ES I Ibé plaaggeest voor slordig WZ'49 Grootmeesters winnen schaakfestival LTC geeft regie uit handen 't Vliegdorp nog steeds in race Knickerbockers gooit tactiek m en verslaat Diamonds Sporthal Beukendal even 'Arena van het sentiment' Luinge en Ponk actief op penaltykampioenschappen Open dag boogschutters Bentinck Fonds op 21 mei PAGINA 16 jen geldig van 14 mei 2005 WOENSDAG 11 MEI 2005 Groenwitten zijn snel klaar met de nacompetitie SOESTER COURANT PAGINA 17 fl van der meer k Lanlf •m - SOFTBAL Red Stars viert 40-jarig bestaan BASKETBAL Eric de Haan mist top een haar vierde toernooizege SCHAKEN Soest tweemaal tegen Concordia V OETBALzondag KORFBAL BASKETBAL VOETB AL-zondag ATLETIEK Tennissers afhankelijk van concurrenten TENNIS Regen en storm deren KVO niet bijTerLeede Soesterbergers maken 0-2-achterstand goed: 2-2 Eén goed kwart voldoende voor dames Red Stars Pingels dit jaar bij 't Vliegdorp VOETBAL Begeleidingsstaf SEC compleet Edgar Cukier Klachten bezorging Soester Courant li 99 s VO E T B AL-zaterdag v. dubbele confrontatie tussen {yZ'49 en Flamingo uit Amster- jioi is op een ware catastrofe uit kopen voor de formatie van trai- .lf Ronald Heerschop. Op hemel- tftsóag werd de uitwedstrijd al gloren met 5-2, twee dagen later ird het aan de Eemweg 2-4. jjb de 5-2 in de hoofdstad viel ^le tornen. De Amsterdammers 'aren balvaardiger en trefzeker. wat er bij de Soesters aan .brak. Ferry de Smalen en Gijs $ap kregen goede kansen maar gen keer op keer. De thuisclub vij tijd en wijle Braziliaans voet- speelde, liet zien hoe dat wel -est. Ibé verschalkte doelman Jjical Kamerbeek tweemaal. Na •e rust werd het door dezelfde jder nog erger nadat hij diverse :0 Eloy Kok gedold had. En •>jat Schaap en Patrick Dorrestein hadden tegen gescoord stond jeen onoverbrugbare score op het bord die de return in Soest eigenlijk j overbodig maakte. Uswaar Heerschop anders over lét: 'Ik zie nog wel kansen. Als je ziet hoeveel kansen wij gemist iben, dan moeten er toch wel gelijkheden liggen. Maar dan gier wel beter verdedigd moeten inden'. iiierdag kwam Flamingo, de club „ernaar één seniorenelftal en to- üjI geen jeugd heeft, pas vijftien jinuten voor de aanvang op de Eemweg aan. Zonder warming- werd cr aan het duel begon ia. WZ'49 had Saddy de Koning ai Alemdar Kurt weer terug in de basis. Zeki Kurt moest afhaken tegens een gekneusde rib. Aanvallen Fel maar niet stormachtig was de Jadendrang van de Soesters te noe- f-ÏÏAJÊ men. 'Aanvallen, maar niet te mas saal. We mochten geen risico ne men', aldus Heerschop die lijdzaam moest toezien dat nadat Schaap in de 7e minuut de 1-0 in de touwen had gejaagd, toch de gevreesde te gentreffer kwam. Weer was het Ibé die Kamerbeek het nakijken gaf, de hele defensie keek naar de bal en gaf de behendige aanvaller de kans om de bal met de borst binnen te lopen: 1-1. Schaap bracht even daarna de hoop weer terug bij de 125 toe schouwers met zijn tweede, zodat de ploeg van Heerschop tijdens de thee nog even een voorsprong mochten koesteren. Na de hervat ting was het Flamingo dat offensief opende. Het team, louter bestaande uit Ghanezen, bestookte het heilig dom van Kamerbeek. De verdiende gelijkmaker kon dan ook niet uit blijven. Zelfs een rode kaart voor de Amsterdammers bracht geen voordeel voor WZ'49. Sterker nog, de gasten bleven aandringen. Nog tweemaal werd het net gevon den: 2-4, waarvan de laatste er een was om van te smullen. Diagonaal rekte het leder de touwen. 'Streep' Kamerbeek die de laatste drie duels maar liefst veertien goals om de oren kreeg. 'Die laatste was een streep.' De geplaagde doelman die volgend seizoen bij WZ'49 blijft, was teleurgesteld: 'We zijn er best voor gegaan. In de rust zagen we het nog helemaal zitten. Maar zo spelend horen wij niet in de eerste klasse thuis'. Heerschop was het hier roerend mee eens. 'Daar maken wij geen recht op'. Over de wedstrijd: 'De eerste helft speelden wij niet slecht. We gaven geen kansen weg. Maar ja, als je zelf de kansen niet benut, wordt het moeilijk. De tweede helft Kansen kreeg VVZ'49 voldoende, maar het kan nog veel leren van de doeltreffendheid die Flamingo aan den dag legde. De ploeg van Gha- nese voetballers klopte de Soesters tweemaal. Foto:- Foto Bell was beduidend minder, en de ge lijkmaker was het breekpunt. Toen gingen de kopjes hangen.' Ries Brouwer, de man die aan de Eemweg de accommodatie ver zorgd, streek met sip gezicht de vlaggen, maar was nuchter. 'Over twee wedstrijden hebben we terecht verloren. Dus geen promotie. Lie ver boven in de tweede klasse dan een klasse hoger weer onderaan bungelen. Trouwens we hebben het materiaal en geld niet voor de eerste klasse', aldus de clubman in hart en nieren. Het heren softbalteam van De Knickerbockers trof vrijdag aan de Bosstraat een Diamonds dat goed uit de startblokken kwam. De wedstrijd was twee innings op weg, toen de Soesters tegen een achterstand van vier punten aan keken. Op de worpen van de trage pitcher sloeg De Knickerbockers hoofdza kelijk hoge ballen en die waren een makkelijke prooi voor de veldmen sen uit Nieuwegein. Voor coach/catcher Leo van Laar was dat het gegeven om van tactiek te veranderen. Hij gaf zijn slagmen sen de opdracht om stootslagen neer te leggen en dat bleek te wer ken. Diamonds had geen antwoord op deze slagen en in één inning scoorde De Knickerbockers tien punten. Door het goede veldwerk van de thuisclub kwam de voor sprong niet meer in gevaar: 21-7. Dames De dames moesten donderdag hun meerdere erkennen in Almere. De Soestersen kwamen niet tot slag werk, dat de tegenstander kon verontrusten. Een uitzondering hierop vormde Sophie Nauwelaerts die een slaggemiddelde van 1000 liet noteren. Maar Almere raakte de ballen veel beter en won onbe dreigd met 3-13. Sporthal Beukendal wordt in het pinksterweekeinde omgetoverd tot 'Arena van het sentiment'. Met ongeveer tweehonderd oud-leden en de 170 huidige leden viert bas ketbalvereniging The Red Stars op zaterdag 14 en zondag 15 mei het veertigjarig bestaan. Zo'n 130 ex-leden van de club komen de hele zaterdagmiddag in actie, zoveel mogelijk met ploeg-, makkers van toen, om tegen andere voormalige clubgenoten te spelen. Onder hen ook mensen van het eerste uur. Aan de hand van dj Kees van Amersfoort maken honderden basketballers 's avonds tijdens een besloten feest een muzikale reis door de afgelopen vier decennia. De volgende morgen neemt de jeugd bezit van de sporthal aan de Beukenlaan, enkele uren later gevolgd door de senioren. De onderlinge wedstrijden tussen gemixte teams (tegelijkertijd is er ook een receptie voor genodigden) vormen de opmaat naar de reü nie (aanvang 15:00 uur) en een after party, terwijl de jeugd en de kinderen van (oud)leden zich dan kunnen vermaken tijdens het kids- festijn in de hal. s de Haan net niet ge- Bukt om voor de vierde keer het piweekendtoernooi van het Soester jachaakfestival te winnen. In de Piotpartij ging hij in de tijdnoodfa- Pe in de fout tegen Normunds Mie- |2fs. De Est kwam daardoor, samen Iniet de Rus Vladimir Epishin, als winnaar uit de bus. |De twee grootmeesters sloten de I2es ronden in het Gilde huis af I met 5,5 punt. In de vijfde ronde speelden ze zondagmorgen tegen P elkaar. Het tweetal ging elk risico I uit de weg en maakte snel remise. I De Haan, die in de derde ronde op zaterdag een half punt had la ten liggen, kon daardoor langszij komen. Op dat moment was inter national Eelke Wiersma door een tweede nederlaag reeds afgehaakt in de strijd om de eindzege. Het Soester Schaakfestival kreeg een spannende ontknoping met drie kanshebbers op de eindzege. Epishin won gemakkelijk van een mindere tegenstander, maar Miezis en De Haan maakten er een opwin dende partij van. Miezis leek een beslissende aanval te hebben, maar werd verrast door een uitval van De Haan. Het lid van de Soester SchaakClub won een toren, maar kon zijn voordeel vanwege tijdnood niet uitbuiten. De twee enige grootmeesters van het deelnemersveld wonnen zo doende het festival en werden daarmee toegevoegd aan het rijtje van buitenlandse winnaars, onder wie Barsov, Rytshagov en Kaba- tianski. De organisatoren stelden enigszins teleurgesteld vast dat een hoofdprijs van duizend euro ken nelijk niet toereikend is om meer grootmeesters te lokken. Rapidtoernooi Voor de oorlog was het toenmalige! Hemelvaartstoernooi van de Soes-' ter SchaakClub een landelijk hoog aangeschreven evenement. Wereld kampioen Max Euwe deed destijds mee aan de meerdaagse vierkamp. Ook Prins, Kmoch, Spielmann en Tartokower schoven aan in Soest. Na de oorlog verloor het toernooi zijn landelijke uitstraling, en werd het een eendaags rapidtoernooi. Dat snelschaken staat ook nu elke hemelvaartsdag nog op de agenda. Na drie dagen schaken kwamen een Est en een Rus als winnaar uit de bus. Ze moesten de hoofdprijs en de tweede prijs samen delen. Foto: Herman van Dam Soest zal zich ten koste van Concordia moeten plaatsen voor de finale van de nacom petitie. Zaterdag 14 mei spelen de blauwwitten om 18:00 uur op de Bosstraat-Oost de eerste wedstrijd, de return in Hillegom is twee dagen later om 14:30 uur. Concordia schakelde in de eer ste ronde HSV uit (4-2-winst en 3-3). De winnaar van Soest en Concordia speelt zondag 22 mei op neutraal terrein de eindstrijd van de nacompetitie. In dit duel is er één startplaats voor de eer ste klasse te verdienen. Als Soest de finale haalt, wordt dat de laatste wedstrijd van Jordie Brouwer voor de blauw witten. De spits volgt Richard Pietersen die in Woerden gaat voetballen. Dat brengt het aantal vertrekkende spelers bij Soest op zeven. Naar verluidt keert Jelle Huizenga terug op de Bosstraat-Oost. Vorige week donderdag werden ze ven ronden gespeeld. Na zes beur ten waren er drie koplopers. Van hen verloor Piet van Eijndhoven in de zevende ronde. De twee overge bleven kandidaten Carl Wüstefeld en Hugo van Hengel zaten tegen over elkaar. Er kwam een remise achtige stelling op het bord, wat zou betekenen dat ze de eindzege met nog twee andere schakers zou den moeten delen. De koplopers besloten voor de eeuwige roem te gaan en na een hevige strijd kwam die bij Wüstefeld terecht. LTC Soestdijk heeft de regie in de derde klasse uit handen moeten geven. Kansloos zijn de tennissers nog niet als het om de titel gaat, maar ze zijn afhankelijk geworden van de concurrenten. Én dat zijn er nogal wat. TIJS en De Manege beschikken over de beste papieren voor een ticket naar de tweede klasse. Deze twee teams komen nog tegenover elkaar te staan, en vinden ook het sterke Shot nog op hun weg. Aan de Schrikslaan blijft de hoop levend dat dit drietal elkaar dwarsboomt. Als Soestdijk, dat alleen nog de zwakke broeders treft, flink uit haalt, kan er met behulp van een calculator wellicht toch een kam pioenschap uitrollen. In de afgelopen week liep Soest dijk achterstand op. Het speelde op Hemelvaartsdag het restant van de wedstrijd tegen De Ma nege, die in april bij een 2-2 stand was onderbroken. Daar had Ka ren van Koningsbruggen destijds geen rekening mee gehouden en zij moest zich vanwege vakantie laten vervangen op de baan, net als de nog steeds geblesseerde Arjan de Bruijn. Ofschoon de kracht van Soestdijk in de dubbels ligt, verloor het met 3-5 van de Apeldoorners die tot dusver alle duels in winst omzetten. Zondag sleepte Soestdijk een ge lijkspel ujt het vuur tegen TIJS dat daarmee het eerste wedstrijdpunt verloor. Deze ploeg wordt gevormd door allemaal beloftes die tot de top twintig (t/m 16 jaar) van Ne derland behoren. Zoals Aijan Pas toors die deze ranglijst aanvoert bij de jongens. Soestdijk weerde zich kranig tegen de aanstormende ta lenten, van wie er sommigen een dag eerder waren teruggekeerd van een ITF-toernooi in Turkije. Winst was er voor Lianne Brohl- man en Taco Koelewijn in de sin gles. Het tweetal won samen ook de eerste mix, terwijl Brohlman met Nanda Reems het dubbelspel binnenhaalde. Knap was de 4-4 op zich, maar volgens Brian Reijngoud had er meer ingezeten. 'We hebben het laten lopen, in de tweede mix hadden we kans op de winst.' Geen excuus Hij wilde beslist niet een excuus zoeken in de afwezigheid van Van Koningsbruggen op donderdag ol in de blessure van De Bruijn. 'Het viertal dat op de baan stond, heeft het niet gered. We hebben het laten lopen, met name ik zelf.' Het optimisme hebben Reijngoud en zijn teamgenoten nog niet la ten varen. In de wetenschap dat de andere kanshebbers elkaar het sportieve licht niet in de ogen zullen gunnen, rekenen ze er een beetje op dat alle teams nog punten laten liggen. Van belang is dat De Manege minimaal een keer gelijk speelt of verliest. En dan nog zal Soestdijk na Pinksteren van leer moeten trekken tegen Daisy (uit), Barneveld (thuis) en ETC (uit). Winnen met 6-2,7-1 of liever nog 8-0 kan LTC in kansrijke positie manoeuvreren. Maar dan nog blijft het afwachten wat de andere top- ploegen doen. Stevige regenbuien en stormach tige wind hebben KVO niet uit het veld kunnen slaan. Goed korfbal was onder de omstandigheden niet mogelijk, maar de uitwedstrijd te gen Ter Leede, van belang voor de tweede plaats, werd gewonnen: 5-9. In de eerste helft speelden de Soesterbergers tegen de harde wind in. De schade beperken, was het parool. Toch kon niet worden voorkomen dat de Leerdammers een 4-2-voorsprong namen. Met een strafworp en een afstandschot poetste Folko de Raad die weg. Zonder tot fraai spel te komen, buitte KVO na rust het wind- voordeel uit. De laatste twee tref fers kwamen op naam van Joost Stroomsma die,zijn goede inval beurt extra kleur gaf. KVO speelt over anderhalve week de laatste wedstrijd van de compe titie. Aan de Kerklaan komt kam pioen Huizen op bezoek. VOETB AL-zaterdag Ondanks dat een kwartet basis spelers niet inzetbaar was, heeft 't Vliegdorp promotie nog steeds binnen handbereik. Het eerste duel in de nacompetitie, thuis met Delta Sports'95, eindigde onbe slist: 2-2. Zaterdag valt in Amers foort de beslissing. Na de 9-0-nederlaag tegen CDN werd het roer omgegooid bij de Soesterbergse club. Ten opzichte van dat duel waren Sander Waare en Olaf van Amstel weer terug in het elftal en werd ditmaal Remco Ringers, de keeper van het vierde, ais vervanger van de eerder gebles seerd geraakte Chris van den Hoek onder de lat geposteerd. Verder werd Marco van Rijn van stal ge haald en zouden twee andere 'nieu welingen', Eny Tammer en Sylban Ditmar, invallen. De eerste helft was rommelig. Delta Sports zette druk en benutte twee van de drie kansen. Dekkingsfou- ten van 't Vliegdorp waren er de oorzaak van. De ploeg kreeg zelf ook mogelijkheden. Van Amstel stoof alleen op het doel af. Toen In een wedstrijd om des keizers baard hebben de dames van Red Stars met 57-43 van Zoebas ge wonnen. De Soester hekkenslui ter en de nummer voorlaatst uit Zoetermeer hielden elkaar drie perioden in evenwicht en met een stand van 38-38 werd aan het •laatste kwart begonnen. Daarin was Red Stars op het verdedigend vlak ineens zeer scherp en speelde het bovendien veel fraaie breaks. Zo werd een teleurstellende tweede competitiehelft winnend afgesloten. Dankzij een goede eerste compe- titiehelft waren de vorig jaar ge promoveerde basketbalsters al zeker van handhaving in de ray onklasse. hij wilde uithalen, stuitte de bal op een polletje. Vijf minuten na rust scoorde van Amstel toch. Joey Knaapen werd net buiten het strafschopgebied neergelegd en dus kon Van Am stel aanleggen voor zijn specialiteit: de vrije trap. Met precisie krulde hij de bal om de muur heen, in de verste bovenhoek van het doel. 't Vliegdorp, dat gedurfd aan de tweede helft was begonnen, ge loofde weer in een goed resultaat en bleef druk uitoefenen. Het ge volg was een serie kansen. Delta Sports speelde afwachtend en kwam er sporadisch gevaarlijk uit. De spanning nam toe, ook voor de selectie van Cobu Boys, die zaterdag een kijkje kwam nemen in Soesterberg. Duidelijk werd dat 't Vliegdorp het voor het zeggen had. De verdiende gelijkmaker viel een kwartier voor tijd. Uit een hoekschop van Waare kopte invaller Ditmar de bal in het doel. 't Vliegdorp kreeg zelfs moge lijkheden op de overwinning en die zou evenmin onverdiend zijn geweest, maar gescoord werd er niet meer. Dat betekent dat alle drie ploegen nog kans maken op promotie. Delta Sports ontvangt zaterdag Cobu Boys. Op zaterdag 21 mei gaat 't Vliegdorp naar Cobu Boys in Amersfoort. De winnaar van de driekamp promoveert naar de vierde klasse van het zaterdag voetbal. Foto: Foto Bell 't Vliegdorp nam de eerste horde in de nacompetitie voor de helft. Na het gelijkspel hebben de Soes terbergers promotie nog steeds in eigen hand. De zondagselectie van SEC heeft de begeleidingsstaf voor volgend seizoen compleet. Hoofdtrainer René Ribberink krijgt gezelschap van drie nieuwe assistenten: kee perstrainer Rob Brink (ex-AG- OW), elftalleider Jan van Rees en verzorger Charles Roest. Verder zijn Rob Brink, Ries Brons, Jan Windhouwer, Dave van Leijenhorst en Rob Pouw ook na de zomerva kantie weer van de partij. In de oudste marathon van Neder land (Enschede) stonden zondag twee Pijnenburgers aan de start voor de halve afstand. Op het licht glooiend parkoers over 21,1 kilo meter kwam Edgar Cukier goed uit de voeten. Hij liet een eindtijd van 1.33.30 noteren. Zijn clubgenoot Sjaak Vreugdenhil had 65 tellen langer nodig. Doelman René Ponk van FC Utrecht gaat het woensdag 18 mei de finalisten van de Soester pe naltykampioenschappen moeilijk maken. Roelof Luinge, scheids rechter in het betaald voetbal, zal erop toezien dat alles volgens de regels verloopt. De titelstrijd vanaf de stip rouleert ieder jaar van locatie, vindt voor de zesde keer plaats en is dit jaar (voor het eerst) georganiseerd door 't Vliegdorp. De voetbalclub maakt daarvoor gebruik van sportpark Kerklaan in Soesterberg. De kleed kamers van KVO zijn beschikbaar en 't Vliegdorp zet tenten op om bezoekers te kunnen ontvangen. De vijf lokale clubs hebben al in terne voorronden achter de rug. Per leeftijdsgroep (F-pupillen tot en met A-junioren) mogen ze vijf specialisten afvaardigen. Vanaf vijf uur wordt er volgende week woensdagmiddag op doel gescho ten. Na bijna duizend pingels is het tijd voor de finale. Ponk neemt om 19:00 uur plaats tussen de palen en krijgt per finalist vijf schoten op zich afgevuurd. Luinge houdt een oogje in het zeil en zal telkens het fluitsignaal geven. Bij de A-junioren is Rachid Az- zouzi van 't Vliegdorp weer van de partij. Hij werd vorig jaar kampi oen in de oudste leeftijdscategorie. S.O. Soest verdedigt in Soesterberg de algehele clubtitel die het vorig jaar bij Hees voor de tweede maal veroverde. 't Vliegdorp heeft ook een spring kussen gearrangeerd en Shane's Gym zal de warming-up voor de deelnemers verzorgen. Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. De handboogschutters van het Bentinck Fonds houden zater dag 21 mei een open dag. Op het terrein naast het hoofdveld van WZ'49 aan de Eemweg kunnen belangstellenden tussen 12:00 en 16:00 uur een kijkje komen nemen en in actie komen. De club is onderdeel van het Ben tinck Fonds en een schot in de race gebleken als het gaat om integratie van validen en minder validen. Dat is praktisch goed mogelijk, want bij elke schutter past een boog en waar nodig steken de valide leden degenen met een beperking een helpende hand toe. Sinds geruime tijd heeft de club de beschikking over een terrein met clubgebouw op sportpark Zonne gloren aan de Eemweg. Gezellig heid is belangrijker dan de presta tie bij deze recreatiesport die aan populariteit wint. Toch wordt er wel aan wedstrijden en toernooien meegedaan. En daarom is de club aangesloten bij de Nederlandse Handboog Bond. Van april tot en met september zijn de boogschutters elke vrijdagavond vanaf half acht op de baan te vin den. Bij regen is het zelfs mogelijk om van binnenuit te schieten. In het winterseizoen zijn de trainingen elke vrijdag van half acht tot half tien in Spleasure Centrum aan de Dalweg. Leden van de club staan zaterdag 21 mei klaar om belangstellenden te woord te staan en op weg te hel pen als ze zelf willen schieten. Wie wat langer de tijd wil hebben om kennis te maken met de sport, kan een aspirant-lidmaatschap nemen voor drie maanden. Men kan zich ook direct als volledig lid laten re gistreren. Minder validen krijgen korting op de contributie.

Soester Courant | 2005 | | pagina 17