'rullaria, ballonnen,en 'live' muziek .M- a* siii '[KONINGINNEDAG an Keulen STER W] PAGINA t WOENSDAG 4 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 13 JJJJJ.WJI.I.IIIIJfllB K paratie/onderhoud 5 merken rcedes-specialist koop alle merken irte: 035-6012401 ERKENDE M VERHUIZERS Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen a l.cJ CELOSIA CARACAS Deze sterke plant met mooie paarse pluimen geeft kleur aan uw terras! Potmaat 0 15 cm. i HORTENSIA Diverse kleuren, potmaat 0 14 cm! Excl. pot (7,99). owan van Leijenhorst ftwan (7) vindt de Kids-Bou- lard erg leuk. Ze is al op het fingkusscn geweest en heeft net poging gedaan om een stok lor de ringen te steken, toen ze t grote vaart de hellingbaan af- |ed met het karretje. Er staat nog n alles op haar programma, zoals limonadefiets en de kartbaan. de vrijmarkt heeft ze vandaag 1 Diddcl plaatje gekocht, waar 3 meisje op staat. Juliën en Jeannot Mets De jongens Juliën (12) en Jean not (8) vertellen enthousiast dat ze vandaag al veel verkocht hebben. 'Een grote fiets, twee vazen, een radiootje, drie taperecorders, boek jes, knuffels en videobanden.' Ze hebben al een keer eerder op Ko ninginnedag op een zeil spulletjes verkocht. Ze zitten hier al vanaf 's morgens kwart voor zeven en blijven nog een tot een uur of half twee, daarna gaan ze naar huis. P.J. v.d. Breenier Van den Breemer woont op Mari- enburg en is net van de paarden tram terug. 'Ik vond het hartstikke leuk, van mij mogen ze dit volgend jaar weer organiseren. De route die we reden heb ik vroeger wel duizend keer gefietst.' Hij was er een hele tijd niet meer geweest en vond het erg leuk Vroeger is hij kleermaker geweest in Soest. Voor zijn kinderen maakte hij poppen- kleertjes. Clown Benno Clown Benno is dit jaar ook weer van de partij op Koninginnedag. Hij zit al 28 jaar in het vak en treedt in heel Europa op. 'Ik heb vandaag al meer dan honderd kinderen aan het lachen gemaakt', vertelt de Soes- ter. Verder heeft hij vandaag ook nog allerlei andere taken op zich genomen, zoals de prijsuitreiking van de loterij. Voor de kinderen heeft hij grappige beestjes gemaakt van ballonnen. Amber van Kooten Niekerk Amber is de eerste ronde van Soes- ter Idols doorgekomen en heeft net aan de finale mee gedaan. Ze zong het liedje I'm with you van Avril Lavinge. Ze heeft zich vandaag een half uur van tevoren ingeschreven en thuis heeft ze met een karaoke set geoefend. Met haar familie heeft Amber roomsoesjes gegeten en is ze op de Oranjemarkt geweest. Met de loterij heeft ze net een Spongc- Bob pop gewonnen. Danielle Strengholt Danielle zit al vanaf zeven uur 's ochtends bij haar kraampje. Haar boekjes, vazen en andere spulletjes verkopen niet zo goed als ze eigen lijk zou willen, maar haar aardbei enplantjes doen het erg goed. Ze heeft er al 25 verkocht voor 30 cent per stuk. Een vrouw geeft aan dat ze er meer voor kan vragen. Maar dat vindt Danielle niet nodig: 'Ik wil ze niet meer mee naar huis te rug nemen!' Yoni de Jong Vanaf half elf is Yoni (10) al actief op de vrijmarkt. Haar opa zat er al om acht uur. Ze hebben al allerlei dingetjes verkocht, maar ze hoopt vurig dat ook haar grote barbie- paard verkocht wordt, omdat ze die echt niet meer leuk vindt. 'Ik heb al een paar euro's verdiend met blok- fluitspelen. Ik speel Goedemorgen, Run Away, Hoedje van papier en Morning has broken', aldus Yoni. Jan van Dijkhuizen Sinds een half uurtje geniet Jan van zijn biertje op het Kerkplein, terwijl zijn zoontje met andere kinderen bij het podium aan het spelen is. De band vindt hij wel aardig. Al leen op het moment dat ze stopt en hij liedjes van Kabouter Plop te horen krijgt, houdt hij het vooi gezien. 'Ik kom vanavond wel weei terug, om een biertje te drinken.' Op de vrijmarkt heeft hij vandaag vier plantjes gekocht. BRUIDSSLUIER Fallopia aubertii. Winter- harde klimplant met witte bloemen. Hoogte 60 cm, potmaat 0 14 cm. dijk 3 afslag 31) <op 68a afslag 14) >pavond (tot 21.00 uur] - Tel. 035 - 601 29 98 o(l, wit, blauw en oranje. Soest jeït vandaag veel vlaggen uitlian- n voor koningin Beatrix die haar fveren regeringsjubileum en haar rjaardag viert. In Soest lijkt bet Stig, er zijn maar weinig mensen op straat. Maar op de vrijmarkt, de Kids-Boulevard en op het Kerk- in is het druk. Het Oranje Co- heeft tlink haar hest gedaan samen met de bevolking en chillende verenigingen er een htig feest van te maken. lentezonnetje laat nog even op wachten, maar de vogeltjes aan Verlengde Talmalaan trekken zich daar niets van aan en tjilpen er |>lijk op los. Auto's staan aan de it van de weg geparkeerd, alleen Bvakken voor de uitritten zijn nog [g. Een ouder echtpaar verlaat irmd de markt. Vermoedelijk ft het er al een lange ochtend zitten. Bij het grasveld staan iots en scheef honderden fietsen, jt lijkt wel of heel Soest vandaag 'tgerukt om rond te snuffelen »en alle spulletjes, die anderen ag kwijt willen. De vrijmarkt De kinderen op de vrijmarkt doen hun uiterste best om hun oude speelgoed en de potten en pannen van hun oma te verkopen. Maar niet alle kinderen vinden dat ze zich deze dag hoeven uit te sloven. Op een kleedje ergens midden tus sen de kraampjes ligt Gcrson Foks slapend rijk te worden. 'Ik heb al bijna een euro verdiend', vertelt hij. Ergens verderop bespeelt een meisje een blokfluit. Ondanks de drukte kan iedereen er goed uit de voeten. Vanuit één taampje komt een enorme rook- glk, helaas is nergens tussen lotmoeders antiek een zuur stofmasker te bekennen. Achter de geïmproviseerde toonbank zijn vaders, ooms, moeders, tantes en kinderen hard aan het werk om dè hongerige koopjesjagers een broodje met vlees, komkommer, sla, tomaat en saus te geven. Voor ■50. Tussen de kraampjes en zeiltjes met prulletjes staat Estelle Rutte met haar zoontje Stef een boterham metje te eten. Stef is tweeëneen half jaar oud, vertelt de Soesterse. Ze heeft twee videobanden van Walt Disney en electro voor hem gekocht. Even lijkt het te gaan re genen, dreigende wolken trekken zich samen boven de vrijmarkt, 'maar daar trekt een vrouw bij een ander zeiltje zich niets van aan. Blij njet het boekje van Dikkie Dik, dat ^Bvoor vijftig cent gekocht heeft, loopt ze door naar een volgend standje. Ouders met kinderwagens ploete ren gestadig voort over het gras veld, dat steeds meer de indruk achter laat van een grote modder poel. Er wordt van alles gekocht. Piaspotje, plantjes, boeken en ski's. Kinderen lopen af en aan. Over het terrein tettert een vrouwenstem of de moeder van het vierjarig meisje met blond haar en een paars pakje naar het meeting point wil komen. Een jongen met oranje T-shirt en losse veters heeft zijn handen bomvol met videobanden. Aan voorbijgangers vraagt hij of ze zijn video's willen kopen. 'Twee voor een euro.' Kids-Boulevard Niet alleen de vrijmarkt is bege ven van kinderen, ook op de Kids- Boulevard aan de Dorresteinweg zijn veel vrolijke kindergezichtjes te zien. Het Oranje Comité heeft i.s.m. anderen verschillende acti viteiten georganiseerd. De aller kleinsten zijn met een hengeltje visjes aan het vangen en worden daarbij door hun moeder, vader, opa of oma geholpen. De wat ou dere kinderen staan te popelen en te dringen bij het luchtkussen. Als ze aan de beurt zijn, springen ze er naar hartelust op los. Alle kinderen hebben een oranje koninginnekaart, waarop wordt aangegeven hoe goed ze een be paald spel hebben gespeeld. 'Als de kaart vol is kunnen ze bij een standje een bakje met popcorn krij gen. Een kinderhand is snel gevuld', vertel Joop Hensen van het Oranje Comité. Ook is er, zoals ieder jaar, een ballonnenwedstrijd. Overal lopen kinderen en ouders met oranje ballonnen. Straks wor den ze losgelaten. Eén ballon heeft iemand al laten schieten en gaat steeds hoger en hoger de lucht in. Waar zou deze ballon naar toe gaan? Naar België of Spanje mis schien? De meeste kinderen zijn daar nog niet mee bezig. Ze ontfer men zich liever over de konijntjes, vogeltjes, geitjes en de pony op de kinderboerderij. Clown Benno heeft ook niets te klagen, alle kinderen willen graag zo'n speciale ballon van hem, in de vorm van een zwaard of een hondje. Het meisje dat van hem een hondje krijgt plaagt hij een beetje: 'Het beestje is nog niet zin delijk hoor!' Het enige verdrietige gezicht dat de clown te zien krijgt is dat van een meisje, dat te horen krijgt dat de ballonnen op zijn. Het begint inmiddels ook wel laat te worden. De eerste huilende geluid jes zijn hoorbaar. Tijd om naar huis te gaan? Paardentram Bij de ijssalon op de het Nieuwer- hoekplein is het erg druk. Mis schien kijken de mensen uit naar de Paardentram die straks nog één keertje langs komt. Bij Marïenburg worden de meeste senioren voor zichtig uit de tram geholpen. Voor velen was de tocht wat hobbelig, maar ze hebben wel enorm van het uitje genoten. De orgelvrouw laat liedjes horen van o.a. Frans Bouwer. 'Ze draait vandaag al de gehele dag', vertelt bewoonster Willie Dierdorp. Tegen vieren breekt eindelijk de zon eindelijk door. De Paarden tram vertrekt voor de laatste rit en er wordt weer uitbundig gezwaaid. 'Tot straks!' Willie geniet van het zonnetje: 'Ik heb de verkeerde paardentram uitgekozen. Die witte was mij een beetje te hobbelig en de paarden te onrustig. Ik heb van daag naar de koningin gekeken op televisie. Ik miste prins Claus wel een beetje.' Kerkplein In Artishock speelt de huisband Perron 5B. Alle stoelen zijn bezet, de jazzfanaten wiebelen rustig met hun voeten mee op de muziek met een lekker glas erbij. Iets verderop op het Kerkplein komt een heel ander muziekgenre aan bod. Pop en rock and roll voeren de boven toon. De bandleden springen ener giek heen en weer. Het is een uur of vijf. Het echte feest begint later, maar ook nu wordt er al druk bier getapt en worden er ijsjes verkocht aan de kinderen. Mesut Yagi is met een paar vrien den net aangekomen. 'Óp de rom melmarkt heb ik samen met mijn opa twintig fietsen verkocht. Er zijn nog maar zes over.' De fietsen zijn van de gehele familie geweest, ver telt hij, maar zijn vrienden plagen hem en zeggen dat ze allemaal ge stolen zijn. De muziek vinden ze wel aardig, maar ze hadden liever nummers gehoord van R&B. Naarmate de avond vordert wordt het steeds drukker op het plein. Verschillende bands passeren de revue, zoals de Soester formatie Laagland. Na veel drank en ge zelligheid gaat iedereen weer huis waarts om daar bij te komen van een geslaagd koninginnefeest. ELKE WEEK EEN SOraTERgcOURANTj IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035)6014152 Vijf dagen voordat de Oude Ambachtenmarkt tienduizenden mensen uit Soest en wijde omgeving op de been brengt, was de traditionele Oranje Vrijmarkt een publiekstrekker. Zoals elk jaar op koninginnedag had de Hopman Masselmangroep ruim honderd kramen en honderden grondplaat- sen verhuurd. Voorde een was het een ideale mogelijkheid om afgedankte spullen kwijt te raken, de ander vond koopjes of iets waar hij al lang naar had gezocht. Duizenden mensen slenterden over het evenemententerrein De Eng. Foto: Herman van Dam liteitsbouw, nieuwbouw, enovatie. Kompleet verzorgde verhuizingen Nationaal en internationaal Tijdelijke opslag Overzeeverhuizinger Projectverhuizingen i GRATIS 00-022.31.91 Met een hengel in een grote teil vissen. Op de Kids-Boulevard aan de Dorresteinweg waren er van aller leiactiviteiten voor de kinderen. Na elk spel konden ze een aantekening laten maken op hun scoreformulier. Was dat vol, dan konden ze popcorn ophalen. De kracht van de reclame ligt in de herhaling De optocht van versierde fietsen leverde in drie leef tijdscategorieën ook weer prijswinnaars op. De uitslag is als volgt. 3-4 Jaar: 1. Camilla Vos, 2. Vincent Laseur, 3. Luc Hooft, 4. Peter Voerman; 5-6 jaar: 1. Jasmijn Hendriks, 2. Siebe Sijpkens, 3. MaxSimon; 7-11 jaar: 1. Cassandra Jaakke, 2. Erik Peeters, 3. Benthe Lin deboom. Een speciale familieprijs werd toegekend aan Lysanne en Daniëlle van de Veer. De optocht begon 's morgens bij ontmoetingscentrum De Klarinet. Na een ronde door Overhees, onder begeleiding van een draai orgel, keerden de deelnemers daar ook weer terug. Foto: Herman van Dam Soest 167 uuren.nl Een van de bands die zaterdagavond bezit namen van het podium op het aanwassende publiek, dat er later op de avond spontaan een tweede het KerkDlein is Laagland. De enthousiaste formatie van zes Soesters optreden werd ingelast. De feestavond op het Kerkplein was ook dit jaar Het een eevarieerd repertoire horen met Nederpop, rocknummers, maar georganiseerd door vier horecaondernemers en vormde een muzikale en ook gevoelige luisterliedjes. Dat viel kennelijk zo goed in de smaak bij passende afsluiting van de Oranje festiviteiten in Soest. www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Voor senioren in Overhees en Soestdijk had hel Oranje Comité de Paardentram en de Jan Plezier af gehuurd. Vanaf beide locaties kon tot driemal toe een ritje worden gemaakt, eerst vanaf De Klarinet, 's mid dags vanaf Mariën burg.

Soester Courant | 2005 | | pagina 13