leien etc Tien jaar Centraal Meldpunt 'Senioren: laat u horen!' Open Dag in de Fatih-moskee Speelplaatsen centraal bij wijkschouw 'De Eng' Seniorenbus actief bij vervoer van senioren ,ifHR!Ü! vwBiii Zij zijn niet vergeten Open Dag moskee Coördinator Nel Pelzer neemt afscheid Boekenmarkt voor Toon Hermans Huis Richting Hospice Cultuur Festival Zesde inloopborrel van 'FoxNet' Meningen van lezers I 18 mei 2005 Informatiemiddag voor Soesterberg én Soest ■MM Hierbij wil ik mijn waardering uit spreken voor de bijzondere manier waarop de Stichting 60 jaar bevrij ding Soest/Soesterberg óp 4 mei 's morgens op passende wijze onze geliefde broer e.a. heeft herdacht. Wij zijn daar blij door verrast. Wij zijn ook nog in het bezit gesteld van de gemaakte foto's. Dank aan allen die op welke manier dan ook dit alles hebben mogelijk gemaakt. Harry Bluekens Wij willen onze waardering uitspre ken voor het vriendelijke welkom waarmee wij door onze dorpsge noten van de Fatih-moskee zijn ontvangen. Wij hebben met de imam en zijn geloofsgenoten de gebedsruimte bezocht en al onze vragen wérden beantwoord. Er voor en erna zijn we verwend met koffie of thee en koekjes voor 't pakken. Hartelijk dank voor de gastvrijheid. Dini/Harry Bluekens Foto: Herman van Dam Het Centraal Meldpunt Vrijwilli- gershulp in Soest heeft vorige week zijn tiende verjaardag gevierd. De elf medewerksters zijn met z'n al len een dagje op stap geweest, o.a. naar Brabant. Ze namen tegelijk afscheid van Nel Pelzer, coördi nator, oprichter en grote 'motor' van het meldpunt. Het Centraal Meldpunt ging des tijds van start in de bekende Rode Kruis-villa de Zonheuvel (nu ge sloopt), op het terrein van Zon negloren. Burgemeester De Widt verrichtte de feestelijke opening, herinnert Nel zich. 'We waren al twee jaar aan het praten geweest over zo'n centrale voorziening, maar het kwam maar niet van de grond. De professionele instellingen wilden niet; ze hadden er niet veel vertrouwen in. Toen zijn we zelf maar begonnen - het Rode Kruis, de UW, de Zonnebloem, Kleine Moeite en de Thuishulpcentrale. Namens het Rode Kruis werd Nel aangesteld als coördinator. 'In feite vormde we de voorloper van het Zorgloket - de éénloket functie waarnaar iedereen zat uit te kijken. Overigens is de verstand houding met de professionele zor ginstellingen nu perfect, óóok met de SWOS,' aldus Nel, zoals ze later zal toelichten. Dat er nog altijd een duidelijk behoefte aan het meld punt is, blijkt wel uit het aantal hulp-aanvragen dat jaarlijks wordt verwerkt. 'Toen we begonnen kre gen we zo'n 150 telefoontjes bin nen. Dat is inmiddels gestegen tot 650 per jaar!' Doelgroep Het Centraal Meldpunt ging van Op zaterdag 28 mei vindt van 09:00 tot 17:00 uur een boe kenmarkt plaats waarbij de op brengst ten goede komt aan het Toon Hermans Huis Amersfoort. Onder de overkapping voor de SNS Bank aan de Utrechtseweg 1 (hoek Stadsring) zullen vertegen woordigers van Rotary Club Stad Amersfoort en het Toon Hermans Huis courante tweedehands boe ken verkopen. De boekenmarkt is één van de initiatieven voor de fondsenwerving van het huis. Het Toon Hermans Huis Amersfoort is een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. Particulieren, bedrijven of instellin gen die boeken ter beschikking wil len stellen kunnen deze tot uiterlijk 25 mei (tot 15:00 uur) inleveren bij het Toon Hermans Huis Amers foort, Regentesselaan 39 (direct tegenover het station). Voor meer informatie: 033-46.55.227. Particulieren, bedrijven en instel lingen die het Toon Hermans een warm hart toedragen kunnen het huis financieel ondersteunen door een bijdrage over te maken op re keningnummer 46.69.42.257 ten name van Stichting Vrienden van het THHA, onder vermelding van 'donatie'. start met een gemeentelijke subsi die, maar na twee jaar hield dat op. Nel betaalde de meeste onkosten toen maar uit eigen zak. 'De ge meente vond het kennelijk welletjes en zei dat we maar bij de SWOS onderdak moesten zoeken. Dat wilden we per se niet! De SWOS werkt alleen voor ouderen, maar onze doelgroep is altijd veel rui mer geweest. Wij zijn er ook voor moeders met jonge kinderen...' De verzoekjes om hulp variëren sterk, legt ze uit. 'Vaak gaat het om boodschappen doen of de hond uitlaten, maar er zijn ook heel wat aanvragen voor andere vormen van vrijwilligershulp.' Ze wijst in dat verband op de Vrij willige Terminale Zorg, die ook min of meer aan het meldpunt ontsproten is. Ook noemt ze de telefooncirkels, waarvan er drie da gelijks functioneren (mensen bellen elkaar en houden contact) en de 'stercirkel' (waarbij de vrijwilligers van het meldpunt de deelnemers dagelijks opbellen). Ook de hulpdienst van het Rode Kruis dankt zijn ontstaan recht streeks aan het meldpunt. 'In het begin gaven we de hulpverzoeken door aan de verschillende vrijwil ligersorganisaties waarmee we samenwerkten, maar dat bleek vaak niet goed te gaan. Als ze niemand beschikbaar hadden zat je gelijk omhoog. We hebben toen afgesproken dat we altijd net zo lang zouden doorzoeken tot we een vrijwilliger gevonden hadden, maar daarvoor moest dan wel de hulpdienst worden opgericht.' Nel bevestigt nogmaals dat de be hoefte aan vrijwilligershulp onver minderd groot is, ook in Soest, of misschien wel vooral in Soest. 'Je treft hier achter de voordeur ook heel wat problemen aan. Vele ou dere alleenstaanden zijn eenzaam. Ze zijn hier bijvoorbeeld met z'n tweeën komen wonen, lekker cen traal in het midden van het land, maar dan komen ze plotseling al leen te staan en dan zitten ze toch ver van iedereen vandaan...' Goed luisterend oor Het Centraal Meldpunt - elke werkdag bereikbaar van 09:30 tot 11:00 uur, telefoon (035) 60.31.119 (daarna kunnen aan vragen worden ingesproken op de voicemail) - heeft op dit mo ment negen vaste medewerksters, plus twee dames die op zaterdag en zondag vanuit hun eigen huis werken. Nieuwe vrijwilligsters zijn altijd welkom, al was het maar om de werkzaamheden op een prettige manier te kunnen verdelen. Wat je ervoor nodig hebt? 'Een goed luisterend oor,' aldus Nel Pelzer. 'En dat je eenmaal per week een ochtend beschikbaar bent.' Ook de hulpdienst - nu zo'n 35 vrijwilligers - kan trouwens altijd versterking gebruiken. Druk genoeg Het tienjarig bestaan van het meld punt is voor Nel zelf het sein om er een streep onder te zetten. 'Het wordt wel een tijd voor een ander, vind ik. Ik ben nog druk genoeg Nel Pelzer (1.) met een aantal medewerksters van het Centraal Meldpunt. Foto: Soester Courant met andere dingen.' Ze noemt o.a. haar activiteiten als 'bezoek- moeder' bij Abrona, waar ze al 15 jaar lang een bewoner opzoekt, en haar inspanningen voor het Rode Kruis, zoals de sociale activiteiten (vroeger de Welfare geheten) en de bustochten, maar ook haar pro gramma op radio Soest. Dat blijft gelukkig allemaal doorgaan. Ze wordt bij het meldpunt opgevolgd door Rosalie Kummel, die zich al een poosje heeft warmgelopen en in wie Nel alle vertrouwen heeft.' Maar een beetje 'bloedend hart' heeft ze toch wel, nu ze weggaat bij wat een van haar succesvolste 'projecten' is gebleken. 'Ik zal het best missen...' Op tweede pinksterdag hield de Fatih-moskee Open Dag. Dit Turkse gebedshuis bevindt zich aan de Parallelweg tussen de 'Schuilplaats' (Geref. Kerk Vrij gemaakt) en het clubhuis van de Soester Vogelvrienden 'Vogel zang'. De organisatoren waren tevreden over de belangstelling. Bezoekers uit heel Soest, ook uit Klaarwater, werden vriendelijk ontvangen met thee, koffie en lek kernijen. De imam, die sinds an derhalf jaar werkzaam is in Soest en sinds twee maanden een cursus Nederlands volgt, leidde de belang stellenden rond, begeleid door een tolk. Bij de ingang hangt een lijst waarop te zien is dat de moskeege meenschap uit 326, voornamelijk Turkse gezinnen bestaat, met en kele Marokkaanse leden. Geïnteresseerden konden op kousenvoeten kennis maken met het interieur voor de mannen, dé aparte ruimte voor de vrouwen, het altaar en de beide kansels. Niemand van de aanwezige be stuursleden wilde praten over de nieuwbouwplannen van de moskee aan de Koningsweg. Een andere naam voor moskee is 'mercid'. Mercid betekent neer knielen; dat vindt plaats door met het voorhoofd, de handen en de knieën de grond te raken. Een 'complete' moskee in Turkije bestaat uit een gebedsruimte, een school (universiteit voor medicij nen, astrologie, filosofie, theologie, hadjis en Koran), een openbare bi bliotheek, een openbaar badhuis en een soephuis waar de armen, rei zigers en studenten gratis kunnen eten. Aldus vermeldt een uitgereikt pamflet. Soester Courant elke woensdag een belevenis! VRIJWILLIGERSHULP NODIG? door Matjan Haak Het was nog even heel spannend op die maandag 2 juni toen we het huis kochten. We hadden de vrij dag ervoor het laatste bod gedaan onder voorwaarde dat we maan dag vóór twaalf uur zouden horen of ons bod geaccepteerd werd. Op het moment van een gunstige be slissing moest er een heel circus in gang gezet worden. Het persbe richt moest onmiddellijk de deur uit. Maar vóór het in de krant kwam wilden we een brief bij alle buren in de bus hebben. Die was natuurlijk al wel geschreven, maar moest ook nog even huis aan huis bezorgd worden. Gelukkig heb ben wij tegenwoordig een secreta resse die heel enthousiast is. Jenny Sanders heeft er direct met haar kleinzoon een uitje van gemaakt en heeft dezelfde middag nog de brieven bij de bewoners in de bus 603 11 19* Soest - Soesterberg Op zaterdag 21 mei vindt in en rond het gemeentehuis het Cul tuur Festival Soest plaats, zoals in deze krant al uitgebreid te lezen is geweest. Het belooft in ieder geval een heel gezellig spektakel te wor den met hopelijk heel mooi weer! Willen de bewoners van de verschil lende zorgcentra/aanleunwoningen in Soest graag (een deel) van het Cultuur Festival meemaken, maar vindt men het te ver weg, dan hoeft men zich daardoor niet te laten weerhouden! De Seniorenbus en de Rotary Clubs in Soest stellen de senioren die dag graag in de gelegenheid om naar het Cultuur Festival te komen. Eén of twee Seniorenbusjes en het taxibusje van de Rotaryclubs, die alle ook geschikt zijn voor rolstoelvervoer, worden tussen 10:30.uur en 17:00 uur ingezet voor het vervoer van senioren tussen de zorgcentra/ aanleunwoningen en het gemeen tehuis in Soest. Als men van deze dienst gebruik wil maken dan kan men tot vrijdag 20 mei 15:00 uur bij de receptie van het seniorencomplex/zorgcen trum op een lijst aangeven hoe laat men naar het Cultuur Festival wil worden gebracht. Als men dan op zaterdag de 21e op het gevraagde tijdstip bij de hoofdingang klaar staat, zal de taxibus rond die tijd verschijnen voor het vervoer naar het Festival. De seniorenbus brengt u overi gens alle werkdagen naar elke locatie binnen Soest, Het lastigste was nog de column. Die schrijf ik altijd op zaterdag, want hij moet op maandag vóór 12 uur bij de krant zijn. Maar waar schrijf je op zaterdag over als je maandag pas weet of het huis nu wel of niet gekocht wordt? Ab had daarvoor een eenvoudige, maar be werkelijke oplossing. 'Je schrijft er gewoon twee, één voor als het wel en één voor als het niet door gaat'. Even dacht ik; 'je wordt bedankt, maar ik heb nog wel wat anders te doenMaar al gauw zag ook ik in dat er niks anders op zat. Er zit nu dus nog één column in mijn com puterbestand die nooit in druk zal verschijnen. Overigens vond ik het schrijven van een enthousiaste column over de fantastische aankoop, terwijl ik nog met de spanning in mijn maag zat omdat ik de uitslag nog niet kende, ook geen eenvoudige opgave. U zult begrijpen dat we er die maandagavond een glas op ge dronken hebben. Ronald had nog een fles champagne in zijn kelder staan, dus dat was erg gezellig. De reacties op de aankoop zijn on verdeeld positief. We hebben al veel mailtjes met felicitaties binnen gekregen. En overal waar we ko men worden we aangesproken en gefeliciteerd. Of je nu op de jaar markt op Hemelvaartsdag loopt of even in de winkel een boodschap doet, iedereen is enthousiast. Het is zelfs op RTV Utrecht geweest, zodat ik ook in De Bilt de reacties krijg. En overal hetzelfde verhaal: 'Fan tastisch, zo snel' en 'Wat een per fecte plekIn de buurt hebben we een aantal mensen gesproken en ook daar hebben we alleen nog maar positieve geluiden gehoord. Eind deze maand houden wij een buurtbijeenkomst. Daar zullen we de aanwezigen informeren over de manier waarop we in het hospice gaan werken en wat je daarvan merkt als je er dichtbij woont. Naast het hospice staat een kerk. Als je goed op de plattegrond kijkt kan je zien dat ons pand vroeger de pastorie is geweest van de kerk. De kerk staat meer schuin achter het toekomstige hospice dan ernaast. De eerste contacten met de ker kenraad zijn positief. Waarschijn lijk kunnen we bij de kerk als hei nodig is een paar auto's neerzetten en misschien kunnen we ook eens een zaaltje gebruiken. Allemaal positieve verhalen dus. Rian Zwart vroeg zich op onze laatste vergadering dan ook aj wanneer de eerste grote tegenval ler zich zal voordoen. We hebben nog een heel traject te gaan, dus ook daar zullen we nog wel tegen aan lopen, denk ik. Maijan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het Hospice Soest-; Baarn. Het hospice is bereikbaar via het secrearitaat (Jenny Sanders), 035- 60.16.058 ofinfo@hospicesoest.nl. FoxNet, het 'Foxboro Old Boy Netwerk' - waarin oud-collega's van Foxboro Soest nog regelmatig contact met elkaar houden - or ganiseert op vrijdagavond 27 mei de zesde inloopborrel in de tuin- zaal van 'Fusions', Burgemeester Grothestraat 37. Belangstellenden zijn vanaf 19:00 uur welkom. De toegang is vrij, ook voor (nog) niet- FoxNet-leden en hun partners. Initiatiefnemer is ditmaal Ed Beau- chemin. In de jaren dat hij bij 'de Fox' werkte bestonden er nog geen PC's waar de mensen zelf op konden typen. Men bracht het handgeschreven werk naar afde ling 2214 en onderhandelde met Ed wie van de dames het werkstuk in een tekstverwerkingssysteem in typte. FoxNet hoopt dat ook veel van deze dames zul len komen. FoxNet bestaat sinds november 2003 en telt nu 265 leden. Negentig procent communiceert met elkaar via de Internetsite www.foxobn.org. Een deel van de site is voor ieder een toegankelijk, men vindt daar nieuwsbrieven, historische infor matie en foto's van de clubactivi teiten, de rest is alleen toegankelijk voor leden met wachtwoord. Daar vindt men de uitgebreide ledenlijst en het gastenboek. Voor de leden die geen computer gebruiken wordt de nieuwsbrief 'Back to the Futurc' gepubliceerd. Meer informatie: R. Schlunk, 8 035-60.20.570; Ed Beauche- min, 0345-53.15.45, of e-mail info@foxobn.org. PAGl^ WOENSDAG 18 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 5 ente Soest Tiunicatie 609 34 55 is2000@soest.nl soest.nl ERVERBOD DISSELBOOM ethouders van Soest maken jn paalde in artikel 26 van het Besl alingen inzake het wegverkeer t zij besloten hebben: r de boterham: ceerverbod aan de Disselboom «J i de aansluiting met het fietspad van Disselboom 35 op te heffen van bijlage I van het RW-90 te vei den kunnen tegen dit besluit het college van burgemeester en zes weken na de datum van de bezwaar dient te worden gericht B&W van Soest, Postbus 2000, ene bepalingen over bezwaar) en 7.2 (bijzondere bepalingen over emene wet bestuursrecht zijn van maakt kan ook om een voorlopig gevraagd, als er tijdelijke maatre- rmee niet tot de beslissing op ha torden gewacht. Het verzoek moe Ie president van de rechtbank te '05, 3500 DA te Utrecht, echt verschuldigd van 136, ersoon of 273, voor een réchts i de Algemene wet bestuursrecht LOTTERSTEEG thouders van Soest maken in •aaide in artikel 26 van het Besluit fingen inzake het wegverkeer zij besloten hebben: n de Maarschalkersteeg door mid- n af te sluiten voor gemotoriseerd ering van belanghebbenden. len kunnen tegen dit besluit •et college van burgemeester en zes weken na de datum van de bezwaar dient te worden gericht 3&W van Soest, Postbus 2000, ;ne bepalingen over bezwaar) en 7.2 (bijzondere bepalingen over emene wet bestuursrecht zijn van maakt kan ook om een voorlopige gevraagd, als er tijdelijke maatre- rmee niet tot de beslissing op het orden gewacht. Het verzoek moet e president van de rechtbank te 05, 3500 DA te Utrecht, echt verschuldigd van 136, ersoon of 273, voor een 1.3 van de Algemene wet be ipassing. 'Laat u horen!' Dat is het motto van de informatiemiddag voor senioren die op maandag 30 mei in hetSoesterbergse ontmoetings centrum de Drie Eiken wordt ge houden. Die is beslist niet alleen voor ouderen in Soesterberg be doeld, maar óók voor die uit Soest. Ze zijn hartelijk welkom 'over de bult'. De bedoeling van de bijeenkomst is dat ouderen zich laten informeren over de manier waarop ze kunnen meepraten en meedoen aan alles wat er voor, over en (vaak ook) zonder hen wordt bedacht en geor ganiseerd. De informatiemiddag is voorbereid door een werkgroepje, bestaande uit de dames Hanne Bankf (COSBO), Idelette Sleurink (SWOS) en de Soesterbergse vrij willigers Gé van Maanen en Geurt Dusschooten. Ook de gemeente Soest verleent haar medewerking. Idelette legt de opzet en de ach tergrond zo uit: 'De generatie van voor de oorlog is niet echt gewend om zich te laten horen. Vaak laten ze alles wat er gebeurt maar een beetje over zich heenkomen. Ook de 'stille' generatie - de mensen die in de jaren dertig en veertig geboren zijn - zul je niet gauw hun stem horen verheffen. Ze zijn van oudsher eerder gewend om de dingen te accepteren zoals ze zijn, heel anders dan de 'protestgenera ties' van na de oorlog.' Toch gaat het beleid van de overheid - ook als het om ouderen gaat - uit van mondige burgers, dus mensen die voor zichzelf opkomen en zich niet bij voorbaat neerleggen bij wat hooggezetenen allemaal be denken. 'De oudere generaties hebben van huis uit 'eerbied voor het gezag meegekregen, maar op den duur zullen ze toch hun mening moe ten geven. Er is genoeg om over te praten en er spelen vele zaken waarmee ouderen van nu het wel of niet eens kunnen zijn. De vraag is steeds: wat vinden we er nu ei genlijk van? Als de ouderen straks maar moeten zien hoe ze zich red den, kunnen ze zichzelf verwijten als ze zich niet hebben laten ho ren....' Consultatiebureau De middag staat onder leiding van wethouder Bert Krijger, die het Ouderenbeleid in zijn porte feuille heeft en als gespreksleider optreedt. De discussie valt uiteen in drie rondjes, elk met een inleiding door iemand die kennis van zaken heeft. Het eerste rondje gaat over het onderwerp 'Meepraten en mee doen, waarin Carolien Molenaar van het PatiëntenConsumenten- Platform Utrecht over 'mondigheid' van ouderen zal spreken. Daarna komt Idelette Sleurink zelf aan het woord; ze zal praten over 'Goede buur of verre vriend?', waarbij ouderen worden opgeroepen zelf actief te worden in hun woonom geving. Ten slotte komt Josien Felix, gezondheidsvoorlichter van de GGD, een presentatie houden over een 'consultatiebureau' voor senioren, waarvoor ook in Soest belangstelling bestaat. Op zo'n consultatiebureau kunnen ouderen terecht voor alle informatie en vra gen over lichamelijke en psychische verschijnselen die zich voordoen bij het ouder worden. Er zijn her en der in het land al heel positieve ervaringen mee opgedaan. Zo'n consultatiebureau zou voor de leegkomende polikliniek aan het Dalplein mogelijk een mooie invulling betekenen, aldus de werk groep, maar zo ver is het nog lang niet. Toch zal het waarschijnlijk wel één van de voorstellen zijn die aan wethouder Krijger zullen worden voorgelegd. 'Hij heeft ge- De werkgroep die de informa tiemiddag van 30 mei voorbereidt; v.l.n.r. mevr. Van Maanen, mevr. Bankt', dhr. Dusschooten en mevr. Sleurink. Foto: Soester Courant zegd: Ik wil horen wat er onder de senioren leeft, dus dat zullen we zeker aan hem doorgeven,' aldus de werkgroep. 'Zo'n consultatiebu reau kan ook preventief heel goed werk doen, dus ook daarom zou hij er wel eens oren naar kunnen hebben. Huisartsen krijgen immers ook steeds minder tijd voor hun patiënten.' Gezellig Het bijzondere van de bijeenkomst is dat de ouderen nu zélf aan het woord komen. De werkgroep ver wacht dan ook heel wat belangstel ling, net als voor de informatiemid dag die vorig jaar werd gehouden in het gemeentehuis. Daar is toen afgesproken dat de volgende in Soesterberg zou plaatsvinden. 'Het is sowieso gezellig in Soesterberg', vindt de werkgroep. De middag krijgt een muzikaal tintje met de medewerking van Aartje Knol en Eveline Hilhorst, die in de pauze en aan het slot voor vrolijk accor- deonmuziek zorgen. Wie belangstelling heeft is dan ook hartelijk welkom. Men hoeft géén lid te zijn van een ouderenbond. Er zijn overigens maar 90 plaatsen beschikbaar in de Drie Eiken, dus er moet wel even gereserveerd wor den. Dat moet gebeuren vóór 23 mei bij mevr. Meijerink (ffi 0346- 35.20.41) of dhr. Dusschooten (80346-35.33.38). In de ontmoe tingscentra (Drie Eiken, Klarinet en Klaarwater) komen lijsten te hangen waarop belangstellenden zich kunnen aanmelden. De toe gang is gratis; koffie en thee na tuurlijk ook. '00 gram gram rau 100 gram p donderdag 12 mei vond er 's avonds een wijkschouw plaats in 'De Eng'. Het wijkbeheerteam fietste samen met enkele ande re bewoners, de Marokkaanse Vereniging, politie en gemeente door de wijk om concrete zaken te bekijken. (On)mogelijke op lossingen werden direct op straat besproken. Jaarlijks vindt er een wijkschouw plaats in de wijk De Eng. Het wijkbeheerteam neemt hierin het voortouw en vraagt ook aan an dere wijkbewoners punten bij de gemeente in te dienen die verbe terd zouden kunnen worden in de wijk. Onderwerpen die aan bod kwamen waren de volkstuinen, diverse speelplaatsen, parkeren in de wijk en verkeerssituaties. Ook werd de brievenbus bewonderd die onlangs door toedoen van het wijkbeheerteam is geplaatst op de Albert Cuyplaan. Behalve bewoners namen ook twee politiesurveillanten, de wijkcoördi nator, de groenopzichter, een ver keerskundige en de medewerker van het Meldpunt Woonomgeving deel aan de fietstocht. Zij legden ter plekke aan bewoners uit waarom sommige zaken wel of niet kunnen worden gerealiseerd. Ook tijdens de koffie in het onderkomen van de groenopzichter wisselden bewoners en professionals ervaringen uit. Er ontstonden levendige discussies en ter plekke werden diverse oplos singen gegeven. Maatregelen Er zullen door de gemeente en politie diverse maatregelen ge nomen worden naar aanleiding van de schouw. Bij verschillende speelplaatsen zullen op verzoek van vrouwen uit de buurt bank jes worden bijgeplaatst. Bij het Saenredamplantsocn zal tussen de speelplaats en de nabijgele gen parkeerplaatsen als proef een heg worden geplaatst. Dit om te voorkomen dat spelende kinde ren plotseling de weg op schieten. De deelnemers aan de wijk schouw verzamelden zich aan de Dalweg. Foto: Gemeente Soest. Nabij deze speelplaats zal ook een verdwenen bordje: 'Verboden voor honden' worden teruggeplaatst. Bij de hoek Van de Veldeplant- soen/Rubenslaan zal de gele streep langs de weg weer beter zichtbaar worden gemaakt. Daarnaast zal de politie meer gaan controleren op verkeerd geparkeerde auto's in de wijk. Wat betreft de volkstuinen is de gemeente met de vereniging in overleg om het aanzien van de volkstuinen te verbeteren. Alle bewoners die punten hebben ingediend voor de wijkschouw krij gen de antwoorden toegestuurd via het wijkschouwverslag. Soester Courant elke woensdag een belevenis!

Soester Courant | 2005 | | pagina 5