Nel Koster: 'Ik denk wel dat ik me tegen van alles ga aanbemoeien' Van Breukelen heeft ze op een rijtje. Soest zwijgt over referendum T.NL Fout bij aanleg riool: afvalwater in vijvers Oud-raadslid is weer terug uit Zambia Hurye Önal namens Soest naar de Staten-Generaal Brandweer start campagne 'Durf jij? (m/v)' \r Van Breukelen, vast goed! Agressieve man houdt op straat automobilisten aan Ma^Kvan Zijp prnjSim^k ti -ris» "•'•J-r-rrr-r ril 2005 Meningen van lezers 'Samen actief voor Soest' Infopaneel op Zuidelijke Eng Licht gewond bij aanrijding Twee Soesters verdacht van brandstichting Jongen bedreigd met wapen en bestolen van gsm Grootscheepse verkeerscontrole: 110 bekeuringen Scouting wil wildkamperen soesterScoüramt, Vrijwilligers werven vrijwilligers PAGINA 4 WOENSDAG 27 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGINA 5 Gemeente neemt maatregelen amilierelaties groenlink Het unieke bedeltjes systeem! ■ASVfVP-) Juwelier Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 ImJUIlJlB. 55 )soest.nl RBERG 2005 naakt bekend, dat hij be- 2 van de Algemene ioest 2000 vergunning niseren van de activitei- ;eboden programma, op 30 april 2005 door het rg, op het terrein van de raat. Het evenement eiten: van ballonnen, spelletjes, m optocht waarin verschillende worden; ussen en draaimolen; ragen. 15 op grond van artikel 35 iwet ontheffing te verle- an zwakalcoholhoudende het terras voor danscen- jurtot 19.00 uur; g op het terrein van de ijs- D uur :rs van Soest maken be- van de Algemene Plaatse- 0 vergunning te verlenen erras op de Rademaker- llum van 10.00 uur tot 1ARKT SOEST aakt bekend, dat hij beslo- 2.2 van de APV 2000 ver- et houden van de 29e donderdag 5 mei 2005, (Straat, Neerweg, Eemstraat, :erdinand Huycklaan en Fer- rf van de Fam. v.d. Grift. tegen bovenstaande APV- 3ij het college van bur- binnen zes weken na de ng. Het bezwaar dient te lege van B&W van Soest, est. palingen over bezwaar) en ijzondere bepalingen over wet bestuursrecht zijn van kan ook om een voorlopige gd, als er tijdelijke maatre- niet tot de beslissing op het gewacht. Het verzoek moet ident van de rechtbank te '00 DA te Utrecht, erschuldigd van 136,- i of 273,- voor een rechts- Igemene wet bestuursrecht Onder dit kopje maakt Jan Visser melding van een komende enquête door het bureau Trendview naar de publieksvriendelijkheid van onze ambtenaren. Hij verwacht niet veel van het resultaat: 'Niemand wordt ontslagen, niemand geschorst, nie mand berispt, niemand wordt ge weerd van de maandelijkse borrel, niemand krijgt een complimentje en alles gaat gewoon verder zoals het gaat.' Jan is een onverbeterlijke optimist. Ik voorzie wel degelijk gevolgen: 1. Bureau Trendview stelt voor een vervolgonderzoek te houden om, natuurlijk onder inachtneming van het essentiële verschil tussen 'voorstellen' en 'aanbevelingen', de meest significante conclusies nader uit te werken tot een Plan Van Aanpak. 2. Er komt een voorstel om alle ambtenaren een p.r.-cursus te laten volgen. 3. Aanbevolen wordt de maande lijkse borrel meer effect te laten sorteren door hem om de veertien dagen te houden. 4. Er wordt een voortgangbege leidingscommissie benoemd die ervoor zal zorgdragen dat de voor gestelde c.q. aanbevolen maatre gelen daadwerkelijk zullen worden uitgevoerd, in het bijzonder punt 3. De kosten van deze commissie worden geraamd op vrijwel uitslui tend presentiegeld; het budget kan daarom uitzonderlijk laag worden gehouden, t.w. 15.000,00 (per jaar). 5. Indien de totale uitgaven on verhoopt tot overschrijding van de begroting aanleiding zouden kunnen geven zullen de tarieven van de OZB dienovereenkomstig verhoogd worden. J.B. Baurdoux 'De Zuidelijke Eng is weer een stukje aantrekkelijker gewor den. Vandaag onthult wethouder Harry Witte een informatiepaneel langs de Molenweg', stond er in de krant. Alleen... de plattegrond staat op zijn kop! U kijkt richting Amers foort, maar volgens de kaart ligt daar Amsterdam. En de Oude Kerk staat ergens in Overhees. Maar geen nood; ze halen hem weg, zetten hem op de Kolonieweg en... 'reg is de weg'. Was zeker 'n haastklus...? Theo Westerveld Ze moet nog even wennen, maar dat gaat snel genoeg. Ze kan zich in eik geval al weer aardig opwin den over de Soester 'toestanden' die ze meemaakt. In dat opzicht is Nel Koster - vooral bekend als oud-raadslid van GroenLinks - dus niet veranderd in de vier jaar dat ze in Zambia heeft gewerkt... Nel vertrok in februari 2001 naar 'City of Hope', een soort kinder dorp voor weesmeisjes in de buurt van de Zambiaanse hoofdstad Lu saka. Ze wilde aan het eind van haar loopbaan als verpleegkundige zich graag nog nuttig maken in de Derde Wereld, die haar altijd na aan het hart heeft gelegen. Ze ging zich bij deze meisjes - 'de meest kwetsbare groep in de samenle ving daar' - vooral bezighouden met gezondheidsvoorlichting. In maart vorig jaar liep haar contract af (het was al met een jaar ver lengd); Nel accepteerde toen een tijdelijke baan als 'matron' (een soort mentrix, legt ze uit) van een kostschool voor dochters van meestal rijke Zambianen, wat haar op z'n zachtst gezegd maar matig is bevallen. Het liefst had ze weer aan de slag willen gaan met een weeshuis, (vanwaar ze ook nog een oogje in het zeil kon houden op City of Hope, waarmee ze zich altijd sterk betrokken bleef voelen, en de naburige Cobet-school). Dat plan strandde uiteindelijk op de administratieve en bureaucratische hobbels waarmee de verstrekking van een werkvergunning in Zam bia gepaard gaat. Die kwam er dan ook niet. Reden voor Nel om haar biezen te pakken en terug te gaan naar Soest. En daar is ze dan, een illusie armer maar wel een heleboel ervaringen rijker, die niemand haar meer kan afnemen. De jaren in Zambia zijn voor Nel van onschatbare betekenis geweest en ze zal er waarschijnlijk ook nog wel eens gaan kijken, al dan niet als toerist. De herinne ringen aan de 'meiden', van wie sommigen echte vriendinnen zijn geworden, blijven natuurlijk. Ook haar werk in de gevangenis (ook daar les in hygiëne) zal haar zeker bijblijven, zoals het contact met de Nederlandse man die daar al drie jaar in de dodencel zit, die ze enige malen heeft bezocht maar over wie ze al die tijd niets mocht vertellen. 'Ik weet niet hoe het met hem af loopt...' Ze bezocht de gevangenis als vrijwilligster in de periode dat ze de 'stinkend-rijke en verwende meiden' van de kostschool onder haar hoede had. 'Als tegenwicht, zeg maar...' Dilemma Eigenlijk was haar nieuwe baan al zo goed als rond, maar ondanks een heleboel heen-en-weer-gemail-en- getelefoneer lukte het maar niet de vereiste papieren rond te krijgen. 'Het ging om een soort school met een boerderij erbij, waar ik general manager zou worden. Dat bracht kennelijk toch te veel vijven en zes sen met zich mee, en toen heb ik besloten er maar een punt echter te zetten. 'Ik stond voor een dilemma: blijven of teruggaan. Toen heb ik voor mezelf een deadline vastge steld, half februari was dat. Toen bleek het nog niet geregeld, en dus was het voor mij 'einde verhaal'... Jammer, want ik had er veel zin in. Ik heb nog wel even overwogen zélf iets op te zetten, maar dat bleek heel ingewikkeld én duur. Dan had ik m'n huis in Soest moeten verkopen, en dat was me wat al te ingrijpend.' En toch... 'Ik sluit niks uit,' zegt ze op de vraag of ze misschien ooit nog eens terugkeert naar Zambia of waar-ook-ter-wereld. 'Misschien doet zich nog wel eens ergens een tijdelijk project voor waar ze me goed kunnen gebruiken. Maar voor hetzelfde geld blijf ik verder in Soest. Van het stilzitten-type is Nel niet. Ze is nog maar ander halve week terug in Soest of ze is al weer aan het hardlopen (bij Pijnenburg). En nu haar huis weer in bewoonbare staat is zal ze zich ook wel weer tegen een aantal din gen in Soest 'aan gaan 'bemoeien', zoals sommigen hopen en anderen vrezen. Niks geheim... Haar 'hernieuwde kennismaking' met Soest ging niet van een leien dakje, vindt ze. 'Toen ik me op het gemeentehuis weer als inwoner wil de laten inschrijven hoorde ik: 'O, u komt uit Zambia? Komt u mor gen maar terug...' Vreemd hoor, zo'n speciale afspraak. En waarom? Dat was me niet duidelijk. Ik stond nog gewoon in de computer. Kof fie kreeg ik in elk geval niet... Ook geen welkomstpakket, zoals je van anderen wel eens hoort, met een plattegrond en een gemeentegids of van dat soort zaken. En de man die mij hielp kende mij heus niet, dus Zoals bij velen (on)bekend vindt op 1 juni het raadgevend referen dum vóór of tegen de Europese Grondwet plaats. In Soest is het praktisch muisstil over dit be langrijke onderwerp. De gemeente heeft vijftien officiële aanplakbor den geplaatst - volgens de gebrui kelijke draaiboeken bij verkiezin gen - ten behoeve van boodschap pen van politieke partijen. Vrijdag jl. hebben medewerkers van de gemeente de eerste aanpla- kronde gedraaid. Het resultaat is tc zien: alle borden hebben slechts, helemaal linksonder, een bood schap van GroenLinks, een partij die vóór is, evenals trouwens CDA, VVD, PvdA en uiteraard D66, de een trouwens met meer aarzeling dan de ander. Op lokaal niveau wordt er vooralsnog gezwegen, al heeft het afdelingsbestuur van D66 de andere fractievoorzitters afge lopen vrijdag een haastig briefje rondgestuurd in de trant van 'Wat doen we eraan?' 'De datum van het Europees re ferendum nadert. Er wordt meer ken? Foto Soester Courant. daar zal het niet aan gelegen heb ben. Ik vroeg bij de balie om een huisvuilkalcnder, maar die hadden ze niet...' Wat ze tot haar verba zing een paar dagen later wél kreeg thuisgestuurd was een twee meter lange computeruitdraai met aller lei persoonlijke gegevens, waarvan ze niet het geringste idee had dat die bij de gemeentelijke overheid überhaupt bekend waren. 'Er blijft niks geheim...' Wat haar verder opviel in Soest? Ze noemt na enig nadenken de ont hutsende wegwerpcultuur, waarvan ze een indruk kreeg tijdens een be zoekje aan de Schans. 'Als je ziet wat daar wordt weggegooid - daar voel ik dan een heleboel plaatsver vangende schaamte over.' En het in haar ogen belachelijke fietspad dat sinds kort in de duinen is aan gelegd: 'Een fietspad van betón! Daar zakt toch je broek van af...? Wie verzint zoiets? Harry Witte of Bart Krol?' Wat haar ook heeft ge stoord is de toestand van de 'zwarte poorten' (kunstwerken) aan de Ko ningsweg. 'De toegangspoorten van Soest, en het ziet er niet uit! Echt vreselijk!' 'Alle tijd' Nel heeft sinds ze thuis is al wel 500 telefoontjes gepleegd om al lerlei zaken te regelen. Veel tijd voor haar vrienden - vanuit Zam bia is het contact met sommigen juist veel intensiever geworden dan ze tevoren had gedacht - heeft ze eigenlijk nog niet gehad, maar dat Nel Koster met de twee meter lange computeruitdraai met al haar persoonsgegevens, die ze tot haar verbazing kreeg thuisgestuurd. komt allemaal nog wel. Ze heeft nu 'alle tijd van de wereld', constateert ze met gepaste vreugde. 'Ik hoef ook niet meer terug naar Mean der, want ik ben inmiddels offici eel met pensioen.' Ik denk meer aan wat cultureels: schilderlessen, een studie kunstgeschiedenis, con certbezoek, zingen in een koor, en natuurlijk hardlopen...' Wat haar heeft deugd gedaan is dat ze vorige week speciaal verwelkomd werd in de kerkdienst in de Open Hof. 'Dat vond ik echt leuk van Henna van Heil...' En dan: de politiek... Zullen we haar volgend jaar, als er weer ver kiezingen zijn, ook zien terugkeren in de gemeenteraad? 'Nou, als ik zo'n stom betonpad zie krijg ik wel weer enorm veel zin om m'n stem te verheffen, en ik voel me nog steeds erg thuis bij GroenLinks. Misschien is de partij een beetje te weinig actiegericht. Dat bespeur je iets meer bij de SP, zoals vroeger ook bij Harry Witte, maar ja - die zit tegenwoordig in het pluche... en sinds de enige echte GGS'er Ge- rard van den Deijssel er niet meer is heb je van die club ook niet veel meer te verwachten. Ik denk wel dat ik me weer tegen van alles ga aanbemoeien, maar ik hoef niet zo nodig in de raad...' De aanplakborden in Soest zijn grotendeels blanco. Een veeg te- geschreven en gepraat over een ge brek aan debat dan over de inhoud van het debat. Het lijkt ons goed om te proberen in Soest toch iets van de grond te krijgen. We kun nen denken aan een gezamenlijke informatiemarkt of een debat met Tweede Kamerleden,' aldus D66 Soest/Soesterberg. Of dat al tot iets concreets heeft geleid is niet bekend. Hurye Önal zal de gemeente Soest op 30 april vertegenwoordigen tij dens de bijzondere verenigde ver gadering van de Staten-Generaal. Deze vindt plaats ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van koningin Beatrix die de verga dering persoonlijk zal bijwonen. In Den Haag mogen 125 gemeen ten een inwoner afvaardigen die zich verdienstelijk maakt voor de samenleving. Soest is ook geselec teerd en liet de keuze vallen op Önal. Zij was jarenlang actief in het Turks Vrouwencomité en voor de gemeenschap in het algemeen. Ook leverde de 39-jarige Soesterse een bijdrage aan de gemeentelijke adviescommissie minderheden. Ze geeft voorlichting aan ouderen over gezondheid, verzorgt kook cursussen, was buurtmoeder in het Opstapproject en is tegenwoordig peuterspeelzaalleidster bij de Stich ting Kindercentra Soest. Ze woont nu 25 jaar in Soest. Tijdens de feestelijke bijeenkomst van de Staten-Generaal zijn er speeches van onder anderen de kamervoorzitters en premier Bal kenende. Ook komen er vijf twee spraken tussen kamervoorzitters en 25-jarigen. Tussendoor zijn er mu zikale bijdragen. De bijeenkomst wordt zaterdag rechtstreeks uitge zonden door de NOS. Bij een aanrijding tussen een perso nenauto en een vrachtwagen is vrij dag een vrouw uit Zevenaar licht gewond geraakt aan haar hand. Vanaf de Amersfoortsestraat sloeg- de vrouw de Laan Blusse van Oud Alblas in, maar een vrachtwagen-, chauffeur uit Wijk bij Duurstede deed hetzelfde. De voertuigen re den naast elkaar en botsten in de bocht. De vrouw hoefde niet naar het ziekenhuis voor behandeling. Een tuinhuisje aan de Enghenberg- steeg is zondagavond in vlammen opgegaan. Ook de tuingereedschap pen die daarin waren opgeslagen, gingen verloren. De gewaarschuw de brandweer kon het vuur welis waar snel blussen, maar dat was te laat voor het huisje en de spullen die erin opgeslagen waren. Intussen was de politie in de omge ving op zoek naar verdachten. Aan de hand van getuigenverklaringen hield ze op de Middelwijkstraat twee Soesters aan, van 17 en 18 jaar. Zij werden meegenomen naar het bureau, waar ze tijdens het ver hoor bekenden de brand te hebben gesticht. Voor nader onderzoek werd het tweetal ingesloten. Een zestienjarige Soester is in de nacht van zaterdag op zondag be dreigd met een wapen. Hij fietste om kwart voor één op de Faas Eliaslaan in Baarn, toen een man op hem afkwam en hem liet stop pen. De man haalde een wapen tevoorschijn en eiste de mobiele telefoon van de Soester, waarmee hij vervolgens in de richting van het treinstation vluchtte. De verdachte is een negroïde man van ongeveer 20 jaar, 1.70 meter met een slank postuur. Hij heeft kort kroeshaar, droeg een strakke broek en een zwarte trui met capu chon. Hij sprak Engels. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 0900-8844. Veel Soesters zijn donderdagavond staande gehouden tijdens een grote verkeerscontrole. Dat gebeurde op de Zandheuvelweg in Baarn, waar bij tal van politiediensten, de Ko ninklijke Marechaussee, 3VO, het RDW en de Wegenwacht betrok ken waren. Motoragenten onderschepten in de wijde omgeving de weggebruikers en leidden hen naar de controle plaats nabij de afslag bij de Al. In totaal werden 485 voertuigen gecontroleerd en dat leverde 110 bekeuringen op. De bonnen had den betrekking op onder meer de aanwezigheid van een radarver klikker, een verlopen APK keu ring, telefoneren tijdens het rijden, onzichtbare kentekenplaten, glad de banden en onverzekerd of te hard rijden. Wat dat laatste betreft maakte een motorrijder uit Huizen het erg bont door met 209 kilome ter per uur (limiet 120) over de A27 te scheuren. Hij en twee an dere bestuurders moesten hun rij bewijs inleveren. Verder werden acht automobilisten aangehouden op verdenking van het rijden on der invloed. Scouting regio Utrechtse Heuvel rug wil een nieuwe kampeerlocatie. De plek waar ze tot nu toe met hun tentjes mochten staan was bij het Soester Natuurbad. Sinds het verkocht is hebben de padvinders plekje meer. Ze zoeken een ter rein waar ze met groepen mogen kamperen. Elektriciteit hebben ze niet nodig, wel eenvoudig sanitair. Het College vindt het dagrecrea tieterrein De Bergjes de meest geschikte locatie. Het wil groepen de kans geven om in de bossen te kamperen. Op deze plek zijn sani taire voorzieningen en betonplaten aanwezig. Op de platen mogen ze barbecuen. Op zon- en feestdagen in het hoogseizoen mogen ze daar niet kamperen, omdat het dan een druk bezochte locatie is. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 280.000,- k.k. Libel, Soest Een moderne hoekwoning met berging, uitgeb. serre en een schitterend aan gek vrije tuin (360 m'), gel. aan vijver partij in 'Overhees'. Ind.: entree, m.k., gang, gangk., toilet, woonk. met uitgeb. serre en mod. keuken. Verdieping: 3 ruime slpk., badk. en 2e toilet. Zolder: vaste trap, ruimte met aansl. wasm. en droger en 4e slpk. 136.000,- k.k. Van Goyenlaan, Soest Op één van de mooiste plekjes op de Van Goyenlaan ligt op de 4e etage dit 3-kamer (v.h. 4) appartement. Ind.: gang, toilet, hal, ruime woonk., 2 slpk., mod. keuken, bijkeuken en douchecel, Dit app. is geheel gerenoveerd en is o.a. v. v,: kunstst. koz. (dubb. glas), laminaatvl.en centr. intercom installatie. De servicekos ten bedragen 168,- p.m. (ind. voor schot gas-c.v., watergebr., opstalverz., onderh., etc.). Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bouwjaar 1998) van circa 240 m' (begane grond circa 120 m' en verdieping circa 120 m!) met 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. voorzien van krachtstroominstallatie, toiletgroep met keuken, verlichtingsappa- ratuur, alarminstallatie en centrale ver warming. 199.000,- k.k. Hendrick de Keyserlaan, Amersfoort Op loopafstand van winkelcentrum 'Emiclaer* rustig gelegen moderne mid denwoning (3 slaapkamers) met berging en tuin Ind hal, toilet, m.ktuingerich- te woonk. met plav. vi, ged. open hoek- keuken. Verdieping: 2 slpk., badkamer en 2e toilet. Zolder: vaste trap, ruimte voor wasm. en droger en 3e slpk. met velux dakraam. 329.000,- k.k. Nachtegaalweg, Soest Aan een rustige laan in Soestdijk, staat deze karakteristieke heJft van een dubbel woonhuis met berging (bj. ca. 1930) en besloten tuin. Ind.: hal, kel- derk., m.k., toilet, L-vormige woonk. vv. parketvl. en ruime eetkeuken. Verdieping 3 ruime slpk., apart 2e toilet en douche cel met vaste wastafel. Zolder: vaste trap en c.v. opst. met boiler, Soest en omstreken Soest kent veel goede taxateurs, maar het kan alleen veel goedkoper! Van Breukelen, vast goed! taxeert uw pand met 60% korting op het standaard tarief I Binnen 2 werkdagen het taxatierapport voor hypotheekverstrekker, bank, ver zekeringsmaatschappij of pensioenfonds in uw bezit! De brandweer van de ge meente Soest is 'vurig' op zoek naar nieuwe vrijwil ligers, mannen én vrouwen. Daarom is zij gestart met de wervingscampagne 'Durf jij? (m/v)'. Vrijwilligers van de brandweer gaan op pad om vrijwilligers te werven. Onder andere bij bedrijven, in winkelcentra en bij festiviteiten - de Oude Ambachtenmarkt - zullen zij gegadigden aanspre ken en flyers uitdelen. Op 25 mei is er een informatieavond in de brandweerkazerne. Belang stellenden kunnen zich aanmel den bij Brandweer Soest, 60.93.393 of tolbh@soest.nl. De brandweer heeft een belang rijke verantwoordelijkheid als het gaat om de veiligheid in de gemeente Soest. Wie brandweer zegt denkt allereerst aan blus sen. Maar de brandweer doet meer. Veel meer. Naast kleine brandjes komt de brandweer ook in actie bij bijvoorbeeld bosbranden en branden in op slagplaatsen en loodsen. De brandweer schiet ook te hulp bij ongelukken, als mensen bijvoor beeld bekneld zitten in hun auto. Om zo snel mogelijk te kunnen werken - iedere seconde telt - maken brandweerlieden gebruik van hypermoderne apparatuur, moderne verbindingsmidde len, uitgekiende, veilige en beschermende kleding, andere uitrustingsstukken en snelle voertuigen. Brandweermannen en -vrouwen hebben een grote mate van zelfbeheersing, spor tieve instelling, goed verstand, een absolute hekel aan paniek en bravoure en zijn bereid zich dienstbaar te maken. Versterking dringend nodig De brandweer zet zich in voor de veiligheid van iedere Soester en Soesterberger. Om dat voor honderd procent te kunnen doen is versterking hard nodig. De brandweer is daarom drin gend op zoek naar enthousiaste, sportieve en gezonde mannen en vrouwen tussen de 18 en 35 jaar. Kandidaten moeten wel stevig in de schoenen staan en graag samenwerken in een hecht team. Bovendien moeten ze be reid zijn om zo'n vier uur per week in cursussen en oefeningen te steken, tegen een redelijke vergoeding. Belangstellenden in Soest kun nen contact opnemen met Har- rie Tolboom, Brandweer Soest, 60.93.393, tolbh@soest.nl. Belangstellenden in Socsterberg kunnen terecht bij Jan Udo, Brandweer Soesterberg, 60.93.392, udojp@soest.nl. In formatie over de brandweer is te vinden op www.brandweersoest. nl of www.soest.nl. a* Makelaardij, hypotheken en assurantiën www.vbo.nl Gecertificeerd taxateur 04R802scvm Uitgebreide brochures Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl De politie heeft pepperspray moe ten gebruiken om een agressieve Soester te kunnen aanhouden. De 23-jarige man werd geboeid mee genomen en kreeg een proces-ver- baal voor vernieling. Dinsdagnacht rond half een werd de politie al gebeld, dat er op de Torenstraat een man tegen auto's zou schoppen. Op weg daarnaar toe werd de politie door een au tomobilist aangesproken, die was lastiggevallen door de man. Die had hem tot stoppen gedwongen en geprobeerd het portier van de auto te openen. De bestuurder was daarop doorgereden. Toen de politie op de Torenstraat aankwam, zag ze dat de .verdach te opnieuw een auto probeerde staande te houden. Hij verklaarde de agenten dat hij sigaretten wilde hebben en daarom automobilisten aansprak. De politie noteerde zijn gegevens en verzocht hem verder geen mensen lastig te vallen. Maar vrij snel daarna werd de po- litie alweer door een andere auto mobilist aangesproken. Hij was ook tegengehouden door de Soester die de autospiegel vernielde, toen de bestuurder wilde doorrijden. Dat was de druppel voor de politie die omkeerde om de man aan te houden voor vernieling. De Soes ter verzette zich zo hevig, dat de politie zich genoodzaakt voelde pepperspray te gebruiken. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Als gevolg van de vernieuwing van het hoofdriool in de Dorrestein- weg is vorige week per ongeluk rioolwater terechtgekomen in de vijvers langs de Koningsweg. In middels is een aantal maatregelen genomen om de vervuiling van het water aan te pakken. De overstort van rioolwater is het gevolg van een fout bij de werk zaamheden aan het hoofdriool in de Dorresteinweg. Omdat daar een nieuw riool wordt aangelegd, is het bestaande riool tijdelijk afgesloten door middel van zogeheten afslui ters. Deze afsluiters mogen maar beperkte tijd (alleen bij droog weer) gesloten zijn. Zo kan de capaciteit van het bestaande riool als opslagbuffer werken voor het vervuilde water. Omdat de aannemer van de werk zaamheden heeft verzuimd de af sluiter op tijd weer te openen, is vorige week een hoeveelheid riool water terechtgekomen in de vijvers langs de Koningsweg. De gemeente heeft overleg gevoerd met het Wa terschap Vallei en Eem over de beste manier om de vervuiling van de vijvers aan te pakken. Inmiddels wordt het vervuilde vij verwater gedeeltelijk overgepompt in het riool terwijl nieuw water wordt ingelaten. Daarnaast wordt het water belucht en besproeid met de bedoeling het zuurstofniveau te verhogen. Deze werkzaamhe den zullen nog een aantal dagen duren. Er zijn geen klachten binnengeko men bij de gemeente over de riool- overstort, aldus een woordvoerster van Soest. diensten beginnen om 10:00 en 00 uur in gebouw Schuilplaats, allelweg 1. Van krijgen aan de voeten van Je- zondag gebeurt dat in de ge smeerde kerk (vrijgemaakt), lorgens laat ds. A.P. van Dijk Tiel horen wat Jezus leert over lilierelaties in het koninkrijk God. 'Van wie ben je er één?' gen we soms aan elkaar. Jezus ft daar het antwoord op. Hij ent ieder die de wil van zijn ier in de hemel doet tot zijn lilie. En dat zal te zien zijn. vliddags komt de vijfde bede de orde uit het gebed dat Je- leerde aan zijn discipelen: het ze Vader. Die vijfde bede luidt: rgeef ons onze misstappen, zo- wij ook anderen hun misstap- i vergeven.' Een ouderling zal ;e dienst leiden.

Soester Courant | 2005 | | pagina 5