i 1 IV" 10 TOT 50% KORTING SB labo-gebakjes voor ouderen isgilde Roel Hopman opent lorgen aan Van Weedestraat PINKSTERDRIEDAAGSE ibank De koning onder de theesoorten nu verkrijgbaar bij Joh. Mets i Js Floddertje op de foto! 'Een steuntje in de rug' 2e Soester Schubertiade tijdens Cultuur Festival Springpop 2005 sluit Cultuur Festival af Reinout Bussemaker leest gedichten van Jan Visser Met de Eemlijn-fietsboot uit in eigen land iel )0 jaar bevrijding, 100 jaar Rabobank f Thuiszorg Ernestine biedt hulp Kom en profiteer 3 DAGEN lang van gigantische kortingen! De opvallende service van AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST De Marine f Bingo le ondernemers platform Sportbus doet weer wijken aan Thee: dé drank van de 21e eeuw! Diverse smaken doos a 25 zakjes van 3,95 voor 5 Gratis proefzakjes. tJftl SLAS-poëzieconcert op 21 mei PAGINA 8 ft/VOENSDAG 11 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 9 I Op vrijdag 6 mei ontvingen alle bewoners van be jaarden- en verzorgingstehuizen in Soest en Baarn van we Rabobank Soest Baarn Eemnes een gebakjein het Iader van 60 jaar bevrijding en 100 jaar Rabobank woest. De algemeen directeur van de bank, Jan J. Por- te, overhandigde samen met wethouder Bert Krijger en Cees Vos, voorzitter van de Stichting 60 jaar Be vrijding Soest, de gebakjes aan de bewoners van Ver zorgingstehuis Molenschot te Soest. Op de foto de he ren Por te (l.) en Krijger als gebakverstrekkers. Morgen opent ondernemer R. Jlopman de 38e Visgildewinkel tan Nederland aan de Van Wee- Bestraat 149 (voorheen Ruud Smit). Visgilde is een winkelketen Ban visspeciaalzaken. Bij Visgilde lloel Hopman kan men terecht loor verrassende visspecialitei- |en, maar ook voor een smakelijke jiaaltijd, die ter plaatse kan wor pen genuttigd. f-Ja maanden van voorbereidin gen, plannen ontwikkelen en de Uiteindelijke verbouwing wordt Ie moderne visspeciaalzaak ge opend. Met een enthousiast team medewerkers wordt op dit mo ment de laatste hand gelegd aan een unieke zaak, waar een perfecte service, maatschappelijke betrok kenheid en kwaliteit in vis hoog in het vaandel staan. De Vereniging van Visspeciaal zaken 'Visgilde' bestaat uit zelf standige visspecialisten die ge bruik maken van een eigentijdse winkelformule. Daarnaast worden de diverse Visgilde winkels op ver schillende terreinen ondersteund. Ook het visspecialisme is een pro fessioneel beroep, waaraan hoge grote kartonnen aanklcedpop van Floddertje waar je je eigen gezicht doorheen kunt steken. Natuurlijk kun je dat gezicht van te voren met wat schmink of zo nog even lekker smerig maken. Dan word je daar door een echte fotograaf als Flod dertje op de foto gezet. Met die foto doe je mee aan de wedstrijd 'Wie is de mooiste Floddertje van Soest en omstreken?' De foto wordt beoordeeld door een jury bestaande uit boekverko pers van Van de Ven en fotograaf Patrick van Ernst. Op woensdag middag 25 mei om 15:00 uur is de prijsuitreiking. De allermooiste Floddertje krijgt dan boekenbon- nen ter waarde van 25,00 en een prachtige strik, net zo een als Flod dertje zelf heeft. Alle deelnemers krijgen in elk geval een prijs, want de foto kun je'na de prijsuitreiking ^gratis afhalen bij Van Oosten. Van 14 tot 22 mei is het Annie d.G. Schmidtweek. Dit jaar staat Floddertje centraal: dat ontzettend (nette kind van ontzettend nette ou ders. Ze heeft maar één probleem: ie wordt altijd heel snel vuil. Ge- ukkig deelt ze dat probleem met lieel veel kinderen. Welk kind vindt het niet leuk om af en toe ïeel smerig te worden...? ieder kind kan nu onbekom- nerd als Floddertje op de foto. 3a eerst naar boekhandel Van ie Ven (Zuidpromenade) voor :cn deelnameformulier. De eerste 150 kinderen krijgen dan meteen :en knutselplaat met Floddertje- 'ingerpoppetjes cadeau. Met het ormulier kun je terecht bij Wil- em van Oosten Fotografie (Plein 'an Zuid) op woensdagmiddag 8 en zaterdagmiddag 21 mei van 4:00 tot 17:00 uur. Daar staat een Thuiszorg Ernestine is een nieu we particuliere zorgorganisatie n Soest en omgeving, die pro- essionaliteit en betrokkenheid astreeft. 'Professionaliteit is de asis voor het verlenen van goede org en door betrokken te zijn wil- en we de mensen die we verzor- en het gevoel geven dat ze ook ie verdiende zorg krijgen', zegt litiatiefneemster en eigenaresse locienne Petit Jackson. )e thuiszorgorganisatie kan door aar scherpe prijsstelling particu- ere zorg aanbieden voor ieder- :en. Niet alleen mensen die ziek >f hulpbehoevend zijn kunnen bij Thuiszorg Ernestine terecht. Mo- ienne: 'Wij zijn er ook voor men en die gedurende korte of langere ijd, om welke reden dan ook, een teuntje in de rug nodig hebben.' Thuiszorg Ernestine houdt zich >ezig met gezinshulp, verpleeg- ;undige zorg, huishoudelijke hulp, ;ezinsondersteuning (bijvoorbeeld ond of na overlijden), boodschap- pen doen en winkelen met ouderen of mensen die slecht ter been zijn of geestelijke problemen ondervin den. Ook biedt ze ondersteuning bij een crisissituatie. Mocienne heeft haar organisatie vernoemd naar haar oma Ernestine Ross, omdat ze altijd voor iedereen klaar stond. 'De zorg voor men sen was bij haar in goede handen. Ze was een voorbeeld voor me en mede daarom heb ik van jongs af aan in de zorg gewerkt. De naam is een eerbetoon aan mijn oma', aldus de eigenaresse. Deze organisatie biedt hulp aan mensen in de gemeente Soest, Baarn, Utrecht, Hilversum en Amersfoort. Thuiszorg Ernes tine ligt aan de Driehoeksweg 5 in Soest. Ze zijn bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 9:00 tot 20:00 uur via 06- 10.29.15.02. Meer informatie is te vinden op www.thuiszorgernes- tine.nl. Een e-mail sturen kan ook: info@thuiszorgernestine.nl. Topkwaliteit: onzichtbaar autoherstel plus standaard 4 jaar garantie op ons werk. Perfecte service: snelle en efficiënte service via één vast aanspreekpunt. En één jaar na het herstel een gratis Dubbelcheck.' Stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. Vervangende auto direct inzetbaar. ABS FOCWA EWOGMANTB&OJF TOP/1 HERSTEL REPARATEUR Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 www.stalenhoef.nl eisen worden gesteld. Mede door samen te werken in de Vereniging van Visspeciaalzaken kan Visgilde Roel Hopman ruimschoots voldoen aan deze eisen. Criteria Niet iedere visspeciaalzaak komt in aanmerking voor lidmaatschap van de vereniging. Winkels moeten voldoen aan de door de vereniging omschreven criteria zoals kwaliteit, vakmanschap, service, hygiëne en sfeer. Wanneer aan alle punten wordt voldaan, ontvangt men het Visgilde Certificaat. Dat is voor de consument een waarborg voor kwaliteit in vis. Daarnaast on derscheiden winkels van Visgilde zich door een moderne, stijlvolle inrichting en een rijk assortiment creatieve specialiteiten. Visgilde heeft alles in huis voor een smakelijk ontbijt, lunch, een tus sendoortje of een heerlijke maaltijd met vis. Veel producten zijn door Visgilde Roel Hopman huisge- maakt en eenvoudig zelf thuis te bereiden. Vanaf 12 mei staat het team van Visgilde Roel Hopman (vanaf 9:00 uur) klaar. Rond de feestelijke opening zijn tal van festiviteiten gepland met aantrekkelijke aan biedingen. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op dinsdag 24 mei komt het Eerste Ondernemersplatform in Soest bij elkaar. Matchpoint Maatschap pelijk Ondernemen stimuleert maatschappelijke organisaties, be drijfsleven en onderwijsinstellingen tot 'Betrokken Ondernemen'. De inbreng van het bedrijfsleven is daarbij van zeer groot belang. Matchpoint hecht daarom veel waarde aan het opbouwen van een goede relatie met het bedrijfs leven en biedt het een uitdagend programma aan. Dat gebeurt vanaf 13:00 uur in het Luchtvaartmuse um, Kamp van Zeist 2-4 te Soes- terberg. Tijdens deze bijeenkomst wordt ook het eerste certificaat Sociaal Aandeelhouder uitgereikt aan een Betrokken Ondernemer te Soest. Verder worden de deel nemers geïnformeerd over de ko mende projecten. Op het programma staan o.a. een rondleiding door het Luchtvaart museum en toespraken van wet houder Bert Krijger en Kees Fij neman, directeur van Rabobank Nederland. Men kan zich voor deze bijeenkomst aanmelden via t.matchpoint@ravelijn-amersfoort. nl. Per organisatie zijn meerdere personen van harte welkom. Na het grote succes tijdens het vo rige Cultuur Festival hebben de Stichting Cenakel Cultuur en de Muziekkring Eemland speciaal voor het Cultuur Festival 2005 (21 mei) besloten gezamenlijk een tweede Soester Schubertiade te organiseren. Daaraan leveren wederom hoog gekwalificeerde musici een bijdrage. Speciaal voor deze gelegenheid treedt het Eemland Quintet op in de raadzaal van het gemeente huis. Het bestaat uit Sanne Hunfeld (viool), Manuel Visser (altviool), Eric de Wit (cello), Douwe Vis ser (contrabas) en Wilhelm Hei lweg (piano). Op het programma staan: Frans Schubert, Impromptu op 142 nr 2 in As DV, Allegro uit het Strijktrio in Bes DV 471 en het onnavolgbare Quintet in A ForellenquintetDV 667. Als de glazen tevoorschijn kwamen wisten Franz Schuberts vakbroe ders en vrienden: nu zijn de meest vrolijke uren van de avond aange broken. Een Schubertiade begon immers met een diversiteit aan ka mermuziek, poëzie en zang. Vrien den zijn voor Schubert van enorm belang geweest. Zonder hen zou zijn vrijgezellenbestaan ondraaglijk eenzaam zijn geweest, daar ook zijn Zo ging het er dikwijls aan toe op de Schubertiades in Wenen. vader, uit boosheid omdat Franz zijn brood niet op een 'fatsoenlijke' manier wilde verdienen, hem jaren lang verstootte. Dat Schubert nooit trouwde kwam deels door zijn ar moede, maar vooral ook door zijn diepgevoelde levensopdracht tot componeren. Zijn vrienden ech ter erkenden al vroeg zijn genie, boden hem warme bewondering,- gezelligheid, en zonodig financi ële hulp en onderdak; en dit was vaak nodig, want het beroep van componist gold in die tijd nog als een ambacht als elk ander en de inkomsten waren schaars. Door hen kende Schuberts leven, naast armoede en een onzekere toekomst, toch ook veel vrolijkheid en zorgeloosheid. De romantische figuur van de componist paste zich goed aan bij het vrijgezellenbe staan, terwijl warme vriendschap, gezellig verkeer en 'schwarmeri- sche' bewondering hem ten deel vielen en zijn leven druk gevuld was met afwisselende bezigheden: naasLcomponeren ook musiceren en vriendenpartijtjes waar zowel druk gepraat als gedanst werd, waarbij de steeds bereidwillige Schubert voor de dansmuziek zorg- Voor 55-plussers is er vrijdag 13 mei weer een bingo in De Klarinet. Er wordt om 14:00 uur begonnen, maar de zaal van het ontmoetings centrum gaat een half uur eerder open. Een speelkaart (inclusief een kop koffie/thee) kost 3,00. Er is ook een loterij. Haken Een workshop creatief haken is er op vrijdag 13 en 27 mei, telkens van 9:45 tot 11:45 uur. Deelname kost 5,00. De deelnemers moe ten zelf haaknaalden, garen en een schaar meenemen (beginners bij voorkeur haaknaald nr. 2). Vooraf opgeven is niet nodig. OC Klaanvater, Wiardi Beckmanstraat 475, tel. 601 06 07 Maaltijd Op dinsdag 31 mei wordt in Klaar- water voor 55-plussers een warme maaltijd geserveerd. Om 12:30 uur komt er heldere rundvleessoep op tafel, gevolgd door varkensvlees in zoet/zure saus, rijst en salade. Het toetje bestaat uit ijs met per ziksaus. Deelname kost 4,00. Opgeven kan vanaf 12 mei aan de bar van het ontmoetingscentrum aan de Wiardi Beckmanstraat. Stichting Balans zet deze week de Sportbus weer in. Op vrijdag 13 mei staat de wagen met allerlei sportattributen op verschillende locaties in Soest. Vanmiddag was dat ook al het geval. Vrijdag gaat de Sportbus op pad en staat dan van 12:30 tot 13:30 uur in de Eng, van 14:30 tot 15:30 uur in het Smitsveen en van 16:00 tot 17:00 uur in Klaarwater. Kinderen kunnen dan gratis gebruik maken van de spelattributen, zoals skates, ballen en hoepels. De komende maanden maakt de Sportbus vaker een halt in de verschillende wijken van Soest. Vragen hierover kunnen worden neergelegd bij Marieke Pothoven, Nebahat Cetin of Jochem Jansen van Balans. Zij zijn op werkdagen tussen 9:00 en 10:00 uur te berei ken op 6018136. Mailen kan ook: kinderen@stichtingbalans.nl de. Tijdens deze gezellige avonden werden de glazen gevuld en genoot men van de prachtige muziek van Schubert en andere componisten uit zijn tijd. Een avondje Schuber tiade was in die tijd dan ook een heerlijk avondje uit. De tweede Soester Schubertiade vindt plaats op zaterdag 21 mei vanaf 16:15 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De toegang is gratis en gezien de belangstelling is het aan te raden op tijd aanwezig te zijn. In 1610 nam de VOC, naast spece rijen, voor het eerst ook thee mee naar de Nederlanden. De eerste theehandelaren waren kritisch en stelden zich doorgaans alleen tevreden met de meest zuivere en verse thee. Dit was het begin van een intensieve handel. Nu is thee, na water, de meest gedron ken drank ter wereld! De grote gezondheidsvoordelen van thee spelen daarbij ongetwijfeld ook een grote rol. De huidige massaconsumptie heeft echter ook haar keerzijden. Vaak worden grote partijen goedkope thee uit diverse landen gemengd. Bovendien worden buffervoorraden aangehouden, waardoor de thee bij aankomst in de winkel eigenlijk niet vers meer is. Beide ontwikke lingen zijn de kwaliteit en de smaak van thee niet ten goede gekomen. Thee neemt geur en vocht uit zijn omgeving op. In tegenstelling tot wijn, neemt de kwaliteit van thee daardoor af naarmate zij ouder wordt. Ceylonthee werd algemeen be schouwd als de allerbeste kwaliteit thee. Helaas is in de jaren zeventig van de vorige eeuw zuivere Ceyl onthee grotendeels uit de verkoop geraakt. Maar sinds kort kunnen de Nederlandse theeliefhebbers weer genieten van pure Ceylonthee door de komst van Dilmah thee. Wereld wijd staat dit merk al goed bekend. Grote luchtvaartmaatschappijen als Singapore Airlines en Emira- tes Airlines schenken bijvoorbeeld exclusief Dilmah thee. Ook in Au stralië en Nieuw-Zeeland is Dilmah een begrip. Dilmah, een toegewijd familiebe drijf op Sri Lanka, produceert de kwaliteit thee zoals we die kennen uit de hoogtijdagen van de VOC. Hei doel van oprichter Merrill J. Fernando was om de consumenten weer te kunnen laten genieten van thee van de hoogste kwaliteit, ge teeld op een eerlijke, ethische ma nier. Het bedrijf legt zich volledig toe op het op traditionele wijze te len van thee. Haar 100% zuivere 'Ceylonthee' excelleert hierdoor in versheid, kwaliteit en karakter. Verser kan het niet! Van het zaaien tot de handmatige pluk, het droogproces en het ver pakken: Dilmah neemt alles voor haar rekening. Tijdens de oogst worden alleen de twee bovenste bladeren en de knop van de thee- plant geplukt. Hier is de echte, vol le theesmaak geconcentreerd. Het volledige proces is in handen van Dilmah, de thee wordt ter plaatse verpakt en twee dagen later ver scheept. Elk zakje Dilmah is ver volgens in folie verpakt, waardoor de smaak en geur optimaal bewaard blijft. Verser kan het niet! Dilmah is de enige 'ethische' thee. Met name ethische beginselen zijn het slachtoffer geworden van de multinationalisering van de thee industrie. Vanaf het moment, be gin jaren 50, dat Merill J. Fernan do zich ging wijden aan zijn grote liefde, thee, zijn zijn (mede)werkers deelgenoot van het succes van zijn onderneming. Het beleid om niet te werken met tussenpersonen en rechtstreeks te leveren aan klanten over de hele wereld, gaat uitbuiting tegen en bewerkstelligt dat Dilmah kan investeren in de toekomst en werkomstandigheden van zijn werknemers, en mede daardoor aan een betere toekomst voor de hele theeindustrie op Sri Lanka. Ook vandaag de dag komt een groot deel van de verdiensten van de oprichter van Dilmah ten goede aan de plantagewerkers en hun gezinnen, en van de armen en misdeelden van Sri Lanka. Door de Merill J. Fernando Charitable Foundation worden projecten gefi- nancieerd als voedselprogramma's voor kinderen die op de plantages wonen, beurzen, kinderopvang voor pluksters, gezondheidszorg en scholen. Nieuwsgierig naar meer informatie: www.dilmahtea.com en www.mjffoundation.org. WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49a, Soest Tel. 035 - 602 35 84 Leusderweg 198, Amersfoort Tel. 033 - 476 68 93 Op zaterdag 21 mei organiseert het Jeugdnetwerk Soest als afslui ting van het Cultuur Festival voor iedereen die van muziek houdt en zin heeft in een gezellige avond het jaarlijkse Springpop. Dit jaar wordt geprobeerd het succes van vorig jaar te overtreffen! Springpop is van acht tot midder nacht op het Raadhuisplein. De organisatoren hebben de volgende bands/acts geselecteerd: Exposure Laagland Tangerine Samantha A27 Futering Uniq Sounds Lieselotte en Marly Lubricant Tim Like Haring MSB Lyanne Sander Davy Komende zaterdag zal het Jeugd netwerk beginnen met het uitdelen van flyers in heel Soest. Wie meer wil weten over Spring pop of over het Jeugdnetwerk Soest, kan kijken op de geheel vernieuwde, website: www.jeugd- netwerksoest.nl. De Amsterdamse toneel- en filmacteur Reinout Bussemaker (1959) draagt tijdens het Cultuur Festival op zaterdag 21 mei in de raadzaal de gedichtencyclus 'Er is leven op de dierenriem' voor van de transreligieuze dichter Jan Vis ser uit Soest. Bussemaker werkte bij Toneelgroep De Appel, het Nationale Toneel, Het Toneel Speelt en heeft een eigen toneelgezelschap Keeser Co. Hij speelde onder meer in 'An- tonia', 'De Kleine Blonde Dood', 'Rozengeur WodkaLime', 'Baan- tjer', 'Unit 13' en binnenkort in de film 'Het woeden der gehele we reld' van Maarten 't Hart. De gedichtencyclus 'Er is Leven op de Dierenriem' is opgedragen aan de Soester componist Jacques van de Griendt, die twaalf korte com posities schreef over de zodiac. Die worden gespeeld door de Baarnse pianist Harry Schram, terwijl op een beeldscherm in de raadzaal de 12 schilderijen worden getoond Reinout Bussemaker. van de Soester theoloog/beeldend kunstenaar Ruud Bartlema, die zijn geïnspireerd op de verzen van Jan Visser. Het poëzieconcert van de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) duurt een uur: van 12:50 uur tot 13:50 uur. De toegang is gratis. De fietsboot vaart al weer drie we ken zijn toeristische lijndienst over de Eem en de Randmeren. Op dinsdagen, donderdagen en zon dagen vaart de boot van Amers foort naar Huizen en weer terug; op woensdagen en zaterdagen van Amersfoort naar Spakenburg en terug. Onderweg stopt de fietsboot altijd in Soest, Baarn en Eemdijk om passagiers op te nemen en de gelegenheid te geven om daar af te stappen. De fietsboot ontleent zijn naam aan de mogelijkheid om de fiets mee te nemen, waardoor een fietstocht kan beginnen waar men van de fietsboot afstapt. Daardoor heeft een fietser een groter bereik. Op de website www.fietsen.123.nl vindt men onder 'Eemlijn' elf interes sante fietsroutes die aansluiten op de fietsboot. Ook mensen zonder fiets zijn welkom. Zij kunnen een retourtje nemen of aansluitend met het openbaar vervoer naar huis te rugkeren. Er zijn nu ook wandelroutes die aansluiten op de fietsboot. Twee wandelroutes (van 8 en 10 kilo meter) van opstapplaats Soest naar station Amersfoort worden beschreven in een handig boek je, 'Eem- en duinpad', dat voor 3,00 aan boord te koop is. Er zijn drie wandelroutes langs de rivier de Eem: van opstapplaats Baarn naar opstapplaats Eemdijk, van opstapplaats Eemdijk naar opstapplaats Baarn (niet op zon dag) en van opstapplaats Baarn via Eemdijk terug naar opstapplaats Baarn (ook niet op zondag, dan vaart de veerpont in Eemdijk im mers niet). Deze wandelingen, be schreven in de wandelgids Utrecht uit de reeks 'Wat&Hoe', worden met instemming van de uitgever tegen kopieerkosten verkocht op de fietsboot. Op dinsdagen en donderdagen kan in Huizen van de fietsboot worden overgestapt op Aqualiner, de snelle bootverbinding tussen Huizen en Almere (Flevoland); of omge keerd. Beide schepen maken deze overstap voor fietsers aantrekkelijk door de fiets gratis te vervoeren bij inlevering van het plaatsbewijs van het vorige schip. Een boottocht met de 'onthaaste' fietsboot onthult de onbekende ri vier de Eem, toont de weidse Eem- polders, verbindt Eemland met het Gooi en biedt de sensatie van een tochtje over de Randmeren. De oversteek van Almere naar Hui zen of omgekeerd met Aqualiner gaat vergeleken met de fietsboot razendsnel en verbindt Flevoland met het Gooi. Door de mogelijk heid van overstappen op dinsdagen en donderdagen zijn Flevoland en Eemland via Huizen nu ook toe ristisch verbonden voor fietsers en wandelaars. Passagiers van Aqualiner en van de fietsboot weten dat slecht weer geen spelbreker hoeft te zijn voor een mooie excursie in eigen land. Bij een hier-en-daar-regen-voor- spelling regent het meestal daar en op Aqualiner en de fietsboot kan men trouwens beschutting vinden tegen de regen. Bij een dreigend bewolkte lucht heeft men overigens schitterende uitzichten vanaf beide schepen. Typisch Hollandse land schappen vragen eigenlijk om een spannende bewolking. Infotelefoon Eemlijn, 033- 46.12.393; www.eemlijn.nl. Soester Courant elke woensdag een belevenis!

Soester Courant | 2005 | | pagina 9