murfit ;w Van de Ven 'eter van der Linden met De Wolkenberg' in Cabrio rezellige drukte bij Idea mink en igtwijk Uissische pianist Misha iomin in het Cenakel CULTUUR BEKIJK 1 EENS! WORD VRIJWILLIGER! Schilderijen van Gefke Koelbloed in Artishock nieuws 'Gevonden indrukken' in galerie de Steenlinde aruóhoch Cenakel concerten viert le lustrum met 'festivalletje' PAGINa^ SgSoestdijk kin. TOF SPECMDMKEIIIJh, ieri «EMAKER Linden hal design )osterse sprookjes en muziek 'Toont goed' geeft concert )pen Dag vol verrassingen Spullen gezocht voor rommelmarkt Poëziewandeling Ewijckshoeve Paardendag voor de kinderen Assemblages en reliëfdrukken JazzClub: Perron 5B Jazzsessie Plus 'Vera Drake' infrastrugs DORRESTEINWEG7U 3763 LL SOEST Telefoon: 03S-6012S8j Fax: 035-6013606 Grond»erkamhe<ltn Betrat/ngsnerharnhn^ «oferfi,g,„ Bloopuverlaam^ Ontwerp infrastruttm, enzonwering Tel. (033)-480 22 44 Tel. (033)-480 25 20 INSTALLATEUR en Dijssel b.v. centrale verwarming nische installatie elefoon 035-601 24 72 hgssystemen il www.fischer.nl nnelaan 37a, 3762 DA Soest 5 - 6013814, Fax 035 - 6029686 siotherapiesoestdijk.nl fysiosoestdijk@zonnet.nl 35 - 6019666 Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A Soest - Tel. 601 38 77 Burg. Grothestraat 35 - Soest Tel. (035) 601 60 33 Fax (035) 601 37 05 E-mail: info@de jongaccountants.nl www.dejongaccountants.nl rzorging Familiebedrijf sinds 1938 eleiding van uitvaarten, zoals u wenst. 3V Soesterberg Dag en nacht bereikbaar: 'aart.nl 0346-351223 SOEST TELEFOON 035 - 6010344 IME KEUS LAAGSTE PRIJS lel >r al uw dranken! 1: 035 - 601 24 90 Molenbeek en Assurantiemakelaars Grothestraat 32 Telefoon 035 - 601 13 04 ek.nl www.holenmolenbeek.nl 3EMEERN SOEST VIANEN ZEIST a-Huishoudelijke apparatuur-Multimedia aat 52 3761 CG Soest I 42 Fax: 035 - 601 04 94 •W¥ BOUWADVIES B.V. echnische keuringen o.g. legeleiding lest - Tel. 035 - 602 31 13 iureau voor telecommunicatie Jwstation voor mobiele communicatie 'Jieuweweg 27-29a, Soest. 1000 - Telefax 035 - 6091009 fo@vanhaltelecom.nl r rcurius Golfkarton foon 035-609 53 00 fax 035-609 53 11 AND DEVEL0PMENT WWWMTO.HL Dj-Laevestiqd aan rif Knmngtwp in Soest erdonk Trappen b.v. 1/OENSDAG 1 JUNI 2005 /alerdag 4 juni wordt in de pel' van het klooster Cenakel, lersïoortsestraat 20, het laatste jterl i« de Cenakel-serie van dit zoen gegeven. Voor dit concert Ie Russische pianist Misha Fo- ngeëngageerd. sha Fomin (1969) heeft vanaf achtste jaar diverse muzikale .jidingen doorlopen. In Moskou deerde hij cum laude af aan de faamde muziekacademie Gnes- s bij Lina Bulatova en hij was jurende twee jaar haar assistent, volgden diverse masterclasses en steraduatc opleidingen in Euro- waaronder aan de 'Franz Liszt' ichschulc für Musik in Weimar aan het Sweelinck Conservato- p jn Amsterdam bij Jan Wijn. Sha was laureaat bij diverse er-nationale pianoconcoursen Italië en Duitsland en heeft als ist met diverse grote orkesten getreden. In 2002 vond onder )ie belangstelling zijn debuut iats in de Kleine Zaal van het incertgebouw te Amsterdam. SOESTER COURANT PAGINA 13 VRIJWILLIGERSCENTRALE SOEST DOE 'T GOED! 035 60 39 414 Misha Fomin. Brahms. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 15,00/ 13,00 (pas 65+). Kaartverkoop: 0346-33.25.18 of aan de zaal. het Cenakel zal hij een program- Ei brengen van Duitse romanti- meesterwerken uit de 19e jw onder andere van Robert en ara Schumann en van Johannes Soester Courant overal thuis in Soest LBOfcKnAHUCL Libris Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 Er gebeurt altijd iets bij uw Libris boekhandel! eester-verteller Peter van der nden weet als geen ander een ibliek te betoveren met de rijk- aan sferen en stemmingen esprookjes uit allerlei landen te eden hebben. Dat laat hij al jaren en tijdens de solo-voorstellingen hij geeft in zijn theatertje in 1 Haag. Zondagmiddag 5 juni hij te beluisteren in Openlucht- eater Cabrio in Soest. De Wolkenberg' werkt Van :r Linden samen met fagottiste arieke Stordiau en slagwerker arijn Korff de Gidts. Tijdens dit ;atrale concert zijn tekst en mu- :k gelijkwaardige onderdelen van n organisch geheel. De muziek nlijst, begeleidt en onderstreept Oosterse sprookjes die Van der aden vertelt. De musici spelen :n speciaal voor deze voorstel- ng gecomponeerde partituur van imon Burgers. Ook Peter van de inden levert een muzikale bij dra- op de prachtige bamboefluiten ie hij zelf gesneden heeft. Oosterse sprookjes zijn uiteen- )pend van karakter; soms span end en dramatisch, soms poëtisch geheimzinnig, dan weer nuch- ;r of grappig. 'De Wolkenberg' is wel aantrekkelijk voor kinderen 'anaf 6 jaar) als volwassenen. De lorstelling in het prachtige theater lidden in de Soester bossen, aan [e rand van de Soester duinen, gint om 15:00 uur. (eter van der Linden (1923) speel- aanvankelijk in toneelgroep leater van Hans Croiset te Arn- :m. Hij richtte in 1971 met Erik 'os toneelgroep De Appel op. Iet deze Haagse toneelgroep ex- ïlleerde hij in tal van succesvolle 'orstellingen. Vanaf 1983 legt hij jch in zijn 'Theatertje Thuis' toe het vertellen van levensverhalen sprookjes uit allerlei windstre- :n en culturen. Peter van der Lin- :n won diverse prijzen, waaronder e prestigieuze Louis d'Or en de Jbert van Dalsum-toneelprijs. "arieke Stordiau speelde al tijdens lar studie fagot aan het Sweelinck inservatorium in diverse orkesten ensembles. Van 1984 tot 2001 tas zij als fagottist verbonden aan :t Rotterdams Philharmonisch Het oecumenisch koor 'Toont goed' onder leiding van Frank Kooiman geeft zondagmiddag 12 juni een concert in de Mariakerk aan de Burg. Grothestraat. Medewerking verlenen Esther Schoots, fluit en Lonneke Weusten, solozang. Het concert draagt een bijzonder tintje omdat het tevens het afscheid is van pianist Bas Weusten die het koor jarenlang heeft begeleid. Be langstellenden zijn behalve welkom ook onmisbaar in dit concert. Aan vang 14:30 uur. Orkest. Gedurende tien jaar vorm de zij een duo met pianiste Marjo lein Bakker; diverse Nederlandse componisten droegen werken aan hen op. Sinds 1992 maakt zij deel uit van het Nederlands Blazers En semble. In 1991 kwam op haar ini tiatief de productie 'Het Hemelse Fagotje' van Annie M.G. Schmidt met muziek van Kees Olthuis tot stand. Deze muziektheaterproduc tie voor de jeugd werd twee sei zoenen lang met groot succes door heel Nederland opgevoerd. Marijn Korff de Gidts studeert slagwerk aan het Conservatorium van Amsterdam. Naast het klas sieke slagwerk is hij ook actief op gebied van hedendaagse mu; ziek, lichte muziek, wereldmu ziek, geïmproviseerde muziek en elektronische muziek. Hij werkte samen met verschillende acteurs, regisseurs en beeldend kunstenaars o.a. in theaterproducties van de Toneelschuur en in het duo Mo noculture. Hij speelde o.a. met het Concertgebouworkest, het Radio Kamerorkest en slagwerkgroep Den Haag. Ook geeft hij regelmatig concerten in verband met stichting Gaudeamus. Marijn heeft verschil lende reizen gemaakt om muziek in andere culturen te beleven en te Verteller Peter van der Linden, met fagottiste Marieke Stordiau (l.) en slagwerker Marijn Korff de Gidts. Foto: Bokkie Vink. I onderzoeken, maakt deel uit van het Spaeundz-slagwerkkwartet, de band Susies Haarlok en is ook actief als docent. Hij heeft speciaal voor het project 'Oosterse Sprook jes' een aantal bijzondere slagwerk instrumenten ontwikkeld. Simon Burgers (Den Haag, 1958) studeerde compositie bij Klaas de Vries aan het Rotterdams Consër- vatorium. Hij schreef liederen, ka mermuziek, orkestwerken, toneel- en filmmuziek en componeerde on der meer een stuk voor het ASKO in het kader van een muziekthea ter-programma voor kinderen over Winnie-the-Pooh. Op verzoek van het Nederlands Blazersensemble maakte hij een stuk voor blazers, tape en 100 schoolkinderen. Voor de VPRO-televisie schreef hij on langs de muziek bij 'Urashima', een Japans sprookje. Onder het pseudoniem 'Simon Bottema' pu bliceerde hij de roman 'De rectrix' (Meulenhoff, 1995). Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 7,50. Bet was een gezellige drukte bij Bea, kunstencentrum, theater en Bibliotheek tijdens de Open Dag h) zondag 29 mei. Er was van al- fts te zien en te beieven over het janboel en wie dat wilde kon ken- psmaken met docenten en het Berk zien dat het afgelopen jaar jemaakt is. met dans door jerlingen van Daniëlle Halsema de brug. De Djembé muziek pn Bas Borsten en Roger N'drin fcrgdc voor een uitnodigend ritme Bj de entree. Dit jaar starten weer f vertrouwde cursussen dans, geldende kunsten en theater. Idea Bedt ook cursussen voor kleuters, "por jongeren en voor iedereen die |aag niet Digitale Media werkt, o is er de cursus de Hoge Hoed, jpn oriëntatiecursus voor kleuters, jeakdance en clipdance en zijn er de digitale cursussen Photoshop en «■ebdesign met Dreamweaver. ■fiJ00r de jeugd was er weer van wies te doen, zoals kinderatelier, Kiminken, verkleden en daarna op Jfe digitale foto in de decorhoek ep circusmaterialen uitproberen, "^inderen vanaf 4 jaar konden de pannende speurtocht naar de schat ^ocn. Theater Doorlopend speelden cursisten van lldea voorstellingen in het theater. [Zo speelde toneelklas 3 van jeugd- Itheaterschool Antares tweemaal de Ivoorstelling 'Groen' en cursisten In het najaar organiseert de di- akonie van de protestantse wijk- gemeente De Open Hof weer een bazaar/rommelmarkt/boekenbeurs - een jaarlijks groots evenement waarvan het resultaat ten goede komt aan een diakonaal doel. In 2004 profiteerden ziekenhuisvoor zieningen in Zambia van de op brengst die maar liefst 6600 euro bedroeg. Dit jaar gaat de opbrengst naar de centrale diakonie in Soest voor financiële ondersteuning in in dividuele gevallen. Gebleken is dat hieraan grote behoefte bestaat. De organisatoren hopen in de ko mende maanden weer veel spul len te kunnen ophalen. Het aanbod kan niet groot en gevarieerd ge noeg zijn. Allerhande (bruikbare) voorwerpen, huisraad en boeken zijn welkom. Wie wat heeft aan te bieden, kan bellen met: Jan He ming, 60.25.034, of Jan Lan- genhoff, 60.22.963. Zij regelen het ophalen. Het is ook mogelijk om de spullen zelf naar De Open Hof te brengen. Dat kan elke derde zaterdag van de maand tussen 10:00 en 12:00 uur (wanneer daar ook de oudpapier- container staat). Voor de derde keer dit seizoen organiseert de Stichting Lite raire Activiteiten Soest (SLAS) een poëziewandeling. Na de twee succesvolle wandelingen in mei bij het Prins Hendriks oord wordt op vrijdagmiddag 17 juni een poëtische rondgang gehouden rond de Ewijckshoeve aan de Biltseweg. Tijdens de wandeling lezen bestuursleden van de SLAS gedichten van de befaamde Tachtigers, die rond 1880 bijeenkwamen in de Ewijckshoeve. Hans Kruiswijk vertelt over de rijke historie van deze oude buitenplaats en over de prachtige omgeving achter het huis. De deelnemers verzamelen zich om 13:45 uur wederom op de parkeerplaats van het Prins Hendriksoord (tegenover de op rijlaan naar de Ewijckshoeve). Het aantal deelnemers is be perkt tot vijfentwintig. Opgave bij boekhandel Van de Ven, 035-60.12.419.. Deelname: 7,50, inclusief een drankje; voor houders van de SLAS-pas: 5,00. Steenhoffstraat 9\ tel. 60120 75 Op woensdag 15 juni organiseert VVV Soest weer een speciale tocht met de Jan Plezier van stalhouderij Middelwijck voor de kinderen, met daarbij een bezoek aan De Paar denkamp. De start is om 15:00 uur bij De Paardenkamp aan de Birk straat. De tocht gaat vervolgens door het bos. Bij De Paardenkamp krijgen de kinderen een rondleiding en een lekker glaasje limonade. Er wordt een video getoond en de kin deren krijgen een kleurplaat mee. Om ongeveer 17:30 uur is het ui tje afgelopen. Prijs: volwassenen 7,00; kinderen 5,50. Tevo ren opgeven bij VW Soest, Steen- hoffstraat 9B, 035-60.12.075. Vol=Vol! Van 4 juni tot en met 21 juni is in Artishock aan de Steenhoffstraat een tentoonstelling te zien van twintig schilderijen van de Soester kunstenares Gefke Koelbloed. De schilderijen'van Gefke Koel bloed kenmerken zich door uit bundig kleurgebruik en abstracte vormen. Zelf zegt ze hierover: 'Schilderen heeft voor mij te maken met zwanger zijn en geboren laten worden. Ik begin met een gevoel en de kleur die zich aandient. Daar laat ik me door Verrassen. Ik ver gelijk het met de manier waarop ik muziek componeer. Het begint met een tekst die als het ware een van de cursus Theater maken de voorstelling 'Airport'. Ook Pitch (een oriëntatiecursus theater voor ongeren met een jnulticulture e achtergrond) verzorgde enkele optredens. De Open Dag was een feestelijke middag, waarbij ïcder- De bezoekers werden op de Idea-brug verwelkomd door de dansleerlingen van Daniëlle Hal sema. een goed kon zien wat er allemaal te doen is bij Idea. Van 5 juni tot en met 3 juli is in de Soester galerie de Steenlinde, Lindenlaan 1, een expositie te zien van assemblages en reliëfdrukken van Louis de Vries, beeldend kun stenaar uit Baarn. Louis de Vries (*1954, Dune- din) volgde een opleiding aan de Rietveld Academie, Amsterdam (1985). Exposities heeft hij o.a. gehad in grafisch atelier 't Gooi, Maritiem en Jutters museum te Oudeschild, Galerie de Kapberg te Egmond a/d Hoef, Galerie Imago te Amsterdam en Galerie Com- munica te Tokyo. In zijn abstracte schilderijen, assemblages en grafiek krijgen de gevonden voorwerpen van Louis de Vries een nieuwe betekenis. Waar de mens is geweest laat hij zijn sporen na. Veel sporen wor den gewist, maar andere worden meegenomen door de tijd en gaan een nieuw leven leiden. Ze ko men uiteindelijk terecht langs de vloedlijn aan zee, in drooggeval len rivierbeddingen of langs stoffige straten. Objecten waar de meesten van ons aan voorbijgaan zijn voor de juttende Louis de Vries bron nen van creatieve verbeelding. Die verbeelding is een tweeledige acti viteit; ze combineert de daad van het zien met de handeling van het scheppen. De gevonden objecten hebben een eigen schoonheid en tragiek, gevormd door slijtage en verval, maar ze krijgen een nieuwe betekenis door de keuzen die de kunstenaar in zijn werk maakt. Door zijn sterke gevoel van intuïtie en sensitiviteit groeit dat geleide lijk uit tot krachtige, uitgesproken kunstwerken. Assemblages De assemblages van Louis de Vries zijn samengebrachte drie dimensionale, van oudsher niet in de kunst gebruikte materialen en 'objets trouvés', oorspronkelijk geïnspireerd op de techniek van de collage. De wortels van de assem blage liggen in het begin van de twintigste eeuw, toen Picasso echte voorwerpen ging gebruiken in zijn kubistische constructies (zoals het lepeltje in zijn geestige sculptuur 'Glas absint' (1914). Een van de vroegste en beroemdste voorbeel den van een assemblage was het op een kruk gemonteerde fietswiel van Duchamp, dat hij als 'readymade' bestempelde. Later baseerden ook de dadaïs ten en surrealisten hun werk op het verrassend samenbrengen van ongelijksoortige voorwerpen en beelden. De techniek was bij zonder populair aan het eind van de jaren vijftig, toen kunstenaars als Arman en Dine assemblages maakten waarbij ze allerlei mate rialen en afval in hun schilderijen en sculpturen opnamen. Dat de assemblagetechniek steeds meer wordt toegepast weerspiegelt de steeds anarchistischer houding die kunstenaars in de vorige en ook in deze eeuw tegenover de formele kunstpraktijk aannemen. De expositie is te bezoeken t/m 3 juli, donderdag t/m zaterdag en elke eerste zondag van de maand, van 13:00 tot 17:00 uur. Materiaaldruk van Louis de Vries, in oplage van 10, als aan bieding te koop voor 125,00 bij de Steenlinde. kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spulienhulp@spullenhulp.nl Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Zaterdag 4 juni Perron 5B, onder leiding van te norsaxofonist Semmy Prinsen, is de vaste bespeler op de JazzClub- avonden. Naast de vaste bezetting is er altijd ruimte voor gastmusici, wat voor een verrassende, informe le sfeer zorgt. Op dezelfde avond vindt tevens de opening van de expositie plaats. Bezetting: Semmy Prinsen, tenorsax; Mare van den Bosch, trompet; Arthur Rombout, piano; Martijn Derrix, bas; Mathijs Arts, drums. Aanvang: 20:30 uur. Toegang gratis. Perron 5B. Gefke Koelbloed. Foto: Soester Courant. klank voorschrijft. Vandaar ga ik verder. Mijn schilderijen hebben dus een duidelijke connectie met mijn muzikale achtergrond. Kleu ren hebben voor mij klank, ze zijn onhoorbaar te zien.' Aanvankelijk studeerde Gefke Koelbloed (1948) piano en school muziek aan het Muzieklyceum in Amsterdam en muziektherapie aan de Hochschule für Musik und dar stellende Kunst in Wenen. Na een periode als muziektherapeute en docente werkzaam te zijn geweest, stapte ze over naar Het Korenhuis, centrum voor kunst en cultuur in Den Haag. Ze werkte hier samen met onder anderen beeldend kun stenaar Gerard Ram van wie ze haar eerste schilderlessen kreeg. Na haar verhuizing naar Soest in 1997 legde ze zich verder toe op de schilderkunst. Naast haar werk als coach, therapeute en mediator schilderde ze een aantal seizoe nen met een groep kunstenaars in Brugge. Ze volgde de zomeraca- deiriie van Christian Artists en had les van beeldend kunstenaar Mare de Klijn. Het is niet de eerste keer dat Gefke Koelbloed exposeert. Eerder zijn tentoonstellingen van haar werk gehouden in Zwolle (Broeren- kerk, oktober 2004) en Driebergen (Champ'Aubert, april-mei 2005). De schilderijen zijn te koop. De tentoonstelling wordt zaterdag avond 4 juni feestelijk geopend in combinatie met muziek door het huisensemble van Artishock, Per ron 5B. De openingstijden voor bezichtiging zijn: dinsdag-, woens dag- en vrijdagochtend 10:00- 12:00 uur; op de filmhuisavonden (zondag en maandag) 21:30-22:30 uur. Afspraken: huismeester Sam- my Prinsen, 60.19.577. De toe gang is gratis. Zondag 5 juni De Jazzsessie Plus is gericht op jazzmuzikanten die al wat vaar diger zijn en verder willen komen (een paar jaar speelervaring heb ben, bekend zijn met de structuur van stukken, etc.). De sessie wordt geleid door een professionele ses sieleider. Publiek is van harte wel kom. Zondag 5 juni én maandag 6 juni: Vera Drake voert in het geheim abortussen uit bij vrouwen die haar dat vragen. In het Engeland van 1950 is Vera daarmee een regel rechte moordenares. Maar voor haarzelf is het vanzelfsprekend dat zij de vrouwen helpt. Of het nu gaat om vrouwen die al zes of acht kinderen op de wereld heb ben gezet of om vrouwen die zijn verkracht, Vera rekent slechts een klein bedrag voor de ingreep en als het zo uitkomt doet ze het ook wel voor niets. In het dagelijks leven is Vera een eenvoudige, warme huis vrouw, die zelf twee kinderen heeft. Ze werkt hard en staat voor ieder een klaar, maar is wel ietwat naïef. Voor het uitvoeren van de abortus sen heeft ze geen kwalificaties en is ze aangewezen op beperkte mid delen. Eigenlijk is het een wonder dat haar methode, waarbij zeepsop via een rubberslang in de baarmoe der wordt gespoten, zo lang goed gaat. Tot het moment waarop een van haar cliënten bijna sterft aan een infectie en Vera gearresteerd wordt en berecht. Het is kenmer kend voor Vera dat ze met haar Aanvang: 14.30 uur. Deelname: 4,50; eerste keer gratis. (Op vrijdag 17 juni vindt de jazz sessie plaats voor de beginnende jazzmuzikanten die zich nog niet zo zeker voelen met het improvi seren. De sessie wordt geleid door. een professionele sessieleider. Alle instrumenten zijn welkom, ook rit mesectie en zang. Aanvang: 20:30 uur. Deelname: 4,50; eerste keer gratis). gedachten meer bij deze vrouw is dan bij haar eigen arrestatie. Wie aan regisseur Mike Leigh (61) denkt, denkt aan de realis tische drama's die de Engelsman al vanaf 1971 maakt. Leigh heeft zijn eigen werkwijze, waarbij hij het uiteindelijke scenario pas schrijft na lange repetities met de acteurs. Ook in 'Vera Drake' weet Leigh tot de kern van een arbeidersmilieu door te dringen, zonder in karika turen te vervallen. Meer dan over de persoon Vera Drake, gaat de film over het benauwde, moralis tische en hypocriete Engeland van die tijd. 'Vera Drake' is een ijzer- sterke film, die steunt op zorgvuldig acteerwerk, een genuanceerd script en een ingetogen cameravoering, die bewust bleek en grauw oogt. Op het filmfestival van Venetië won Mike Leigh de Gouden Leeuw voor de Beste Film, terwijl lmelda Staunton de prijs voor Beste Ac trice wegsleepte. Aanvang (zondag en maandag): 20:30 uur. Toegang: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reserveren: vrijdag en maandag 10:00-13:00 uur, 60.29.367. Zie ook: artis- hock-soest.nl. Scène uit 'Vera Drake'. Op zondagmiddag 12 juni vindt in Soesterberg een bijzondere festivi teit plaats. In de tuin en de kapel van het klooster Cenakel organi seert de Stichting Cenakel Cultuur een serie kleine concerten. Met dit 'festivalletje' wordt gevierd dat het eerste lustrum van de serie Cena kel concerten een feit is. Diverse musici en ensembles, die de afgelopen jaren in het Cenakel te beluisteren waren, zullen optreden. Bas Verheijden verzorgt de ope ning met een recital in dc kapel van het Cenakel. In de tuin concerteren onder meer het Franciscus Strijk kwartet en het Ashok Blaaskwin- tet. Cellist Maarten Jansen speelt Bachs cello suite no. 1 en van Max Reger Suite no 2. Met pianist Bas Verheijden vormt Maarten deze middag een combinatie die werk ten gehore zal brengen van Pou- lenc, Beethoven en Chopin. Ook de Soesterbergse Muziek vereniging Odeon komt met twee kleine ensembles: een blaasoctet en een saxofoonensemble van 10 mu zikanten. Verder staan optredens geprogrammeerd van zangeres Mariejan van Oort en haar bege leider Jacques Verheijen, die een programma van jiddische liederen zullen brengen. Het geheel wordt afgesloten met een optreden van violiste Liza Ferschtman (foto), een jonge op komende ster die furore maakt in binnen- en buitenland met haar fantastische vioolspel. Onlangs bereikte zij de halve finale van het prestigieuze Koningin Elizabeth- concours in België. Het eerste concert is om 12:00 uur en de middag zal omstreeks 17:00 uur eindigen. Omdat het een feestje is dat de Stichting Cenakel Cul tuur aanbiedt, is de toegang gratis. Bezoekers hebben de hele middag de gelegenheid om van optreden naar optreden te gaan en tusscn- Liza Ferschtman. door te wandelen in het fraaie park achter het Cenakel en in de tuinen van het aangrenzende Kontakt der Kontinenten. Ook voor dc inwen dige mens wordt goed gezorgd. Het fraaie terras achter het klooster is open en hier kan men genieten van koffie, een biertje of een glaasje wijn. Bij goed weer kan het een memo rabele middag worden, met muziek van hoog niveau in een ontspannen omgeving. En dat is precies waar de Cenakel Concerten al jarenlang borg voor staan. Tevens kan deze middag het zojuist verschenen pro grammaboekje voor de concertserie 2005-2006 worden meegenomen. Mocht het onverhoopt toch wat slechter weer zijn, dan vinden de concerten plaats in de diverse zalen van het klooster Cenakel. Aanvang: 11:30 uur. Toegang gratis. Informatie: 0346- 33.25.18.

Soester Courant | 2005 | | pagina 13