4 mei - 'Vrede, dat is: samen doen' is 6.99 0.99 5.45 9.90 8.99 1.49 m NEFKENS SOEST Jonge vrouw onwel BBeMéIHPW -mé 'SSu HMmSF* rit tEj Zorginstellingen starten samen 'Bureau Zorgbemiddeling' Jong en oud aan de slag voor actie Zomerschoon f -1 JSêw tl NU NAAR NIJHOf NIJHOf Van de Graaf SUCCESVOL VERKOPEN? WOENSDAG 11 MEI 2005 83e JAARGANG NO. 39 DEZE WEEK Door combinatie alcohol en GHB Waardige herdenking van gevallenen Kopij vroeger inleveren Parasol Zaak Van Hofslot: Raad van State geeft Soest gelijk GERANIUMS 9 1 nn 1,00 OPEL O- POk Zorgpalet Baarn-Soest en St. Zorgcentra Soest 10% extra korting op alle keukens' 20% korting op alle keukenkranen' "DE SOESTER' SOESTER KALENDER Woningmakelaardij - Taxaties Hypotheken-Assurantiën -^jpHol Molenbeek Kom 2e Pinksterdag naar Intratuin Amersfoort DESKUNDIG ADMES Technif Grolsch bier Dubbel Friss Old Amsterdam Verse zalmfilet Kogelbiefstuk Ma roe pers sinaasappels Bei voor een goed gesprek .035 6032737 COÜRAbJT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel Soest vierde mooi bevrijdings feest. Soest eert oorlogsslachtoffers. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Varia 5 Griftland bevrijdingspoëzie. Familieberichten 6 Varia Een 22-jarige vrouw is donder dagmiddag onwel geworden op de Oude Ambachtenmarkt. Te gen half vijf raakte ze buiten be wustzijn nabij de horecakraam aan de Peter van den Breemer- weg. De oorzaak: een combina tie van alcohol en het geestver ruimende middel GHB. De vrouw, afkomstig uit Laren, werd per ambulance naar het ziekenhuis in Utrecht gebracht, waar ze weer bijkwam. Nog de zelfde dag kon ze naar huis. Te genover de pojitie verklaarde ze dat ze zelf de vloeibare stof met alcohol had gemixt. De vrouw is niet aangehouden. De stof valt weliswaar onder de verruimende middelen, maar als deze in het lichaam zit, is dat niet strafbaar. Handel erin wel, maar de politie heeft niet kunnen vaststellen dat het GHB ter plekke is verkocht. Er is ook niets in beslag geno men. De politie moest overigens wel een ruzie sussen. Die ont stond toen een bezoeker van de markt foto's zou willen maken van het moment dat de vrouw buiten bewustzijn op de grond lag. Emoties laaiden toen op. De politie verrichtte geen aan houdingen. Herkenbaar rondje Oude Am- v bachtenmarkt. Cultuurfestival 11 Alle informatie over het Cul tuurfestival Soest. Cultuur 13 Rinke Tolman poëzieprijs wordt voor vijfde keeruit- gereikt. Behalve tal van buurtcomités, wijkverenigingen en straatclubjes doen vijftien basisscholen mee aan Zomerschoon. Ieder op hun eigen wijze steken de leerlingen de han den uit de mouwen om de buurt op te vrolijken of schoon te ruimen. De Buut en de Van der Hucht- school Valeriaan gaan de strijd aan tegen hondenpoep, De Egelantier zaait zonnebloemenzaad en dekt de picknicktafels. Het zwerfvuil in de gemeente is gewaarschuwd, want verschillende scholen hebben aan gekondigd dit te verwijderen van de straat en plantsoenen en De La- senberg is bezig om een groot bord voor Zomerschoon te maken. De Achtbaan gaat bloembakken vullen met fraaie plantjes. Voor de ou dere bewoners in de wijk. De Drie sprong houdt grote schoonmaak in het landgoed Laag Hees. In Soesterberg slaan leerlingen van de drie scholen de handen Soesterberg 15 Oorlogsslachtoffers herdacht. Dorpshuis en bieb verhuizen. Activiteiten op ijsl Sport I 17 Ibé plaaggeest voor WZ'49. LTC geeft regie uit handen. 't Vliegdorp nog steeds in de race. Grootmeesters winnen Schaakfestival. Prikbord 19 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Kopij voor de Soester Courant van woensdag 18 mei dient ui terlijk vrijdag 13 mei, om 13:00 uur, beschikbaar te zijn voor de redactie. Dat geldt ook voor be richten die per e-mail worden aangeleverd. Kopij die later wordt aangele verd, loopt grote kans te blijven liggen. Een uitzondering wordt gemaakt voor verslagen van (sport)activiteiten die in het weekeinde plaatsvinden. Deze moeten uiterlijk zondagavond binnen zijn. Advertenties Advertenties (ook kleintjes) voor de editie van 18 mei kun nen tot vrijdag 13 mei, 15:00 uur, worden aangeboden. In verband met Tweede Pink sterdag is het kantoor van de Soester Courant op maandag 16 mei gesloten. ineen, maar ook 't Vliegdorp, de winkeliers, de ijsvereniging en het dorpsbeheerteam gaan rommel op ruimen. Er volgt een ludieke actie op 28 mei, waarbij de schoolkin deren een groot bord met de tekst 'Hou Soesterberg schoon' zullen onthullen. Het zijn enkele voorbeelden van allerlei manieren waarop de ba sisscholieren ergens de buurt gaan opknappen. De meeste doen dat op vrijdag 27 mei, maar de Van der Hucht Libel komt op 20 mei al in actie. Op zaterdag 28 mei gaan diverse inwoners de straat op om hun di recte woonomgeving op te fleuren. De gemeente maakt beide dagen een rondje langs alle activiteiten en beloont de beste initiatieven met een geldprijs. Omdat ze (vermoedelijk) ergens een parasol hadden meegenomen, zijn drie Soesters zondagmorgen in alle vroegte aangehouden en in een cel geplaatst. Een getuige had het drietal, in leeftijd variërend van 21 tot 24 jaar met de parasol zien lopen en de politie gebeld. Vorige week heeft de Raad van State het hoger beroep inzake de zaak Van Hofslot onge grond verklaard. Dat betekent dat de gemeente in het gelijk is gesteld en bewoning van het pand Birkstraat 133a te Soest gestaakt dient te worden. Te vens moeten nu de getroffen bouwkundige voorzieningen ten behoeve van de bewoning worden verwijderd. Er loopt nog wel een aanvraag voor een bouwvergunning bij het College van B. en W. De jaarlijkse herdenking van de gevallenen heeft vorige week woensdag 4 mei weer honder den Soesters naar het monument aan het Verzetsplein - vanouds 'Braamhage' - getrokken. Onder hen ook dit maal weer opvallend veel jonge mensen en belangstel lenden uit alle geledingen van de Soester samenleving. De plechtigheid bij het monument werd ditmaal voorafgegaan door een speciale bijeenkomst in de Ma- riakerk, waar na de verwelkoming door ds. Pieter van Winden (voor zitter van de Raad van Kerken) en Roy Schippers (voorzitter 4/5 mei- comité) o.a. kort het woord werd gevoerd door vertegenwoordigers van verschillende 'geloofsrichtin gen' in Soest. Daarbij passeerde een aantal noties bij het thema - 'Vrijheid delen is de kunst' - de revue. Zo sprak Marleen Vemhout (die John Ragoebarshing verving) over 'dialoog' vanuit hindoeïsti sche optiek, Hans Joosten over 'vrede' vanuit joods perspectief, Mirjam Koole over 'verzoening' vanuit christelijk oogpunt, Nesrin Altuntas over 'gerechtigheid' van uit islamitisch gezichtspunt en Dick Bakker over 'samenwerking' vanuit een humanistische benadering. Leerlingen van het Griftland Col lege lazen enkele gedichten, Apollo zong een lied van Handel en Ada Gré speelde een stuk van Grieg, en burgemeester Janssen gebruikte in zijn toespraak een gebed van Jack Riemer, waarin duidelijk wordt ge maakt dat mensen God niet zou den moeten bidden om iets wat ze zelf kunnen doen, om zichzelf 'het karwei' te besparen. Na de so bere bijeenkomst maakten allen de stille tocht over de Burgemeester Grothestraat - voorafgegaan door de omfloerste trom van het Gilde - naar het monument, waar op dat moment al een flink aantal aanwe zigen zich had verzameld achter de 'linies' van de Soester scouts. Bij het monument zong Apollo weer enkele vrome verzen, waarna burgemeester Janssen het podium besteeg en een indringend beeld schetste van wat het in Soest zou betekenen als er nu opnieuw oor log zou zijn. 'Je kunt het nooit zo afschuwelijk beschrijven als het werkelijk is geweest of zou kun nen zijn,' aldus Janssen. 'Vrede is soms ver te zoeken. Maar ook vanavond, schouder aan schouder, dragen we bij aan vrede. Vrede, dat is: samen doen!' Hoge prijs Hij herinnerde aan de hoge prijs die mensen destijds voor de vrede en de vrijheid hebben betaald: veelal jongelui die eigenlijk nog aan het leven moesten beginnen en er door de oorlog nooit aan toe gekomen zijn, maar oök de volwassenen die niet wisten waar ze het in die er barmelijke jaren moesten zoeken. Aan vrede moetje werken met alle generaties,' aldus de burgemeester. 'Vrede is onlosmakelijk met vrij- Dag IJsheiligen, welkom bloeiende tuin C^ïSrTflV U kunt nu tuinieren zo veel u wilf- De vorst is definitief -C weg, het jrenieten kan beginnen - De weledelgestrenge heren Mamertus, Pancratius, Servatius en Bonifatius, beter bekend als de IJsheiligen. In de Champions League durf je geen kwartje op ze in te zetten, maar in de tuin winnen ze het, jaar in jaar uit, glansrijk van de vorstolé, olé, olé, olé! En omdat wij nu eenmaal stapelgek zijn op de heilige Geranium, toten met woensdag 18 mei AJ V iv 'p 7^ 'i* 4? 7|* NU GROTE PLANTEN Heerlijk geurende LAVENDEL!!! - z>'- pot maat 0 15 cmt W POTGROND EN TUINAARDE grote baal per stuk GERANIUMGROND per 40 literzak ^95 (J^GtRANI AW Dorresteinweg 72 b Soest Tel.: 035 - 601 28 83 21 Kwekerij Groeneveld 300 m na Scouting Buitenzorg ingang Kwekerij Groeneveld aan de linkerkant. Amsterdamseweg 57A Baarn. Tel.: 035 - 543 11 02 dl(L A*V AÜ# aV a's «,r 7j» «jr iv ij* iv 'i* iv 'i* 'n iv V/ie anders - VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AU TOM O B I JE LBE D RIJF Birkstraat 30 - 3768 HH Söest Telefoon (035) 601 23 64 _J ':A heid en verscheidenheid verbon den. Een vrije samenleving vraagt dat we, binnen de regels van onze democratische rechtsstaat, kun nen omgaan met verschillen tus sen mensen. Dat vraagt dus ieders verantwoordelijkheid en betrok kenheid.' Na de traditionele twee minuten stilte en het Wilhelmus volgde de kranslegging, o.a. namens het voor malig verzet, het Griftland College, het 4/5 mei comité en - een no vum - het Soester platform voor Ook de jeugd was present tijdens het défilé bij het monument. Foto: Herman van Dam. godsdiensten en humanisme. Aan het afsluitende défilé namen enkele honderden Soesters deel. Inwoners van Soest en Baarn die zorg nodig hebben op het gebied van het verzorgingshuis, verpleeg huis of zorg thuis kunnen vanaf 9 mei terecht bij het 'Bureau Zorg- bemiddeling Baarn-Soest'. Dit bureau bestaat uit de organisaties Zorgpalet Baarn-Soest en Stich ting Zorgcentra Soest. Tot Zorgpalet Baarn-Soest be horen onder meer verpleeghuis Daeihoven in Soest, Woon-Zorg- centrum Santvoorde in Baarn en Zorg aan Huis Baarn/Soest (met onder andere verpleegthuiszorg). Tot Stichting Zorgcentra Soest (SZS) behoren de verzorgingshui zen De Heijberg in Soesterberg, Molenschot en Groot Engendaal in Soest. Het Bureau Zorgbemiddeling is een voortzetting van het bureau dat Zorgpalet Baarn-Soest een jaar geleden is gestart. Als gevolg van veranderingen in de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) hebben de zorgaanbieders meer taken en verantwoordelijkheden gekregen op het gebied van zorg bemiddeling, wachtlijstbeheer/be- geleiding en het regelen van over- bruggingszorg. Door de samenwerking tussen de beide organisaties kan er sneller op de zorgvraag van de ouderen wor den ingespeeld. Het nieuwe bureau is gehuisvest in Molenschot en be reikbaar onder het al bekende bu reaunummer; (035) 60.36.363. Bij het bureau komen alle aanmel dingen voor geïndiceerde zorg bin nen en worden daarna zo spoedig mogelijk door de zorgbemiddelaars behandeld. Zij bekijken samen met de cliënt welke vorm van zorg bin nen SZS en Zorgpalet Baarn-Soest gewenst is. Breed zorgaanbod Zorgpalet Baarn-Soest en SZS beschikken samen over een breed zorgaanbod in zowel Baarn als Soest en Soesterberg. Naast verzor gingshuiszorg en verpleeghuiszorg is er bijvoorbeeld dagbehandeling, dagverzorging en Zorg aan Huis waaronder ook verpleeghuiszorg thuis. Tevens zijn kortdurende opnames mogelijk in zowel het verpleeg huis als de verzorgingshuizen. Als er bijvoorbeeld niet direct plaats is in het verpleeg/verzorgingshuis bekijkt de zorgbemiddelaar samen met de cliënt wat de alternatieven =zijn. De cliënt kan op de wachtlijst geplaatst worden en als overbrug ging Zorg aan Huis krijgen al of niet in combinatie met dagbehan deling/verzorging. Als de cliënt met spoed moet worden opgeno men en er niet direct plaats is zal er een huis gezocht moeten worden buiten Baarn of Soest/Soesterberg. Als er elders in de regio ook geen opnameplaats is wordt er zonodig zorg in de thuissituatie geregeld. Zorgpalet Baarn-Soest beschikt over diverse vormen van zorg thuis zoals; persoonlijke verzorging, ver pleging, ondersteunende en acti verende begeleiding. Daarnaast wordt er ook multidisciplinaire verpleeghuiszorg thuis geboden. Dat is een alternatief voor opname in het verpleeghuis. Inwoners van Soest/Soesterberg en Baarn kunnen dagelijks contact opnemen met het Bureau Zorgbe middeling. Het Bureau, gehuisvest in Molenschot, is bereikbaar op werkdagen tussen 9:00 en 16:00 uur. Via het directe telefoonnum mer (035) 60.36.363 kan men met vragen over de zorg en dienst verlening binnen SZS of Zorgpalet Baarn-Soest terecht bij de zorgbe middelaars. 2' pinksterdag open van 10 tot 17 uur bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl CHEVROLET Kostverlorenweg 1 - Soest Tel. 035 - 6021064 www.soester.nl De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 12 mei 13:30 Kaarsen maken (VW), de Punt, Di Lassostraat 65, 7,00. 19:00 Inschrijving Avond vierdaagse, Arkemeyde, Helling- weg 1. 19:00 Pinksterommegang, Emmakerk, Regentesselaan 2B. Vrijdag 13 mei 09:45 Workshop creatief ha ken (55+), De Klarinet, Klarinet 39, 5,00. 10:30 Historische fietstocht (VW), Steenhoffstraat 9B, 4,50. 14:00 Bingo (55+), De Klari net, Klarinet 39, 3,00. 14:00 Wandeling op de Paltz (VW), Van Weerden Poelman- weg, 4,50. 19:00 Pinksterommegang, Pe trus en Pauluskerk, Kerkplein 2. Zaterdag 14 mei 11:15 Jubileumweekend Red Stars, sporthal Beukendal, Beu kenlaan 47. Zondag 15 mei 10:00 Jubileumweekend Red Stars, sporthal Beukendal, Beu kenlaan 47. 20:30 Film 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Maandag 16 mei 10:00 Vlooienmarkt, evene mententerrein de Engh, 2,00/2,25. 10:00 Open Dag Fatih-mos- kee, Parallelweg 7. Film 'Mar Adentro', Artis hock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Dinsdag 17 mei 09:00 Fietstocht Kath. Vrou wengilde, start Kerkplein. 20:00 Debat over Europese grondwet, Idea-theater, Willaert- straat 49. Woensdag 18 mei 10:00 Wandeling de Zoom, Soester Kring, start t/o Berken laantje, 3,00. 13:30 Torenbeklimming Oude Kerk (VW), Torenstraat 1, 2,50/4,00. 15:00 Bosuitje (VW), de Kwekerij, Molenstraat 157, 3,00. 20:00 Lezing Jan Smulders over 'De Ware Graal', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - NEDERLANDS www.talenpraktikumamersfoort.nl Telefoon 033 - 4729097 Hol Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 ~P Woning- en Assurantiemakelaars www.holenmolenbeek.nl 035 601 13 04 U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur. AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag koopavond, www.intratuin.nl Installatie van alle topmerken AIRCONDITIONING. Snelle levering service - Onderhoud. Ook portable modellen direct uit voorraad. Zonder hak- en breekwerk. jQoais van Airconditioning en luchtbehandeling Koningsweg 2-29, Soest - 035-6035650 E-mail: lgrift@tlscali.nl www.louisvandegrift.nl kraf 24 flesjes minipakjes set 3 pakjes vers van 't mes 500 gram kilo 2 kilo C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden. REGIOMAKELAARS funda NVM QUALIS "Kijk op onze site" www.buijsregiomakelaars.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 1