J 'Van heidehut tot residence' Edith uit Soest, rotte appel in het verzet Kibbeling van 't Hoekje maakt landelijk furore J Soest 50 jaar geleden) ^rtuifslagel 'Dat wordt een goede tweedehands sportauto' 1 OP SOEST I 1SPORTT Uit de historie van Soest(erberg) Galerij der kampioenen WOENSDAG 11 MEI 2005 SOESTER COURANT pagina^ Loens dag 11 Tweede in test Algemeen Dagblad Duivenberichten NA HET FEEST. Kopij vroeger inleveren Open lentetuinen Roy Foeken wint 50.000 in quiz Sportprogramma Opnieuw zeggen wij: "Dank u wel..." van of be iMuziek in Don Ipinksterfeest! Zestig jaar geleden werd Neder land bevrijd. Aan de feestelijk heden ter gelegenheid daarvan gaat de herdenking van de geval lenen in de Tweede Wereldoorlog vooraf. Onschuldige burgers, soms slachtoffer van een toevallige om standigheid omdat ze op het ver keerde moment op de verkeerde plek waren. Velen die in de oor logsjaren het leven verloren, wer den door de Duitsers gefusilleerd enkel op grond van de verdenking van verzetsdaden - of omdat vast stond dat ze zich daaraan hadden 'schuldig' gemaakt. Sommige ver zetsmensen werden op heterdaad betrapt, andere verraden. In de geschiedenis van het Neder landse verzet wordt Soest in of ficiële boeken en publicaties met ere genoemd, met name de KP (Knokploeg) Soest. Deze heeft zo veel overvallen gepleegd op vooral gemeentehuizen, distributiekanto ren en arbeidsbureaus, met name in de Betuwe, dat de KP Soest in het landelijk verzet bekend werd als de ploeg met het hoogste per centage geslaagde overvallen. Het was de leden vooral om bonkaar ten, stamkaarten en controlezegels te doen. Maar in dezelfde geschiedenis komt de naam Soest ook voor op één van de zwartste bladzijden, al is dat te wijten aan slechts één persoon. Eén van de meest beruchte ver raadsters in de oorlog was namelijk een vrouw uit Soest, Maria Oranje, die in de illegaliteit waarin ze aan vankelijk actief was Miep Oranje werd genoemd. Hoewel over haar verachtelijke rol veel bekend is ge worden, is er nog steeds sprake van een groot mysterie, zeker waar het de vraag betreft wat er met Miep Oranje is gebeurd. Intensieve speurtochten hebben zestig jaar lang niets opgeleverd. Zij is nog steeds spoorloos. Miep Oranje werd op 6 mei 1923 in Bloemendaal geboren in een streng gereformeerd gezin. Haar vader was marine-officier. Op 6 december 1938 verhuisde het ge zin naar de Braamweg in Soest. Maria's vader was na het overlij den van haar moeder in de jaren dertig inmiddels hertrouwd. In te genstelling tot haar zuster Henrina Cornelia die in 1995 is overleden, kon Miep het niet vinden met haar stiefmoeder. Ze ging zich steeds meer verzetten tegen haar en ook haar vader verzetten, vooral ook omdat ze zich niet thuisvoelde in een sfeer, waarin kerk en geloof een belangrijke rol speelden. Hoewel zij door haar slanke, don kere verschijning, haar kapsel en haar gezicht ('een knappe meid', herinneren mensen zich die haar hebben gekend) al een opvallend type was, schroomde zij niet nog meer de aandacht op zich te vesti gen door haar wenkbrauwen bij te tekenen, haar nagels te lakken en haar lippen rood te maken. Achter af kan men zich verbaasd afvragen hoe het dan toch mogelijk was dat zij zo'n belangrijke positie binnen het landelijke verzet kreeg, waar toch onopvallendheid één van de belangrijkste voorwaarden was om illegaal werk te doen. Het feit dat zij ondanks haar jeugdige leeftijd Miep Oranje, ondanks alle in tensieve naspeuringen al ruim zes tig jaar spoorloos. Foto: archief Eemland Pers niet op haar mondje was gevallen en direct haar woordje klaar had als zij merkte dat haar verschijning aversie of wantrouwen opwekte, heeft wellicht de doorslag gegeven. Zelf zei ze dat ze juist veel meer zou opvallen als ze niets aan haar uiterlijk zou doen. Haar 'opmaak' was juist haar camouflage. Gearresteerd Hoe ze in 1943 officieel in het verzet (bij de Raad van Verzet, RvV) terechtkwam, is niet bekend. Ze was toen twintig jaar oud en studente. Onder haar codenaam Edith, niet haar enige, wel haar be kendste naam in het verzet, deed ze koerierswerk. Aanvankelijk ging het om kleine, vrij onschuldige op drachten. Later werd haar werk steeds belangrijker. In januari 1944 kwam er een eind aan toen zij werd opgepakt. Dat was op het moment dat de Duitsers een inval deden op het adres in Lage Vuursche waar zij een Duits uniform en een aantal exemplaren van het illegale blad De Waarheid zou afgeven. Bij die gelegenheid kregen de Duitsers on verwacht ook een behoorlijke hoe veelheid belangrijk archiefmateriaal van de RvV in handen. Hierdoor kwam de klap van de ar restatie van Edith dubbel hard aan. Ze zat maandenlang gevangen. Naar wat er allemaal in de gevan genis is gebeurd, kan men slechts gissen. Vast staat dat zij daar een verlfbuding begon met de SD-er Herbert Oehlschlaegel (in 1944 in Amsterdam geliquideerd). Dit heeft er waarschijnlijk toe geleid dat de Duitsers besloten haar vrij te laten om haar als lokaas te laten fungeren door haar op te dragen weer contact met de illegaliteit op te nemen. Dit was uiteraard niet mogelijk met de groep waaruit ze afkomstig was. Daarom verlegde ze haar werkterrein naar Zuid-Hol land. Daar bood Edith haar dien sten aan de Landelijkè Organisatie (LO) aan, die zicfi toelegde op het helpen van onderduikers, vooral Joden. Edith wist het vertrouwen te winnen van enkele LO-ers. Zij bevolen haar aan als de nieuwe secretaresse van Teun van Vliet (alias Hugo), een kopstuk van de Landelijke Organisatie (LO). Onderzoek Er wordt een onderzoek ingesteld naar haar antecedenten. In het rapport dat over haar wordt uit gebracht, staat dat -hoewel enkele leden van het verzet positief over haar zijn, maar hun informaties zijn niet volledig- men niet precies weet wat men aan haar heeft. Door om standigheden bereikt het rapport niet degene voor wie het bestemd is. Het - naar later bleek tragische - gevolg is dat Edith als secretaresse wordt toegevoegd aan Hugo in Den Haag. Ze dist het verhaal op dat haar verloofde door de Duitsers is gefusilleerd, dat zij erin geslaagd is uit de gevangenis te ontsnappen en dat zij nu zo'n haat jegens de Duit sers koestert dat ze zich zal wreken op degenen, SD-ers, die haar dit allemaal hebben aangedaan. Edith geniet door het uitstekende werk dat ze doet al snel Hugo's vertrouwen, tot boosheid en onge noegen, soms zelfs afgunst, van an dere vrouwelijke leden van de LO. Ze beschikt al spoedig als enige in de organisatie over Hugo's privé- adres. Ze is op de hoogte van de plek van het geheime paneel waar het archief van de LO verborgen Voor de meeste bezoekers van 't Hoekje, de bekende viswinkel op de hoek van de Molenstraat en de Beukenlaan, is het vast geen ver rassing: de kibbeling van Thomas ter Haar behoort tot de beste en de lekkerste van het land! Ook buiten Soest is dat nu bekend. Het Algemeen Dagblad organi seerde onlangs de landelijke kib- belingtest, waarbij o.a. wordt gelet op smaak, kwaliteit en gezondheid. Van de 68 viswinkels in het hele land die door de twee geheime 'proevers' werden bezocht en be oordeeld bleek 't Hoekje - met een 9V2! - op de tweede plaats te zijn geëindigd, net achter de winnaar, een viswinkel in Tilburg. Uiteraard waren Thomas, Tiny en Geesje van 't Hoekje in hun nopjes met deze bijzonder eervolle vermelding. Het 'geheim' van Thomas' kibbe ling schuilt natuurlijk in de speciale zelfgemaakte kruidenmix - waar van hij het recept natuurlijk niet prijsgeeft - maar vooral ook, zegt hij zelf, in het feit dat hij nagenoeg uitsluitend echte kabeljauw ge bruikt. 'Zeg maar voor 99 procent,' aldus Thomas. 'En als er al eens andere vis bij gaat is dat altijd van minstens even goede kwaliteit,' legt hij uit. Waar het ook op aankomt is trouwens de olie. 'Die is mis schien nog belangrijker dan de vis zelf, want de olie moet echt aan de hoogste eisen voldoen. Je moet 'm bijvoorbeeld elke dag verversen.' 't Hoekje is al 34 jaar een begrip in Soest. De zaak is nog niet zo lang geleden gemoderniseerd, maar de vertrouwde sfeer is gebleven. En het ziet er allemaal piekfijn uit. Ook dat is Thomas' trots, en ui- teraard die van Tiny en Geesje. 'Ik kijk eigenlijk nooit bij een ander, maar in de vakantie loop ik wel eens een viswinkel binnen en dan denk ik soms: wat een bende...!' Hij krijgt met grote regelmaat de hoogste complimenten voor de presentatie en het assortiment, en niet te vergeten de zeer redelijke prijzen die hij hanteert. 'Het hoeft helemaal niet zo duur te zijn.' Thomas ter Haar voelt zich met de 'onderscheiding' van zijn kibbeling zeer vereerd, zoals hij het uitdrukt. 'Ik zit er niet echt op te wachten, maar het is toch ook wel heel leuk als zoiets je overkomt.' Hij ver moedt dat een van de klanten hem Thomas, Tiny en Geesje van 't Hoekje: Foto: Soester Courant. bij het AD heeft aangemeld, maar wie dat dan geweest kan zijn weet hij niet. Twee jaar geleden viel hij trouwens ook al eens in de prijzen toen 't Hoekje door de lezers van Soest Nu werd uitgeroepen tot de beste, leukste en gezelligste win kel van Soest. 'Goeie publiciteit is natuurlijk gunstig. Het trekt altijd weer nieuwsgierige mensen.' De ware visliefhebbers kunnen bij 't Hoekje dan ook hun hart ophalen, en niet alleen aan de 'bekroonde' kibbeling...! 'Van Heidehut tot Residence' is een gewaardeerde, tweewekelijks verschijnende rubriek. De schrijver, Jan van Steendelaar, beschikt zelf over een omvangrijk archief waaruit hij gegevens kan putten. Daarnaast bezoekt hij archieven in Soest maar ook daarbuiten. Verder leveren gesprekken en bijdragen van lezers interessante verhalen op. Elke keer probeert de schrijver waar mogelijk een link te leggen naar de actuali teit. Hiervoor zijn tips, geschreven artikelen, boeken, tijdschriften, an sichten en foto- of ander illustratie materiaal uiterst welkom. Uiteraard worden desgewenst de spullen na reproductie onbeschadigd aan de eigenaar geretourneerd. Contact met de schrijver is mogelijk via telefoon 06-22450173 of e-mail .nl Wedvlucht: St. Quentin Uit de Soester Courant van Dinsdag 10 Mei 1955 is, van namen, onderduikadressen, contactadressen, kortom na korte tijd heeft de LO geen enkel geheim meer voor haar. Dat wordt de or ganisatie tenslotte fataal. Terwijl ze, zonder dat ook maar iemand dat in de gaten had, een doorslagje maakte van elk bericht dat ze voor Hugo typte, werd zij herkend door een RvV-er. Ger- ben Wagenaar van de RvV werd van haar nieuwe rol op de hoogte gesteld. Hij waarschuwde direct Hugo, die echter niet kon, niet wilde geloven'dat Edith, zijn goede, toegewijde en vertrouwde secre taresse, niet betrouwbaar was en waarschijnlijk dubbelspel speelde. Dat dit wel degelijk zo was, werd niet veel later op een verschrikkelij ke manier duidelijk. Edith kreeg in de gaten dat men erachter was ge komen wie zij in werkelijkheid was. Ze wist dat ze daardoor binnen de organisatie gevaar liep. Ze besloot het inlichten van de SD niet langer uit te stellen. Deze greep onmiddel lijk in en deed in het hele land in vallen op 27 door Edith verstrekte adressen. Het gevolg hiervan was dat de LO in een slachtveld veran derde. Naar schatting tweehonderd verzetsstrijders, zowel landelijke kopstukken, districtleiders als 'ge wone' ondergrondse werkers, wer den gearresteerd. Zeer velen van hen zijn door het verraad van Edith door de Duitsers gefusilleerd. Op de vlucht Edith wist wat haar boven het hoofd hing als het verzet haar in handen zou krijgen. Zij vluchtte dan ook naar Duitsland. Daar leerde zij een landmachtofficier in het Britse leger kennen, Windham Wright. Hij had de leiding van een Engels doorgangskamp in Duits land, waar bevrijde krijgsgevange nen uit concentratiekampen werden opgevangen en ondergebracht in afwachting van hun terugkeer naar huis. In het kamp herkende één van de gevangenen Edith als degene die dubbelspel had gespeeld. Dit be richt kwam bij de Politieke Opspo ringsdienst (POD) in Soest terecht, die de 'zaak-Edith' behandelde. Via het Rode Kruis werd in,het Engelse kamp informatie ingewon nen over Edith. Het resultaat was negatief. Achteraf logisch, want zij was door Duitsers die haar rol kenden van andere identiteitspa pieren voorzien. Na het negatieve antwoord uit Duitsland werd het onderzoek naar Edith een onvergeeflijke fout. Pas later werd het onderzoek in de 'zaak-Edith' heropend, maar toen was er van de op 28 febru ari 1946 (onbekend door wie) officieel als inwoonster van Soest uitgeschreven Maria Oranje, alias Edith, geen spoor meer te vinden. Dat is tot de dag van vandaag zo gebleven, al wordt er nog steeds naar haar gezocht en denken de genen die haar zoeken soms toch een spoor te hebben gevonden. Tot grote teleurstelling van de speur ders bleek het telkens weer dood te lopen. Het hoofdstuk Edith is in de steeds kleiner wordende verzets kringen van toen echter nog steeds niet afgesloten, hoewel de kans op succes elke dag kleiner wordt. Het tiende bevrijdingsfeest is een succes geworden voor de organi satoren en voor de Soester bevol king is het inderdaad een feest geweest. Geen festijn van veel gezang en veel gehos. Dat ligt ons niet. Daarvoor kun je beter terecht beneden de Moerdijk. Ook geen feest, waarvoor een groot deel van de inwoners zich uitgesloofd heeft, want met 20 man was het wel op. Die hebben de laatste week dag en nacht gewerkt, die hebben slag geleverd tegen de tijd en de Waterstaat en die heb ben gemaakt, dat versiering en verlichting uitstekend waren. Om 7 uur in de winderige mor gen bleek, dat de vraagtekens van net feestprogramma 4 herauten te paard waren, die de grootste moeite hadden het lijvige vel te ontrollen en de oorkonde voor te lezen, omdat het zo stormde. De kinderaubade had ook al tegenwerking van onzichtbare machten. Het meisje kon de vlag maar niet omhoog krijgen, zodat de padvinders te hulp moesten snellen en de versterker gaf er de brui aan toen de burgemeester de kinderen toesprak. Maar verder liep het gesmeerd. Alles vond op tijd plaats en zelfs de fakkellopers hielden zich aan het schema. Bij de kinderspelen waren zo'n kleine duizend jeugdigen betrok ken en één van die velen genoot bijzondere belangstelling. Dat was Anton v. d. Breemer, geboren op de bevrijdingsdag '45 als enige Soester baby. De heer J.W. Ooms sprak hem toe en gaf hem een atlas en een boek. De bevrijdingsfeest-jarige was erg mee in z'n schik en zei, dat een voetbal ook wel leuk was, maar die ging te gauw kapot. Onder de vele toeschouwers bij de ontsteking van het bevrijdings vuur is er een geweest, die vond, dat de burgemeester aan één fak kel genoeg had. Voor alle zeker heid had men 'n reserveflambouw neergelegd, maar een souvenirja ger heeft die gepikt. Een meneer had dat gedaan, zeiden de kin deren, die nog niet zo goed het verschil tussen een meneer en een vent zien. Een andere meneer, die in La ren schijnt te wonen, deed nog vreemder. Hij schreef een ano nieme brief aan de gemeente, waarin hij zijn verontwaardiging uitte over het feit, dat hii des nachts vlaggen buiten had zien hangen. Nu weet iedereen, dat de nationale driekleur met zons ondergang binnen gehaald moet worden. Die Larense heer ook en woedend nam hij drie vlaggen mee, dit hij later, vanuit Laren, naar 't Gemeentehuis stuurde, om niet als dief te.boek te staan. Wie dus drie vlaggen mist, kan die op het Gemeentehuis halen. Het gekste van alles is echter, dat het helemaal geen rood-wit-blau- we vlaggen zijn, maar een witte, een blauwe en een oranje, die gerust dag en nacht buiten mo gen hangen. Zo'n grapjas. De foto grafen hebben vele mooie foto's genomen, maar ze hebben niet gelet op dat leuke bruine jongetje, dat in alle gemoedsrust op de trap van het gemeentehuis zat en vol studie naar het défilé zat te kijken, alsof dat voor hem bestemd was en niet voor de Soester vroede vaderen. De dropping is best verlopen, maar voor velen ook een beetje vreemd, omdat zij niet konden weten, dat er voor de vastgestelde tijd een startverbod was, zodat de cartonnen schijven met de wim pels niet om 2 uur, doch om half zes uitgeworpen werden. Na het concert van P.V.O. formeer den jongens en meisjes, die goed begrepen hoe een bevrijdings feest gevierd moet worden, een bandje. Guitaren, bassen, een ac cordeon en een drumstel zorgden voor muziek, toen P.V.O. aan het uitblazen was en krachten ver zamelde voor de optocht naar het vuurwerk, waar men komen kon, na het passeren van 7 stoere mannen, die de gehele Stadhou derslaan hermetisch gesloten hielden, tot het kwartje voor de Stichting 40-45 betaald was. P.V.O. bracht de mensen erheen, P.V.O. bracht de mensen terug en een feestpluim van deze tiende bevrijdingsviering komt P.V.O. toe, ondanks het vele werk, dat door zoveel anderen verricht is. En die anderen zullen het daar roerend mee eens zijn. Soester Bowling Vereniging Fysio Fitness - Danger Zone 4-1, SNS - de Keuntjes 4-1, de Rode Duif - Big Splitters 3-2, Briljantjes - the Big Lebowski's 0-5, Pinshakers - Outsiders 1-4, Teamwork - Strajk 0-5; Toverbal - TNT 5-0, Just us - Missfits 3-2, Bo tjes - Pinkillers 2-3, de Noten - Big Brothers 2-3, Man bijt hond - Just tor fun 2-3, B4 - Heppie Hoekers 3-2. Kopij voor de Soester Courant van woensdag 18 mei dient ui terlijk vrijdag 13 mei, om 13:00 uur, beschikbaar te zijn voor de redactie. Dat geldt ook voor be richten die per e-mail worden aangeleverd. Kopij die later wordt aangele verd, loopt grote kans te blijven liggen. Een uitzondering wordt gemaakt voor verslagen van (sport)activiteiten die in het weekeinde plaatsvinden. Deze moeten uiterlijk zondagavond binnen zijn. Advertenties Advertenties (ook kleintjes) voor de editie van 18 mei kun nen tot vrijdag 13 mei, 15:00 uur, worden aangeboden. In verband met Tweede Pink sterdag is het kantoor van de Soester Courant op maandag 16 Maar liefst veertien enthousiaste Soesters stellen hun tuinen op za terdag 14 mei open voor belang stellenden, om hun 'groene' hobby te delen. Vorig jaar heeft Groei en Bloei voor het eerst deze activiteit geor ganiseerd. Veel bezoekers waren verbaasd over het prachtige natuur schoon, dat in de tuinen te vinden is. Op veler verzoek zijn er ook nu weer veel opengesteld. In de lente is de structuur nog goed zichtbaar en staan er bijvoorbeeld prachtige bloemen te bloeien. Er zijn kleine en grote, strakke en weelderige tuinen te bezichtigen. Belangstellenden kunnen een deelnemerslijst en een plattegrond ophalen aan de Den Blieklaan 59 of aan de Noorderweg 1. Aan de hand van de deelnemerslijst kun nen de bezoekers zelf een route bepalen. Een kleine bijdrage van 1,- wordt gevraagd als tegemoet koming van de gemaakte onkosten. Voor de leden van Groei en Bloei in Soest is de toegang gratis. De tuinen zijn geopend van 11:00 tot 16:00 uur. Vijftigduizend euro. De belasting dienst komt nog langs, maar Roy Foeken zal zijn deelname aan Bankgeheim niet meer vergeten. De 21-jarige Soester won de quiz van de BankGiroLoterij en open de vervolgens ook nog een kluis, waarin het 'substantiële bedrag' verstopt lag. Zaterdagavond was via de TROS op Nederland 2 de uitzending te zien, die enkele weken geleden was opgenomen. In twee van de vijf ronden scoorde Foeken de meeste punten en mocht hij in een van de vijf kluizen kijken. In beide gevallen trof hij een lege kluis aan, maar bij Bankgeheim is het zaak om niets te verraden aan de andere kandidaten. Hij had het idee dat een van de andere deelnemers ook een lege kluis had geopend, en toen hij in de finale voor de hoofdprijs mocht gokte hij op het goede paard. Sepp N ADB-wedstrijd Amstelveen. Ene en Charlotte Voorn: le hoofdklasse; Klaas en Anja Hofman: 5e sen. 2 A-klasse; Piet en Ronny Hoogland: 4e sen. 2 A- klasse; Harry en Ria Hoffman: 2e sen. 2 B-klasse; Frans en Roelie Kcrstens: 6e sen. 2 C-klasse; Frans en Dini Pilger: 5e sen. 3 open klasse. Van Es Rijksen 1; R. van Hornsveld 2; E. v.d. Brakel Znn 3; R. van 't Net 7; H. Vos 8; H. Wolfsen 9; H. Woud stra 11; Comb. van Egdom 13; Patrick Ingrid 16; S. van de Heiden 17; M. van Rouwcndaal 18; A. de Bes 27; V.d Brakel-Osseweyer 30; Th. Wigtman 34; C. Kamphorst 36; J. Benschop 38; H Vonk 41; G.M. Schimmel 52; Th. Post 57; R. van de Mast 98; Weldink-van Hengstum 103; Gebr. de Bruin 144. H.H. v.d. Veen 1J. Ruttenberg zn 2; D. Krol 3; R.W. Grift 4; Vaessen/ Veenendaal 7; B.G. Schimmel 16; G. Reyersc 17; J.C. Wijnands 22; B. van Gardingen 27; R. Eimers 33; H. de Bree 38; R. Reiling 40; H.C. Rauch 45; Groenestein/Westcrveld 56; A. Dijkstra 79; Mevr. Altenaar Zn. De Dl van Hees. Ed van Putten, Rob Jansen, Wesley Laseur, Gas ton Jansen, Roel van de Heuvel, Bart van Hornsveld, Sebastiaan van Wijk, Maarten van Dijk, Demi Sukel, Tim Kramer, Henk Hoeke, De nise Rademaker, Bas van Putten, Jeffrey Meidam, Donny v.d. Vegt en Meivin Schouten. DONDERDAG 12 MEI Softbal 19:30 Birds'98-De Knicker bockers (H) ZATERDAG 14 MEI Voetbal 18:00 Soest-Concordia, nacompe- titie (Bosstraat-Oost) MAANDAG 16 MEI Honkbal 13:00 Green Hearts-De Knicker bockers Voetbal 14:30 Concordia-Soest, nacompe- titie (Hillegom) Soester Courant elke woensdag een belevenis! DVS3. Staand v.l.n.r. RolfKneefel, Erik Butzelaar, MarcelMeerding, Nicky Dijkman; zittend v.l.n.r. Erwin Meerding, Jimmy Hendriks, Mar cel Weldink, Johan Haveman. Vervolgens kraakte hij ook nog de code en was de koffer met geld voor hem. Een bestemming heeft de Soester al. Twee maanden geleden botste hij met zijn Fiat Barchetta, een sportieve tweezitter, tegen een boom: total loss. En daarom zal er binnenkort een nieuwe tweede hands sportauto voor de deur staan. De prijs is niet belastingvrij, maar dan nog blijft er geld over. Foeken zal het niet over de balk smijten. 'Ik ga binnenkort het huis uit, dus het komt goed van pas.' Bang dat hij nu ineens een hele boel nieuwe 'vrienden' krijgt, is hij niet. 'Ik ben daar zelf heel nuchter in, maar er worden in mijn omge ving wel geintjes gemaakt', aldus de Soester die bij een supermarkt aan de Smitsweg werkt en bij S.O. Soest jeugdtrainer is. Roy Foeken (met koffer!) en Mare Klein Essink. S-0. SOEST 2°°S Want, maandag 2, dinsdag 3, woensdag 4 en donderdag 5 mei waren voor de 21e keer wéér onvergetelijke voetbalfeestdagen bij s.o. Soest. Daarom bedanken: Burak, Danny, Siebren, Marco, Kevin, Stef, Robin, Frank, Tim Kenny, Michael, Juraen, Bas Robin, Lex, Jesse, Rick, Rayendall Hessel, Mare, Gido, Bas, Wesley, Floren, Martijn Paul, Robbert, Bas, Sonny, Feiko, Laurens, Boy, Ugur, Harullah, Lars, Ruben, Sven, Timo, Carsten, Ricliie, Joost Marciano, Dylan Slenn Nick, Arjan, Yunus, Mike, Roberto, Tom, Mare, Joey, Jordi, Renzo, Henny, Michiel, Tirno Olivier, Suzanne Randy, Niek, Lester, Dave, Dennis, Kevin, Ramé, Jeffrey, Job, Mitchel, Christiaan Keanu, Aloys, Lennart, Laska, Sascha, Marloes, Denise Laura, Nicky chantal, Kimberley, Lois, Esmee, Josette, Bianca, Jo'sefien, Snaron, Denise, Marousse, Nardi Lonneke, Joy, Rosalie, jim, Jeffrey, Thymo, Jaap, Roel, Ricardo, Dayy, Koen, Kevin, Sam, Sharon, Simon, Onno, Stijn Mare, Olav, Kevin, Tim, Tim, Alwin, Mike, Robert, Duco, Mosche, Tijmen, Èennis, Daan, Stef, Tijme, Koi, Nick, Joël, Joeri, Fedde, Tarick, Joris, Falco Bas Yusuf, Dayy, Erik, Ricky, Mike Jaime, Maikel, Ruben, Daan, Michiel Thijs, Thijs, Tham, Jeannot, Timo, Mark Coay, Jelle, Joep, Luuk, Jereon, Lars, Milan, Bram, Delanó, Jeroen, Unur, Coen, Mitchel, Ismail Tanes, MustafaTamer Ramon, Dave, Lennart, Jens Menno Teun Olaf, Brian, Mika, Thomas, Stijn, Timo, Jasper, Sip, Keith, Mason Robin, Roan, Bob, Jaru, Sebastiaan, Sven, Max, Michell, Sander, Meivin, Tim, Harmen, Dave, Stan, Ruben, Patrick, Lucien, Tim, Mees, Roel Thijs Leroy, Ian, Bart, Simo, Wouter, Ray, Danyck, Noel, Nick, Jesse, Inze, Jessica, Bas, Niek, Rico, Jesse, Liam, Bram, Stijn, Danny, Olivier en Remco alle vrijwilligers en organisatoren die dit ongeëvenaarde festijn mogelijk hebben gemaakt. Maar uiteraard zeggen wij: "Dank u wel" aan alle Sponsors die op financiële én/of materiële wijze dit voetbalkamp tot een onvergetelijk succes hebben gemaakt, t.w.: Procar B.V.-Soest, Gommers Wijnimport-Soest, A.P. van Doorn BV-Soest, Stuboek BV-Soest, ABO Koeltechniek-Soest, Anoniem ftovddl-Soest, Automobielbedrijf Joop van der Pouw Kraan ËV-Soest, Ben Becker In ternationaal Transportbedrijf-Soest, Hastar Enterprices International BV-Soest, Axia Systems Nederland BV-Soest, Transport- en container- bedrijf Beijer-Soest, Bemer IJssalon Nieuwerhoek-Soest Hooyer Bouw en Techniek BV-Soest, BMU-Groep BV-Soesterberq Betonboringen T Boulonois-Soest, Henry van Beek, Ben de Bruin Rijwielspecialist-Soest, BTZ Aanmeningsbedrijf-Almere, ESED Drukkerij-Soest, Bouwbe- drijf v.d. Grift BV-Soest, Fischer Bevestigingsteainieken-Naarden, Haringsma Bouwmaterialen BV-Soest, Betoncentrale Van der Kamp BV-Amersfoort Van Dam Sports-Soest, Groentespecialist Eduard van de Hoef-Soest, Gebr. Hilhorst Metaalconstructies-Soest,Eetcafé/Bar Centraal-Soest EB Adviésqroep BV-Soest,Hoka Snacks-Soest, Houtin dustrie de Hoef BV-Amersfoort, Kees Kerver-Soest, Hoveniersbedrijf Spijker Soest BV-Soest,Troef markt Harry Janmaat-Soest, Soester Courant-Soest,Bouwbedrijf Cees van den Hoed-SoestKlup van 100 S.U. SoeSt rniinnnrnrhcnniif Ylnmn.c»^+ i' Kooy int-Soest,Bouwbedrijf Cees van den Hoed-SoesU,uK Soest Tourinqcarbedriif Klomp-SoestKoninklijke Landmacht Baksteencenfrum-Biltnoven, Kremon-Ëmmeloord, Bouwbedri, t 1/ inenten11 uih-diiiriuvcn, Kremon-tmmeioora, Bouwoeari, Jan Kuenen-Den Dolder, PolSoest Installatietechniek-Soest, Promc Wonen-Soest,.Remia-Den Dolder, Smurfit Golfkarton BV-Soest, Met- selbedriif Kuijer-Soest, Xerox.Nederland, Lekkerkerker Mastermate Technische Groothandef-Amersfoort, Midcoat Industriespuiteri i-Soest, Multi Bouwsystemen BV-Soest, Neoprint-Soest, P.A. van denDijssel- Soest, P.A. Schat Bakkerijen-Soest, Pekadak BV-Groesbeek, Peko Kraanverhuur-Soest, Direct Bike-Soest,Pendulum Support-éoest, Manege Eldorado-Kraay-Soest, Renovatiewerken A. Teunissen-Soest Sanitair en Teqelcentrum Soesterberg-Soesterberq, Drukkerij Smi1 BV-Amersfoort Stalenhoef Belettering 6 Reclame-Soest, Stichtinc Vnenden S.O. SoestTuinadviescentrum 't Vaarderhooqt-Soesf Schilderwerken Voortjes BV-Soest, Verhuurbedrijf Coen Werkhoven- Soest, Wonnink Zowering-Amersfoort en al degenen die zijn vergeten. Commissie van het 21e S.O. Soest Voetbalkamp WWV (tij l&terdag 14 mei: 'Gaude Ivin Thomas Tallis en 'All ■Thomas Weelkes, uitgevi je Domcantorij o.l.v. F ■Graas. Aanvang: 15:30 Itang gratis, bijdrage na litacht (gem. 5,00). \:a de hemelvaart van J I ven zijn volgelingen n I op aarde achter. Hij sti I trooster. Op het Pinkster 1de Geest werd met krach I deren uitgestort op kerk I Dat was het begin van 'hi van de Geest', waarin o 1 nog leven. Reden genoe I pinksterfeest uitbundig I Want de geest van God 1 verschil in deze wereld. E I Kom dan zondag luiste I gereformeerde kerk (vrij I De ochtenddienst begint I uur. Dit is een dienst m( I aandacht voor kinderen i I schoolleeftijd. Voor babj I ters is er crèche. De mie begint om 17:00 uur. 1 I Beek leidt beide dienstel van samenkomst is: Sc! 2 1. Soester Cour overal thuis in en Soesterbt Mei is een drukke maai I jonge, wat gebeurt er ve I maar eens naar Thari Si 1 Piet Ekel. Dè Piet Ekel? Ito, dè Piet Ekel! Samen 1 Schröder halen ze herinn I ze gaan mijmeren. |Mei mijmeringen' Inderdaad mei mijmerin Dat vind ik nou een ecli titel: Mei mijnieringei Nou, ik moet je ze, programma zou bij die o 'uit de toon vallen. Goe kuke anekdotes. Dat kun je aan Piet w hen [ja, weet je wat merkwaa 15 toch niet meer de a medewerker van Ra< Als die malle Piet et Doordraagt, dan ho 'longe kerel met een die .prachtige stem. Echt? Wat laten ze ho Nou, Piet Ekel en Tha: Jhalen herinneringei gebeurtenissen in de ma toals 1 mei. bedoelt de Dag beid? ||a> maar ook kache ^vertraan en hèt gc jborter. IpeMei van Gorter ,'oderdaad en wat dac ®et? 3 mei 1945. peen idee Nsteren! Dan krijg je ttot gedicht van Campi j'genlijk nog wel? Dtvind van wel, met De achttien doden is i legendeel mei Hemelvaartsd; P'oederdag en dan 10 i ♦atis er niet 10 mei' e oorlog, op 10 mei e tweede wereldoorloj Doh p.at je dat niet weet. We J'"Ksteren betekent, 15 Lee dat weet je nie q'wat is dat ook w ja J'j nou maar I P« j^gmiddag om Lü- no8 het Sonj Ifïnli en "an 23 mei I "deren aan het einde tndan? L?'Wat dan. Spanne Scholiercn. Maar lSenmidda8. Tl™"4 luP Radio Soest

Soester Courant | 2005 | | pagina 18