Cultuur Festival Soest 'Laat je inspireren' Programma zaterdag 21 mei betalen Deelnemers kunstmarkt Cultuur Festival Soest lotors Soest ^rrr^VOENSDAG 11 MEI 2005 PAGJMa lomp én tijd! 14.745,- SOESTER COURANT PAGINA 11 T4.1d=IF,UI official Forddealer official Forddealer Het derde Soester Cultuur Festival op zaterdag 21 mei, waaraan veel kunstenaars en uitvoerenden hun medewerking geven, zal weer veel Een groot aantal zeer gevarieerde optredens speelt zich ook dit jaar weer af in de muziek tent op de Kunstmarkt. Naast de uitvoeringen zullen er speciale evenementen plaatsvinden die belangstelling trekken. Op een gezellig ingerichte Raadhuisplein vindt van 11:00 uur tot 16:20 uur een groot 'Freedom Concert' plaats, waar aan grote Big band-, dixy- en harmonieorkes ten meedoen. De Schotse Pipe-band Beatrix zal tijdens de officiële opening om 11:00 uur een uitvoering geven. Zeer noemenswaardig is de deelname van de schitterende band 'Zinnober' uit Soest-Duitsland met Iers/Keltische muziek. De Witte Boerderij staat in het teken van diver se kinderuitvoeringen en activiteiten, waaronder een workshop 'Hits for Kids' o.l.v. Majel Lusten- houwer ('Kinderen voor Kinderen') met een live optreden op het buitenpodium. Een Oud-Hol landse kinderdraaimolen staat op de binnenplaats van de boerderij klaar om de kinderen gratis met enkele rondjes te vermaken. In de Raadzaal wordt een koffieconcert gegeven met medewerking van The New Venture Con- sort o.l.v. onze plaatsgenoot en componist Jean van Vugt, diverse koren, een Soester poëziecon- cert en afsluitend de tweede Soester Schuberti- ade. Op het Raadhuisplein barst 's avonds vanaf mei t m 21 mei gaan. Wie namelijk na 1 juli BPM af te dragen 15.945, 450, 450 200,- 500,- 17.545,- 7- 2.300,- /- 500,- bezoekers inspireren. Talrijke ver enigingen en individuele artiesten hebben zich voor een diversiteit aan uitvoeringen ingeschreven. 20:00 uur een groot popconcert los: 'Springpop 2005'. Alle programma-onderdelen tijdens het Cultuur Festival zijn voor belangstellenden kosteloos te bezoeken. Een prachtige gelegenheid om ken nis te nemeti van de vele facetten van kunst en cultuur in ons dorp. De organisatie is bijzonder verheugd dat, naast de Rabobank en drukkerij Esed, Latei project-ontwikkeling uit Amersfoort' substantieel sponsor is geworden van het Cul tuur Festival in Soest. Dit jaar mag zijnaast de bekende subsidie gevers ook het VSB-fonds verwelkomen. Het Cultuur Festival wordt, verder gesteund door de gemeente Soest, het KFHeinfonds en het Prins Bernhard Cultuurfonds, met speciale dank aan de heer en mevrouw J.A. Smeeing en alle vrijwilligers. Fantatisch, mede hierdoor kan het Cultuurplatform dit festival or ganiseren! Programmadetails, met alle optredens en tijden, treft men ook aan in het festivalboekje, dat op het Cultuur Festival voor iedereen klaar ligt. Het boekje zal ook op diverse punten in Soëst ver krijgbaar zijn. Informatie: Stichting Cultuurplatform Soest, Prunuslaan 2 3768 BH Soest, ,60.19.815; cultuurplatformsoest@planet.nl. RAADHUISPLEIN 'Freedom Concert' 11:00 officiële opening: Freedom Concert m.m.v. The Beatrix Pipe-Band. 11:40 harmonisch symfonieorkest Odeon. 12:30 PVO Big Band Blow. 13:20 'The Hammerfield Stompers', dixiland 14:10 Harmonieorkest Crescendo uit Baarn. 15:00 Koninklijke Amersfoortse Muziek Vereniging. 15:40 Gastoptreden: 'Zinnober', Iers-Keltische muziek door een superband uit Soest-Dld. RAADZAAL 11:30 openingskoffieconcert m.m.v. Jean van Vugt en The New Venture Consort. 12:10 Chorus Line. 12:50 Soester poëzieconcert (SLAS). 14:00 Soester Kamerkoor Tourdion. 14:45 Soester Byzantijns Kleinkoor. 15:30 JudiGor, 'Shirili', oude Hebreeuwse liederen. 16:15 2e Soester Schubertiade Muziekkring Eemland/Cenakel Cultuur. KUNSTMARKT (achter het gemeentehuis) 11:30 accordeonvereniging 'Animato'. 12:10 Marijke te Vaarwerk met Ierse ballads. 12:50 Artishock Sessieband. 13:50 'Zinnober', Iers-Keltische muziek door een superband uit Soest-Dld. 14:30 Muziekschool Soest, 'De Vulkaanband'. 15:15 jazz met Perron 5B. 15:45 Rotary-Shantykoor 'De Eemlandvaarders'. 16:30 Trio Rosamint Faas. KUNSTLEZINGEN (commissiekamer 0.01) 13:00 kunstlezing galerie 'De Ploegh', Wim Jonkman: 'Beeldende kunst en steendruk'. 14:00 kunstlezing galerie'Anna Paulownahuis', Birgitt Busz: 'Panic in Paradise'. 15:00 kunstlezing galerie 'De Steenlinde', Jobs van der Dussen: 'Kunst in steen'. DE WITTE BOERDERIJ (uitvoeringen) 11:45 streetdanceballet (podium) m.m.v. Balletschool Sylvia. 12:00 workshop djembé (binnen), groep 5-8, m.m.v. Muziekschool. 12:45 djembé uitvoering (podium). 13:15 'Hits For Kids', workshop, groep 3-6, via inschrijving (binnenzaal) m.m.v. Majel Lustenhouwer. 13:15 Vulkaanband Muziekschool (podium). 14:05 'Hits For Kids' (podium). 14:25 circus Idea (podium). 14:50 jeugdtheater Antares, m.m.v. Idea (podium). 15:15 workshop clipdance, groep 7-8, m.m.v. Idea (binnenzaal). 16:05 uitvoering clipdance (podium), m.m.v. clipdancegroep Idea. WITTE BOERDERIJ (activiteiten) 12:15-16:00 knutselactiviteiten, o.a. schilderen, t.b.v. actie 'Zomer-schoon' i.s.m. Balans. 12:15-14:00 Oud-Hollandse, kinderspelen, i.s.m. Balans (evenemententerrein). 13:15-14:00 workshop vlieger maken, groep 6-8, o.l.v. Idea. 14:45-16:30 'Open zeil', circusmateriaal uit proberen, o.l.v. Idea. 12:00-16:30 Oud-Hollandse kinderdraaimolen. 12:00-16:30 tekenclub Artishock. 11:30-16:30 ijssalon Nieuwerhoek. 11:30-16:30 Broodje van Toontje. RAADHUISPLEIN, 'SPRINGPOP '05', "20:00-24:00 Vele optredens met o.a. Laagland, Exposure, Samantha, Lubricant en vele anderen, m.m.v. bar Toon van der Linden en snack-wagen Riant. Soest (hoek Dafweg). w.ford-eemlandmotors.nl Atelier-2, Soest, beelden Jette Bakker, Cothen, keramiek Balans, Soest, graffitidemo Marlies ter Beek, Soest, schilderijen Janine Bosma, Oudewater, schilderijen Trudy van den Brink, Baarn, schilderijen Broekhuizen «Sc Heij, Wijk bij Duurstede, olieverf Cabrio, Soest, informatie G. Clijsters, Hilversum, beeldhouwwerk Cultuurpunt, Soest, info Cultuur Festival Engelien Dam, De Meern, sculpturen Vannessa Dorrestein, Soest, sieraden John en Didi van Draanen, Koog, keramiek E. van Eijden-Calis, Hilversum, keramiek P. Eras, Hilversum, beeldhouwwerk Essa, Soest, schilderijen Ingeborg Frank, Amsterdam, tasjes Tonny Fugers, Soest, aquarellen Galerie Lydie Wind, Soest, sieraden Corrie Goedvolk-Mathu, Hoogland, sieraden Jean Groenendijk, Lexmond, sculpturen Margriet de Haan, Soest, aquarellen Anna Helmond, Amersfoort, schilderijen Historische Vereniging, Soest, genealogie Betty Hooftman, Baarn, schilderijen W. Hoogstadt, Utrecht, aquarellen Joke Jacobs, Den Bosch, keramiek Marianne Keijman, Tiel, vazen Valentine Kooijman, Montfoort, keramiek Els Kok, Hilversum, wolvilt Rita Kuppens, Leusden, keramiek Imelda Lavaleije, Soest, zeefdrukken i Anne van der Meiden, Neerijnen, schilderijen Ned. Lapidaristen Club, Soest, sieraden G. Neurink-Dijkstra, Vinkeveen, schilderijen Inge Nijhof, Baarn, beelden Dik van Oers, Hilversum, houtsculpturen H.J. Olijdam, Nuenen, houtdraaiwerk 'Passepartout', Soest, schilderijen C.J. Postma, Soest, zijde Tiny de Rooij, Baarn, schilderijen Roxenart, Soesterberg, schilderijen i Fred Schilder, Soest, foto's Herman Schoenmaker, A'foort, metallieken Koos Snijder, Amersfoort, beelden Marja Stekhoven, Den Haag, keramiek A. Stachowicz, Diemen, schilderijen Stichting Wereldwinkel, Soest, diversen Jacqueline Tijssen, Nieuwegein, keramiek Henk Timmermans, Maarssenbroek, beelden Liesje Vaz Dias, Beek en Donk, beelden E. Veldhuijzen-Sterk, Baarn, knipkunst Harm Visser, Soest, schilderijen Ineke van Vliet, Utrecht, keramiek/brons M. van Vloten, Soest, sieraden Inger Vonkeman, Hilversum, ikat stoffen Ineke de Vroede, Baarn, schilderijen Agnes Wassenaar, Amersfoort, keramiek S. van Waveren, Nieuwegein, keramiek Ineke v.d Wetering, Hilversum, schilderijen P.A. van Zijderveld. Soest, sieraden

Soester Courant | 2005 | | pagina 11