24 569 Draagvlak Cultuur Festival groeit Visser 'Park is aan het verloederen' Politie grijpt in bij Luilak GLORIE (ANJERS BLETTEN ELFRISSS ANS MIX SMIDDEL IPPELEN LAPPEN ACTUEEL "ultuur Festival Soest: ie, wat waar, wanneer Fietsdag ook in Soest in teken van 'water' Dienstregeling van bussen wijzigt per zondag 29 mei Vernieuwd fietspad in de duinen morgen open 1 Infosite Euro-grondwet gratis toegankelijk mmM Evenement start zaterdag om 11:00 uur Zaterdag 28 mei "wosisgëS i Kinderen Colenso willen veilig en schoon kunnen spelen 'PVO' was Odeon! Informatieavond over eetstoornissen Foekenlaan-Monnikenboschweg Met 'geluidswagen' door Overhees Bij Idea-bibliotheek In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Zing voor mij! Vertelochtend Witgoed specialis Service voor alle merken PAGINA 2 met saus ITSMJEU 3^ *önoO og meer gouden munt aanbiedingen vindt u in onze folder! n, flacon 850 ml Oï9 ïormaal of 3 in 1 per pak 3.' maken, pak 1 liter IENTJE a 1 liter or pannenkoeken peciaal of granen pak 400 gram DS' fijn, fleur en fijn, eder of vloeibaar R» per kilo r per kilo WOENSDAG 18 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 3 le groei zit erin. Trok het eerste ultuur Festival (in 2003) zo'n 1500 bezoekers, een jaar later lerd de tweede editie al bezocht loor 1000 belangstellenden meer, n totaal zo'n 4500. En de ver pachtingen voor dit jaar zijn hoog ;espannen. Wauw!' is het antwoord van Cul- jurplatform-secretaris Bert Smit, e grote motor achter het festival at Soest nu voor de derde keer successie - cultureel gesproken 'op z'n kop zet'. Hij wil daar- nee zeggen dat hij best durft aan le nemen dat het bezoekersaantal it jaar dat van 2004 zeker zal gaan vertreffen. Er zitten dan ook heel rat 'bijzondere dingen' in het pro- ramma, dat zich dit jaar weer af deelt in en om het gemeentehuis an het Raadhuisplein en de Witte oerderij - niet ver daarvandaan aan de Soester Engweg. Smit liet ]dens de persconferentie die het !ultuurplatform organiseerde om t festival onder de aandacht van |e media te brengen een aantal van bijzondere dingen' de revue isseren. In de Soester Courant n vorige week is daarvan al een orproefje gegeven. Poëzieprijs oei 'bijzonder' is dat de (vijfde) treiking van de driejaarlijkse inke Tolman-poëzieprijs - door gemeente Soest ingesteld, geor- iniseerd door de SLAS (Stichting teraire Activiteiten Soest) - dit ïar plaatsvindt aan de vooravond n het festival, dus op vrijdag 20 iei, vanaf 20:00 uur in de raad- al. De jury heeft tien gedichten 'an de ingestuurde 275!) - met als erna 'Het sprakeloze landschap' genomineerd en burgemeester inssen zal de prijzen uitreiken aan |e drie dichters die als de beste uit ,e bus zijn gekomen. )ok een specialiteit is het Free- om Concert, waarmee het festival aterdagmorgen om 11:00 uur, na e opening door platformvoorzitter ^driaan Pothuizen, van start gaat. ir zijn dan 200 zitplaatsen op het ilein, en ook oudere bezoekers zijn ran harte welkom. Ze worden be- eleid door de Rotary-club. An- lere uitzonderlijkheden zijn o.m. iet optreden van de band Zin- ober (uit Soest-Duitsland) - dat ebeurt alvast in het kader van de ulturele uitwisseling Soest-Soest en de aanwezigheid van de histo- ische Soester muziektent, onlangs eruggevonden en nu door de zorg 'an het Gilde weer in oude luister ïersteld. 100 vrijwilligers! ntussen hangen overal in Soest le bekende blauw-gele vlaggen :n affiches, zodat het niemand kan ontgaan dat er zaterdag inderdaad ets bijzonders te beleven is. Vol gens Pothuizen en Smit groeit het draagvlak van het Cultuur Festival gestaag, niet in alleen in aantallen bezoekers - ook steeds meer van muiten Soest - en deelnemers (er zijn zaterdag meer dan 800 vrij willigers actief op de been!), maar jok financieel. Zo is de sponsoring ■terk verbeterd door het aantrek ken van Latei Projectontwikkeling uit Amersfoort als nieuwe hoofd sponsor, naast de Rabobank Soest- Baarn-Eemnes, drukkerij ESED en de gemeente Soest, alsmede het VSBfonds, kfHeinfonds, Prins Bernhardcultuurfonds en uitgeverij Ton Paauw, en de bijzondere me dewerking van de familie Smeeing (Witte Boerderij). De organisatie is rond. Alles loopt zaterdag ongetwijfeld als de spreek woordelijke trein. Er is maar één punt waarover het Cultuur Plat form zich zorgen maakt: het weer. En dan vooral vanwege het terrein achter het gemeentehuis, waar een flink deel van het gazon door de plaatsing van de tent (bevrijdings feesten) is vernield. De gemeente heeft het terrein vorige week voor zien van een dikke zandlaag, maar de vrees is dat die bij regenach tig weer in een modderpoel gaat veranderen. De organisatoren van Een groot deel van het gazon achter het gemeentehuis is sinds vorige week herschapen in een zandvlakte. Bij regen zou die kun nen veranderen in een modder poel. Foto: Soester Courant. het Cultuur Festival hopen dus om meer dan één reden op een beetje zon... Nu de zomer voor de deur staat, willen bewoners van Colenso dat de gemeente snel speelattributen plaatst in het gelijknamige park. Ze hebben hiervoor al eerder aan de bel getrokken, maar nog geen reactie gekregen. Daarom zijn ze opnieuw in de pen geklommen. Voorheen hadden kinderen in de Soestdijker buurt de beschikking over een klimrek, een wip-wap en een schommel. Nu staat er volgens de ouders alleen nog een schom mel, direct grenzend aan een zand plek waar honden - tegen de regels in - hun behoefte doen. Verder liggen om de haverklap op veel plaatsen glasscherven, lege blikjes bier en andere troep. Hoewel de buurtbewoners dat zelf niet in hun brief aan de gemeente schrijven, wordt het zwerfvuil vermoedelijk achtergelaten door jongeren die elkaar regelmatig 's avonds in Colensopark treffen. In het recente verleden sneuvelden aadhuisplein 11:00 officiële opening: Free- lom Concert m.m.v. The Beatrix (ipe-Band. 11:40 harmonisch symfonieor- est Odeon. 12:30 PVO Big Band Blow. 13:20 'The Hammerfield Stom ers'* dixiland. 14:10 Harmonieorkest Cres- endo uit Baarn. 15:00 Koninklijke Amersfoortse iluziek Vereniging. 15:40 Gastoptreden: 'Zinnober', prs-Keltische muziek door super and uit Soest-D. taadzaal 11:30 openingskoffieconcert ï.m.v. Jean van Vugt en The New Venture Consort. 12:10 Chorus Line. 12:50 Soester poëzieconcert (SLAS). 14:00 Soester Kamerkoor Tour- ion. 14:45 Soester Byzantijns Klein- §oor. 15:30 JudiGor, 'Shirili', oude hebreeuwse liederen. 16:15 2e Soester Schubertiade tluziekkring Eemland/Cenakel Cultuur. kunstmarkt 11:30 accordeonvereniging 'Ani- nato'. 12:10 Marijke te Vaarwerk, Ierse lallads. 12:50 Artishock Sessieband. H3:50 'Zinnober', Iers-Keltische nuziek door een superband uit >oest-Dld. 14:30 Muziekschool Soest, 'De Vulkaanband'. 15:15 jazz met Perron 5B. 15:45 Rotary-Shantykoor 'De Eemlandvaarders'. 16:30 Trio Rosamint Faas. Kamer 0.01 13:00 kunstlezing galerie 'De Ploegh', Wim Jonkman: 'Beel dende kunst en steendruk'. 14:00 kunstlczing galerie 'Anna Paulownahuis', Birgitt Busz: 'Panic in Paradise'. 15:00 kunstlezing galerie 'De Steenlinde', Dorine Wiersma: 'Kunst in steen'. Witte Boerderij 11:45 streetdanceballet (podium) m.m.v. Balletschool Sylvia. 12:00 workshop djembé (bin nen), groep 5-8, m.m.v. Muziek school. 12:45 djembé uitvoering (po dium). 12:45 djembé uitvoering (po dium). 13:15 'Hits For Kids', work shop, groep 3-6, via inschrijving (binnenzaal) m.m.v. Majel Lus- tenhouwer. 13:15 Vulkaanband Muziek school (podium). 14:05 'Hits For Kids' (podi um). 14:25 circus Idea (podium). 14:50 jeugdtheater Antares, m.m.v. Idea (podium). 15:15 workshop clipdance, groep, 7-8, m.m.v. Idea (binnenzaal). 16:05 uitvoering clipdance (podium), m.m.v. clipdancegroep Idea. Witte Boerderij 12:15-16:00 knutselactiviteiten, o.a. schilderen, t.b.v. actie 'Zomer- schoon' i.s.m. Balans. 12:15-14:00 Oud-Hollandse kinderspelen, i.s.m. Balans (eve nemententerrein). 13:15-14:00 workshop vlieger maken, groep 6-8, o.l.v. Idea. 14:45-16:30 'Open zeil', circus materiaal uitproberen, o.l.v. Idea. 12:00-16:30 Oud-Hollandse kinderdraaimolen. 12:00-16:30 tekenclub Artis hock. 11:30-16:30 ijssaion Nieuwer- hoek. 11:30-16:30 Broodje van Toon tje. Raadhuisplein 20:00-24:00 Springpop 2005: Vele optredens met o.a. Laagland, Exposure, Samantha, Lubricant en vele anderen, m.m.v. bar Toon van der Linden en snackwagen Riant. Op zaterdag 28 mei is de 32e Lan delijke Fietsdag. Het thema is dit jaar 'Water'. Dat geldt ook voor de route in Soest, die bij de VW begint. Ieder jaar gaan zo'n 200.000 men sen voor het goede doel op de fiets. De opbrengst gaat dit jaar opnieuw naar KWF Kankerbestrijding. Op deze dag zijn vele bezienswaar digheden langs de speciaal voor dit evenement ontwikkelde routes te zien. Het startpunt is bij VW Soest en VW Baarn en de route loopt van Soest of Baarn via Baarn of Soest, de Eem en Amersfoort weer naar Soest of Baarn. Langs de route zijn er wateractiviteiten. Het LFD-thema 'Water' betekent voor de fietsers dat ze onderweg diverse keren in aanraking komen met dit element. Bij deze route bezoekt u de rioolwaterzuivering, waar de kinderen het water gaan onderzoeken op waterdiertjes e.d. Kronkelend door de Eemvallei ge niet men van water en de polder met prachtige vogels. Iedere deel nemer zal bij de aanschaf van een route een leuke informatiebrochure krijgen. Deze gids vol leuke feiten en tips staat uiteraard ook in het teken van 'Water'. De routes zijn op 28 mei tussen 9:00 en 13:00 uur voor 3,50 per stuk Verkrijgbaar bij VW Soest, Steenhoffstraat 9B. Soest, Nieuweweg 109 "Parkstaete" Te huur aangeboden: ca. 240 m2 kantoorruimte, (onderverdeeld in units van 20 m2, 100 m2 en 120 m2). Uitstekende locatie op 200 meter afstand van station Soest-Zuid, voldoende parkeergelegenheid. Deze ruimten zijn voorzien van systeemplafonds, met inbouw- armaturen, vloerbedekking, pantry, airco, luchtverversing en databekabeling. Huurprijs vanaf 125,- per m2. Mezaverdi Vastgoed: 035-6022239 06-53300472 Terzekerd. 02-05-^Wi» Volgens verschillende buurtbe woners is het onveilig om kinderen in het Colensopark te laten spelen. Te weinig voorzieningen, te veel troep. potQ. soester Courant veel afvalbakken en zitbankjes. De prullenbakken zijn op een gegeven moment allemaal verwijderd. On langs is er bij een van de vijvers weer eentje geplaatst. Ouders vinden het risico te groot om hun kinderen (alleen) in het park te laten spelen, ook al omdat in twee loopplanken van een van de bruggetjes een gat is ontstaan. Colensopark is op zich prachtig, zeker nu in de lente. Een stuk of zeven reigers strijken er iedere winter neer en hebben, hoog in de bomen op een eilandje, hun nesten gebouwd. Ze zijn de oorzaak van misschien wel de meeste geluids overlast in de buurt, maar dat zal niemand deren. De problemen lig- gen op de bodem. 'Het park is aan het verloederen en in de nabije omgeving is er geen alternatief te bekennen om te spe len', schrijven enkele buurtbewo ners in hun brief aan de gemeente, bij wie ze er op aandringen om snel maatregelen te treffen. 'Wij vragen ons af wat de gemeente Soest aan het Colensopark gaat doen. Of moeten wij actie gaan ondernemen, zodat onze kinderen veilig buiten kunnen spelen?' Rommel en honden die hun be hoefte doen (deze doet het netjes in de struiken) zijn een aantal buurt bewoners van Colensopark een doorn in het oog. Bel: (035) 609 63 33 www.rabobankonline.com In het artikel over het bevrijdings feest - Soester Courant 11 mei j.1. - werd gemeld dat PVO voor de muzikale omlijsting van het bevrij- dingsontbijt zorgde. Dat was een misser van de verslaggever. Het waren saxofonisten van Odeon die de muziek voor hun rekening namen. Ere wie ere toekomt. Ex cuses! Preventie Riagg Amersfoort Omstreken organiseert morgen een informatieavond voor familieleden en directbetrokkenen van mensen met een eetstoornis. Als je kind, partner of vriend(in) een eetstoor nis heeft, is dat voor de omgeving vaak moeilijk om mee om te gaan. Het roept vragen op als 'Waarom hongert hij/zij zich uit?' of 'Wat zijn precies vreetbuien en waarom heeft iemand ze?' en 'Hoe ontstaat een eetstoornis?'. Die vragen ko men tijdens de informatieavond aan bod in de verhalen van een ervaringsdeskundige van Helpdesk Eetstoornissen (HE) en een hulp verlener van het Riagg. Verder zal de Stichting Anorexia en Boulimia Nervosa (SABN) aanwezig zijn met een uitgebreide leestafel. Uiteraard zal er ruimte zijn voor vragen aan beide sprekers. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 19 mei bij het Riagg vanaf 19:45 uur. Deelname is gra tis. Aanmelden (verplicht): Rianne Kasander, 033-46.03.500. De dienstregeling van Stadsver voer Nederland in Oost-Utrecht wijzigt per zondag 29 mei. Vol gens het bedrijf leidt dat in Soest- Zuid voor reizigers tot een betere aansluiting tussen de bussen en de treinen. 'Er is meer lucht gekomen voor de overstap', aldus Stadsver voer. Voornaamste wijziging voor Soest is dat vanaf 29 mei alle bussen twee minuten eerder vertrekken dan volgens de huidige dienstre geling. Er is niet in het aantal ritten gesneden. De lijnen la en lb, die tussen Soest-Zuid en Soestdijk Noord pendelen, blijven overdag (tussen 7:00 en 19:00 uur) om het half uur rijden en 's avonds om het uur. Lijn 70 verzorgt de verbinding tus sen Hilversum en Amersfoort en doet daarbij ook de Soester sta tions aan. Tussen 6:00 en 23:00 uur rijden de bussen ieder half uur en tijdens de ochtend- en avond- spits zelfs ieder kwartier. Vertrek vanaf Soest-Zuid is telkens op het hele en het halve uur, vanaf Soestdijk Noord om kwart over en kwart voor. In Soest-Zuid rijdt lijn 7 IA tussen 7:30 en 18:00 uur elk half uur naar Soesterberg. De 71B zorgt tussen 7:45 en 18:15 uur om de dertig minuten voor de retourrit. Lijn 72A (naar Spakenburg) ver trekt doordeweeks tussen 8:15 en 18:15 elk uur vanaf Soestdijk Noord. Lijn 73A (naar Eemnes) vertrekt van 7:45 tot en met 18:45 uur vanaf Soestdijk Noord. Stadsvervoer Nederland heeft de wijzigingen doorgevoerd in overleg en samenwerking met de provincie Utrecht, de gemeenten en consu mentenorganisaties. Het nieuwe dienstrooster is te vinden op www.stadsvervoerne- derland.nl Voor vragen kan men gratis bellen naar 0800-3212580 of mailen naar: info@stadsvervoernederl andnl Morgen, donderdag 19 mei, ope nen wethouder H. Witte en gede puteerde dr. G. Mik het vernieuw de fietspad Foekenlaan-Monni kenboschweg. De openingshan deling vindt om 11:30 uur plaats bij het begin van het vernieuwde fietspad aan de Foekenlaan. Het fietspad, dat loopt vanaf de Foekenlaan tot aan de Monniken- boschweg (in totaal ca 3,5 km) is het meest intensief gebruikte fiets pad tussen Soest en Amersfoort. Het pad was op de meeste plaatsen echter maar 1,2 meter breed, zodat het elkaar passeren maar nét ging. Vooral op sterk geaccidenteerde gedeelten, zoals achter de Korte Duinen, leverde dit nog wel eens hartkloppingen op. Het vernieuwde pad is twee meter breed en uitgevoerd in beton. Voor een uitvoering in beton is gekozen omdat dit minder hinder van worte- lopdruk oplevert. Op een asfaltpad drukken de boomwortels het asfalt omhoog, wat ribbels in het opper vlak oplevert. Beton daarentegen is beter bestand tegen wortelopdruk, en als het tot scheurvorming komt, ontstaan geen opstaande ribbels. De verbreding van het fietspad is gefinancierd door de Europese Unie (50 de provincie Utrecht (25 en de gemeente Soest (25 Afgelopen weekend was het - zo als gebruikelijk op de zaterdag voor Pinksteren - weer Luilak! Een deel van Soest heeft daarvan - vooral in Overhees - wel iets kunnen merken. De politie ver hinderde al te veel overlast. In plaats van rottigheid uit te halen, zoals ze het zelf formuleren, had een groepje jongelui een origineel idee bedacht: met een "geluidswa gen" door Overhees trekken. Ze zijn er een poos druk mee geweest, ('waren we ook van de straat af), en het resultaat was ernaar: een complete installatie op een aan hanger. Vol goede moed gingen ze 's mor gens om een uurtje of vijf op pad. Ze begonnen bij de skatebaan in Overhees, maar nadat ze daar een poosje gedraaid hadden verscheen de politie, die ze wegstuurde. Ze moesten zachter gaan draaien en kregen een waarschuwing. Volgens de luilakvierders viel het geluid overigens best mee. Toen ze vervolgens door Overhees besloten te rijden kwamen ze ook niet echt ver. Opnieuw verscheen de politie. Ze dwong de jongens te stoppen en nam, nu zonder waar schuwing vooraf, de apparatuur direct in beslag. De luilakvierders: 'Wég was de lol van Luilak! En was dat nou écht nodig? Het was toch al ochtend en de muziek stond niet echt kei hard. En er werd niets vernield! Wat moeten de jongeren anders De Openbare Bibliotheken heb ben een website ontwikkeld over de Europese Grondwet. Op het Onafhankelijk Informatiepunt (www.onafhankelijkinformatie. nl) kan iedereen die zich goed wil voorbereiden op het referendum over de Europese Grondwet zich informeren. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voor keur in jpg-formaat) voort aan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlagè mee te stu ren. Wij rekenen graag op ieders medewerking. De bibliotheek is dé plek om on afhankelijk informatie op maat te vinden. Aan die informatie blijkt behoefte te zijn. De Grondwet krant, die de Nederlandse regering uitgeeft met de volledige tekst van de grondwet is compleet, maar ook moeilijk leesbaar voor veel mensen. De site die een stemadvies geeft wordt door sommigen als partij dig ervaren. De bibliotheken wil len voorzien in de grote behoefte aan informatie rond de vraag waar veel mensen mee worstelen: 'Wat ga ik stemmen?'. Dat is dan ook de reden om de site www.onafhanke- lijkinformatie.nl te lanceren. De site bevat de volgende onder delen: informatiedossiers over de Europese Grondwet, nieuws flitsen over Europa, standpunten van politieke partijen, een forum met meningen van sitebezoekers en bekende politici, links, een agenda met evenementen rond de Euro pese Grondwet en een link naar al@din, de digitale vraagbaak van de openbare bibliotheken. Een speciaal Europateam al@din zal vragen over Europa en het refe- Drie jaar geleden kwam ik erach ter dat de Soester kunstenares Ju diGor (artiestennaam voor Judith Gor) kan zingen als een nachtegaal. Ik bewonder al twintig jaar haar uitzonderlijk talent voor schilder kunst, moderne lichtobjecten en laserconstructies. Om de werking van het licht te sturen en te beïn vloeden gebruikt ze allerlei soorten materialen, maar ook hele gebou wen, havens en straten. Maar dat ze ook alles in huis heeft om de sterren van de hemel te zingen was voor mij een nieuwe ontdekking. Judith is geboren in Israël en woont sinds 1985 in ons dorp, waaraan ze gehecht is geraakt. Haar voorliefde in de zangkunst gaat uit naar oude Hebreeuwse en Joodse teksten. De schoonheid van de melodieën en het krachtige taalgebruik wil ze graag overdragen door middel van haar bijzondere stem. 'Dat is zeker nodig in dit plastic tijdperk', zegt de druk bezette lichtkunstenaar. Lichtkunst is zo oud als de wereld. Het bekendste voorbeeld is Stone- henge, waar zich op voorspelbare momenten verschijnselen voor doen die te maken hebben met de zon, het seizoen en de natuur. Dat zijn vaak ook de onderwerpen voor de chassidische en oriëntaalse lied kunst, die Judith bedrijft. JudiGor. De politie grijpt in en neemt de apparatuur in beslag. Foto: Luilak. doen: vernielen, dealen of stelen? We vonden het echt wel een beet je kinderachtig van de politie. Ze hebben toch wel andere dingen te doen...?' rendum per e-mail beantwoorden. Politiek tekenaar Joep Bertrams heeft een e-card gemaakt die vanaf de website kan worden verstuurd. Op deze manier kunnen zoveel mogelijk mensen worden verwezen naar toegankelijke informatie over de Europese Grondwet. Meer informatie De teksten op de website zijn eenvoudig, uitnodigend en toe gankelijk voor een brede groep gebruikers. Wie thuis geen internet heeft kan de site natuurlijk ook in de bibliotheek zelf bezoeken. Daar is bovendien nog meer informatie beschikbaar in de vorm van boe ken, kranten, tijdschriften, folders en brochures over dit onderwerp. Zo kan iedereen die daar behoefte aan heeft zich een mening vormen over de Europese Grondwet. Wie thuis niet over een computer beschikt kan bij Idea gratis gebruik maken van deze website. Daar is een speciale informatiezuil ingericht waar de website www.onafhankelij- kinformatie.nl te raadplegen is. Op vrijdagavond 20 mei zingt Judi Gor tijdens de feestelijke uitreiking van de gemeentelijke Rinke Tol man Poëzieprijs in de raadzaal van het gemeentehuis twee Israëlische landschapsliederen. Het ene lied is van de dichteres Rachel, die ooit van Rusland naar Israël verhuisde en in haar droom wandelde rond de Zee van Galilea (in het Hebreeuws: Kinneret). Het tweede lied is van Hanna Se- nesh, een jonge Joodse vrouw, die vanuit Hongarije emigreerde naar Israël. Vlak voor de oorlog, waarin ze omkwam, keerde ze terug naar Boedapest om de mensen te waar schuwen voor de nazi's. Zij bezingt de stranden langs de Middellandse Zee. JudiGor wordt op de piano bege leid door Peter van Eden. Een ander intermezzo wordt die vrijdagavond verzorgd door de Baarnse pianist Harry Schram. Hij speelt van Claude Debussy 'La Ca- thedrale engloumie', het muzikale verhaal van het door water verzwol gen dorp waar de kerktoren boven de golven uitsteekt en de klokken nog beieren. Schram speelt een dag later, op zaterdag 21 mei, ook in de raadzaal tijdens het poëzieconcert om 12:50 uur. JudiGor treedt zaterdagmiddag eveneens op, vanaf half vier, als ze wordt begeleid door Peter van Eden en Olga van Eden. Met z'n drieën vormen zij het ensemble Shirili. En dat betekent: Zing voor mij! De toegang is gratis. Vertellen over vroeger. Ouderen doen het regelmatig tijdens speci ale bijeenkomsten in ontmoetings centrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat. Op donderdag 19 mei kunnen ze weer luisteren naar verhalen over bijvoorbeeld hun jeugdperiode. De vertelochtend begint om 10:00 uur. Deelname is gratis. Informatieochtend Visio is een organisatie in zorg, on derwijs en revalidatie voor slecht ziende en blinde mensen. Een medewerker komt donderdag 26 mei vertellen wat er zoal op dit ge bied mogelijk is en brengt ook tal van hulpmiddelen mee die kunnen worden uitgeprobeerd. De infor matiebijeenkomst voor 55-plussers begint om 10:00 uur in Klaarwater. De toegang is gratis, net als een kopje koffie of thee. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2005 | | pagina 3