Muzikant in hart en nieren Modern, n Expositie in Artishock sa! aruóhocK 1 CULTUUR* nieuws Heilige Graal ontmaskerd Tralies u SCHRAVEMADE B.V. Griftland loopt warm voor onderwijsproject in Afrika 'Nacht voor War Child' op Waldheim-mavo Hans Nota Oj brillen in de s Notae tf WOENSDAG 4 MEI 2005 SOESTER COURANT Joop Oversteegen zestig jaar lid PVO Lezing bij Artishock-Literair VW-activiteiten in meivakantie De Ware Graal Wereldwinkel Moederdag Eerste vrijdagmiddag SLAS-poëziewandelingen rond Prins Hendriksoord Workshops bij Inner Compass 'Charito en haar leerlingen' 0800 - 0432 vy ELKE WEEK EEN 'Les Triplettes de Belleville' PAGINA i WOENSDAG 4 MEI 20C Smurfit Golfkartoi Speelmiddag in teken van bevrijding 'Asshak, Tales from the Sahara' - In de woonkamer vertelt Joop Oversteegen vol enthousiasme over zijn jaren bij PVO, de ver eniging waarvan hij zestig jaar lid is. 'Laat ik eerst bij het begin be ginnen. Ik ben in 1933 geboren in Amsterdam en omdat mijn moe der ernstig ziek was ben ik bij mijn oom en pleegvader Besselsen gaan wonen in Soest. Van hem kreeg ik mijn eerste blikken trommeltje, waarop ik de eerste ritmes sloeg.' Zestig jaar geleden werd hij lid van de muziekvereniging Patien- tia Vincit Omnia en kreeg hij een echte trommel. 'Mijn pleegvader was ook muzikant bij de vereni ging. Hij bespeelde de pauk en de bugel. Ook is hij voorzitter geweest van het orkest.' Joop kreeg trom- mellcs van Jan van Doorn. Na circa twee jaar had hij er genoeg van en besloot over te gaan op de klarinet. 'Ik kreeg les van Bertus Lagemaat. Hij bracht mij het ritme bij door met een rieten stokje op mijn knie te slaan. Op die manier moest ik het ritme leren bijhouden.' Knollenplukkers Muziek maken ging hem gemak kelijk af. In 1950 was hij bij de oprichting van de boerenkapel. Dat was naar aanleiding van de Bie tenbouwers die veel op de radio waren. 'Wij noemden ons De Knol lenplukkers, vernoemd naar de Soesterknollen. In die tijd werden die hier veel verbouwd.' De Knol lenplukkers waren een orkestje binnen de vereniging. Ze kwamen op de radio en wonnen prijzen op talentenjachten. Door op te treden tijdens speciale gelegenheden, zoals bruiloften, verdienden ze wat bij. PVO is vooral een gezellige vereni ging, vertelt Joop Oversteegen. 'Ik kan me nog goed herinneren dat Hannes Staal, ook wel Ome Han nes genoemd, van de dokter had gehoord dat hij maar eens matig zout moest gaan gebruiken. Hij heeft toen alle winkels afgelopen met de vraag of ze matig zout had den. Op de vereniging vertelde hij dat hij het nergens kon vinden. We hebben toen erg gelachen, die man zat vol humor!' De Knollenplukkers werd lang zaam aan steeds meer een ver eniging binnen de vereniging. Op een gegeven moment ontstond er wrijving met het bestuur van PVO, die vooral ging over de in komsten van de band. Joop: 'Als er een beetje geld verdiend was, werd dat bijvoorbeeld uitgegeven aan drankjes.' Het orkestje heeft daarna niet lang meer bestaan. Van de Boerenkapel ging Joop naar de Eegerlander Kapel, welke de naam kreeg van Eemlander Blaaskapel. Gildevriend Joop is zowel de oprichter van de Eemlander Blaaskapel als van de Big Band Blow (1967). Hij heeft ruim 25 jaar in het bestuur geze- Joop Oversteegen staat met trommel helemaal rechts op de foto, die in 1947/48 is gemaakt. Joop Oversteegen is zestig jaar lid van muziekvereniging PVO. Foto: Soestcr Courant ten van PVO. In Big Band had hij de muzikale leiding totdat er een saxofoonspeler stopte en hij de lege plek moest opvullen. In beide or kesten is hij nog steeds zeer actief. Joop is ook nog instructeur geweest van het korps Groot Gaesbeeker Gilde. Door het bestuur van het gilde is hij zelfs tot 'Gildevriend voor het leven' benoemd. En dat terwijl hij niet katholiek en niet is Soest geboren is. 'Een hele eer', aldus Joop. Klarinet en saxofoon spelen is één van zijn grootste hobby's. Hij is dan ook in meerdere orkesten actief en slaat geen repetitie over. Eén keer in de veertien dagen heeft hij repetitie van de Big Band Blow, dan bespeelt hij de altsaxofoon. Op maandag- en donderdagmid dag geeft hij klarinetles. Verder was hij de tweede dirigent van het PVO orkest en de dirigent van het jeugdorkest. In De Bilt repeteert hij één keer in de twee week met het Senioren Harmonieorkest Or kest Provincie Utrecht SHOPU). Joop: 'Ik ga daar altijd met de fiets naartoe. Ik hou erg van fietsen. In de zomer rij ik op mijn racefiets zo 100 kilometer op een dag.' Concert 5 mei Morgen treedt PVO op in de Petrus en Pauluskerk, aan het Kerkplein in Soest. 'We spelen dan samen met muziekvendel Nardinc en Chorus Line o.a. stukken van de compo nist Jean Sibelius en een selectie filmmuziek uit de film Soldaat van Oranje', aldus de jubilaris. Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Steptocht VW Soest organiseert op woens dag 11 mei vanaf 13:30 uur voor kinderen een avontuur op de step door het bos! De tocht wordt be geleid; tussendoor zijn er nog wat vragen over het bos en is er wat te drinken. Aan het einde wordt er een ijsje gegeten bij Stayokay Soest, waar de route start. Minimum leef tijd 10 jaar. Deelname 6,00. Kaarsen maken Via VW Soest kunnen kinderen op donderdag 12 mei vanaf 13:30 uur zelf de mooiste kaarsen maken! Bij 'De Punt', een kaarsenmakerij waar mensen met verstandelijke beperkingen werkzaam zijn, krijgen ze een rondleiding om daarna zelf aan de slag te gaan! De kaarsen die ze gemaakt hebben krijgen ze mee naar huis en aan het einde drinken ze nog een glaasje limonade. Mi nimum leeftijd 7 jaar. Deelname 7,00. Historische fietstocht Via WV Soest kan men op vrijdag 13 mei vanaf 10:30 uur onder lei ding van Hans Kruiswijk door het mooie historische deel van Soest fietsen. Tijdens de tocht krijgt men van alles te horen over Soest en zijn geschiedenis. Deelname 4,50. Wandeling De Paltz Op vrijdag 13 mei vanaf 14:00 uur kan men onder leiding van een gids een mooie wandeling maken over het bijzondere privélandgoed De Paltz. De deelnemers krijgen tij dens de wandeling informatie over het park, de natuur en de geschie denis. Deelname 4,50. Voor alle activiteiten geldt: tevoren aanmelden bij VW Soest, Steen- hoffstraat 9B, 60.12.075. Na een studie van bijna tien jaar is de dappere vrijdenker Jan Smul ders erin geslaagd de codering te breken van de legendes, waarvan men lange tijd vermoedde dat ze uitsluitsel zouden geven over de Heilige Graal, zoals: het schil derstuk van Nicolas Poussin, het raadsel van Rennes-le-Chateau, de tekst van Le Serpent Rouge en de hype rond The Da Vinei Code. In zijn opzienbarende boek 'De Ware Graal en zijn valse hoeders' (een wereldprimeur van uitgeverij Aspekt te Soesterberg) decodeert de auteur de werkelijkheid die ach ter deze mystiek schuil gaat. Eeu wenlang speuren mensen al naar de Heilige Graal en is het geheim door ingewijden verborgen gehouden voor het publiek. 'De Ware Graal' is mogelijk een sleutel tot een grote stap voorwaarts op wetenschappe lijk gebied, vooral op het vlak van de biologie, natuur- en wiskunde en daarmee ook op het gebied van de medische wetenschap, astrono mie en kosmologie. De organisaties die deze 'kelk van kennis' niet wensten te delen wor den nu voor eens en altijd ontmas kerd. 'Enige kritiek op het boek van Dan Brown kan en wil ik niet en zijn valse hoeders uiten, maar ik stel mezelf wel de vraag of de Da Vinei Code niet meelift op een reeds lang bestaande hype, iets dat ik noch hem, noch een ander misgun overigens', aldus Smulders. Woensdagavond 18 mei om 20:00 uur in Artishock. Toegang: 5,00; leden 3,50. Reserveren wordt sterk aan bevolen: 60.19.577. Het boek is die avond te koop bij de tafel van boekhandel Van de Ven en kan worden gesigneerd. ELKE WEEK EEN SOesrERÖCOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Achter tralies van verdriet. Waarom? Ik weet het niet. Ik zie nog steeds de treinen achter de horizon verdwijnen. In de kampen, vanwege je afkomst, dat vind ik nog steeds het domst. Ik zie het, hoor het, ruik het nog steeds, alsof het gisteren is geweest. Kijk je nu in mijn ogen, zie ik nog steeds beelden van oorlogen. Achter tralies van verdriet. Waarom? Ik weet het niet. Rosa v.d. Akker, Soest Rosa (14) schreef dit gedicht na het lezen van het boek 'Tralievader' van Carl Friedman, dat grote indruk op haar heeft gemaakt. (PP) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 6020249 Steenhoffstraat 9\ tel. 602 81 32 Zondag 8 mei is het weer een bij zondere dag. In ons land staat de vrouw dan in het middelpunt van de belangstelling. Moeder, Oma, Tante, Juf en Buurvrouw, er wordt geen onderscheid gemaakt, en alle maal met een hoofdletter geschre ven. Fijn om aan de belangrijkste persoon in onze omgeving blijk te geven van onze waardering en haar te verrassen met een cadeau. Komt dat cadeau uit de Wereld winkel dan kan het heel goed mo gelijk zijn, dat ook de vrouwen in ontwikkelingslanden daarvan profiteren. Als de vrouwen daar ingezet worden bij de productie van nijverheidsartikelen, krijgen ze een zelfstandig inkomen. Dat heeft direct invloed op verschil lende ontwikkelingen in de omge ving. Vaak wordt een deel van het verdiende geld besteed aan verbe teringen voor anderen of voor het dorp, bijvoorbeeld voor schooluni formen, schoolgeld, crèche of een waterpomp. Voor een eerlijke prijs zijn de sie raden, sjaals, manden, weefwerk en andere handnijverheidspro- ducten gekocht. Wij hier kunnen deze vrouwen helpen door hun producten te kopen. Zeker ter gelegenheid van deze bijzondere dag. Een mooie gelegenheid om eens in de Wereldwinkel te komen kijken. Openingstijden Wereld winkel aan de Steenhoffstraat 9a: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur; 035-60.28.132 Te* W De poëziewandelingen van de Stichting Literaire Activiteiten Soest zijn al een paar jaar een doorslaggevend succes binnen de literaire programmering van de SLAS. Op vrijdagmiddag 6 mei (evenals op 20 mei) begint om 13:45 uur een poëtische rondlei ding bij het Prins Hendriksoord. De deelnemers verzamelen zich op de parkeerplaats bij het Prins Hendriksoord aan de Soestdijker- weg 17 (voorbij de afslag richting de Lage Vuursche). De wandeling wordt geleid door Hans Kruiswijk. Hij weet alles over de rijke ge schiedenis van deze oude buiten plaats en de omgeving. Bijzonder is dat het Prins Hendriksoord dit jaar ook van binnen bekeken kan worden op verzoek van de SLAS. Bestuursleden van de SLAS lezen gedichten. Het aantal deelnemers is beperkt tot twintig. Deelname kost 7,50, inclusief een drankje na afloop; SLAS-vrienden betalen 5,00. Opgeven bij boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1 60.12.419). De derde poëziewandeling - op vrijdag 17 juni - wordt gehouden in en rondom de Ewijckshoeve (aan de overkant; start vanaf de zelfde parkeerplaats). Inner Compass Trainingen organi seert in mei een aantal workshops in Soestduinen. - Vrijdag 6 mei (19:30-22:00 uur): werken met het Medicijnwiel. De magische cirkel van het medi cijnwiel geeft antwoorden vanuit oeroude wijsheid; het is een cirkel die diep inzicht geeft in onszelf, onze medemens en het universum. Je leert om in het donker te zien en daarmee het besef van wie en wat we zijn te veranderen. Kosten 30,00. - Vrijdag 13 mei (19:00-22:00 uur): werken met Tijd. Een bele ving van de tijd; jouw verbinding met tijd ervaren en inzetten om je eigen leven te leven. Wat is tijd voor jezelf? Wanneer is tijd voor jezelf? Komt de tijd ooit terug? Is tijd geld of iets anders? Kortom, wat is tijd? Kosten: 35,00. - Zaterdag 21 mei (10:00-17:00 uur): de Spiraal van 13 tonen. De dertien tonen waaruit alles is voortgekomen kunnen helpen verlangens in een steeds hoger of dieper octaaf te realiseren. Voor een nieuw ervaren hebben we de dertiende toon van transformatie nodig, van verbinding met iets gro- ters en de ontdekking van licht in jezelf. Kosten: 85,00. - Dinsdag 24 mei (19:30-21:30 uur): Klank-healingconcert. Luis teraars worden, liggend op een zachte ondergrond, ondergedom peld in een klSnkenbad. De vibra ties van de diverse instrumenten brengen de totale lichaamsenergie in beweging. Alles wordt opnieuw geordend, gevolgd door een diepe ontspanning. Kosten: 22,50. Essentie van de Inner Compass- trainingen is begeleiding op het pad van je ziel. Informatie, aan melding en routebeschrijving: In ner Compass, 035-60.27.235, info@innercompass.nl. Artishock brengt in mei een nieu we editie van de expositie, die on der de titel 'Charito en haar leer lingen' precies twee jaar geleden al eens plaatsvond in de grote zaal. Eerder vond deze groepsexpositie jarenlang onderdak in het Baarnse kasteel Groeneveld. Het gaat om werk van de Hilversumse kunste nares Charito Crahay en ongeveer twintig van haar cursisten. De Spaanse Charito Montoro Cas- telló (1926) tekende en schilderde al op jonge leeftijd. Het volgen van de kunstacademie was echter in haar milieu voor een jonge vrouw ondenkbaar. Ze studeerde schei kunde en doceerde wis- en schei kunde aan de middelbare school. Haar ontmoeting met de Neder lander Lucien Crahay Bloklander veranderde haar leven ingrijpend. Ze trouwden en vestigden zich in Nederland. Na korte tijd kochten ze een huis in Hilversum. Charito: 'Ik werd meteen getroffen door de prachtige luchten en de zachte kleuren van Nederland. In Spanje zijn de kleuren door de felle zon veel harder en scherper.' Charito's overleden eerste man was leraar Frans aan de HBS in Hilversum. Van meet af stimu leerde hij haar om haar kunstzin nige aspiraties te volgen. Ze volgde schilderlessen bij frater Beatus in Hilversum en bij Piet Landkroon in Amsterdam. Ze was kort werkzaam bij enkele culturele instellingen, waarna ze een zelfstandige lesprak tijk oprichtte. Haar werk vertoont sporen van de rijke kunstzinnige en religieuze traditie van haar vader- 'Babette' van Charito Crahay. land. Herkenbaar zijn ook invloe den van de Franse schilder Ingres en de Engelse pastellisten. Solo exposeerde onder andere in Casa d'Espagne te Utrecht en Hotel Des Indes in Den Haag. Bijna dertig jaar al geeft Charito in haar fraaie atelier les in schilde ren, aquarelleren en boetseren. Het ontwikkelen van het talent van de cursist staat centraal. Het met eigen werk naar buiten komen aan het eind van het cursusjaar hoort daar volgens de docente helemaal bij. De opening van de expositie is op zaterdag 7 mei om 20:00 uur. De opening wordt gecombineerd met Artishocks JazzClub, waarin het huisensemble Perron 5B speelt. De expositie loopt t/m 24 mei en is op dinsdag-, woensdag- en vrij dagochtend van 10:00 tot 12:00 uur te bezichtigen; verder op film huisavonden, zondag en maandag van 21:30 tot 22:30 uur. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. Joop van Haaften De brugklassers van het Griftland College doen dinsdag 17 mei aan een sportdag die een Afrikaans tintje krijgt. Ze zullen zich in het zweet werken om zoveel mogelijk geld te verdienen voor een onder wijsproject in Nigeria. De Stichting Future for African Youth zet zich in voor beter on derwijs en betere gezondheidszorg voor kansarme kinderen op het platteland. Op dit moment wordt in het zuiden van Nigeria een ver vallen school volledig gerenoveerd en voorzien van computers. Op de school volgen zevenhonderd kin deren onderwijs. Het Griftland College voelt zich verbonden met dit (kleinschalige) project en wil dat daarom financieel ondersteunen. Het hoopt de reno vatie van het dak van de school te kunnen financieren. Daarom zullen de brugklassers deze periode overal sponsors proberen te werven. In ruil daarvoor doen ze 17 mei mee aan een loop op de atletiekbaan van AV Pijnenburg. Het bestuur van Future for African Youth geeft van te voren les aan de jonge Griftlanders en laat via een videoband zien hoe de school in kwestie er aan toe is. Voorzitter J.O. Buzugbe, die zelf op de school in Nigeria les kreeg, vertelt er bij. Met enkele andere bestuursleden zal hij de scholieren op 17 mei aan moedigen tijdens de sportdag. Meer informatie over het project is te vinden op www.futureforaf- ricanyouth.nl (Balans Kinderboerderij In de nacht van 28 op 29 april brachten ruim 200 leerlingen van de Waldheim-mavo de nacht op school door. Van 20:00 uur tot 08:00 uur kregen zij les. Daarvoor lieten zij zich sponsoren door ou ders, familie en bekenden. In to taal bracht de nacht het prachtige bedrag van 5.800 op. Het goede doel waar de Waldheim dit jaar voor had gekozen was War Child. Het hele jaar staat op school al in het teken van War Child. Met het Sint-Nicolaasfeest, de kerstvie ring en op Valentijnsdag waren al kleine acties gehouden. De 'Nacht voor War Child' vormde het slot stuk van het actiejaar. War Child helpt kinderen door spel, theater en muziek de vreselijke gevolgen van een oorlog te verwerken. De lessen voor de Walheim-leerlingen bestonden ook uit deze elementen. Ze konden deelnemen aan een workshop 'djembé', jeu de boule of fotobewerken, maar ze konden ook 'gamen', meedoen aan sport en spel, koken, creatief bezig zijn of een rap maken. Tijdens de nacht werden de leerlingen voorzien van eten en drinken. Rond acht uur werd de actie afgesloten en kon de opbrengst bekend worden ge maakt. Kinder- en jc Jongerentelefoon twy Elke dag en nacht bereikbaar INDE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Steenhoffstraat 46, tel. 6Q195 77 Vrijdag 6 mei Jazzconcert met Spaces Phrases Een samenspel van Nederlandse en Italiaanse jazzmusici die de overeenkomsten en verschillen van het hedendaagse leven onder zoeken. Contrapunt en 'groove smelten samen op dezelfde ma nier waarop Europa nu daarmee bezig is: grenzen verdwijnen maar tradities worden in ere gehouden. Tenorsaxofonist Barend Middel- hoff heeft zowel in binnen- als buitenland opgetreden met het hardbop-ensemble The Houdinis. Hij trad voor het eerst op bij het North Sea Jazz Festival in 1992 na het winnen van de eerste prijs op de prestigieuze Middelsee Jazz Concours. Na New York en Parijs streek hij in 2003 neer in Bologna, waar hij met diverse Italiaanse mu sici ging samenwerken. Middelhoff laat zich vooral inspireren door de Amerikaanse meester Sonny Rol- lins en heeft net als hij een groot talent voor het schijnbaar eenvou dige. Trompettist/componist Ge- rard Kleijn, bekend van de Gerard Kleijn Group, heeft ook veel in het buitenland opgetreden en zelfs les gegeven aan de Muziekacademie van Mexico Stad. In 1998 won hij de International Jazzcompetition van Breda. Drummer Alessandro Minetto (It.) kreeg op zijn 15e al les van bekende Italiaanse leraren Zaterdag 7 mei JazzClub met Perron 5B Perron 5B o.l.v. Semmy Prinsen is de vaste bespeler op de JazzClub- avonden. De JazzClub is op elke eerste zaterdag van de maand en zeer de moeite waard om te be zoeken. Naast de bekende jazz- standards is er ruimte voor impro visaties en gastspelers. Bezetting: Semmy Prinsen, tenorsax; Martijn Derrix, contrabas; Hugo van Os, piano; Marcel Huibers, drums. Zondag 7 mei 'Les Triplettes' is een oorspron kelijke en zeer humoristische animatiefilm die met veel succes tijdens het Filmfestival van Can- nes zijn wereldpremière beleefde. De muziek is geïnspireerd door die van Django Reinhardt. Daar naast zal de filmliefhebber de vele verwijzingen naar grootheden als Jacques Tati, Josephine Baker en Fred Astaire onmiddellijk her kennen. De film werd in vijf jaar gemaakt door een team van jonge animatoren. In filmisch opzicht is hij bijzonder door de aparte combi natie van 2D- en 3D-technieken en de snelle beeldovergangen, die niet geforceerd overkomen. In een tijd van superrealistische animatie van voornamelijk Japanse oorsprong, is deze duidelijke vertegenwoordiger van de niet-realistische animatie een regelrechte verademing. Champion woont bij zijn groot moeder, Madame Souza. Niets kan hem interesseren totdat hij ontdekt dat hij een groot talent voor wiel- jazzfestivals is hij ook altijd vand partij. Tegenwoordig treedt hij va< op met het High Five Quintet. Bezetting: Barend Middelhof tenorsax; Gerard Kleijn, tromp? Alessandro Minetto, drums; Piet; Ciancaglini, bass. Aanvang: 21:00 uur. Entre 7,00. Barend Middelhoff. zoals Alberto Bucci en begon zj I professionele loopbaan op zijn 2; I in zowel binnen- als buitenland I waarin hij aan veel festivals het deelgenomen. Bassist PietroCiar.H caglini (It.) slaagde 'cum laude' u I het conservatorium in Frosinon Vanaf 1993 speelt hij met zou /m Italiaanse als Amerikaanse jaz Bii Sn,urt,t Golfkarton B er" musici, zoals Nicola Stilo en U cunus) vvas men vor.g weekeinde Konitz. Op belangrijke Italia» erg druk met verhu.zen De eersle cu:: m werknemers stonden al om hall vier in de ochtend klaar aan de Nijverheidswegom in twee dagen met man en macht ruim honderd trailers van de oude naar de nieu we opslaglocatie en het distribu tiecentrum aan de Koningsweg te brengen. De opslagruimte aan de Nijver- heidsweg was ondergebracht in een gehuurd pand. Om verschillende redenen koos de onderneming voor nieuwbouw, naast het hoofdge bouw aan de Koningsweg. In het oude onderkomen waren de werk methodes achterhaald. De ruimte voor opslag was te klein geworden en uitbreiding bleek niet mogelijk. Bovendien zou een hoge investe ring noodzakelijk zijn geweest om aan de aangescherpte brandvei ligheidseisen te kunnen voldoen. Kortom, Smurfit Golfkarton BV was toe aan een nieuw pand. on c Mede dankzij de gemeente, die de Aanvang: 20:30 uur. Entree vrij. bouwvergUnning verleende, kon vorige week de nieuwe opslaghal rennen heeft. Op alle mogelijk en het nieuwe distributiecentrum in manieren moedigt Madame Sou; gebruik worden genomen. Mana- hem aan hard te trainen om oe gjng director N. Knegt is dankbaar de beste wielrenner van de werel VOor de steun op het gebied van te worden. Met het verstrijk? onder meer vergunningen. 'Daar van de jaren, wordt Champion a! door was vlotte realisatie van deze wielrenner steeds sterker en snelle investering mogelijk.' en hij mag zijn opwachting mak? £Cn distributiehal van vierduizend in de Ronde van Frankrijk. D& vierkante meter, met zes laaddeu- Semmy Prinsen. wordt Champion ontvoerd dooró i mafia. Als grootmoeder Souza k slechte nieuws hoort besluit ze, me haar trouwe hond Bruno, naar het op zoek te gaan. Hun speurtoct ren, is het resultaat. Doordat deze naast de fabriek staat, zal er vee minder vrachtverkeer in het indu strieterrein zijn. In de vorige situ atie moesten er dagelijks ongevec brengt hen aan de andere kant va.' t dertig vrachten worden verscheep de oceaan, in de wereldstad Bel van de Koningsweg naar de Nij leville. Daar krijgen ze onverwact hulp van de 'Triplettes de Belle ville', een trio excentrieke sterrei van de music-hall uit de jaren '3(1 die een muzieknummer met huis houdelijke apparaten hebben ei tevens een grote culinaire interesse in kikkers aan de dag leggen. Aanvang: 20:30 uur. Entre? 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 60.29.367. Zie ook artishock-soest.nl. Scène uit 'Les Triplettes de Bel leville'. verheidsweg. Het laden en lossei gebeurt binnen. Computergestuurd De interne distributie is computer gestuurd. 'Dankzij de automatise ring behoort veel papier- en schrijf werk tot het verleden en wordt he distributieproces digitaal onder steund', zegt G. Werner, logistie Hans Nota Optiek heeft vele mei ken monturen in huis en geeft ee paar keer per jaar speciale aai dacht aan een bepaald merk. I maart werd de collectie van Vei sus in de schijnwerpers gezet, i mei zijn de monturen van Vogii aan de beurt. Deze worden ontworpen en ve vaardigd in Italië. De correctiemoi turen zijn modieus, zeer draagba en degelijk, aldus Hans Nota. tegenstelling tot de zonnebrille van dit merk zijn ze ontworpi voor zowel de man als de vrou' Bij de zonnebrillen mikt Voguc de modebewuste vrouw en BN Vedeiaarpad 53, tel. 601 8136 'Spelen in Vrijheid en Blijheid' is het motto van de kindermiddag die De Veenweide op zaterdag 7 mei houdt. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen er gratis aan mee doen. Op de kinderboerderij aan het Vedeiaarpad komt onder meer een springkussen te staan. De jonge bezoekers worden desgewenst ge schminkt, kunnen aan spelletjes meedoen en een kijkje nemen bij het schapenscheren. De speelmiddag, die is georga niseerd in het kader van 60 jaar bevrijding, duurt van 13:00 tot 16:00 uur. Kookclub Voor de kookcursus, die vanaf 24 mei zes dinsdagmiddagen bijeen komt, bestaat voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar nog de gelegen heid zich in te schrijven. Elke keer wordt een hoofd- en een nagerecht gemaakt. Ter afsluiting van de club mogen de ouders komen proeven en krijgen de deelnemers een kook boek mee naar huis. Deelname kost 24,00. Voor informatie over de activiteiten van De Veenweide, tel. 6018136, of e-mail: veenweide@stichtingba lans.nl Maandag 9 mei 'Asshak,^ Tales from the Sahara' (2004) is een film van Ulrike Koch. De maakster van de welbekende film 'The Salzmanner von Tibet' verbleef enkele maanden bij het volk de Toearegs. In 'Asshak, tales from the Sahara' staan de gebrui ken en tradities van de Toearegs centraal. De Toearegs zijn een isla mitisch nomadenvolk, levend in en rond de Sahara, waar de mannen gesluierd zijn en de vrouwen niet; waar de mannen reizen op kamelen en hun handelswaar onderweg ver kopen, en de vrouwen zorgen voor de kinderen en hoeden de geiten. Waar respect voor alle levende we zens op de voorgrond staat. Als uitgangspunt van de film volgt de maakster een man die op zoek is naar zijn weggelopen kameel Op zijn zoektocht neemt ze jei mee naar de woestijn, markten en andere mooie plekken. Ulrike z met 'Asshak' een indrukwekkende en informatieve film neer, waarin je geruime tijd beelden krijgt te zien van fraaie landschappen. En scènes waarin verschillende Toearegs ver tellen over hun leven en tradities. Je krijgt uitleg over de bestaande rituelen en waarom de mannen zijn i gesluierd en de vrouwen niet. Hel begrip 'Asshak' Staat centraal in de film. Dat betekent 'respect' voor alle levende wezens. De mens en de natuur. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, ffi 60.29.367. Zie ook: artishock-soest.nl. Scène uit 'Asshak, Tales from the Sahara v. Weedestraa www.h

Soester Courant | 2005 | | pagina 14