Schoonste klas beloond Vissterfte in vervuilde vijvers 29e Oude Ambachtenmarkt Feest op de Carolusschool oue. Buiten spelen achter zwembad Fitness bij Spleasure Centrum ACTUEELl s _pAGlMt - 4 mei 2005 Woensdag 4 mei 2005 SOESTER COURANT Waterschap doet aangifte bij justitie |dy||My PAGINA 5 Morgen van 10:00 tot 17:00 uur Tweehonderdste leerling ingeschreven Kantoor S.C. 2 dagen dicht 1 O Ballonnen bij opening waterspeelplek Spleasure Centrum Leo en Monique van der Horst beoogde managers van Zijp €2195.- Richting Hospice Klusjesdienst voor ouderen ELKE WEEK EEN INDE BUS? nte Soest ïunicatie I 609 34 55 ;2000@soest.nl oest.nl 1 I MET DISCOMUZIEK OP 21 iest maakt bekend dat hij op ba* n de Algemene Plaatselijke veror- *PV) vergunning heeft verleend verruiming van de openingstijd loeve van een hockeytoernooi 27 mei 2005 van 21.00 uur tot? jur aan de 1 e Heeserlaantje 21 t| innen binnen zes weken na be- lesluit een bezwaarschrift indie- ster. Tevens kan er een verzoek ening worden ingediend. Het i gedaan bij de president van :ht, Postbus 13023, 3507 LA te n griffierecht verschuldigd van atuurlijke persoon en 276,00 on. 4.1.3 van de APV is het aan an maximaal zes incidentele iderjaar te houden waarbij de jit het Besluit horeca, -sport en milieubeheer niet van toepassin; t artikel heeft de inrichting MHC jegeven van het houden van bo- le festiviteit. APVERGUNNINGEN n met 28 april en voor een kapvergunning zijn Soest heeft een bestuurlijke waar schuwing gekregen van het Wa terschap Vallei en Eem dat bo vendien een proces-verbaal heeft opgesteld en ingeleverd bij justitie. Aanleiding is de vervuiling van het water in een aantal vijvers langs de Koningsweg. Door een fout bij rtoolwerkzaaniheden kwam afval water in de vijvers terecht, met on der meer vissterfte als gevolg. Het waterschap spreekt van een ernstige vervuiling en blijft nog een poosje dagelijks de waterkwaliteit controleren. Het vreesde dat er zoveel vuil op de bodems ligt, dat dgjcwaliteit van het water nog lang slecht zou blijven, maar dat blijkt ■■enigszins mee te vallen. Afge lopen vrijdag was de waterkwali teit weer boven de norm, liet de gemeente kort voor het ter perse gaan van deze krant weten. Ze baseert zich op monsters van het Waterschap. Het resultaat gaf aan dat de zuurstofwaardes inmiddels weer in orde zijn. Twee weken geleden werd in vijf dagen tijd dertigduizend kubieke nieter rioolwater in de vijvers ge- löósd, drie keer zoveel als in een heel jaar is toegestaan. De oorzaak is een fout bij het scheiden van het rioolsysteem. Dc gemeente laat se parate leidingen aanleggen, zodat bij hevige regenval -wanneer het riool de hoeveelheid water niet meer aankan - alleen overstort van hemelwater in de vijvers plaats vindt en het vuile water apart kan worden afgevoerd. Tijdens deze werkzaamheden is een deel van het riablstelscl afgesloten geweest. Dat mag alleen bij droog weer, maar volgens de gemeente heeft dfaanncmcr verzuimd dc afsluiter weer open te draaien. Een grote ^Tveclheid water stroomde daar- jr in een vijver ter hoogte van Klaarwatcr en drie vijvers op de grens met Overhees. Zuurstof Meters van het Waterschap regi streerden de vervuiling, waardoor het zuurstofgehalte van het water snel afnam. Daarnaast had een lid van De Snoekbaars vastgesteld dat het water stonk en dat vissen naar lucht hapten. Het Water schap pompte daarop zuurstof in het water van een van de vijvers, in de andere vijvers spoot de ge meente met behulp van giertanks zuurstofrijk water, terwijl het ver vuilde water werd overgepompt op het riool. Niettemin legde een groot aantal vissen het loodje. Die werden opgeruimd. Grotere, nog levende vissen werden gevangen en elders uitgezet. De verwachting bij het Waterschap dat het nog lang zal duren, alvo rens het ecosysteem weer stabiel is. Door het voedselrijke water zal het kroos mogelijk toenemen en dat vertraagt het herstelproces, aldus het Waterschap. Omdat Soest de voorschriften in de vergunning heeft overtreden, heeft het een bestuurlijke waarschuwing gekregen. De officier van justitie zal-aan de hand van het proces verbaal bepalen of de gemeente hiervoor wordt gestraft. Aansprakelijk Wethouder Bart Krol stelt nadruk kelijk dat de verantwoording bij de aannemer ligt en dat de gemeente hem aansprakelijk zal stellen voor alle gevolgen. 'Ómdat hij in op dracht van ons handelt, zijn wij juridisch verantwoordelijk, maar wij zullen alle kosten op hem ver halen. De aannemer is in de fout gegaan. Natuurlijk houden we toezicht, maar je kunt niet zien of een afsluiter weer is opengedraaid. Toen we erachter kwamen, heb ben we hem meteen op de vingers getikt, het Waterschap ingelicht en maatregelen genomen.' Krol vindt dat het Waterschap de kwestie van het rioolwater enigs zins overdrijft. 'Dat het ecosysteem jarenlang verprutst zal zijn, is een beetje overdreven. De terminologie in het persbericht van het Water schap is zwaar aangezet.' De oevers van de vijvers, die door de werkzaamheden zijn beschadigd, worden zo snel mogelijk hersteld. Open brief Ondergrondse containers aan Albert Hahnweg Beste Harry, Als een van de schrijvers van de brief inzake ondergrondse contai ners op het pleintje in de Albert Hahnweg was ik zeer verbaasd om in dc Soester Courant van woens dag 27 april te lezen dat jij hier niets van weet. Graag help ik je een handje door het registratienummer van onze brief aan het college van B&W van Soest, waar jij toch lid van bent, aan je door te geven. Onze brief is gedateerd op 22 maart 2005. Per brief van 29 maart 2005 is door de afdeling Documentaire Informatie Voorziening namens B&W de ontvangst bevestigd en geregistreerd onder nummer 2005/3709. Met het ontkennen van het be staan van deze brief heb je mij en de mede briefschrijvers aardig te kijk gezet in onze wijk. Velen heb ben ons gevraagd: wat hebben jullie eigenlijk gedaan met de mede door ons ondertekende brief? Is deze wel door jullie bezorgd? Graag verneem ik van je hoe je e.e.a. recht gaat zetten. Met vriendelijke groet, Auke Visser istraat 68 - 1 esdoorn 7 - 1 berk 62 - 1 beuk tuja canadeusis Dest aangevraagde kapvergun- [nieuwbouw basisschool) - 80 n hun belangen te worden ge- ituele vergunning kunnen dit ijk binnen vier weken na deze ar maken bij de afdeling Wijkbe- ructuur van de gemeente Soest, •A Soest, telefoon (035) 609 irmijn van vier weken liggen de rgunningen ook ter inzage op :r, Groen en Infrastructuur in het est. Openingstijden van 8.30 uur lachten bezorging .dien u op woensdag om 00 uur de Soester Courant |og niet in uw bezit hebt, kunt u 18:30 uur naar ons kantoor illen iÈ 6014152). De krant 'ordt dan nog dezelfde avond jabezorgd. Belt u woensdag na 30 uur, dan kunt u uw naam n adres op de band van het ïtwoordapparaat inspreken, we krant wordt dan echter pas ^".onderdagmiddag nabezorgd. oesterberg oor de abonnees in Soes- :erberg is het klachtennum- r. mcr 035-6021841 (C. van ■"Barncvcld). Dat nummer kan woensdag tussen 18; 30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- iter Courant op donderdag na bezorgd. Meer of minder dan veertigduizend bezoekers? Dat is morgen weer de vraag als de klinkers in de Ker- kenbuurt onder slippers, sandalen, laarzen en schoe nen uit het zicht verdwijnen als Soest en wijde omge ving de benen strekken en zich slenterend in beweging zetten. De 29e Oude Ambachtenmarkt staat voor de deur, voor de bewoners van de historische dorpskern letterlijk en figuurlijk. Ambachtslieden, handelaren, horecamensen en particulieren bemannen de honder den kramen. Bezoekers gaan op zoek naar een koopje of flaneren in de menigte. Muzikanten, dansers, een clown en anderen treden op, dieren laten zich bekij ken. Vroege vogels kunnen tussen 5:00 en 7:00 uur in de Schaapskooi van de familie Van de Grift aan de Ferdinand Huycklaan een routekaart ophalen voor een fietstocht langs diverse plaatsen die een relatie hebben met de Tweede Wereldoorlog. Deelname kost 2,50 en na afloop ontvangen de fietsers een bon voor het gratis bevrijdingsontbijt bij het gemeentehuis aanvang 9:00 uur). (GUNNINGEN in met 28 april nei 2005 - 3 berken, 1 conifeer - 1 naaldboom - 1 ceder eik ;st verleende kapvergunningen: nr. 5 - l Betula nigra 6 - 1 Quercus Robur .82-1 Quercus Rubra rvoor aan de gemeente Soest >rdt verleend worden binnen 3 gekapt. 3n tegen het genomen besluit ;ken na verzending van het be- 1 ingediend bij het college van 'ouders van de gemeente Soest, 4 Soest .Even was Robin Agterberg (4) het Stralende middelpunt in de Caro lusschool in Soesterberg. Dat was toen zij als tweehonderdste leer- Jing werd ingeschreven. Een ge beurtenis die temeer opmerkelijk ^Was, omdat drie jaar geleden nog de school onvoldoende leerlingen ^ad overgehouden om gegaran deerd te zijn van voortbestaan. Er noesten juridische mogelijkheden worden benut om zelfstandig te unnen blijven. De maatregelen van toen zijn later teruggedraaid. De hal van de school was bijna te klein om alle leerlingen een plaatsje te geven. Directeur Anneke Ko- ning-Rozemeijer legde de reden van deze feestelijke bijeenkomst uit. De kinderen telden vervolgens tot 190, waarna Robin Agterberg door het opsteken van de laatste tien vingers als tweehonderdste leerling de 200 mocht volmaken. Zij kreeg een speciaal plaatsje: op de 'troon', waar juf Ilona van groep 1 C haar een kroontje met daarop '200' opzette. De vierjarige werd toegezongen, waarna alle kinderen een glaasje fris kregen om een toost uit te brengen. Daarna mocht zij alle kinderen een cadeautje geven: een lachzak. Dat leverde uiteraard hilarische reacties op van de ouders die hun kinderen buiten stonden op te wachten en die een orkaan van uitbundig ge lach over zich heen kregen toen de kinderen naar buiten kwamen. Tweehonderd leerlingen is voor de Carolusschool, die pas vier jaar op de huidige locatie aan de Chr. Huygenslaan is gevestigd, een mijl paal. Na de moeilijke beginperiode is de school nu zelfs te klein gewor den. In afwachting van de aanbouw van twee nieuwe lokalen wordt bin nenkort een noodlokaal geplaatst. 'Dus er zit groei in. We hadden dat niet echt kunnen denken, drie jaar geleden,' zegt Anneke Koning. Het feest voor de tweehonderdste leerling, bijgewoond door directeur Cor Honcoop van de Stichting Ka tholiek Onderwijs, onderstreepte de noodzaak van de geplande uit breiding. Foto: Eemland Pers. 'Proost' roept de vierjarige Robin Agterberg op haar speciale troon die voor haar als tweehon derdste leerling van de Carolus school klaarstond. Directeur An neke Koning toost mee. Het kantoor van de Soester Courant is op donderdag 5 en vrijdag 6 mei gesloten. Leveran ciers van kopij worden niettemin verzocht persberichten zo tijdig mogelijk te mailen of toe te zen den, indien mogelijk bij voor keur vóór vrijdag 14:00 uur. Hetzelfde geldt voor adver tenties, waarvoor de deadline maandag 15:00 uur is. kringloopcentrum VSPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, textiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie obk: www.spullenhulp.nl het mooiste boeket... prachtige rozen en heel leuks voor terras en tuin. bij Jasmijn vind je alles voor een geweldige moederdag Zuidpromenade 9-11 T 035 - 6016877 8 ouehard gouden damesfiorfoge Zwitsers uurwerk Gebogen safferglas 3 ATM waterdicht Champagnekleurige of parelmoeren wijzerplaat Een gezin op weg naar een vakan tiebestemming. Onderweg wordt er een stop gemaakt. Om iets te eten en de benen te strekken. En wat doet het kind? Het pakt een stokje en een steentje en gaat in een plas water spelen. Dat tafe reel is de inspiratie geweest van SRO voor het buitenterrein van Spleasure Centrum in Soest, zegt vestigingsmanager Siern Keijzer. Omringd door een speel- en lig- weide is er aan de achterkant van het complex aan de Dalweg een waterspeelplaats voor kinderen, gevuld met slechts een filmlaagje water. Door het hoogteverschil en taluds ontstaan er allerlei stroom pjes en dat is precies wat kleine kinderen willen. Een watertoren (met borrelbron), een palmboom, 'waterspuwende' dieren en een 'koude douche' completeren de voorziening. Op enkele meters afstand ligt een pierebadje, waarin de waterdiepte oploopt van tien tot veertig centi meter. Het bassin, met een fontein in de vorm van een paddestoel, is vorig jaar al even in gebruik ge weest. Weer iets verderop is een (beach)volleybalveld gecreëerd. Bij goed weer kunnen de bezoe kers van het zwembad dus ook, dankzij de schuifpui, naar buiten. De speelvoorzicningen zijn hoofd zakelijk voor peuters en kleuters, er is geen openluchtbassin, waarin gezwommen kan worden. Uiter aard kunnen ouderen wel gebruik maken van de ligweide. De buitenvoorziening werd don derdagmiddag op feestelijke wijze geopend. Tientallen kinderen lieten een ballon met hun naamkaartje op. Er zouden er nog velen vol gen, want alle basisscholieren uit de gemeente waren uitgenodigd om gratis deel te nemen aan de speel- en spettermiddag. De drukte was dan ook enorm in en rond het zwembad. Rond vier uur stond er bijkans een file bij de rotonde op de Dalweg. Zowel SRO (sinds januari 2002 exploitant) als de gemeente, die eigenaar van het complex is, is blij Tientallen kinderen laten een ballon met hun naamkaartje op. De buiten voorziening bij Spleasu re Centrum is officieel geopend. Foto: Herman van Dam met de buitenvoorziening. Beide partijen koesterden al lang de wens dat er een waterspeel- en doeplaats zou komen. Voor wethouder Harry Witte was het toch wel een beetje vreemd, dat uitgerekend hij bij de officiële opening werd betrokken. Was het Soester Natuurbad niet verkocht in 1990, dan zou de actievoerder nooit de politiek zijn ingegaan en had hij donderdagmiddag wat an ders gedaan. 'Toch denk ik dat we nu blij moeten zijn, dat dit er is', aldus Witte. Met de buitenspeelplaats is een verbouwingsperiode (binnen is er voorheen al een en ander veran derd) van bijna twintig maanden afgerond. Dat wil zeggen: bijna afgerond (zie kader). Vermoedelijk nog dit jaar wordt Spleasure Centrum uitgebreid met een fitnesscentrum. Het ligt in de bedoeling dat Leo en Monique van der Horst van Fysio Fitness Pro- motions aan de Van Weedestraat daar als managers gaan werken. Daarnaast zullen ze er hun eigen fysiotherapiepraktijk vestigen. Exploitant SRO verwacht dat de nieuwe tak van het sport- en recre atiecentrum in oktober open kan. Leo van der Horst gaat vooralsnog uit van januari. Het wachten is op de vergunning, daarna moet het complex aan de Dalweg worden verbouwd en bovendien willen Leo en Monique het liefst tot het eind van het jaar de tijd hebben om hun huidige zaken af te handelen. Het echtpaar en SRO hebben een intentieverklaring ondertekend, maar verder moeten nog veel zaken concreet op papier worden gezet. Dat gebeurt zodra de vergunning door de gemeente is afgegeven. 'Er moet nog veel worden besproken. Voor ons gevoel is het negentig procent zeker dat het doorgaat', houdt Van der Horst een slag om de arm. Hij en zijn vrouw stellen als voor waarde dat alle medewerkers mee gaan naar de Dalweg. 'We willen daar op dezelfde manier kunnen doorgaan als dat we nu hier wer ken, ook qua sfeer. We willen het netjes geregeld hebben en voor komen dat de klanten ineens met een hoge prijsverhoging worden geconfronteerd.' Het echtpaar Van der Horst is al tweeëneenhalf jaar in gesprek met SRO. Al snel gingen de geruch ten door Soest, waarop Leo en Monique besloten in hun nieuws brief een en ander uit de doeken te doen. Het verhaal dat beiden zouden stoppen, is uit de lucht ge grepen, zegt Van der Horst stellig. 'We gaan in ieder geval door, of daar of hier.' De twee fitnesstrainers zijn ook fy siotherapeut en zien aan de Dalweg mogelijkheden om hun praktijk verder uit te breiden. Daarvoor zullen ze ruimte huren in Spleasu re Centrum. Voor wat betreft de fitnessruimte treden ze, als alles doorgaat, in dienst van SRO. De nieuwe fysio- en fitnessruimte komt te bestaan uit twee verdie pingen. Heijlijgers zal daarvoor de huidige spiegelzaal (links van de hoofdingang) gaan verbouwen en uitbreiden naar buiten. Zodra een en ander is gerealiseerd, meent SRO het concept voor Spleasure Centrum te hebben gecomple teerd. juwelier Vim Wcedcstraa! 145, Soesl - Telefoon (035) 602 06 2(1 "S Het televisieprogramma 'Hoe schoon is jouw huis?' inspireerde drie ouders van leerlingen van de openbare Wethouder De Haan- school in Soesterberg tot de vari ant 'Hoe schoon is jouw klas?' Na een inspectiebezoekje kregen de scholieren ruimschoots dc gele genheid hun lokaal er pico bello uit te laten zien. Vorige week kwam het 'Spie en Span team'bestaande uit Sandra van der Burgt, Manon Fruyt van Hertog en Patricia van Schaik, te rug om de resultaten te beoordelen. Groep 3 van juf Maaike Brouwer werd tot winnaar uitgeroepen. Het Spie en Span team heeft niet alles aan dc leerlingen en de leerkrach ten overgelaten. Na een 'overval' gingen de dames eerst zelf aan de slag met schoonmaakspullen, em mers en handschoenen. Zo namen ze alle klaslokalen onder handen, en zij niet alleen, want kennelijk werkte hun schoonmaakdrift aan stekelijk. Iedereen stak de handen uit de mouwen, de één wat enthou siaster dan de ander. Er waren kin deren die het zo leuk vonden, dat ze echt niets oversloegen. Stoelen, kasten, ramen en de piano wer den flink aangepakt en de goudvis kreeg schoon water. Het schoonmaakteam maakte de afspraak dat de lokalen voort aan bijgehouden zouden worden. Vorige week kwamen de Spie en Span-ners min of meer als verras sing opnieuw naar de school om te beoordelen of de lokalen inder daad nog schoon waren. Groep 3 had het meest z'n best gedaan en werd daarvoor beloond met nieuwe plantjes voor de klas en een versna pering voor iedere leerling. door Maijan Haak Het is eindelijk zo ver. We hebben een huis!!! Op een prachtige plek in Soest. En nog gemakkelijk be reikbaar vanuit Baarn ook. Juli- analaan 8S, op twintig meter af stand van de Eng. Er zal heel veel moeten gebeuren, want op dit mo ment ziet het huis er op z 'n zachtst gezegd niet erg inspirerend uit. Maar het is groot genoeg en vrij staand. Op de Eng is altijd van al les te doen. Neem nu de vrijmarkt op Koninginnedag en de kermis. Als er niet iets officieels te doen is zijn er wel voetballende kinderen oj volwassenen. Er wordt een ballon opgelaten of er zitten gewoon wat mensen te picknicken. Een cen trale levendige plek in Soest. Als je gast bent in het hospice zal je niet het gevoel hebben ergens wegge stopt te zijn op een plek waar nie mand last van je heeft. Toch is het tegelijk ook een heel rustige laan met veel ruimte. Goed bereikbaar en ook 's avonds veilig voor vrij willigers. Niet te ver weg bij onze thuiszorgleverancier Daelhoven. Perfect dus voor het hospice. We hebben direct een brief met een uitnodiging in de bus gedaan bij de omwonenden. Binnenkort organiseren we een voorlichtings avond voor de buurt om te vertel len wat we precies van plan zijn. Voor de buurt zal er weinig te mer ken zijn van het hospice. Maar het is wel belangrijk om van tevoren heel helder over wat er wel gebeurt. We zijn natuurlijk ook geen gewo ne nieuwe bewoners. En wie weet Zijn er mensen in de buurt die wat voor het hospice willen betekenen. Een goede buur is altijd handiger dan een verre vriend. Het is ook heel onwezenlijk dat hel nu eindelijk zo ver is. Het heeft iets weg van de geboorte van een kind Je leeft er naar toe, maar als het er is moet je veel meer omschakelen dan je had gedacht. Bij mij was dat tenminste zo. Dat merk je ook bij onze werkgroep. We zijn al een hele tijd met de voorbereidingen bezig. Twee jaar is voor een hospice mis schien niet lang. Maar wij zijn erg ongeduldige mensen. En de laatste maanden werd dat er niet beter op. Nu is het dan zover en moeten we toch aan de gedachte wennen dat er een heel nieuwe fase in onze acti viteiten aangebroken is. Tot nu toe was het een idee, waar ieder zo zijn eigen beelden bij had. Nu is het re aliteit, een plek in Soest, een huis waar je naar toe kunt gaan. Nu zijn hetgeen plannen meer, maar werk in uitvoering. Het eerste dat we gaan doen is met de architect het plan voor de ver bouwing maken. We denken niet dat er uitgebouwd hoeft te wor den. Maar binnen zullen er heel wat aanpassingen nodig zijn. Al les draait natuurlijk om onze aan staande gasten. De vier kamers die voor hen bestemd zijn moe ten op een zo gunstig mogelijke plek in huis worden gerealiseerd. De rest vult zich dan vanzelf in. Drukke tijden dus, waarbij we ie dereen in zullen schakelen die iets kan of heeft dat we nodig hebben. We hebben ook niet alleen haast omdat we zo ongeduldig zijn. Er melden zich nu al mensen die ho pen nog gebruik van het hospice te kunnen maken. Opschieten is dus geen luxe, de schouders eronder en aan de gang, is het parool. Marjan Haak is voorzitter van de initia tiefgroep voor het Hospice Soest-Baarn. Het hospice is bereikbaar via secretaris Jenny Sanders, 035-60.16.058, of info@hospicesoest.nl. De leerlingen van de schoonste klas, 3 C, van de Carolusschool met rechts de leden van het Spie en Span team en links juf Maaike Brouwer. Foto: Eemland Pers. De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- zen en lampen vervangen, stop contacten herstellen, rolgordij nen gangbaar maken en lekken de kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,00 in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus 4,00 wor den betaald. Ook eventuele bijkomende ma teriaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de ouderen desgewenst ook door naar hulpverleningsadresscn. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. N.B. Soesterberg heeft een eigen hulpdienst. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, 88 6023681. Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152

Soester Courant | 2005 | | pagina 5