Spanning te snijden bij MHC )uatlon loopt weer gesmeerd Penaltybokaal voor Vliegdorp Publiek likt zijn vingers er bij af [hockey 'Tovenaars' beste bowlers 1344 Opbrengst golftoernooi voor seniorenvervoer in Soest Acht nieuwe spelers Soest Jaap van den Berg blijft z'n grenzen steeds verleggen WOENSDAG 25 MEI 2005 ATLETIEK SOESTER COURANT PAGINA 17 fer Horst en pe Groot actief in Roparun Nog vijf kanshebbers op titel en promotie naar le klasse De Schieter morele winnaar op De Vlasakkers [PHILIPS I BOWLING KORFBAL FUTSAL Oranje doet mee aan DVS-toernooi KVO moet met derde plaats genoegen nemen ATLETIEK Sportuitslagen Inschrijving Lions Soestdijk gestart Rijtje van winnaars nu compleet Iedere game telt vanaf nu voor mixteam LTC Soestdijk VOETBAL Selectie SEC-zondag uitgebreid Ajax winnaar op internationaal jeugdtoernooi SO Soest VOETBAL cred ter Horst en Frank de Groot ,:Q vorige week 39 uur en 56 mi- ien onderweg geweest om een vJie van 530 kilometer tussen 'parijs en Rotterdam af te leggen. Schrik niet, ze stonden niet in de ;ieen de triatleten van De Schieter toefden evenmin het hele traject te af te leggen. De Roparun is ymelijk een estafetteloop en de rAee Soesters maakten deel uit van SQ acht man sterke formatie, fik teamlid liep telkens twee kilo meter, zodat er een hoge gemid delde snelheid van ruim 13 kilo meter per uur kon worden bereikt. Begeleid door volgfietsers, chauf feurs, fysiotherapeuten en cateraars i^am het Unit4Agresso team als «jein de Maasstad aan. Er deden 176 estafetteploegen mee. De Roparun is een sponsorloop en rordt ieder jaar gehouden om geld Qie zamelen voor de opvang van ^kerpatiënten. Dit jaar verdien den de circa vijftienhonderd lopers niet minder dan 2,6 miljoen euro tcor dit doel. Drie verliespunten minder, nog twee wedstrijden. De ontknoping in de tweede klasse B van de hoc- keyconipetitie is en blijft span nend. MHC Soest leidt de dans, maar kan in het ergste geval nog zelfs als vijfde eindigen. De mannenploeg sloeg zondag Weesp van zich af. De cijfers van de zege (2-3) doen wellicht anders vermoeden, veel moeite kostte het Soest niet. Door doelpunten van Pepijn Goedhart, Garreld Kleuckc en Justin van den Born werd het 0-3. Pas in de eindfase deden de gastheren iets terug, maar de twee de treffer viel in de slotseconde en bracht daarom geen onrust meer teweeg. Als Soest zondag in Nieuwegein wint, is de titel zeer dichtbij en zelfs een gelijkspel kan voldoende zijn om een week later de titel op de Bosstraat met een zege in te lijsten. Dat laatste mag op papier geen overkomelijk probleem heten, want dan is Haarlem tegenstander. Deze ploeg staat in de middenmoot op grote achterstand van de kop groep. Maar komend weekeinde zal Nieu wegein zich niet als een mak lam metje gedragen, want het heeft zelf eveneens een theoretische kans op het kampioenschap en in elk geval op de tweede plaats die ook recht geeft op directe promotie naar de eerste klasse. Verder zijn HBS, IJsseloever en Strawberries nog volop in de race. Deze drie ploegen hebben drie duels voor de boeg. Het zou ver schrikkelijk zuur zijn voor MHC als het de koppositie in de laatste twee speelronden uit handen geeft. Sinds de ouverture achter de rug was, staat de formatie van Paul Jonker bovenaan. In maart en april slonk de ruime voorsprong op de achtervolgers, vaak doordat in de slotminuten een tegentreffer werd geïncasseerd die gevolgen had voor het aantal wedstrijdpunten dat ver deeld werd. Soest heeft echter alles in eigen hand. De stand bovenin: 1. MHC Soest 20-48, 2. Nieuwegein 20-43, 3. HBS 19-42, 4. IJsseloever 19-42, 5, Strawberries 19-41. COMFORTABEL droger /oor nog geen 200 3r snel heerlijk de kast. rijs: FIJN blender F de lekkerste of groentedrankjes krachtige blender, ijs: Meer dan 150 triatleten hebben zaterdag meegedaan aan de du- atlon van De Schieter. Onder hen zeer weinig Soesters, maar dat kwam doordat zij, zoals het een goede gastheer betaamt, op ver schillende manieren bij de orga nisatie betrokken waren. Op de Vlasakkers klonk verschil lende keren het startschot, onder meer voor de race die deel uit maakt van het nationale circuit. Tien kilometer lopen, 40 kilome ter fietsen en 5 kilometer lopen stond er voor de prestatiegerichte atleten. Van hen stevende Armand van der Smissen onbedreigd op de zege af. De Tilburger had ruim vijf minuten voorsprong op Marcel Laros uit Oosterwij k. Een klein half uur later dan de win naar passeerde Rahel Bellinga van De Schieter de finish. In 2.18.38 werd ze derde bij de dames die met zes deelnemers niet breed waren vertegenwoordigd. Bij de recreanten kwam de snelste duatleet uit Almere. Wannie Frie- derichs had 2.05.36 nodig. Soester Huub Stammes eindigde als veer tiende in 2.22.29. De race die bij De Schieterleden de meeste gevoelens losmaakt, is on getwijfeld de Rob de Haas Memo- rial, vernoemd naar hun enkele ja ren geleden overleden clubgenoot. tMf! on.*- INGANG ECv. Foto: Foto Bell RUIM EN ZUINIG! koelkast ruime, luxe en inige koelkast riesvakken! Bij ratis minizuiger js: Iet een totaalscore van 2963 pins en een gemiddelde van 163 is To verbal winnaar geworden van het eindtoernooi van de Soester Bow ling Vereniging. Daarvan mochten zaterdag de twaalf beste teams uit de competitie in actie komen. Daarvan bleven er uiteindelijk zes drietallen over die zondag in de finale om de hoofdprijs streden. Onder de drie winnende 'tove naars' bevond zich ook de oudste deelnemer, de tachtigjarige Henk Hengeveld. Hij bracht in Bowling centrum Ovcrhees ook de hoogste score van het weekeinde op zijn naam: 189. Bij de dames viel die eer te beurt aan Daphne Southey (die met haar team als zesde ein digde) met een game van 178. Gezien over het hele weekeinde was de voorsprong van Toverbal op de directe achtervolgers niet erg groot. Met 2919 werd Heppic Hoekers (Esther Berisha, Robin Barkel en Edwin Pino) tweede. Frieda en Gerard den Enting en Sebastiaan de Kruijf werden met een pinfall van 2911 derde. Voor de bowlers zit het seizoen er nu op, maar na de zomerva kantie wordt er weer elke maan dag- en dinsdagavond competitie gespeeld. Klachten bezorging Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op don derdag nabezorgd. Dames Nu de champagne is doorgeslikt kunnen de dames van MHC Soest freewheelend de competitie afron den en onderweg naar de uitwed strijd zich ervan overtuigen dat ze liever in een ander district worden ingedeeld. Onlangs speelden ze in Leeuwarden, afgelopen zondag re den ze naar Heerenveen en zondag worden ze in Groningen verwacht. Je moet wat over hebben voor je sport op tweede klasse niveau. In Heerenveen kwamen de dames binnen een kwartier op 0-2 dankzij Britt Dorrestein en Nathalie Cor- smit. Na de rust (Quick Stick was teruggekomen tot 1-2) voerden Wies Jansen, Dorrestein en Me- rion van Asch de stand op naar 1-5 en zorgde Dorrestein met haar derde treffer van die middag voor de eindstand: 1-6. r Met een representatief futsalteam zal bondscoach Vic Hermans za terdag 28 mei deelnemen aan het jaarlijks toernooi van DVS. Dankzij Mark Boetekees, speler bij DVS en jurist bij de KNVB, is het gelukt de nationale ploeg op de deelnemers lijst te krijgen. In sporthal Beukendal komen za terdag acht ploegen in actie. Be halve de organiserende vereniging zijn dat verder onder meer FC Hil versum, Sparta Nijkerk en diverse gelegenheidsteams De aanvang is 13:30 uur. In de poule van LTC Soestdijk gaat het inmiddels om de punten. Geen enkele ploeg heeft alle duels gewonnen en daarom is de strijd weer geheel open. TIJS heeft het hoogste puntenaantal en dus de beste kansen op de titel, maar Soestdijk geeft de moed niet op. De ploeg deed zondag wat strikt noodzakelijk was om in het spoor te blijven: met 2-6 winnen bij Dai- sy. Een tegenvaller was misschien dat de mix van Karen van Konings- bruggen en Brian Reijngoud (5-7, 4-6) verloren ging, zeker nu elk puntje telt. Lianne Brolman ver loor haar single in drie sets. Foto: Foto Bell Na tweemaal 2,5 kilometer lopen en tussendoor 20 kilometer op de pedalen kwam Marco Hoogenraad uit Rijswijk als eerste over de meet: 1.00.19. Als 23e volgde Stef Rasch uit Soest voor wie de klok werd stopgezet op 1.12.28. De duatlon van De Schieter was 's morgens begonnen met een jeugd wedstrijd (1-5-1 kilometer). Joeri Baarda uit Kaatsheuvel was de snelste in 32.50. Vera den Breer jen werd laatste (derde meisje) in 48.43. Grote winnaar werd niettemin De Schieter die tevreden mag terug blikken op een zeer goed verlopen duatlon. De technische leiding van S.O. Soest heeft acht nieuwe spelers vastgelegd. Daarmee denkt de club het vertrek van zeven anderen te hebben opgevangen. Een van de nieuwkomers is centrumspits Se- bastian Verhoeven. De 24-jarige voetballer scoorde dit seizoen regelmatig voor DVS'33 en daarvoor schoot hij ze er in voor WZA en IJsselmeervogels. Naar de Bosstraat-Oost komen tevens Milton Vaarnholt (Geinoord), Rafique Jabri (De Bilt), Ruben Goudriaan (Barendrecht), Yousef Salama (Amsvorde), Casper Nelis (Hierden) en Jeroen Veen (IJssel meervogels). Verder keert Jelle Huizenga terug van een uitstapje KVO wilde 'the best of the rest' worden, maar moet na zaterdag toch genoegen nemen met de derde plaats in de eindstand. Kampioen Huizen voldeed aan de Kerklaan aan zijn sportieve plicht en liet de Soesterbergers kansloos: 11-17. In het begin proefde KVO twee maal de zoete smaak van een voor sprong, maar Huizen maakte vlot duidelijk dat het menens was. Het liep uit naar 3-7, leidde halverwege met 6-9 en kon in de tweede helft zonder problemen verder bouwen aan de zege. Bij KVO konden alleen Remco van Woudenberg (vijf treffers) en Folko de Raad (4) zich aanvallend onderscheiden. De anderen had den weinig in te brengen tegen de titelhouder. Door de nederlaag eindigde KVO op de derde plaats, maar de ploeg blikt volgens Yvette van den Hoek terug op een 'rede lijk geslaagd seizoen'. Jaap van den Berg blijft grensver leggend te werk gaan. De voorma lige triatleet maakte er als atleet een gewoonte van om in zoveel mogelijk landen een marathon af te leggen. Zondag was de Soester een van de deelnemers van de marathon van Riga. Letland is het 3 le land waar Van den Berg de 42.195 me ters aflegde. Ditmaal had hij drie uur en 23 minuten nodig. Vorig jaar liep hij ook al in de Estlandse hoofdstad Talin en in september zal hij andermaal in een Baltisch land Gerla Ronald Besamusca en Leonie Gerla: kampioen masterklasse latin, 5e stan daard; Peter Oosthof en Henske in 't Hol: 3e masterklasse standaard en 5e latin; Hanie Herfst en Ante Moerkerke: 2e sportklasse standaard en 3e latin. ATLETIEK AV Pijnenburg Baanwedstrijd 5 km Amersfoort. Pascal Walther 16.52, Erik den Oude 16.55, Dick den Oude 19.06, Ega Gerric 20.34, Edgar Cukier 20.25. Wegwedstrijd 15 km Papendrecht. Sjaak Vreugdcnhil 1.04.19, Peter de Groot 1.05.24, Gerrie den Oude 1.05.44, Esther de Grift 1.14.29. Dat de seniorenbussen in Soest kunnen rondrijden, is voor een deel te danken aan de Lions Soest dijk. Deze ondernemersclub beeft nu weer een golftoernooi georga niseerd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het vervoer van ouderen in Soest. Het vindt plaats op vrijdag 17 juni in Heerde. Daar ligt een zogenoem de pitch putt baan, waarop ook mensen uit de voeten kunnen, die nog nooit hebben gegolfd. Deel name staat dus open voor iedereen, wat de opbrengst ongetwijfeld ten goede zal komen. De lengte van de banen varieert van 30 tot 70 meter, zodat de loopafstanden te overzien zijn. Het toernooi op de 18 holes baan begint om 11:30 uur en direct na afloop worden tijdens de barbecue de prijzen uitgereikt. Het damesdubbel trok Soestdijk in drie sets naar zich toe. Verder werden alle partijen in straight sets gewonnen. Vooral Taco Koelewijn was op dreef. In drie partijen stond hij niet meer dan zes games af, wat toch als een uitzonderlijke prestatie mag worden samengevat. Nog twee wedstrijden staan op het programma. LTC Soestdijk, dat tweede staat, treft daarin de twee zwakste ploegen uit de derde klasse, te beginnen met Barneveld ,dat zondag om 10:00 uur aan de Schrikslaan wordt verwacht. Kop loper TIJS moet het opnemen te gen de nummers drie en vier van de ranglijst en zal het in principe zwaarder te verduren krijgen. Als LTC flink uithaalt en TIJS verslikt zich enigermate is er voor de Soes ter ploeg nog hoop voor een ticket naar de tweede klasse. naar een lager elftal bij WZ'49. Ook verwacht Soest het een en ander van enkele junioren die uit de eigen opleiding overkomen, en van spelers uit het,'twééde'die dit seizoen in de eerste reserveklasse uitkwamen. SEC De selectie van SEC-zondag is behoorlijk uitgebreid. Rinco Bos komt van De Zebra's, Jerry Rui- zendaal van WZ'49. Voormalig jeugdlid en doelman Dennis Jansen gaat ook weer zijn kunsten op de Bosstraat-West vertonen. Voorts heeft trainer René Ribberink acht junioren aan zijn selectie toege voegd. Naar het zich laat aanzien is Faruk Augun de enige die de ploeg verlaat. Hij gaat het proberen bij Baarn. Het voortbestaan van het eerste za terdagelftal van SEC (vijfde klasse) is nog steeds onzeker. Na zes edities zijn alle vijf ge meentelijke voetbalverenigingen Soester kampioen penaltyschie- ten geworden. Met exact honderd voltreffers zorgde de jeugd van 't Vliegdorp ervoor dat de wisselbo kaal in Soesterberg kwam te staan. Nu nog een clubhuis, waar met de trofee kan worden gepronkt, maar daar wordt aan gewerkt. 't Vliegdorp was vorige week woensdag gastheer tijdens de finale van het evenement, een initiatief van Hees dat bij zijn vijftigjarig be staan in 2000 de eerste strafschop- penreeks organiseerde. Nadat alle clubs urenlang op eigen terrein de voorronden hadden af gewerkt vaardigden ze per leeftijds categorie hun vijf topschutters af naar Sportpark- Kerklaan,^waarde ruim honderd finalisten eerst voor een afvalronde achter de bal moes ten plaatsnemen. Toen per groep de vijf beste schutters zich hadden gekwalificeerd, nam René Ponk plaats tussen de palen en stelde Roelof Luinge zich op om telkens het fluitsignaal te geven. Dat moest hij regelmatig doen en Ponk kreeg bijna tweehonderd keer een bal op zich afgevuurd en moest regelmatig vissen. In het individu ele klassement kwamen drie eerste prijzen terecht bij Hees, twee bij WZ'49 en één bij 't Vliegdorp. Niettemin pakte 't Vliegdorp de meeste punten door in vergelij king de meeste doelpunten vanaf elf meter te scoren. Soest, dat vorig jaar voor de twee de keer had gewonnen, moest de wisselbeker dus afstaan. Eerder had deze ook al een jaar bij Hees, WZ'49 en SEC gestaan. De individuele uitslagen van de geslaagde Soester penaltykampi oenschappen: A-junioren 1. Niels van Mourik (WZ'49), 2. Rachid Azzouzi (Vliegdorp), 3. Mark van Essen (Hees), 4. Johan Kabalt (Vliegdorp), 5. Roy Vos (Vliegdorp). B-junioren 1. Niels van de Graaf (Hees), 2. Lex van Rouwendaal (Soest), 3. Björn Frohlich (WZ'49), 4. Robin Smeeing (Soest), 5. Nick de Jonge (Vliegdorp) René Ponk van FC Utrecht gaat gestrekt naar de hoek om een inzet van een jeugdspeler van Hees on schadelijk te maken. Veel Soester voetballertjes kunnen zeggen dat ze de profdoelman hebben gepas seerd. Foto: Herman van Dam C-junioren 1. Gerben Schepers (WZ'49), 2. Luca Bade (WZ'49), 3. Anouk Klein (Vliegdorp), 4. Tim Kramer (Hees), 5. Sebastiaan van Wijk (Hees). D-pupillen 1. Mike Loosen (Hees), 2. Tom Steyger (Vliegdorp), 3. Farid Bou- zia (Vliegdorp), 4. Lars de Werd (Vliegdorp), 5. Meivin Schouten (Hees). E-pupillen 1. Sander Boelens (WZ'49), 2. Ruben Straver (Vliegdorp), 3. Ro- bert Geers (Vliegdorp), 4. Davy Rebel (Soest), 5. Jaime Hensen (Soest). F-pupillen 1. Abdessed Ayoubi (Vliegdorp), 2. Delano de Bree (Vliegdorp), 3. Ennis Kanos (SEC), 4. Daniël Saric (SEC), 5. Pieter Belt (WZ'49). starten. Dan in Litouwen, waar in de hoofdstad Vilnius de start- en finishlijn zal worden getrokken. Op de eerste dag van deze maand volbracht Van den Berg ook al de Stonehenge marathon. Het was een cross country marathon met een parkoers dat was getrokken door weilanden, omgeploegde akkers, zand en over heuvels en hekken, en natuurlijk langs de mysterieuze steencirkels. De teller van Van den Berg staat nu op 52 marathons. Het einde is nog niet in zicht als het aan de Soester ligt. Hij combineert zijn deelname aan de marathons met een korte vakantie in het betreffende land. Dan beweegt hij zich stapvoets voort en hebben vooral vogels zijn bijzondere belangstelling. Deelname kost 45,00 per per soon, inclusief welkomstdrankje en barbecue. Inschrijven kan tele fonisch bij Cees Schoonderbeek, tel. 6015907, of per e-mail: lionsc lubsoestdijk@hotmail.com (onder vermelding van naam, adres en te lefoonnummer). ELKE WEEK EEN SOESrnCScOURANT/ IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035)6014152 Het 25e internationale jeugdtoer- nooi van SO Soest dat afgelopen weekeinde op de Bosstraat-Oost werd gehouden, kan de geschiede nisboeken in als uiterst geslaagd. Uit sportief oogpunt gold dat ze ker ook voor Ajax dat zowel bij de D- als de E-pupillen de eindzege greep. Menige amateur hoofdklasser kan jaloers zijn op de belangstelling die de pupillen genoten. Bijna driedui zend mensen likten hun vingers af bij een voetbalgerecht met de beste ingrediënten: topclubs uit Neder land en België, een prima organi satie van Soest en ook nog eens heerlijk weer. De poulewedstrijden voor de E- en D-pupillen werden op de zaterdag gespeeld. Ajax en PSV waren in beide categorieën de be tere ploegen. Het lag in de lijn der verwachtingen dat de clubs elkaar de volgende dag zouden treffen in de finale. Maar de tegenstanders KV Mechelen, KAA Gent, GB Antwerpen, Lokeren, het Am sterdamse AFC en uiteraard Fey- enoord verkochten hun huid zo duur mogelijk. Zo zagen de lief hebbers een spannende pot tussen Feyenoord E-l en PSV E-l. De wedstrijd eindigde in een 1-1 ge lijkspel. Op het andere veld speelde op dat moment Ajax E-l tegen SO Soest E-l. Het krachtsverschil was duidelijk, hoewel SO Soest kranig verweer bood. De teller eindigde bij 5-0. Op de zondag vonden heel veel mensen de weg naar de Bosstraat. De auto's stonden tot op de Den Blieklaan geparkeerd. De circa 1500 toeschouwers zagen span nende finalewedstrijden. Aller eerst stonden de kruisfinales op het programma, vervolgens werden de finales afgewerkt. De eindstrijd bij de E-pupillen was tussen Ajax en PSV. De Amsterdammers wonnen dik van hun Eindhovens rivaal: 4-0. Hetzelfde affiche was er bij de D- pupillen. Hier was de strijd een stuk spannender. Ajax kwam al vroeg in de wedstrijd op een 1-0 voorsprong en vlak voor het rust- signaal verdubbelde de ploeg van oud-international Heini Otto de score. Na de rust deed PSV wat terug en bleef het tot het einde toe spannend. Ajax behaalde de winst echter met minimaal verschil. Sportief waren de opmerkingen van verliezend finalist PSV. Beide aanvoerders feliciteerden hun te genstrevers met de overwinning. Het was leuk om te zien hoe spe lers van de nationale top drie ook Foto:. Foto Bell buiten het veld met elkaar omgin gen. De jongens kennen elkaar erg goed en gaan op sportieve wijze met elkaar om. bi sappig Vlaams, smeuïg Amsterdams, onvervalst Rotterdams en plat Soesters werd de wens uitgesproken om volgend seizoen weer van de partij te zijn. Toernooidirecteur Theo Wcstcr- veld is in ieder geval van plan om er volgend jaar (22 en 23 mei) weer zo'n happening van te maken. De naam van Bundesligaclub Borussia Dortmund als mogelijke deelnemer wordt hierin al genoemd. Einduitslagen. D-pupillen: 1. Ajax, 2. PSV, 3. GB Antwerpen, 4. Lo keren, 5. Feyenoord, 6. Mechelen, 7. AFC, 8. SO Soest. E-pupillen: 1. Ajax, 2. PSV, 3. Feyenoord, 4. Lo keren, 5. GB Antwerpen, 6. AFC, 7. KAA Gent, 8. SO Soest. TV De Schieter Kwart triatlon Woerden. Gijs van Kor- laar 2.38, Bert den Brecjen 2.40, Aric Henzen 2.49. Kwart triatlon Ter Aar. Erik den Ou den 1.56.56. Marathon Hoorn. Frank de Groot 3.35. Baanwedstrijd 5 km Soest Huub Stam mes 21.02, Cindy Dierikx 23.11.

Soester Courant | 2005 | | pagina 17