Uportonderzoek onder 8800 Soesters Educatieve jeugdviswedstrijd Eén punt genoeg voor MHC Voor de op één na laatste keer Basisscholieren korfballen er oplos rrhtarDe zeepbaa"(f0zorg wor Galerij der kampioenen^ I silil PAGINA gNSDAG 1 JUNI 2005' Over deelname, voorzieningen en vrijwilligerswerk fENNIS ZWEMMEN itelkansen fC Soestdijk ,de ijskast Djordy Groenenstein en Charlotte Hibbel pakken winst korfbal Hoeder en zoon leggen kampioen t over de knie: 7-8 «K3E VISSEN Remko Hooft zwemt naar drie provincietitels Koploper kan op eigen veld 2e titel in twee jaar pakken HOCKEY Olympia zet streep onder Natuurwandeltocht SOFTBAL SCHAKEN Simultaan van Stellwagen: 96 winst Golfen voor seniorenvervoer in Soest Grillig verloop van score van softbalwedstrijd Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) WANDELSPORT Duivenberichten 1 Zonnig jeugdkamp bij Hees i*.öfS VAKANTIEBEZORGERS EXTRA BELONING "t5\ 0800-0432 ratie. a vijfduizend mensen van 18 l f en ouder ontvangen de ko- ■""ade week een lijst met vragen sportdeelname, sportvoor- Üoeen en vrijwilligerswerk. üngen van het basisonderwijs Voortgezet onderwijs zijn al be- t Ld. De vragenlijsten worden Uii'rd in het kader van een vlschalig onderzoek naar deel- jan sport onder de Soester 1 .uiting- Met de uitkomsten van het onder zoek in de hand kan de gemeente Soest in de toekomst beter inspe len op de wensen en behoeften van de inwoners. De opdracht voor dit grootschalige onderzoek is gegeven door het breedtesportproject van de gemeente. Het doel van dit project, dat al weer drie jaar loopt, is het verbeteren van de sportinfrastruc tuur en het afstemmen van vraag en aanbod op sportgebied. Het onderzoek wordt gehouden onder 4800 volwassenen (18 jaar en ouder). Daarnaast krijgen alle leerlingen van groep 5 tot en met 8 van het basisonderwijs (2000 kin deren) en alle leerlingen van het voortgezet onderwijs (2000 jonge ren) in de gemeente een vragenlijst. Het totale onderzoek omvat 8800 vragenlijsten. Het onderzoek wordt uitgevoerd door Sportscan. Dit bureau heeft veel ervaring op het gebied van onderzoek naar sportdeelname. Ze werken volgens de Richtlijnen Sportdeelname Onderzoek (RSO) van het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport. Door het onderzoek kan in de toekomst beter rekening worden gehouden met de verschillende wensen en behoeften van sporters in de gemeente Soest. De gemeente roept daarom alle mensen, die bin nenkort de vragenlijst ontvangen, op om de lijst in te leveren. De in zenders maken kans op één van de VW bonnen die na afronding van het onderzoek worden verloot. jjnks een 6-2 zege op het jJe team van Barneveld 2 zijn Llkansen voor LTC Soestdijk ïedwongen in de ijskast gezet. L Leg heeft nog één wedstrijd I «ju en daarin kan ze de achter- fj op de koploper onmogelijk maken. had zondag op Sportpark ■jkslaan geen moeite met Bar- Behalve de singles van jne Brolman en Brian Reijn- J werden alle partijen gewon- oiaar dat mocht dus niet meer in de race naar het kampi- schap. jende zondag sluit het team de apetitie af met een uitwedstrijd ;n het Edese ETC Sets. Die eg staat achtste en laatste. Sn combinatie binnen de fami- Kraaikamp bracht zaterdag de ïilissing in de laatste competitie- tedstrijd van De Eemvogels. Na ten snelle combinatie met zoon Sando scoorde moeder Agnes de: ramende treffer (7-8) tegen KCD jat een week eerder ongeslagen tampioen was geworden. stond niets meer op het spel en ie thuisploeg had de samenstelling kennelijk aangepast. De Soesters begonnen zelfbewust en namen een 0-4-voorsprong. Na de pauze (2-5) kwam HCD in een sterkere formatie terug en de marge werd langzaam maar zeker ongedaan ge maakt: 5-6. Eemvogels bracht toen de junioren Jade van den Brul en Nando Kraaikamp in. De laatste voerde de stand op naar 5-7, maar KCD kwam op gelijke hoogte om in de slotfase alsnog de eerste ne derlaag te slikken. Aquaria met onder meer tal van vissoorten, bakken met kikkervis jes, zoetwatermosselen, bloedzui- gers en nog veel meer. De jeugd viswedstrijd van De Snoekbaars had zaterdag vooral een educatief karakter. Met medewerking van de Neder landse Vereniging van Sportvissers Federaties en de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij had de hengelsportvereniging ge kozen voor een leerzame opzet van de jaarlijkse wedstrijd. De tiental len kinderen kregen zaterdagmor gen aan het Hazenpad voorlichting over allerlei vissen en planten die in het water leven. De enthousiaste toehoorders deden ook mee aan leuke estafettespelen, waarbij ze onder meer met hun handen hou ten vissen uit de vijver moesten zien te halen. Natuurlijk werd er ook om de prij zen gevist, zoals het hoort bij een echte wedstrijd. De Snoekbaars begroette veertig deelnemers. Bij de jongens werd Djordy Groenen stein eerste. Hij sloeg 61 geldige vissen aan de haak en kwam uit op een totale lengte van 6.68 meter. Dennis Valkenburg werd tweede met 4.22 meter (52 vissen) en Paul Rasch derde met 2.81 meter (33 vissen). De vierde plaats was voor Jarno van Kooy (2.69), de vijfde voor Beau Visser (1.99), allen uit Soest. Drukte aan de oevers van de vij ver aan het Hazenpad, waar tien tallen kinderen visten en leerden. Foto: Foto Bell Met drie titels en een derde plaats zijn de provinciale zwemkampi- oenschappen succesvol verlopen voor Remko Hooft. De zwemmer van De Duinkikkers prolongeerde zijn titels op de 50, 100 en 200 meter schoolslag, daarnaast werd de achttienjarige derde op de 50 meter vlinderslag. Hooft was niet de enige Soester die het podium bereikte. Eline Schoemaker behaalde drie tweede plaatsen (50 en 100 meter rugcrawl en 200 meter vlinderslag) en twee derde plaatsen (200 meter rugcrawl -en 50 meter vlinderslag). Sven van Zanten nam viermaal genoegen met brons. Dat gebeurde op de 50 meter rugcrawl en de 50, 100 en 200 meter vlinderslag. Er was nog veel meer brons dat mee terug ging naar Soest. Ver antwoordelijk daarvoor waren Robbin Blokpoel (200 meter vlinderslag), Martijn Smeets (50 meter schoolslag) en Maaike de Beer (200 meter vlinderslag), die in verschillende leeftijdsgroepen uitkwamen. Ook de heren en de dames estafetteploeg eindigden als derde. Deze teams werden gevormd door Robbin Blokpoel, Remko Hooft, Jurgen van Nimwegen en Tim Knoppers en respectievelijk Eline Schoenmaker, Maaike de Boer, Jennifer Dijkmans en Anne Cukier. i Han «taan de hockevers, die al 21 namoc Net als twee jaar geleden kunnen de heren van MHC Soest op eigen veld de titel in de wacht slepen. Als ze zondag op de Bosstraat-West minimaal een punt pakken in het duel met middenmoter Haarlem, dan is het kampioenschap een feit. In de laatste competitiewedstrijd heeft MHC Soest alles in eigen hand. Na 21 van de 22 wedstrijden bezit de ploeg van Paul Jonker 51 punten, drie meer dan Usseloever, en zes meer dan HBS dat echter nog twee duels te gaan heeft. Een rekensom leert dat MHC aan een gelijkspel genoeg heeft. Bij ver lies zijn er twee scenario's moge lijk. Afhankelijk van het resultaat van de concurrenten worden de Soesters dan tweede (ook goed voor promotie) of in het ergste geval derde. Gebeurt dat laatste, dan staan de hockeyers, die al 21 speelronden koploper zijn, met lege handen en waarschijnlijk zeer zure gezichten. Of ze de titel nog uit hun handen laten glippen, ligt theoretisch niet voor de hand. Zaterdag omzeilden ze een lastige klip in Nieuwegein, waar de gelijknamige ploeg ook nog streed om promotie. In Soest had het counterende Nieuwegein de lijstaanvoerder op 3-3 gehou den, nu werd het 4-1 voor MHC. Garreld Klaucke opende de score en nadat het gelijk was geworden, zorgde Robert Justus ervoor dat zijn ploeg alsnog met een voor sprong ging rusten. De speler die dit jaar aan de ploeg werd toege voegd, maakte na de hervatting met twee treffers een eind aan alle onzekerheid. Het kampioensduel van MHC Soest begint zondag om 14:30 uur aan de Bosstraat. Tegenstander Haarlem staat op de zesde plaats en behaalde twintig punten min der dan de thuisploeg van komend weekeinde. Dames Ook de dames wonnen zondag met 1-4. Zij boekten hun zege in Groningen op GHBS. Het meest opmerkelijk was dat de kampioens- ploeg zonder coach Hans Kroon afreisde naar het noorden. De hockeytrainer stapte voortijdig op en zijn functie werd waargenomen door Henk Hugen. Hij zag Brit Dorrestij n drie doel punten voor haar rekening nemen. Ze scoorde tweemaal met een backhandslag, alvorens GHBS op slag van rust de achterstand ver kleinde. Na vijftig minuten hockey pikte Dorrestij n de bal op na een pass van de jarige Merion van Asch eft maakte er 1-3 van. De laatste goal kwam van de stick van Lisan- ne Sudmeijer. Opnieuw was Van Asch de aangever, ditmaal tijdens een strafcornervariant. De dames van MHC Soest, die vo rige maand al kampioen werden, spelen zondag hun laatste wedstrijd in de tweede klasse. De afslag is om 12:45 uur aan de Bosstraat. De strijd bij de meisjes werd beslist in het voordeel van Charlotte Hib bel die met een totale vangst van 1.99 meter een nipte voorsprong had op Jenna Vermeulen (1.84 me ter). Als derde eindigde Masja van de Hoef die welgeteld een centime ter meer vis ving dan Lindsey van de Hoef. Ook zij wonen allemaal in Soest. Na afloop gingen de jeugdige vis sers beladen met cadeaus naar huis. Ze kregen tevens een gratis jeugdvisvergunning, zodat ze dit seizoen op elk gewenst moment hun hengelsnoer nog eens kunnen uitwerpen. Vierentwintig zeges, één verliespar- T tij. Dat is de balans die Daniël Stel- j Iwagen donderdag kon opmaken na een schaaksimultaan bij Nijhof j in Baarn. De Soester grootmeester bracht in razendsnel tempo zijn te genstanders in de problemen, maar één deelnemer dwong hem tot op gave. Dat is Pascal Losekoot van de Baarnse Schaakvereniging. Niet de minste overigens, want deze ge dreven schaker heeft al een boek over deze denksport geschreven. Het was de tweede keer dat Stel lwagen een simultaan speelde bij Nijhof. Vorig jaar verloor hij ook aan één bord en moest hij twee remises afstaan. Op 17 juni gaat de Lions Club Soestdijk golfen voor het goede doel. In Heerde wordt dan een toernooi gespeeld, waaraan ook ongeoefende spelers kunnen mee doen. Het bezit van een GVB is dus niet noodzakelijk. Het toernooi in Heerde begint om 11:30 uur en na afloop is er een barbecue en te gelijkertijd de prijsuitreiking. Deel name kost 45,00 en de opbrengst van de dag komt ten goede aan het seniorenvervoer in Soest. Voor meer informatie en opgave: Cees Schoonderbeek, tel. 6015907 of e-mail: lionsclubsoestdijk@hot mail.com f 'elke WEEK EEN SOESTEKScOURANTy IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per half jaar! tol. (035) 6014152 Ondanks een zeer voortvarend begin en een ruime voorsprong hebben de softbaldames van De Knickerbockers de thuiswedstrijd tegen HCAW 3 niet winnend kun nen afsluiten. Het begon allemaal, zo fraai. Door een twee honkslag van Sophie Nauwelaerts en een drie honkslag van Inge Dinkel- man kwamen de Soesters op een 5-0-voorsprong die ze even later uitbouwden tot 7-1. In de derde inning kreeg ook HCAW de smaak te pakken en met vijf punten werd de strijd weer spannend. Brigitte Kalkhoven sloeg daarop twee teamgenoten over de thuisplaat. Door goed veldwerk van de be zoekers ging ze zelf uit, maar De Knickerbockers leidden wel 9-6. Inmiddels had HCAW door hoe Jeanne Menning de bal aangooide en met rake klappen draaiden ze het scoreverloop om: 9-12. In de gelijkmakende slagbeurt kwam De Knickerbockers niet verder dan 10-12, waarmee een enerverende wedstrijd volgens de Soesters niet de terechte winnaar kreeg. Misschien vonden velen het te warm. Feit is dat de deelname aan de laatste Natuurwandeltocht van Olympia met 471 mensen tegen viel. De Landelijke Fietsdag en andere tochten worden door de organisatoren gezien als mede oorzaak daarvan. Niettemin was er weer belangstel ling uit alle windstreken van ons land voor de tocht van de vijftig jarige wandelsportvereniging uit Soest. De wandelaars kwamen uit onder meer Emmeloord, Gennep, Spijkenisse, Kinderdijk en zelfs het Limburgse Bergen. Omdat de rou tes voornamelijk waren uitgezet in de natuurgebieden in en rond Soest vonden de wandelaars onderweg veel verkoeling. De meeste deelnemers (148) ko zen zaterdag voor de 30 kilome ter. Velen van hen bereiden zich voor op de Nijmeegse Vierdaagse of die van Apeldoorn. Ook de 10 kilometer (113 deelnemers) en de 20 kilometer (110) waren populair. Voor de 15 kilometer schreven zich 65 wandelaars in, voor de korte sessie over 5 kilometer niet meer dan 35. Het jubilerende Olympia had voor alle deelnemers een grote verras sing in petto. Zij kregen allemaal een sjaal met daarop een opdruk van het embleem van de club en de tekst 1955-2005. Ook lag er een goudkleurige medaille voor hen klaar, met daarop afbeeldingen van het embleem van Olympia en het wapen van de gemeente Soest. Het was voor Olympia de laatste Natuurwandeltocht. Dit jaar zal dë vereniging nog één keer een tocht houden (een winterwandeling op 29 oktober). Daarna stopt Olym pia met de organisatie van wande lingen, omdat het aan mankracht ontbreekt en omdat de vereniging aan steeds meer officiële eisen moet voldoen, die een grote aanslag op de beschikbare tijd van vrijwilligers plegen. Olympia zal wel blijven deelnemen aan wandeltochten in het land. Op zaterdag 3 december viert ze het vijftigjarig bestaan met een recep tie. De C2 van De Eemvogels. Staand v.Ln.r. Sam Huygen, trainer/coach Agnes Kraaikamp, Jeremi Mast, Mark Reijnders, Matthi)S van Boven en trainer/coach Nando Kraaikamp. Zittend v.l.n.r. Launen Smit, Anne Konig,Nienke van Berkel, Michelle Koelink. Op de foio ontbreken Tjeerd de Jong en Dana Schinkel. Wedvlucht Morlincourt Ba R van 't Net 1; Van Es Rijksen 2; E. v.d. Brakel Znn 4; H. Toonen Zn. 5; Comb. van Egdom 8; Pa- trick Ingrid 14; S. van de Heiden 16- Th. Post 20; R. van Hornsveld 23; C. kamphorst 32; M. van Rouwendaal 33; H. Woudstra 34; H. Vos 37; A. de Bes 40; Th. Wigtman 43; V.d. Brakel- - Osseweyer 47; H. Vonk 61; Gebr. de Bruin 62; J. de Jong 72; J. Benschop 74; Van Ginkel Kanters 86; Wel- dink-van Hengstum 95. H.H. v.d. Veen 1; B.G. Schimmel 2; B. van Gardingen 3; J. Ruttenberg Zn. 4; R.W. Grift 6; R. Reiling 7; Eimers 8; G. Reyerse 9; D. Krol u; Vaessen/Veenendaal 15; H.C. Rauch 21; Mevr. Altenaar Zn. 28; A. Dijkstra 47; J.C. Wijnands 49; H. de Bree 65. Wedvlucht Orléans H. Toonen Zn. 1; R. van Hornsveld 2- C. Kamphorst 3; Patrick Ingrid 4; H. Vos 5; Van Es Rijksen 6; P. Kanters 7; Comb. van Egdom 8; E. v.d. Brakel Znn 14; M. van Rouwendaal 19- V. d. Brakel-Osseweyer 31; A. de Bes 33; Th. Post 38; Van Ginkel Kanters 42; R. van 't Net 43; G.M. Schimmel 47; S. van de Heiden 54; Gebr. de Bruin 59; J. de Jong 64; H. Woudstra 91Weldink-van Hengstum hel Daarin waren natuurlijk voetbalelementen opgeno- Onder tropische omstandigheden heeft Hees r de voetballers namen ook deel aan jaarlijkse jeugdkamp afgewerkt. Op heuoimvergo meer een dropping, een bonte avond en een vermaakt met een gevarieerd programma. in Soest voor de vanKvo. He, eerste 'eamvanfjzesc^ Wethou^rjkHmmchoolD2^ „aan «^*££3^ m donderdag 25 teams mee. Het vond plaats op Sportpark Kerklaan. "un a. vu. netetrsic w* - wetnouatr uc «n 8, voor De Postiljon D3 ('weejjy e hel er spannend aan toe, want i (derde). Bij de jongere bas'sschoher g S fi(i mn de groepen de onderlinge verschillen war^"ZTr mee aan een strafworpensene. 3 en 4 deden tussen de wedstrijden door mee J. Ruttenberg Zn. 1; J.C. Wijnands 2* B.G. Schimmel 3; H.H. v.d. Veen 4- D. Krol 5; R. Reiling 6; R. Eimers 7- H. de Bree 13; B. van Gardingen 14; H.C. Rauch 25; R. W. Grift 28; G. Reyerse 30; E. v.d. Esschert 33; Vaes sen/Veenendaal 35; A. Dijkstra 43. voor de maanden juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 Kinder- en ic .jongerentelefoon Elke dag en Sy nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden alleen zijn verslaving

Soester Courant | 2005 | | pagina 17