L Met de KBO op bus/bootreis Desert Run: bijna zand erover Griftland-bevrijdingspoëzie Vrijheid voor iedereen Vrijheid is de kunst Vrijheid voor mij? Open atelier/expositie leerlingen Ton Willems C4 presenteert cultuur uit diverse windstreken PAGINA 4 si 2005 WOENSDAG 11 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 5 Meningen van lezers Bevrijders tijdloos. Italië Rademaker Fatih moskee Slaande ruzie Cheque van 12.650 euro voor War Child Gedichten worden misschien gebundeld Kopij vroeger inleveren Bouwplan voldoet nog steeds niet Yogasessie op 'heilige' muziek Inschrijving voor avondvierdaagse Wandeling bij de Zoom Woongemeenschap gehandicapten aan de Birkstraat Autokrakers aangehouden Dans, poëzie, fotografie, muziek en zang Van Breukelen, vast goed! Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg 2St ie )soest.nl EN MAKEN/ vergunning verleend voor -g (inrit): wet bestuursrecht kunnen :iveerd bezwaarschrift indie- ft wilt indienen, dan moet ericht aan burgemeester en is 2000, 3760 CA Soest. Het 6 WEKEN na de datum van ingediend. i het gemeentehuis, Raad- eer, Groen en Infrastructuur i.30-12.30 uur. GUNNINGEN j mei 2005 Dr een kapvergunning zijn ingevraagde kapvergunnin- ;rkersen n belangen te worden ge- ergunning kunnen dit mon- weken na deze bekendma- afdeling Wijkbeheer, Groen leente Soest, Postbus 2000, imer 035-6093674. Binnen gen de aanvragen voor kap- op de afdeling Wijkbeheer, et gemeentehuis van Soest, rtot 13.00 uur. NINGEN t 5 mei 2005 1005 igbeuken, met fouglassparren conifeer rleende kapvergunningen: aan de gemeente Soest een ïnd worden binnen 3 maan- egen het genomen besluit a verzending van het besluit ld bij het college van burge de gemeente Soest, Postbus move your mincT voering van de Saab 9-5. 'sseriekleur, 10-spaaks netal look interieur- Saab 9-5 Norden nu o.v. de Saab 9-5 Linear. n eenmalige uitvoering. r DOC -wit-75 cl t ICT - rood - 75 c! wdgele witte wijn en de i fris, fruitig en een tikje unt deze wijnen zo wel de maaltijd schenken. 1ANSTRAAT 44 SOEST L.: 035 6012957 5 Mei 2005. We zijn 60 jaar vrij. In de aanloop naar deze dag heb ik mijn kinderen van 5 en 10 ge probeerd duidelijk te maken wat dat betekent. Gelukkig las ik in de lokale media dat de bevrijders nog een keer middels een historische optocht ons dorp zouden aandoen. Dat was voor mij een handvat. 'Morgen, kwart over tien komen ze bij elkaar.' In de krant stond dat ze via de Van Weedestraat over de Steenhoffstraat gaan rijden dus ze komen vanzelf bij ons langs.' Vol verwachting gingen de kinderen naar bed. De bevrijders komen morgen. 5 Mei rond half tien opgestaan, want we wilden er niets van mis sen. De voortuin werd oranje ge kleurd. De rood wit blauwe vlag hing ter verwelkoming langs de straat. Rond kwart over tien werd het steeds drukker langs de Steen hoffstraat. Tientallen mensen ston den verwachtingsvol de straat af te kijken. In de verte klonken de sirenes. 'Pap, mam, ze komen ik hoor ze al, kom gauw!' Daar stonden we dan met ons rood wit blauwe oranjegevoel, te wach ten op onze bevrijders. Het werd stil op straat, geen auto's meer. De bevrijders moesten wel de ruimte krijgen natuurlijk. 'Pap komen ze nou?' 'Uh, ja nog heel even.' De auto's op de Steenhoffstraat faasden plotseling weer ouder wets voorbij, geen bevrijder gezien. Hen vriendelijke fietster stopt en brengt ons en de tientallen andere wachtenden het slechte nieuws. De bevrijders komen niet, de route is gewijzigd! 'Maar pap dat is toch niet eerlijk. Waarom hebben ze dat dan niet even gezegd?' Tsja. Historisch gezien misschien een goede aanleiding om uit te leggen wat Dolle Dinsdag was. (we zijn bevrijd, oh nee toch niet. Sorry!). Maar voor mij een gemiste kans. Balkenende zei tijdens de Natio nale Herdenking: 'Vertel ons over toen... laat ons weten hoe en wat- laten we niet vergeten...' Tientallen mensen aan de Steen hoffstraat hebben die woorden ter harte genomen maar de bevrijders kwamen niet. De gemeente is ons vergeten, 60 jaar vrij. 'De Bevrijders komen niet meer, hè pap?' 'Ze waren er wel jongen. Anders hadden wij hier nu niet gestaan!' Robbert Meeder Langs deze weg wil ik u dé oplos sing presenteren voor de locatie van de Fatih moskee: het voor malige Shell tankstation aan de Smitsweg. Een betere plek is niet denkbaar: 1: Midden in een woonwijk met veel potentiële bezoekers. 2: Parkeerruimte is hier gemakke lijk te creëren. 3: Anderzijds is er niet heel veel extra parkeerruimte nodig want de moskee bevindt zich midden in de wijk. 4: Minaret wordt dan wél gehoord door gelovigen. 5: Er hoeft geen forse groenstrook te wijken, dus zijn de bewoners te vreden. I 6: De gemeente hoeft dan ook het besluit niet op ondemocratische wijze door te drukken, met alle mogelijke gevolgen van dien. 7: De moskee sluit naadloos aan op de nieuwe inrichting van de Smitsweg. Met vriendelijke groet, J.W. De Vries Een Soester is zaterdagavond rond middernacht een poosje buiten be wustzijn geweest, nadat hij een klap in het gezicht had gekregen. De po litie spreekt van een forse stomp in het gelaat en dat moet het ook zijn geweest, want het slachtoffer kwam pas in het ziekenhuis weer bij. Hij was daar per ambulance naar toe gebracht. De verdachte, een 33- jarige Soester, werd aangehouden en ingesloten voor verhoor. Het was afgelopen vrijdagochtend een drukte van belang op de par keerplaats bij bet Spleasure Cen trum aan de Dalweg. Drie bussen stonden daar klaar om met 121 vakantiegangers af te reizen naar verre oorden, dat wil zeggen: naar Limburg en België. Van 6 t/m 13 mei vindt de 11e bootreis plaats die de KBO Soest/ Socsterberg heeft georganiseerd. De reisgenoten zijn uiteraard voornamelijk afkomstig uit Soest en Soesterberg, maar er zijn ook de nodige 'buitenlanders' bij, uit o.a. Hilversum, Houten en Hoogland. De stemming zat er nog voor het vertrek al goed in. 'Kapitein' Rita Korte had de regie goed in handen. De rit ging via-via naar Roermond, waar zou worden ingescheept voor Met de overhandiging van een cheque ter waarde van 12.650 euro aan Pauline Lemberger en Endry van den Berg van War Child en een terugblik op hun deelname aan de '100 km. del Sahara' loop, hebben 'zandlopers' Hans van Ee uit Soesterberg en Martijn van Ee uit Amersfoort hun actie Desert Run bijna afgesloten. Bijna, want er komt nog een prijsuitreiking aan de winnaar van de slagzin wedstrijd. In restaurant De Soesterduinen maakten de gasten voor 't eerst kennis met de ervaringen van het tweetal, dat zich een jaar lang op de vijf etappes (waaronder een mara thon) in vier dagen had voorbereid in de klimaatruimte van TNO in Soesterberg. Ze deden mee, zoals Van Ee zei, 'niet alleen voor ons eigen sportplezier, maar gaven er een extra dimensie aan door er een sponsorloop voor War Child aan te verbinden.' Het leverde de organisatie, waarvan Marco Bor- sato ambassadeur is, dus een flink bedrag op. Het zal worden besteed aan het opzetten van kinderactivi- teitencentra voor creatieve-, cultu rele- en sportprojecten in Soedan voor in hoofdzaak straat- en vluch telingenkinderen, zoals Endry van den Berg, veldwerker in Soedan, vertelde. De gasten konden op de 'mediata- fel' kennisnemen van alle media- aandacht die de actie van Van Ee en Martijn heeft gekregen, van de structuur van het echte Saharazand dat ze hadden meegebracht en door middel van folders van het werk van War Child. Door middel van films en dia's werd een terugblik gegeven van de voorbereidingen en de Saharaloop zelf. Beide lo pers bedankten iedereen die hen had geholpen bij en van adviezen had voorzien tijdens de voorberei dingen. Eén van hen is prof. dr. Hein Daanen, thermofysioloog, die hen begeleidde tijdens het speciale trai ningsprogramma bij TNO. Hij gaf een korte uitleg bij de schema's die een jaar lang trainen opleverden. Hij bedankte Van Ee en Van Rijn 'voor de wetenschappelijke data 112.560,00 Tijdens de herdenkingsbijeen komst van 4 mei in de Mariakerk en bij het bevrijdingsmonument aan het Verzetsplein werden ge dichten van en door leerlingen van het Griftland College gele zen. De gedichten waren geselec teerd uit de inzendingen voor de poëziewedstrijd die de school, op initiatief van de Stichting 60 jaar bevrijding, in het kader van de lessen maatschappijleer had uit geschreven. Het thema was 'Vrijheid delen is de kunst' - het motto van de lan delijke herdenking - en ruim 115 leerlingen van 4 Havo leverden een gedicht in. Een deskundige jury on der voorzitterschap van burgemees ter Janssen had het best moeilijk met de beoordeling. Uiteindelijk kwamen er vijf winnaars uit. De beste drie werden voorgelezen tij dens de herdenking. De leerlingen die in de prijzen vielen met hun ge dicht gaan met docent Johan Baks op excursie naar kamp Vught. Het gedicht van Daisy Roest, dat door haar zelf werd voorgelezen bij het monument, kwam als beste uit de bus. - De vakantiegangers gaan aan boord van de bussen die hen naar het zuiden zullen brengen. Foto Soester Courant. een cruise over de Maas naar Luik en dan met een grote bocht weer terug naar Nederland. De cruise wordt uitgevoerd met het motor schip 'Prinses Juliana'. die jullie toegeleverd hebben.' De resultaten moeten nog worden ge- evalueerd. Bij de overhandiging van de cheque zei Pauline Lemberger, als verte genwoordigster van War Child en actiebegeleidster in Nederland, 'het bijzonder te vinden om te zien dat de actie zo recht uit jul lie hart komt. We begeleiden zo'n duizend acties per jaar, maar er zijn er maar weinig die zoveel indruk maken en zo'n geweldig bedrag op leveren.' De bezoekers kregen aan het eind van de avond een vaatje echt Saharazand, door Van Ee en Van Rijn verzameld bij de finish, en een 'place-mat' met beelden van de Saharaloop met tekst daarover en over War Child. Namens War Child namen En dry van den Berg (links) en Pau line Lemberger van War Child de cheque in ontvangst van Saha ra-'zandlopers' Martijn van Rijn (rechts en Hans van Ee. Foto: Eemland Pers Kopij voor de Soester Courant van woensdag 18 mei dient ui terlijk vrijdag 13 mei, om 13:00 uur, beschikbaar te zijn voor de redactie. Dat geldt ook voor be richten die per e-mail worden aangeleverd. Kopij die later wordt aangele verd, loopt grote kans te blijven liggen. Een uitzondering wordt gemaakt voor verslagen van (sport)activiteiten die in het weekeinde plaatsvinden. Deze moeten uiterlijk zondagavond binnen zijn. Advertenties Advertenties (ook kleintjes) voor de editie van 18 mei kun nen tot vrijdag 13 mei, 15:00 uur, worden aangeboden. In verband met Tweede Pink sterdag is het kantoor van de Soester Courant op maandag 16 mei gesloten. Het doet mij heel veel pijn, Als ik mezelf niet meer kan zijn. Dan is mijn vrijheid van mij weggenomen, Om nooit meer terug te komen. Je hoort een ander niet te keuren op ras, uiterlijk of baan, Maar probeer nou eens op het innerlijk af te gaan. Vrijheid betekent voor mij uitkomen voor wat je denkt of hoe je bent, Zonder dat je daarmee andermans vrijheid schendt. Rekening houden met elkaar is een belangrijk punt, Omdat je anders amper met elkaar leven kunt. Vrijheid moet er kunnen zijn voor iedereen, We moeten het samen doen, niet alleen! Daisy Roest Als tweede werd gekozen voor het gedicht van Lauren van de Groep, die deze week op vakantie was. Haar gedicht werd gelezen door Nelleke Kareisen. Vrijheid, freedom, liberté Tuurlijk doe ik daaraan mee! In verleden en in heden is er keihard voor gestreden. Ook nu nog, 60 jaar na WO II. Together, ensemble, met elkaar, Tuurlijk is dat waar! Maar is 't in onze maatschappij niet erg veel 'ik' en weinig 'jij'? Schuilt daar niet een groot gevaar? Fight for freedom, cherchez une place, een nieuwe start, Ik gun jou een plekje in m'n hart. Ik gun jou een vrij leven daarvoor wil ik graag ruimte geven Vrijheid is een kunst apart. Lauren van de Groep Het gedicht dat op de derde plaats eindigde was van Tim van de Steen. Ook hij was op vakantie. Zijn gedicht werd voorgedragen door Jeroen Verschoor. Studie Groen en Schild heeft op nieuw een schetsplan ingediend voor de bouw van appartementen op de hoek van de Beukenlaan en de Dalweg. Er zijn al diverse schetsen de revue gepasseerd die niet voldeden aan de stedenbouw kundige randvoorwaarden van de gemeente. Ook dit schetsplan wijkt nog steeds op een aantal punten af, zoals de bouwhoogte en de par keergelegenheid. Studie Groen en Schild moet opnieuw een schets plan inleveren. Wanneer deze wel voldoet aan de voorwaarden, zal het in'behandeling genomen wor den door het College. Wie thuis yoga op 'heilige' muziek wil beoefenen, kan zondag 5 juni meedoen aan een workshop in het Horusoog aan de Birkstraat 101a. De deelnemers krijgen dan ook een programma voor thuis mee. De kosten hiervan bedragen 95 euro.Tevens is er op 5 juni een meditatiesessie (10 euro) van 8:30 tot 9:30 uur. Voor inschrijving: c.schnitker@planet.nl Vanavond en morgen kan men zich inschrijven voor de avond vierdaagse. Medewerkers van het wandelevenement zitten beide avonden tussen zeven en acht uur in Arkemeyde aan de Hellingweg 1. De deelnemers kunnen kiezen uit routes over 5 en 10 kilometer. De inschrijving kost 3,50 per persoon. Het wandelevenement is dit jaar van maandag 23 tot en met don derdag 26 mei. Voor meer infor matie: tel. 6026289 of 6238801. Vrijheid van gevoel. Maar met die vrijheid Niet die van anderen verminken. Gevoel van vrijheid Diep van binnen. Die vrijheid kan vandaag beginnen! Geen intimidatie! In het groot maar vooral in het klein. Dat zou er eigenlijk Al lang moeten zijn... Tim van de Steen Zowel de jury als het bestuur van stichting 60 jaar bevrijding is zo en thousiast over de inzendingen dat overwogen wordt een bundeltje van alle gedichten uit te geven. ochtend start een nieuwe cursus groep Beeldhouwen. Ook nieuw is de Beeldhouwwerkplaats. Ge vorderde beeldhouwers kunnen op woensdagmiddag zelfstandig gebruik maken van het atelier. Wegens het geringe aantal beschik bare plaatsen van de cursussen is het raadzaam om u op de open dag ter plekke te laten inschrijven. U weet dan direct of u kunt worden Op zaterdag 28 mei houdt Atelier 2 open atelier. Iedereen die ge ïnteresseerd is in het maken van beelden is van 10:00 tot 17:00 uur welkom om zelf een beeldhouw werk te maken. Er worden demon straties beeldhouwen gegeven en er is werk te zien van leerlingen van de Soester beeldhouwer Ton Willems. Tijdens het open atelier kunnen de bezoekers gratis een beeldhouw werk maken of komen kijken hoe anderen dat doen. Op de expo sitie is werk te zien van Anneke van Ingen, Joke Renzenbrink, Nel Dijksma, Agnes Gröniger, Ka rin Maaswinkel, Wieke de Otter, Gerd Stroeve, Richarda de Kanter, Martina Evers, Chris Strietman, Herman van den Heuvel, Natalie Jacobs, Willie Mol en Esther ter Harmsel, Op een groot scherm wordt een sfeerbeeld geschetst van de cursussen en workshops in het atelier van beeldend kunstenaar Ton Willems. In september beginnen de nieu we jaarcursus beeldhouwen voor beginners en gevorderden en de jaarcursus Inleiding in de Kunst geschiedenis. In oktober begint de korte basiscursus digitale fotografie. Beeldhouwen wordt volgend sei zoen gegeven op dinsdagochtend, -middag en -avond. Op woensdag- Atelier 2 organiseert daarnaast tot het einde van het jaar nog enkele weekendworkshops beeldhouwen in steen, beeldhouwen van een tuinbeeld en het boetseren van een portret of model. Daarnaast wor den dit jaar nog twee kunsthistori sche workshops georganiseerd. Op de open dag is het ook mogelijk om zich voor de weekendworkshops in te laten schrijven. Atelier 2 is gevestigd aan het We teringpad 90 in Soest (t.o. Karwei). Informatie: tijdens kantooruren, 60.11.392; e-mail: info@atelier2. nl. Het volledige cursusprogramma 2005-2006 van Atelier 2 is te zien op: www.atelier2.nl. Men kan zich daar ook inschrijven, Stichting De Soester Kring Secretariaat: Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 De Soester Kring organiseert op woensdag 18 mei een wandeling bij de Zoom onder leiding van Maja Reitsma. De Zoom is te vin den aan de Dolderseweg langs de spoorlijn Utrecht-Baarn, tegenover het Berkenlaantje, en vormt de afscheiding van het droge gebied van de Lange Duinen en het veel vochtiger gebied van het landgoed Pijnenburg. Een eikenhakhoutwal moest in vroeger tijden voorkomen dat er al te veel zand van de duinen in de richting van Pijnenburg ge blazen werd. Het gevolg is dat het gebied veel vruchtbaarder is dan het duingebied, mede door het feit dat Pijnenburg veel natter is. Dat is duidelijk zichtbaar aan de begroei ing: grote bomen in Pijnenburg, in tegenstelling tot de veel armere be groeiing in de duinen. De wandeling wordt gelopen aan de hand van de paaltjesroute van het IVN, waarbij bij ieder genum merd paaltje iets speciaals te zien is. De start is om 10:00 uur. De wandeling zal ongeveer vijf kwar tier duren. Verzamelen tegen over het Berkenlaantje. Bijdrage: 3,00, inclusief koffie/thee na afloop van de wandeling. Zomerprograiiiiiia 1 juni: bezoek aan het tuinencom- plex 'Het Landje' in Eemnes. 15 juni: excursie naar het landgoed Zonnestraal, Hilversum. 6 juli: wandeling over het landgoed Monnikenberg, Hilversum. 20 juli: bezoek aan Geologisch Museum Hofland, Laren. 10 augustus: bezichtiging 'Huize Hoevelaken' en de Ned. Herv. Kerk te Hoevelaken. De gemeente geeft mevrouw Stoet man toestemming om van het kam- peergebouw aan de Birkstraat 131 een kleine woongemeenschap voor gehandicapten te creëren en om de schaapskooi in te richten als be handelkamer voor revalidatie en fysiotherapie. Wel moet ze aan een aantal voorwaarden voldoen. Als eerste moet zij onder leiding staan van een zorginstelling. Ze mag daar particulier niet huisvesten. Verder moet ze er voor zorgen dat het ge bouw voldoet aan de eisen van het bouwbesluit, zoals de brandveilig heidseisen. Daarna mag ze met de verbouwing beginnen. Twee Soesters, van 16 en 20 jaar, zijn zondagmorgen omstreeks half drie aangehouden. Ze worden er van verdacht tenminste zes auto's te hebben opengebroken. De po litie had een melding gekregen dat ze op de Van Hamelstraat bezig waren in te breken. De politie ging poolshoogte nemen en herkende aan de hand van het signalement de twee (jonge)mannen. Ze wer den vastgezet op het bureau, in afwachting van het verhoor. In en rond de Van Hamelstraat werden zes auto's aangetroffen, die waren opengebroken. ELKE WEEK EEN SOESTEK&XJURANT IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 245.000,- k.k. Theo Dobbehof, Soest In leuk en gezellig hofje gelegen, ruime geheel gemoderniseerde middenwoning met 5 slaapkamers, blokhut en vrije tuin (ca. 147 mJ). Ind.: hal, toilet, ruime woonk. met plav.vloer, open hoekkeu- ken. Verdieping. 3 sfpk., luxe badkamer, 2e toilet. Zolder, vaste trap, wasruimte voor wasm. en droger en 2 grote slpk. elk met dakkapel. 136.000,- k.k. Van Goyenlaan, Soest Op één van de mooiste plekjes op de Van Goyenlaan ligt op de 4e etage dit 3-kamer (vh. 4) appartement. Ind.. gang, toilet, hal, ruime woonk., 2 slpk., mod. keuken, bijkeuken en douchecel. Dit app. is geheel gerenoveerd en is o.a. v. v.. kunstst. koz. (dubb. glas), laminaatvl.en centr. intercom installatie. De servicekos ten bedragen 168,- p.m. (ind. voor schot gas-c.v., watergebr., opstalverz., onderh., etc.). 280.000,- k.k. Libel, Soest Een moderne hoekwoning met berging, uitgeb. serre en een schitterend aan gek vrije tuin (360 m1), gel. aan vijver partij in 'Overhees'. Ind.: entree, m.k gang, gangk., toilet, woonk. met uitgeb. serre en mod. keuken. Verdieping: 3 ruime slpk., badk. en 2e toilet. Zolder: vaste trap, ruimte met aansl. wasm. en droger en 4e slpk. 199.000,- k.k. Hendrick de Keyserlaan, Amersfoort Op loopafstand van winkelcentrum 'Emidaer' rustig gelegen moderne mid denwoning (3 slaapkamers) met berging en tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., tuingerich- te woonk. met plav. vl., ged. open hoek- keuken Verdieping. 2 slpk badkamer en 2e toilet. Zolder: vaste trap, ruimte voor wasm. en droger en 3e slpk. met velux dakraam 329.000,- k.k. Nachtegaalweg, Soest Aan een rustige laan in Soestdijk, staat deze karakteristieke helft van een dubbel woonhuis met berging (bj. ca. 1930) en besloten tuin. Ind.- hal, kel- derk., m.k toilet, L-vormige woonk. v.v parketvl, en ruime eetkeuken. Verdieping: 3 ruime slpk., apart 2e toilet en douche cel met vaste wastafel. Zolder: vaste trap en c.v. opst. met boiler. Soest en omstreken Soest kent veel goede taxateurs, maar het kan alleen veel goedkoper! Van Breukelen, vast goed! taxeert uw pand met 60% korting op het standaard tarief! Binnen 2 werkdagen het taxatierapport voor hypotheekverstrekker, bank, ver- zekeringsmaatschappij of pensioenfonds in uw bezit! Makelaardij, hypotheken en assurantiën wwvv.vbo.nl Gecertificeerd taxateur 04R802scvm Uitgebreide brochures beschikbaar Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl Op zaterdag 21 mei vindt het 3e Cultuur Festival in Soest plaats. Op het Raadhuisplein heeft de nieuwe Interculturele vereniging C4 een eigen tent, voor deze gele genheid 'De Oase' genoemd, met een eigen gevarieerd programma. De hele dag door zijn er inter culturele ontmoetingen met o.a. dans, muziek, hapjes, fotografie, kleding, zang, sieraden en thee. Buikdanseres Roos Belinfante opent om 11:00 uur het program ma van C4 met een demonstratie en een workshop. De officiële naam voor buikdansen is Oriën taalse dans, oftewel Oryantal in het Turks en Raqs Sharqi in het Arabisch. In tegenstelling tot wat de meeste mensen denken is buik dansen oorspronkelijk geen verlei- dingsdans, maar een volksdans die vroeger door iedereen werd uitge voerd. Wie de smaak te pakken krijgt kan aansluitend genieten van een Litouwse welkomstdans door Saule Gaizauskaite, uitgevoerd in speciale Litouwse kleding. Later op de dag volgt een Turkse volksdans- demonstratie. Uiteraard wordt er muziek gemaakt op instrumenten uit verschillende culturen, zoals Marijke te Vaarwcrk op gitaar, Mahmoud Sharif op saz en Fardad Etemad op tar. De hele dag door is er een theeschenkerij met lekkere hapjes. Ook is er een foto-expositie te zien met beelden van derwishen uit Iran en er zijn Turkse sieraden te koop. Interculturele vereniging C4 nodigt iedereen van harte uit in 'De Oase'. Vlij u neer in de zachte kussens op het Oosterse tapijt. Waan u in een woestijn waar een zandstorm woedt of een blakerende, verblin dende zon schijnt, en voel u veilig en gelukkig... De interculturele vereniging wil in Soest wonende, uit diverse cultu ren afkomstige groeperingen en de overige inwoners van Soest met el kaar in contact brengen door mid del van interculturele ontmoetingen vol kunst en cultuur. Iedereen is welkom en de toegang is vrij. Informatie: 60.31.316 (Fardad Etemad) of kijk op www.cultuur- puntsoest.nl voor meer festivalin formatie.

Soester Courant | 2005 | | pagina 5