tvalnian* neemt afscheid REINIGINGS Hilti 'shop-in-shop' onderdak bij Hooijer Bouw Techniek Straatjuweel bron van schade? it ook weer istmarkt In Memoriam mevr. Scheuermann In memoriam Ton Peek 6Ik vond het Smitsveen een uitdaging' Cultuur Festival 2005 in teken van samenwerking JENSDAG 18 MEI 2005 van Roest: van alle markten thuis SOESTER COURANT PAGINA 11 3lET VAN HEUGT! rAPIJHEGELS LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS 'IET VAN HEUGTEN Opening vrijdag 20 mei Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT Wijkagent Fred Leive neemt afscheid soesterScoürant is geen hoop dat hij |ev„n, ouw met woord en daad i?® tan tijdens deze crisis voelen zich na vedn 104 d ook tot elkaar aangek!" dan komt de broer onve rug, zwaar ge(raumali«et??I;| n^wehjkegevange^SI rothers' van Susanne Bi»: haar succesvolle Steffi Ipen Hearts'. Daarvoor i5! al vijftien jaar lang fi|ms e zijn nooit doorgebrok™?^ :t grote publiek. 'Brothers' i Denemarken zeer succesvni haart zich onder de als r ikend staande films. De ema's en vraagstukken zij„ dlï;j isanne Bier zorgvuldig en indig uitgewerkt, anvang (beide voorstelt] :n): 20:30 uur. Entree: - 1 IP/65+: 3,50. Reserve,,,! ïjdag en maandag 10:00-nS ir, S 60.29.367. Zie ook- a?1 )ck-soest.nl. Scène uit'Brothers'. p langs de Eem en stapte ermoedend op een wes- lest in de berm. Ik bedacht ;een moment, met heel mijn ien en houwen sprong ik het water in. Ik kwam boven en lat een zwerm van ruim dui- wespen me achtervolgden, tok snel weer kopje onder. Na memmen stapte ik druipnat to in en reed weg', aldus uit- van het RMN, Willem van It. ■der 2r in de ogen van Aleid Schilde; een ander verschil: een gek aarin liefde, vertrouwen en i larden de kern vormen in plÜQU| in zonde, schuld en verzoenend erven. Een geloven waarin a])o| lag zijn zoals het is en niet hoefif veranderen. Wonderlijk genoq eedt juist dan verandering opc mdat angst plaats heeft gemaafe oor aanvaarding, voor liefde. Eal efde groter en sterker is dan alles! ■at donker lijkt. >eze bijzondere bijeenkom?! indt plaats op zondag 29 mei oml 5:00 uur bij de NPB in Soest Lembrandtlaan 20. De toegane gratis. '0 www.vanheugten.nl UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE 'EEN GELIJM EN GEEN GESPIJKER ABRIEKSWINKEL- WINKEL PIET VAN tERKOOP laprptegcls WAARDE HEUGTEN I '"0X50 PRIJS (ELA FELT -e-3?T 2,25 ïaarvilt (ELA LIMA 2,75 soucle <ELA D0RM 4,95 ïoogpolig (ELA SHAGGY jswrsr €'0," :hinchilla-look 7 jr. garantie (ELA BERBER A> -etS^T €".5' 100% zuiver scheerwol HEUGA Amore ^11,45 Kela Saphir (vergelijkbare cwaliteit HEUGA Amore) 7/25 HEUGA Forza 580 €'4,45 Kela Contract (vergelijkbare kwaliteit HEUGA Forza 580)€7,95 3RATIS benz.kostenverg. in Ned. naar RENSWOUDE 1000 m2 fabriekswinkel. Ufrechtseweg 4 'ggen door het gehele land mogelijk •uim veertig jaar overheids- houdt hij het voor gezien en ,t op zijn zestigste gebruik van ,exibele Pensioenregeling en :eding (FPU). 'Ik heb leuke en Jder prettige momenten tijdens loopbaan gekend', vertelt de iter. De straat weer vrij maken een ernstig verkeersongeluk hij naar. Mensen verlossen ;n kruisspin of een slang deed aag. 'Ik heb zelfs een keer een moeten verlossen van een Au- lische bruikikker. Die beesten ten loeien als een koe. Ik moest wachten voordat hij zich in ging opwarmen en ik hem ;elijk met een schepnet kon [gen.' lem heeft vele functies bekleed het reinigingsbedrijf. Hij is liffeur bestrating geweest en zat bij de afdeling onderhoud, ver- :r en gladheidbestrijding. Vier entwintig uur per dag moest hij ffischikbaar zijn. Vooral wanneer het vroor. 'Ik heb nachten gehad dat ik vele keren het bed uit moest om te gaan strooien, dan kwam je aan slapen niet meer toe. Dat was best zwaar, niet alleen voor mij, maar ook voor mijn vrouw Joke en mijn twee kinderen Diane en Pa- trick. Zij werden ook vaak wakker van de pieper. Ik ben erg blij dat ze me al die jaren zo goed gesteund hebben', aldus Willem. In de jaren is er veel veranderd op het bedrijf. Willem heeft de tijd nog mee gemaakt dat hij met een karretje de weg op ging om zand te strooien. Dat ging allemaal nog met de hand. Ook moest hij men sen in de buitengebieden van Soest water brengen, omdat er nog geen waterleiding was aangelegd. 'Dat was circa 1967. Ik bracht aan ze ker 25 klanten twee a drie keer per week drinkwater.' Naderhand werd dat steeds minder, omdat ook die mensen op het leidingnet werden aangesloten. Ratten en kikkers De uitvoerder is een expert op het gebied van ongediertebestrijding. In 1970 had Soest te kampen met een rattenplaag, omdat er toen nog niet zo zorgvuldig met afval omgegaan werd als nu. Afval werd vaak lukraak weggegooid en op de stortplaatsen had het 'ongedierte' vrij spel. Willem: 'Van de Soester rattenvanger Homoet heb ik dit vak geleerd. In 1979 heb ik een cur sus ongediertebestrijding gevolgd in Wageningen. Ik was de eerste uit de regio.' Na de cursus ongediertebestrijding heeft hij nog meer kennis vergaard met o.a. de cursussen chemische afval en depotonderhoud. 'In dit vak is het van levensbelang dat je weet met welke stoffen je werkt. Ik kan bijvoorbeeld zelf gif maken. Tegenwoordig is dat niet meer no- Willem van Roest neemt na ruim veertig jaar afscheid van RMN. Foto: Herman van Dam dig. Gif komt nu kant en klaar uit de fabriek.' Naast de nodige the orie heeft Willem veel kennis in de praktijk opgedaan. 'Tijdens de militaire dienst heb ik mijn zwaar- transsport rijbewijs behaald. Ik kan in alle wagens die we in het bedrijf hebben rijden.' Ook heeft Willem een cursus voor uitvoerder (voor heen opzichter) gedaan. Vanaf toen coördineerde hij de diensten en hield hij goed in de gaten wat er allemaal moest gebeuren. De afvalverwerking in Soest is erg gemoderniseerd. Afval wordt ge scheiden opgehaald en verwerkt. Een rattenplaag zal nu minder snel voorkomen, maar maden lopen de vuilnisbakken nog wel eens uit. 'We raden mensen aan om resten van vlees en vis in de container te doen, die het eerst wordt opge haald. Mocht het toch een keertje misgaan, dan kunnen ze de bak het beste in de achtertuin zetten met de deksel open. Dan eten de vogels de beestjes op', aldus Willem. Receptie Willem heeft het op het bedrijf nog altijd naar zijn zin, maar vindt het ook erg fijn om straks meer tijd te hebben voor zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. 'Lekker met ze fietsen', vertelt hij. Op vrijdag 27 mei wordt er voor hem een recep tie gehouden in de kantine van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Het schilderscollectief Passé- \RTout. ie zin heeft om eens een avond- mee te doen is zeker welkom- Formatie is verkrijgbaar aan de tnd. Daar zal Liesbeth Louws ormatie geven over het restau- en van schilderijen. Zij is ge' ?lomeerd restaurateur en heeft n restauratie-atelier. Voldoende lenen om een kijkje in de kraam n PassepARTout te nemen, op kunstmarkt naast' de muziek- it. '"ELKE WEEK EEN SOESTETÖCöURANT IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 jmendt» vrijdag (20 mei) opent Hilti zijn dertiende verkooppunt in [Nederland. Op basis van een unieke samenwerking heeft de ge- reedschappenfabrikant een unieke Ipkatie gekozen: onder het dak van detechnische groothandel Hooijer Bouw Techniek in Soest. Professionals uit dc bouw kennen de Hilti Centers als een lokatie waar ze zich direct kunnen infor meren cn bevoorraden. Bovendien kunnen zij ter plaatse de producten uittesten. De Hilti-winkel in Soest yormt hierop geen uitzondering; het beheer is in handen van een Hilti-medewerker en dezelfde ^nstcn als in de overige Hiltu Enters in Nederland worden er ingeboden. Slti Internationaal is een multina- nal en de onbetwiste referentie ior professioneel gereedschap in dc bouwsector. De Hilti Groep is cticf in meer dan 120 landen en telt meer dan 16.000 personen te rerk. Of het nu gaat om meten, ositioncrcn, beitelen, boren, af lichten, installeren, zagen, schuren )f isoleren, het directe verkoopnet- verk van Hilti biedt de vakmensen lit de bouw bijna alles aan dat ze indig kunnen hebben. Hilti Ne- lerland (opgericht in 1950) heeft neer dan 100 medewerkers in het hoofdkantoor in Berkel en Roden rijs, waar ook de klantenservice ge vestigd is. Het merendeel van de medewerkers is hier werkzaam in een buitendienstfunctie: vertegen woordigers, wmkëïróecte&di'kfefë, key account managers, field engi- neers en product specialisten. Hooijer Hooijer Bouw Techniek b.v., gevestigd in Soest en opgericht door Ab Hooijer in 1970 cn nu onder leiding van Evert Hooijer, is een technische groothandel voor de aannemerij, metaalindustrie, in stallateurs, zzp'ers en instellingen. Twaalf werknemers beheren een voorraad van zo'n 601000 elektra-, sanitair- en tuinartikelen. Een ei gen dienst bezorgt bestellingen bin nen de 24 uur, of sneller indien nodig. De technische groothandel Hooijer is in regio Soest een wel bekend adres voor installateurs en aannemers op zoek naar ijzerwa ren, gereedschappen, machines, bevestigingsmaterialen en instal latiemateriaal. Sinds 1993 is het bedrijf gevestigd op het industrie terrein 'De Grachten'. Met 60.000 technische producten op voorraad bieden de 12 medewerkers van Hooijer een assortiment dat is toe gespitst op de bouwvakman. Ook is Hooijer officieel gecertificeerd voor Het bedrijfspand van Hooijer aan de Nieuwegracht 1-3. PKVW (Politie Keurmerk Veilig Wonen). Win-win situatie De combinatie van Hilti met een lokale partner als Hooijer is een win-win situatie voor beide. Maar de echte winnaar is natuurlijk de klant, die zich bij de aanschaf van een Hilti product op éénzelfde plaats kan bevoorraden met vele additionele artikelen uit de bouw sector. De Hilti en Hooijer mede werkers in Soest staan voor u klaar van maandag t/m vrijdag van 7 tot 17 uur te Nieuwegracht 1-3. ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9°° - 16.00 uur woe. 10.oo - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.°° - 15.00 uur 'Onsterfelijk is alleen wie niet geboren is', las ik bij P.F. Tho- mése. Daarom raakte ook vo rige week woensdag 11 mei de oudste inwoonster van Soest na 103 jaar uit de tijd. Zij is rustig ingeslapen. Toen ze honderd werd in 2002 interviewde ik haar voor mijn column in deze kant en zei ze: 'Ik geloof vast en zeker dat je leven is uitgestippeld. Ik ben een rijk gezegend mens. Ik hecht aan het leven. Natuurlijk ken ik twijfels, maar je komt toch altijd weer bij de bron terecht'. Hendrika Catrina Margreta Schultz werd in 1902 in Am sterdam geboren. Ze was de oudste van vijf kinderen. 'Ar moe troef, maar dat heeft mij nooit geschaad. De tijd was puur en echt. We bezaten een grote saamhorigheid en wisten wat verantwoordelijkheid was'. Na de christelijke Vormschool stond ze nog een paar maanden voor de klas in de Jordaan, voor een tientje in de maand. Zingen was haar grote liefde. 'Onze muzikaliteit hebben we van haar', zeggen de beide dochters Lida en Frieda, die van het pianospel hun profes sie hebben gemaakt. Mevrouw Scheuermann kon heel goed or ganiseren en had graag de regie in handen zoals bij het interna tionale korenfestival in 1955. Ze had een sterke persoonlijkheid, ze was dominant en kon zich zowel verbaal als schriftelijk uitstekend uitdrukken. De kwieke oude dame vond het heerlijk om op haar verjaardag (13 maart) met burgemeester Janssen te discussiëren over ac tuele zaken. Ze keek nog steeds graag naar de Tour de France, een goede quiz ('om mijn kennis te toetsen') en 's avonds naar Barend Van Dorp. Op 25-jarige leeftijd trouwde ze met Cornelis Lodewijk Scheu ermann. In 1974 verhuisde het echtpaar van Amsterdam naar Honsbcrgen in Soest. Een jaar later stierf haar man. Mevrouw Scheuermann was altijd zeer actief in de bewonerscommis sie van Honsbergen. Een dag voor haar overlijden voerde ze nog een vrolijk te lefoongesprek met haar klein dochter Sheila. 'Het leven was haar dierbaar, iets wat zij ook op hoge leeftijd bleef uitdragen. Wij denken aan haar terug met veel dankbaarheid', laten Lida, Frieda en Sheila over hun moe der en oma weten op de rouw kaart. Vanmiddag is zij begraven op Zorgvlied in Amsterdam, na een dienst van Woord en Ge bed vanmorgen in de Open Hof, waar dominee R. Radstake voorging. Zij ruste in vrede. J.V. Op 16 december 1998 ver scheen in deze krant 'Tonny en de Tensenbus, een kleine bio grafie van een bekende Soester met het syndroom van Down'. Voor schrijven van dat levens verhaal heb ik tientallen mensen gesproken die Ton Peek hadden gekend. Vaak was de reactie 'Ik" wist niet dat hij nog leefde'. Dat laatste is nu niet meer het geval. Op 3 mei jl. is hij in de Sterren- berg (Abrona) te Huis ter Heide overleden. Ton is vooral bij de Soesters bekend geworden omdat hij vaak op de bussen van Tensen (Soester busdienst van 1931- 1980) te zien was. Hij moest midden jaren '50 naar school in Amersfoort en de kennismaking met de rode bus leidde tot tal van busritjes naar Amersfoort en Hilversum voor zijn plezier. Hij stapte in en zei gewoon 'Ik ga mee' en speelde voor con ducteur. Niet altijd was er plaats voor hem en mopperend bleef hij dan op het busstation, waar nu het winkelcentrum Zuidpro menade is gevestigd, achter. Hij reed o.a. mee met chauffeur Jan de Vries en met Jan van Klaar- water ('Jantie') met wie kreeg hij een vriendschappelijke band kreeg. Tonny werd destijds gewoon een 'mongool' genoemd, ie mand die we nu het syndroom van Down toeschrijven (ironisch genoeg werd de naam mongool bedacht door Down zelf). Uit alles bleek dat Ton menselijke omgang en gebeurtenissen om hem heen prettig vond. Dat was ook merkbaar toen hij na het overlijden van zijn ouders in 1985 werd opgenomen in het gezinsvervangende tehuis de Sterrenberg. In de huiskamer van zijn afdeling had hij een strategische plek vanwaar uit hij de bewegingen in de gang kon zien maar ook het 'verkeer' bij de ingang van het gebouw. Op zijn afdeling gebeurde ook het een en ander. Bezoek kwam koffie drinken, een glaasje wijn genieten. Er werden spelletjes gedaan, er werd gelachen en ook wel eens ruzie gemaakt. Ton was op zijn manier sociaal en goedlachs. Hij had zelfs een 'vjiendinnetje', Teuntje, die hem op een aandoenlijke manier be moederde. Zijn algehele toestand verslech terde langzaam en hij werd overgeplaatst naar een afdeling waar het stiller was. Weinig be weging en weinig geluid. Ton zat of stond er wel eens verlo ren tussen. Zijn oude contacten, voorzover daarvan nog sprake kon zijn, waren weg. November 2004 kwam hij in een rolstoel en twee maanden later was hij bedlegerig. In de namiddag van dinsdag 3 mei jl. overleed hij in de leeftijd van 63 jaar. Jan Postema Na 34 dienstjaren bij de politie nam Fred Leive donderdag af scheid van zijn collega's en exter ne partners op het gemeentehuis van Soest. Hij maakt gebruik van de Tijdelijke Ouderen Regeling (TOR). De karateacfie van Fred passeert ook nu weer de revue. 'Hij sprong in één keer op een vrachtwagencontainer om een man, die gevaarlijk met een mes zwaaide, te ontwapenen. Met één karatetrap vloog het uit zijn hand en kon hij zonder veel problemen gearresteerd worden', aldus zijn collega's. Ondernemend als Fred is ging hij vanaf zijn 18de jaar werken voor de Koninklijke Marechaussee in de Brigade Soesterberg. Van daaruit is hij in 1971 in dienst gegaan bij de gemeentepolitie Soest. Hij is begon nen bij de surveillancedienst. Dan reed hij met de auto door Soest om 'noodhulp' te bieden. In 1988 werd hij bevorderd tot brigadier en werd hij wachtcommandant. Met zijn groep had hij tevens de zorg voor de wijk Smitsveen. Iedere groep had in die tijd een subwijk. Er waren zes groepen. Toen er een vacature open kwam voor wijk agent in de gebieden Klaarwater, Smitsveen en het industrieterrein heeft hij meteen gesolliciteerd. 'Het is een kleurrijke wijk, die bekent staat als 'moeilijk'. Ik vond het een uitdaging.' Zijn beroep is erg veelzijdig en past daarom ook goed bij hem. 'Naast het volledige poli tiewerk ben je de toezichthouder van de buurt.' Het werk is zeer afwisselend. Van een verkeerscontrole in de wijk tot het oplossen van problemen tussen bewoners onderling of het geven van preventieadviezen aan bewoners en bedrijven. Fred: 'Ik ben niet iemand die dag in dag uit hetzelfde werk kan doen. Bij de politie gebeurt er altijd iets anders. Dat trekt me zo.' Er is in de wijk Smitsveen een goed TEL. 035 - 6014152 Tijdens het komende Cultuur Fes tival op zaterdag 21 mei staat het motto 'samenwerking' wel heel centraal. Veel organisaties hebben elkaar weten te vinden en zijn in de voorbereiding naar het Cultuur Festival gezamenlijk de diverse onderdelen aan het uitwerken. Zo vinden er dit jaar op de Witte Boerderij aan de Soesterengweg vele kinderactiviteiten en uitvoe ringen plaats waarbij vier grote organisaties in Soest nauw sa menwerken: het Cultuurplatform, Idea, Stichting Balans en de Mu ziekschool Soest. Naast de uitvoe ringen die door de diverse culturele verenigingen worden georganiseerd zorgen de samenwerkende partijen ervoor dat de kinderen kunnen deelnemen aan de diverse work shops en vervolgens de opgedane ervaringen op het grote podium mogen uitvoeren. De samenwerking uit zich ook door deelname van de Interculturele vereniging C4, waar in de grote Pagodetent op het Raadhuisplein de hele dag zang, dans (een heuse buikdanseres!), muziek en hapjes uit de verschillende culturen zullen worden uitgedragen. De Muziek- kring Eemland en de Stichting Ce- werkend 'Wijkbeheerteam'. Dat is enkele jaren geleden gestart. In het Wijkbeheerteam zitten bewoners, vertegenwoordigers van de gemeen te, Stichting Balans, woningbouw vereniging en de politie. 'Er is de laatste jaren veel bereikt. Smitsveen heeft model gestaan voor andere teams die later zijn gekomen of nog komen. Het Wijkbeheerteam Klaarwater is sinds kort ook van start gegaan', aldus Fred. Verkeersproject Problemen in de wijk pakt Fred zoveel mogelijk aan. Bij enkele scholen in de wijk was het ver keersgevaar rond het begin en ein de van de schooltijd groot. Ouders parkeerden hun auto's dubbel, op trottoirs, in bochten, voor ingangen van scholen en voor uitritten van buurtbewoners. 'Enkele ouders kwamen niet eens de auto uit. Dat is geen kinderen naar school brengen, maar 'dumpen'. Door dit parkeergedrag van de ouders let het langsrijdende verkeer minder op de schoolkinderen', aldus de agent. Tijdens z.g. nulmetingen bleek dat er bij scholen tussen elf en twaalf overtredingen werden gepleegd. Door verkeersmaatregelen en ex tra controles door de surveillanten is het bij de scholen een stuk vei liger geworden. Deze actie kreeg de naam 'Schoolspits'. Fred: 'Op mijn voorstel nam de gemeente verkeersmaatregelen, zoals stopver boden tijdens schooltijden. Later kwamen er zelfs vanuit het land verzoeken om ondersteuning.' Kinderen moeten zelfstandig met het verkeer leren omgaan en de ou ders moeten ze daarbij begeleiden. 'Mijn vader fietste toen ik jong was enkele keren mee naar school. Hij leerde me waar ik in het verkeer op moest letten, daarna mocht ik het alleen doen. Op de achterbank van de auto leren kinderen niets.' Fred komt nog steeds geregeld ouders tegen die hun kind voor Fred Leive neemt na 34 dienst jaren bij de politie afscheid van zijn collega's en externe partners op het gemeentehuis van Soest. Óp de foto staat hij samen met zijn vrouw Nel. Foto: Herman van Dam in de auto op schoot of los op de achterbank hebben. 'Als je ouders dan een bekeuring geeft vragen ze ook nog of ik niets anders te doen heb. Ik heb voldoende aanrijdingen gezien waarbij het voor kinderen slecht af liep, terwijl ouders het hadden kunnen voorkomen.' Lekker genieten Naast politiewerk heeft Fred altijd veel tijd besteed aan zijn hobby's. Ruim 45 jaar is hij actief in de ka- ratesport. ik ben 3e dan en daar ben ik trots op. Ik train nog elke week bij sportschool Van Diermen', vertelt hij. Nu hij met pensioen is gaat hij ook weer sleutelen aan zijn motoren. Voor sommige dingen heeft hij nu meer tijd gekregen, maar de meeste dingen deed hij voor zijn pensionering ook al. 'Je moet niet alles naar later schuiven, want dan zijn er dingen die je niet meer kunt, omdat je daar te oud voor bent.' Naast veel reizen met zijn vrouw Nel heeft hij ook een grote voor liefde voor zijn tuin. 'Over een paar weken staat het prachtig in bloei. Ik vind het heerlijk om erin bezig te zijn.' Maar ook boetseren doet hij veel. 'Mijn vrouw is ermee begon nen en ik ben ermee besmet ge raakt. Met klei maken we beelden, die we vervolgens zelf in de oven bakken.' Zowel in huis als in de tuin prijken de kunstwerken. Binnenkort gaat hij samen met zijn vrouw hun nieuwe hond bekijken. Fred: 'Hij is nu drie weken oud. Het is een Groencndaeler, een Belgische herder. Met hem gaan we als hij iets ouder is naar de hon denclub.' nakei Cultuur werken weer nauw samen om een schitterende Schu- bertiade in de raadzaal te presen teren (kom vooral op tijd!). Het Soester Gilde biedt zijn dien sten aan door het neerzetten van de gerestaureerde Soester Muziektent op de Kunstmarkt en de Stichting Literaire Activiteiten Soest heeft beeldend kunstenaar Ruud Bart- lema, dichter/schrijver Jan Visser en pianist Harry Schram bijeen gebracht om een prachtig poëzie- lunchconcert uit te voeren. Spritigpop Dc actieve jongeren in Jeugdnet- werk Soest werken nauw samen met de diverse pop- en rockgroe pen uit Soest en wijde omgeving om een grootse pop/rockshow onder de naam 'Springpop 2005' uit te voeren. Dit alles vanaf 20:00 uur op het Raadhuisplein. Een groot samenwerkingsverband betreft ook het Freedomconcert dat van 11:00 tot 16:45 uur voortduurt op het Raadhuisplein. Een samen werking tussen dc grote orkesten en bigbands uit Soest en de regio. Met behulp van Matchpoint/Rave lijn verzorgt de Rotaryclub Soest- Baarn hier de begeleiding van ouderen die het Freedomconcert Rob Rozeboom is op zoek naar Soesters die - net als zijn vrouw Marga - wel eens tegen een straat- juweel zijn aangereden. Zelf is de Soester al twee jaar in een strijd verwikkeld met de gemeente over de aansprakelijkheid voor het on geval. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 willen bijwonen. Op de diverse podia zullen coördi natoren het geheel in goede banen leiden. Het Cultuurpunt zal er zijn met een centrale informatiebalie die te vinden is op de kunstmarkt. Dat het geheel niet zonder samen werking kan van alle betrokkenen uit de politiek, het gemeentehuis, politie en brandweer moge dui delijk zijn. Het grote publiek kan komen, alle samenwerkende orga nisaties zijn er klaar voor! In 2003 botste zijn vrouw, die deels werd verblind door de laagstaande zon, tegen zo'n verkeersobstakel. Gevolg: auto total loss, vrouw van slag en vijfduizend euro schade. Volgens Rozeboom knalden in die week nog enkele auto's en zelfs een bus legen dezelfde straatjuweel op. Aanvankelijk werd het paaltje en kele keren vervangen, maar een week later was de 'verkeersremmer' verwijderd. 'Duidelijke zaak, denk je dan', aldus Rozeboom. Maar de gemeente voelde-zich aansprakelijk voor het ongeval noch de schade. Het juweel zou zijn weggehaald om de straat schoon te kunnen maken, kreeg Rozeboom te horen. 'Inderdaad is de gemeente sinds dien bezig om haar straatje schoon te houden, maar in een heel ander opzicht. Ik moest twee jaar lang van alles en nog wat aantonen. Nu moet ik kunnen aangeven, dat er meer aanrijdingen zijn geweest met een straatjuweel. De gemeente zegt maar van twee gevallen op de hoogte te zijn', aldus dc Soester. In korte tijd heeft hij nu zeven re acties binnengekregen, waaronder één van een man die met zijn fiets tegen een straatjuweel reed cn zich in het ziekenhuis aan zijn verwon dingen moest laten behandelen. Rozeboom denkt dat veel meer Rob en Marga Rozeboom bij een straatjuweel op de hoek van de Spinet en de Di Lassostraat. Het echtpaar probeert de gemeen te aansprakelijk te krijgen voor de schade van vijfduizend euro die ze opliepen door een aanrijding met zo'n verkeersobject. Soesters schade hebben opgelopen door de straatjuwelen die meestal vlak voor of na een bocht of krui sing staan. 'Het gaat mij erom dat de burgers reageren op mijn oproep. Nu kan ik in ieder geval zeven reacties zet ten tegenover dc verklaring van de gemeente dat er maar twee aan rijdingen met straatjuwelen zijn geweest. Ik denk dat het er wel tientallen zijn. Ik hoop dat er een discussie over losbarst.' Rozeboom wil met dc burgers die reageren, bekijken wat de schade is. 'Je hoort veel verhalen links en rechts, maar tot nu toe ga ik uit van veronderstellingen. Als ik reacties krijg, kunnen we feiten neerleggen en dan blijkt misschien dat het mid del erger is dan het kwaad zelf.' Wie de behoefte heeft om te re ageren kan Rozeboom per post bereiken op dc Spinet 52, 3766 ZE Soest, of per e-mail: straatju weelsoest@hotmail.com

Soester Courant | 2005 | | pagina 11