■V «I. a Jife LU 55055 «SD JUNI IS HARING HOEBÉEb.v. Constante groei van Rabobank Soest-Baarn-Eemnes Matchpoint organiseert eerste Ondernemersplatform in Soest Hulleman optiek 'Ieder mens is een uniek wezen' 't Hoekje ibbeling SOVEE begeleidt jongeren naar opleiding of werk Ray-Ban bij Hulleman Imbert Dam (3) winnaar Nijntje kleurwedstrijd .PAGINA 1 WOENSDAG 1 JUNI 2005 i/en •HANDEL oekje voor tjes 2005 veer >05 smaakt i tevoren V LA CARTE belegd gebeurd nze medingen streken. <nd cijfer 9.5 4.50 us SOESTER COURANT PAGINA 11 evredenheid tijdens 100e jaarvergadering'. De Klarinet Weekendworkshop boetseren heeft nog plaatsen open Computercursussen voor 55+ Business EYON Award 2005 Klaas-Jan van Velzen presenteert nieuw boek Homeopathie ij CARA bij Problemen? st - Telefoon: 601 84 02 eters- en dakdekkersbedrijl JI Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk 6 Keuken- en badsanitair a I '5 Dakbedekking i@wxs.nl Rioleringswerkzaamheden I nieuwaanleg en reparaties aan technische installaties.! oor rioolontstoppingen De jaarvergaderingen van de Rabobank Soest-Baarn-Eemnes putten hun kracht vooral uit de jvijze waarop die financiële voor- iclitingsavonden zijn opgebouwd. Sen gezellig koffie half-uurtje als intree, daarna voor de pauze een ptreden van een uitermate seri- ïus klein, gezelschap, bestaande ii( de directeur van de bank en ijn twee voorzitters van de beide lestuurscolleges, na de pauze een volledig andersgezinde gastspre ker uit een wereld die op het eerste ezicht weinig niet financiën van loen kan hebben. daar steeds weer blijken er ver assende parallellen voorhanden, iie ervoor zorgen dat de avond ïitgroeit naar een aantrekkelijke :enheid, waarvoor veel leden van de bank grote belangstelling heb- ien. Ook dit jaar lukte het weer de ruim 250 aanwezigen in het Baarnse Groot Kievitsdal van het begin tot het eind te boeien. De uit genodigde Ronald Giphart, overbe kend schrijver van wereldliteratuur, slaagde volledig in zijn missie en bleek bovendien verrassende ban den te hebben met het werkgebied van de 100-jarige Rabobank. Bijna traditioneel - hij doet het al vele jaren - opende de voorzitter van het bestuur, de heer R.A.G. van Klooster de vergadering, die mede in het teken stond van het 100-jarig bestaan van de bank Soest-Baarn-Eemnes. Indruk wekkend was de betrachte stilte naar aanleiding van het recente overlijden van oud-medewerker en destijds hoofd Bedrijven, Hans Beugclaar. Van Klooster was niet alleen en thousiast over de resultaten van zijn eigen bank, maar lichtte de zaal met niet weinig trots ook in over het reilen en zeilen van de hele Rabobank Groep, inmiddels nationaal en internationaal in 40 janden uitgegroeid naar een orga- ïisatie waar zo'n 60.000 mensen verken. Het is niet alleen de food- en agribusiness, waarin de bank al iinds haar oprichting excelleert en lie nog immer hoog in het coö- )eratieve vaandel wordt gedragen, die naar dat wereldwijde succes leeft geleid, ook in tal van andere ïnanciële projecten wordt breed leelgenomen. De Rabobank is in internationaal opzicht de enige zo geheten Triple-A-bank ter wereld net een respectabel balanstotaal Van 475 miljard euro. Wat zijn eigen bank betreft deelde Van Klooster de vergadering mee dat er binnen de een jaar geleden n gang gezette schaalvergrotings- lolitiek van de Groep er bij de tabobank Soest-Baarn-Eemnes [geen plannen voor meer fusies op et programma staan. De bank is oldoende groot om de toekomst iet vertrouwen in te kunnen gaan en is écn van de best draaiende 'Rabobanken in Nederland. Alom frevredenheid dus uit de mond van de voorzitter, en dat zette zich door ih de daarna volgende cijfers-prc- sientatie van directeur J. Porte. Constante groei De constante groei die zich bij de bank gedurende de laatste 30 jaar Hiecft gemanifesteerd zette ook in het eerste fusiejaar krachtig door. Het drukke jaar 2004 had een ba nengroei veroorzaakt van 11%. Het "'balanstotaal nam toe met 6% en komt uit op de imposante stand van ruim 1,1 miljard Euro. Het brutoresultaat vertoonde een plus van 42%, netto betekende dat een plus van 31%, hetgeen mede werd veroorzaakt door een kostendaling van 11%. Het doorvoeren van tal van efficiency-maatregelen en de voortschrijdende automatisering - landelijk beschikt de Rabobank Groep o.a. over 3000 geldautoma ten - is daar debet aan. Bij dat alles wordt de persoonlijke band met de klant nauwlettend in de gaten ge houden. Onder 3000 leden werd een uitgebreid tevredenheidson- derzoek gehouden. De uitkomsten wezen duidelijk uit dat er sprake is van tevredenheid over de service graad van de bank, waaronder de persoonlijke wijze van werken en de betrokkenheid bij de klant door de medewerkers. Bepaald verrassend was het groei percentage van de spaarmiddelen: 17%. Porte vond dat aan de ene kant uiteraard verheugend, aan de andere kant wees een dergelijke groei toch ook op de voorzichtig heid bij de consument die, zoals eerder al werd gesteld door De Nederlandse Bank, door een gro tere mate van besteding de krappe economie mee op gang zou kunnen helpen. Ruim 30.000 inwoners en -woonsters in het werkgebied zijn klant bij de bank, dat is bijna de helft van het totaal in het regio nale werkgebied. De tevredenheid over de gang van zaken, zowel op het podium als in de zaal kwam nog eens tot uiting toen bleek dat er eigenlijk geen vragen waren. Slechts twee leden wilden iets weten over de toekomst van het gebouw van de bank in Eemnes, waar een grootscheepse reorga nisatie van het dorpscentrum op stapel staat waardoor het nieuwe gemeentehuis wel eens op de plek van de bank terecht zou kunnen komen, en in hoeverre de plaatse lijke bank financieel betrokken is bij de sponsoring van de nationale wielerploeg. Voorzitter Van Kloos ter kon op beide vragen geruststel lende, verhelderende antwoorden geven. Na de herbenoeming van de bestuursleden R.A.G. van Klooster en C.H. Wantenaar, het bedanken voor het werk van het aftredende, niet herkiesbare lid van de Raad van Toezicht, de heer A.A.T. den Blanken en het benoemen als nieuw lid van dat college van de heer G.J. Kroes, was het tijd voor koffie of wat anders en werd in spanning afgewacht wat Ronald Giphart op zijn literaire lever had. Boeiend Al ruim voor zijn optreden ging de mare dat Ronald Giphart in Baarn zou zijn geboren. Fout. Giphart zelf ontzenuwde dat misverstand terstond: hij was geboren in Dor drecht, had 12 jaar van zijn jeugd in Soestdijk gewoond, was voor eerst dronken geworden in Eem nes eri de eerste zoenen hadden in Baarn geklonken. Toch wel dege lijk nauwe banden met het bancaire werkgebied. De stemming zat er meteen in. Nou zijn boodschap uit zijn literaire wereldje nog. Dat ging rap. Het was even wen nen, voor de beginner amper bij te houden. Hij had anekdotes, las voor uit een paar boeken, haalde strofen aan van collega's, deed grappige testjes met de zaal, on der andere rondom Hamlet, en ontdekte zodoende dat er niet zo enthousiast werd gelezen om en nabij het Baarnse bos, waar hij met vrienden vele jeugdjaren In de periode juni 2003 tot en met december 2004 heeft het Traject bureau Opleiding Werk (SO- ■VEE) 406 jongeren, waarvan 38 r uit Soest, geadviseerd en begeleid naar een traject. Het merendeel van de begeleide jongeren, 64% uit de regio waarvan 11% uit Soest, gaat weer een opleiding volgen of I heeft een baan gevonden. De ove rige jongeren zijn nog in begelei ding of hebben een ander traject nodig. Het Trajectbureau Opleiding Werk heeft tot doel het voorko men van voortijdig schoolverlaten van jongeren. Er is een informa tiecentrum van het bureau waar jongeren van 16-23 jaar, die in de regio Eemland wonen, kunnen bin nenlopen voor informatie en advies over opleiding, beroep en werk. SOVEE werkt op constructieve wijze samen met verschillende part ners, o.a. met ROC's, het voortge zet onderwijs, het CWI, Stichting Banenplan, Bureau Jeugdzorg en afdeling Leerplicht van gemeenten. Het bureau zet zich in voor meer banen voor jongeren, voldoende tussentijdse instroommomenten op reguliere beroepsopleidingen en er wordt gewerkt aan een nog betere afstemming tussen de verschillende partijen. Ad den Blanken ontvangt de gouden Organisatiespeld van de Rabobank. Foto: Loek van Walsum had lopen 'toekomstdromen'. Hij jongleerde met een soort literair vakantieboekje, liet uit de verte het door hem geschreven boeken weekgeschenk zien, haalde de ene verbale grap na de andere uit, zong af en toe, imiteerde, maakte bijpas sende geluiden, amuseerde caba retesk. Een roezemoezig gegrinnik was met regelmaat zijn deel. Maar Giphart had ook wel degelijk een indrukwekkende boodschap. Re denerend vanuit zijn eigen literaire denkwereld, de creatieve basis voor alles wat hij alleen, maar ook met anderen schept, valt klip en klaar op te maken dat hij vindt dat het goed zou zijn als de mensen de 'gewone, dagelijkse' wereld ook regelmatig van een andere kant zouden willen bekijken. Niet alles moeten willen ervaren als normaal, niet anders kunnend. Wie in een boek kruipt, kruipt in een literaire fantasiewereld die voor iedereen verschillend is. Je kunt een verhaal of een artikel vergelijken met een hoorspel. Niet met een film, niet met een tv-serie, zelfs niet met een toneelstuk. Wel met radio, met het hoorspel. Al lezend, al luisterend bouw je een private belevingswe reld op. Dan bekijk je de ontwikke lingen binnen zo'n proces helemaal op je eigen manier. En wie weet, als je dat ook 'gewoon' overdag zou doen, kom je dan wel tot heel andere invalshoeken dan die door derden voor je werden bedacht en voorgeschreven. Je creëert er een nieuwe kijk op de 'normale' zaken mee. Het maakt je rijker... Als Giphart dit verslag van de jaarvergadering van de Rabobank Soest-Baarn-Eemnps leest, en hij vindt dat we 'm toch niet helemaal goed hebben begrepen, dan moet 'ie maar denken dat we hem nou eenmaal zó hebben ervaren. Gesig naleerd in ónze denkwereld, waar we toch dat 'normale', die realiteit, scherp in de gaten blijven houden. Zeker in de financiële wereld niet zo'n verkeerde gewoonte. Dat deed Giphart uiteindelijk zelf ook: hij bedankte iedereen voor de warme aandacht en sloot af met de wens voor de bank: 'óp naar de 2 mil jard!' Zouden we dat realistische literatuur mogen noemen? In het atelier van de Soester beeld houwer Ton Willems zijn nog en kele plaatsen beschikbaar voor de workshop boetseren van een por tret of naaktmodel, van 17 t/m 19 juni. De workshop is bedoeld voor beginners en gevorderden en begint op vrijdagavond met het boetseren van een portret of een naakt. Wie een portret wil maken kan foto's of een eigen model meebrengen; wie een figuur wil boetseren kan beschikken over een naaktmodel. Zaterdag worden de beelden afge werkt en op zondag klaar gemaakt om te kunnen worden gebakken. De workshop is erop gericht dat uw figuur of portret daarvoor dan ook helemaal klaar is. De workshop (max. 10 personen) wordt gegeven in het atelier aan het Weteringpad 90. De work shop staat open voor iedereen vanaf 18 jaar. Tijden: vrijdag 19:30-22:00 uur; zaterdag en zondag 10:00-16:30 uur. Deel name: portretworkshop 155,00 (CJP/Pas 65 €125,00); model- workshop €180,00 (€150,00); inclusief materiaal, bakkostcn en lunch op zaterdag en zondag. Informatie en inschrijfformulier: Atelier 2, ©035-60.11.392 of 06- 53.62.49.52; e-mail: info@atelier2. nl. Op www.atelier2.nl kan men zich ook inschrijven. Vanaf september 2005 starten er diverse computercursussen in het ontmoetingscentrum De Klarinet. Allereerst de cursussen voor begin ners (onder XP en onder 98/ME). Verder starten er ook cursussen In ternet/E-mail, Word 2000, Excel en Irfanview. De beginnerscursus sen bestaan uit acht lessen van an derhalf uur. De lesdagen zijn op maandag en woensdag, op diverse tijden. De cursussen worden gege ven in groepen van acht personen. Iedere cursist beschikt tijdens de les over een eigen computer. In de cursussen komen o.a. aan de orde: kennismaking met de compu ter, internet en e-mail, eenvoudig tekstverwerken, bestandsbeheer, onderhoud en probleem oplossen. Startdata: Windows 98 op woens dag 14 september en woensdag 21 december, Windows XP op maan dag 26 september (vol) en maandag 31 oktober. De kosten bedragen 46,00, inclusief lesmateriaal. Tijdens de Internet/e-mailcursus kan men kennismaken met Inter net en leert men omgaan met e- mail. Bij de lessen hcort een boekje waarin alles wordt beschreven en tips worden gegeven om het ge leerde thuis of in het computei- lokaal in praktijk te brengen. Er wordt uitgegaan van basiskennis van de computer. De cursus be staat uit vier lessen van anderhalf uur. Kosten: 25,00, inclusief lesmateriaal. Startdata: maandag 26 september en 28 november, woensdag 23 november. De cursus Tekstverwerken Word 2000 omvat o.a. het maken en wij zigen van teksten, tekst bewaren en terugvinden, tekstopmaak, re- gelopmaak, tekst verplaatsen, spel ling, brieven, tabellen, kolommen, figuren invoegen, enz. Deze cursus omvat acht lessen van anderhalf uur en kost 46,00, exclusief les materiaal Excel De cursus Excel gaat over een spreadsheetprogramma dat hoort bij Microsoft Office. Met het pro gramma kan men niet alleen reke nen, maar ook databases bouwen, grafieken maken, formulieren voor de meest diverse berekeningen samenstellen, scenario's opstellen en leren hoe men rekenmodellen maakt. Excel is een zogenaamd horizontaal pakket. Dat houdt in dat men Excel voor de meest verschillende werkzaamheden kan gebruiken. In ieder geval is het van belang dat men weet dat Excel meer is dan rekenmachine. De cursus omvat acht lessen van anderhalf uur en kost eveneens ELKE WEEK EEN SOESTERÊCOURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: tel. (035) 6014152 Op donderdag 17 november vindt de jaarlijkse uitreiking van de Busi ness EVON Award plaats voor de beste onderneemster uit de regio Gooi, Eemland, Noordwest Ve- luwe en de Vallei. De prijs is een initiatief van Gooi- en Eemland Business Magazine en wordt ge organiseerd in samenwerking met EVON, het netwerk voor vrou welijke ondernemers in diezelfde regio. Met het in het leven roepen van deze prijs hopen EVON en Gooi- en Eemland Business Ma gazine meer aandacht te genereren voor de diversiteit aan vrouwelijke ondernemers in de regio. De prijs bestaat uit een geldbedrag, een sculptuur en publiciteit. De eerste beoordeling van kandidaten is in handen van andere onderneemsters uit de regio. Tijdens de prijsuitrei king zal een jury een uiteindelijke keuze maken uit de finalisten, waarna de prijs wordt uitgereikt. Voor de winnende finaliste zijn er aantrekkelijke voordelen. Naast de publieke waardering van col lega-onderneemsters uit de regio; zal er ook uitgebreid aandacht worden besteed aan de winnende onderneming in diverse media. Op de avond zelf ontvangt men een sculptuur en een geldbedrag. Iedere onderneemster uit de regio Gooi, Eemland, Noordwest Veluwe en de Vallei kan zichzelf of een col lega opgeven voor de Business EVON Award. De voorwaarden voor deelname staan vermeld op www.evon.net. Aanmelden kan via de website: www.evon.net of via een e-mail aan info@evon.net t.a.v. Mennie Keur. De inschrijving sluit 30 september. 46,00, exclusief lesmateriaal. Startdatum: 23 november. Irfanview De cursus Irfanview betreft fotobe werking. Tijdens deze korte cursus wordt o.a. het volgende behandeld: het openen van Irfanview, een foto openen, beeldscherm instellen, bla deren in fotomap, miniaturen be kijken, formaat foto veranderen, afbeelding opslaan, foto's bewer ken, spiegelen, draaien, verscher pen, rode ogen, lichter, donkerder, effecten, diavoorstelling maken en tekst in foto zetten. Bij de les sen hoort eén boekje waarin alles wordt beschreven en tips worden gegeven om het geleerde thuis of in het computerlokaal in praktijk te brengen. De gehele cursus bestaat uit vier lessen van anderhalf uur. Cursuskosten: 30,00, inclusief lesmateriaal. Startdata: 26 septem ber, 31 oktober en 28 november. Inlichtingen en opgave bij de ou derenwerken mevr. A. van Vliet (woensdag- en vrijdagochtend), ©60.23.139. Vorige week dinsdag (24 mei) heeft Matchpoint Soest het eer ste Ondernemersplatform geor ganiseerd. Veel bedrijven die in samenwerking met Matchpoint hun eerste ervaringen hebben opgedaan met Maatschappelijk Betrokken Ondernemen of daar recent belangstelling voor heb ben getoond, waren uitgenodigd in het Luchtvaartmuseum te Soes- terberg. Daar werden ze tijdens een boeiend programma verder geïnspireerd met betrekking tot dit thema door Kees Fijneman, projectmanager maatschappelijke betrokkenheid van de Rabobank Nederland, en wethouder Bert Krijger. Daar werd ook de daad bij het woord gevoegd door een speurtocht met enkele kinderen van Trajectum, een instelling voor Multidiscipli naire Kinder- en jeugdzorg, in het Luchtvaartmuseum. Beide par tijen genoten daar zichtbaar van. Aan het eind van de bijeenkomst werden ook de eerste certificaten 'Sociaal Aandeelhouder' uitgereikt aan enkele van de maatschappelijk betrokken bedrijven. Van de Grift Bouwbedrijf en Pol Soest Installatietechniek BV heb-' ben als eerste ja gezegd tegen een verbintenis met Matchpoint; ze werden daarmee de eerste Sociaal Aandeelhouders in Soest. Daartoe kregen zij tijdens het Onderne mersplatform een heus certificaat (zie foto) uitgereikt. Ze verbinden zich daardoor voor een driejarige periode om, in samenwerking met Matchpoint, minimaal één maat schappelijk project per jaar te re- Ray-Ban is al jaren het grootste zonnebrilmerk ter wereld. Ont staan in Amerika in begin jaren '30 en het meest bekend van de pi- lotenbril, de zogenaamde Aviator, die dit jaar weer helemaal hip is. In Hollywood hebben vele grote namen Ray-Ban zonnebrillen ge dragen in hun films. De bekendste hiervan zijn 'Men in Black', 'The Blues Brothers', 'Pearl Harbor' en 'Charlie's Angels'. En deze zomer zal Ray-Ban ook veelvuldig te zien zijn in de avonturenfilm 'Sahara'. Een Ray-Ban zonnebril staat voor authentiek, maar eigentijds design. Steeds opnieuw slaagt het merk erin om op trends in te spelen zon der haar eigen vertrouwde look te verliezen. De monturen hebben allemaal een grote historie en bij elk ontwerp is rekening gehouden met een grote verscheidenheid aan lichtomstandigheden. Zij bieden te allen tijde draagcomfort en een goede pasvorm. De Ray-Ban col lectie bij Hulleman Optiek biedt naast mooie strakke herenmodellen in kunststof en metaal ook schit terende damesbrillen. Er is voor ieder wat wils. Trendy kunststof monturen zijn verkrijgbaar in hippe kleuren als babyroze en wit, maar ook in mooie bruin- en zwarttin- ten. Daarnaast zijn er sportievere modellen, die gecurved zijn, zodat ze precies langs de contouren van het gezicht sluiten. Ze zijn allemaal verkrijgbaar in tal van verschillende tinten. aliseren door middel van de inzet van een of meer van de vijf M's (massa, mensen, middelen, munten, media). Andere bedrijven in Soest die zich door middel van het So ciaal Aandeelhouderschap gecom mitteerd hebben aan Matchpoint zijn: de Beukelaer Wijnimport en Middelman Wonen. Matchpoint Matchpoint heeft als doel het Be trokken Ondernemen te initiëren, stimuleren en aangevraagde pro- V.l.n.r. Theo Bouman (Pol In stallatietechniek), Marie-Louise Hehenkamp Ra velijn-Matchpoin t) en Gerard van Hul ten (bouwbedrijf Van de Grift). jecten te matchen en vervolgens te realiseren door middel van sa menwerking met het bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties, on derwijsinstellingen en de gemeente Soest. Een andere kijk op onder nemen! Meer weten? Zie: www. ravelijn-amersfoort.nl. FORMULE 1 CD-CASE CADEAU BIJ AANKOOP VAN UW RAY-BAN ZONNEBRIL!* 'zolang de voorraad strekt. VOOR OOGZORG BURG. GROTHESTRAAT 10 - SOESTDIJK - TEL 607 38 59 's Maandags gesloten Ray-Ban zonnebrillen zijn te her kennen aan het bekende logo op de pootjes en op het glas. Dit glas is in de meeste gevallen van echt kristal gemaakt en geeft daardoor een subliem helder zicht. Uiteraard bieden alle glazen 100% UV-be- scherming en zijn ze kras- en breukbestendig. Kom daarom nu langs bij Hulleman Optiek, Burg. Grothestraat 10, tel. 6013859 en kies voor de superieure kwaliteit van Ray-Ban. Ayurveda-therapeut, healer en yogadocent Klaas-Jan van Vel zen presenteert komende zater dag zijn nieuwe boek 'Holistische psychotherapie. De eenheid van lichaam, geest en ziel vanuit In diaas perspectiefHet is geschikt voor iedereen die aan zelfontwik keling wil doen en therapeuten kunnen met behulp van dit boek cliënten begeleiden in hun proces naar zelfbewustzijn. Het boek gaat over de traditionele Indiase geneeskunst Ayurveda, die lichaam, geest en ziel beschouwt als een eenheid. Deze geneeskunst kent vijf niveaus: het lichaam, het energielichaam, het zintuiglijk be wustzijn, het zelfbewustzijn en het spiritueel bewustzijn. 'Ik ga uit van het geheel. De vijf aspecten houden met elkaar verband, ze staan niet los van elkaar. Ik geef adviezen op het gebied van voeding, kruiden, reiniging, beweging, adem, leefstijl, bewustwording en meditatie', aldus de auteur. Voor de ene persoon is veel be weging goed, voor de andere juist niet. Ieder mens is een uniek we zen, en heeft ook een andere be handeling nodig. De cliënt moet er eerst achter zien te komen wie hij is. Veel mensen zijn het contact met zichzelf verloren of zijn hele maal gefixeerd op één ding. Zelfacceptatie Mensen helpen bewust te worden van hun eigenheid, is het belang rijkste uitgangspunt in zijn boek en in zijn werk. Wie bewust is van zichzelf en weet wat zijn doel is in het leven, voelt zich al snel een stuk beter. Eerst moet iemand zich bewust worden van zijn eigen leef situatie, daarna volgt acceptatie van die situatie en vervolgens heeft de cliënt de keuze hoe hij zijn leven in wil richten. 'Het gaat uiteinde lijk om zelfacceptatie, het beseffen van wie je bent en dat je daarmee gelukkig bent.' 'Holistische psychotherapie' is het tweede boek dat Klaas-Jan geschre ven heeft. Zijn eerste heet 'Yoga en chakra's'. Naast het schrijvers schap heeft hij zijn eigen praktijk 'De Wilde Roos' (sinds 1998) aan de Speenkruidstraat in Soest. Sa men met zijn vrouw Ank Brandsma geeft hij diverse workshops en cur sussen. Verder coacht hij mensen bij hun ziekteproces. De proble men die hij behandelt zijn zeer uit eenlopend. Het kan bijvoorbeeld gaan om maag- en darmklachten, ademproblemen, slaapproblemen, innerlijke verwarring en depressivi teit. Meer informatie hierover is te Ayurveda-therapeut, healer en yogadocent Klaas-Jan van Vel zen. Foto: Soester Courant vinden op www.wiIderoos.nl of te verkrijgen via 035-6022680. Te koop Zijn boek 'Holistische psychothera pie. De eenheid van lichaam, geest en ziel vanuit Indiaas perspectief is uitgegeven bij Ankh-Hcrmes in Deventer en ligt in de boekhandel. - Het boek is gebonden, telt circa 330 bladzijden en kost 29,50, De voorkant van het boek is gc- illustreerd met een schilderij van Ank Brandsma. Soester Courant veel gelezen veel geprezen met uw computer. Voor installatie, reparatie, vervanging. Ook hiervoor naar: expert SCHOEMAKER Burg. Grothestraat 9, Soest Telefoon 035-6010344 Op woensdag 8 juni houdt Klassiek Homeopaat Guus Kruis uit Soest een lezing over de mogelijkheden van een homeopathische behande ling van CARA bij volwassenen en kinderen. Heel veel mensen heb ben vaak of voortdurend last mét ademhalen. In Nederland zijn dat er mèer dan een miljoen, waaronder veel kinderen. Het kan beginnen met hooikoorts of een verkoudheid waar je een hoestje aan overhoudt. Maar vaak sluipt het er heel lang zaam in: benauwdheid, hoesten en zelfs een piepende ademhaling. Dat kan duiden op longemfyseem, ast ma of bronchitis. De verzamelnaam voor deze chronische klachten is CARA. Guus Kruis heeft een praktijk voor klassieke homeopathie in Soest en heeft in haar praktijk o.a. ervaring opgedaan met de behandeling van luchtwegproblemen bij volwasse nen en kinderen. Kijkend naar de klachten en de constitutie wordt een specifiek bij de patiënt passend homeopathisch middel gezocht, met goede resultaten. De lezing vindt plaats op woensdag 8 juni om 20:00 uur op Molen straat 8c. Toegang: 4,00. Graag tevoren opgeven bij Guus Kruis, Prunuslaan 28, gkruis@omni-trade. nl, 035-58.81.222. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Op donderdag 26 mei hield VVV Soest de feestelijke uitreiking van de eerste prijs voor de Nijntje-kleurwedstrijd! Kinderen tot en met 6 jaar konden de kleurplaat ophalen bij VVV Soest en uit de vele inzendingen is Imbert Dam (3 jaar) gekozen als winnaar van het Nijntje Huize Pluis- pakket. Op de foto: Carla van Asten, manager VVV/ANWB Soest, en Imbert Dam met zijn prijs.

Soester Courant | 2005 | | pagina 11