w i )82 49 99 00 Van Hofslot weet niet van opgeven 1 r 'Hoe lang gaat het nog duren?' Golfen voor de Seniorenbus i Visser ORDELIG! /IIDDEL COLOR ICKERS kRS ICE UNNINK IEPADS >1 COLA, OF SISI SALADE SLAATJE NDIJVIE BONADE Soester ontsnapt aan beroving Burgerjaarverslag 2004 kijkt naar invloed burger Nieuwe banken en borden geplaatst op Zuidelijke Eng Milli Görüs Soest houdt debat over 'loverboys' Eneco geeft getroffen huishoudens 35,- terug CDA wil bekendheid voor teruggave bijzondere kosten HU NAAR NIJHOf NIJHOf PAGINA? WOENSDAG 25 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 3 SOESTER KALENDER Gemeente schakelt bemiddelaar in Meningen van lezers! egroting Politie zoekt getuigen Rechter verwerpt laatste beroep tegen tankstation Stroomstoring treft Soestdijk fan Weedestraat loopt nog steeds vaak vast Botsing tussen brommer en auto 'Open Soester Pitch en Putt' n eM fuu T- 1500 Euro Democratie Uitslag van referendum onherroepelijk Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken Snelheidscontrole op de Beukenlaan 15% korting op het hele assortiment verf gratis alle gordijnstof op maat gemaakt' neer gouden munt ibiedingen vindt in onze folder! ik 1500 gram 1.88/kilo pak L? ir of cafeïnevrij zak 24 stuks ;n, fles 1,5 liter 1 bakje 150 gram 1 500 gram r kilo De Soester Kalender biedt vereni- igen en instellingen in Soest ge- .enheid hun publieksactiviteiten iet een eenmalig karakter kort in >ze 'weekagenda' te melden. jinsdag31 mei :en opgaven oensdag 1 juni 10:00 Excursie Soester Kring »ar 'Het Landje', Eemnes (ver melen parkeerplaats NPB-kerk, eter de Hooghiaan 9:00/9:30 ir), 5,00. 13:30 VW: beklimming toren ude Kerk, Torenstraat 1, ,50/4,00. 14:00 Wilde-dierenmiddag inderboerderij Veenweidc, Ve- elaarpad 53, 1,00. )pen brief aan college) eachte leden van het college, it de media hebben wij inwo- :rs van Soest mogen vernemen it er weer lucht in de begroting in de gemeente is en zit voor de imende jaren, dit o.a. door mee rders, de lasten verhogingen en zuinigingen. Van die zelfde me- a hebben wij vernomen dat het illege van B&W alle huishoudens ;n bedrag van 25,00 euro terug il geven en in een voorstel aan e gemeenteraad te kennen heeft ïgeven dit toe te willen passen in 306 als eenmalige korting op de valstoffenheffing de komende twee jaren, die als .nloop dienen naar gemeenteraad landelijke verkiezingen zal door :len van u tijdens de campagnes terminologie gebruikt gaan wor- n: 'hoe dichten we de kloof tus- n burgers en politiek.' 'et zou het college van B&W sie- :n als aan de gemeenteraad wordt foorgesteld, de eenmalige korting ie te passen in de maand decem- r en wel op de negende en laatste srmijnbetaling van de gemeentelij- ;e belasting, in plaats van in 2006 )p de afvalstoffenheffing. Geef een signaal af aan de in- voners, zorg dat ouderen, minder Iraagkrachtige, ïitkeringsgerechtigden iets meer te )esteden hebben in de december- naand. De inwoners leven nu met le gedachte: zeker eerst de lasten verhogen en dan de korting toepas sen. Beter gezegd: 'een sigaar uit ;igen doos'. Dit zal de kloof zeker niet verkleinen. Hoogachtend, Herma Bogaards Met de inschakeling van een 'me diator' lijkt de gemeente Soest een nieuwe koers te hebben uitgezet in het al jaren slepende contlict met Birkstraat-bewoner Anton van Hofslot. Die bewoont volgens het gemeentebestuur een illegaal tot woning verbouwde boerderij, die van de gemeente moet worden af gebroken. Van Hofslot geeft nog niet op, zo blijkt. De Raad van State heeft de ge meente onlangs in het gelijk ge steld, maar omdat Van Hofslot een nieuwe aanvraag voor een bouw vergunning heeft ingediend is de voorgenomen sloop nog even uit gesteld. De bouwaanvraag wordt waarschijnlijk een dezer dagen door de gemeente behandeld. In de tus sentijd is mediator E. van Luxzen- burg door de gemeente aangezocht om de bestuursdwang 'communi catief te begeleiden' en heeft deze bemiddelaar besprekingen gevoerd met Van Hofslot en zijn adviseur Gert Beijen. Voor Van Hofslot en Beijën was dat een verrassing, maar ze zijn er wel blij mee. Het voedt in elk geval hun 'redelijk optimisme' over de uiteindelijke afloop van de affaire. 'Het betekent immers dat beide partijen wat zullen moeten opschuiven...' Het optreden van de mediator heeft er in elk geval al toe geleid dat de uitvoering van de bestuursdwang weer even is opgeschoven tot dat de bouwaanvraag is afgehandeld. 'Hij ziet natuurlijk ook wel dat je dit huis niet zomaar even kunt te rugbrengen tot een stal,' aldus Van Hofslot. De uitkomst van de bouw aanvraag is in zijn ogen weliswaar onzeker ('het hangt sterk af van het advies van de ambtenaren'), maar hij heeft in elk geval de moed nog lang niet opgegeven dat het uit eindelijk allemaal op zijn pootjes terecht komt. Van Hofslot en Beijen hebben hun hoop ook gevestigd op de politiek. De kleine oppositiepartijen PvdA en GroenLinks steunen hem, maar in het standpunt van de WD - een coalitiefractie - zit vermoedelijk nog wel ruimte. Van de andere col legepartijen, CDA en GGS, heeft Van Hofslot weinig te verwachten. 'Ze gingen in februari al niet eens in op de vragen die toen gesteld werden...' Erfgoed Van Hofslot wil ook dat de mo numentencommissie een advies uitbrengt aan het College van B. en W. Dat zou er volgens hem vast op neerkomen dat zijn bezittingen als 'beschermd dorpsgezicht' een cultuur-historische status krijgen, waardoor een woonfunctie veel gemakkelijker te realiseren is. Be woning is immers de beste manier om zo'n stukje erfgoed in stand te houden. Dat sluit dan aan bij de provinciale notitie over de moge lijkheden om voormalige agrarische bebouwing om te zetten in wonin gen, zoals elders in Soest trouwens ook al is gebeurd. Volgens Beijen heeft wethouder Bart Krol in februari dan ook voor zijn beurt gesproken toen hij aankondigde dat de bouwaanvraag sowieso geweigerd zou worden en dat eventuele bezwaren ook direct al ongegrond zouden worden ver klaard. Zolang er geen gemeen telijke notitie over dit onderwerp op tafel ligt - met name de WD vraagt daar al jaren tevergeefs om - gelden de provinciale voor schriften (die destijds overigens in de diepste bureaulade van het gemeentehuis waren opgeborgen). En dan mag Van Hofslot wonen in de voormalige stal, vindt hij. 'Krol had er geen behoefte aan dat de grenzen van het bestemmingsplan worden opgerekt, maar dat is nou juist de bedoeling van die provin ciale notitie...' Drie mannen hebben vorige week maandag, omstreeks een jLiur of tien 's avonds, een 57-ja- rige Soester proberen te beroven op de Di Lassostraat. De Soes ter liep die avond naar zijn auto. Toen hij zag dat drie mannen op hem afrenden, stapte hij snel in. Het lukte de mannen toch nog om het portier open te trekken, maar de Soester slaagde erin de deur te sluiten en hard weg te rijden. De politie onderzoekt de zaak en verzoekt getuigen contact op te nemen met de politie van het district Eemland noord; ffi 0900-8844. 'Opening' Mediator Van Luxzenburg is vrij dag en maandag jl. op bezoek ge weest aan de Birkstraat om Van Hofslot eventueel over te halen uit eigen beweging de bestuursdwang uit voeren (d.w.z. zélf zijn illegale gebouwen af te breken voordat de gemeente het laat doen). Soest hoopt kennelijk dat het niet zo ver hoeft te komen. Eén van de conclusies van Van Luxzenburg is dat er in de communicatie tussen Van Hofslot en de gemeente alles is misgegaan wat ook maar mis kon gaan. Verder is vastgesteld dat de uitspraak van de Raad van State - volgens Van Hofslot en Beijen gebaseerd op onjuiste informatie - geen legitimering van de voor genomen bestuursdwang mag zijn. Gevolgtrekking is dat het gemeen tebestuur volgens Van Luxzenburg ook andere argumenten moet bena- Anton van Hofslot met zijn jongste zoon op het terrein ach terzijn 'illegale' huis aan de Birk straat. Foto Soester Courant. drukken, en dat zien Van Hofslot en Beijen ook als een 'opening'. Van Hofslot is voorzichtig positief gestemd over de ontvangst van zijn bouwaanvraag bij het amb telijk apparaat. Hij ziet wel weer mogelijkheden om gezamenlijk tot een oplossing te komen. Hij is ook wel bereid om 'in zekere mate' te voldoen aan de gemeentelijke bestuursdwang; hij wil zolang de bouwaanvraag loopt wel tijdelijk ergens anders gaan wonen, in af wachting van een duurzame en voor beide partijen bevredigende oplossing. Ook volgens Van Lux zenburg is het een goede zaak om daarnaar te kijken. Ook de rechtbank vindt dat er niets is misgegaan bij de verlening van de bouwvergunning voor het ANWB-tankstation aan de Soes- terbergsestraat. Destijds werd door 21 omwonenden bezwaar gemaakt, maar de gemeente verklaarde hun zienswijzen ongegrond. Eén buurtbewoner stapte daarop naar de rechter, maar die verwierp zijn beroep. De Soester kan eventueel nog de Raad van State inschake len, mits hij dat binnen zes weken Üoet. Het onbemande tankstation is in middels maanden in gebruik. De \NWB wilde er aanvankelijk ook n wasstraat realiseren, maar trok t plan in naar aanleiding van een room klachten. De gemeente Soest heeft onlangs drie nieuwe banken en een aantal borden op de Zuidelijke Eng ge plaatst. De banken zijn neergezet bij het Engenbergsteegje, langs het Chris Uiterwijkpad en bij het spoor, nabij de Van Goyenlaan. De borden zijn te vinden bij de toegangen tot de Zuidelijke Eng. Ze zijn gesubsidieerd door de provincie Utrecht in het kader van het 'Utrechts Wandelpaden netwerk'. Dit project heeft tot doel een provinciedekkend wandelrou tenetwerk te realiseren om meer mensen aan het wandelen te krijgen in de provincie. De provincie wil het wandelnetwerk zo aantrekke lijk mogelijk maken door te zorgen voor goede bewegwijzering van routes, maar ook door de routes te voorzien van rustbankjes om zo volop te kunnen genieten van de omgeving. Voor het plaatsen van de bankjes heeft de provincie een stimuleringsbudget beschikbaar gesteld. In samenwerking met gemeenten, wandelorganisaties en natuurbeheerorganisaties zul len er ongeveer 100 rustbankjes worden geplaatst. De rustbanken op de Zuidelijke Eng maken daar Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant deel van uit. Verder zijn er door de gemeente borden geplaatst bij de toegangen tot de Zuidelijke Eng. Bezoekers worden er op die manier op attent gemaakt dat ze een gebied met een bijzondere betekenis betreden. De Eng is vanuit het oogpunt van cul tuurhistorie belangrijk: hier hadden de boeren gedurende vele eeuwen hun belangrijkste bouwlanden. Eeuwenlang is de grond opgehoogd met mest uit de potstallen, waar door de 'enkeerdgrond' op de Eng is ontstaan. De huidige verkaveling - nog steeds gemarkeerd met grote zwerfstenen - dateert nog uit de Middeleeuwen. De vereniging Milli Görüs Soest organiseert op vrijdag 27 mei een open debat over het onderwerp 'loverboys'. De bijeenkomst vindt plaats van 19:30 tot 22:00 uur in de theaterzaal van Idea aan de Willaertstraat 49. Programmaleider van de avond is David Feitkamp, systeemredacteur bij het dagblad Trouw. Na het ope ningswoord zal mevr. mr. A.G. Korvinus (nationaal rapporteur In de nacht van zondag op maan dag vond er in Soestdijk en omge ving een stroomstoring plaats. Cir ca 800 klanten van Eneco kwamen daardoor zonder stroom te zitten. De storing begon om 23:10 uur, om 04:21 uur had iedereen weer elektriciteit. In de omgeving van Nieuwerhoek- plein en Julianalaan ging een ka bel kapot. Het heeft lang geduurd voordat de technici van Eneco de Huybregts Vrijdagmorgen, 11:25 uur. Een momentopname van de Van Weedestraat. Maar wel eentje die dagelijks verschillende keren kan worden gemaakt. Ladende en los sende vrachtwagens blokkeren de rijbaan, het overig (doorgaand) verkeer staat stil. De bus van Stadsvervoer Neder land staat achter de fotograaf. Ook stil. Een toevallig passerende surveillancewagen van de politie stoot. Een aeent vraaet een van de vrachtwagenchauffeurs hoe lang het nog gaat duren. 'Dat krijg je als mensen hun auto in de laad- en loshavens parkeren', roept hij even daarvoor. De politicwagen vervolgt zijn weg. De buschauffeur ziet zijn schema in duigen vallen. Met kleinschalige maatregelen dachten, of hoopten, gemeente en ondernemers de doorstroming in de winkelstraat te verbeteren. Sommige speciale havens werden verlengd of verlegd, andere opge heven. Het parkeerverbod in de Opstoppingen in de Van Wee destraat, veroorzaakt door ladende of lossende vrachtwagens, zijn nog steeds een dagelijks beeld. Foto: Soester Courant laad- en loszones werd uitgebreid (i.p.v. 9:00-11:00 uur werd dat 7:00-11:00 uur). Het mag allemaal niet baten. Niet iedereen houdt zich aan dit verbod. Bovendien worden veel goederen na elf uur 's morgens afgeleverd en dan rest de truckers meestal plek van de storing vonden. Toen die gelokaliseerd was kon het be drijf de transformatiehuisjes zo in stellen dat iedereen weer stroom kreeg. De defecte kabel wordt nog gerepareerd. 'De stroomstoring duurde langer dan vier uur. Als compensatie voor het ongemak krijgt ieder getrof fen huishouden een bedrag van 35,- automatisch op zijn rekening gestort', aldus Kor de Ruijter van Eneco energie. niets anders dan hun gevaarte op de rijbaan tot stilstand te brengen. Vooral op vrijdag zijn de opstop pingen langduriger. Er rijden (lees: staan) dan meer personenauto's, de winkels worden nog even volge propt voor de zaterdagverkoop en het feit dat de vuilcontainers in de Van Weedestraat uitgerekend op vrijdag worden geleegd door het RMN bevordert een soepele door gang van het verkeer ook al niet. Een rondweg, een bypass, eenrich tingsverkeer of wat dan ook. Eén ding is zeker: Als de gemeente het nodig vindt om de doorstroming in de Van Weedestraat daadwerkelijk te stimuleren, dan zijn ingrijpen dere maatregelen een must. Een 22-jarige Soester raakte za terdagavond ernstig gewond toen hij met zijn bromfiets over de Beetzlaan reed. Hij is overgebracht naar het UMC in Utrecht. Op de Beetzlaan sloeg een 38-jarige Soes- terse met haar auto ter hoogte van de Schriklaan linksaf. De bromfiets- bestuurder wilde vermoedelijk nog links langs de vrouw inhalen maar kwam daardoor in botsing met de auto. De vrouw raakte niet gewond. De regionale verkeersdienst heeft de aanrijding in onderzoek. mensenhandel) een lezing houden over mensenhandel en een relatie leggen met de ronselpraktijken van de loverboys. Vervolgens zal er een interactie plaatsvinden met het publiek. Na de pauze is er een panel waar., deskundigen zitten uit het sociaal, maatschappelijk en juridische werkveld. Het panel bestaat uit Andy Clijnk (Ministerie van Justitie); Harry van der Zaag (Stichting De Hoop te gen alcohol- drugs verslaving); Marga Suvaal (Pretty Women) en een vertegenwoordiger van de ze denpolitie Utrecht. Na een korte kennismakingsronde zal er een paneldiscussie worden gehouden, waarbij het publiek te vens de mogelijk heeft om vragen te stellen. De avond wordt afgesloten door dhr. H. Karacaer, directeur van Milli Görüs Nederland. Het nieuwe burgerjaarverslag is klaar. In dit verslag wordt veel aan dacht besteed aan de verschillende manieren waarop de inwoners van de gemeente Soest in 2004 invloed hebben kunnen uitoefenen op het gemeentelijke beleid: burgerpar ticipatie. Daarnaast wordt per wijk gekeken welke beloften er zijn gedaan en wat er werkelijk is aangepakt. In een hoofdstuk over de kwaliteit van de dienstverlening is rekening gehouden met de uitkomsten van een kleine enquête op www.soest. nl. Daaruit kwam naar voren dat inwoners in het burgerjaarverslag graag informatie aantreffen over de manieren waarop de gemeente probeert de dienstverlening te ver beteren. Het motto van het burgeijaarver- slag 2004 is: 'Elkaar actief ontmoe ten'. In het voorwoord zegt burge meester Janssen daarover: 'Inder daad hetzelfde als tijdens de viering, van het jubileum van Soest. En dat is niet voor niets, want door ont moeting kunnen mensen zich met elkaar verbonden gaan voelen. En dat is belangrijk, vooral in een tijd van maatschappelijke onrust.' Het motto klinkt door in de fotocollage 'Samen voor Soest' en in de uitge breide aandacht voor de manieren waarop het gemeentebestuur en de burgers elkaar tegenkomen bij het maken en uitvoeren van plannen. Invloed in de praktijk - zo heet het hoofdstuk over burgerpartici patie in het nieuwe burgerjaarver slag. De mening van de inwoners van de gemeente Soest wordt zeer op prijs gesteld. Daarom zijn er in 2004 veel momenten geweest waarop mensen konden meepraten, meedenken en meedoen. Het bur gerjaarverslag maakt melding van een flink aantal voorbeelden, zoals het burgerinitiatief. Dat is in het afgelopen jaar in het leven geroe pen door de gemeenteraad, zodat inwoners zelf onderwerpen op de agenda van de raad kunnen zetten. Het referendum dat het college van B&W heeft georganiseerd over het vestigen van het voorkeursrecht op grond langs de Amersfoortsestraat in Soesterberg is een ander voor beeld van participatie dat in het burgerjaarverslag aan bod komt. Wijkbeheer De gemeente Soest heeft wijkbe heer hoog in het vaandel staan. Daarom is ook dit jaar in het burgerjaarverslag veel plek inge ruimd voor de stand van zaken in de verschillende wijken. In kaders staat vermeld welke beloftes er zijn gedaan en wat daar in 2004 van terecht is gekomen. Onder het kopje 'werk in uitvoering' wordt vooruit geblikt naar zaken die op korte termijn gerealiseerd moeten gaan worden. De kwaliteit van de dienstverlening beslaat het laatste hoofdstuk van het nieuwe burgerjaarverslag. De manieren waarop de inwoners van Soest contact zoeken met de ge meente worden belicht. Ook wordt er gekeken naar het aantal bezwa ren en klachten dat is ingediend en de resultaten van bemiddeling. Uit een vergelijkend onderzoek door KPMG kwam Soest goed uit de bus wat betreft dienstver lening. Maar het kan altijd nog beter. Daarom wordt er hard ge werkt aan servicenormen. Dat zijn afspraken tussen de gemeente en haar inwoners over het niveau van de dienstverlening. Een samenvatting van de informatie uit het burgeijaarverslag is terug te vinden in de nieuwe gemeentegids, die in juli huis-aan-huis bezorgd zal worden. Iedereen die een exem plaar van het verslag wil ontvangen kan een e-mail met adresgegevens sturen naar: molea@soest.nl of een briefje naar: gemeente Soest, Com municatie, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. Mensen met een bijstandsuitke ring kunnen geld terugkrijgen van de Belastingdienst, zonder dat ze per saldo hebben betaald. Het CD A-Soest wil nu dat de ge meente hier ruchtbaarheid aan gaat geven. Veel mensen zijn niet op de hoogte van de regeling dat ze geld kun nen terugkrijgen voor bijzondere uitgaven, waaronder ziekenfonds premies. Voorwaarde is dat ze deze uitgaven vermelden in hun belas tingaangifte. i t.w.v Jbo&ïtdijfz Aangeboden aan: Stichting Welzijn Ouderen Soest Ten behoeve van: Seniorenbus Aangeboden door: Lions Soestdijk De rijksoverheid wil met deze regeling de pijn verzachten. Ook mensen met een (onvolwaardige) AOW, chronisch zieken, arbeids ongeschikten en andere minima hebben recht op teruggave van bijzondere kosten. Het CDA in Soest vraagt nu aan de gemeente of ze bereid is bekend heid te geven aan deze regeling, en zo ja, op welke manier. Ook wil het CDA weten of het college eventueel mensen wil ondersteunen die niet zelf hun aangifte kunnen invullen. Het referendum in Soest is over en uit. Ondanks alle beloftes over in spraak, medezeggenschap, mee praten, meebeslissen en meedoen, wordt nu het enige napen dat de bevolking volgens Europese richt lijnen nog in handen heeft ter aarde besteld, opgedoekt, begraven en vergeten. Het gemeentebestuur is zó geschrokken na het ramp zalig verlopen referendum, dat er meteen een streep door wordt gehaald. 'Deze volksraadpleging ging over een voorkeursrecht waar alleen een paar grondeigenaren aan de Amersfoortsestraat last van had den', laat het College van B&W nu weer weten. Opnieuw ontken nen de Soester regenten dat het in wezen daar niet om ging, maar om de aanleg van een ecoduct, dat al leen een kortzichtige overheid wil doordrukken. Herinnert u het zich nog: 'Geen ecoduct, dan ook geen huizenbouw in Soesterberg'. Als de gemeente zelf eigenaar was geweest van de gronden langs de Amersfoortsestraat zou de bevol king ook in opstand zijn gekomen. De schuld van het referendum fi asco wordt gelegd bij de burgerij. In het VNG-magazine stelde bur gemeester Janssen dat het referen dum de ambtelijke organisatie vier maanden vrijwel lam heeft gelegd en 120.000 euro heeft gekost, de ambtelijke inzet niet meegere kend. Hoe zou dat nou komen? Wie hebben er geblunderd? Niet die paar betrokken vrijwilli gers van het actiecomité 'Gebukt onder het ecoduct'. Ik durf de termen list en bedrog niet meer te gebruiken, maar wie de hele procedure nauwlettend heeft gevolgd kan een heel ander artikel schrijven (mij wordt niets gevraagd) in het VNG-magazine. Men gaat nu volgende week de re ferendumverordening helemaal dichttimmeren. Ik venvacht niet dat de slippendra- gers in de gemeenteraad dit nieuwe plan, dat onhanteerbaar wordt, zul len afstemmen. De democratie heeft verloren. De uitslag van het referendum, dat in januari in Soest plaatsvond, is nu onherroepelijk. Niemand van de bezwaarmakers heeft gebruik gemaakt van de mogelijkheid om bij de rechtbank in beroep te gaan. Dat betekent dat deze procedure is afgeslotem Na het referendum werden be zwaren ingediend bij de Raad van State. Volgens de gemeente moes ten bezwaren bij de Kroon wor den gedeponeerd, maar dat bleek een misverstand. Daarop werden alsnog vijf bezwaren ingediend bij het Centraal Stembureau, maar dat verklaarde deze ongegrond. Nie mand van de indieners vond het kennelijk nog zin hebben om zijn gelijk bij de rechtbank te halen. Bij het referendum ging het om de wet voorkeursrecht van de ge meente op enkele gronden aan de Amersfoortsestraat. In het kader van Hart voor Groen is het de be doeling dat daar een ecoduct wordt aangelegd, die deel uitmaakt van een lange verbindingszone voor dieren. Besluitvorming daarover moet nog plaatsvinden. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 602 93 60 In totaal werden zestien bestuur ders donderdag tussen 14:15 en 16:00 uur bekeurd op de Beuken weg tijdens een verkeerscofttrole. Ze kregen een boete voor onder andere het rijden zonder autogor del en het niet kunnen tonen van het rijbewijs. De Seniorenbus, die in Soest in een grote behoefte voorziet, heeft dringend extra middelen nodig. Lionsclub Soestdijk heeft daarom enige tijd geleden als proef een golftoernooi georganiseerd, waar van de opbrengst ten goede kwam aan de bus. Vanwege het succes gaat Lions club Soestdijk het golftoernooi nu jaarlijks organiseren om zo ook de Seniorenbus voor langere tijd te kunnen ondersteunen. Het golfevenement, genaamd 'Pitch en Putt', is toegankelijk voor ie dereen en wordt dit jaar gespeeld op vrijdag 17 juni in Heerde. Het startsein voor de inschrijving was de overhandiging van de opbrengst van de vorige Pitch en Putt aan Rob van Zanten van de senioren bus. De inschrijving voor de 'Open Soester Pitch Putt Trofee 2005' staat open voor beginners en ge- Lionsvoorzitter Paul van der Top overhandigt de 'Pitch Putt'- opbrengst aan Rob van Zanten van de SWOS. vorderden, met of zonder GVB, uit Soest en verre omgeving. De kosten voor dit volledig verzorgde golftoernooi, inclusief welkomst drankje en geheel verzorgde bar becue na afloop, bedragen 45,00 per persoon. Inschrijven kan telefo nisch bij Cees Schoonderbcek, 035-60.15.907, e-mail: lionsclubs oestdijk@hotmail.com. De opbrengst komt ook deze keer ten goede aan het seniorenvervoer in Soest. De scniorenbus is een on derdeel van de Stichting Welzijn Ouderen Soest, draait geheel op vrijwilligers en is afhankelijk van subsidie en sponsoring. De kracht van de reclame ligt in de herhaling bouwen woonwaren. boom minervaweg3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 3