'Haal grofvuil 5 keer gratis op' ch I.99 3.99 6.99 1.99 1.98 4.98 oh ch oh Autoruit stuk? Koninginnedag open^ NU NAAR NIJHOf NIJHOf "4?5 In Memoriam Anton v.d. Dijssel Winkelcentrum Hartje Zuid Koninginnedag HARTJE OPEN van 7.00 uur t/m 11.00 uur Asperges Pinot Blanc Van de Graaf SUCCESVOL VERKOPEN? WOENSDAG 27 APRIL 2005 83e JAARGANG NO. 37 deze week COSBO wil klantvriendelijke oplossing voor ouderen Soestdijk op Koninginnedag geopend! 10% extra korting op alle keukens' 20% korting op alle keukenkranen' Koninginnedag geopend en.... Woningmakelaardij -Taxaties Hypotheken - Assurantiën ^"^Hol Molenbeek Kantoor S.C. 2 dagen dicht DESKUNDIG ADVIES Technisi "DE SOESTER" OPELe SOESTER KALENDER 500 gram Varkensfilet rollade Bonbonbloc Luxe Peijnenburg koeken Verse zalmfilet Bel voor een goed gesprek 035 6032737 COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Ontmoeting op Smitsplein. Boerenstreek had wijkschouw. Bewoners ontevreden. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Nel Koster terug uit Zambia. Familieberichten 6 Rubrieksadvertenties 6 Varia 7 Van heidehut tot residence. Koninginnedag-programma. Soest 50 jaar geleden. Varia 9 Geen oecumenische Avondvie ringen meer in Soest. Certificaten voor 'oudkomers'. Varia 11 1 Soest herdenkt en viert zestig jaar bevrijding. 1 Oude Ambachtenmarkt. Soesterberg SIÖUSJ Gis;: Eén loket maakt eind aan doolhof voor ouderen. Cultuur 10 Cabrio biedt deze zomer veel zijdig programma. Open dag bij Idea. Sport 17 Hockeysters hebben hun ere rondje al gehad. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. 19 De gemeente gaat onderzoeken wat het kost om bijvoorbeeld vijfmaal per jaar in Soest en Soes terberg gratis grof huisvuil op te halen. Dit idee is geopperd door het COSBO die opkomt voor de belangen van ouderen. Die vindt het waardeloos dat hiervoor te genwoordig tien euro in rekening wordt gebracht. Minstens zo vervelend is het vol gens het COSBO (Centraal Over leg Samenwerkende Ouderen bonden Soest/Soesterberg) dat de burger thuis moet zijn als het Rei- nigingsbedrijf Midden-Nederland (RMN) voorrijdt, en ter plekke al leen met een pinpas kan betalen. 'Zeer klantonvriendelijk', aldus het op zaterdag 30 april (Koninginnedag) hebben de plaatselijke Albert Heijn supermarkten de volgende openingstijden: Baarn: gehele dag gesloten Soest Smitsweg: open van 08.00 tot 14.00 uur Soest Burgemeester Grothestraat 2: open van 08.00 tot 18.00 uur!! COSBO, omdat veel ouderen de pinpas of chipknip liever mijden. Dit betaalmiddel brengt voor hen te veel rompslomp met zich mee. Secretaris Willem Wagter van het COSBO dacht eerst aan een 1 april grap toen hij het persbericht over de nieuwe regeling grof huis vuil las, maar schrik nam alras de plaats van schik in. De organisatie werd beladen onder de telefoni sche reacties van senioren, vooral uit Soesterberg. Alternatieven De alternatieven bieden voor veel ouderen geen soelaas. Spullenhulp haalt weliswaar gratis spullen op, maar alleen als die geschikt zijn voor de verkoop in de Kringloop winkel. Oude rommel laat Spullen- hulp staan. Zelf grote afgedankte spullen naar De Schans brengen (ook gratis) zit er voor menige ou dere niet in. Bijvoorbeeld omdat ze geen auto hebben, of omdat dit op fysieke problemen stuit. Behalve Soest participeert ook Zeist in het RMN. In die gemeente wordt tienmaal per jaar op vooraf aangegeven data grof huisvuil gra tis opgehaald. Het COSBO pleit nu voor een soortgelijke regeling in Soest. Wagter lanceerde het plan vorige week bij de raadscom missie milieu. De politieke fracties vroegen daarop wethouder Harry Witte te laten uitvissen wat zo'n regeling zou gaan kosten, en zullen er dus Tater op terugkomen. Voor Soesterberg wordt bekeken in hoe verre de gemeente iets met de fir ma Tammer kan gaan regelen over het ophalen van grof huisvuil. Wagter kreeg vorige week tijdens 2" pinksterdag open van 10 tot 17 uur bouw en woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl die vergadering de indruk dat de fracties met name voor Soester berg een oplossing zoeken. Daar om benadrukte hij nog maar eens dat (vrijwel) alle senioren binnen de gemeente met een probleem zijn opgezadeld. Behalve uit kostenoverwegingen koos Soest voor de nieuwe rege ling om het milieu ten dienst te zijn. Voorheen werd al het grof vuil in één wagen gedumpt. De ge meente hoopt nu dat meer afge dankte spullen worden gescheiden, alvorens ze in de afvalverwerking terechtkomen. Rotzooi Of het milieu ermee is gediend, be twijfelt Wagter. Sommigen denken dat burgers hun grofvuil ergens op straat dumpen in plaats van dat ze het RMN bellen. 'Soest is in de running voor de titel schoonste ge meente van Nederland. In de bos sen rondom Soesterberg zie ik de laatste tijd meer rotzooi liggen die daar niet thuishoort. Laat de con trolecommissie van de Schoonste gemeente van Nederland het maar niet horen.' de Oranjevereniging Soest organiseert de KINDERSPEELDAG! De Leukste Koninginnedag voor het hele gezin viert u bij 't Vaarderhoogt. Terwijl uw kinderen zwaaien, zwieren en schommelen, geniet u van onze kleurige- collectie perkplanten. En er valt natuurlijk nog véél meer te tuinstruinen! Na afloop met z'n allen wat lekkers nuttigen bij 'de Kastelein' en uw dag kan niet meerstuk! ...en omdat Hare Majesteit al genoeg wordt verwend, zetten wij onze favoriete 'prinses' eens in het zonnetje: Spaanse margriet 99 ^(Osteospermum) 1,7S p.St. 3 VOOr Mm y Witte margriet (Argyranthemum frutescens) Hol Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 -2 Woning- en Assurantiemakelaars www.holenmolenbeek.nl 035 601 13 04 Het kantoor van de Soester Courant is donderdag 5 mei (Hemelvaartsdag en bevrij dingsdag) en vrijdag 6 mei ge sloten. Niettemin kan kopij deze da gen digitaal (of per post) wor den aangeboden, bij voorkeur vóór vrijdag 6 mei, 12:00 uur. Deadline is maandag 15:00 uur, maar hoe eerder kopij binnen komt, des te groter is de kans dat deze verwerkt kan worden voor de eerstvolgende Soester Courant. Advertenties kunnen tot maan dag 15:00 uur worden aange leverd. k V Van Breukelen, vast goed! v.? - Makelaardii, hypotheken en assurantiën Installatie van alle topmerken AIRCONDITIONING. Snelle levering service - Onderhoud. Ook portable modellen direct uit voorraad. Zonder hak- en breekwerk. fèouis aan Airconditioning en luchtbehandeling Koningsweg 2-29, Soest - 035-6035650 E"maih lgrift@tiscali.nl www.louisvandegrift.nl XXP CHEVROLET Kostverlorenweg 1 - Soest Tel. 035 - 6021064 www.soester.nl ËMW NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF IBirkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Zijn stoel is Zijn stem is stil. Wie hem gekend heeft, Weet wat dat zeggen wil. Deze veelzeggende tekst staat boven de rouwkaart van Anton v.d. Dijssel, die op 23 april jl. is overleden. Bij het Museum Oud Soest weten we inderdaad wat dit zeggen wil en zijn we er even stil van. Anton v.d. Dijssel was in het Museum Oud Soest de spil waar veel om draaide. Vanaf de op richting in 1979 (en eigenlijk al enkele jaren daaraan vooraf gaand) tot aan zijn overlijden is hij actief betrokken geweest met het bijeenbrengen, bewaren en tentoonstellen van voorwerpen behorend tot het erfgoed van Soest. In de daarvoor gehuurde mu seale ruimte heeft hij geweldig geïnvesteerd. Niet alleen door financiële ondersteuning, maar vooral door met zijn niet ge ringe technische vaardigheden zelf de ruimte en de inrichting daarvan vorm te geven. Ook slaagde hij er in om bij ande ren vaak iets te bietsen, zoals hij dat noemde, voor het museum. De museale ruimte bleef daarbij overigens steeds te beperkt voor de door hem gewenste armslag. Dat was mede een gevolg van het door hem letterlijk in de praktijk gebrachte motto: 'Wie wat bewaart, heeft wat' en de slogan die hij hanteerde: 'Weg gooien kan altijd nog'. Hoewel hij zich uiteindelijk re aliseerde dat er teveel (van het zelfde) werd bewaard kwam hij aan de noodzakelijke sanering van het depot niet toe omdat hij voorrang gaf aan andere klus sen die hij eerst wilde afmaken. Dat hij door zijn ziekte en na derend levenseinde niet meer in staat was om sommige klussen zelf af te maken vond hij moei lijk omdat hij niet gemakkelijk kon delegeren. Hij kende elk hoekje en gaatje van het mu seum en elk voorwerp had z'n eigen specifieke plekje en vaak ook z'n eigen historie waarover Anton uitgebreid - want hij was meestal niet kort van stof - kon vertellen. In de omgang met anderen was hij niet altijd gemakkelijk en bracht zijn alom aanwezige te genwoordigheid in het museum beperkingen met zich mee die niet voor iedereen aanvaard baar waren. Z'n hele doen en laten was echter gebaseerd op een hartstochtelijke inzet en liefde voor het museum. Dat was in de laatste 25 jaar naast z'n aandacht voor het gezin en het carrosseriebedrijf aan de Lange Brinkweg z'n lust en z'n leven. In die geest zullen we hem ook blijven herinneren en willen we de herinnering aan hem ook le vend houden door in het mu seum in de afdeling waar de wagenmakerij is uitgestald bin nenkort de mogelijkheid te bie den een dvd te bekijken waarin Anton v.d. Dijssel in een enkele jaren geleden opgenomen film vertelt over het vak van de wa genmaker. Niet alleen bij het Museum maar ook bij de Historische Vereniging Soest, waarvan hij eveneens mede-oprichter was, heeft Anton zich ingespan nen om de belangstelling voor de historie van Soest levend te houden. In de ledenvergadering op 29 maart jl. werd hij vanwe ge z'n vele verdiensten voor de vereniging benoemd tot erelid. Mede namens het Museum en de Historische Vereniging heeft hij vanaf 1986 deel uitgemaakt van de gemeentelijke monu mentencommissie en zich ook vanuit die invalshoek sterk ge maakt voor het behoud van en de zorg voor het culturele erf goed in Soest. Samen met Piet Ekel heeft hij gedurende een reeks van jaren via Radio Soest een programma verzorgd over de geschiedenis van Soest. Overigens ook naast en voordat de historie van Soest zijn bijzon dere belangstelling en aandacht kreeg was Anton v.d. Dijssel ac tief op cultureel en maatschap pelijk gebied in Soest. Zo is hij jarenlang actief geweest als lec tor in de Petrus- en Pauluskerk. Van 1969 tot 1982 was hij be stuurslid van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest. Ook heeft hij zich wel meer dan een halve eeuw ingezet voor de scoutingactiviteiten in Soest. De koninklijke onderscheiding die hij in 1997 ontving voor zijn vele en langdurige inzet voor de gemeenschap van Soest be tekende heel veel voor hem. Graag had hij nog de bijeen komst willen bijwonen waarvoor de burgemeester de gedecoreer den had uitgenodigd en waar voor hij zich had aangemeld. Wij zullen deze bekende Soes ter - want dat was hij toch wel voor degenen die al een tijdje in Soest wonen - missen. Wij wen sen zijn naaste familie en in het bijzonder zijn vrouw Riet, die zeker voor zover het museale activiteiten betreft zeer betrok ken was bij het werk van An ton en hem mede in staat stelde zelf tot op het laatst betrokken te blijven, veel sterkte toe bij het verwerken van het verlies. Hij mag nu in vrede rusten van het vele aardse werk. Wim de Kam Voorzitter Stichting Museum Oud Soest en Historische Vereniging Soest ZUID Ruim 40 winkels! Let op uw brievenbus voor het voordeelboekje van de winkeliers van Hartje Zuid. De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 28 april 09:30 Soester Luisterkring: Mo- zart - 'Die Zauberflöte', NPB- kerk, Rembrandtlaan 20, 4,00. 14:30 Workshop NLP door Hans Moerman, NPB-kerk, Rem brandtlaan 20. 19:30 Gemeenteraad, gemeen tehuis, Raadhuisplein 1. 20:00 Lezing Leon Daemen over Salvador Dali, Idea-theater, Willaertstraat 49, 10,00. Vrijdag 29 april 10:15 Bijeenkomst voor gede coreerden, de Open Hof, Veen besstraat 2. 14:00 Opening expositie 'Soest 1940-1945', museum Oud Soest, Steenhoffstraat 46. 14:30 Theaterprogramma over Juliana (55+), De Klarinet, Klari net 39, 1,00. 19:30 Bingo (55+), Klaarwa- ter, Wiardi Beckmanstraat 475, 3,50. 21:00 Lampionnenoptocht door Soest-zuid, start meubelboulevard Birkstraat. Zaterdag 30 april 09:30 Optocht versierde fietsen, binnenplaats de Vijverhof, Klari net 39. 10:00 Paardenspektakel Eldo rado, Bosstraat 79. 10:00 Oranje Vrijmarkt, de Eng, Soester Engweg. 11:00 Fietstocht IVN, start De Kwekerij, Molenstraat 157. 11:00 'Kids Boulevard', kinder spelen, t/o 't Vaarderhoogt, Dor- resteinweg. 15:00 Jazz Perron 5B, Artis- hock, Steenhoffstraat 46. 15:00 Koninginnedagconcert muziekkring Eemland, Hilton Soestduinen, Van Weerden Poel- manweg, 15,00. 16:00 Feest en muziek op Kerk plein. 20:00 Bingo w.v. Overhees, De Klarinet, Klarinet 39, 5,00. Zondag 1 mei 14:30 Jazzsessie-Plus, Artis- hock, SteenhoffstraatA, 4,50 (deelname). 20:30 Film 'Les Choristes', Ar- tishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Wij repareren of vervangen uw voorruit... vanaf www.glasgarage.nl Het is dubbel feest, Intratuin bestaat 25 jaar! C l) bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur. Ik AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag koopavond, www.intratuin.nl voor bij de asperges kilo 2 tabletten 2 stuks 500 gram C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- REGIOMAKELAARS funda NVM QUALIS "Kijk op onze site" www.buijsregiomakelaars.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 1