(83 Strafregels voor baldadigheid in de natuur Kiara 'Van heidehut tot residence' High tea voor kinderhuis India Soest 50 jaar geleden] JWSÖËSf I Tot 3 maanden geen rente betalen* Uit de historie van Soest(erberg) ^eiknallende meistart in Spleasure Centrum Soest Programma Koninginnedag Soester Roy Foeken (21) zaterdag in Bankgeheim fe/ÖENSDAG 27 APRIL 2005 HOERA!!! EZIG NVM FEIKEN veel te genieten! SOESTER COURANT PAGINA 7 Ludgerusschool gaat voor vierduizend euro Begraafplaats krijgt container Wereldwinkel De Wereldwinkel in mei DE KOMENDE FEESTEN. (SPULLENHULP ÉL o ver J Het is tijd voor de Rabobank. ouders geworden, htlge kleindochter: sin en Goran Visser. ierdaq 21 april n geboren ?en Kleijn KTUK'DEUNDE' /akantie m 8 mei 2005 iing door: ik tel. 6012333 tel. 6013322 tel. 6012388 :sen in het weekend: al. 0900-3311233 Voorjaarsopr. bij ROMEKA- MEUBEL. Weteringpad 60 t.o. Karwei. 06-53784257. www.romeka.nl Hoge kort. COMPUTERPROBLEMEN? Van den Bos PC Support heeft de oplossing voor par ticulier en MKB. Elke dag van 9-21 u. ook in het weekend' Bel: 035-5239968 (Soest). Voor Singers en Pfaff NAAI MACHINES en reparaties is uw adres Van Huissteden, Koestraat 29 Amersfoort. Tel 033-4637774. Voor BANKSTELLEN in alle prijzen naar Bram reizen. Modern, eiken, leer enz. Tevens kasten, salontafels, dressoirs, tv en compu termeubels, slaapkamers, matrassen, eethoekstoelen en tafels. Het goedkoopste adres op de Veluwe. B. Ham Hooglandseweg 19 Nij- kerkerveen. 033-2571654. wo.mi. gesloten. Alleen achter een goede naam staat NVM. www.nvmsoest.nl vloerkonvektorcn vloerverwarming boilers/geysers thermostaten en alle hulpmaterialen •Alle bekende merken te zien en direkt uit E AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEL ^sdeswiWK0 TIJDELIJK 'giïo9.^ €29,9 «"SmW* permaand e Adviescommissie Milieube- :er bestaat 25 jaar, een unicum s het gaat om een gemeentelijke immissie. Niet minder uniek dat er volgens voorzitter Hans ampf 'altijd goed naar ons is luisterd.' Dat is in het verleden el eens anders geweest. De bi- oog-auteur Rinke Tolman bij- >orbeeld is in zijn strijd tegen de igebreidelde bouwactiviteiten in >est vaak tegen gesloten deuren ingelopen. Hij zou zich in zijn at omdraaien als hij zou zien wat allemaal in Soest is gebeurd met de natuur die hem zo liet was. Vporal sinds de jaren tachtig van dé vorige eeuw is de aandacht lor het milieu gegroeid. Op alle igelijke manieren wordt het pu- fick gewezen op het grote belang )n een schoon milieu. Het lijkt ei! soms op dat dit iets is van de Ritste jaren, maar dat is dus niet hJt geval. Ook vroeger had het mi lieu, door protesten van mensen als Rinke Tolman, ds. W. van Schaik en Jan P. Strijbos tegen onherstel bare aantastingen van de natuur al| veel aandacht, al zijn er meer '«Oorbeelden van protesten die niets uthaalden dan van resultaten van hen die zich toen al zorgen maak ten op het milieu. Wat de 'grote mensen' allemaal de den, was kennelijk niet zo'n punt. Set was aan het begin van de vo rige eeuw vooral de jeugd die aanslagen op het milieu pleegde. Baldadigheid der vacantiejeugd' kópte een plaatselijke krant bo- yên het bericht: 'Schoolvacanties jin meermalen niet bevorderlijk lor den plantengroei. Mishande- ig van jonge boomen is meestal in schering en inslag. Zoo is de vacantiejeugd b.v. Donderdag j.1. met messen krachtdadig te werk gegaan om aan de Frans Halslaan de boomen van den bast te ont doen, bij sommige boomen zelfs over een lengte van ruim ander halve meter. In totaal werden zoo vijf boomen vernield. Het gaat met de baldadigheid der Soester jeugd hoe langer hoe slechter en strenge maatregelen daartegen zullen wel niet kunnen uitblijven!' Die waarschuwing heeft kennelijk niets uitgehaald. Een paar weken later is er opnieuw sprake van 'Baldadigheid tegen de natuur', zo bericht de krant: 'De baldadig heid der Soester jeugd neemt nog steeds hand over hand toe. Op alle mogelijke manieren worden thans vrij regelmatig allerlei soorten van baldadigheden gepleegd en het onderwijzend personeel schijnt in geen enkel opzicht bij machte dat zoo sterk toenemende euvel tegen te gaan, terwijl ook de ouders daar blijkbaar geen kans toe zien. Op deze wijze zal dan wel de eenige manier zijn dat de politie zeer scherp tegen al die onverlaten op treedt en zonder vorm van proces ze bij ontdekking op heeter daad naar het politiebureau geleidt, waar ze dan maar eenige uren moeten blijven vertoeven om aldaar door hunnen ouders te worden afge haald'. Krasse taal maar de jeugd had zich dan ook zeer misdragen in de na tuur door zich 'veelvuldig schuldig te maken aan het telkenjare optre dende euvel van het plukken van papavers en korenbloemen uit de roggevelden. De politie heeft thans uitgebreide maatregelen getroffen om aan deze baldadigheid energiek een einde te maken. Worden over- In de meivakantie wordt in pleasure Centrum Soest aan de lalweg 181 het zomerseizoen eopend met een waterfeest. Van haandag 2 mei tot en met vrijdag 13 mei staan er verschillende ac tiviteiten én zwemlessen op het programma. Op moederdag mo gen moeders bijvoorbeeld onder Begeleiding van hun kinderen j-atis naar binnen. De activiteiten vinden plaats tussen 13:30 en 15:30 uur, de lessen in 3e ochtenduren. Het bad is door Be week geopend van 12:00 tot 18:00 uur. Bovendien is bij mooi Veer het vernieuwde buitenterrcin geopend met een 'water-speel-en- Joe-plaats' en peuter/ kleuterbad |oor de kleintjes. Op 3 mei wordt Je Spleasure Centrum Soest Quiz en de loopmatten race gehouden. De snelste deelnemer wint een lek kere verrassing. Op woensdag 4 mei is er de inloop- Óchtend ouder kind-zwemmen. Alle ouders met baby's en peuters tot vier jaar mogen hieraan deel nemen. Met de kleintjes wordt er die dag poffertjes gegeten. Don derdag 5 mei is het bad open van 10:00 tot 17:00 uur voor recreatief zwemmen. Op zondag 8 mei mo gen alle moeders onder begeleiding van hun kinderen gratis naar bin nen. Ze ontvangen dan een leuke moederdagattentie. Op dinsdag 10 mei houdt het zwembad het grote dieren opduik- spel. Degene die de meeste diertjes opduikt wint een prijs. Ook wordt er die dag het sponzen uitknijp- spel gespeeld. Het team dat ervoor zorgt dat al het water van de ene emmer in de ander komt zonder te morsen wint het spel. Op don derdag 12 mei houdt het zwembad de giga-snelle glijbaan race en de matten estafette. 1 Toegangstarieven: tot 2 jaar gratis; t/m 14 jaar65+ 3,45; 15 jaar en ouder 4,10. Met het zomer- zwem-abonnement (vanaf 1 mei) is de toegang gratis. Voor meer informatie; S 035-60.27.363. De meistart-folder ligt voor iedereen klaar. d- en linnenspeciaalzaak Laanstraat 91 -BAARN Tel. (035)5413521 ■mail: veerkamp@xs4all.nl VRIJDAG 29 APRIL 16:00 uur: Onthulling boom die het Oranje Comité Soest aan de bevolking schenkt ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van koningin Beatrix (Nassauplantsoen). 21:00 uur: Start Iampionnenoptocht met medewerking van de Prins Mauritsband uit Bussum en Jong Beatrix uit Hilversum. De stoet vertrekt bij de Meubelboulevard aan de Birkstraat, trekt door Soest-Zuid en eindigt bij het beginpunt. ZATERDAG 30 APRIL 10:00 uur: Paardenspektakel bij manege Eldorado met diverse kampioenschappen in verschillende rubrieken (Bosstraat). 10:00 uur: Officiële start Oranje Vrijmarkt met honderden grond- plaatsen en marktkramen (evenemententerrein De Eng). 10:00 uur: Dienstencentrum De Klarinet is geopend. In de grote zaal kan de televisieregistratie van de activiteiten van koningin Beatrix en haar gevolg worden bekeken (De Klarinet). 10:30 uur: Start optocht versierde fietsen vanaf binnenplaats De Vijverhof aan de Klarinet voor rit door Soest. De deelnemers worden begeleid door een draaiorgel. Om 10:30, 11:30 en 12:30 uur kunnen ouderen een ritje maken in de Paardentram of de Jan Plezier. Vertrekpunt voor deze tochten is De Vijverhof. Om 14:00, 15:00 en 16:00 uur maakt de Jan Plezier ook vanaf Mariënburg een tochtje. Ook dan gaat er een draaiorgel mee. 11:00 uur: Fietstocht IVN Eemland vanaf het gemeentelijk mi lieucentrum De Kwekerij aan de Molenstraat 157. De routekaart kan daar tussen 11:00 en 12:00 uur worden opgehaald. 11:00 uur: Kids-Boulevard op de parkeerplaats tegenover tuincen trum 't Vaarderhoogt. Met o.m. dansshows van Moving stars 11:30 en 14:00), een koninklijke modeshow (11:45), en Idols (voorronde 13:00, finale 14:30 uur). Verder o.m. schminken, Rad van Avontuur, kinderboerderij en ritjes in een riskja. Voor de modeshow en de Idols-verkiezing kan men inschrijfformulieren ophalen en inleveren bij Ellemijn Kidswear, Kapsalon Trendies, Janmaat Troefmarkt en Brandsma Verf Behang. Inschrijven kan tot een half uur voor aanvang; zelf cd met liedje meenemen (Dorresteinweg). 15:00 uur: Jazzmuziek van Perron 5B bij Artishock, met als hoofd moot muziek uit de jaren 60 zoals die werd gespeeld door Horace Silver en Art Blakcy (Stecnhoffstraat). 16:00 uur: Muziekfeest in en rond partytent op het Kerkplein met optredens van o.a. Nobody's Home, dj's van Disco Sunway en de Soester band LaagLand. Horecaondernemers zorgen voor hapjes en drankjes en een partytent (Kerkplein). treders aangetroffen, dan volgt on herroepelijk proces-verbaal, zoodat een ieder zich dus in dat opzicht voor gewaarschuwd kan houden'. Snoodaards Waar lag dat nu allemaal aan? De krant had het antwoord: 'De warm te van de laatste dagen schijnt de baldadigheid bij de Soester jeugd in niet onaanzienlijke mate aan te kwecken. Telkens weer komen bij de politic klachten binnen over bal dadig optreden der Soester jonge lingschap'. Die bestond dit keer uit het vangen van eendjes. De politie betrapte 'drie jeugdige snoodaards die met een schepnetje doende waren eendjes te vangen die in de Praamgracht rondzwommen'. De twee eendjes die ze gevangen hadden, werden door de politie 'di rect weder in vrijheid gesteld. De drie jeugdige delinquenten werden naar het politiebureau gebracht en aldaar verhoord, waarbij zij na tuurlijk direct alles toegaven, wat ook niet anders kon, daar zij op heeterdaad betrapt waren. Als cor rectie op hun laakbare handelingen werden zij aan het schrijven gezet van een groot aantal strafregels: "Ik mag geen eendjes vangen". Nadat dit gedurende een paar uur was ge schied, zijn de ouders van de kna pen gewaarschuwd, die hun stoute jongens toen van het politiebureau mochten komen afhalen. Ditmaal zal van deze zaak geen verder werk gemaakt worden, doch indien zich herhalingen van dit euvel zouden voordoen, zal ongetwijfeld proces verbaal worden opgemaakt, welke waarschuwing een goede les zal zijn voor al degenen die onver hoopt nog eens lust mochten gaan gevoelen in wateren en slooten jonge eendjes te vangen'. De begraafplaats aan de Veld weg krijgt een tijdelijke container. Dat is belangrijk omdat daarin de matten worden opgeslagen, die ge bruikt worden voor het afdekken van een graf. Normaal worden ze opgeslagen in het lijkenhuisje, maar dat is onlangs afgebrand. De con tainer dient als noodvoorziening. Er zal, wanneer de verzekering de schade heeft afgehandeld, een bouwaanvraag ingediend worden voor een nieuw opslaghuisje. De container blijft maximaal vijf jaar op de begraafplaats staan. ELKE WEEK EEN SOESTERgcOURANTy IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 EEH (}D£DE ZAAK Stecnhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Illegale vuilstort kwam ook in het begin van deze eeuw al voor. Een krantenbericht: 'Zaterdagmiddag werd opgemerkt dat langs den Hei deweg vuilnis was gestort, hetgeen natuurlijk langs wegen streng is verboden. Bij onderzoek door de politie bleek dat dit ongerechtigd vuilnisstorten plaats had gehad door een vijftienjarigen jongen wonende aan den Duinweg en mo menteel bij de gemeente werkzaam bij het onderhoud der plantsoenen. Tegen hem is proces-verbaal op gemaakt'. Een ander bericht onder de kop 'Verboden zandgraverij': 'Door de politie is tegen een Soester pro ces-verbaal opgemaakt wegens het exploiteren van een zandaf- graving zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders, dit krachtens de onlangs aangenomen plaatselijke verordening die zich te gen dergelijke ontsiering van het natuurschoon keert. Het betrof hier een afgraverij aan de Verlengde Talmalaan'. Gevaarlijk monster Hulde was er daarentegen voor degene die in september 1914 op een drastische manier ingreep in de natuur: 'Toen dezer dagen de heer J. van der Linden alhier zich in zijn moestuin begaf, bemerkte hij tot zijn niet geringe verbazing een adder, die een lengte had van onge veer een meter. Het beest was juist bezig een grote pad te verorberen. Spoedig werd het gevaarlijke mon ster afgemaakt en opgeruimd'. Het zijn slechts enkele willekeu rige voorbeelden van hoe men in het begin van deze eeuw over na tuurbescherming dacht. Als het op kleine dingen aankwam, was men zeer streng. Protesten tegen grotere zaken, wegenaanleg en woning bouw die grote stukken natuur schoon onherstelbaar vernielden, werden eenvoudig genegeerd. Dit leidde in 1939 uiteindelijk tot de oprichting van de Soester Natuur- wacht. Deze heeft tot het eind van de jaren zeventig zeer goed werk gedaan totdat ze opging in andere milieu-organisaties. De Adviescom missie Milieubeheer is in Soest nu al 25 jaar een belangrijke raadgever op het gebied van milieuzaken, al zijn die van een wat andere orde dan die welke in dit artikel vermeld zijn 'Van Heidehut tot Residence' is een gewaardeerde, tweewekelijks verschijnende rubriek. De schrijver, Jan van Steendelaar, beschikt zelf over een omvangrijk archief waaruit hij gegevens kan putten. Daarnaast bezoekt hij archieven in Soest maar ook daarbuiten. Verder leveren gesprekken en bijdragen van lezers interessante verhalen op. Elke keer probeert de schrijver waar mogelijk een link te leggen naar de actuali teit. Hiervoor zijn tips, geschreven artikelen, boeken, tijdschriften, an sichten en foto- of ander illustratie materiaal uiterst welkom. Uiteraard worden desgewenst de spullen na reproductie onbeschadigd aan de eigenaar geretourneerd. Contact met de schrijver is mogelijk via telefoon 06-22450173 of e-mail .nl Vroeger waren foto's in de krant schaars. Een enkele keer werd een artikel geïllustreerd met een teke ning, zoals in het geval van toene mende vernielingen door de jeugd in de natuur. De veldwachter en de politie hadden het maar druk met het vangen van de belhamels. Uit de Soester Courant van Dinsdag 26 April 1955 Omdat er in de maand mei ver schillende bijzondere dagen zijn, wil de Wereldwinkel daar niet zomaar aan voorbij gaan. Om een paar van deze dagen te noemen: 8 mei moe derdag, 14 mei Wereldwinkeldag, 21 mei culturele dag Soest en 28 mei nationale fietsdag. De Wereldwinkel heeft speciaal daarvoor extra kunstnijverheids- artikelen ingekocht. Meestal is daarvan maar één exem plaar aanwezig, maar er zijn uiter aard ook artikelen waarvan wel meerdere stuks ingekocht konden worden. In de winkel zijn veel spe ciale exotische smaakmakers en foodproducten aanwezig. Speciale aanbiedingen zijn er uiteraard ook. Er wordt in de maand mei elke week iets aparts aangeboden. Van 2 t/m 7 mei is er op alle cadeau- en voedselartikelen een korting van 10%. Van 9 t/m 14 mei krijgt de koper van twee pak ken Max Havelaar roodmerk kof fie; één fles witte wijn Classique Blanc voor de halve prijs. Van 16 t/m 21 mei krijgt hij bij het kopen van twee pakken Kilimanjaro kof fie; één doos chocoladenoten voor de halve prijs. En bij twee pakken Nicaraqua koffie in de week van 23 t/m 28 mei; één doosje Max Havelaar citroenthee gratis! De aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. Op de culturele dag (21 mei) zal de Wereldwinkel met een kraam achter het gemeentehuis aanwezig zijn. Op zaterdag 28 mei, op nati onale fietsdag, zal als vanouds de koffie klaar staan. Op het terras voor de winkel is iedereen dan van harte welkom. Openingstijden Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat 9a: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m za terdag 09:30-17:00 uur; 035- 60.28.132 Koninginnedag. De feestelijkheden op Koningin nedag, Zaterdag a.s. zullen aan vangen om tien over half acht, met de afmars van P.V.O. vanaf de Korenweg. Een kwartier later zullen alle klokken van alle kerken in Soest vijf minuten luiden en om kwart over acht zullen 2000 kinderen bij het monument van Koningin-moeder Emma aanwe zig zijn, wanneer tenminste alle aangewezen kinderen komen. Het zijn de leerlingen van de U.L.O.- scholen, de V.C.L.O.-scholen en van het Van Arkélinstituut. Mede werking verleent P.V.O., de Neder landse Vereniging voor Volkszang, afd. Soest, en het Christelijk Zang koor „Laus Deo". Gezongen wordt: Wilt heden nu treden. 't Is plicht dat ied're Jongen. Holland's Vlag, je bent m'n glorie. Gij schitt'rende kleuren van Nederland's vlag. Wilhelmus. De burgemeester van Soest, Mr. S. P. Baron Bentinck, zal een toe spraak houden. Het Oranje-Comité vestigt er de aandacht op, dat nauwkeu rig gelet dient te worden op de aanwijzingen van de dirigent. De aanwezigen zullen wij er niet op behoeven te wijzen, dat men het hoofd dient te ontbloten bij het zingen van het Wilhelmus. Om kwart voor negen gaan de kinderen in optocht naar het raad huis, waar het Gemeentebestuur het défilé afneemt. De stoet wordt ontbonden op de speelplaats van de Da Costaschool aan de Prins Bernhardlaan, waar de kinderen een tractatie wacht. Om 11 uur zal er wederom een défilé zijn in de tuin van het Pa leis voor H.M. de Koningin, waar bij weer gelegenheid zal zijn de gebruikelijke bloemenhulde te brengen. Te half één wordt op het S.E.C.- terrein de voetbalwedstrijd tussen de jeugd-elftallen van H.V.C. en D.O.S. gespeeld als voorgerecht van de big match tussen P.S.V. en Sparta, welke om half drie zal aanvangen. Er wordt gespeeld om de wis selbeker,, welke door H.M. de Koningin beschikbaar is gesteld en de opbrengst is bestemd voor de kankerbestrijding. Te 5 uur zult U achter het St. Joseph-gebouw aan de Steen hoffstraat honderden kinderen kunnen zien, die daar een ballon zullen oplaten, leder kind van 4 tot en met 14 jaar kan een bal lonnetje bekomen en labels voor deze ballonnen zijn tot Vrijdag a.s. verkrijgbaar aan het V.V.V.-huis in de Steenhoffstraat a 10 cent per label. Wanneer de ballonnen opgeste gen zijn, dan zullen ze - voorzien van de label, waarop de naam van 't kind - op weg gaan naar Duits land of Engeland, Denemarken, Frankrijk, of waarheen dan ook, zodat pas op 3 Juni in onze krant bekend gemaakt kan worden wie aanspraak maken op»de prijzen, bestaande uit waardebonnen van 10.-, f 7.50, f 5.- en f2.50. Van half acht tot half negen geeft P.V.O. een concert achter het V.V.V.-huis aan de Steenhoffstraat en daarna gaan de benen van de vloer, want op 't feestelijk versier de plein, waar P.V.O. concerteerde, zal van half negen tot half twaalf gelegenheid zijn tot dansen, ter wijl oude Soester dansen zullen worden uitgevoerd. Muzikale medewerking verlenen o.a. de Knollenplukkers en samen zang, o.l.v. afdeling Soest van de Nederl. Ver. voor Volkszang, zal de feestvreugde verhogen. Dit dansfeest duurt tot half twaalf, waarna men op eigen gelegen heid het feest verder kan vieren. Bevrijdingsfeest. Te half tien beginnen, op 5 Mei, de kinderfeesten aan de Schrik- slaan, waaraan de gehele jeugd van Soest gratis kan deelnemen, mits de kinderen niet jonger dan 7 en niet ouder dan 12 jaar zijn. Blokjes rapen, vlaggen steken, hardlopen, zaklopen, baldragen, was ophangen, touw trekken, trein halen, kurk happen en ring steken op de fiets zullen de stem ming doen oplaaien. De inschrijving sluit op 3 Mei, om 20 uur, zodat men zich voor die tijd moet opgeven aan de V.V.V.- huis, Steenhoffstraat 9a, Foto „Astra", Soesterbergsestraat 24; G. Goudriaan (leider van het feest) Kerkdwarsstraat 18; Sig. mag. Ver aart, Torenstraat 19; Sig. mag. J.vd. Lugt, Beukenlaan 37; J. Leek, Beu kenlaan 46; H. Bart, Molenstraat 76; H. Kooy, Klaarwaterweg 66; J. J. W. Blom, Beckeringhstraat 25; S. P. Tulp, Beetzlaan 105; G. Ter horst, Blieklaan 11W. Daselaar, Nieuweweg 66. Appelflappen, quiches, worsten- broodjes, cakejes, koekjes en nog veel meer werden woensdagmid dag tijdens een high tea geserveerd in de Ludgerusschool. Ouders, opa's en oma's en andere beken den lieten zich daar heerlijk ver wennen door leerlingen uit groep acht, maar de feestelijke en sma kelijke bijeenkomst diende vooral een goed doel. Het nuttigen van de lekkernijen werd namelijk met het nuttige verenigd, want kinderhuis Karunya Theeram in India houdt 550 over aan de high tea. Al twee jaar wordt er op de Lud gerusschool actie gevoerd voor het kinderhuis. Het werd in 2003 opgezet door pater Norbertijn Joe, nadat de deelstaat Kerala werd getroffen door een overstroming en veel vissers zonder inkomsten zaten. Kinderen werden uit pure armoede door hun ouders in de steek gelaten. De pater ontfermde zich over hen en een aantal we zen. Carla Vorklage, juf van groep acht, begon snel daarna acties op te zetten voor de 43 kinderen die er verblijven. Hun aantal is na de tsunami op Tweede Kerstdag drastisch toege nomen, en dat was voor de leerlin gen van de Ludgerusschool aan leiding om begin dit jaar spontaan geld in te zamelen. Eerst brachten ze honderden tandenborstels bij el kaar, vervolgens werden met een ansichtkaartenactie, het wassen van auto's en diverse verkopen 700 vergaard. De tussenstand is nu 1250 euro, juf Carla wil uiteindelijk vierduizend euro bijeen brengen en dat aan het kinderhuis overhandigen. Daarom wordt er in september een spon sorloop gehouden, die ook weer geld in het laatje zal brengen. De huidige kinderen van groep acht kunnen er niet meer meedoen, om dat ze dan in de brugklas van een middelbare school zitten. Dat besef en het feit dat juf Carla geen cadeaus wilde hebben voor haar verjaardag, brachten inval kracht Sandra van Asch en moeder Marita op het idee om een nieuwe actie voor Karunya Theeram op touw te zetten, een onvervalste Engelse high tea. De kinderen uit de hoogste groep verkochten kaar ten (van 5 euro per stuk) aan hun (groot)ouders, buren en kennissen. Daarna namen ze thuis bezit van de keuken om lekkere hapjes te bereiden. Met de overwegend zoete gerech ten op de meest uiteenlopende ser veerbladen en tal van theepotten verschenen ze woensdagmiddag in het schoolgebouw aan de Vos- seveldlaan, waar in drie lokalen de tafels g' Jekt stonden. Gehuld in schorten serveerden de kinderen om het kwartier de lekkernijen aan de volwassenen. Behalve dat het razend gezellig was, bleek de high tea gezien de hoge opbrengst een geweldig succes. Juf Carla hoopt eind dit jaar naar India te reizen om het geld per soonlijk te overhandigen aan pater Norbertijn Joe. Die kan dat bedrag uiterst goed gebruiken. 'Het kin derhuis leeft van giften', zegt juf Carla. 'De omstandigheden zijn mi nimaal, maar alles is beter dan op straat zwerven. De grote kinderen gaan naar een school op ongeveer een uur loopafstand. De kleintjes blijven thuis en worden door pa ter Joe en vrijwilligers opgevangen. De kinderen zijn met alles blij en tevreden. Ze hebben het verre van breed, maar hebben in ieder ge val een thuis waar ze zich veilig voelen.' Vierduizend euro is voldoende om het kinderhuis een jaar lang te runnen. Juf Carla hoopt dat particulieren en ondernemers een bijdrage willen leveren. Dat kan op postbanknummer 53.89.754 t.n.v. Kinderhuis Karunya Theeram. De Soester Roy Foeken is zater dagavond te zien in de quiz 'Bank geheim' van de BankGiroLoterij. Dat programma wordt tussen 19:30 en 20:30 uur uitgezonden door de TROS op Nederland 2. Met vier andere kandidaten dingt hij mee naar een geldprijs. Presen tator is Mare Klein Essink. Foeken schreef zich een poosje geleden in en werd uitgenodigd voor een selectie. Hij doorstond de eerste vragenronde achter de schermen en werd kennelijk ook goed genoeg bevonden om aan het programma deel te nemen, want hij werd geselecteerd. De televisiequiz bestaat uit een vragenronde. De winnaar van elke ronde mag in een van de vijf klui zen kijken of er geld in zit, maar het is de bedoeling dat de kandi daat probeert niets prijs te geven. Aan het eind van de quiz mag de kandidaat met het meeste aantal punten nogmaals een kluis opeen. Zit er geld in, dan is dat bedrag voor hem of haar. Onder de voor waarde dat de kandidaat eerst nog even de kluiscode weet te kraken. De jeugdtrainer van S.O. Soest en medewerker van de AH aan de Smitsweg was vorige week in de studio voor de opnamen. Hoe hij het daar deed? Zaterdag kijken. kringloopcentrum Dg Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl ELKE WEEK EEN SOESTEIöScOÜRAKT, IN DE BUS? tel.(035)6014152 HÉAa▲▲Él Een hypotheek oversluiten is eigenlijk niet meer dan overstappen op een nieuwe hypotheek. Op dit moment nemen veel mensen die stap om te profiteren van de historisch lage hypotheekrente. De Rabobank maakt oversluiten nu nóg interessanter. Want als u uw hypotheek vóór 15 mei bij de Rabobank oversluit, kan uw voordeel oplopen tot 3 maan den geen rente betalen.v Kom dus snel langs voor een adviesgesprek of bel telefoonnummer (035) 609 63 19. Vraag naar de actievoorwaarden. Toetsing bij BKR te Tiel. Rabobank Soest Baarn Eemnes Rabobank V

Soester Courant | 2005 | | pagina 7