Geen promotie bevlogen Vliegdorp 3 Red Stars twee dagen in tijdmachine 1965 The Red Stars 2005 Duathlon De Schieter voor verschillende categorieën SCHRAVEMADE B.V. Geelzwarten komen lucht te kort tegen Cobu Boys VOETBAL PSV, Ajax en Feyenoord op Soest-toernooi SOFTBAL Goede start te weinig voor softbalsters TRIATLON VOETBAL Oud-internationals www.rabobankonline.com bij afsluiting van voetbalschool WZ BOOGSCHIETEN Duivenberichten issen, Ven BV, lerhoogt, soest Bijna vierhonderd (oud)leden laten verleden herleven Open dag bij boogschutters Bentinck Fonds Seizoen al eerder verloren dan in nacompetitie '/OETBAL-zondag BASKETBAL PAGINA 1fi auto smeeing JZ3i [Stalcnho heeft een geweldig jubileumweekeinde achter de rug en bedankt daarvoor alle sponsors VR Adviseurs Eetcafé/Bar Centraal Klomp Grafische Communicatie BV C. van Heezik BV Witgoed Specialist Rechtsanwaltkanzlei Notariat Cramer Wegener Hecker Eetvilla Van den Brink Van Hengstum Apparatenbouw Van Dam Sports Auto Smeeing Amersfoort BV Jan Mulders Brepo BV marozwembaden.nl Soester Courant M M Smeeing Makelaardij Smurfit Mercurius Yves Rocher Nederland Slijterij Toon van den Linden Drukkerij Smit BV Verhuurbedrijf Coen Werkhoven en alle (oud)ledenl! VO E T B AL-zaterdag Gebrek aan conditie heeft er toe geleid dat 't Vliègdorp zaterdag in Amersfoort de promotie heeft gemist. In het met 2-1 verloren duel tegen Cobu Boys kwamen de pupillen van Chris van den Hoek duidelijk lucht te kort. De trainer: 'Bij ons zijn de jongens niet ver plicht om te komen trainen. Maar dat heeft zoals je vandaag kon zien wel gevolgen.' De oefenmeester zag zijn ploeg een gewonnen posi tie weggeven. Ruim 200 toeschouwers waren naar het mooie sportpark Zielhorst gekomen om, zoals verwacht, een walk-over van de thuisclub mee te maken. Maar het werd anders, het De top drie (AZ niet meegerekend) van de vaderlandse voetbalwereld, vaardigt op zaterdag 21 en zondag 22 mei haar jeugdspelers af naar het internationale toernooi van S.O. Soest. De D- en E-pupillen van landskampioen PSV, Ajax en Feyenoord bieden de toeschou wers een kijkje in de keuken van de opleidingsinstituten. De pupil len van de profclubs treden op de Bosstraat-Oost in de voetsporen van onder anderen Wesley Sne- ijder, Ryan Babel en Hedewiges Maduro die destijds nog niet zo bekend waren als nu. Verder heeft Theo Westerveld ook de jeugd van vier Belgische clubs vastgelegd. Naar Soest komen Germinal Beerschot, Lokeren, AA Gent en KV Mechelen. Soest en AFC Amsterdam completeren het deelnemersveld van het toernooi dat in 1970 voor het eerst werd gehouden. was het team uit Soesterberg dat de lakens uitdeelde. Sander Waare verkondigde vooraf optimistisch te zijn. 'We gaan gewoon winnen vandaag.' In het veld werd fel voor elke me ter gestreden en er kwamen moge lijkheden, maar Jelle Timmerman, Joey Knaapen en Olaf van Amstel konden het net niet vinden. Aan de overkant bleef het uitkijken voor de uitvallen van Cobu Boys, maar doelman Remco Rinexs was op zijn hoede en voorkwam erger. Vlak voor rust kwam toch de ver diende voorsprong voor 't Vlieg dorp, Gerard Gerrits mikte de bal onder de blunderende doelman door in de hoek: 0-1. Na de thee werd al gauw duidelijk dat de mees te geelzwarten er doorheen zaten. Trainer Robbie Snijders van Cobu Boys wisselde drie spelers tegelij kertijd en dat werd de Soesterber- De dames van De Knickerbockers begonnen vorige week goed aan de uitwedstrijd tegen Centrals. Maar ondanks een 0-2-voorsprong gin gen ze met 12-2 de boot in. Met goede honkslagen en cor recte steelacties waren de softbal sters hun opponent uit De Bilt te snel af. Dubbelspel tussen Corry Nauwelaerts en catcher Brigitte Kalkhoven betekenden twee snelle nullen voor Centrals. Dat mocht allemaal niet baten, net zo min als de wissel op de plaat. Mede door de kleine slagzone die de scheidsrechter aanhield, was het moeilijk Centrals aan de kant te zetten. Met verre ballen en stoot- slagen ontwikkelde Centrals een stroomversnelling van punten en was de wedstrijd beslist. gers fataal. Er kwam meer snelheid aan de zijde van de thuisclub. De gelijkmaker in de zestigste minuut was dan ook onvermijdelijk. Remco Riners maakte zijn enige fout. De doelman kreeg zijn voet niet achter de bal en Joey Snijders maakte geen fout: 1-1. 't Vliegdorp bracht Silvan Dittmar en Eny Tam mer nog in om het tij te keren. De laatste miste in dezelfde minuut een riante mogelijkheid. De twee de treffer door Manoio Leijenhorst brak het laatste beetje verzet: 2-1. Na het laatste fluitsignaal waren er gemengde gevoelens in het Soes- terbergse kamp. Voorzitter Tim merman was nuchter: 'het eerste seizoen was dramatisch voor ons. Het tweede jaar ging het wat beter. Dit derde jaar spelen we nacompe- titie, dus het gaat best goed met de vereniging.' Voor de zevende keer houdt De Schieter de Duathlon Soesterberg. Op de Vlasakkers zal zaterdag 21 mei een aantal keren het startschot klinken, want de wedstrijd is er voor verschillende leeftijdsgroe pen en categorieën. Om 9:30 uur worden de kinderen van 10 en 11 jaar weggeschoten voor een race over 1 kilometer hardlopen, 5 kilometer fietsen en nog eens 1 kilometer lopen. De Rob de Haas Memorial begint om 11:00 uur. Deze recreatieve wedstrijd is opgedragen aan de in 2001 veel te vroeg overleden duursporter en Schieterlid Rob de Haas. De deelnemers leggen 2,5 kilometer te'voet af, gaan dan 20 kilometer fietsen en sluiten af met 2,5 kilometer lopen. Tegelijkertijd Een teleurgestelde trainer Van den Hoek: 'Op conditie verloren, dat is zeker. Wij waren in de un derdog positie geduwd afgelopen week, maar we hebben vooral in de eerste helft laten zien dat wij niets te vrezen hadden van Cobu Boys. Maar presteren zonder trainen gaat helaas niet.' Verbitterd is hij over zijn toekomst met 't Vliegdorp. Ik wil best door gaan met deze club, maar dan niet meer op het veld van Abrona. De KNVB heeft die accommodatie al drie seizoenen afgekeurd en ook driemaal dispensatie gegeven om toch te spelen. De gemeente belooft maar van alles. Maar dat duurt voor mij te lang, zo ga je niet met sportmensen om. Nee, ik kom onder geen enkele voorwaarden te rug op Abrona, hooguit misschien om mijn hond uit te laten.' is de wedstrijd voor jeugd van 12 tot en met 15 jaar (2,5-10-1 ki lometer). Dat de duathlon van De Schieter het recreatieve jasje heeft verwis seld voor een maatpak van nati onale allure, zal vanaf 14:00 uur blijken. Dan verschijnen de top pers aan de start. Deze wedstrijd is onderdeel van het Nationaal Dua thlon Circuit. Hierbij gaat het om 10 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Voor meer informatie of inschrij ving online: www.duathionsoester- berg.nl Voor de kinderduathlon en de Rob de Haas Memorial kan men zich ook op de dag zelf nog opgeven. (T~f^) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 0249 Kinder- en jongerentelefoon oy 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden 6 Hans van Breukelen, Gerrie Muhren, Henk Wery en Ben Wijn stekers komen donderdag 19 mei naar sportpark Zonnegloren om de jeugd van WZ'49 een training te geven. 'De oud-internationals slui ten daarmee het seizoen van de voetbalschool af. Deze slotavond begint om 18:00 uur. Robert Mee- der zal zowel de voormalige profs als de jeugd van WZ'49 intervie wen. huidige leden ook al niet van het veld is af te slaan. Niemand kan het beschrijven, maar iedereen voelt het: de sfeer van weleer is in één klap terug. Zelfs van oud-leden zijn er ouders die - net als vroeger - op de tribune de verrichtingen volgen. Er wordt honderduit gesproken, er wordt honderden, zo niet duizenden ke ren op het knopje van fototoestel len gedrukt. Sommige oud-leden mailen nog hetzelfde weekeinde de resultaten naar de webmaster van Red Stars. Er worden afspraken vastgelegd, emailadressen uitge wisseld. De complimenten aan het adres van de organisatie worden direct teruggekaatst. Vanaf het moment dat de (oud)leden weer voet in Beukendal zetten, loopt alles op rolletjes. 'Over vijf jaar een rolla- tor-toernooi', stelt iemand van het eerste uur grijnzend voor. Met de legendarische internationa le paastoernooien, de meerdaagse scholierentoernooien, de vele uit wisselingen met buitenlandse clubs (BC'70 uit het Duitse Soest is van de partij) en alle sportieve succes sen kan Red Stars terugkijken op een scala van hoogtepunten. Het jubileumweekeinde behoort min stens tot de top drie, laat een oud lid zich ontvallen. Huldiging Als de eerste toernooidag en de feestavond achter de rug zijn en de (met 'give-aways' overladen) jeugd bezit heeft genomen van de hal, komen tientallen oud-leden nog maals op herhaling. Ze zien on der meer de huldiging van de vier kampioensteams, door de kersverse ereleden Bertus en Van der Ham men, en hoe de huidige senioren hun mixtoernooi afwerken. Boven in het restaurant van Rinus Valk gaat het programma 's mid dags soepel over in de reünie die pas later op de avond wordt beëin digd. Kinderen lopen geschminkt rond, hangen beneden in de tou wen en leven zich uit op het spring kussen tijdens het ongedwongen kidsfestijn. Dat de toekomst van Red Stars net zo initiatiefrijk is als haar verleden, blijkt wel. Als om vijf uur 's middags de stekker uit het springkussen wordt gehaald, duurt het nog geen vijf minuten of de kids hebben die er alweer ingestoken. Onbewust maken ze de sprong naar de volgende veertig jaar van de basketljalvereniging. WOENSDAG 18 MEI 2005 SOESTER COURANT de 1-2 door Ferdy van Elk achter de mistastende Ran. De blauwwit- ten waren de gehele tweede helft sterker dan Concordia en dat gaf hoop voor de return. De pupillen van Boes trokken maandag die lijn door, en waren de beter voetbal lende ploeg. Jörgen van Hattem was weer present en dat bracht rust achterin. Met verzorgd opbouwend spel werd de aanval gezocht. In de eerste minuut zat het bekende en geltje nog op de lat bij Soesters, de bal stuiterde voor Ran langs de goede kant van de paal. Aan de ander kant misten Nico Verburg en Gerdo Kuenen tweemaal. En toen gebeurde het, bij de tweede kans voor Concordia was het wel raak, Bas Ruigrok loste van grote afstand een schot en via de paal vloog de bal binnen. De ruim 700 toeschouwers zagen na de hervatting Richard Pietersen nog enkele vuurpijlen op doelman Erik van Rijswijk afvuren, maar de grootste kansen waren voor de thuisclub. Slordigheid van de Hil- legommers hield Soest nog in de race. Boes besloot om Mark van der Lee, Jeroen Dorrestein en Nick Timmerman te wisselen voor Ton Edelbroek, Michel Broodkoorn en Christiaan de Vos, nadat door een eigen inzet van Timmerman de 2-0 al op het scorebord stond. In de Het eindsignaal klonk de thuisclub als muziek in de oren. Immers drie jaar achtereen promoveren en nu weer in de finale mag best opmer kelijk genoemd worden. Bij Soest lag dat gevoel even an ders. Vincent Schokker, volgend jaar voor Hilversum uitkomend: 'Dit is wel een heel rot afscheid. Het was een zwaar seizoen met teveel finales. We hebben tot de winterstop goed gespeeld. Daarna zakte het zelfvertrouwen van de groep weg. Alles wat vorig sei zoen mee zat, zat nu tegen.' De twee maatjes Richard Pietersen en Jordie Brouwer die beiden naar sv Woerden vertrekken, waren eensgezind: 'We hadden ons een beter afscheid voorgesteld. Maar als we na de winterstop net zoveel doelpunten hadden gemaakt als er voor dan was er niets aan de hand geweest, maar het scoren was ons probleem.' Doelman Reijer Ran was eerlijk. 'Zo voetballend hoor je niet in de eerste klasse thuis.-Maar ik weet nu ook hoe het is om met Soest te degraderen, dat hoort er ook bij. Ach, volgend jaar gewoon kampioen.' Trainer Boes stond nog voor zich uit te mijmeren:' Mijn gedachten gaan nog niet naar volgend seizoen, eerst zal ik dit moeten verwerken.' De oorzaak van het verloren sei zoen is voor hem een raadsel. 'Was het maar zwart wit, dat maakte het voor mij makkelijker. Maar ik kan je wel zeggen, het doet pijn. Ik kan je niet zeggen hoe dat voelt.' Toch kwam er nog uiteindelijk wat positiefs over de lippen van Boes. 'Met dit materiaal moeten we zo weer terug zijn. Dat ben ik aan een vereniging met zo'n or ganisatie verplicht.' Mark van Lee Icon zich hier wel in vinden. 'Kijk, degradatie is altijd vervelend. Maar volgend seizoen moéten we eerst maar zelfvertrouwen krijgen in het team, dan weer gaan opbouwen dan komt het wel goed.' Ook Nico Verburg stakt Boes een hart onder riem: Het is mijn eerste degradatie in m'n loopbaan en er waren wat strubbelingen dit seizoen, maar ik loop er niet voor weg. Volgend seizoen ben ik gewoon weer op de Bosstraat te vinden'. Aldus Verburg met een overtuiging die zijn teamgenoten niet zou misstaan. I Sereen in het Soester kamp was e(na afloop van de verloren dub- tle confrontatie tegen Concordia jt Hillegom er over eens: degra- leren doe je niet in één wedstrijd. ioest kon dan wel stunten tegen te koplopers, maar het overige I art van het seizoen was van een «denkelijk niveau. Soest verloor I uierdag thuis al met 1-2 en ging fweede Pinksterdag ook nog teos met 0-3 onderuit in de bol- Ilenstreek. Trainer Jan Boes stond er na af loop dan ook verslagen bij en trok het boetekleed aan. 'Als je met dit materiaal degradeert, dan doe je als trainer iets niet goed. Er is een tijd van lachen en een tijd m janken, en de tijd van janken s gekomen.' 'n het eerste treffen op zaterdag iloeghet noodlot al na amper twee ninuten toe, Dennis Steinman orikte de bal achter Reijer Ran. )e Soesters die AGOW-er en /oormalig lid Robert Roest hadden ipgetrommeld als mental coach iepen gelijk al achter de feiten ïan. Na de rust mocht Mo Chait in de rebound nog de gelijkmaker I aantekenen, maar even later lag slotminuut maakte Dennis Stein man met een fraaie lob er nog 3-0 van, zodat de eindstand enigszins geflatteerd werd. Gerdo Kuenen probeert het on - heil af te weten, maar na tweemaal negentig minuten was degradatie een feit voor Soest. Foto: Foto Bell Foto's: Frank Verhoeks De kersverse ereleden John Bertus (rechts) en Dick de vier jeugdteams van Red Stars die dit seizoen kam- van der Hammen huldigden in het jubileumweekeinde pioen werden. De boogschutters van het Bentinck Fonds houden zaterdag 21 mei een open dag. Ze zijn te vinden op sportpark Zonnegloren aan de Eemweg, waar ze naast het hoofd- veld van WZ'49 een clubgebouw en een terrein tot hun beschikking hebben. De club bestaat uit valide en minder valide leden. Zij geven demonstraties, staan bezoekers te woord en helpen de gasten die zelf met de handboog aan de slag wil len gaan. De open dag is van 12:00 tot 16:00 uur. Oprichter en erevoorzitter Rinus Valk krijgt als eerste het woord van preses Bart Hoitink. Hij memoreert aan zijn vorig jaar overleden gym leraar Ruud Blok die hem midden jaren zestig inspireerde om een bas ketbalvereniging te starten. Een jaar of zeven, acht later werden John Bertus en Dick van der Hammen lid en dat zijn ze vandaag de dag nog steeds. Reden voor Hoitink om het tweetal vanwege hun grote staat van dienst naar voren te roepen en aan te kondigen dat ze tot erelid benoemd zullen worden. Net als bij eerdere gelegenheden Willem Bol werk, Hans de Rond, Rob La Rose en Ruud Blok. Dat de ledenverga dering straks niet moeilijk zal doen, blijkt uit het klaterend applaus dat Bertus en Van der Hammen over zich heen horen komen. William Chang, in 1965 verant woordelijk voor het allereerste punt van Red Stars, ligt er als eerste uit. Z'n enkel klapt dubbel in de ope ningswedstrijd van het toernooi. Zondagmiddag, als de huidige le den aan hun laatste duel bezig zijn, valt Arnoud Klarenbeek uit. Net als Van Elferen wordt hij even later geopereerd aan zijn achillespees. Het tweetal heeft afgesproken om over een poosje in de Lange Dui nen te revalideren. Zelfs tijdens de duels is er tijd voor een praatje. Wedvlucht Harchies De Zwaluw Van Es Rijksen 1; Comb. Van Eg- dom 2; H. Toonen Zn. 3; R. van 't Net 7; E. v.d. Brakel Znn 10; Th. Post 11; R. van Hornsveld 17; A. de Bes 18; M. van Rouwendaal 23; Patrick Ingrid 24; C. Kamphorst 31; V.d. Brakel-Osseweyer 38; G.M. Schimmel 42; Van Ginkel Kantcrs 49; H. Vos 51; J. Benschop 60; H. Woudstra 66; Weldink-van Hengstum 85; H. Vonk 87; S. van de Heiden 102; P. Kanters 133; Th. Wigtman 161; H. Wolfsen. Wat is de wereld toch klein. Een nadat ex-basketbalster Ca roline van Elferen na bijna een kwart eeuw haar rentree maakt in sporthal Beukendal, laat ze in een Amsterdams ziekenhuis toch maar even naar haar geblesseerde achil lespees kijken. De behandelende trts: oud-clubgenoot Rob Kaatee die vanwege zijn dienstrooster het jubileumweekeinde van Red Stars heeft moeten laten lopen. Wat is de wereld toch klein. Pi loot Christine van den Brink laat ach vanuit Chicago overvliegen om haar oude basketbalmakkers legen het lijf te lopen. Ze is een van de bijna tweehonderd gewezen leden die ervoor zorgen dat vanaf zaterdagmorgen elf uur ook de sfeer van'diverse decennia weer in desporthal hangt. De veertig grote banieren met meer dan 150 oude en recente foto's uit de basketbal geschiedenis zorgen voor de beel den bij de miljoenen woorden. Er hangen foto's van oud-leden die tot hun grote spijt verhinderd zijn, voorzien van een groet aan hen die er wel bij zijn. De blessures zijn donkere vlekjes op een smetteloos jubileumweek einde, waarin driehonderd mensen van 6 tot 60 jaar in actie komen (allemaal in een speciaal bedrukt Red Stars shirt) en nog eens zo'n zeventig anderen die voor een passieve rol kiezen, maar ook met zo'n shirt én de cd-presentatie van 40 jaar Red Stars naar huis zullen gaan. Tussen de 73 wedstrijden door, maar als het even kan ook tijdens, stappen de (oud)leden gezamenlijk in een tijdmachine voor een an derhalf etmaal durende reis. Met wat meer kilo's of iets minder haar. Sommigen lijken geen steek ver anderd. Qua uiterlijk, maar zeker qua basketbal. Iedereen heeft aan gekondigd het rustig aan te doen, maar eenmaal in het veld wint het sportieve fanatisme het van het verstand. De acties zijn nog van precies dezelfde snit als destijds. Alleen het schotpercentage en het tempo liggen iets lager, maar dat is bijzaak op het tweedaagse eve nement, waarop herinneringen en lachsalvo's de boventoon voeren. Berry van der Grift, in een grijs verleden lid, is uit Rotterdam ge komen en hanteert de fluit als in zijn jonge jaren. Hij heeft de smaak zo te pakken dat hij de volgende dag tijdens het toernooi voor de De Vriendschap J. Ruttenberg Zn 1; Groenestein/ Westerveld 2; H. de Bree 3; D. Krol 6; Vaesscn/Veenendaal 7; G. Rcyerse 15; Mevr. Altenaar Zn 17; R.W. Grift 22; B. van Gardingcn 27; B.G. Schimmel 29; E. v.d. Esschert 33; J.C. Wijnands 37; H.C. Rauch 46; H.H. v.d. Veen 56; R. Rciling 58; R. Eiraers 68; A. Dijkstra 89. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg

Soester Courant | 2005 | | pagina 17