Soest moet na 0-0 nacompetitie in m 1 koot tOGEN ■ZEN s.v. V.V.Z/49 Flamingo Ontsnappingsclausule Sovoco Champagne voor hockeysters VVZ'49 in le ronde tegen Flamingo uit Amsterdam Softballers zetten koers richting kampioenschap Opluchting bij 't Vliegdorp na toezegging noodkantine PAGINAjp WOENSDAG 4 MEI 2005" Scoren blijft grootste probleem voor blauwwitten SOESTER COURANT PAGINA 19 VOETBAL-zondag ETNA XPERT RLPOOL Nacompetitie vanaf 14 mei Aanstaande zaterdag is de tweede nacompetitiewedstrijd KOM ZE AANMOEDIGEN! Morgen uit en zaterdag thuis VOETBAL-zoüdag SOFTBAL 9ed&ie <vae«t6cl<zy Oud. vtxöi euoa>i 9,25 fie*- dolfauvi. SCHAKEN Vier dagen Schaakfestival in Gildehuis Vliegdorp eerst thuis tegen Delta Sport'95 FIETSSPORT Poldertocht van Tempo Toer ATLETIEK Theo van de Beek Lot van volleyballers ligt in handen van Gemini VOLLEYBAL SCHAKEN Simultaan van Stellwagen bij Nijhof Baarn Heren wacht zeer spannende ontknoping van competitie HOCKEY w F 1 -- 5415826 INST -u n vü (rrtir. \.m (Lr Pon» nnen t ons. oed apparaat t rad. iet te voorspellen er, U wint altijd een lofdprijs! Profiteer ie zaak", it van CTRISCHFORNUIS NU met afzuigkap aktieprijs ER ■MAGNETRON Het had zondag nog erger gekund voor de pupillen van Jan Boes, piaar gelukkig lieten de ploegen onder Soest ook punten liggen. En pnulat De Kennemers verrassend won van DWS, krijgen de Soesters een zuur toetje in de vorm van een nacompetitie. Iets waar oefen- meester Jan Boes niet op gerekend had. 'Ik had nooit gedacht aan een vervolg. Ik weet nog geen eens hoeveel wedstrijden we nu nog gaan spelen. En de winst van De Kennemers is helemaal apart.' Boes was verbouwereerd en vond het jammer dat de competitie niet met een overwinning was afgeslo ten. 'Met een zege was de situatie gelijk gebleven, maar dat was voor de moraal beter geweest. Maar ja, dan moet je natuurlijk wel sco ren.' En dat lukt maar niet bij de Soes ters. Slechts tweemaal in de laat ste acht duels wisten ze het net te vinden. En ook zondag ging het de thuisclub niet beter af. De ploeg van Boes moest aantreden zonder de geschorste Jeroen Dorrestein. Ook Jörgen van Hattem was niet van de partij, de verdediger was als verzorger in Italië met het Ne derlands elftal onder de zeventien jaar. Onder een zomerse temperatuur en een slecht veld, die beide een aanslag waren op de conditie van de spelers, was het Soest dat het initiatief nam. De ruim 600 toe schouwers zagen dat de thuisclub diverse kansen kreeg. Maar de uit stekend keepende Nick Ruimgaart wilde niet van wijken weten. Scho ten van Richard Pietersen, Michel Broodkoorn en Jordie Brouwer waren een prooi voor de Hoofd dorper. Het was jammer voor Soest dat de mooiste aanval van de wedstrijd Op zaterdag 14 mei speelt Soest de eerste wedstrijd in de nacompetitie op eigen veld. Om 14:30 uur is HSV uit Hei- loo of Concordia uit Hillegom de opponent. Concordia heeft de beste papieren na de 2-4 zege bij HSV dat zondag naar Hillegom komt. Na de thuiswedstrijd is de re turn voor Soest twee dagen later, op maandag 16 mei. Komt het als winnaar uit de bus, dan speelt Soest op zon dag 22 mei op neutraal terrein de finale om een plek in de eerste klasse. niet bekroond werd. Door goed doorzetten van Gerdo Kuenen kwam de bal bij Broodkoorn die met een gave voorzet Pietersen be reikte, maar diens kopbal ging net naast. Aan de andere kant bleef het uitkijken voor de spaarzame uitval len van de gasten. Daar was het doelman Reijer Ran die een be trouwbare partij speelde. Na de rust was het Hoofddorp dat de lakens uit deelde. De Noord- Hollanders deden hun sportieve plicht. Soest zakte in en mocht zich in de handen wrijven dat nog steeds de brilstand op het score bord stond. Boes besloot te wis selen, Jaap ten Haaf en Nick Tim merman vervingen Mo Chait en Mark van der Lee. Het was triest dat even daarna uitblinker Nico Verburg de grootste kans van de wedstrijd miste, alleen voor de doelman mikte hij naast. Breekijzer Oudgediende Christiaan Vos werd nog als breekijzer op de mat ge bracht. Het was duidelijk te zien dat Vos nog van een andere lich ting was en liet zien dat het zondag dag van de arbeid was. Hij zorgde eindelijk weer eens voor oorlog, iets wat er zo aan ontbreekt bij het team van Boes. Het leverde hem overigens wel een gele kaart op. Toen de uitstekende arbiter Benali er bij de 0-0 stand een einde aan Teleurstelling bij v.ln.r. Michel Broodkoorn, Richard Pietersen, Rob van Heer en, Jordie Brouwer en Gerdo Kuenen. Foto: Foto Bell maakte, waren de reacties in het blauwwitte kamp verdeeld. Reijer Ran die van een lange bles sure hersteld is: 'Ik ben blij dat ik eindelijk weer kan spelen, maar voor mij hoeft die nacompetitie niet.' Jan Boes was duidelijk over de wedstrijd: 'We hadden kansen en hadden gewoon moeten win nen. De eerste helft speelden we redelijk. Het tweede part was be duidend minder.' Over de nacom petitie had de Almeerder nog niet nagedacht. 'Dit weekend was het voor mij helemaal duidelijk. Wij winnen en De Kennemers verliest. Dus einde seizoen!' Enig optimisme heeft hij nog wel. 'Ik hoor net dat we maximaal drie duels moeten spelen, dus dan maar gewoon drie keer 0-0 en dan win nen met strafschoppen', doelde hij op het gebrek aan scorend vermo gen van zijn ploeg. Het is voor hem te hopen dat zijn manschappen zich niet neerleggen bij de mening van Spetter-redacteur en fan Peter Be- ijer die al voor aanvang verklaarde: 'Gek hé, maar ik heb me er al bij neer gelegd, volgend jaar gewoon tweede klasse.' lelooflijke prijs aanvang 14.30 uur op Sportpark Zonnegloren Hoofdsponsor: Brink Kantoorartikelen Co-Sponsor: Bosman Bedrijven B.V. €B Adviesgroep Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Procar B.V. Bar Eetcafé Centraal Jeugdsponsor: René de Bruin Bouwbedrijf Overige selectie ondersteunde sponsors zijn: Bakker Bedrijfswagen Groep Betker Int Transport Bouwbedrijf Van den Hengel Deelen B.V. Makelaars Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V. Printkado Promotie/ Relatiegeschenken Van Hengstum Apparatenbouw B.V. Van de Meer Dakbedekkingen Van de Munt Automaterialen B.V. Van der Wardt Horeca Amusement Van 't Net B.V. Verhuizingen Wasiel Steitner Witgoedspecialist Op z'n vroegst op 21 mei weet VVZ'49 of het, net als in 2003 en 2001, naar de eerste klasse pro moveert. Op die dag is de finale van de nacompetitie, waarin de Soester periodekampioen vanaf morgen uitkomt. Eerste tegenstander is Flamingo uit Amsterdam. Morgen worden de groenwitten op Sportpark De Toekomst verwacht voor het eer ste treffen en zaterdag is alweer de return op Sportpark Zonne gloren. Beide duels beginnen om 14:30 uur. Komt WZ'49 deze ronde door, dan mag het in het pinksterweek- einde aan de bak tegen de win naar van Swift-Argon. Op zater- SVe'H"*"" INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest www.soestercourant.nl - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl De heren softballers van De Knic kerbockers hebben donderdag hun derde competitiewedstrijd winnend afgesloten. Het sterk ge achte Birds uit Dronten werd in de eerste inning al op ruime achter stand gezet. Mede door het solide werpen van Jeroen Keijzer en een uitstekende 'running catch' van Oene Huizenga werd deze voorsprong niet meer uit handen gegeven, waardoor de eindstand op 4-15 uitkwam in het voordeel van de Soesters. Het team zette hiermee weer een goede stap richting het geambieer de kampioenschap. Na een gelijk spel tegen Quick uit Amersfoort en forse winst tegen de clubgenoten uit het tweede is de hoofdmacht op de goede weg. Vanaf morgen wordt er vier da gen intensief geschaakt in het Gil dehuis. Aan de Steenhoffstraat vindt het traditionele Schaakfesti val plaats, dat uit twee toernooien bestaat. Op hemelvaartsdag is er een ra- pidtoernooi over zeven ronden, waarbij de deelnemers per partij 25 minuten bedenktijd hebben. De aanvang is 10:30 uur en het inschrijfgeld bedraagt 5,00. De schakers maken kans op geldprij zen van 40, 20 en 10 euro. Opge ven kan morgen nog tussen 9:30 en 10:15 uur in het Gildehuis. Vanaf vrijdag zijn de schaakborden en -stukken gereserveerd voor het toernooi dat over zes ronden gaat met een speeltempo van twee uur. Vrijdag om 19:30 uur begint de eerste ronde, op zaterdag zijn er drie ronden en op zondag twee. Elke deelnemer mag twee keer verstek laten gaan, mits hij vooraf meldt wanneer hij een rondje over slaat. Voor elke bye krijgt hij dan een half punt. Het inschrijfgeld bedraagt 22,50 (vrijdagavond aan de zaal 25 euro). Voor de winnaar ligt duizend euro klaar, daarnaast zijn er geldprijzen van 500 tot 100 euro te winnen. Er is ook een extra bedrag van 100 euro uitgeloofd voor de deelnemer die over beide toernooien de beste prestatie levert. Voor meer informatie: A. Buy- ten, tel. 06-15514961 of: www. gng.nl/ssc VOETBAL-zaterdag Voor 't Vliegdorp begint de na competitie met een thuiswedstrijd tegen Delta Sports'95. Deze tegen stander wordt zaterdag 7 mei om 14:30 uur op het veld van Abrona verwacht. Winnen de Soesterbergers, dan moeten ze wachten tot 21 mei voor de uitwedstrijd tegen Cobu Boys, de derde periodekampioen die kans maakt op promotie. Bij verlies moet 't Vliegdorp reeds op 14 mei naar de Amersfoortse con current. Het andere duel is - logi scherwijs - Delta Sports'95-Cobu Boys. Grootste probleem voor de Soes terbergers is waarschijnlijk de be schikbaarheid van sommige spelers. In de slotserie van de competitie werd de ploeg geplaagd dóór een groot aantal blessures. dag thuis, op Eerste Pinksterdag uit, wederom beide keren om 14:30 uur. Slagen de Soesters er in de eind strijd te bereiken, dan spelen ze op zaterdag 21 mei tegen een nog onbekende tegenstander. De finale bestaat uit één wedstrijd op neu traal terrein. Bij winst is het voor WZ'49 de vijfde achtereenvolgende keer, dat het in de heen en weer moet of mag plaatsnemen. Nadat de ploeg in de jaren negentig binnen vijfjaar driemaal promoveerde, werd ze in 2001 kampioen met een plek in de eerste klasse als beloning. Daar vloog ze meteen uit, maar via de nacompetitie werd twee jaar gele den opnieuw een stap voorwaarts gemaakt. Het verblijf in de een na hoogste klasse van het zaterdag amateurvoetbal duurde opnieuw slechts één seizoen. Dames De dames verspeelden de zege door een zwakke eerste en laatste inning. In Utrecht werd tegen het derde team van UW lange tijd energie gestoken in het wegwerken van de in de eerste inning opgelopen 9- 3-achterstand. Die pogingen leken vruchten af te werpen, vooral toen pitcher Britt van der Vlag keer op keer tegenstanders met drie slag naar de dug-out stuurde en Inge Dinkelman, Birgitte Kalkhoven en Laura van Brakel achter elkaar een homerun sloegen en de Knicker bockers op een 9-11-voorsprong kwamen. In de vierde slagbeurt liepen de Soesters nog verder uit naar 9-14, maar het laatste woord was aan UW dat met afwachtend en de fensief spel er in slaagde om zes punten te scoren en daarmee de overwinning veilig te stellen. Op zaterdag 7 mei houdt Tempo Toer de Poldertocht, een van de zomertochten die elk jaar worden georganiseerd. De club heeft rou tes uitgezet van 40,80,120 en 150 kilometer. Voor de langste afstand kan tussen 8:00 en 9:00 uur wor den gestart, voor de 120 km tussen 9:00 en 10:00 uur, voor de 80 km tussen 9:00 en 11:00 uur en voor de kortste tocht tussen 10:00 en 12:00 uur. Vertrek- en eindpunt is het clubhuis van Tempo Toer aan de Industrieweg. Daar is ook, tegen een geringe vergoeding, de gewens te routekaart verkrijgbaar. Theo van de Beek (39.10) en Mi- chiel Kuyper (39.56) verbeterden tijdens de tweede Zomeravond cup hun persoonlijk record op de 10 kilometer. Aan de wedstrijd in Utrecht deden nog vijftien clubge noten van de Pijnenburgers mee. Van hen werden Berend Drenth, Anita Klifman, Gerrie den Oude en Martha van Hal eerste in hun leeftijdsklasse. Openingstijden kantoor SOESTERCOÜRANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur Het lot van StaniSovoco ligt in handen van Gemini. Als de Hilver- sumse volleybalclub er zaterdag in slaagt om te promoveren naar de tweede divisie, dan mag het Soes ter team het verblijf in de derde divisie toch verlengen. Het zou de troostprijs zijn voor StamSovoco dat na een goe de eerste competitiehelft in een neerwaartse spiraal terechtkwam. Na januari werd slechts eenmaal gewonnen en zodoende moest de ploeg woensdag extra wedstrijden spelen om degradatie te ontlopen. Een oude bekende drukte de Soes ters dieper in de zorgen. Unicornus en StamSovoco zaten elkaar jarenlang op de huid, zo wel in competitieverband als in het bekertoernooi. Twee jaar ge leden werd Unicornus kampioen en promoveerde StamSovoco via de nacompetitie in zijn spoor naar de derde divisie. Een jaar later greep StamSovoco de titel, omdat het in 22 wedstrijden welgeteld één set meer had gewonnen dan de Bun- schoters die in de daaropvolgende promotiereeks afhaakten. Vorige week mocht Unicornus an dermaal om promotie spelen. Het verloor met 1-2 van Amsterdam, zodat StamSovoco (dat met 2-0 van de Amsterdammers had ge wonnen) aan één set voldoende zouden hebben. Tik Op 2-4 in de eerste set ging Björn Schmitz geblesseerd (vermoedelijk gescheurde enkelbanden en een kleine botbreuk) het veld af. Die tik kwam hard aan bij StamSovoco dat nog wel een 2-13-achterstand wegwerkte (23 gelijk), maar daarna twee punten tegen kreeg. Unicor nus rook bloed en maakte het kar wei vervolgens af: 2-0. 'De eerste set tegen Unicornus ty peert misschien wel dit seizoen', zei Juijan van Slooten. 'Maar we heb ben het niet woensdag laten liggen, dat is veel eerder gebeurd. Deels door blessures en omdat we er niet altijd stonden als we er wel hadden moeten staan. We hebben het aan ons zelf te wijten.' De hoop van de Soester club is nu gericht op Gemini, dat bij promo tie een plekje voor haar vrijmaakt in de derde divisie. Van Slooten, die na vijf jaar stopt als trainer/ coach van StamSovoco beaamt dat het belangrijk is dat de ploeg zich via die ontsnappingsclausule handhaaft. Gebeurt dat niet, dan is de kans nog groter dat een aantal talent volle spelers de wijk neemt om el ders op een hoger niveau te kun nen spelen. Zij weten zich in de belangstelling van enkele vereni gingen. Mede in een poging om hen een worst voor te houden, zou het ook in de derde divisie de bedoeling zijn om in Soest versterkingen te la ten aanrukken, zodat StamSovoco volgend seizoen serieus kan mee dingen naar de titel en de tweede divisie kan binnenstappen. Het is afwachten, ook wat de opvolger van Van Slooten betreft. Want die is nog niet gevonden. Bij 't Vliegdorp kunnen ze opge lucht ademhalen. De gemeente plaatst uiterlijk in oktober een noodclubhuis aan de Kerklaan. Ruim drie jaar na de oprichting krijgen de voetballers een tijde lijk dak boven hun hoofd, waarin ze hun clubleven kunnen ontplooi en. In 2007 zal het geheel nieuwe voetbalcomplex gereed zijn. Het licht voor de nieuwe accommo datie op sportpark Kerklaan werd donderdagavond, zoals verwacht, door de gemeenteraad op groen ge zet. Daarover maakte 't Vliegdorp zich dan ook geen zorgen meer. Belangrijk voor de club op dit mo ment is dat er een tussenoplossing komt voor een clubgebouw. Het bestuur zou zelfs overwegen op te stappen als er deze maand op dat vlak geen toezegging zou worden gedaan. Volgens voorzitter Henk Timmerman is het van levensbe lang voor de club dat de leden een eigen kantine hebben. En die komt er nu, zij het in eer ste instantie in de vorm van een noodgebouw. Eerder was ook al beloofd dat de voetballers gebruik mogen maken van de kleedruimten van KVO. Bij de behandeling van de Voor jaarsnota zal Soest volgende maand 25.000 euro per jaar vrijmaken voor de noodvoorziening die waar schijnlijk twee seizoenen zal blijven staan. Bij de gemeente Zeist vraagt Soest nu een vergunning voor het noodgebouw aan. Die procedure zal maximaal een half jaar in be slag nemen. Daarnaast zijn vergunningen uit Zeist nodig voor de aanleg van een kunstgrasveld voor KVO (zodat er meer ruimte ontstaat voor 't Vlieg dorp) en voor de realisatie van een definitieve voetbalaccommodarie. Die komt te bestaan uit een com pleet clubgebouw, een natuurgras- veld en een zogenaamd rubber in- fill kunstgrasveld, en verlichting. Mocht 't Vliegdorp nog meer spe lende leden krijgen, dan is er nog plaats voor een derde veld. Als Zeist instemt, kan naar ver wachting begin 2006 een start wor den gemaakt met een gefaseerde uitvoering. Anderhalf jaar later moet alles klaar zijn. Kosten: ca. 2,5 miljoen euro. Een (onbekend) deel daarvan verdient Soest terug aan de grondverkoop aan Abro- Daniëll Stellwagen speelt donder dag 26 mei bij Nijhof in Baarn een schaaksimultaan tegen 25 uitdagers. Onder hen bevinden zich tien leden van de schaakvereniging uit Baarn, de overige stoelen worden verloot onder degenen die zich vóór 18 mei inschrijven. Dat kan in het woon- warenhuis aan de Minervaweg (te genover Kasteel Groeneveld) of te lefonisch, tel. 5486194. Vorig jaar behaalde de achttien jarige Soester de derde en laatste grootmeesternorm. Daarmee werd hij de jongste Nederlander met die titel ooit. In zijn jeugd werd hij al eens tweede op zowel een EK als een WK en in 2002 behaalde hij het Nederlandse jeugdkampioen schap. Een jaar later debuteerde hij bij de senioren met een tweede plaats. Tijdens de schaaksimultaan in het restaurant zorgt Nijhof voor een hapje en een drankje. Ook zijn er prijzen te winnen. Het laatste beetje spanning was voor aanvang van het duel al ver dwenen. Bestudering van het doel saldo leerde de hockeysters van MHC Soest dat ze al kampioen waren. Niet het doelsaldo maar het aantal zeges zou van doorstag- gevende betekenis zijn als ze op de ranglijst gelijk zouden eindigen met Ede. Niet dat de bezoeksters van zon dag daar nog een sprankje hoop op mochten koesteren, want het verschil van twaalf wedstrijdpun- ten hadden ze in de resterende vier duels nooit meer gedicht. Niette min vond Soest het nog wel aardig om het gat te vergroten tot vijftien punten en dat deed het door met 3-2 te winnen. Het was meer dan twaalf jaar geleden dat er cham pagne vloeide op het hockeycom- plex om een titel van de dames te vieren. De start van MHC was stroef en Ede kwam zowaar op voorsprong. Nog voor rust trok Britt Dorrestein de stand in evenwicht en nadat Li- sanne Kok in de tweede helft haar twintigste competitietreffer had la ten noteren, maakte Dorrestein er ook nog 3-1 van. Ede schoot nog eenmaal raak, maar mag slechts ho pen dat het de tweede plaats (ook goed voor promotie) voor de neus van Arnhem kan wegkapen. Heren Waar de dames vanaf nu in opper ste ontspannenheid naar het einde van de competitie kunnen toele ven, daar wordt de spanning voor de heren met de week groter. De ploeg van Paul Jonker staat nog steeds bovenaan, maar vier ploe gen zitten nog op het vinkentouw. In het inhaalduel met Strawberries (vijfde op vier punten) had Soest meer afstand kunnen nemen van de achtervolgers, maar het bleef steken op 1-1. MHC had het ge luk dat de concurrenten IJsseloe- ver en Nieuwegein elkaar ook in evenwicht hielden. Zoals wel vaker waren veel kansen niet besteed aan Soest dat via Tim van Tol nog op voorsprong kwam, maar de wedstrijd niet besliste. Het dichtst bij het toedienen van de ge nadeklap was Justin van den Born, maar zijn inzet werd gedegradeerd door de paal. Net als enkele weken geleden moest Soest vlak voor tijd de gelijkmaker incasseren. Daar door blijft het ongemeen spannend in de tweede klasse. De stand bovenin: 1. MHC Soest 18-44, 2. IJsseloever 19-42, 3. Strawberries 18-40, 4. Nieuwegein 19-40, 5. HBS 18-39. Eindelijk vloeide er bij MHC Soest weer eens champagne om een kampioenschap van een van de twee hoofdmachten te vieren. De dames zijn geslaagd, de heren houden de kansen in eigen hand. Foto: Foto Bell TEL. 035 - 6014152

Soester Courant | 2005 | | pagina 19