Ut r te 1 R Vi§ser Ontmoeting op het Smitsplein Soest kijkt naar alternatieven milieueiland Nassauplantsoen 'Feest tegen de regels' Boerenstreek had wijkschouw Politie pakt inbreker voor tweehonderdste keer op Feestelijke bijeenkomst Soester gedecoreerden Raad schaart zich achter GGS voor open overweg Bewoners van Boerenstreek ontevreden over aanpak Witgoed specialis PAGINA 2 WOENSDAG 27 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bewoner mag toch schuurtje bouwen Wethouder onthult met twee buurtbewoners het naambord Vrijdagmorgen, Open Hof Fakkeldraagsters treden op in musical 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf Gemeente is blij met het behaalde resultaat Second Opinion? Raadhuis en CWI twee dagen dicht Milieucentrum De Kwekerij 2 weken dicht Rijverbod Service voor alle merken omcibloeier, hangende en orten, houdt van een lichte aal 30,5 cm. Van 1,49 OORT, .smsüweg 139, 033'4öll203, J jij koopavond. y KHet Spaanse Leger l, >7644, lag cn vrijdag, koop;ayor)d;.^%, tratu1n>nf e praktijk v. Rijn/Nijholt kunstgebitreparaties vende adviezen I nieuwe kunstgebitten ziekenfondspatiënten ingang grote parkeerterrein) 743 BK Baarn 5) 541 35 25 cursus aanwezig te zijn. 4a Woensdag 19.30 uur 119.30 uur weg) - doen schitteren op het strand! vijven, rom vooraf bij uw verzekeraar, ers By Mail. ts van srs.nl 0 0 0 0 0 0 "0 0 3 31 5 Soes!» Coyonl 01/05 idvertentle van 11 april tot 20 mei 2005. Wegens zeven autokraken, waar onder twee in Soest en Soesfer- berg is tegen een 36-jarige man uit \laarssen zes maanden gevange nisstraf geëist. Ook wil de officier dat de verdachte een behandeling ondergaat in een psychiatrische inrichting. Maakt de verdachte die behandeling niet af, dan wil de officier dat de verdachte in een inrichting voor 'stelselmatige da ders' wordt vastgezet. Een stelselmatige dader is de 36- jarige verdachte zeker. Hij is - hoe wel zelf niet verslaafd - al 200 keer door de politie opgepakt. Hij had net een maand in de cel gezeten in Soesterberg toen hij in novem ber alweer de fout inging. Hij brak op een parkeerterrein in Soester berg een witte Volkswagen open en stal een radio/cd-speler. Een week later brak hij in Soest een Citroen Xsara open. Dit keer was de buit een cd-speler en een doos met boeken. De verdachte vertelde aan de rech ter dat hij vol goede bedoelingen zat toen hij vrijkwam. Maar hij had nauwelijks zijn intrek genomen in de caravan die hij deelt met zijn vriendin of de deurwaarder stond al op de stoep. Die deurwaarder wilde zeshonderd euro hebben en legde overal beslag op. 'Vroeger stapte je naar de sociale dienst en dan kreeg je gewoon geld', vertelde de verdachte. In november kreeg hij niets en hij was in paniek ge raakt. Hij pleegde in een korte periode nog vijf andere autokraken. De deskundigenrapporten waren niet TE KOOP Amnestylaan 13 te Soest Op zoek naar een leuke eengezins woning? Dan is dit wellicht iets voor u! Deze speelse houtskeletbouw woning biedt u veel wooncomfort en is goed onderhouden. In de fraai aangelegde achtertuin op het zuiden kunt u al vToeg in het voorjaar heerlijk in het zonnetje zitten. Bovendien ligt de woning in een rustige en kindvriende lijke omgeving. Kortom de woning die u zoekt! Belangrijkste kenmerken tuingerichte woonkamer met plavui- zenvloer en vloerverwarming open keuken met enkele inbouw- apparatuur 3 slaapkamers op le verdieping badkamer met ligbad/douche, vaste wastafel en 2e toilet 1 grote slaapkamer op 2e verdieping met 2 Velux dakramen volledig geïsoleerd vrijstaande berging in beschutte achtertuin bouwjaar 1990 inhoud circa 320 m* woonoppervlakte circa 110 m2 perceelsgrootte 118 m2 vraagprijs 239.500,- k.k. iroot De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 <0 d-i/t AB Soest 11 KV 1 3 7 65 Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 bepaald positief over de verdachte. De deskundigen kwamen er niet uit of ze met een doorgewinterde crimineel te maken hadden of een man die het slachtoffer was van een persoonlijkheidsstoornis. Een vorige psychiatrische behandeling is namelijk mislukt. Toch wilde de officier van justi tie het nog een keer proberen met de verdachte. Ze benadrukte dat de schade voor de maatschappij door dit soort inbraken heel groot is. Ze eiste zes maanden, waarvan de verdachte er al bijna vijf uitge zeten had, zodat hij als zijn straf erop zit direct door kan naar de kliniek. De verdachte liep ook nog in de proeftijd van drie maanden voorwaardelijk. De officier wil dat hij daarvoor 180 uur moest gaan werken. De Raadsman benadrukte dat zijn cliënt uit zichzelf alles heeft bekend en niet verslaafd is. Hij vroeg de rechtbank om de straf te matigen tot de duur van het voorarrest. Uitspraak 3 mei. Een bewoner van de Lange Brink- weg heeft een bouwaanvraag in gediend voor het plaatsen van een nieuw schuurtje op een andere plek bij zijn huis. In 2000 heeft hij ook al om een vergunning gevraagd aan het College, dat is toen af gewezen. Het argument was toen dat de schuur op de nieuwe locatie het vrije doorzicht zou verstoren. Nu een buurman wel zo'n berging heeft mogen bouwen, gaat het ar gument dat destijds is gegeven door B&W niet meer op. 'De bewoner mag daarom de schuur toch bou wen, ondanks dat het in strijd is met het bestaande bestemmings plan', aldus het College. Afgelopen donderdag vond er een massale ontmoeting plaats op het plein voor De Plantage in de wijk Smitsveen. Wethouder Bart Krol onthulde samen met naamprijs- winnaars en buurtbewoners Semra Room en Wim Vendrik het nieu we naambord 'Smitsplein'. Het plein is vernoemd naar de boer en molenaar die in de 18e eeuw grond bezat van de Eem tot aan de Wieksloot. Onder de naam van het bord staat een hoefijzer afgebeeld, dat sym bool moet staan voor de wijk. 'Het hoefijzer slaat op boer Smit. Het plein zelf is het verbindende ele ment met de omgeving, een ont moetingsplek. En net als de hoef is ook het plein niet rond', vertelt Carrien Eenhoorn, van de afdeling WGI, van de gemeente Soest. Pim Stolker heeft het ontworpen in op dracht van de gemeente. Het idee om de Smitswcg af te sluiten voor autoverkeer en er een mooi plein neer te leggen is afkom stig van Madeion de Graaff, van het wijkbeheerteam. Een paar jaar geleden is ze namens het team zich hiervoor gaan inzetten. De ver keersveiligheidsorganisatie 3VO had een rapport opgesteld, waar uit bleek dat de Smitsweg een erg drukke autostraat is, vooral voor al die schoolgaande kinderen. Er staan hier o.a. drie basisscholen en er ligt een sportveldje, waar de kinderen kunnen voetballen. Een drukke weg bij die kinderen is veel te gevaarlijk was de mening van Madeion en 3VO. Met het rap port en het ontwerpplan van het plein was de wijkbeheerder naar de Raad gestapt. De eerste raads vergadering liep op niets uit. De tweede, in 2003 wel. Toen stemde de meerderheid voor het plan. Bart Krol: 'We zijn altijd erg terughou dend met plannen om wegen af te sluiten voor het verkeer. De kans is groot dat door zo'n ingreep het Komende vrijdagmorgen (29 april) komen zo'n 140 mensen met een onderscheiding bijeen in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Omdat koningin Beatrix dit jaar 25 jaar staatshoofd is en omdat 60 jaar bevrijding wordt gevierd, heeft burgemeester Janssen het initiatief genomen de gedecoreerden - met introducé - uit te no digen. De gedecoreerden is gevraagd de originele versierselen te dragen. Het programma van de feestelijke bijeenkomst ziet er als volgt uit: 09:30-10:00 uur: ontvangst met koffie/thee en een 'koninklijke' traktatie; 10:15-11:45 uur: feestelijk programma; 11:45-12.30 uur: gezellig samenzijn met hapje en drankje. Rosamint Faas geeft de bijeenkomst een muzikaal tintje. Zij wordt daarbij begeleid door een pianist en een trompettist. autoverkeer in de omliggende stra ten erger wordt.' Vooral de bewoners van de Ere prijsstraat hadden zich een beetje zorgen gemaakt over extra overlast. 'Er wonen daar veel ouders met jonge kinderen. Maar de drukte valt allemaal erg mee. De meeste auto's nemen nog steeds de Dal- weg en rijden pas op het allerlaatste moment een zijweg in', vertelt Ma- delon. Het plein past bij de stedelijke ver nieuwing van Soest. De wethouder is erg tevreden met het resultaat. Voordat de gemeente definitief besluit of er op het Nassauplant soen ondergrondse containers ko men, gaat ze enkele alternatieven bekijken. Gesuggereerd is om de bakken onder de parkeerplaats bij het postkantoor aan de Steenhoff- straat te plaatsen. Dat idee komt van de bewoners van het Nassauplantsoen en de Dil lenburglaan die zich al acht jaar er geren aan de aanwezigheid van het milieueiland en het afval dat naast de bakken wordt gedeponeerd. De containers werden destijds tijdens de herinrichting van de Van Wee- destraat verplaatst van de super markt (toen AP, nu Lidl). Volgens de bewoners is daar nooit een vergunning voor afgegeven en is er eigenlijk sprake van een 'il legale situatie'. In '97 dachten ze nog dat de plek van de containers van tijdelijke aard zou zijn, maar nu wil de gemeente er ondergrondse containers plaatsen. Afgezien van de ongewenste con tainers vinden de bewoners dat het college in gebreke is gebleven als het gaat om communicatie. Dat is laakbaar, vinden ook de meeste fracties in de gemeenteraad. Een aantal van deze fracties vindt de huidige locatie niet eens zo slecht, maar heeft wethouder Harry Witte niettemin opgedragen te kijken naar alternatieve mogelijkheden. Er moet nu hoe dan ook een de finitieve maatregel komen, die in goed overleg met betrokkenen tot stand komt, vinden ze. Woordvoerder Ronald Kein- Schiphorst stelde dat het eiland best onder de parkeerplaats aan de Steenhoffstraat kan worden ge realiseerd. De meeste mensen die hun afval dumpen, komen toch met de auto van elders, hebben hij en zijn buurtgenoten geconstateerd, en dus kunnen die net zo goed naar de Steenhoffstraat rijden. Zelf zijn de buurtbewoners bereid een stukje verder te lopen (naar de AH) om hun papier, glas en rommel te dumpen. Het CDA opperde dat daar wellicht een groter (onder gronds) milieueiland kan worden Fractievoorzitter Margreet van Roomen vroeg tevens aandacht voor het plan van het college om op de hoek van de Albert Hahn- weg en de Beetzlaan een onder gronds milieueiland te realiseren. Daar staan de bewoners evenmin te springen, vooral omdat op het beoogde plantsoen veel kinderen, spelen. Wethouder Witte zei niets te weten van de brief die de bewo ners hierover een maand geleden hebben gestuurd, maar kreeg een afschriftje van Van Roomen en gaat zich er in verdiepen. Scoutinggroep De Fakkeldraagsters is al maanden bezig om een musi cal in te studeren naar aanleiding van haar zestigjarig bestaan. Op zaterdag 11 juni, vanaf 19:30 uur zal die opgevoerd worden in het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat. Op dit moment bestaat de groep uit ongeveer honderd leden. In de afgelopen zestig jaar hebben De Fakkeldraagsters een veelvoud aan padvinders en scouts zien komen en gaan. Al deze oud-leden en vroegere leidinggevenden zijn van harte welkom bij de opvoering. Kaarten kunnen gereserveerd worden via de e-mail: fakkeldraa gstersmusical@hotmail.com. In de voorverkoop kosten de kaarten 3 euro. Ze kunnen dan een half uur voor aanvang worden afgehaald en betaald aan de kassa van het theater. Voor zover er nog plaats is, kunnen er ook nog kaarten op de avond zelf gekocht worden. De kaartjes kosten dan 5,-. Volgens de scoutingtraditie is de koffie en thee voor de gasten gratis, indien, ze hun eigen beker meenemen. Bewust schelden van afval Afvalscheiding is voor de meeste inwoners al gewoonte. Zo gewoon zelfs dat je er niet meer bij na denkt. Natuurlijk gaat glas in de glasbak! Natuurlijk gaat j K papier apart! 1 I Maar hoe zuiver v r* wordt het ge- /V scheiden? I I jf In de glasbak ko- !_jjn_J men veel deksels, doppen, kurken en resten van levensmiddelen te recht en dat is nu juist niet de be doeling. Papier wordt vaak verzameld en aangeboden in plastic zakken of tassen terwijl het in dozen of met een touwtje erom wel direct ge schikt is voor de papierindustrie. Milieubewust Inkopen Veel producten in de winkels zijn voorzien van een keurmerk of mi lieusymbool waarmee de producent het vertrouwen van de consument hoopt te krijgen. Een milieukeur heeft echter pas waarde als een onafhankelijke, er kende keuringscommissie contro leert of het product voldoet aan de eisen. Deze eisen gelden voor de grond stoffen waarvan het product ge maakt is, voor de hoeveelheid ener gie die de productie gekost heeft en voor het gebruikte verpakkingsma teriaal. Bij voedingsmiddelen met Milieu keur wordt veel gebruik gemaakt van mogelijkheden die de natuur zelf biedt, zoals het inzetten van natuurlijke vijanden om schade van muizen en insecten te beperken. Milieukeur geeft duidelijkheid en is het onafhankelijke keurmerk voor mi lieukwaliteit. Het Europese Eco- label "met de bloem kies je voor groen" treft u ook buiten Nederland in de EU aan. Der Grüne Punkt (op producten in België, Frankrijk, Duitsland en Oos tenrijk) geeft slechts aan dat de pro ducent betaalt voor verwerking van de verpakking en zegt niets over het product zelf. Seizoen voor compostvat en regenton Lente, hét seizoen om in de tuin orde op zaken te stellen. Snoeien, planten, zaaien en bemesten zijn veel voorkomen de bezigheden. Eigen compost en gebruik van regenwater zijn milieubewuste keuzes bij het tuinieren. Bel uw gemeente of RMN voor informatie over de sub sidieregeling bij aanschaf van een compostvat of regenton. REINIGINGSBEDRIJF B/1IÖDEN NEDERLAND Textfelinzameling Spullenhulp Textielinzameling vindt plaats in Soest in week 21 (17, 18 en 19 mei). De chemocar komt in de buurt Van 2 mei tot en met 14 mei staat de chemocar weer in diverse wijken in Zeist en Soest. Voor u de gele genheid om klein chemisch afval op verantwoorde wijze te laten verwer ken. De tijden en locaties staan in de afvalkalender vermeld. Feestdagen Het afvalbrengstation is gesloten op: Za 30 april: Koninginnedag Do 5 mei: Hemelvaartsdag Bevrijdingsdag Ma 16 mei: 2e Pinksterdag De afvalinzameling van donderdag 5 mei vindt plaats op zaterdag 7 mei. Zet uw afvalcontai ner voor 07.30 uur buiten! De huisvuil- wagen kan op een ander tijdstip langs komen dan u gewend bent. Vragen over afval? Schrijf, mail of -r_ bel naar RMN. Postbus 203, 3760 AE Soest Telefoon 035 - 603 92 22 E-mail: info@rmn2000.nl Wethouder Bart Krol onthult samen met naamprijswinnaars Semra Room en Wim Vendrik de naam van het plein voor De Plan tage in de wijk Smitsveen. Foto: Soester Courant 'Vooral deze wijk heeft extra aan dacht nodig. Daarom zijn er al di verse wijkvoorzieningen gebouwd, zoals een mooie nieuwe school.' Het plein, dat sinds najaar 2004 af is, geeft extra allure aan de wijk. GGS is erin geslaagd nagenoeg de gehele gemeenteraad te mo biliseren in een poging de spoor wegovergang bij de Gouden Ploeg open te houden. Alleen de PvdA vindt het prima als deze wordt af gesloten en er een wandelpad langs de spoorlijn wordt aangelegd. Hoewel er geen voorbeelden be kend zijn van ongevallen op de overweg, is het standpunt van de PvdA hoofdzakelijk door veilig heidsoverwegingen gevormd. De andere fracties scharen zich echter achter GGS dat de wandel route - een belangrijke verbinding naar de Eng - in stand wil hou den. Volgens Roder van Arkel is de overweg voor voetgangers niet gevaarlijk, onder meer omdat de treinen er langzaam rijden. 'Ik heb nog nooit gehoord dat er een on geluk is gebeurd.' Morgenavond zal zijn fractie daar om - bij voorkeur in samenwer king met de andere partijen - de gemeenteraad (aanvang 19.30 uur) een initiatiefvoorstel voorleggen, dat dus kan rekenen op een zeer brede meerderheid. Dat voorstel komt erop neer dat Soest bij het ministerie van verkeer gaat vragen of er bij de onbewaak te overweg bomen (AHOB's) ge plaatst mogen worden. ProRail, die het railnet beheert en onderhoudt, beweert dat alle onbewaakte over gangen van de minister afgesloten moeten worden, en dat er een tun nel of een brug voor in de plaats moet komen. AHOB's zouden niet zijn toegestaan. Die (dure) alternatieven stuiten bij de Gouden Ploeg op prakti sche (tunnel) en planologische (brug) bezwaren. Volgens GGS kan Soest wellicht bij het ministe rie groen licht krijgen voor spoor bomen. Anders denkt hij dat er een oplossing te vinden is in het plaat sen van hekken. 'Desnoods van die hekken die je eerst moeten openen en dichtdoen. Dan steken de men sen nog.bewuster over.' In de wijk de Boerenstreek vond afgelopen donderdagavond voor het eerst een wijkschouw plaats. Maar liefst 39 wijkbewoners hadden de moeite genomen om punten over hun leefomgeving in te dienen. Mogelijke en onmoge lijke oplossingen werden direct op straat besproken. Aanleiding voor de gemeente om een schouw te houden in de Boe renstreek was om te horen hoe be woners deze relatief nieuwe wijk in de praktijk ervaren. Gelet op het aantal punten dat werd inge diend, was de behoefte om hierover te praten groot. Onderwerpen die door veel bewoners werden ge noemd, waren de wateroverlast in het Veenpark, het parkeren in de wijk en onderhoud aan speeltoe stellen. Behalve bewoners namen ook deel de wijkagent, de politiesurveillant voor de Boerenstreek, een mede werker van TPG Post en vanuit de gemeente een wijkcoördinator, de groenopzichter, een verkeers kundige en een medewerker die gaat over de speeltoestellen. Zij legden ter plekke aan bewoners uit waarom sommige zaken wel of niet kunnen worden gerealiseerd. Deze uitleg werd door veel bewo ners gewaardeerd. Maatregelen Er zullen door de gemeente diverse maatregelen genomen worden naar aanleiding van de schouw. Geke ken zal worden of het mogelijk is enkele extra parkeerplaatsen in de wijk te realiseren zonder het groen aan te tasten. De Bunder zal na afronding van de laatste bouw werkzaamheden worden afgesloten behalve voor (brom)fietsverkeer. Wat betreft de oversteek bij de Clemensstraat tussen de Boeren streek en Overhees die door veel bewoners als gevaarlijk wordt ervaren, zal onderzocht worden wat hier aan kan worden gedaan. Ook zal onderzocht worden of iets kan worden gedaan aan het ver minderen van de onduidelijkheid over de voorrang bij het kruispunt Dorresteinweg/Hoofdstel. In het Veenpark zal met borden het fiets pad aangegeven worden. Tenslotte zijn speeltoestellen gerepareerd, is het zand bij een speelplek ververst en is op verzoek een knikkertegel geplaatst en een bankje en prul lenbak verplaatst. TPG Post gaat de enige brieven bus in de wijk verplaatsen naar de parkeerhaven bij de ondergrondse vuilcontainers aan het Hoofdstel en tegelijkertijd vervangen door een grotere nieuwe brievenbus. Dit op verzoek van een aantal bewoners die de brievenbus op een gevaar lijke plaats vonden staan. Afwatering Daarnaast werden door de gemeen te al voor de schouw maatregelen genomen voor de wateroverlast in het Veenpark. Begin april heeft de gemeente opnieuw een aantal drainagebuizen in het park aange bracht. Deze zijn op een geringere diepte in de grond gelegd dan bij een eerdere proef, om zodoende meer en sneller effect te hebben op de afwatering van regenwater. De eerste resultaten zijn hoopvol, De deelnemers aan de wijkschouw op de fiets. Er was veel belangstel ling. Foto: Herman van Dam. maar er is meer tijd nodig om tot conclusies te komen. De buizen worden regelmatig ge controleerd op doorstroming en zonodig doorgespoten. Bij inspec tie van eerder (dieper) aangelegde drainagebuizen is gebleken dat de uitstroomopening met behulp van blikjes en afval was dichtgestopt waardoor de werking van deze bui zen volledig teniet wordt gedaan. Om herhaling te voorkomen zijn de uitstroomopeningen voorzien van een bochtstuk. Ook deze zullen re gelmatig worden geïnspecteerd. Alle bewoners die punten hebben ingediend voor de wijkschouw krij gen de antwoorden toegestuurd via het wijkschouwverslag. De bewoners van de wijk de Boe renstreek zijn minder enthousiast dan de gemeente over het resultaat van de wijkschouw. Natuurlijk vonden ze het initiatief erg zinvol. Ze hadden immers wel een aantal kritiekpunten in de wijk waar ze het graag over wilden hebben. Marjan Scholten, woordvoerster van de bewoners van de Dissel boom, is teleurgesteld over de avond: 'Wij kregen niet de indruk dat de gemeente daadwerkelijk iets aan onze grote problemen wil doen. We kregen geen goede op lossingen te horen.' De vertegenwoordigers van de ge meente zetten volgens de bewoners te weinig middelen in om de wijk veiliger te maken. Auto's rijden nog steeds veel te hard op de Hof- stedering en de Dorresteinweg. De bewoners: 'Als reactie kregen we van de politie te horen dat de wijk niet als zodanig is ingericht.' Ook over de parkeergelegenheid heerste onvrede. Voorlopig heeft de gemeente zes extra parkeer plaatsen over de gehele wijk ge pland. 'Een druppel op een gloei ende plaat', vinden de bewoners. Er wordt nu veel naast de stoep geparkeerd. De brandweer heeft Chris van Vuuren (ChristenUnie/ SGP) is het vriendelijkste raadslid van Soest. Type Wiebe Meilof maar anders. Steng in de leer, recht toe recht aan, betrouwbaar. Chris heeft allerlei ideeën over de voorhisto rische Windhond, die straks moet herrijzen op de Engh bij de begraaf plaats aan de Veldweg. Hij ziet rondom de opgestane Windhond in de toekomst allerlei activiteiten metploegwedstrijden, oogstfeesten en boerendansen. Tijdens de vorige raadsvergade ring, waar hij zijn plannen open baarde, keek hij verwachtingsvol achterom naar de perstribune om bij mij via oogcontact (ik mag niks zeggen) steun te zoeken voor zijn culturele uitspattingen. Had hij behoefte aan een second opi nion? Helaas voor hem was ik net ver trokken. Maar in de auto hoorde ik zijn teleurstelling dankzij Radio Soest, die de vergadering, zoals elke maand, integraal uitzond. De burgemeester moet dat thuis ook gehoord hebben. Inmiddels heeft Chris het gemeen tebestuur voorgesteld alle 'bloot posters' van de bushokjes te halen. Zijn kompaan, fractieassistent Hans van Schaik, lukt het zowaar de herstelde burgemeester Janssen zo ver te krijgen dat hij gaat kijken 'wat er mogelijk is'. 'We vinden het met z'n allen maar goed. Maar in feite is het onfunc tioneel bloot, soms zelfs vunzig en aanzettend tot seksgevoelens', zei mijnheer Van Schaik tijdens een commissievergadering vorige week. Hans is een man van de we reld en weet waar hij het over heeft, blijkbaar. Opvallend genoeg geen woord over de verleidelijke mammonposters van de Koninginnedagloterij (10 keer 1 miljoen euro) op de Soes ter bushokjes. In Bunschoten en Staphorst pleitten de politieke ge loofsgenoten van Chris en Hans het vloeken te verbieden en dit verbod op te nemen in de plaatselijke poli tieverordening. Een loffelijk stre ven, maar in Spakenburg durft geen agent hiervoor een bekeuring te geven. Als dat zou lukken in Soest kun je alle bewoners van Overhees, die geteisterd worden door het ver vloekte vandalisme, wel op de bon slingeren, vermoed ik. Die kleine criminaliteit is pas vunzig, onfunc tioneel en aanstootgevend. Het probleem is dat de monotheïs- tische raadsleden van de Christe- nUnie/SGP in wezen geen second opinion kennen. Een half jaar gele den kondigde Chris met unanieme instemming van de gemeenteraad een Soester debat aan over normen en waarden. Ik ben benieuwd. Het gemeentehuis en de daarin ge vestigde locatie Soest van het Cen trum Werk en Inkomen (CWI) zijn op donderdag 5 en vrijdag 6 mei gesloten. De deuren aan het Raad huisplein blijven op 5 mei dicht in verband met Hemelvaartsdag en de zestigste Bevrijdingsdag. Een dag later nemen de ambtenaren een verplichte AD V-dag op. Milieueducatief'centrum De Kwe kerij is van 2 tot 16 mei gesloten. De scholen hebben dan vakantie en de medewerkers van De Kwe kerij bereiden zich in deze periode voor op de laatste projecten voor de zomervakantie. Tussen 16 mei en de zomervakan tie is het centrum nog betrokken bij zo'n vijf, zes projecten, waaronder 'Gebruik je Zintuigen', 'Laag Hees' imkerwerk en Zomerschoon. Vanaf 16 mei zijn belangstellenden ook weer welkom aan de Molenstraat voor informatie en om de nieuwe ontdek-doe-tocht door de land schapstuin uit te proberen. Er is ook een speciale tocht voor kin deren van 5 tot 10 jaar. de bewoners laten weten er niet goed door te kunnen als er brand uitbreekt. Marjan Scholten: 'Daar moet dus een oplossing voor ko men. Een politiesurveillant gaf alsi antwoord dat de brandweer dan maar een verkeersverbod moet aanvragen. Dat komt dan neer op nog minder parkeerplaatsen! En menneer Klerks zei dat het voor de brandweer allemaal niet uitmaakt. Ze gaan er toch wel langs, was zijn reactie.' Een ander onderwerp was de middenberm. Die staat volgens de bewoners vol onkruid. 'De ge meente zei dat er binnenkort mooie bloemen uit zouden komen. Een paar dagen later is de middenberm opeens toch gemaaid', vertelt de wijkbewoonster. Op de vraag wat er met de wateroverlast op grasvel den en speelplaatsen gaat gebeuren kregen de bewoners te horen: 'zie persbericht'. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Een tachtigjarige man uit Soest heeft een proces-verbaal in ont vangst moeten nemen en een rijver bod van een uur opgelegd gekre gen. Hij was donderdagnacht gaan autorijden, terwijl hij iets te diep in het glaasje had gekeken. De man werd rond half twee aangehouden op de Laanstraat. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2005 | | pagina 3