Soesterse speelt zichzelf in reconstructie D66-congres 'Drollenles' van Harry Witte 17 Duiven in doos gedumpt Fantastische jubileumdag bij Scouting Don Bosco SOESTERJ5COURANT tiiiËÊË Opnieuw een wijkschouw in het Smitsveen Veel bekeuringen na regionale verkeerscontrole Colenso mag met gemeente meepraten over speelplaats Hart voor Groen: inspraak, vergadering, besluitvorming nieuws Alle bestemmingsplannen Soest voortaan op internet ELKE WEEK EEN WOENSDAG 25 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 5 Demonstratie met poepzuiger op school 7 ;V;i )rn Motorongeluk Margriet Hoogslag dient opnieuw motie in i 2005 Vleugels zieke vogels vastgenaaid Gemeente kiest 'Lijsterbeslaan' K» 0800 - 0432 Bromfietser gewond Dieven opgepakt VV WV-activiteiten IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel.(035)6014152 oest.nl JNNINGEN nei 2005 en kapvergunning zijn o«V. "i w-'W >nifeer, 1 goudiep, beuk, 1 kastanje, gevraagde kapvergun- aan - 2 lijsterbessen eiangen te worden vergunning kunnen nnen 4 weken na deze n bij de afdeling Wijkbe- van de gemeente Soest, telefoonnummer 035- i van 4 weken liggen de gen ook ter inzage op en Infrastructuur in het ;ningstijden van 8.30 uur INGEN 9 mei 2005 'icae abies ark (3-stammig) 1 conifeer oom igen i.v.m. kastanjeziekte: !S - 1 kastanje an het genomen besluit verzending van het be diend bij het college van s van de gemeente Soest, it. IWEG KERKRAD NZ rs van Soest maken in i artikel 26 van het Besluit nzake het wegverkeer oten hebben: eeldag op woensdag 1 18.30 uur door middel van t RW-90 afsluiten voor [vanaf parkeerplaatsen tot •t Kerkpad NZ van 1 tot en en tegen dit besluit be- van burgemeester en en na de datum van de r dient te worden gericht i Soest, Postbus 2000, alingen over bezwaar) en zondere bepalingen over wet bestuursrecht zijn van tan ook om een voorlopige d, als er tijdelijke maatre- iet tot de beslissing op het gewacht. Het verzoek moet Jent van de rechtbank te 10 DA te Utrecht, rschuldigd van 116, voor 232, voor een rechtsper- lene wet bestuursrecht is Een onbekende heeft vrijdagnacht zeventien duiven gedumpt bij de Vogelopvang Soest. Ze zaten op gepropt in een veel te kleine doos, terwijl hun vleugels aan elkaar waren genaaid. Eén heeft het niet overleefd, niet de andere gaat het inmiddels de betere kant op. Een medewerker van de Vogelop vang trof de doos met duiven zater dagmorgen om half zeven aan. Het gaat om bonte duiven die roodwit, zwartwit of grijswit gekleurd zijn. Volgens Piet van Bethlehem zijn het geen alledaagse duiven die je overal en nergens ziet vliegen. Het zijn zogenoemd Turkse rollers die bij wedstrijden worden ingezet. Geen wedvluchten, maar een vorm van kunstvliegen. De beheerder van de Vogelopvang heeft maandag bij de politie aangif te gedaan van dierenmishandeling. Niet bekend is van wie de duiven afkomstig zijn en/of wie ze heeft achtergelaten bij de voorziening aan de Eemweg. De duiven zijn ge ringd. Dat laatste moet zijn gebeurd tussen vrijdagavond half elf en de volgende morgen half zeven. De duiven lijden aan coccidiose. Dat is een mestziekte die te her kennen is aan de groene poep die ze afscheiden. Vogels die hieraan lijden vermageren sterk en zullen doodgaan als ze niet worden be handeld. Coccidiose is ook besmet telijk, maar volgens een woord voerder lopen de andere vogels in de opvang geen bezwaar. Door de behandeling door medewerkers van Op woensdagavond 8 juni vindt er een wijkschouw plaats in het Smitsveen. De wijkschouw zal per fiets worden gedaan. Het gaat in deze schouw vooral over de wensen voor de wijk. Bijvoor beeld over een ander gebruik van de groenvoorziening, ideeën voor voorzieningen die als een gemis worden ervaren of hoe wijkbewo ners zich kunnen inzetten voor een schonere buurt. Door het Wijkbeheerteam Smits veen is 4800 ter beschikking gesteld om wensen die in deze schouw naar voren komen ook te kunnen uitvoeren. De gemeente kijkt of deze passen binnen het gemeentelijk beleid. Melders van punten dienen wel aan de schouw deel te nemen. Doel van de schouw is dat bewo ners ter plekke duidelijk kunnen maken wat ze willen. Vertegen woordigers van de instantie, veelal de gemeente, politie of woningcor poratie, die de wens kunnen inwil ligen zijn aanwezig om de ideeën te bespreken. De wijkschouw start om 19:00 uur voor De Plantage aan het Smitsplein. Wijkbewoners die punten willen inbrengen kunnen tot 31 mei contact opnemen met het Meldpunt woonomgeving 035-60.93.666 of mailen naar: meldpunt@soest.nl. Timide zitten de meeste duiven in een kooi van de Vogelopvang. Eentje overleefde de wrede behan deling niet, de andere zullen het wel redden, is de verwachting. Foto: Soester Courant de Vogelopvang verging het de ver stoten duiven na twee dagen alweer stukken beter. Als eerste werden zaterdag de vleugels losgemaakt. Nu verblijven ze samen in een grote kooi van de Vogelopvang, waar ze meer dan voldoende ruimte heb ben. De meeste zitten er nog timide bij, maar sommige vliegen alweer en volgens de Vogelopvang zullen ze het wel redden. Bij degene die de vleugels met naaigaren aan el kaar bevestigde moet nog steeds een steekje los zitten. Een 46-jarige motorrijder raakte woensdagochtend van de weg en kwam met zijn been tegen een boom aan. Hij schakelde met zijn mobiele telefoon hulp in. Met een gebroken been werd hij afgevoerd naar het ziekenhuis. Onderzoek moet uitwijzen of de man te veel alcohol heeft gedronken. Honderden bekeuringen zijn donderdag uitgedeeld tijdens een regionale verkeerscontrole. In Soest werden 225 bestuurders op de Van Weerden Poelmanweg gecontroleerd op het alcoholge bruik. Vijf automobilisten werden aangehouden, waarvan drie te veel gedronken hadden. Zij kregen een proces-verbaal. Eén bestuurder had zelfs zo veel gedronken dat hij een rijverbod kreeg van vijf uur. De politie rukte die dag uit met radarwagens, videoauto's en video motors. In twee uur tijd werden in de regio 1482 voertuigen met de radarwagens gecontroleerd, 228 bestuurders reden sneller dan de toegestane limiet. De meeste be keuringen vielen op de Wouden- bergseweg in Zeist. De agenten in de auto's en op de motor hebben vijf rijbewijzen ingenomen in ver band met het overschrijden van een snelheid van meer dan vijftig km per uur. De hoogste overschrijding was 183 km per uur, waar 120 is toegestaan. Naast de snelheidscontroles wer den ook drie radardectoren inge nomen en zeventien bekeuringen uitgeschreven voor overtredingen als rijden door rood liqht en niet handsfree bellen. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Een beetje zenuwachtig was ze wel, maar het is allemaal heel goed gegaan. Afgelopen zondag stond Margriet Hoogslag uit Soest op de planken van de Amsterdamse stadsschouwburg. Ze speelde daar... zichzelf. Margriet was een van de leden die op 2 april van zich lieten ho ren tijdens het geruchtmakende partijcongres van D66, waar - na het aftreden van Thom de Graaf - flink gedebatteerd werd over de koers van de partij. Margriet vond dat D66 uit de coalitie moest stap pen en diende - samen met andere leden - een motie van die strek king in. Die werd overigens niet in stemming gebracht (anders had-ie 't volgens haar best eens kunnen halen) omdat het partijbestuur dat voorkwam door zelf tussentijds met een motie te komen. Coryfeeën als Van Mierlo steunden die, en daarmee was de coalitie gered. Fractieleider Boris Dittrich was destijds nogal trots op dit vertoon van moderne democratie. Voor het Noord Nederlands To neel was de gang van zaken op het congres aanleiding voor een een malige nauwgezette 'reconstructie', die afgelopen zondag - onder de titel 'Motie 2205' - door een groot aantal bekende en minder bekende acteurs werd gespeeld. Onder hen Hans Sibbel, George van Houts, Thijs Romer, Hans Croiset etc. Ook enkele 'echte' congresgan gers deden mee - zoals Margriet - en vertolkten de rol die ze eerder ook speelden, of juist niet dus. Het toneelstuk werd gepresenteerd als een aanklacht tegen de realiteit van de gevestigde politieke orde, waar bij de vraag aan de orde kwam of de democratie verworden is tot de dictatuur van de meerderheid. Vol gens Margriet hebben niet alleen de spelers, maar ook het publiek ervan genoten. Occasion De tekst die ze - eerst op het con gres, zondag dus opnieuw - uit sprak luidde als volgt. 'D66 is niet alleen de partij van de kroonjuwe len en de bestuurlijke vernieuwing. Het is ook de partij die zich on derscheidt door fatsoen en ruggen graat. Wij vinden het onfatsoenlijk dat D66 de vice-prcmier inruilt als was het een occasion. We zouden graag willen dat de bewindslieden ruggengraat laten zien door af te Margriet Hoogslag tijdens een pauze op het balkon ('Ajax-ter ras) van de Amsterdamse stads schouwburg. treden, nu dc bestuurlijke vernieu wing die dit congres ertoe bewogen heeft het Hoofdlij nen-accoord te accepteren geen doorgang vindt. Ook vinden wij het onfatsoenlijk dat onze gekozen voorzitter al be noemd is als minister van bestuur lijke vernieuwing - nog voor dit congres.' Het was dus wel duide lijk hoe ze erover dacht. 'Geholpen heeft het niet, maar het werkt wél door,' aldus Margriet. Bewoners van Colenso zijn door de gemeente uitgenodigd om mee te parten over een speelplaats in hun straat. Het gaat daarbij om voorzieningen voor kinderen tot en niet 6 jaar. De gemeente heeft daarvoor haar oog laten vallen op het plantsoentje (tussen de nummers 68 en 93). Het schetsontwerp zal in overleg met belangstellende bewoners worden ontwikkeld. Daarom is een bij eenkomst belegd op donderdag 2 juni (aanvang 20:00 uur) in het gemeentehuis. De bewoners zijn schriftelijk uitgenodigd. Later in het jaar zal het definitieve ontwerp ook met hen worden besproken. De brief van de gemeente is ken nelijk een reactie op twee oproepen van bewoners om het niveau van de speelvoorzieningen in Colensopark op te krikken. Daar staat nu alleen een toestel met twee schommels. Een ouder klaagde erover dat er te weinig speelattributen zijn en dat er in de zandbak bij de schommels vaak hondenpoep ligt. Voor de allerjongsten vindt de gemeente het park geen geschikte speelplek. Daarom kiest ze voor het middelste van de drie plantsoenen die achter de flats en tussen de hof jes van rijtjeswoningen ligt. Het bestemmingsplan Hart voor Groen krijgt in juni zijn beslag. Eerst wordt op maandag 6 juni een inspraakavond gehouden, op dinsdag 14 juni vergadert de com missie ruimtelijke ordening erover en op donderdag 23 juni neemt de raad een besluit. Om te voorkomen dat de com missievergadering van 14 juni te lang uitloopt, is de inspraakronde losgekoppeld. Deze vindt plaats op maandag 6 juni, aanvang 19:30 uur, in Klooster Cenakel aan de Amersfoortsestraat 18 te Soester- berg. Iedereen die een zienswijze heeft ingediend tegen het ontwerp- bestemmingsplan kan die tijdens deze bijeenkomst mondeling toe lichten. De commissieleden van de verschillende fracties, luisteren en zullen desgewenst vragen stellen. Wie tijdens deze inspraakavond het woord wil voeren, wordt ver- Wie besluit om te verhuizen kijkt of vraagt altijd even naar de straat naam. Dat deed de familie Boshui zen ook. Zij kochten een woning die nog gebouwd moest worden op het voormalig Randstadterrein achter de Eikenlaan. Van de pro jectontwikkelaar kregen ze te horen dat zij aan 'Het Mansardelaantje' kwamen te wonen, genoemd naar de kapconstructie van de wonin gen. Een hartstikke leuke naam, vindt de familie. De gemeente denkt daar anders over. Zij heeft de straat de 'Lijs- terbeslaan' genoemd. 'Deze past goed bij de omgeving. De project ontwikkelaar heeft nooit over de naam 'Het Mansardelaantje' met ons gecommuniceerd', aldus de ge meente. De straatnaam is in de ad ministratie verwerkt en wordt niet meer gewijzigd, ondanks het ver zoek van de familie Boshuizen. jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving Een 40-jarige man uit Soest kwam door nog onbekende reden ten val toen hij zondagavond op zijn brom fiets over de Koninginnelaan rich ting Vredehofstraat reed. Hij liep een gebroken sleutelbeen op en is overgebracht naar het Lichtenberg ziekenhuis. De politie kreeg afgelopen woens dag een melding dat twee perso nen goederen hadden weggenomen zonder deze af te rekenen bij een winkel aan de Zuidpromenade. Agenten kwamen onderweg naar de winkel de daders in een auto tegen en hielden ze aan. De dieven van 45 en 53 jaar oud, afkomstig uit Lelystad, werden aangehouden en meegenomen voor verhoor. On derzoek wees uit dat er verschil lende gestolen goederen in de auto zocht zich vóór 6 juni, 12:00 uur, te melden bij de secretaris van de commissie, Ger Huttinga, tel. (035) 6093463. De raadscommissie ruimtelijke ordening gaat vervolgens op 14 juni in de raadzaal verder praten over Hart voor Groen. Dan zal ook duidelijk worden of het definitieve bestemmingsplan zal worden bijge steld. Op 23 juni komt de voltal lige gemeenteraad bijeen om een besluit te nemen. Hart voor Groen behelst diverse locaties. In het plan wil de ge meente de weg vrijmaken voor de aanleg van een ecoduct over de Amersfoortsestraat, woningbouw en realisering bedrijventerrein in Soesterberg en teruggave van de natuur van het Jessurunkamp en het bedrijventerrein aan de Beau- fortlaan in Soest duinen. A/Vi Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Vrijdag 27mei Lentewandeling VW Soest houdt op vrijdag 27 mei een wandeling over het privé landgoed 'De Paltz' onder lei ding van een gids. De wandeling duurt ongeveer twee uur, kost 4,50 en start om 14:00 uur. Het landgoed is alleen te bezichtigen met gids en dus normaal niet open voor publiek. De Paltz is aangelegd tussen 1867 en 1880, het park op het landgoed is ontworpen door de bekende tuinarchitect Copijn. Extra mooi is het park in deze tijd van het jaar, alles in beginnende bloei en met de meest prachtige beukenbomen. Woensdag 1 juni 'Naar de top' Onder begeleiding van gids Mien van den Hengel kan men op woensdag 1 juni om 13:30 uur de toren van de Oude Kerk beklim men. Vanaf de toren heeft men een prachtig uitzicht, bij helder weer is zelfs de Dom van Utrecht zien! Deelname: volwassenen 4,00; kinderen 2,50. Woensdag 8 juni Kaarsen inaken Op woensdag 8 juni vanaf 13:30 uur kunnen kinderen en volwasse nen zelf de mooiste kaarsen maken! Bij 'De Punt', een kaarsenmakerij waar mensen met verstandelijke beperkingen werkzaam zijn, krij gen ze een rondleiding om daarna zelf aan de slag te gaan! De kaarsen die gemaakt worden gaan mee naar huis en aan het einde is er nog een glaasje drinken. Minimum leeftijd 7 jaar, deelname: 7,00 Woensdag 8 juni Paardendag Op woensdag 8 juni organiseert VW Soest weer een speciale tocht met de Jan Plezier van stalhouderij Middelwijck voor de kinderen en hun ouders. Met daarbij een be zoek aan De Paardenkamp. De start is om 13:30 uur bij De Paar denkamp, de tocht gaat vervolgens door het bos. Bij De Paardenkamp krijgen de kinderen een rondlei ding en staat er een lekker glaasje limonade. Er wordt nog een video getoond en de kinderen krijgen een kleurplaat mee. Om ongeveer 16:00 uur zal het uitje afgelopen zijn. Deelname: volwassenen 7,00; kinderen 5,50. Vrijdag 10 juni Hist. fielstoclif Op vrijdag 10 juni vanaf 10:30 uur kan men via VW Soest onder lei ding van Hans Kruiswijk door het mooie historische deel van Soest fietsen. Onderweg krijgt men van alles te horen over Soest en zijn bij zondere geschiedenis. Deelname: 4,50. Voor alle activiteiten geldt dat men zich van te voren dient op te geven bij VW Soest, 035- 60.12.075. 'Bent u de meneer van de honden poep?', is de eerste vraag die ge steld wordt door een leerling van de Van der Huchtschooi 'Valeri aan' aan wethouder Harry Witte, die een les over hondenpoep geeft aan de groepen 3,4 en 5. Honden poep vormt een probleem, omdat nog altijd veel Soesters hun hond uitlaten op plekken waar het niet mag. 'We krijgen nog steeds kin deren in de klas met een poepje onder hun schoen', aldus juf Lotte van de Kamp. Op de vraag, van de wethouder, wie er allemaal een hond heeft, ste ken een heleboel kinderen hun vin ger in de lucht. Ze weten ook alle maal wat de bordjes en paaltjes met het hondje erop betekenen. Bij het bordje met een groen randje mogen ze hun hondje uitlaten, bij een rode niet. Op de Van Weedestraat staat bijvoorbeeld een bordje met een rood randje. Witte: 'Voor mensen die daar aan het winkelen zijn is het heel vervelend als ze in de poep stappen, daarom mogen honden daar niet komen.' De kinderen luisteren aandachtig naar wat hij te vertellen heeft. Har ry Witte: 'Vroeger moesten honden in de goot poepen en plassen, maar daar werd het rioolwater te vies van. Daarom wil de gemeente nu dat hondenbezitters gebruik maken van de hondenpoepzakjes.' Op de speciale hondenlosloopterreinen en uitlaatplaatsen zijn ze niet nodig. De hondenpoepzuiger haalt daar elke week de drollen we'. Na de les gaan ze met de wethou der mee naar buiten en laat hij ze de hondenpoepzuiger zien. René Steenbeek, door Harry Witte ge ïntroduceerd als 'de baas van de poepmachine', laat de leerlingen zien hoe de machine werkt. De jongens en meisjes kijken aandach tig toe hoe de 'stofzuigerslang' een drol opzuigt. Met deze machine verwijdert hij normaal gesproken poep van de hondenterreinen. Waarom er een hark in de wagen ligt weet hij goed te vertellen. 'Er zijn ook plekken met veel zand waar honden spelen en poepen. Als ik met de zuiger de poep ver wijder dan gaat al het zand ook mee en dat is niet goed voor het apparaat. Daarom hark ik in zo'n geval eerst de drollen bij elkaar, voordat de machine ze opzuigt'; aldus Steenbeek. De actie Ondanks het hondenbeleid liggen er nog steeds drollen op plekken waar ze niet mogen liggen. Juf Lot te van de Kamp: 'Bij of voor de school laten mensen soms ook nog steeds hun hond uit. Door de actie hopen we dat mensen hun honden niet meer op plekken uitlaten waar Leerlingen van de Van der Huchtschooi 'Valeriaan' kijken naar de demonstratie van de hon denpoepzuiger. De slang van de machine zuigt een hondendrol op. Foto: Soester Courant het niet mag.' De leerlingen gaan voor deze actie affiches en borden maken. Op 27 mei houden ze een zomerschoondag. Ze gaan rondom de school en op de grasterreinen in de buurt papiertjes en andere rotzooitjes opruimen. De juf is niet van plan om hondenbezitters per soonlijk aan te spreken op hun uit- laatgedrag, maar mocht er toevallig iemand zijn hond voor de school uitlaten, dan zal ze er zeker wat van zeggen. De Van der Huchtschooi 'Vale riaan' is niet de enige school die bezig is met het hondenpoeppro bleem. Ook basisschool De Buut in Overhees is er druk mee bezig. Op hun schoolplein wordt zaterdag 28 mei de afsluiting van het Zomer- schoon gehouden. Van 14:00 tot 15:30 uur wordt daar een anti-hon- denpoepfeest gehouden met o.a. een hondensportvereniging die laat zien wat honden allemaal kunnen als ze goed worden opgevoed. Hondendrol 'Gassie', roept een leerling op het moment dat de wethouder een drol uit zijn zak haalt en op de grond legt. 'Dit is de enige drol die ik met mijn blote handen aanraak' is zijn reactie. Met een plastic zakje pakt hij de drol van de grond en legt een knoop in de zak. 'Zo kan het meegenomen worden naar huis of in een buitenprullenbak gedaan worden. Ais hij maar goed in een zakje zit'. De demonstratie leidt weer tot nieuwe verhalen. 'Een vriendin van mijn moeder doet de drol ook altijd in een zakje', vertelt een leerling. Als eerste gemeente in de regio heeft Soest alle bestemmingsplan nen op internet staan. Vorig jaar is al een start gemaakt niet tien online bestemmingsplannen. In middels zijn, met een verbeterde vormgeving, alle 36 bestemmings plannen te raadplegen op de site van de gemeente. Van de bestemmingsplannen kan via www.soest.nl, via bouwen en wonen, de plankaart worden opgevraagd. Door in deze kaart te klikken op een gebied of een object kunnen de bijbehorende voorschriften worden ingezien. Ook kunnen de legenda's die bij de bestemmingsplannen horen, worden bekeken. Door bestemmingsplannen op internet beschikbaar te maken, wordt het voor de inwoners van de gemeente mogelijk om op elk gewenst tijdstip thuis te bekijken wat er binnen een bestemmingsplan wel en niet mogelijk is. Voor na dere informatie kan men nog altijd terecht bij de balie van Planologie Bouwen in het gemeentehuis. De balie is op werkdagen geopend van 8:30 tot 13:00 uur en op donder dag ook van 13:00 tot 20:00 uur. In de toekomst zullen ook ont- werpbestemmingsplannen op de gemeentelijke website worden ge zet. Bij deze ontwerpplannen zal de mogelijkheid worden geboden om via internet in te spreken. In de zomer van 2004 zijn hiermee al positieve ervaringen opgedaan bij het ontwerpbestemmingsplan Soestdijk. Dit plan is door veel mensen op internet bekeken. Ook is een aantal inspraakreacties via internet bij de gemeente binnen gekomen. De Open Dag van Scoutinggroep Don Bosco afgelopen zaterdag was een groot succes. Vanaf tien uur 's morgens tot 's avond laat waren er veel activiteiten die druk bezocht werden. Bij aankomst op de Heideweg was daar allereerst de stuivertjes- markt van de jongste leden die op kleedjes hun spulletjes verkochten. Met een strippenkaart konden alle kinderen een rondje maken over het terrein en onder andere mee doen aan een kieurwedstrijd, zich laten schminken en springen op het springkussen. Op een kamp vuur werden pizza's en broodjes gebakken en cr waren pannenkoe ken en suikerspinnen en popcorn. Het mooie weer zorgde er natuur lijk voor dat alle activiteiten in de buitenlucht door konden gaan. Zoals de fietspuzzeltocht en een workshop breakdance. Aan het einde van de middag draaide het Rad van Fortuin, waarvoor door de plaatselijke middenstand heel veel mooie prijzen beschikbaar waren gesteld, 's Avonds was er een ka- raoke-avond voor de oudere jeugd. Tegen middernacht werd deze bij- Spektakel tijdens de workshop breakdance bij Don Bosco Foto: Soester Courant zonder geslaagde dag afgesloten en keken wij terug op een fantastische jubileumdag. In deze jubileummaand volgt ko mend weekend nog een groeps- weekend. Voor oud-leden cn oud leiding organisereert Don Bosco op 29 oktober een reünie. Geef het door! Meer informatie over Don Bosco: www.donboscosoest.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 5