J Èxpert Schoemaker pakt groots uit bij jubileum Jk Onderons onontkoombaar op weg naar de top Soester 'radiowinkel' zestig jaar geleden opgericht Plasma-tilwedstrijd bij Expert Schoemaker Langste waslijn-wedstrijd bij Expert Schoemaker Succesvol eerste half jaar van restaurant 5ftQjNH;W0ENSDAG 18 MEI 2005 SQESTER COURANT PAGINA 9 Zaterdag 4 juni: Zaterdag 16 juni De buitendienst Clement Roest John Jongerius Herco Schoemaker Ton Verbeek Casper de Bruin Demian ter Horst Ümut Sahingoz l3omnkaas VieUnHoevel jlÓOgróm] 1 nu 1.99!!! enpert voldoen. Expert Schoemaker organiseert op zaterdag 16 juni de grote 'lang ste waslijn wedstrijd' voor verenigingen. Wie die dag bij de winkel de langste lijn met wasgoed (schoon of vuil) ophangt mag gratis de Bauknecht Big-wasmachine meenemen; er zijn nog negen an dere prijzen. Tevoren inschrijven via e-mail: electronicaexpert@planet.nl. Expert Schoemaker organiseert op zaterdag 4 juni een grote 'plas ma-tilwedstrijd'. Wie in de winkel het langst een 76cm-plasma televisiescherm omhoog kan houden mag gratis een gloednieuwe JVC-plasma-tv mee naar huis nemen. Tevoren inschrijven via e-mail: electronicaexpert@planet.nl. Het Expert Schoemaker-team dat altijd op weg is: Dennis Krol, Chiel Krol, Hennie van Os, Ton Verbeek, Tonny Klomp, Hans Taffijn, Ton Kortekaas, Gert Oudhof en Hakan Gulcicek. Heeft u een onderdeel nodig of een accessoire? Dan is Ton daar de juiste persoon voor. Tevens zorgt hij ervoor dat de bezorgdienst in goede banen wordt geleid. natuurlijk.' De slogan van Expert luidt dan ook: 'De beste service, deskundig advies en topkwaliteit.' Overigens wijst hij er nog maar eens op dat Expert de naam is van de inkoopcombinatie waarbij Schoemaker als volstrekt zelfstan dige en onfhankelijke onderneming is aangesloten. Speciale acties De speciale acties vinden in de ko mende maanden plaats - met een onderbreking tijdens de zomerva kanties - en duren doorgaans twee weken. Ze worden gehouden op uiteenlopende gebieden; zo komen er o.m. speciale hifi-dagen en com- puterdagen, met allerlei extra's. De eerste feestperiode is dus van 20 mei tot 4 juni; en vervolgens in september weer. De festiviteiten die Expert Schoe maker op het programma heeft staan omvatten allerlei ludieke elementen. Bij voorbeeld de grote plasma-tilwedstrijd, die op zater dag 4 juni wordt gehouden en waarbij de winnaar (die hem het langst omhoog houdt) het 76cm- plasmascherm gratis mee naar huis kan nemen. Of de waslijn-wedstrijd op zaterdag 18 juni, waarmee de vereniging die de langste waslijn bij Schoemaker komt ophangen een Bauknecht Big-wasautomaat mee naar huis kan nemen. Verder staat er een demonstratie van het nieuwe Bose-systeem op het programma en komt er een uit breiding van de speciale Bang Olufsenshop in het souterrain met zo'n twintig vierkante meter extra. Dat geeft ruimte voor een veel be tere opstelling (o.a. de platte scher men). Expert Schoemaker heeft ook op de internetsite veel nieuws en wetenswaardigs te bieden. Zie daarvoor: www.expertschoemaker. nl. Via de site kunnen ook repara ties worden aangemeld en kan men zelfs occasions reserveren. Eén euro! Vermeldens waard zijn nog de spe ciale aanbiedingen die in de folder worden genoemd: bij aankoop met een waarde van 250 bijvoorbeeld een blender of weegschaal voor één euro, vanaf 500,00 een MP3-speler voor één euro; vanaf 750,00 een DVD-speler voor één euro, en vanaf 1000,00 een complete Philips CD-sound- machine voor één euro (niet voor Bose). Daarnaast zijn er schitterende ju bileumaanbiedingen van o.a. het LauraStar strijksysteem (zaterdag demonstratie van 11:00 tot 17:00 uur), een Whirlpool 1200 toeren wasautomaat met gratis elektrische barbecue (Inventum), de Siemens 'Dressma' die met warme lucht overhemden glad strijkt, een Phi lips Digital Poro friteuse (met gratis frituurvet), het Philips Cool Skin scheerapparaat, een Sony digitale camera (4 megapixels) en een Phi lips 1800 stofzuiger. Des-wfeiputerrnan, maar ook zeer bekwaam \n het adviseren van Bang|t01ufsen. Ook voor alle an dere apparatuur kunt u bij Clement terecht. Hij is van alle markten De witgoedspecialist. Heeft u vra gen over inbouwapparatuur? Hij zorgt voor een advies op maat. Ook voor andere huishoudelijke appara tuur kunt u bij John terecht. 21 mei)extra. Vrijdag barst het feest los. Voor alle klanten staat een attentie klaar en voor ieder een die 60 euro of meer besteedt zelfs een gratis taart, geleverd door de 'oude buurman', banketbakker Verkleij. Het bedrag zal het punt niet zijn; je zit daar als klant zó aan, gezien de talloze aanbiedingen die op het programma staan (zie daarvoor ook de speciale folder). Om nog maar niet te spreken van de vele acties en demonstraties. Tol eind december viert de jubilerende Expert in Soest feest. De naam Schoemaker is alom be kend in de regio. 'Voor de klanten js het een prijsbewuste vakzaak,' pldus Herco Schoemaker, 'die eer steklas service biedt, maar waai ook terecht kunnen voor het nieuwste van het nieuwste. Mijn geluk daarbij is dat ik kan reke nen op een groot team van erva ren en toegewijde mensen, zowel in de winkel als bij onze technische dienst. Daardoor kunnen we voor klanten de tijd nemen, ze voorzien van een eerlijk advies en ze iets goeds te verkopen. Door ons per soonlijke contact met fabrikanten zijn we bovendien in staat eventu ele problemen goed en snel op te lossen. Zo kunnen we buiten de garantietermijn regelmatig zorgen voor een aantrekkelijke coulance- regeling; dat scheelt klanten vaak aanzienlijk in de kosten.' Grotere apparatuur bezorgt Expert Schoemaker gratis aan huis. 'Daar zorgen we er vervolgens voor dat alles keurig op zijn plaats komt te staan, klaar voor gebruik.' Maar ook als de apparatuur het onver hoopt begeeft, kan men vertrou wen op de Expert. John Jongerius van de afdeling witgoed (koelen, vriezen, wassen, koken): 'Op onze Technische Dienst maken we ons graag hard voor een snelle en vak kundige reparatie. Voor witgoed en De man die u moet hebben als het om digitale televisie gaat. Ook is Casper een van de adviseurs op het gebied van platte tv's en audio apparatuur. Herco heeft de zaak vorig jaar van zijn vader Herman overgenomen. Uiteraard is hij ook actief met ver kopen in de winkel. Hij kan u over alle productgroepen adviseren. de grote platte tv's geldt: wie van daag belt, heeft doorgaans de vol gende dag al een monteur in huis. Voor de kleinere tv's en bruingoed is de reparatietijd normaliter twee weken. Voor de tussentijd regelen we echter met plezier een leenap- paraat. We laten onze klanten nu eenmaal niet graag onthand ach ter.' Ogen en oren Op het gebied van platte tv's blijft Schoemaker de toon zetten in Soest. Specialist Demian ter Horst: Momenteel hebben we maar liefst 60 schermen hangen, met doorsne de van 38 tot wel 130 centimeter. Schoemaker heeft ook de nieuwste spiegel-tv's in huis en zorgt altijd voor vakkundige installatie. Even tueel worden alle kabels en snoe ren onzichtbaar weggewerkt. Ook wat geluid betreft staat Schoemaker vooraan met topmerken als Bang Olufsen en Bose, met geluidssy stemen waarmee zelfs een heel huis van audio kan worden voorzien. Ook bij het 'witgoed' heeft Ex pert Schoemaker in Soest een re putatie hoog te houden. Specialist John Jongerius: 'We hebben alle kwaliteitsmerken in huis, van een voordelige Indesit tot de meest complete Miele.' Bij een aantal apparaten geeft Schoemaker in de jubileummaand iets extra's ca deau. Er zijn allerlei acties. Echte 'eye catchers' zijn bijvoorbeeld de Amerikaanse koelkasten en de No Frost-diepvriezers van LG en Liebherr (die je nooit meer hoeft te ontdooien), en de wasmachines met een inhoud van 7 kg, waarmee je in één keer twee keer zoveel was kunt doen. Van de economische recessie heeft Expert Schoemaker tot nu toe niet al te veel gemerkt, legt Herco Schoemaker uit. 'De klanten kiezen voor een scherpe prijs, dat zie je wel. En voor vakmanschap Specialist op het gebied van Bang&Olufsen, Bose, audio en platte televisies. 'Voor een advies op maat komen we thuis de situatie opnemen, om aan al uw wensen te geen bijzondere voorwaar ng van enkele woningen karakter. In die gevallen lere voorwaarden voor die jegeven. Het betreft hier igen, jongerenwoningen jningen en woningen vóór Voldoet u niet aan de in de I stelde voorwaarden, dan zin op de betreffende wonim n verzoek wordt dan niet i er met uw woonbon? 3 en juist ingevulde wóon- 1 behandeld. Bovendien word- of u aan alle voorwaarden 'oningzoekende doen nooit reacties mee. Indien er meer igezonden worden alleen de eegenomen in de verdeling larbij alles klopt worden door rde gezet. Als u bovenaan de t staat wordt de woning door mhuurder aan u aangeboden Ie woning dan krijgt u viade n huisvestingsvergunning van ioest, waarvoor u leges ad oet betalen. lidaat :teerd voor een woning, innen 5 werkdagen na i van de reactietermijn de verhuurder. Zonder een ief is het niet mogelijk de nnen te bekijken. Het heeft ntijds te informeren naar uw J NIET Il\l AANMERKING VIEN VOOR EEN WONING J GEEN BERICHT!!! oningtoewijzing van de woningtoewijzingen egeven in een overzicht, aangegeven hoeveel reacties ing zijn ontvangen en of de ing of aan een voorrangs- oegewezen. "Op internet veergegeven op welke plaats men is geëindigd." ingzoekenden vallen is het mogelijk he of sociale gronden een tring te verkrijgen. Slechts perkt aantal gevallen zal verklaring, die slechts van voor een flatwoning, worden )rmatie hierover kunt u WVS of op de internetsite: Titeverdelina.nl. Het is deze maand zestig jaar ge leden - 1945 - dat zich aan de Van Weedestraat in Soestdijk een 'radiowinkel' vestigde: de firma Schoemaker. Daar was vraag ge noeg naar - de meeste radio's waren immers door de Duitsers in fceslag genomen. Dat winkel tje van toen is uitgegroeid tot de moderne elektrospeciaalzaak aan nHlurgemeester Grothestraat, waar inmiddels de derde genera tie Schoemaker de scepter zwaait. Alle reden voor een groots jubile umfeest. Radio's zijn het in elk geval lang piet meer alleen bij Expert Schoe maker. Dc naoorlogse economie le verde al een heel scala van nieuwe reten op: scheerapparaten, jigers, wasmachines, koelkas- ^Mfcffiezetters, televisie, magne trons droogautomaten, afwassers ^^Hpntbreken tegenwoordig in enkel huishouden. Schoe maker liep altijd voorop bij de in troductie van nieuwe producten. (Het^publiek kon er in dc etalage destijds de eerste voetbalwedstrij den op televisie 'meekijken'!) De zaakfbleef steeds bij de tijd, maar groeide daardoor op den duur aan de Van Weedestraat - waar ook diverse verbouwingen plaatsvonden r- uit z'n jasje. Enkele jaren geleden jaigjhjiisde de firma dan ook naar de zeer ruime en moderne behui zing aan de rotonde van de Burge meester Grothestraat, waar Herco Schoemaker de leiding heeft over meer dan twintig medewerkers, die elk niet alleen vakbekwaam zijn maar ook doordrongen zijn van de noodzaak van goede service aan hpt publiek. 'Kwaliteit en service', daar'draait het al zestig jaar om bij Schoemaker. Gratis taart ,Het is eigenlijk het hele jaar feest bij Expert Schoemaker, maar ko mende vrijdag en zaterdag (20 en 'hoopt een serieuze klacht over de woningtoewijzing, schriftelijk indienen bij j 276, 3760 AG Soest, ter e klachtencommissie. 'ragen heeft over het teem dan kunt u daarvoor /S, of op de internetsite: Titeverdelina.nl. Een telefoon nodig? Umut zal u adviseren welk abonnement, pre paid of huistelefoon het beste past. Hij is de specialist in klein huishou- apparaten Reactienummer 3 rden niet in behandeling genomen. |M 0: lag 31 mei 2005 'Als je van pakweg 95 van je klanten te horen krijgt dat ze te vreden zijn, zelfs dik tevreden zijn, dan mag je natuurlijk niet klagen. Maar in de slijterij zijn we gewend aan 99% tevreden bezoekers, en dus moeten we nog steeds ons ui terste best blijven doen en er voor 100 procent tegenaan. In een res- taurant is dat veel moeilijker; er Hl altijd wel iemand die misschien wat minder enthousiast is over een ojnderdeel. Maar dat maakt het juist interessant!' Dat zegt Ben van der Linden, de hèkendc slijter/wijnhandelaar en tegenwoordig ook restaurateur van 'Onderons' het ondergrondse igstaurant aan de Burgemeester ©rothestraat dat inmiddels een half jaar 'draait', en met veel succes. Wat dat betreft is Ben - die het bedrijf (naast slijterij en restaurant ook de aanpalende delicatessen- winkcl 'Lekkernijen') samen met zijn dochter Angélique en zoon Alexander leidt - nog altijd een bbetje verrast. 'We hadden natuur lijk van tevoren wel een idee hoe het zou gaan lopen, en we waren ied voorbereid, maar dat het zó >u aanslaan hadden we toch niet :dacht. We hebben in de afgelo- n maanden al meer dan 4000 :ers gehad. Dan zie je wel dat er Soest kennelijk behoefte was aan r nderons.' 'n dat eerste succesvolle half jaar ebben dc Van der Lindens en hun |crew' allerlei leerzame ervaringen pgedaan. 'Je kunt nooit op de au- omatische piloot vliegen,' aldus "en. 'Dat is echt wel duidelijk. Je oet altijd je uiterste best blijven [doen, voor elk gast opnieuw.' Ook bedrijfsleider Mark Rooze wijst erop dat het de meeste bezoekers niet alléén gaat om een stukje eten en genieten van wat de koks op tafel brengen - hoe belangrijk dat natuurlijk ook is - maar ook om het totaal van 'entertainment' dat het restaurant te bieden heeft. 'Het gaat om de beléving van de gasten, of ze nu met z'n tweeën, z'n zessen of z'n achten aan tafel zitten. Daar bij is ook de omgeving belangrijk en vooral de manier waarop je op hun wensen anticipeert.' Vriende lijkheid is daarbij een minimum vereiste, benadrukt hij. Wat het eten betreft maken de Van der Lindens en hun medewerkers zich niet ongerust. Chef-kok Tjerk de Vries (evenals Mark Rooze af komstig van gerenommeerde eta blissementen als De Nederlanden in Vreeland en de Kersentuin in Amsterdam) 'kan er wat van', zogezegd. De keuken van Onder ons heeft inmiddels zo'n reputatie opgebouwd dat er hier en daar al wordt gefluisterd over een mogelij ke 'Bib Gourmand' (de onderschei ding die de Michelin-gids naast de bekende 'sterren' toekent aan de restaurants die zich richten op een brede doelgroep) of op z'n minst een recensie in het toonaangevende blad 'Lekker'. Het team van 'Onderons': met bedrijfsleider Mark Rooze, de koks Tjerk de Vries en Wouter Wester hof, gastvrouw Noor van Asch en gastheer Bert Scheltens. Foto: Soester Courant. Vertrouwen Of de kritische beoordelaars ai eensi in Onderons zijn geweest kan Mark; Rooze niet zeggen, maar dat hel. werk van creatieve talenten als chef-kok Tjerk de Vries en sous chef Wouter Westerhof aan de allerhoogste eisen van smaak en kwaliteit voldoet staat wel vast Zo'n eventueel geheim bezoek wordt dan ook met vertrouwen tegemoet gezien. Dat geldt niet al leen voor de 'producten' zelf, zoals Tjerk ze omschrijft, maar dus ook voor de kwaliteit, de service en de totale entourage waarin de gasten bij Onderons worden ontvangen. De kaart van Onderons mag dan ook gezien worden, en dat geldt niet alleen voor de seizoensgebon den producten - de kaart wisselt met een regelmaat van ongeveer eenmaal per twee maanden - maar ook voor de vaste gerechten. Alle factoren zijn dan ook aanwezig, aldus Ben van der Linden, om in Soest en wijde omgeving een topni veau te bereiken. 'We weten dat we de vergelijking met een flink aantal topzaken heel goed kunnen door staan. En we groeien nog steeds...' Toch zijn de prijzen bepaald niet overdreven, voegt hij daaraan toe. 'We hebben hier een uitstekende prijs-kwaliteitsverhouding voor een zeer brede doelgroep.' Welsh Lanib Beef Club Dat Onderons duidelijk en onont koombaar op weg is naar de top blijkt ook uit het feit dat de zaak sinds kort is aangesloten bij de Welsh Lamb Beef Club, waarvan Ton Fagel - een telg uit de be kende restaurateursfamilie van o.a. De Hoefslag in Bosch en Duin - in Nederland de ambassadeur is. De leden van de WL&BC gebruiken uitsluitend vlees van topkwaliteit, afkomstig van de beste runderen en lammeren uit Wales. Het vee weidt op de Welshe schorren, die regel matig door het zeewater worden overstroomd. Daarin schuilt ver moedelijk grotendeels het geheim van deze zeer smakelijke en malse vleessoorten. 'Het beste stukje vlees dat je kunt krijgen,' aldus chef-kok Tjerk de Vries. 'De smaak is compleet an ders. Het vlees is wel iets duurder, maar de kwaliteit is ongeëvenaard. Het is licht dooraderd vlees - het vet smelt weg bij de bereiding en vind je op 't eind dan ook niet te rug - en als je kwaliteitsvlees als dit met respect behandelt (en dat is altijd een kwestie van tijd) blijft het bijzonder mals. 'Het begint op de tong al te smelten...' De mensen van Onderons zijn ui teraard zeer vereerd met het lid- Vader Ben van der Linden, dochter Angélique en zoon Alexander voor de ingang van de slijterij en het restaurant aan de Burgemeester Grothestraat. Foto: Soester Courant. maatschap van de WL&BC. 'Er is een strenge ballotage. Ze zijn heel selectief en voor ons is het heel bij zonder om bij deze vooraanstaande groep te mogen horen, samen met gerenommeerde sterren-restaurants als de Librije in Zwolle en Park heuvel in Rotterdam,' aldus Ben van der Linden. Het betekent al met al dat Onderons vasthoudt aan de ingezette, succesvolle koers, waarbij altijd goed naar het com mentaar van de gasten - meestal zeer smaakbewuste mensen, vol gens Ben - wordt geluisterd. Bij Onderons zijn ze dan ook niet bang voor veranderingen. Zo is, op ad vies van de gasten, na enige tijd de portionering van het groentegar nituur aangepast. 'De gemiddelde Soester blijkt, naast een echte fijn proever, best een stevige eter...' Wijn/spijsdiner Gezien de achtergrond van de Van der Lindens mag het geen bevreemding wekken dat er bij On derons bijzondere aandacht wordt geschonken aan de combinatie van spijzen en wijnen. Dat wordt nog eens onderstreept met het bijzon dere aanbod voor zondag 22 mei, als in het restaurant een 'wijnspijs- diner' wordt geserveerd waarbij elk gerecht wordt begeleid met drie uitgelezen glazen wijn. Inclusief dc wijn kost dit arrangement 57,50 per persoon. Het trio Jolande van Tongeren (de Soester pianiste) met twee zangeressen (sopranen) zorgt voor de perfecte muzikale omlijs ting van dit bijzondere evenement. Reserveren is absoluut noodzake lijk 035- 62.20.015). Een ander bijzonder evenement in het verschiet is het 'Whisky-din- ner', dat voor zondag 12 juni in de agenda staat, speciaal voor de whisky-liefhebbers. Dan worden de gerechten vergezeld door allerlei verschillende whisky-soorten. Ten slotte is ook zondag 19 juni (Va derdag) een dag om in de gaten te houden. Alle vaders krijgen dan een flesje wijn bij het diner in On derons.

Soester Courant | 2005 | | pagina 9