Kunstwerk van 'dorpsafval' onthuld *j*s£KS»« Senioren in Soesterberg zijn in voor consultatiebureau ►usreis Soesterbergse senioren Kerkdiensten I Informatiepunt gemeente 1 in bieb Soesterberg Medische dienst Expo Annelien Boumans in galerie Roxenart WOENSDAG 1 JUNI 2005 n kader actie Zomerschoon in Soesterberg Jrandweer boekt succes met erste oproep vrijwilligers Prijsuitreiking winterbridge is start yan zomerbridge Spectaculaire opening nieuw pand Concinno Soesterberg 'Open tafel' voor 55-plus Bingo 55-plus Informatieavond koor dorpshuis 9 Ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346-3514 02 -^ELKE WEEK EEN~""- SOESTER&OURAM DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Zaterdag 4 juni zondag 5 juni Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pastor G. Claassens; viering in De Heybergh Zondag 10:30 communieviering (parochianen); gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersl'oortsestraat 18 Zondag 10:00 patores J. Litjens en P. Denneman; schola Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. J. van Marion, Nijmegen Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 0900- 43.01.430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 030-69.95.952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 35.24.67; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Op vrijdag 3 juni om 16:00 uur openen burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen en mevrouw B. Rigter, hoofd Bibliotheek binnen Idea, het gemeentelijk informatiepunt in het bibliotheektiliaal Soester berg aan het Dorpsplein 17B. Voor de gemeentelijke informa tie is in het bibliotheekfiliaal een speciale informatiezuil geplaatst, waar het publiek op de site van de gemeente Soest kan surfen en zo wel informatie als formulieren kan vinden. Ook is in de bibliotheek volop documentatie beschikbaar die op een in het oog springende plek is geplaatst. Het gemeentebe stuur geeft hiermee invulling aan de verbetering van de gemeentelijke dienstverlening. De openingstijden van het bibli- otheckfiliaal zijn ruimer dan de openingstijden van de per 1 mei gesloten dependance Publieksza- ken in het Dorpshuis, namelijk: maandagmiddag 14:00-17:00 uur; woensdag 10:00-12:30 en 14:00- 17:00 uur; vrijdag 14:00-17:00 en 18:00- 20:00 uur; eerste zaterdag van de maand 10:00-12.30 uur. Belangstellenden zijn welkom om de opening bij te wonen. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 SOESTERBERGSE COURANT «Ifs een kinderledikantje behoor- e tot de 'buit' van de deelnemers ia de actie Zomerschoon in Soes berg. 'Het kind was er toch wel lil?' informeerde wethouder Har- v Witte quasi-bezorgd... Naast iel bedje werden er fietswrakken jonden, autobanden, een mat, flar vooral veel klein afval, zoals likjes en plastic flesjes. De groot- ehoeveelheid daarvan, vier grote akken vol, werd verzameld op de inde Tempellaan. )p zijn Zomerschoon-toernee eed wethouder Harry Witte ui- ;raard ook Soesterberg aan. Daar ^en woensdag de pupillen van e voetbalvereniging 't Vliegdorp dief met het verzamelen van vuil. 3ok de drie scholen, Carolus, De 'ostiljon en Wethouder De Haan, >den van de ijsvereniging, winke- ers, particulieren en vanzelfspre- eod de leden van het dorpsbe- leerteam deden mee aan de actie Zomerschoon. Een klein deel van rei verzamelde vuil werd aange- racht op een groot houten bord, een 'kunstwerk van dorps- fval werd onthuld door wethouder /ilte en raadslid Annet Oostrom, ie zich zeer actief voor Zomer woon heeft ingezet, ien beus dweilorkest, bestaande jl Bert van de Velden uit Soes- •rberg en de Amersfoorters Bart anBezooijen, Pieter Vos, Martin irburg en Kees Ruyg, zorgde ge urende de morgen op de Radema kerstraat en bij het evenementen terrein voor de muzikale afsluiting van de actie. Het resultaat van de vuilinzameling bewees de noodzaak ervan: er werd zoveel vuil verza meld dat vele tientallen zakken ermee werden gevuld. Bij het kunstwerk De Vleugel op de hoek Kampweg-Banningstraat, waar tot op het laatste moment werd gewerkt om de omgeving )e actie in Soesterberg om het rijwillige brandweerkorps te ver- Ierken, heeft tot nu toe vijf kan- idaat-vrijwilligers opgeleverd, 'ier van hen (één was verhinderd naar zegde toe op een later tijdstip komen) waren vorige week op informatieavond in de kazerne tan de Koppenlaan. Daar kregen nadere uitleg én de uitnodiging oor een oriëntatieperiode. 'oorafgaand aan de informatiebij enkomst waren vijf vrijwilligers in et brandweerbusje het hele dorp oorgegaan om belangstelling te 'ekken voor het vrijwilligerschap rij de brandweer. Via de geluids- nstallatie werden de inwoners ïieuwsgierig gemaakt om naar de >us te komen en een folder op te \alen. Dan kreeg men gelijk te ho en waar de brandweer mee bezig vas en kreeg men een uitnodiging roor de informatieavond. )eze werd bezocht door drie man- ïen en een vrouw. Zij kregen een litleg wat er allemaal te doen is bij le brandweer en waaraan de men en moeten voldoen. Naast de pre- :ntatie gaven de vrijwilligers ook l twee demonstraties: hulpverle- ig, het wegknippen van een deur een auto, en het aantrekken van :n overall met een ademluchttoe- De avond werd afgesloten met stellen van vragen, 'e kandidaten zijn voor de ko- lende weken uitgenodigd voor een |riëntatieperiode. Daarna volgt de illicitatieprocedure. Oefenen lostcommandant Jan Udo van het jorps Soesterberg kreeg tijdens de jaarvergadering van de Verenigde ttndernemers Soesterberg (VOS) e gelegenheid de werkgevers voor I lichten over het werk van de kandweer. De reacties waren zon- jer meer positief, maar concrete pezeggingen deden de onderne- rs niet. Wel boden enkelen van de brandweer de gelegenheid in hun bedrijf een oefening te jouden. ris er van uw bedrijf een mel- Bng komt waarvoor de brandweer Ivordt opgeroepen, verwacht u dat daaraan gehoor wordt gegeven. Of het nu een automatische melding is, een beknelling van één van uw medewerkers of dat het om een opengebarsten vat chemicaliën gaat of om een daadwerkelijke brand, u verwacht dat de brandweer rea-1 geert.' Udo vertelde dat het korps Soesterberg op jaarbasis 150 keer uitrukt, waarvan 120 keer voor meldingen uit bedrijven. Overi gens gaat het in de meeste geval len om meldingen door de eigen brandmeldinstallatie, veroorzaakt door een storing, niet aangemeld onderhoud en het Verkeerd be handelen van de apparatuur. 'Een vervelende situatie,' aldus -Udo. Hij deed dan ook een beroep op de ondernemers om alles te doen aan het goed functioneren van de brandmeldinstallatie om zo het aantal loze meldingen te beperken, liefst tot nul te reduceren. Beroep op ondernemers De postcommandant maakte van de gelegenheid gebruik om een be roep te doen op de ondernemers om personeel dat enthousiast is om vrijwilliger bij de brandweer te worden, in de gelegenheid te stel len zich aan te melden. Ook een actieve benadering wordt op prijs gesteld, bijvoorbeeld van personeel dat actief is in een bedrijfshulpver- leningsteam (BHV), maar ook in bedrijven die door hun geringe per soneelsbestand niet zo'n team (hoe ven te) hebben. 'Wij zorgen er dan voor dat die mensen een bredere opleiding krijgen als brandweer man of -vrouw.' Udo wees erop dat dit ook voordelen voor het be drijf heeft als zich daar onverhoopt een calamiteit voordoet. Het korps Soesterberg blijft actief vrijwilligers werven om op sterkte te blijven. Vooral overdag kan het korps versterking gebruiken. Wie ervoor voelt om-bij de brandweer te gaan en niet in de gelegenheid is geweest om te reageren, kan dit alsnog doen. Men kan bellen met 035 60.93.390 of mailen udojp@soest.nl, met de mededeling dat men graag vrijwilliger wil wor den bij het korps Soesterberg. schoon te maken, werd het einde van Zomerschoon ingeluid. Wet houder Witte, die al eerder bij de schoonmaakactie van zijn belang stelling blijk had gegeven, hield een korte toespraak bij het andere 'kunstwerk van dorpsafval' ('het is inmiddels al onthuld door de wind', zei hij toen hij zag dat het doek dat eroverheen was gehangen, was losgewaaid). Hij had tijdens de ac tie zelf gezien 'dat iedereen overal hartstikke druk was om de boel op te knappen, zoals de bedoeling is van Zomerschoon.' Applaus was er voor raadslid Annet Oostrom. Zij werd door wethouder Witte extra in het zonnetje gezet, omdat zij zich sterk had gemaakt om Zomerschoon in Soesterberg van de grond te krijgen, waarin ze volgens hem uitstekend was geslaagd. Bij het 'vuilkunstwerk' was een deel van de zakken met het opgehaalde vuil in Soester berg gedeponeerd. 'Het geeft aan hoeveel rommel iedereen van zich af gooit. Dat is niet fraai voor het aanzicht van het dorp en bovendien slecht voor het milieu. Daarom is het goed dat we één keer per jaar met elkaar aandacht besteden aan hoe we zelf een steentje bij kunnen dragen om de boel mooi schoon te houden. Bovendien, als je met elkaar aan het werk bent, leer je elkaar kennen, en dat heeft meestal ook een positieve uitwerking.' Applaus was er ook nog voor het dweilorkest voordat Harry Witte en Annet Oostrom het 'vuilkunst- Samen met raadslid Annet Oostrom onthulde wethouder Har ry Witte bij het evenemententerrein in Soesterberg in het kader van de actie Zomerschoon het 'kunst werk' van dorpsafval. Foto: Eemland Pers. werk' onthulden. 'Houd Soester berg schoon', stond er op het grote houten bord waarop verschillende vuilvondsten waren aangebracht, evenals een aantal door kinderen gemaakte tekeningen die betrek king hadden op de schoonmaak actie. Daarna ging het gezelschap onder begeleiding van het dweil orkest naar de Rademakerstraat, waar ter hoogte van De Heybergh twee kramen waren neergezet waarin de voorbijgangers op de actie Zomerschoon werden attent gemaakt. 'Gevonden voorwerpen. Zit hier iets van u bij?' stond er bij de kraam waar de inhoud van drie zakken blikjes was gedeponeerd die in zes weken tijd langs de Oude Tempellaan door een dorpsbewo ner waren verzameld. Onder het motto 'We halen de bezem door Soesterberg' presen teerde het dorpsbeheerteam, zich. Hier kon men informatie krijgen over het team. Zou iemand de kra men over het hoofd hebben gezien, dan zal z'n aandacht in ieder geval getrokken zijn door de straatteke ningen die de jeugd met betrek king tot de schoonmaakactie had gemaakt. Zomerschoon 2005 was in Soesterberg een succes! Met de uitreiking van de wisselbe ker voor de beste jaarprestatie over de vijf competities gedurende het winterseizoen 2004-2005 sloot de bridgevereniging Soesterberg het winterseizoen af. Voorzitter Henk van Walsem overhandigde de be ker aan het duo Wytze Hoekstra en Frans van Dillen. Als tweede De besturen van de Soesterbergse ouderenbonden ANBO, KB O en PCB O hebben een mooi staaltje van goede samenwerking laten zien, namelijk door het or ganiseren van een busreis. Doel van de trip waren de Achterhoekse plaatsen Brummen en Doesburg. Met het beroemde Brummense boemeltje werd een rondrit gemaakt en wie Doesburg bezoekt kan absoluut niet om de ambachtelijke mosterdfabriek heen die in het centrum gevestigd is. De inwendige mens werd uiter aard niet vergeten. Er was een koffiestop ingelast en tevens was een voortreffelijke lunch in het programma opgenomen. Om het feest compleet te maken wachtte aan het einde van de zeer geslaagde busreis om klok slag 18:00 uur volgens de strakke planning, in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken een nasi-maal tijd. Foto: Eemland Pers De beste bridgers van Soester berg. Links de winnaars Wytze Hoekstra en Frans van Dillen, rechts Jan Berkhof en tussen hen in het echtpaar Ria en Fons Maas. Foto: Eemland Pers. eindigde het echtpaar Ria en Fons Maas, als derde Jan Berkhof. Komende zomer bestaat voor thuisbridgers en beginnende spe lers de mogelijkheid om tijdens de clubavond op dinsdagavond in de ontmoetingsruimte van de Drie Eiken aan het Dorpsplein te Soesterberg deel te nemen aan een avondje bridgen. Bij de indeling wordt rekening gehouden met de spelvaardigheid van de koppels. Maar ook indivi duele spelers zijn welkom. Er zal dan binnen de vereniging gezocht worde'n naar een geschikte partner voor die avond. Aanmelden kan tot 19:00 uur aan de zaal van de Drie Eiken. Kosten voor deelname aan de dinsdag avond bedraagt 1,50 per per soon. De bridgevereniging heeft ruimte voor nieuwe leden. Wie interesse heeft in wekelijks een avondje bridgen in Soesterberg kan zich hiervoor opgeven of inlichtin gen inwinnen bij de secretaris Ab Weerman, 0346-35.43.85 of via e-mail: weerman@planet.nl. In samenwerking met de SWOS organiseert de bridgevereniging iedere woensdagmiddag in dezelfde ontmoetingsruimte van de Drie Ei ken een bridgedrive voor belang stellenden. Voor deze bridgemid- dag kan men zich individueel of per koppel aanmelden tot 13:15 uur aan de zaal. Het kaarten begint om 13:30 uur. Aan deelname aan deze middagen zijn geen kosten verbonden. Na een aantal jaren kantoor te hebben gehouden in Utrecht heeft automatiseringsadviesbu reau Concinno aan de Laan Blussé van Oud Alblas 2a in Soesterberg een spiksplinternieuw kantoor betrokken. Vorige week werd de ingebruikneming met een specta culaire opening gevierd. Concinno bestaat zes jaar. Het be drijf groeide in het oude pand in Utrecht uit z'n jasje. Volgens Hans- Peter Ponten, directeur Concinno, kon een verhuizing niet langer op zich laten wachten. 'Concinno is er klaar voor om verder te groeien en daar past een groter pand bij. De afgelopen jaren is de basis gelegd voor ons bedrijf. Nu kunnen wij nieuwe mensen gaan aantrekken en onze commerciële slagkracht vergroten. Op dit moment hebben wij veel klanten in de regio Amers foort. Maar onze ambitie is groter en wij zien heel Nederland als ons werkveld,' aldus Ponten. Door de filosofie en werkwijze on derscheidt Concinno zich van an dere automatiseringsadviesbureaus. Het bedrijf helpt haar klanten bij het maken van technologiekeuzes. Het vertaalt de organisatiedoelen naar een aantal oplossingen en brengt daarbij ook de conse quenties in kaart. Vervolgens legt Concinno de mogelijke keuzes voor, maar laat de beslissing aan de klant om een zo groot moge lijk draagvlak te creëren binnen de organisatie. Ten slotte verzorgt Concinno de implementatie en garandeert dat de gekozen oplos singen werken. Concinno werkt voor opdracht gevers uit zeer diverse branches, waaronder zakelijke dienstver lening, automotive, de bouw, de handel, onderdelen van de Rooms Katholieke Kerk in Nederland en' non-profitorganisaties. De werkgroep Ontmoetingscen trum De Drie Eiken stelt 55-plus- sers in Soesterberg in de gelegen heid aan te schuiven aan de 'open tafel' op dinsdag 7. juni. Dan wordt er voor hen een menu bereid dat er als volgt uitziet: kippensoep, ge bakken kip met frites, gemengde sla en appelmoes. De maaltijd wordt besloten met een toetje. De kosten bedragen 4,-. Opgeven kan bij de dienstdoende vrijwilliger tot vrijdag 3 juni 12:00 uur. Voor vrijdagavond 17 juni heeft de werkgroep Ontmoetingscentrum De Drie Eiken een bingoavond voor 55-plussers in Soesterberg op het programma staan. De eerste ronde gaat om 20:00 uur van start. De prijzentafel is weer rijkelijk ge vuld. De kaarten voor deze bingo kosten 3,50 inclusief een kopje koffie of thee. De zaal is geopend vanaf 19:00 uur. Op woensdag 8 juni, 's avonds om 20:00 uur, is er in het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein een informatieavond over het nieuw op te richten zangkoor van het dorpshuis. Tijdens deze avond krijgen de 35 belangstellenden die zich tot nu toe hebben aangemeld informatie over onder andere de repetitieavond, duur van de repeti tie, contributie en repertoirekeuze. Ook komt de uitslag ter sprake van de enquête die is verspreid onder degenen die zich al hebben aange meld. Verder is de avond bedoeld als kennismakingsbijeenkomst met andere belangstellenden voor het koor. Ook is de kandidaat-diri- gente aanwezig die mogelijk de vaste dirigente van het koor gaat worden. Iedereen die belangstelling heeft voor het koor is op 8 juni welkom in het dorpshuis voor bijvoorbeeld het stellen van vragen en om te be oordelen of hetgeen het koor wil ook hem of haar aanspreekt. Men kan zich deze avond eventueel de finitief opgeven. JMeepraten en meedoen' en 'Laat je horen', dat waren ruwweg de hoofdlijnen van de bijeenkomst die het Centraal Orgaan Samen werkende Bond van Ouderen (COSBO), de Stichting Welzijn Ouderen en de gemeente hadden opgezet voor senioren in Soes terberg. Die gelegenheid lieten ze niet aan zich voorbijgaan, en al helemaal de stemming niet die gehouden werd over de vraag of er behoefte is aan een consultatiebu reau voor senioren. De meerder heid bleek hiervan voorstander te zijn. De zaal van ontmoetingscentrum De Drie Eiken was geheel bezet met belangstellenden uit de doel groep. De bijeenkomst was al an derhalf jaar geleden voorbereid. Ondanks de bezuinigingen die in 2003 nodig waren, is er meer geld vrijgemaakt voor seniorenbeleid. Afspraak daarbij was dat twee keer per jaar een breed overleg met senioren zou worden georga niseerd. Dat is de eerste keer ge houden in Soest, nu gevolgd door Soesterberg. Centraal stond een actueel thema, de komende Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Wethou der Bert Krijger, die onder meer ouderenbeleid in zijn portefeuille heeft, legde uit dat deze nieuwe wet, waarvan officieel nog niet eens de wettekst bekend is, hoort bij de brede heroriëntatie van de samenleving en de rol van de over heid. Om die wet in een kader te plaatsen, zette hij een grote stap terug in de tijd: in het begin van de vorige eeuw, toen Pruisen nog een Duitse staat was, voerde Bismarck in dat mensen vanaf hun 65e jaar een staatspensioen kregen. Dat was toen ongeveer een revolutie. Je werkte al vanaf je twaalfde of veertiende jaar en kon gemiddeld 66 of 67 jaar worden. Had je twee jaar 'pensioen'. Sociale voorzieningen moesten nog worden 'uitgevonden'. Daar zorgde de kerk toentertijd wel voor want daar kwam iedereen toen nog. 'Het is nu wel anders', aldus Krijger. 'Je moet leren tot je 18e, 19e jaar, men praat zelfs over een langere leerplicht. Je werkt formeel tot je 65e. De meesten stoppen nog al tijd eerder met werken en je kunt gemiddeld wel 80 worden. In ver houding met vroeger dus twintig tot dertig jaar langer leven, van je spaargeld of via collectieve mid delen. En dat langer leven met een blijvende zelfstandigheid. En ook niet meer (snel) naar een bejaar denhuis, maar gewoon, in je eigen (aangepaste) woning. Met op maat (huishoudelijke) hulp en zorg, via de gemeente geboden. Want dat is nu de opzet van die nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning. De gemeente neemt een deel van de rollen over die via de AWBZ door 'anonieme' instanties werden vervuld. De gemeente moet dat doen in nauw overleg met betrok kenen, de burgers. De gemeente moet het dus samen doen.' Dat was ook de bedoeling van de bijeenkomst in Soesterberg, pratdn over hoe je dat samen kunt doen. Gemeente en ouderen, individueel en via organisaties. Dus de afkor ting WMO kan gaan staan voor Werkelijk Meedoen en Ontmoeten, aldus Krijger. Dat meedoen en ontmoeten ver taalde Idelctte Sleurink, adviseur seniorenbeleid van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), in 'een goede buur is beter dan een verre vriend'. Carolicn Mole naar van de Samenwerkende Bon den van Ouderen in de provincie Utrecht wees op het grote belang van niet alleen meepraten maar vooral ook meedoen. Josien Felix van de Geneeskundige en Gezond heidsdienst lichtte aspecten toe met betrekking tot haar werkgebied. tishock. Ook met anderen maakt ze decors voor uitvoeringen van onder meer de toneelvereniging Utile Dulci. De openingstijden van galerie Roxenart zijn maandag 13:00-16:00 uur, verder dagelijks 10:00-16:00 uur, met uitzondering van de weekends. Wethouder Bert Krijger spreekt in Soesterberg aandachtig luiste rende senioren toe in een bijeen komst over de komende Wet Maat schappelijke Ondersteuning. Foto: Eemland Pers. Van zondag 5 juni tot en met 15 juli exposeert de Soesterbergse kunstenares Annelien Boumans in de nieuwe galerie van Roxenart aan de Amersfoortsestraat 15a in Soes terberg. De opening is op zondag 5 juni. Roxenart is dan geopend van 14:00 tot 17:00 uur. Annelien Boumans schildert zeer kleurrijke werken in een abstracte stijl. Vorig jaar heeft ze samen met drie andere kunstenaressen geëxposeerd in Ar- Eén van de werken van Anne lien Boumans.

Soester Courant | 2005 | | pagina 15