SCH i Nieuw fietspad door duinen Ouderen en hun tuinonderhoud ZONNE BRIL? (035) 609 63 33 Onbezorgd op vakantie? Met 1 telefoontje een Doorlopende Reisverzekering geregeld. t Hoekje Tafeltje heeft u dek-je nodig! optiek verkerk Prototype nieuwe Saab even in Soest te zien Rabobank: huizenprijzen stijgen in 2005 met 2% 'Baarnse Avond', nieuw evenement voor Eemland PAGINAÜ WQENSDAG 25 MEI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 IANDEL vakman OOFPALING 2.00 vezen: de beste omstreken. t allang, ntaar. ze waardering, nplimenten en in ontvangen. 5ETALEN! JETALEN! JETALEN! SVLEES! 1. 29 tfDER PRIJS!!! 2.40 3.50! 2.40 3.50! 4.50 ETALEN! TEL6Ö12372 Witte en Mik knippen lint door SWOS werkt samen met De Lasenberg sj'f De opvallende service van AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST focwA a AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST soestebScourantx Henk Westeneng in z'n nopjes Initiatief van Lions Club Contactochtend over borstkanker Als u niets van 5oest en Soesterberg wilt missen K 0800 - 0432 Nu met 25% korting bij het RaboTotaalPakket. bel ons nu Het is tijd voor de Rabobank. - Telefoon: 601 84 02 1QNPERDAG EN VRIJDAG IBELING van de 2e van Nederland SAUS Jt c ft ial voorT* O se olie Voorradig: 5 Haring 'oensdag a.s. ii zijn ze er weer: IIEUWE HARING ANGST 2005 KEUZE! UNEERDE IKEN - SATÉ EN [M.. \NASCH.NL i warm lente/onnetje schijnt door de bomen. Soesters op fiet- en 'rofstoelscooters' wachten op de opening van het vernieuwde Jetspad Foekenlaan - Monniken- oschweg. 'Ik vind het pad gewei- lig, nu hoef ik met mijn scooter liet meer langs de drukke weg, paar kan ik lekker door het bos en «nieten van de omgeving', vertelt Soester Marja Gelderman. Wethouder Harry Witte en gede buteerde Ger Mik van de provincie trecht knippen samen het lintje or, waarmee het fietspad offici- 1 geopend is voor alle liefheb- :rs. Een mooi breed pad langs je duinen stond al heel lang op rlanglijstje van Chris Schrijver, :cretaris van de CCG Soest: 'Het is een fietspad waar andere weg- ebruikers mij gewoon kunnen asscren, zonder dat ik met mijn :ooter vast kom te zitten in de erm. Circa vijf jaar geleden heb ik samen met Jan Tupker dit plan geopperd. Helaas had de gemeente er toen nog geen geld voor.' Dankzij het 2010 project was het mogelijk om dit fietspad te realise ren. De Europese Unie heeft vijf tig procent betaald, de gemeente Soest en de provincie Utrecht beide vijfentwintig procent. Ger Mik: 'De provincie heeft tien miljoen euro opzij gezet om de komende jaren fietspaden aan te leggen en te verbeteren.' Het doel van het project is dat mensen door meer fietscomfort en gemak meer de fiets gaan gebruiken. Daarnaast willen Mik en Witte het recreatief fietsen aanmoedigen. Het fietspad wordt later uitgebreid van Birkhoven tot de Bokkeduinen. 'We hopen dat mensen door dit soort paden meer gaan fietsen, dat is beter voor het milieu. De luchtkwaliteit is in Nederland al zo slecht', aldus de wethouder. Fietsers hoeven zich niet meer Wethouder Harry Witte en ge deputeerde Ger Mik van de pro vincie Utrecht knippen samen het lintje door tijdens de opening van het fietspad. Foto: Soester Courant langs de hobbels en gaten heen te manoeuvreren. Het vernieuwde pad is twee meter breed en uitge voerd in beton dat bestand is te gen wortelopdruk. Mocht er toch scheurvorming ontstaan dan zijn het geen opstaande ribbels. Alice van Halsema, beleidsmedewerker van de gemeente, is erg te spreken over de bredere paden. 'Ze heb ben echt iets goeds gedaan voor de fietser. Het plan om het te ver breden lag er al een hele tijd. Ik ben erg blij dat het nu eindelijk is gerealiseerd. Het fietspad vanaf de Schapendrift naar Soestduinen mag ook wel zo'n opknapbeurt krijgen,' aldus Van Halsema. aantal ouderen in Soest geeft ils reden om te verhuizen aan dat tuin te bewerkelijk is geworden, e zouden graag blijven wonen, laar het onderhoud voor de tuin niet meer op te brengen door fy sieke of financiële beperkingen. Tuinonderhoud uitbesteden bij een hovenier is iets wat de financiële mogelijkheden van veel ouderen :e boven gaat. De SWOS heeft in samenwerking met De Lasen berg en een subsidie van de pro vincie Utrecht een prachtig plan uitgewerkt .waarbij het mes aan twee kanten snijdt. Het plan wordt het 'Tuinenproject' genoemd. Het doel van het project is het tuinon derhoud te verzorgen voor ouderen die hiertoe fysiek en financieel niet in staat zijn. Het tuinonderhoud wordt gedaan door scholieren van het voorgezet speciaal onderwijs onder begeleiding van de school, De Lasenberg. Het tuinenproject is inmiddels gestart. De eerste tuinen zijn al onder handen genomen, tot volle tevredenheid van de eigenaren. In één a anderhalf uur verzorgen de leerlingen o.l.v. een begeleider het tuinonderhoud. Gemiddeld eens in de vier a vijf weken kan de oudere een beroep doen op deze dienst verlening, met uitzondering van de schoolvakanties. Ouderen ontmoe ten door middel van dit project een andere generatie. De scholieren (kinderen met een beperking) le ren hierdoor sociale vaardigheden, samenwerking en zelfstandigheid. Topkwaliteit: onzichtbaar autoherstel plus standaard 4 jaar garantie op ons werk. Perfecte service: snelle en efficiënte service via één vast aanspreekpunt. En één jaar na het herstel een gratis Dubbelcheck. Stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. Vervangende auto direct inzetbaar. ABS EUROGMANTBEDRUF erkende REPARATEUR Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 www.stalenhoef.nl Onder leiding van de docent (tweede van rechts) nemen drie jongeren van De Lasenberg het tuinonderhoud voor hun reke ning De scholieren leveren een prestatie op maat. Aanvragen Op jaarbasis kunnen ongeveer 50 huishoudens meedoen aan deze vorm van tuinonderhoud. Dat aantal is nog niet bereikt. Bij de SWOS kan een inschrijfformulier opgevraagd worden: via 035- 60.23.681 of e-mail: info@swos. nl. Nadat het aanvraagformulier bij De Lasenberg is ontvangen maakt de begeleider een afspraak bij de oudere thuis. De financiële vergoeding die gevraagd wordt, is afhankelijk van het inkomen. Een en ander wordt vastgesteld tijdens dit eerste gesprek. Na het eerste gesprek maakt de begeleider van de leerlingen met de ouderen de afspraken voor het tuinonderhoud. Deze docent geeft begeleiding in praktische zin ge richt op het tuinonderhoud, maar begeleidt de leerlingen ook in soci aal gedrag naar elkaar en biedt op deze manier arbeidstraining. Mooi resultaat De zelfstandig wonende ouderen in Soest kunnen met behulp van dit project langer zelfstandig blijven wonen. En vooral genieten van hun tuin. Ouderen houden ervaring in het ontmoeten van jongeren. De scholieren van De Lasenberg leren sociale vaardigheden en samenwer king waardoor ze beter in de sa menleving kunnen functioneren. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Meer tlan 120 vrijwilligers van de Werkgroep Maaltijd voorziening van de SWOS zorgen in Soest en Soesterberg dat 55.000 warme en 20.000 vriesversmaaltijden per jaar hun weg vinden naar senioren voor wie het zelf bereiden van een maaltijd om de een of an dere reden bezwaarlijk is. Dat gaat zo al vele jaren, elke dag, zeven dagen per week. Door vergrijzing van het vrijwil ligerscorps zijn er van tijd tot tijd problemen om de maal tijden bij de mensen te bezor gen. De continuïteit van deze prachtige voorziening komt daardoor in gevaar. Verster king van de v/ijwilligersgroep is daarom dringend nodig, op doordeweekse dagen, maar ook in het weekend. Gezocht wordt naar mensen voor verschillende activiteiten: Voor het bezorgen van warme maaltijden met eigen auto voor diverse routes in Soest op tien tot twaalf adressen. Ook bewoners van het senioren complex Klarinet gebruiken de maaltijden van de SWOS. Deze worden met een bestelauto aan gevoerd, maar moeten binnen het complex worden gedistri bueerd. Hiervoor zijn dringend enkele mensen nodig. Voor dit werk is geen auto nodig! Hoe vaak wordt een beroep op de vrijwilligers gedaan? Dat kunt u zelf kiezen! Eén keer per week komt het meest voor, maar meer kan natuurlijk ook. Als de gasten maar op hun maal tijd kunnen rekenen - vrijwilli gerswerk is vrij, maar zeker niet vrijblijvend! En bij plotselinge verhindering wordt altijd voor vervanging gezorgd. Hoeveel tijd kost het? Melden bij Molenschot om 11:15 uur, route in ontvangst nemen, een praatje met collega bezorgers, koffie of soep, op weg om te be zorgen, terug bij Molenschot om ongeveer 12:30 uur. En voor de Klarinet om 12:15 uur en ge reed omstreeks 13:00 uur. Zeker bij gebruik van de eigen auto zijn er wat kosten. Daar is op gerekend, een bescheiden vergoeding is beschikbaar. Voor aanmelding of nadere toe lichting zijn Gerra Husmann, 035-60.18.010, Tineke Smid, ®035- 60.11.996, en Hans van den Berg035-60.16.047 tot uw dienst! Voor de grootste en mooiste keus ga je natuurlijk direct naar de zonnebrillenwinkel van Optiek Verkerk. Kamp 78-80 Amersfoort Tel. 033-4721719 Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Seniorenbus De Seniorenbus Soest is er ook voor u! Elke werkdag van 9:00 tot 17:00 uur brengt de bus u overal in Soest/Soesterberg. Als u minimaal een dag van tevoren belt staat de bus voor u klaar, een kwartier vóór of na het afge sproken tijdstip. De Seniorenbus brengt u o.a. bij de huisarts, tandarts, winkelcen tra, bank, familie, vrienden en bekenden, ontmoetingscentra, enz. Verder naar het bezoekuur in het ziekenhuis in Baarn en naar de polikliniek in Soest. Ook uw rolstoel of rollator kan mee. De prijs is 0,80 per enkele rit, voor een retour 1,60. Reserve ren ten minste één dag tevoren, maar liever eerder, want wie het eerst komt... Bel SS 6019190 tus sen 09:00 en 16:00 uur en de telefoniste zet u op de lijst. 'Autohobbyist', zo noemt klok kenmaker Henk Westeneng van de Den Blieklaan zichzelf. Hij is in elk geval zó gek van auto's dat hij er als de kippen bij was om het prototype van de nieuwe Saab 9.3 Sport Estate naar Soest te laten komen. Er rijden slechts vijf van deze 'handgemaakte' modellen rond in Europa, waarvan één in Nederland. In september verschijnt hij pas echt Foto: Soester Courant op de markt. Uit vele honderden aanvragen was Westeneng uitver koren om de auto als een van de eersten te zien, aan te raken en erin te gaan zitten (rijden mocht niet, wegens het ontbreken van een geldig kenteken). Maar toch: een gebeurtenis om mee in z'n nopjes te zijn, vindt de Soester. 'Iets heel bijzonders!' Maar of hij 'm straks ook zal kopen? 'Hmmm...' luidt het antwoord. Elk jaar organiseert de Lions Club Eemland (Soest, Baarn, Eemnes) een groot evenement om geld in te zamelen voor door haar gesteunde goede doelen. Dit jaar gebeurt dat op zaterdag 18 juni: de 'Baarnse Avond', van 16:00 tot 24:00 uur in de Pekingtuin in Baarn. Kenmerken: een zeer gevarieerd programma voor jong en oud, waaraan men zowel passief als actief kan deelnemen. En het is j nog gratis ook! Met spectaculaire prijzen, zoals een rondvlucht in een helikopter of in een sportvliegtuig of een leuk bedrag! 1 Succesvolle en veel bezochte evenementen als de Midsummer Night Jazz Parties en de Winter- night Castle Parties hebben sinds 1999 bij elkaar ruim 65.000 opgebracht voor o.a. het Goois Natuur Reservaat, een video be wakingssysteem op de kinderafde ling van Molendael, de Stichting Doe een Wens, Grijs Genoegen van het Rode Kruis in Baarn en de negen kinderen in Thailand, de Kerst-Inn van de SWOS in Soest. Voor de Baarnse Avond is echter een geheel nieuw concept bedacht. De doelstelling blijft het inzame len van gelden voor goede doelen, maar ditmaal is de toegang gratis en krijgt het publiek de gelegen heid zelf actief bij te dragen aan het programma, waarbij, dankzij de gulle bijdragen van sponsors, ook nog eens zeer interessante prijzen zijn te winnen. Uiteraard wordt er een breed scala aan amusement ge boden, met als topper een optreden van Sugar Lee Hooper, gepresen teerd en gesponsord door de Rabo bank Soest Baarn Eemnes. De belangrijkste programma on derdelen: Een 'Concours Artistique', waar bij kinderen tot ca. 13 jaar het po dium betreden om zich met een van te voren ingestudeerde act nu eens niet tussen de schuifdeuren maar voor een groot publiek artistiek te manifesteren. Een aantal basis scholen heeft zich al enthousiast aangemeld. Maar er is nog ruimte en tijd voor meer nummers. Deel nemen met een groep vrienden en Iedere eerste vrijdag van de maand wordt er in het Toon Hermans Huis, Regentesselaan 39 in Amers foort, van 10:00 tot 11:30 uur een contactochtend gehouden. Geheel vrijblijvend is men daar welkom voor een kopje koffie, een luis terend oor of het uitwisselen van ervaringen met lotgenoten. De eerstvolgende bijeenkomst is op vrijdag 3 juni. Informatie: 035- 54.17.869, Borstkanker Vereniging Nederland, afdeling Amersfoort. vriendinnen om samen een mooie act ten tonele te voeren kan via de website www.baarnseavond.nl. Daar staan ook de voorwaarden. Speciaal voor de Baarnse Avond hebben Majel Lustenhouwer uit Baarn en Ron Schröder en Ma- rianne Busser uit Soest een lied, 'Samen Lekker Zingen', gecom poneerd en geschreven. Dit lied zal door een groot kinderkoor, begeleid door de 40 man sterke Amerikaanse Charity Band, ten gehore worden gebracht. Daarbij zal gepoogd worden met honder-' den kinderen het record te vesti gen van grootste kinderkoor aller tijden. Door een verloting onder de deelnemertjes komen ook zij in aanmerking voor de spectaculaire prijzen. Op de website zijn het lied en de woorden te beluisteren, zodat iedereen alvast thuis kan oefenen. Het Straattheater Festival tus sen 19:00 en 21:00 uur. Deelne mers 'strijden' om de Straattheater Award 2005 voor die artiest of groep die de origineelste, grap pigste, succesvolste, etc. act heeft. Een professionele jury zal de arties ten beoordelen en de Award rond 21:30 uur uitreiken. De le, 2e en 3e plaatsen worden ook hier weer beloond met een interessante prijs. Opgeven en voorwaarden: www. baarnseavond.nl. Van 16:00 uur tot middernacht treden continu diverse orkesten en bands op, met als hoogtepunt Sugar Lee Hooper. Uiteraard is er ook gedacht aan de inwendige mens. Een grote variëteit aan eten en drinken is verkrijgbaar. De be taling gebéurt met speciale con sumptiebonnen die op het terrein te koop zijn. De organisatoren zijn nog druk doende met de laatste invulling van het programma. Veel zal afhangen van het enthousiasme en de inbreng van de bevolking bij het Concours Artistique, het groot kinderkoor en het straattheaterfestival. Wanneer deze onderdelen het succes heb ben dat ervan wordt verwacht dan worden het jaarlijks terugkerende gebeurtenissen. Meer informatie: www.baarnseavond.nl. www. soesterco urant. nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-m'ail: soestcrt@wanadoo.nl De Rabobank venvacht dat de huizenprijzen in 2005 met ge middeld 2% zullen stijgen. De nieuwbouwproductie is nog altijd onvoldoende. Hierdoor blijft de structurele krapte op de woning markt jaarlijks toenemen wat de huizenprijzen opstuwt. Zoals verwacht zijn de huizenprij zen in het eerste kwartaal van 2005 verder gestegen. Daarnaast bevindt de rente zich nog altijd op een on gekend laag niveau, ondanks een verwachte lichte stijging in 2005. Hoewel de economie een gematig de ontwikkeling laat zien, stijgen de huizenprijzen nog altijd harder dan de inflatie en blijft het aan tal verkooptransacties stabiel. Dat zeggen de Rabobank-economen in het onlangs verschenen Rabobank Kwartaalbericht Woningmarkt. Volgens de Rabobank-economen zijn de sterk gestegen verkooptij den, het omvangrijke woningaan bod en het oplopende aantal on vrijwillige verkopen zorgwekkende signalen. Toch zien zij geen reden voor een al te groot pessimisme, omdat een dergelijk beeld niet ongebruikelijk is na een economi sche recessie. De laatste maanden hebben verschillende partijen bo vendien hun zorgen geuit over de mogelijke gevolgen van een even tuele forse rentestijging. Hoewel de Nederlandse woningmarkt het afgelopen decennium kwetsbaarder is geworden, moet de toegenomen rentegevoeligheid niet worden .overdreven. In het onwaarschijn lijke geval dat de rente in korte tijd fors oploopt, zal dat waarschijnlijk gebeuren in een situatie waarin in Europa sprake is van een aanzien lijke economische groei, een relatief hoge inflatie en waarschijnlijk ook een hogere loongroei. Het nega tieve effect van de hogere rente zal goeddeels worden gecompenseerd door het stuwende effect van een aantrekkende conjunctuur, aldus de economen. Verdere prijsstijging De economen van de Rabobank voorzien in de loop van 2005 een versnelling van de economische groei. Deze zal de komende kwar talen voor de woningmarkt steeds meer van een remmende factor omslaan naar een ondersteunende. Doorstromen naar een duurdere koopwoning is in grote mate een luxevraag. Wanneer de economie de komende jaren meer aan kracht zal winnen, zal deze luxevraag naar verwachting weer aantrekken. Na een verwachte stijging van gemid deld 2% in 2005, zal de toename van de huizenprijzen daardoor in 2006 waarschijnlijk verder aan kracht winnen. Eemland 'In onze regio zien we een gemengd beeld,' aldus J. Porte, algemeen directeur Rabobank Soest Baarn Eemnes. 'Er vindt hier op de zo genaamde inbrei-locaties nog heel wat woningbouw plaats die vlot wordt verkocht. Een uitzondering hierop zijn de appartementen. Zowel in de lagere als de hogere prijsklasse staat erg veel lang te koop. Voor ééngezinswoningen tot 500.000 is de markt nog steeds heel levendig. We hebben de in druk dat mensen die een eerste huis kopen in Amersfoort of Almere na enige jaren graag terugkomen naar oudbouw in de plaatsen waar ze opgegroeid zijn. Bij prijzen boven 500.000 is het een verrassing: we kennen panden die al jaren te koop staan maar soms is iets al met enkele weken weg. In deze sector staan de prijzen dan ook erg onder druk.' inder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit- ziek zijn geslagen worden ruzie verslaving Of je nu gaat fietsen in Nederland of op vakantie gaat naar het buitenland, je wilt geen zorgen hebben over bagage of geld. Daarom biedt de Rabobank een Doorlopende Reisverzekering met: minimaal 1 jaar 25% korting bij het RaboTotaalPakket dekking in heel Europa of wereldwijd bagage (inclusief kampeeruitrusting) meeverzekerd 24 uur per dag hulp via onze alarmcentrale Met 1 telefoontje regelen wij het direct en heb je een onbezorgde vakantie. Rabobank Soest Baarn Eemnes. Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 7