DEZE U/EEK OP RADIO als dan radio RADLO RADJcO Geen ijs op zondag!?' Kerkdiensten Open Dag uitvaartcentrum De Engenhof op 28 mei Humanitas biedt steun bij rouwverwerking ■jjgÉNSDAG 25 MEI 2ÖÖT enberichteirif ^-project IV, 29 mei PAGINA 18 SOESTER COURANT PAGINA 19 TORSPORT Soesters actief •togiro üTBAL Ivoetbaldag iNVBbij en Soest Alzheimer Café Dierenlief Dierenleed Burgerlijke stand'1 Medische (lieiist De lopers van de week Soést welkom bij feest Arkemeyde SCHRAVEMADE B.V. IFBAL 'ogels weer ;ge handen matievoor thorenden 7 I Eddy, bedankt De Trouwmis van Mozart Pianoconcerten van Glazoenov cht: Pont ence Zn. 1; Van Es RijksenS tman 3; Patrick Ingrid 5-.g msveld 5; Comb. Van Eg-J van 't Net 10; J. Benschop nissen 15; M. van Rouwen-a v.d. Brakel Znn 18; H.l 20; S. van de Heiden 23*1 I Kanters 25; A. de Bes j mphorst 29; V.d. Brakel-1 36; H. Vos 43; J. de Jong chimmel 46; P. Kanters 83; 4 in Hengstum 90; H. Vonki Dlfsen 113; Th. Post 174. schap :e 1; B. van GardingenÖ tauch 4; R.W. Grift 5-1 mmel 6; J. Ruttcnbergj vlevr. Altenaar Zn 8- 0; Vaessen/Veenendaai yerse 16; J.C. Wijnands" v.d. Veen 24; R. Eimersl Esschert 31; R. Reiline 'I fkstra 85. warpn Pr Iwpo cnnrton emse, Kees Hoofd en lolze rijden deze week - t Toscane, Umbrië en Voor het derde achter- de jaar doen de Soesters le Motogiro die gisteren i startte en waar zaterdag ishlijn is getrokken. Voor 3 e krijgen ze een bepaalde aankomst staan er proe- t programma, doet mee in de catego- tude Italiaanse motoren, /loto Guzzi 175 Lodola i 2003 en 2004 de beste an. Hoofd rijdt op een 25, Scholze op een Mo- raat-Oost en Bosstraat zaterdag 4 juni het de- de districtsfinales voor C-junioren en de D- en tl. Verder komen ook de van het straatvoetbal in (e velden van S.O. Soest ;dvoetbaldag is georgani- •r de KNVB die voor de n district West I haar oog vallen op Soest. De uit de gemeente doen er net hun Fl-team. /oetbaldag van de KNVB uni om 10:00 uur. Daar- er op beide sportparken tiviteiten te doen rond de ïdstrijden. yrfleger waren er twee soorten „eDsen in Nederland. Zij die een Lje gingen halen op zondag en aijjdie dat niet mochten van bun L|00f.Ze mochten trouwens ook jjtt uitgaan of naar de kermis. De ierkgangers kregen het stempel Laj'of'wettisch' opgedrukt. Het jjistelijk geloof was vooral he idom wat niet mocht. ue vierde aflevering van het U-project staan we stil bij richt- aen voor ons leven. Wanneer is L, keuze die we maken goed? Wie Uaalt wat goed of fout is? Zijn ijtde wetten uit de bijbel of past •et geloof zich aan in elk tijdperk, jeweegt het christelijke geloof mee L elke nieuwe ontwikkeling of oudt ze vast aan tijdloze princi- ^s? Tijdens WK IV wordt op deze ragen ingegaan. Kom samen met L vriend of vriendin en laat jouw -ening horen! ■jok nu is er weer een programma ,oor de pauze met een toespraak ■■n geweldige muziek van 'Psalmen ■ior Nu'. Er is een kinderprogram ma 'WonderKids' en na de pauze jen Workshop Keuzeprogramma. mteractief en diepgang gecombi- ;eerd in een programma! Ifforkshops ■Sa de pauze kun je kiezen uit een [•Lande onderstaande workshops om herder op het thema in te gaan. It 'God nu...' Hoe werkt God in fie tijd na Jezus Christus? Hoe iunnen we de aanwezigheid van ■God ervaren en weten wat we wél niet moeten kiezen. Wie is de 3 Geest en hoe ontvang je de Heilige Geest? I)'lk consumeer, dus ik ben!' Wie k zijn is wat we zien, kopen en opmaken. De economie lijkt soms wel gek, maar we luisteren er al- Het Alzheimer Café Amersfoort sluit op woensdagmiddag 1 juni zijn derde seizoen af. In septem ber 2002 opende het café zijn deuren. Het is een trefpunt voor mensen die (in)direct betrokkenen zijn bij dementie. De sfeer is in de loop van de drie jaar steeds meer ongedwongen geworden. Dat het café voorziet in een behoefte kan worden geconcludeerd uit het grote aantal bezoekers. Dit derde seizoen wil Alzheimer Nederland afdeling Amersfoort feestelijk afsluiten door de bezoekers te verwennen en hen le verrassen met een sprankelend en vrolijk programma. Op de eerste woensdag van sep tember gaat het Alzheimer Café zijn vierde seizoen met een nieuw programma van start in de be nedenzaal van de Bergkerk, Dr. Abraham Kuyperlaan 2 te Amers foort (13:30-16:00 uur). Toegang en koffie gratis. Informatie: 06-12.17.51.02 of www.anamers- foort.nl. lernaal naar. Hoe maak jc keuzes m deze consumptiemaatschappij en hoe helpt het geloof daarbij? 'Eindelijk rust?!' Het lijkt wel of iedereen moe, burn-out, over spannen, gestresst of onrustig is. Het christelijke geloof kent de op dracht om te rusten en de rust zelfs te vieren? Maar hoe maak ik met dat eigen? 'WWJD': What Would Jesus Do? (jongeren) Wat zou Jezus in een bepaalde situatie doen? Welke keuze maak je en waarom. We ne men een voorbeeld aan Jezus en werken dat uit in ons leven. Wonderkids. Een creatief, mu zikaal en actief programma voor kinderen van 4 tot 11 jaar. Voor alle kinderen is er een ijskoude verrassing! De Wilhelminakerk is open vanaf 09:30 uur. Het centrale programma begint om 10:00 uur. Om 10:45 uur is er een pauze en de work shops starten om 11:00 uur. Einde: ca. 11:45 uur. Crèche aanwezig (0- 4 jaar). Het WK-project is voor jong en oud, gezinnen en alleenstaanden. Het biedt een gevarieerd program ma met volop mogelijkheden om zelf vragen te stellen of gewoon eens te luisteren. Met het WK willen de organisatoren - Platform 108 Interkerkelijk platform voor kerkelijk kinder- en jongerenwerk - duidelijk maken dat geloof in God alles te maken heeft met het leven van vandaag. Het project wordt gedragen door vele kerken uit Soest en Baam. Volgende bij eenkomsten zijn op de zondagen 26 juni en 25 september in de Wil helminakerk, Soesterbergsestraat 18, Soest-Zuid. Amivedi, 035-6015493 VERMIST Kater, cypers grijs, witte bef,.groe ne halsband, Claroenstekerpad. Poes, pers, grijs, bovenop langha rig, Dr. 's Jacoblaan. Kater, cypers grijs/zwart, wondje op zijn neus, Praamgracht. GEVONDEN Poes, zalmkleurig, afslag Soester- berg. Kater, zwarte kop, rug en staart, witte buik, bef en witte sokken, Rademakerstraat. Kater, cypers wit, Nieuweweg. Schildpadpoes, witte broek, voor sokjes, achter laarsjes, Soesterberg sestraat. Konijn, zwart/wit, Kerkpad. Lapjespoes, Wieksloterweg. Voor meer informatie: Lieze van de Pol, tel. 6015493. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Sabine Jansen Gerard Wilco Floor Op zaterdag 28 mei houdt uit vaartcentrum De Engenhof een Open Dag. Tussen 10:00 en 16:00 uur zijn belangstellenden welkom aan de Albert Cuyplaan 196. Er is dan gelegenheid om 'achter de schermen' rond te kijken. Bij een goede dienstverlening, waarbij de wensen van de overle dene en diens nabestaanden cen traal staan, horen ook uitstekende facilitaire voorzieningen. Daarom is in 1991 uitvaartcentrum De En genhof in gebruik genomen door de Christelijke Vereniging voor Uitvaartverzorging, de Gooische Uitvaartverzorging UA en Mo- nuta Uitvaartzorg en -verzeke ringen. Door deze samenwerking ontstond een unieke locatie in de regio. Het uitvaartcentrum heeft in 1998 zowel aan de binnen- als buitenzijde een uitgebreide facelift ondergaan. De Engenhof beschikt over twee fa miliekamers, waarin nabestaanden op gepaste wijze afscheid kunnen nemen van hun dierbaren. Voorts is er een ruime ontvangkamer aan wezig, die - door wijziging van de inrichting - ook zeer geschikt is voor het houden van afscheidsdien- sten. De inrichting van deze kamer is kindvriendelijk. Tijdens de Open Dag kan men ken nismaken met de uitvaartverzorgers én de algemene medewerkers. Ook kan men van gedachten wisselen met een notaris over zaken die bij het regelen van een uitvaart aan de orde zijn. Verder kan men zich laten informeren over o.a. rouw- vervoersmogelijkheden, bloem- sierkunst, uitvaartverzekeringen en grafmonumenten. Uitvaartcentrum De Engenhof be staat al ruim 12 jaar. Vanuit die ervaring biedt De Engenhof een kwalitatief hoogstaand concept, uitgaande van ieders individuele wensen. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen GEBOREN: Periode: 5 t/m 18 mei 2005 Christijan Bernhard, zoon van M.G. van Zijl en M.A. Hommer som. - Mack, zoon van J.J. Akker man en A.N. van de Beek. - Teun Mathijs, zoon van T.F. Roerbag en C.L. Strater. - Glenn Laurentius, zoon van P.L. Breeschooten en T.M.M. van Amstel. - Naomi Nadine, dochter van J. Kareisen en M.M. Kuijer. - Meike Anne, dochter van R. Hollander en P.A. van Keulen. - Britt, dochter van F. Daselaar en A. Boeren. - Jade, dochter van F.J. Visscher en I.A.B. Vos. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCH. REG.: Joris Adriaan Looman en Tamara van Remmerden. - Michel Leon Vlaswinkel en Esther Gwendolyn Schoemaker. - Hilchienus Roede en Yvonne Maria Johanna Mul der. HUWELIJK EN GEREGI STREERD PARTNERSCHAP: Augustine Chukwuemeka Nwanne en Trudy Beryl Kuipers. - Frank Gerardus Jozef Mulder en Marian Antonia Schute. - Alida Jacoba Catharina Laterveer en Jacoba Teresia Maria Langenkamp. - Ico Jaap van Foeken en Jenny Lucille Pemberton. OVERLEDEN: Hendrik Christiaan Vrieling, echtg. v. M. Blom. - Pleuntje Romeijn, wed. v. B. Morren. - Johanna Huberta de Weert. - Tommy Bu- ehre, echtg. van H. van Nieuw- poort. - Arie Pothoven, echtg. v. J.P. van de Hoef. - Hendrika Catriena Margreta, wed. v. C.L. Scheuermann. Op vrijdag 10 juni vindt er weer een groot feest plaats op het terrein van Arkemeyde (voorheen Van Arkel-instituut) aan de Hellingweg 1. Het feest (met Western thema) wordt georganiseerd door de dienst vrije tijd voor alle bewoners, fami lieleden en ambulante gebruikers van Arkemeyde Soest en Nijkerk. Maar ook inwoners van Soest die eens een kijkje willen komen ne men zijn van harte welkom. Op het programma staan de vol gende activiteiten: huifkartocht, linedance, karaoke, optredens, ponyrijden, darten, rodeostier, schminken, luchtkussen, broodjes bakken, etc. Ook zijn er diverse wedstrijden waaraan de bezoekers kunnen meedoen. Het feest leent zich prima om eens kennis te maken met deze instelling, waar licht verstandelijk gehandicapte jongeren verblijven. Het begint om 13:00 uur en zal om ongeveer 18:00 uur worden afgesloten. Zaterdag 28 mei zondag 29 mei Huisartsen, vanaf vrijdag 17:00 uur Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 33.11.233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden) Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): S 033- 43.28.500. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur E.J. Klein Onstenk, 60.15.968. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespecialiseerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033-46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg Particulier en AWBZ-thuiszorg; gratis zorgadvies, 24-uurs be reikbaarheid, vakbekwaam, snel inzetbaar, betaalbare zorg 035- 54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 06- 51.54.03.73. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 60.19.633; drs. E. Klein-Benes: 60.14.211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 60.15.215. Dierenambulance, 24 uur per dag Dierenambulance Amersfoort e.o., 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereikbaar op 035-62.45.555 (lokaal tarief) of het landelijke nummer 0900- 07.67 0,05 p/m). De behoefte aan ondersteuning bij het verwerken van een rouwproces wordt steeds groter. Humanitas vindt dit een belangrijk aspect van de samenleving. Zonder hulp kan zij deze ondersteuning echter niet bieden. Daarom zoekt Humanitas vrijwil ligers voor Individueel Huisbezoek bij Rouwverwerking. Het doel van deze bezoeken is mensen die een verlies hebben geleden de gele genheid te geven over dit verlies te praten en een handreiking te bie den bij het vinden van een nieuw evenwicht. De vrijwilliger gaat na een gedegen training mensen steu nen in hun rouwproces, door ze thuis te bezoeken en een luisterend oor, troost en begrip te bieden. De vrijwilliger moet beschikken over een groot invoelingsvermogen en respect hebben voor ieders per soonlijke beleving. Ook zij die hun eigen verlieservaring een plaats hebben kunnen geven en hun erva ringen willen delen door anderen te steunen zijn welkom. Wie behoefte heeft aan huisbezoek kan uiteraard ook reageren. Humanitas start in het najaar bij voldoende deelname een lotgeno tengroep voor mensen van wie de partner is overleden. De groep is bedoeld voor mensen die samen met anderen willen praten over hun verlies en de betekenis daarvan, elkaar willen steunen en helpen om het verlies een plaats te geven. Tijdens de acht bijeenkomsten wor den er verschillende onderwerpen rond verlies besproken. De leiding is in handen van ervaren groeps- werkers. De totale kosten bedragen 35,00. Met ieder lid is Humanitas blij en met het lidmaatschap steunt men het werk van de vrijwilligers. Lid worden kan men door een aanmel dingsformulier aan te vragen via onderstaand telefoonnummer of e-mailadres. In 2005 betaalt men 10,00 en vanaf 2006 18,80 per jaar. Leden ontvangen gratis het magazine 'Van Mens tot Mens'. Informatie/aanmelding: bij voor keur dinsdagochtend 09:30-12:00 uur: afdeling Eemland van Huma nitas, 033-47.90.840, email: eemland@humanitasmail.nl. Zaterdag 28 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (parochianen); samenzang Zondag 29 mei Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor H. v.d. Schepop; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (parochianen); samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor K. van Schadewijk; eucharistieviering; herenkoor gre goriaans Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor B. Tieman; communieviering; samenzang Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. A. de Fluiter; 20:00 Hemels Gelag Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Ólsman Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 J. ter Beek Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. Th. Reichmann Prot. Kerk in Ned. (buitengewone wijkgemeente), Heeskapel, Insin- gerstraat 10:00 dr. J. Broekhuis, Barneveld; 17:00 dr. W.H.Th. Moehn, Ol- debroek Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. H. Peet, Bunschoten Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. G. Gunnink, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. W. Visscher Vrljz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrand tlaan 20 15:00 Aleid Schilder: 'Nieuwtijds christelijk denken' Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 B. Sijtsma Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Noor van Haaften Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld, triodienst in Bussum Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. W.A. Scheffer, Ede Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M. Sweere Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. D. Soeteman Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl fpY") tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties eri adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 0249 izen delft De Eemvogels et onderspit en dat was J Jag het geval. Het derde -luizen won met 9-12 aan laan, het terrein dat in de t de politiek momenteel Dken is vanwege allerlei ingsplannen. Niettemin i Eemvogels ongestoord chterstand ongedaan te at lukte (3-3). ede helft zorgde junior den Brul voor de eerste tg en tot 8-7 bleven de tan de leiding. Toen de ;hter geblesseerd uitviel, lier het fluitje overnam Kraaikamp diens positie eek Eemvogels toch van miste veel kansen en zag er met de winst vandoor dat u minder gaat horen [liet goed wat u hieraan n; u wilt weten of be- toorhulpmiddelen voor tg in aanmerking komen;" :er weten over de ziekte ere; u heeft last van oor merkt dat een van uw' 3or gehoorverlies in een - raakt; u wilt een cursus, :ien volgen. ierdagochtend 26 mei,', '0 tot 12:00 uur (elke I mderdagochtend van de 'ehalve in juli en augus- t\ nen met al dit soort vra- ht bij de voorlichters van 'landse Vereniging voor enden NWS afde- rsfoort en omstreken. Zij raag te woord in de hal I udiologisch Centrum aan 'ogelweg 150 in Amers- formatie: Jan de Vries, 7.22.145, of Rennie van I roek-Balder, 033- f Audiologisch Centrum: fgroenstichting.nl. En, ben je nog naar het Cultuur Festival geweest? Inderdaad, daar ben ik geweest. En ik vond het heel erg leuk. Sjonge, wat was er veel te doen zeg. Ik ben er bijna de hele dag geweest. Dat zei ik toch al! Je had gelijk. Veel goeie muziek, een paar heel mooie kunstwerken gezien. Heb nog een ketting voor Maria gekocht en ze was er buj mee. En ook 'savonds, best een lekker programma. Heb je nog meegedaan met de quiz van Radio Soest? Jazeker, dat was een makkie, de naam van het zaterdagmorgen programma was Oud Goud en bet programma dat niet bij Radio Soest wordt uitgezonden was Soest Populair, dat programma bestaat niet. Waren er veel inzendingen? Ja, er waren zestig goede oplos singen en jij hebt niet gewonnen. De winnaar van de Radio/sound machine, beschikbaar gesteld door Expert-Schoemaker is gewonnen door H.Aarts uit Soest. Jammer. Had ik graag gewonnen. Hoezo, jammer? Die meneer of mevrouw is er vast blij mee. En wie mag er een ballonvaart maken? Ja, die ballonvaart werd verloot onder de nieuwe donateurs en die prijs gaat naar de familie Spee, ook uit Soest. Nou, gefeliciteerd allemaal, maar waarom staat er boven dit stukkie dan Eddy bedankt? Dat heeft te maken met de fantas tische medewerking van een amb tenaar van de gemeente Soest Die heeft zaterdag van 'smorgens vroeg tot'savonds Iaat meegeholpen om alles goed te laten verlopen. Ook Radio Soest kreeg alle medewer king, werkelijk fantastisch. Oke, Eddy, bedankt! DONDERDAG 26 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eefv.d. Horst 09.00 Soest actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soester- berg, Presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio h Tips uit theater, museum en gaïe Meijer galerie, presentatie Lonneke 11.00 Even uitblazen Presentatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Maske in Blau De Oostenrijkse componist Fred Raymond, geboren in Wenen in 1900 en in Überlingen in 1954 heeft ons een geweldige operette, die hij in 1937 com poneerde, achtergelaten. Maske in Blau. Het verhaal speelt in het voorjaar in San Remo, waar de schilder Armando Cellini een beeldschone vrouw schildert met een blauw masker op. Als herin nering krijgt zij een ring, die zij over een jaar terug moet geven. Hoe het allemaal verloopt? Een mooie operette. Presentatie Paul Sparnaaij; techniek Ben Verschoor 15.00 Soest actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Referendum Het referendum zal gaan over het Grondwettelijk Verdrag: een ja/nee voor bevestiging van de positie van Nederland in Eu ropa en zelfs een ja/nee voor Europa. FM 102.4 (stereo); ether: FM 105.9. Corien Wortmann-CDA vindt dat we dit vooral positief moeten duiden: een kans om de discussie te voeren over Europa, over de meerwaarde voor Nederland en over de toekomst van Europa. Aan die discussie wil het CDA actief deelnemen. Het CDA voert dan ook een actieve 'ja' campagne. Presentatie Henk de Jong 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 27 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eet v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soester- berg, presentatie Inske den Duik 10.00 De hangtafel Een discussieprogramma met als vaste panelleden Neks Blom- mers en Eit Algra. Presentatie Jan Visser 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, presen tatie Karin de Lange en Ben Berndsen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Inske aen Duik 13.00 Ontmoeting met... Bryan B. Graag stellen we u voor aan de master of soul en bigvoice onder de powerzangers: Bryan B. In de moderne tijd zijn we soms onbe- yvust op zoek naar echte emotie en sentimenten uit het verleden. Op het podium brengt Bryan B deze moeiteloos tot leven. Met zijn stem, zijn voordracht en zijn geweldige uitstraling. Presentatie Lonneke Meijer. Tijdens dit programma stellen we weer twee kaarten beschik baar voor de Novomundo Din- nershow in Hilversum. 14.00 De jaren 50/60 Daar zijn ze weer, melodieën uit de tijd dat de hits nog echte hits waren. Luister en geniet van: Mitch Miller 1955 Ray Charles 1959 Billy Vaugh 1958 Heleentje van Capellen 1952 De Karekieten Het Orkest Zonder Naam 1952 The Blue Diamonds 1958 Maiy Robbins 1958 Clin Richard 1960 John Barry Seven 1960 The Beatles 1961 Micbael Holliday 1960 The Ronettes 1963 Freddie and the Dreamers 1963 Sam Cooke 1957. En zoals gebruikelijk de Cliff Ri- chardspecial met The Shadows. Presentatie Kees Pels 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 Het sportcafé Presentatie Jouke Sjaardema 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas en Frans Kingma 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 28 ME) 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef van der Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de jaren zes tig en zeventig, gepresenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Wolfgang Amadeus Mozart schreef zijn feestelijke mis in c klein voor zijn trouwerij met Constanze Weber. Zijn vader was hevig gekant tegen het huwelijk met Constanze, maar Wolfgang zette door en in augustus 1782 trouwde hij toch met haar. Hij maakte de mis niet af, waarschijnlijk wegens tijdsgebrek. Grote delen van het Credo, de Sanctus, en het Agnus Dei ontbreken nog. Toen het stel in oktober in Salzburg aankwam voerde Mozart onder zijn leiding de Mis in c klein uit en toen was Constanze de sopraansoliste. Mozart's vader en zuster waren er bij en zij vonden Constanze's solo- Êartij niet goed. De mis die u gaat oren wordt gezongen door het John Alldis Choir met een keur van solisten. De hoogromantische componist Alexander Giazoenow schreef twee pianoconcerten. De Russen kennen geen klassieke en barokke muziek Zij hebben wel volop volksmuziek en veel liturgische muziek. Aan de Russische conservatoria werd jarenlang Russische muziek onderwezen, een klein beetje Bach, Beethoven en Mozart. En toch kennen we Rimsky-Karsakov, Rachmaninof, Skryabin, Prokojev, Shostakovic, Glmka, Borodin, Balakirev, Musorgsky en Tchai- kowsky en allen schreven 6 tot 9 symfonieën, 1 of 2 pianoconcerten, soloconcerten, opera's, oratoria enz. Zij luisterden aandachtig naar de klassieken maar de romantiek bleef de Russische ziel raken. Giazoenow schreef 12 variaties op een thema en gaf het de vorm van een symfonie. Stephen Coomps speelt de pianoconcerten. Het BBC- Schottisch Symphony Ochestra olv Martyn Brabbins begeleidt. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 29 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Hoe druk zijn de vogels in de meimaand, gast Ad van den He rik. En Inge Waag, aankomend IVN gids, komt vertellen hoe zij de gidsencursus heeft ervaren. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester 12.00 Waar blijft de tijd Joop Oversteegen Onlangs nog uitvoerig in het nieuws. Zestig jaar lid van PVO Joop vertelt zijn verhaal. Hij is opgegroeid aan de Heuvelweg bij zijn pleegouders, de familie Bes- selsen. Van zijn pleegvader nam hij over de liefde voor de muziek Hij is al sedert zijn 12e jaar lid van PVO. Hij kent Soest op z'n duimpje want hij was werkzaam als postbode. Een programma van de Historische Vereniging. Presentatie Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verza meld en gepresenteerd door Ka rin de Lange, techniek Lida van Steendelaar 14.00 Soest klassiek Een trouwmis van Mozart voor zijn eigen bruiloft. De mis wordt gezongen door het John Alldis Choir met een keur van solisten en het New Philharmonic Or- chestra olv Raymond Leppard. In het tweede uur de romantische Russische componist Alexander Glazoenow.Hij schreef twee pi anoconcerten. Het BBC Schot tisch Symphony Ochestra olv Martyn Brabbins begeleidt de pianist Stephen Coomps. Pre sentatie Inske den Duik. Samenstelling en productie Jacques v.d. Griendt Zie voor toelichting hiernaast 16.00 Heuvelrug - uiterwaard Een toeristisch programma sa men gesteld en gepresenteerd door Inske den Duik en Frans van Dusschoten 17.00 Kerkdienst Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB 18.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 19.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 30 MEI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie Kées Vroon 10.00 Het Referendum h DINSDAG 31 MEI FM 102.4 (stereo); ether: FM 105.9. Overmorgen kunt u naar de stembus om uw keus kenbaar te maken met een voor of te gen de Europese grondwet. Gast bij Radio Soest is de Eu roparlementariër Corien Wort- mann-Kool, CDA. Hoe word je Europarlementariër, waaruit bestaat naar werk in Brussel en de komende keuze van het Ne derlandse volk, voor of tegen de Europese grondwet. Voor Co rien Wortmann is het 'ja', maar wat doet de kiezer? De spanning die er is over de uitslag van deze verkiezing komt zeker aan bod. Presentatie Henk de Jong 11.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 14.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur u zich ook had opgegeven als donateur van Radio Soest had u ook de ballonvaart kunnen winnen Zie eerste kolom 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... h Bryan B. Tijdens deze uitzending worden twee kaarten beschikbaar gesteld voor de Novomundo Dinnershow in Hilversum. Blijf dus luisteren Graag stellen we u voor aan de master of soul en bigvoice onder de powerzangers: Bryan B. Pre sentatie Lonneke Meijer, tech niek Marcel van Blaricum. Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewoners van woon- en verzorgingshuizen in Soest en Soesterberg, productie Atie Derksen, presentatie Ben Berndsen, techniek Lida van Steendelaar 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Maske in Blau Het verhaal speelt in het voorjaar in San Remo, waar de schilder Armando Cellini een beeldscho ne vrouw schildert met een blauw masker op. Er volgen de nodige verwikkelingen maar zoals in elke operette komt aan het einde alles toch weer op z'n pootjes terecht. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel b 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van Psalm tot pop 18.30 Weg met hobbels 19.00 De verrekijker 19.30 Het kompas 20.00 Het Boek, het binnenste buiten 20.30 Bijbel verzen 21.00 Zingenderwijs. Thema: Iemand die naar je luis tert pres. Ellie van Tol 21.30 Avondsluiting 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 1 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie Eef van der Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Marjo van de Lelie, lid van de Vereniging Gierzwaluw Bescher ming, vertelt hoe belangrijk het is om meer broedplaatsen voor deze bedreigde vogels te creëren. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a Het Soestgevoel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom. Middag Magazine, presentatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical Een keuze uit het repertoire van Nederlandse kleinkunstenaars en cabaretiers. Samenstelling Ad van Wijngaar den. 14.00 Soest 55+ h Nieuws en tips voor senioren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tweemaal per week brengen wij u op de noogte van alles wat in de regio op cultureel gebied te beleven is. Redactie Ad van Wijngaarden. Presentatie Lon neke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Heeft u ook Meegedaan met de quiz van Radio Soest tijdens het Cultuur Festival? Misschien wint u de Kijk in de eerste kolom! ■■I

Soester Courant | 2005 | | pagina 19