ns len? ne.nl 'rovincies eisen geld voor ijken Eem/randmeren €4,9S Leuk en veilig buiten spelen MÊÊÊÊKOBt Marokkaans Comité moet echt op eigen benen leren te staan Mugro wil parkeerplekken via bestuursrechter waarborgen 7 VARIA I Sportui^iage^J Ludgerus: poffertjes bij een kijkje op de bouw Duizenden vrijwilligers gaan de natuur tellen Gemeente legt kritiek Mugro naast zich neer Pinksterommeganghoopvol wachten Soest-Zuid wil een beter en veiliger voetbalveldje Romy (7) Soester 'Idol' PAGINA 10 WOENSDAG 4 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 11 EST ie.nl eiligheidsnorm wordt niet gehaald Klusjesdienst voor ouderen vof H.G. '=-2)ijkman en zonen Mttol S Tv-uitzending met Soester week uitgesteld HOOGPOLIGE TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Trompetschool in woonwijk soesterScourant Campagne: www.telmee.nl Soest gaat zeven speelplekken realiseren of aanpassen iB Gebedsvieringen 6 t/m 13 mei PULLENHULP Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen j dit even weten: pman een geheel Van Weedestraat ;cht kunt voor een kheden uit de zee. ilde zijn aangeslo- de-winkels worden ;waliteit en niet op king met een onaf- Jaarlijkse Bedrijfs- van een betrouw- irdag 09.00-18.OOu Wöhouder Harry Witte blijft op iijn standpunt staan. Als het Ma'Okkuuns Comité een eigen ruitiie wil, zal het die zelf moeten viinen. Van de gemeente mag op datvlak geen concrete medewer king jnieer worden verwacht. Een brele raadsmeerderheid steunt de WQlouder. Jyoert immers het raadsbesluit ■oktober vorig jaar uit. Toen j bepaald dat zowel het Marok- bs Comité als de Turkse Ver ing niet langer kan rekenen op 0 voor een eigen onderkomen, kien tot twintig jaar hebben ze njvesting gekregen van de ge lote, zonder dat ze ook maar ■shoefden te betalen. Nu is het lidat ze op eigen benen staan, Itals alle andere maatsehappe- 1 verenigingen, herhaalde Witte £>r Jerdagavond tijdens de raads- r adering. r speciale activiteiten van het aokkaans Comité is Stichting .1 ns bereid praktische hulp te ken. Als activiteiten de integra- evorderen, zijn er zelfs moge- c eden op subsidie. comité wil echter vooral een luinte, waarin de Marokkaanse lanenleving dagelijks terecht Voorzitter A. Él Hamdioui vreest dat anders veel Marokkanen op straat zullen gaan hangen met de mogelijkheden van overlast als gevolg. Dat vond Ellen Huberts (VVD) een ernstige bewering. Ze zou het beter vinden wanneer de Marokkanen de handreiking van Balans aangrijpen. In ieder geval tot 1 juli, maar mo gelijk iëtsjes langer, kunnen de Ma rokkanen gebruik maken van het gebouw aan de Albert Cuyplaan. Dat gaat echter op termijn tegen de vlakte, omdat er woningbouw komt. De gemeente is - ter over brugging - bereid een jaar lang financieel bij te springen, als het comité een nieuw honk vindt. Maar verder schiet de hulp niet. Actievere rol Het comité zegt niet zonder de hulp van de gemeente te kunnen. De PvdA, GroenLinks en D66 drongen donderdag dan ook aan op een actievere rol van de ge meente, maar volgens Witte is er al regelmatig overleg. De gemeente kan niet zomaar een gebouw uit de grond stampen. De verantwoorde lijkheid voor een eigen ruimte ligt bij het comité, stelde hij nadruk kelijk. 'Verwacht van ons geen op lossing in de zin van een fysieke ruimte. Die hebben we niet.' Hij wil het comité evenmin in een tijdelijke ruimte onderbrengen, omdat dat uitstel is van het probleem en dan over een poosje dezelfde discussie ontstaat. Die discussie is het afgelopen half jaar verschillende keren gevoerd, omdat het Marokkaans Comité en de Turkse Vereniging bij herhaling om medewerking verzochten. Soest 2002 en ChristenUnie/SGP waren donderdag benieuwd wat het comi té inmiddels heeft gedaan om een oplossing te vinden, maar kregen geen antwoord. Witte stelde voor dat het comité zich vooral wendt tot Balans en de kinderboerderij De Veenweide die mede dankzij allochtone vrijwil ligers tot oktober ook op zondag open is. 'Voor de integratie is dat beter dan als in de oude situatie, waarin de mensen bij elkaar zitten in een eigen ruimte en koffie en thee drinken.' Ans Mann (GroenLinks) dacht een doorbraak te kunnen forceren met een voorstel om ergens in Soest een unit te plaatsen. De gemeente zou de kosten daarvan (15.000 euro) kunnen voorschieten en het comité zou uit contributies en bijdragen van de leden die 'lening' kunnen terugbetalen. Dat plan kreeg geen politieke steun. dijken langs de randmeren £em moeten in 2010 voldoen de wettelijke veiligheidsei- Bij toetsing is gebleken dat lijkringen 45 (Gelderse Vallei j Ie zuidelijke Randmeren) en (Eempolder) niet aan de vei- eidsnorm voldoen. Beheer- i en provincies werken hard i maatregelen om de veiligheid teg :n overstromingen te garande- Befcngrijke voorwaarde is dat het rijk daarvoor geld beschikbaar stelt. Da r is tot op heden echter geen ganntie voor. Daarom hebben de pre dncies Utrecht en Gelderland sanen in een brief aan staatsse cretaris Schultz van Haegen aan gedrongen op het tijdig beschikbaar stellen van de benodigde midde len, zodat de veiligheid van beide dijkringen in 2010 gewaarborgd is. In april 2002 is de Wet op de waterkering gewijzigd. Toen is vastgesteld dat de randmeren en de Eem hetzelfde gevaar opleveren voor overstroming als het IJssel- meer. Daarom moeten de dijken langs deze wateren voldoen aan strengere normen dan voorheen. Met het rijk is de afspraak gemaakt dat deze waterkeringen uiterlijk in 2010 zullen voldoen aan de gestel de eisen. Volgens de wet moeten waterkerin gen iedere vijfjaar getoetst worden Gaia ANDV-wedstrijd Hilversum. Henk en Carola Lensink: 2e sen. 3 latin en 6e ®b. 3 standaard; Peter Oosthof en Heijske in 't Hol: 2e deb. 4 standaard deb. 4 latin; Ronald Besamusca en leonie Gerla: 2e deb. 3 latin en 6e deb4. standaard; Olivier de Rooy en Magret Hagen: 4e deb. 4 standaard; Hatfic Herfst en Ante Moerkerke: 3e deb 2 latin en 3e deb. 2 standaard. Sejp Enash Open. Eric en Charlotte Voorn: 3e snioren. Leaherhead. Frans en Roclie Kersten: le fl)+; Harry en Ria Hoffman: le pre- chanpions. NVkD-wcdstrijd Hilversum. Toon loelie Schrijvers: 2e open klasse scnÈren; Dick en Mieke van Kuik: 3c (D+; Theo en Ciska van Galen: 2e deb 2 sen. klusjesdienst voor ouderen islontstaan om oudere mensen huis bij te staan. De vrijwfi- rs komen op verzoek kleine sjes doen. larbij kan worden gedacht het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- en lampen vervangen, stop- itacten herstellen, rolgordij- gangbaar maken en lekken- dij kranen repareren. tor een klusje wordt 2,00 in :ening gebracht. Voor twee kllisjes moet dus 4,00 wor den betaald. k eventuele bijkomende ma- tetiaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. D( medewerkers verwijzen de eren desgewenst ook door n<kr hulpverleningsadressen. Dj Klusjesdienst is een initiatief de drie ouderenbonden in Scjsst. N.B. Soesterberg heeft eigen hulpdienst. H|t centrale meldpunt van de Knsjesdienst is de SWOS, SS 6(|23681. Afgelopen december is bouwbe drijf René de Bruin gestart met de verbouwing van de Ludge- russchool aan de Vosseveldlaan (Soest Zuid). Er werden eerst noodlokalen geplaatst om drie groepen leerlingen tijdelijk te huisvesten. Daarna werd een oud noodgebouw verwijderd en de voorgevel van het schoolgebouw gesloopt. Vervolgens werd in januari gestart met bouwen en dat ging in een vlot tempo. Helaas zorgde in maart een onverwachte vorstperiode en veel sneeuw voor wat vertraging. Op woensdag 27 april was het werk toch zo ver gevorderd dat de leer lingen, hun ouders en buurtbewo ners een kijkje konden nemen om Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 GECERTIFICEERD 6019666 De TROS heeft de uitzending van Bankgeheim, waarin de Soester Roy Foeken te zien is, een week uitgesteld. De programmering was aangepast in verband met Konin ginnedag. In plaats van op 30 april zal de aflevering van de quiz met Foeken nu in de huiskamers worden gebracht op zaterdag 7 mei. Om 19:30 uur heet presentator Mare Klein Essink de kijkers thuis van harte welkom. Wie het programma van een uur wil meebeleven, moet afstemmen op Nederland 2. UIT EIGEN TAPIJTFABRIEK ld. o.i. wil, «mal, blauw, zwart, <«fta< tijdelijk p.t 59 x 59 cm ZQOH VJ. UTTVWDfll VUt HEUGA UfIfTTKflJ Utrechtseweg 4, RENSWOUDE 1000 m2 tapijttegelshowroom Méér dan 560 Ideuren en dessins 04 www.vanheugten.nl Tel: 03)8-571225 Altijd henantkwlen vergoeding binnen H wiedend De bewoonster van het pand aan de Amnestylaan 52 heeft van de gemeente toestemming gekregen om het te gebruiken als praktijk ruimte voor trompetonderwijs en adem- en ontspanningstherapie. Ook mag zij het woonhuis uit breiden. De ruimte wordt goed geïsoleerd tegen geluidsoverlast en de vrouw heeft voldoende parkeer- mogelijkheden op haar terrein. Een verkeersprobleem zal niet ontstaan, omdat ze privé-les geeft. Ze krijgt maar één leerling tegelijk over de vloer. De buurt maakt zich toch erg zorgen over eventuele overlast. Ruim elf omwonenden hebben bezwaar aangetekend. De groot ste 'angsten' liggen bij de geluids overlast en de parkeersituatie. Ook vinden verschillende bewoners dat een trompetschool niet past in een woonwijk. /"ELKE WEEK EENN DE Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 aan de veiligheidsnormen. Met vei ligheidsverslagen van de dijkringen 45 en 46 brengen Gedeputeerde Staten van Utrecht en Gelder land gezamenlijk verslag uit aan de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat over de waterstaatkun dige toestand van beide dijkringen. De Grebbedijk, die in het zuiden dijkring 45 beschermt tegen over stromingen vanuit de Nederrijn, voldoet geheel aan de norm. Dé waterkeringen in het noordelijke deel van dijkring 45 en 46 voldoen grotendeels niet aan de nieuwe ei- -sen. Daardoor kan veiligheid tegen overstromingen vanuit de Eem en het Eemmeer niet worden gega randeerd tot de dijkversterking is gerealiseerd. Mag de gemeente Soest een open baar parkeervak aan de Energie weg verwijderen? Om die vraag draaide het donderdag bij de Utrechtse bestuursrechter. Tij dens de zitting bleek dat er achter die vraag een fiks conflict schuil gaat. Autosloperij Mugro, gevestigd op de hoek van de Industrieweg, had beroep aangetekend tegen de plannen van de gemeente om de ongeveer 25 meter lange parkeer- strook te verwijderen. T. Gros wees er namens het bedrijf op dat de gemeente de parkeerstrook nog maar enkele maanden geleden had aangelegd. Nadat in het indu striegebied een parkeerverbod van kracht was gegaan had Soest onder meer deze strook gerealiseerd waar parkeren wel was toegestaan. Gros vond het vreemd dat die nu al weer moest worden verwijderd. Niet alleen zouden klanten van de autosloperij gebruik maken van de strook, maar ook zou hij het parkeervak gebruiken voor het parkeren van zijn vrachtwagen met aanhanger. Volgens Gros kan hij die met geen mogelijkheid op zijn eigen bedrijfsterrein kwijt. Maar J. Schutte, die namens de ge meente het woord voerde, zag het probleem niet zo. Naar zijn zeggen is er verderop aan de Energieweg genoeg parkeerruimte voor de klan ten en de vrachtwagen van Gros. Het enige verschil is dat het iets verder lopen is, aldus Schutte. Bovendien wees hij er op dat de gemeente Gros een brief had ge stuurd, waarin werd toegezegd dat er in de toekomst weer parkeer plaatsen worden gerealiseerd aan de Energieweg. De gemeente is be zig met een 'revitalisatie' van het gebied, en daarin worden nieuwe parkeerplaatsen opgenomen. Dat de gemeente had besloten het relatief nieuwe parkeervak al weer op te doeken, had te maken met de komst van Haringsma Hout- en Bouwmaterialen naar het industrie terrein. De bouwmarkt, gelegen aan de Parallelweg, werd door de gemeente gedwongen te verhuizen om plaats te maken voor het wo ningbouwproject Spoordal. Het bewuste parkeervak ligt zo dat het één van de geplande in gangen van de nieuwe vestiging blokkeert. Bovendien tast de ge parkeerde vrachtwagen van Gros het uitzicht op en aanzicht van Haringsma aan. Volgens eigenaar Haringsma was hij in eerste instantie bereid ge weest om te zoeken naar een voor beide partijen bevredigende op lossing. Maar die bereidheid was inmiddels helemaal verdwenen, omdat Gros zich naar zijn zeggen schuldig maakte aan allerlei vor men van 'treiterij' jegens hem en zijn bedrijf. Maar volgens Gros gaat de ves tiging van zijn nieuwe buurman problemen opleveren, omdat er onvoldoende parkeerruimte is op het eigen terrein van Haringsma en in de rest van het gebied. Om een goede indruk te krijgen van de pro blemen, verzocht hij de rechter om zelf een kijkje te komen nemen. De rechter doet - ook over dat verzoek - uitspraak op 8 juni. (Zie ook kader) Volgens T. Gros van Mugro Autosloperij gebeurt er bij de nieuwbouw van Haringsma Bouwmaterialen op het indu strieterrein Soestdijk van alles dat het daglicht niet kan verdra gen. De gemeente zegt zich van geen kwaad bewust te zijn. Gros beweert dat er illegaal bomen zijn gekapt, dat dit zelfs zonder behulp van motorzagen is gebeurd, om vooral maar geen aandacht te trekken. Voor de bomen (een handvol berken) die er stonden, is echter geen kapvergunning nodig, zegt topambtenaar Jaap van Gent. Eenvoudigweg, omdat de door snee minder dan 25 centimeter bedroeg. De bomen waren bo vendien meer dood dan levend, voegt Van Gent daar aan toe. Zonder dat er milieucontroles zijn uitgevoerd, zou er volgens Gros een grote waterput zijn verwijderd en is vuil puin onder de fundamenten van het nieuwe pand van Haringsma weggemof feld. De directeur van de au tosloperij, die naast het nieuwe perceel van Haringsma, is ge vestigd, stelt dat de gemeente doet of haar neus bloedt en het bouwmaterialenbedrijf gewoon zijn gang laat gaan. Van eventueel puin of vuil in de grond van het bewuste perceel is de gemeente niets bekend. Er is bij controle vooraf niets van gebleken en er is daar later ook geen melding van gemaakt, aldus Van Gent. De afdeling planologie en bouwen van de gemeente, die ook toezicht houdt op de bouw, zegt geen enkele aanleiding te hebben om de bouw stil te leggen. Smullen van poffertjes tijdens het bezoek aan de 'nieuwe'school. met eigen ogen te zien, hoe het er allemaal gaat uitzien: een grote hal, nieuwe lokalen en ruimten voor di rectie, personeel etc. Het werd een feestelijke gebeur tenis, te meer omdat aannemer René de Bruin had gezorgd voor een echte poffertjeskraam. Alle leerlingen werden getrakteerd op poffertjes en frisdrank terwijl er voóY de volwasséheh koffie klaar stond. Eind juni hoopt de aanne mer met deze verbouwing klaar te zijn, zodat de leerlingen en het schoolteam het nieuwe schooljaar in het mooie, sterk vergrote school gebouw kunnen starten. Nu het voorjaar is begonnen begint voor ruim tienduizend natuurlief hebbers ook weer het telseizoen. Zij zoeken nog versterking van tellers in alle 'soortgroepen' van planten en dieren, zoals vogels, vleermuizen, vlinders en nog veel meer. In Nederland is het tellen van plan ten en dieren voornamelijk een zaak van vrijwilligers. Vogeltellers gaan een uur voor zonsopkomst naar buiten om de broedvogels in kaart te brengen door te luisteren naar de vogelzang. Bij zonnig weer lopen vlindertellers hun vaste route en tellen de langsfladderende vlin ders; anderen klauteren over hu nebedden om daar alle korstmos sen op naam te brengen en als het donker wordt gaan vleermuistel lers op pad om, met behulp van een 'bat-detector', te onderzoeken welke vleermuizen er voorkomen. Gezamenlijk besteden die vrij willigers naar schatting meer dan 300.000 uur per jaar in het veld op zoek naar planten en dieren. Dit jaar wordt een campagne ge houden om nog meer vrijwilligers te werven: www.telmee.nl. De overheid heeft de natuurgege- vens nodig om het natuurbeleid vorm te geven en ook om de regels die vanuit Europa worden gesteld te kunnen uitvoeren. De tellingen professioneel uit te laten voeren zou vele miljoenen euro's kosten en op de schaal waarop het door vrijwilligers gebeurt is het zelfs on haalbaar. Ook natuurbeheerders als Staatsbosbeheer, Natuurmonumen- ten.en de Provinciale landschappen leunen sterk op vrijwilligers voor het verzamelen van natuurgege- vens. Deze organisaties willen we ten welke soorten op hun terreinen voorkomen om er rekening mee te kunnen houden in het beheer, maar ook omdat ze voor een deel wor den afgerekend op de aanwezige soorten. Plezier voorop Iedere teller heeft zijn eigen drijf veren om zoveel tijd te investeren in natuuronderzoek. Voor een deel van de mensen zit dat gewoon in het plezier van het buiten zijn, maar ook de fascinatie voor een bepaalde soortgroep en het feit dat door gegevens te verzamelen je een daadwerkelijke bijdrage kunt leveren aan de bescherming van die soorten speelt hierbij een rol. Hoe belangrijk deze argumenten ook zijn, het plezier dat men beleeft 'in het veld' staat voorop. Een groot deel van de vrijwillige veldonderzoekers is aangesloten bij landelijke organisaties. Deze zor gen voor een goede verwerking en opslag van de gegevens. Daardoor zijn ze beschikbaar voor gebruik door overheden, natuurbeheer ders en ook door particulieren en bedrijven. De meeste organisaties richten zich daarbij op een of en kele soortgroepen'. Soortgroepen Ook al zijn er ongevèer 13.000 vrijwilligers geregistreerd, deze kunnen nog niet alle gebieden in Nederland voor alle soortgroepen onderzoeken. Daarom worden momenteel nieuwe vrijwilligers gezocht. Via de website www.tel- mee.nl kunnen belangstellenden door het beantwoorden van een aantal vragen zien welk veldwerk voor welke soortgroep het beste bij hen past. Zo krijg je te zien of je een vroege vogel bent of een nachtbraker, een zonaanbidder of een waterrat. Is dit eenmaal bekend dan kan men meer informatie krij gen over de projecten waar mensen voor nodig zijn. Bijna alle groepen, van paddestoelen tot zoogdieren-en van zweefvliegen tot korstmossen zijn op telmee.nl te vinden. De bij de VOFF aangesloten vrijwil ligersorganisaties zijn: RAVON, Reptielen-, Amfibieën- en Vissen, www.ravon.nl FLORON, Planten, www.floron.nl SOVON Vogelonderzoek Nederland, Vogels, www.sovon.nl VZZ, Zoogdieren, www.vzz.nl NMV, Paddestoelen, www.mlf.sci. kun.nl/nmv BLWG, Mossen, www.blwg.nl EIS-NL, Insecten en andere onge- wervelden, www.naturalis.nl/eis NEV, Insecten, spinnen en duizend poten, www.nev.nl TINEA Stichting Faunistisch Onder zoek Nachtvlinders, Nachtvlinders KNNV, Veldbiologie algemeen, www.knnv.nl ANEMOON, Molusken (slakken) en zee-organismen, www.anemoon.org De Vlinderstichting, Dagvlinders, nachtvlinders en libellen, www.vlin- derstichting.nl. jringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 lil: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tejtiel en schoenen kunnen nar Spullenhulp gebracht w<tden. Arevertijden: dinsdag t/m vridag van 9:00 tot 17:30 uu zaErdag van 9:00 tot 12:00 uu. Zil ook: www.spullenhulp.nl De twee grote christelijke feesten Kerstmis en Pasen - hebben ie der hun eigen voorbereidingstijd in de vorm van de Advent res pectievelijk de Veertigdagentijd. Voor het derde feest, Pinksteren bestaat zo'n voorbereidingstijd of ficieel niet. En dat is vreemd. Wc vieren met Pinksteren dat de Geest Gods, de Geest van Chris tus tot ons gekomen is, opdat wij in de geest van God, van Jezus Christus zouden leven. Willen we de Geest over ons laten komen, in ons werkzaam laten worden, dan zullen we ons er in stilte, medita tie, gebed voor open moeten stel len. Kortom, we moeten er ons op voorbereiden. Al enkele jaren houdt de Raad van Kerken Soest naar een idee van de landelijke Raad van Kerken tussen Hemelvaart en Pinksteren een serie van zes meditatieve gebedsdiensten van ongeveer een half uur ter voor bereiding op Pinksteren: de Pink sterommegang. Het thema voor dit jaar is het visioen uit Joël 3, 1-5: 'Ik zal mijn Geest uitgieten over al wat leeft'. We bidden in deze vieringen, dat we de hoop op een nieuwe hemel en een nieuwe aarde levend houden en deze po sitieve levenshouding naar buiten uitdragen. Tijdens deze bijeenkomsten zal voor het eerst in alle kerken uit de zelfde bijbelvertaling worden gele zen. Namelijk uit de oecumenische Nieuwe Bijbelvertaling (de NBV), die in het najaar van 2004 door verschillende christelijke kerken en hun bijbelinstituten is uitgebracht: een teken van groeiende eenheid. Een teken van de Geest? We willen in deze pinksteromme gang net als de apostelen eertijds in Jeruzalem wachten op de dingen, die komen gaan; hoopvol wachten, omdat Christus beloofd heeft, dat Hij zijn Geest zou sturen. We wil len ons open stellen, vrij maken, zodat als de Geest komt, wij bereid zijn Hem te ontvangen, bereid met Hem mee te werken. Namens de Raad van Kerken: Zalig Pinkste ren! De gebedsvieringen vinden telkens vanaf 19:00 uur plaats op vrijdag 6 mei: NPB kerk, Rem- brandtlaan 20; maandag 9 mei: De Open Hof, Veenbesstraat 2; dinsdag 10 mei: Joanneskerk, Willaertstraat 51; woensdag 11 mei: Mariakerk, Burg. Grothestraat 76; donderdag 12 mei: Emmakerk, Regentesselaan 2b; vrijdag 13 mei: Petrus en Pau- luskerk, Kerkplein 2. Wie vergelijkt leest de Soester Courant www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035)601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Dit jaar gaat de gemeente zeven speelplekken verbeteren of aan leggen. Er is 25 duizend euro voor beschikbaar. Zowel het ontwerp als de uitvoering zal in nauw over leg gebeuren met kinderen, ouders en omwonenden. Het gaat om bestaande speelplek- ken aan het Pijperpad en de Van Hamelstraat, het trapveld op De i Eng en verder om locaties op het Vinkenplein in 't Hart en op Co- lenso. In Soesterberg komen er i voorzieningen op Farman/De Brik en Aviatik/Rumpler. Dat staat in het speelruimteplan dat met bijna negentig pagina's lijvig is te noemen. Het beschrijft onder j meer alle bestaande situaties en wensen. Het is deels samengesteld in samenwerking met kinderklank- i bordgroepen. Zij worden nu ook, net als ouders en omwonenden, betrokken bij de ontwerpfase. Degenen in de directe omgeving van een van de genoem de (beoogde) speelplekken wonen, krijgen van de gemeente een uitno diging voor een vergadering. Men sen die iets verder wonen, kunnen op een bord op de speelplek lezen waar en wanneer die bijeenkom sten worden gehouden. In werkelijkheid zijn er veel meer wensen van kinderen voor nieuwe speelplekken of aanpassingen van bestaande voorzieningen dan dit jaar aan bod komt. Als de gemeen te in één klap het ideale plaatje zou realiseren, dan was 521 duizend euro nodig. Zoveel geld is er niet. Op de begroting is hiervan onge veer een twintigste beschikbaar en dus zal de uitvoering in fases moeten. Leuk en veilig buiten spelen is een van de belangrijkste uitgangspun ten in het plan. Daarnaast wordt duidelijk onderscheid gemaakt tussen de behoeften voor (kleine) kinderen en die van de jeugd. Een peuter is blij met een wipkip vlak voor de deur, iemand van 16 zoekt zijn plezier liever iets verderop. De gemeente zal de speelruimten daar om afstemmen op de verschillende leeftijdsgroepen. In de hal van het gemeentehuis is tot en met 12 mei een tentoonstel- Foto: Herman van Dam ling over het speelruimteplan te zien. Deze expositie werd woensdag geopend en maakt na de twaalfde een rondje langs nader te bepalen locaties. Bewoners van Soest-Zuid wil len dat de gemeente het voet balveldje aan de Kastanjelaan snel opknapt en veiliger maakt. Dat schrijven de bewonersver eniging en ouders van spelende kinderen in een brandbrief aan de gemeente. Omdat het trapveldje (het enige in de wijk) intensief wordt ge bruikt, is er vrijwel niets meer over van de grasmat. De doelen hebben geen netten en de hek ken rond het veld zijn te laag. Volgens de briefschrijvers be landt daardoor vaak een bal op de rijbaan, in een van de tuinen aan de overzijde van de straat of in de doornstruiken die het veldje van het talud van de spoorlijn scheiden. De vereniging en enkele andere betrokkenen pleiten daarom voor een kunstgrasveldje, zo als op de Koningsweg en de Smitsweg, met een hogere af rastering. Tevens vragen ze om meer af valbakken, want zwerfvuil (en hondenpoep) vormen nog steeds een probleem. De briefschrijvers hebben bij de gemeente een ge sprek aangevraagd. Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur Romy Mente op het podium van de Kids-Boulevard. De zevenjarige Soesterse won de Idols-verkiezing. Met een vertolking van een liedje van superster Christina Aguilera stal ze de harten van zowel de jury als het publiek. De kinderen konden aan de Dorresteinweg ook meedoen aan een modeshow en tal van spelen.

Soester Courant | 2005 | | pagina 11