beoefening. Daarmee is de doel stelling van GALM bereikt. Nolsen is tevens uitermate tevreden over het percentage deelnemers dat na de introductieweek is blijven sporten. Met 84 procent ligt dat boven het landelijke gemiddelde (80). Het breedtesportproject is dan ook een voltreffer. Het is de bedoeling dat Nolsen straks ook in een andere wijk het GALM gaat projecteren. Waar en voor welke leeftijdsgroep weet ze nog niet. 'Ik wacht het onderzoek naar sportparticipatie af. Op basis daarvan kunnen we kijken in wel ke wijk en bij welke leeftijd er de meeste behoefte bestaat aan spor ten.' Deelname aan GALM gaat per programma, de kosten ervan komen neer op 2,50 per keer. VOETB AL-zaterdag Met een verrassende 1-2-over- winning op TOV heeft Hees het seizoen op gepaste wijze afgeslo ten. De voetballers van Jan Bos behaalden in de laatste acht duels dertien punten en kunnen met een goed gevoel de zomer induiken. Bos had spits Marco Kaasdrager en libero Robert Schadee (die za terdag voor het laatst in de hoofd macht uitkwam) van positie laten wisselen en die tactiek pakte goed uit. Met Schadee had Hees een lange spits die de lange bal kon vasthouden om de rest de tijd te gunnen aan te sluiten. Onoplettendheid bij een vrije trap van TOV betekende nog wel dat Hees op een 1-0-achterstand kwam, maar op karakter stelden de Soesters orde op zaken tegen de nummer twee van de ranglijst die voetballend beter was, maar zelfs tegen tien 'Hezianen' niet tot winst kwam. Bas Altena moest er kort na rust af vanwege zijn tweede gele kaart (waarvan eentje voor het weg trappen van de bal). Niettemin lukte het Wouter Leeflang om twee voorzetten af te ronden, waarmee hij Hees aan de winst hielp. Tus sendoor kreeg Hees een stormloop van TOV te verduren, maar doel man Rick van den Bosch verkeerde in topvorm en gelegenheidsverde diger Kaasdrager ontpopte zich tot de beste man van het veld. Op het middenveld bewees verder Rick Altena andermaal dat hij veel in zijn mars heeft. Hees, dat donderdagavond met 0- 4 de inhaalwedstrijd tegen VIOD (derde) had verloren, kan terugzien op een zeer succesvolle serie. Bos put daar nu al moed uit voor het nieuwe seizoen. 'Voor de jongens is dit een gigantische opsteker. Ze weten nu dat ze ook van hoog ge plaatste teams kunnen winnen.' Doordat Schadee naar het derde verkast en er twee of drie junio ren doorstromen naar het eerste, beschikt Bos volgend seizoen over een selectie met een gemiddelde leeftijd van iets boven de 20 jaar. Hij hoopt dat Hees weer in een Utrechtse klasse wordt ingedeeld. In Amsterdam heeft hij te veel dingen zien gebeuren, die volgens hem absoluut niet op het veld thuishoren. DeF5 van VVZ'49. Staand v.l.n.r. Trainer Dick van de Bovenkamp, Ruben Ouwehand, Henrik Schulze, Pepijn Henken, Kevin Schimmel, Thomas Sturm, coach Margret Bosman. Zittend v.l.n.r. Jelle Bade, Ju- lius Wantenaar, Björn Bosman, Gerben Bots. Het verschil tussen winnen en ver liezen was drie posities op de rang lijst. Doordat Firtina'93 bij Estudi- ants met 4-3 verloor, eindigden de zaalvoetballers als vijfde. Ondanks de afwezigheid van Saban Aksit en Zeki Kurt waren de beste kansen voor de Soesters, maar de Utrechters waren slagvaardiger en voorkwamen in de laatste competi-, tiewedstrijd dat Firtina'93 tweede zou worden. De debutant in de eerste divisie kijkt met een goed gevoel terug op het seizoen en wil na de zomerva kantie met een bredere selectie een serieuze gooi doen naar de titel. Twee spelers hebben mondeling toegezegd te komen. De clubleiding wil vóór het verstrijken van de of ficiële overschrijvingster mijn geen namen noemen, maar zegt dat het om zeer goede spelers gaat. Met anderen is de leiding in gesprek, naar meer potentiële aanwinsten wordt nog gezocht. terugkeert. De middenvelder zou het betreuren als de stekker eruit getrokken moet worden. 'In de tweede competitiehelft hebben we goed gespeeld, de laatste vijf duels zijn we ongeslagen. Van elke tegen stander krijgen we complimenten. Ze vinden dat we qua voetbal tot de besten horen en begrijpen niet dat we zo laag staan. Maar ja, in de eerste helft hebben we niet veel punten gepakt.' Weelde Pascal Bosschaart is een van de prominenten die zijn opwachting maakt op het jeugdvoetbalkamp van S.O. Soest. De Feyenoorder komt dinsdag 3 mei naar de Bos straat-Oost dat van maandag 2 tot en met donderdag 5 mei geheel in het teken staat van indianen. De club krijgt 220 jeugdleden op de dam. Zij overnachten tradi tiegetrouw in tenten en worden bezig gehouden met onder meer een sportcircuit, boardingvoetbal, voetvolley en een penaltymarathon. Het omvangrijke programma biedt echter veel meer, zoals een spon sorloop op 3 mei. De opbrengst daarvan komt in zijn geheel ten goede aan kindertehuis Prema- nanda in Zuid-India. Het is onzeker of SEC volgend sei zoen op de zaterdag nog een hoofd macht op de been kan brengen. Zoals de zaken er nu voor staan, zijn er slechts tien spelers beschik baar, dus zullen er manschappen moeten komen aanwaaien. Het tweede elftal bestaat uit zestien voetballers. Een aantal van hen zou met het eerste kunnen meedoen, maar zij willen in eerste instantie in het 'reserveteam' spelen. Afgelopen zaterdag, na de met 4-2 gewon nen wedstrijd tegen Eminent Boys, werd trainer Cees Kuiper verrast door twee extra afzeggingen. Voorlopig laat SEC het op zijn beloop en is er nog geen defini tief besluit genomen over volgend seizoen. Het eerste zaterdagelftal zal in elk geval niet voor het be kertoernooi worden ingeschreven. Aanvoerder Hans Veltmeijer: 'Dan oefenen we wel tegen andere clubs. Als we dan geen elftal hebben, is er nog geen wedstrijd gespeeld en kunnen jongens altijd nog naar een andere club. Misschien dat som mige jongens en ik dan elders lager gaan spelen.' Kuiper blijft in elk geval beschik baar. De trainer heeft niet de am bitie om volgend seizoen bij een andere club aan de slag te gaan en wacht dus af wat er in Soest gebeurt. Veltmeijer sluit niet uit dat enkele spelers uit Baarn zich op de Bos straat-West melden en hoopt dat een paar Seccers op zijn schreden SEC, dat dit seizoen tweemaal verloor van 't Vliegdorp, eindigde op de zevende plaats, samen met Eminent Boys dat zaterdag naar Soest kwam. SEC liet de kans laten liggen om met een ruime overwin ning het seizoen af te sluiten. Na twintig minuten spelen stond het al 3-0 en leek een monsterscore in het verschiet te liggen. Zaman Kundi, Kemal Bayzan en de afscheid ne mende Wim Turksma waren de doelpuntenmakers van een in die fase geoliede machine. Maar die weelde kon een aantal spelers van SEC niet dragen. Er werd meer ge praat dan gevoetbald en het aan vankelijk sprankelende spel maakte plaats voor slordig voetbal. Dit spelbeeld duurde voort in de tweede helft waarin Eminent Boys zelfs even terug in de wedstrijd leek te komen toen het de stand op 3- 1 bracht. Die hoop werd met een bekeken bal in de kruising snel de grond in geboord door de ingeval len spits Uzi Yilmaz. Toch gunde de thuisploeg de Utrechters nog een doelpunt en daarmee een draaglijk verlies. De E4 van VVZ'49. Staand v.l.n.r. Diederik Fleuren, Remco Bijker, Edo Scholts, Sander Boelens, Abdullah Kurt, coach Hennie Bijker. Zit tend v.l.n.r. Sven Bosman, Victor Fleuren, Vincent van Schaik, Matthijs Schmidt, Bilal Teker. De F5 van S.O. Soest. Staand v.l.n.r. Arthur Shagmuradjan, Dave Klarenbeek. Hurkend v.l.n.r. Ramon Hooft, Patrick van der Neut, Leon Schlebaum, Jens Vermeulen, MichielNieuland. Liggens v.l.n.r. Menno van der Zouwe, Lennart de Ruig. Het parool voor KVO in het duel met Minerva was: geen fouten ma ken. Dat lukte wonderwel. Met 7- 22 werd de tegenstander bijna ach teloos aan de kant gezet. Hierdoor consolideerden de Soesterbergers de tweede plaats. Ze begonnen zaterdag stroef, maar na tien minuten kwam de doelpun- tenmachine van KVO goed op gang. Binnen een kwartier stond het 0-6 en was er al geen twijfel meer over wie de punten zou gaan pakken. KVO bleef serieus in het aanvalsspel en zo kon het publiek weliswaar niet van een spannende wedstrijd, maar wel van een groot aantal mooie en doeltreffende aan- valscombinaties genieten. Ook na de rust, die met 5-12 werd bereikt, ging KVO goed door. Bijna iedereen kon zijn graantje meepikken in het doelpuntenfes- tijn en Martijn van Laar mocht het genoegen smaken de twintigste treffer aan te tekenen. Uiteindelijk was de 7-22 niet eens het maximale wat KVO er uit had kunnen halen, maar niemand die daar om maalde. Topscorer werd Remco van Wou denberg die met zeven treffers bijna een derde van de productie voor zijn rekening nam. ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur ELKE WEEREEN^ IN DE Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel.(035)6014152 De softbalsters van De Knicker bockers hebben hun fraaie com petitiestart geen navenant vervolg kunnen geven. Aan de Bosstraat werd donderdag met 3-13 verloren van Hurricanes. De Hilversumse gasten maakten in de eerste in ning meteen al vier. punten en die klap kwam De Knickerbockers niet meer te boven. Er waren wel positieve punten, zo als de slagballen van Britt van de Vlag die later op de heuvel werd vervangen door Jeanne Menning. Van de Vlag tekende daarna voor twee vangballen, terwijl Sofie Nau- welaerts drie keer een bal uit de lucht griste. Veel gescoord werd er niet. Brigitte van Kalkhoven sloeg een mooie drie honkslag en kwam twee keer over de plaat. De bedrijfssportcompetitie bestaat dit jaar uit zeven gangen: vier avon den zaalvoetbal en drie avonden volleybal zullen in sporthal Beu kendal worden geserveerd. De aftrap is maandag 9 mei, wanneer Danny van der Heijden namens SEC de eerste zes bedrijfsploegen ontvangt. Op 23 en 30 mei komen er nog eens zes en vijf teams, waar na op 6 juni de finalisten mogen terugkomen. Jacques Hardenberg van StamS- ovoco heeft drie toernooiavon- den in elkaar gedraaid die op de donderdagen 12 en 19 mei en 2 juni hun beslag krijgen. Het volley balgedeelte bestaat uit vier recre atieve en twee prestatieve poules. De recreanten die op 12 en 19 mei het best voor de dag komen, zijn bij voorbaat uitgenodigd voor de eindstrijd op 2 juni, wanneer ook de prestatieteams aanwezig zijn. In totaal zijn er achttien zaalvoet bal - en dertig volleybalteams in geschreven. Dat betekent dat er bijna 150 wedstrijden gespeeld zullen worden. De F2 van 't Vliegdorp: Mohamed Berkane, Achmed Ayoubi, Lars van de Wijst, Jurian Hosmann, Matt de Bruin, Delano de Bree, Moha med Ayoubi, Björn van Laar, Vincent van Brummelen, Thomas Mol, de leiders Marco de Bruin en Rob Hosman en trainer Bas-Jan Mol. Volleybal 19:15 StamSovoco (H)-Unicor- nus 21:15 StamSovoco (H)-Amster- dam/VCC, nacompetitie (Zaan stad) Softbal 19:30 UW 3 - De Knickerboc kers (D) (Utrecht) Softbal 19:30 De Knickerbockers (H)- Quick 6 (Bosstraat) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Ede (Bos straat) 14:30 MHC Soest (H)-Strawbcr- ries (Bosstraat) Honkbal 10:30 Hazenkamp 2-De Knicker bockers Voetbal 14:00 Soest-Hoofddorp (Bosstraat- Oost) Berrie Sevink en zijn zonen Eddie en Marco hebben vorige week zes duizend euro bijeen gelopen. Ze verdienden het sponsorgeld in de ma rathon van Londen, waar ze hun deelname zoals gebruikelijk aan een goed doel koppelden. Ditmaal profiteert het Wereld Kanker Onderzoek Fonds van de sportieve familie. In de Engelse hoofdstad keek het drietal van SV Fun Runner zijn ogen uit. Veel deelnemers hadden zich op de meest opzienbarende manieren uitgedost. Er liep zelfs een groep van zes man in een reddingsboot over het parkoers en Elvis, Batman en Superman deden ook mee. De ambiance en het enthousiasme van de duizenden toeschouwers langs de 42.195 meter lange zijlijn werden intens beleefd door Eddie (3 uur en 54 minuten), Berrie (midden) en Marco (links) die beiden 4.03 klokten. Ook na afloop werd er met volle teugen (na)genoten van de sfeer. Eddie: 'Wij een mega-ervaring rijker en het kanker onderzoek fonds zesduizend euro rijker. DE ZWALUW Comb. Van Egdom 1; Weldink-van Hengstum 2; R. van 't Net 3; G.M. Schimmel 4; Van Es Rijksen 6; Pa trick Ingrid 8; E. v.d Brakel Znn 10; R. van Hornsveld 12; A. de Bes 18; H. Woudstra 19; Gebr. De Bruin 22; C. Kamphorst 31; Th. Wigtman 43; V.d. Brakel-Osseweijer 44; J. van Dijk 61; M. van Rouwendaal 63; R. van de Mast 65; H. Vos 67; S. van de Heiden 98; Van Ginkel Kanters 101; H. Vonk 123; J. de Jong 149; J. Ben schop 169; Th. Post 170; H. Wolfsen 188; P. Kanters 207. E VRIENDSCHAP J. Ruttenberg Zn 1; R.W. Grift 3; Mevr. Altenaar Zn. 4; B.G. Schim mel 5; R. Reiling 6; Vaessen/Veencn- daal 7; H.H. v/d Veen 8; E. v/d Es- 'schert 13; D. Krol 17; H.C. Rauch 21; B. Gardingen 29; A. Dijkstra 38; H. de Bree 57; Groenestein/Westerveld 63; G. Reijersc 65; R. Eimers 82; J.C. Wijnands 106. Gerla NVAD-wedstrijd Zwolle. Henk en Carola Lensink: le sen. 3 latin en 2e sen. deb 3 standaard; Fred en Monique Zwiers: 2e deb. 3 latin en 6e deb 3. standaard; Peter Oosthof en Henske in 't Hol: 3e deb. 4 latin en 5e deb. 4 standaard. Sepp NADB-wedstrijd Waalre. Piet en Ron- ny Hooglan: 6e sen. 2A; Sander Eg- ges en Linda Wcsterveld: 6e B-klasse. NVAD-wedstrijd Zwolle. Toon en Roelie Schrijvers: le open klasse se nioren. In Beukendal waren de dames van Red Stars zaterdag niet opgewassen tegen Oegstgeest. Voor de tweede keer dit jaar werd van deze tegen stander verloren: 54-71. Daarmee is Red Stars definitief op de laatste geëindigd in de voorjaarscompeti tie. Op 21 mei ontvangen de bas- ketbalsters nog Zoebas, dat eerder voor niets naar Soest kwam, om dat de klok voor de 24 seconden regeling niet functioneerde. Red Stars werd daarvoor aanvankelijk met een reglementaire nederlaag bestraft, later besloot de bond dat het duel zal worden overgespeeld. Dat duel zal niet meer van invloed zijn op de rangschikking van de Soesters die overigens niet kunnen degraderen uit de rayonklasse. Eer der dit seizoen plaatsten de dames zich voor de winnaarspoule, daama blonken ze niet bepaald uit in trai ningsopkomst, wat de resultaten niet ten goede kwam. De tweede zomerwedstrijd van De Snoekbaars is een prooi geworden voor Willem van Zoeren. Met 18.48 meter vis was hij zaterdag de meest succesvolle visser aan de Vecht. Ab Dekker nestelde zich op dc tweede plaats (17.27), gevolgd door Gert van Drie (16.91). Jan Licvestro, die de eerste wedstrijd had gewonnen, kwam in Nigte- vegt niet verder dan de vierde stek (16:13). Sjouk Rijksen werd vijfde (15.55). Dc wedstrijd werd vanuit boten ge vist. Onder ideale omstandigheden hadden de deelnemers hun handen vol aan het vissen. Er werden meer dan dertienhonderd exemplaren gevangen. Inmiddels zijn de 'lopers van week' een begrip in Soest. On bezorgers maken er een ereza van. Op school zijn ze er tr< op. En het is ook niet niks: at weken helemaal zonder klacht de Soester Courant t zorgen, door weer en wind, w ter en zomer. De Soester Cc rant is met recht trots op dc jongens en meisjes, die daarc een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgen bezorgers een bonus: Germa van Stralen MarJoes Achterveld Bonnie Spoelder Marije Valk Tim v.d. Hoeven Henriëtte Westeneng Vanaf woensdag 18 mei stai afdeling preventie van het R Amersfoort Omstreken mei aanbod voor jongeren van 1< 23 jaar van wie een ouder psj atrische problemen of verslavi problemen heeft. Als een vad moeder zulke problemen 1 kan dat voor de kinderen ir pende gevolgen hebben. Een hen: 'Vaak moet ik mijn mo vertellen wat ze moet doen ii huishouden. Ze wil ook steeds verhaal bij me kwijt. Ik pre haar dan maar gerust te stelle te troosten. Daar word ik wel verdrietig van, maar ik praat e ver niet met anderen over. Wai len ze wel niet van me den Toch zit ik wel met een hoop gen. Bijvoorbeeld of ik het zelf ook kan krijgen'. Om de jongeren duidelijk te m dat zij niet de enige zijn met vragen en problemen, biedt d deling Preventie van het Riaj mogelijkheid ervaringen uit te selen met lotgenoten. In dat k staan er op woensdag 18 mi woensdag 25 mei weer twee ii matiebijeenkomsten voor jonj van 16 t/m 23 jaar gepland bijeenkomsten staan in het t van kennismaking met elka; met het onderwerp. Tijdens d eenkomsten kunnen jongeren inschrijven voor de vervolggi Die start op woensdag 1 jui bestaat uit zes bijeenkomster anderhalf uur. Onderwerpen: kennis van psychiatrische pr< matiek of verslavingsproblem; erfelijkheid, vriendschap en r tieve reacties. Zowel de inforn bijeenkomsten als de groepsbi komsten vinden plaats van 1 tot 18:00 uur in het Riagg-get Jongeren kunnen zich rechtst aanmelden. In een kort telefo kennismakingsgesprek wordt ken of de groep geschikt is. I matie en/of aanmelding: C; ne Mostert, Riagg Amersfoi Omstreken, afdeling Prevent 033-46.03.500. Op de nationale radio wo regelmatig themaweken organiseerd. De week vai jaren 80 of de week van d ren 60. Radio Soest heeft die thema's, maar dan nit een hele week, maar verp in regelmatig terugkeren programma's. De week van Radio So Dat vond ik nou gaaf laat Radio 2. De week van de zestig. Dat was tenminste li muziek. Nou, dat zegt dan alles ove leeftijd. Datje dat alleen ma kere muziek vindt. Helemaal niet. Mijn zoon, du stuk jonger dan ik en die vii ook kei-goeie muziek. Die 1 die programma's gedownl downgeload op z'n compute Dat zou Radio Soest nou oc moeten doen. Wat? Nou, zo'n week als op R over een bepaalde periode muziekgeschiedenis. Hallo, die is lekker. Man, jij wel eens naar onze eigen zender? Zeker wel. Hoezo? Ach man, ik geloof e van. Luister je wel ec zaterdagmorgen naar Oud Hartstikke lekkere muziek jaren zestig en zeventig, d lang. En dan dat programma vj Pels, de vijftig/zestig. Daar het begin van de popmuziel popgeschiedenis laat die mai En elke keer een minispecia Engelse Rob de Nijs. Engelse Rob de Nijs? Ja, Cliff Richard. Bijna populair als onze Rob. Oh. Maar weinig om te lac Hoe kom je daar nou bij woensdag laat Ad van Wijn opnames horen van di Nederlandse artiesten. J woensdag maar eens lu Toon Hermans, da's lachen daar komt een speciaal pro over. Toon Hermans? Ja, die man met die conl over Leg neer die bal enne en al die prachtige liedjes c Fenantius. Humor, all humor. O ja! Da's wel leuk ja. Radio Soest heeft geen week nodig. Iedere dag man!

Soester Courant | 2005 | | pagina 18