>form" J ït Hypotheek oversluiten interessant? 75% 3 09 1 Herkenbaar rondje Oude Ambachtenmarkt K3 4.7S m ~9,25 fa&i datffann. De Paardenkamp begroet nieuwe bewoners vljjtig hesje 1E EN 2E PINKSTERDAG OPEN 111 1 -ff 1 y:- ledete uuyett&dacf. dcc*, wuvi Mtuir C2000: nieuw systeem voor hulpdiensten 'Jaagpad' ook in de winter open Veel bekeuringen bij eerste van reeks bromfietscontroles De grootste perkplantenkwekerij in de regio! Beau... geel- en witgoud met diamant lagere maanden oversluit kosten geen rente betalen schitterende sieraden! 1 (U.ffl.van lellen Interessant? Jazeker! Het is tijd voor de Rabobank. PAGINA 6 k v. Rijn/Nijholt treparaties 'iezen .unstgebitten patiënten parkeerterrein) n I 25 O @middelmanwonen.nl 3DGI 3RT 464 34 24. 30 uur. WOENSDAG 11 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 De bezoekers bewegen zich al stroperig voort als de kleine wij zer op de klok van de Oude Kerk de elf bereikt. Vanaf de Olijke- weg (plekje voor de auto op de Henriëtte Blaekweg gevonden en dus 2,50 tot 3,00 euro bespaard) kun je nog zonder botsingen niet kinderwagens het centrum van de kerkenbuurt bereiken. Waar eeu wenlang de linde groeide, zou een verkeersbrigadier in Bromsnorpak vandaag niet misstaan. Uit vijf richtingen lopen dagjesmen sen in de trechter. Nog niet wetend wat AZ die avond te wachten staat, trekken twee vrienden de conclusie dat PSV de avond ervoor toch echt veel beter was. Vast programmaonderdeel voor tienduizenden mensen uit Soest en omstreken is de Oude Ambachten markt. Hemelvaartsdag staat voor hen gelijk aan kantklossen, dieren kijken, volksdansen, een verse vis of poffertjes, misschien een nieuwe riem of ring. Twee Soesters stellen teleurgesteld vast dat de historische militaire voertuigen kennelijk nog niet met een routeplanner zijn uitgerust. Ze waren nog speciaal op tijd wegge gaan bij het bevrijdingsontbijt ach ter het gemeentehuis en zoeken nu hun troost op de markt, die toch al sinds een jaar in hun denkbeeldige agenda stond genoteerd. Lokale bezoekers lijken vooral te letten op eventuele voorbijkomen de dorpsgenoten. Ouders proberen bij hun kinderen belangstelling te wekken voor wat de ambachtslie den met hun eigen handen maken. Terwijl een vrouw haar mobieltje bestudeert, zie je twee jongens kij ken hoe de vrouw in klederdracht met garen aan de slag gaat: zo'n spinnenwiel lijkt in de verste verten niet op een beeldscherm. In dit digitale tijdperk, waarin ve len altijd een camera bij de hand hebben, zien twee fotografen toch brood in de markt. Ze verleiden moeders om hun kinderen in oude kleding te steken en te laten pose ren. 'Even een leuke foto mevrouw, deze grote kost 20 euro meneer.' De meeste vaklui en handelaren hebben hun vertrouwde stekje in oud-Soest ingenomen. Ongestoord, alsof er geen jaar is verstreken, be schildert de kaarsschilderes kaar sen. Bij een volgende kraam versnelt de niet-viseter resoluut zijn pas. Omdat de Eemstraat niet alleen 'doodloopt', maar ook volloopt, kiest hij voor de Peter van den Breemerweg, waar je - ook met claustrofobische aanleg - op dat uur nog redelijk door heen komt. Toch schijnen de meeste mensen dit smalle gedeelte vooral als ver bindingszone te gebruiken. Op het oog krijgen de handelaren in de berm relatief weinig aandacht. Veel ruimer opgezet is de markt op het weiland van de familie Van de Grift die elk jaar haar terreinen gastvrij beschikbaar stelt. het is allemaal mogelijk bij de grootste dansschool van de Weegbreestraat', verkondigt Jan Sepp door de mi crofoon, kort voordat merengue- dansers een demonstratie geven. Bij de mobiele bar van Toon van der Linden vinden velen een verfrissing en consumeren die in de warmte van de vriendelijke zon. Iets ver derop trekt een echtpaar twee van huis meegenomen flesjes open. Als de boot van de zeeverkenners van De Paltz en Eemgeuzen uit het zicht is verdwenen en achter de walm van frituurvet de lucht is geklaard, doemen de Schaapskooi en konijnenkooien op. Kleuters staan zich te vergapen aan keu tels. Of ze al in de draaimolen zijn geweest, verraadt hun gezicht niet. Dat van Ad van Wanroij van de Stichting Oude Ambachtenmarkt Soest spreekt daarentegen boek delen. Zo te zien loopt alles naar wens. De tevreden blikken van de vroege vogels, die tegenover hem al aan de koffiebreak toe zijn, zijn van beamende aard. In hun onmiskenbare outfit houden de leden van de Soester Boeren- dansgroep een adempauze of zet ten ze zich in beweging voor een rondje, maar dan stapvoets door de buurt. De tinnengieter legt een nieuwsgierige man uit hoe hij zijn kannen heeft gemaakt, de touwsla ger geeft letterlijk en figuurlijk zijn visitekaartje af. Voor een twintigtal kinderen telt op dat moment alleen maar Clown Benno. Luidkeels tel len ze mee tot tien en weer terug. Hun ouders op de achterste rijen staan geduldig te wachten, ook als Benno verdwijnt, maar vanuit zijn poppenkast de kinderen andermaal aan zich bindt. Natuurlijk staat ook het draaior gel weer op de sierlijke oprijlaan van Van de Grift. Een meisje trekt aan de arm van haar moeder als ze de boerderij ziet liggen. 'O ja, nu weet ik het weer, daar moeten we heen', zegt ze bij de aansluiting op de Olijkeweg, waar twaalf kloksla gen te horen zijn en het inmiddels drukker is geworden. Herkenbaar. Een rondje Oude Ambachtenmarkt. Volgend jaar, op donderdag 25 mei, de dertig ste uitvoering. De draaimolen bij Van de Grift was een zeer gewild object bij kinderen. S:ï I I I 1 ■if: In het digitale tijdperk is een spinnewiel geen alledaagse kost voor de jeugd. Even uitblazen tussen de bedrijven door. De touwslager gaf donderdag letterlijk en figuurlijk zijn visitekaartje af. INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest www.soestercourant.nl - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Reeds in de ochtenduren liep de Olijkeweg binnen de kortste keren vol. Sinds eergisteren werken politie, brandweer en de ambulancevoor ziening in Eemland met het digitale communicatiesysteem C2000. Me dewerkers van de hulpverlenings diensten zijn de afgelopen maan den opgeleid om met het nieuwe systeem te kunnen werken. Naast C2000 blijft het analoge radionet werk nog enkele maanden beschik baar, zodat er altijd kan worden te ruggevallen op dit oude systeem. In de Regio Utrecht hebben alle politiedistricten en ambulancedien sten C2000 in gebruik genomen. Van de brandweer zijn alleen de Eemlandse korpsen ermee uitge rust. De andere volgen in juni. Agrariër en vertegenwoordiger van de Vereniging Ark- en Eemland- schap J. Wantenaar is bezig een rondwandeling 'het Klompenpad' te ontwikkelen vanaf zijn erf aan de Birkstraat. De route loopt o.a. over het 'jaagpad' dat alleen in de peri ode van 1 juli tot 31 oktober open gesteld is voor publiek. Graag wil hij dat het 'jaagpad' ook in de win terperiode opengesteld wordt voor wandelaars en dat het pad alleen in de broedperiode van 15 maart t/m 15 juni gesloten blijft. Het pad blijft ook nog steeds verboden terrein voor honden. De gemeente gaat hiermee akkoord: 'De vogels die in het gebied overwinteren zullen weinig hinder ondervinden van de wandelaars.' Wie vergelijkt leest de Soester Courant De politie heeft 55 bekeuringen uitgeschreven tijdens een groot scheepse bromfietscontrole. Mo toragenten 'onderschepten' dins dag tussen 14:00 en 21:00 uur 36 bromfietsers, van wie de voertuigen werden gecheckt. Dat gebeurde op de Lange Brinkweg en het Raad huisplein. De bonnen werden uitgedeeld wegens onder meer een te hoog vermogen of omdat de inrichting van de bromfiets niet deugde. Een persoon werd aangehouden, omdat hij rondreed op een brommer met een vals framenummer. Zoals aangekondigd zal de politie in het gehele district de komende maanden regelmatig bromfietscon troles houden. Stichting De Paardenkamp houdt op zaterdag 28 mei een open dag. Om 11:00 uur staat de koffie met gevulde koek klaar, 's Middags is er een paardenshow 'Pluimstraat en Paardenstaart' en 'Pepe' te zien en worden de bezoekers voorge steld aan de nieuwe bewoners van het rusthuis. Tussen de shows door houdt Pop Co een poppenkast voorstelling. Ook is er weer een rommelmarkt. De Paardenkamp op boerderij 'Vosseveld' is een rusthuis. 'Het samenstellen van een nieuwe "kudde" is moeilijk. De paarden moeten elkaar eerst leren kennen en accepteren. Bij mensen is dat net zo, die kun je ook niet zomaar met al hun verschillende karakters bij elkaar zetten', is de mening van het bestuur van Stichting De Paardenkamp. Met veel geduld en - vakkennis lukt het de medewerkers telkens weer dit karwei te klaren. Naar verwachting komen er dertien seniorenpaarden het gezelschap versterken. Dat zijn: Spanky (27), Belito (22), Jewel (23), Vera (26), Ringo (26), Benjamin (23), Queen of the Night (25), Agnetha (23), Wendy (31) en Rowin (30). Helaas zijn er ook een aantal sterfgevallen in het rusthuis gepasseerd: Marten (28), Spook (31), Saffier (29), Pol- lie (32), Pietje (33) en Movystar (34). Boerderij 'Vosseveld' ligt aan de Birkstraat 96 in Soest. Voor meer informatie: 035-60.16.089. De stichting heeft ook een nieuwe website waarop diverse foto's en informatie te vinden is: www.Paar- denkamp.nl. Pottenkijkers op de Oude Ambachtenmarkt. Foto's: Soester Courant KWEKERIJ AANBIEDING VAN DE WEEK: formaat t.» per set nu 5 voor Let op de vele aanbiedingen in de kas! Kortenhoef, Kromme Rade 6, tel. 035 - 656 38 37. Iedere werkdag geopend van 08.00 tot 17.30 uur. Vrijdag koopavond tot 20.30 uur. Hanger excl collier vanaf 175.00 Oorsieraden vanaf j €215,00/ Ml Ring vanaf Rembrandtl horloger juwelier aan 18 - Soest - Tel. 035-6014785 Sluit vóór 15 mei 2005 uw hypotheek over bij de Rabobank en profiteer dubbel van het aantrekkelijke actie-aanbod. U betaalt tot 3 maanden geen rente en bovendien verzorgt de Rabobank snel en deskundig uw nieuwe hypotheek voor het totaalbedrag van slechts 720,-*. K3W" Bel nu voor de actievoorwaarden of een afspraak, telefoon (035) 609 6319. Rabobank Soest Baarn Eemnes Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 7