DEZE. WEEK OP RADIO S als dan mee! 1 PRIKBORDt Medische dienst tvragen at nn ven nilieu :entraal nÉMSPAG 1 JUNI 2005 antwoord lAj-wandeling ,er Eng en Brink ipenluchtconcert Amersfoort Tien jaar Vrienden Cantonspark Baarn Volksdansinstuif bij Terpsichore SOESTER COURANT PAGINA 19 Dierenlief Dierenleed Burgerlijke stand'l Kerkdiensten In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Taalstage- presentatie 'Voeding en kanker' De lopers van de week vof H.G. *=«Jijkman en zonen M-ewl soesterScourant 'His Healing Love'- dienst in Credo 0800 - 0432 hn I Raadhuisplein Radio Soest verslaat alles Concerto Grosso De zesde Symfonie van Tchaikowsky RADLO u, net als vele anderen, wekelijks de Soester Courant leest weet u ook dat Radio Soest dagelijks alles verslaat RADIO antwoorden op 2 vragen? Surf dan aatuwtuinleven.nl i antwoorden naar ïaakt dan kans op (gereedschap t.w.v. ant trekt vlinders ndel nklauw beter neststof is >odem? stmest post periode kun je het tuin bemesten? i kun je slakken kun je het beste de oeien? ichtends ivonds ■ormatie: vtuinleven.nl ïr tips en ideeën om :uin een levendiger aken? Kijk dan op de www.laatuwtuinle- eft u zelf een gouden laat het ons dan leukste tips worden n plaatsen we ook op agne 'Laat uw tuin :en initiatief van: 0900-1719 t«<n»nnj >Vl W ruium- »n ip op het wegdek. Met >lg. Voldoende lucht in n kortere remweg. En n van onregelmatighe- U vindt deze in het nnenzijde van de tank en volgeladen auto op I voordat u meer dan 3 ïand namelijk warm en ps voor het onderhoud 0900-1779 (15 cpm) of che informatie over de iing te houden met uw campagne 'Het Nieuwe steries van Verkeer en g begon met een rit 'oude iet theoriegedeelte volgde /ve stijl'. Al was het in het /ennen, door het toepassen ie in de praktijk, merk ik nu intspannen rijd. En zuiniger 'ant ook dat hebben we ;r een maand lang gemeten. j allebei veel zuiniger te rij- 1 op 14. Die training verdie- is al snel terug!' kernland organiseert op zon- [2 juni een cultuur-historische jéling over Eng en Brink, met "^ginpunt de Oude Kerk To- Ljaat 1). Daar staan om 14:00 gidsen klaar. De route is 'cil geschikt voor rolstoel en Jj;pvagen. De samenstellers van 'miite hebben deze 'Sporen in jndschap' genoemd. Al wan- '4 zijn nog steeds sporen van Verleden te ontdekken, zoals wegpatronen (veldwegen) ifheuvels op de Eng. De Eng jisals landbouwgebied minder •vaflgrijk dan vroeger; de koren- ien hebben plaatsgemaakt voor jcultuur en de van grote afstand lifvare molen de Windhond is -jwenen. Maar het feit dat in het 5van Soest nog altijd zo'n 50 jiie aaneengesloten landbouw- !ed bestaat, dat gevrijwaard is woningbouw, is uniek. Infor- 60.14.841. xt kader van 'Amersfoort Pro- op de Kaart' zullen de 85 ;e musici van het AJO Jeugd jonie Orkest Provincie Utrecht, v dirigent Peter Vinken op 11 ;hun thuisbasis trakteren op een soluchtconcert met een selectie Met zomer programma, die het 'Oook tijdens hun tournee van ;-t/m 25 juli door Italië laat ho- Vanaf 19:00 uur kan iedereen g 'opmaat' gratis bijwonen in iPark Randenbroek, .-.programma in Italië zal be- ji uit 'Hodie Christus Natus van Jan Pieterzoon Swee- Ksk, 'Petrouchka' van Igor Stra- *jky (De pianosolo zal gespeeld Eden door het AJO-lid Daniël 2 der Hoeven, finalist van het •jses Christina Concours 2005) j ;de 5de symfonie van Dimitri löstakovich. 'meert in kerk ét gehele programma zal ten fcore worden gebracht op zater- '.4 18 juni tijdens het jaarlijkse 3 imerconcert. Het vindt plaats in jSt. Franciscus Xaveriuskerk in •aersfoort. Kaarten hiervoor kos- la circa 7,50 en zijn op 11 juni v. akrijgbaar tijdens het 'Amersfoort f.i liominent op de Kaart'. Vanaf 13 <nii zijn de kaarten te krijgen bij ii'an Hooren en Van Hees Muziek, Zuidsingel 8A in Amersfoort of via eden van het AJO. De aanvang tan het concert is 20:00 uur. De !if/kisopen vanaf 19:30 uur. In 2005 bestaat de Stichting Vrien den van het Cantonspark (in Baam) tien jaar. In die tijd is de stichting in de openbaarheid gekomen door net verzorgen van talrijke publica ties ter promotie van het park met zijn monumentale tuinaanleg en vele bijzondere bomen. Een en thousiaste groep vrijwilligers heeft al die jaren rondleidingen verzorgd waaraan ook veel toeristen van buri ten hebben deelgenomen. Achter de schermen waren 'De Vrienden van het Cantonspark' actief bij het beheer van het park. Bij het tienjarig bestaan wordt er op zaterdag 11 juni tussen 11:00 en 16:00 uur een Groene Markt georganiseerd in het Cantonspark, waaraan ook enkele 'groene' or ganisaties deelnemen. Verder zijn er rondleidingen, waarbij ook de kinderen aandacht krijgen. Tijdens de Groene Markt verschijnen een nieuwe verjaardagskalender met fo to's van bijzondere planten uit het park, en in het najaar een gedenk boek met artikelen over de geschie denis van het park, de botanische bijzonderheden en de vogels. Ook worden nog publieksrondleidingen georganiseerd op 21 juni en 21 juli om 19:30 uur, op 23 augustus om 19:00 uur en op 22 september om 18:30 uur. De laatste instuif van dit seizoen wordt op vrijdagavond 10 juni ge houden in gymzaal 't Middelpunt, Spinetpad 2 in Amersfoort (achter gezondheidscentrum Zielhorst). Aanvang: 20:00 uur. Er wordt tot 23:00 uur gedanst onder leiding van Bert Fledderus, die ook in het nieuwe seizoen de lessen van Terpsichore zal verzorgen. De in stuif is zowel voor leden als voor belangstellenden. Toegang: 4,50; leden 3,50. Zaalschoenen ver plicht. Informatie: Herma Bosch, 033-46.19.800. Amivedi, 035-6015493 VERMIST Schildpadpoes, klein en tenger, Bartolottilaan; Poes, zwart, helft kopje grijs, witte poten, rug naar staart gemêleerd, Gemini; Grijze roodstaart, Julianalaan; Valkparkiet, wit, oranje wangen, gele kuif, Albert Cuyplaan. GEVONDEN Kater, wit, Choristenpad. Amivedi, 035-60.15.493. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaat jes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.°.° -17.°° uur di. 9.00 - 16.°° uur woe. 10.00 -17.°° uur do. 10.°° - 16.°° uur vr. 10.°° - 15.°° uur Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 18 t/m 25 mei 2005. GEBOREN: Gaius Joop Martinus Sven, zoon van R. Cornelissen en S.J.M. de Neeve. - Willemijn Jane Jade, dochter van J. Deen en A. Eike naar. - Niene Bregje, dochter van G.A.J. van den Akker en A.M. Droog. - Gijsbertus Wilhelmus Johannes, zoon van A.G. Hagen en T.G.M. van Bricnen. - Tidde Biek, zoon van P.M. Verhulst en jonk vrouw H.M.E. Quarles van Ufford. - Cody Maddox, zoon van M.R. de Graaf en T. Brunsveld. AANGIFrE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Johannes Koert Brinkman en Anna Helena Maria de Lange. - Michael Ferdinand Edelman en Elisabeth Coljee. - Erwin de Deugd en Yvonne van Doorn. - Eelco Pe ter Vissinga en Angelique Wendy Evelyn Smid. - Ronald van Om meren en Renate Maria Nicolette Otten. HUWELIJK/GEREGI STREERD PARTNERSCHAP: Robert Jan Boulonois en Merina Francisca Schoolderman. - Cbris- tian Pieter Lit en Jashica Samantha Joyce van Wijhe. - Evert Jan van de Beek en Monique Jolanda Ko ren. - Bastiaan Schonagen en Erna Scholten. - Harun Turk en Kezi- ban Sert. - Joost Willem Michiel van der Meulen en Anna Esther Martha de Jong. OVERLEDEN: Johanna Jacoba de Jong, echtg. van M. Visser. - Maarten Buis, echtg. van M. Turnhout. - Petro- nella Maria van Os, wed. van J. van Os. - Teunis Martinus den Toom, echtg. van S.G.E. Lamboo. - Hendrik Frederik Rutgers, wed. van C.H. Schild. j Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Het ROC Midden Nederland aan de Di Lassostraat 65 in Soest houdt woensdag 8 juni een taalstage-pre- sentatie. In het cursusjaar 2004- 2005 is een aantal cursisten, die bij het ROC taallessen volgen, op taai- stage geweest. De stagiaires hebben o.a. gewerkt bij peuterspeelzalen, winkels, verpleeg- en verzorgings huizen, kinderboerderijen. Tijdens deze stage hebben de cursisten geleerd de' Nederlandse taal buiten de school in een werk situatie te gebruiken. De meeste stagiaires hebben hun stage met veel enthousiasme gedaan en als waardevol ervaren. Het ROC heeft geconstateerd dat deze eursisten zelfverzekerder zijn geworden om Nederlands te spréken. Het programma van 8 juni begint om 10:30 uur met koffie en thee. Om 10:45 uur vindt de opening plaats. Tussen 10:50 en 11:20 uur zijn de presentaties en daarna vindt de cer tificaatuitreiking plaats. Seniorenbus De Seniorenbus Soest is er ook voor u! Elke werkdag van 9:00 tot 17:00 uur brengt de bus u overal in Soest/Soesterberg. Als u minimaal een dag van tevoren •belt staat de bus voor u klaar, een kwartier vóór of na het afge sproken tijdstip. De Seniorenbus brengt u o.a. bij de huisarts, tandarts, winkelcen tra, bank, familie, vrienden en bekenden, ontmoetingscentra, enz. Verder naar het bezoekuur in het ziekenhuis in Baarn en naar de polikliniek in Soest. Ook uw rolstoel of rollator kan mee. De prijs is 0,80 per enkele rit, voor een retour 1,60. Reserve ren ten minste één dag tevoren, maar liever eerder, want wie het eerst komt... Bel SS 6019190 tus sen 09:00 en 16:00 uur en de telefoniste zet u op de lijst. Op dinsdag 7 juni, vanaf 20:00 uur, vindt de themabijeenkomst 'Voeding en kanker' plaats in het Toon Hermans Huis Amersfoort (THHA). Over de relaties tussen voeding - ziekte - gezondheid bestaan veel meningen, vragen en misverstanden. Wie geconfronteerd wordt met kanker zoekt wellicht manieren om met gezonde voeding de medische behandeling te onder steunen. Atie de Jong, diëtiste bij Amant, houdt een inleiding over dit onderwerp. Daarna is er gele genheid om in gesprek te gaan en ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met kanker en hun part ners, kinderen, familie en vrienden. Ook andere belangstellenden, bij voorbeeld uit de gezondheidszorg, zijn van harte welkom. Deelname is kosteloos. Belangstellenden wordt verzocht zich voor deze thema avond aan te meiden: 033- 46.55.227, e-mail: info@thha.nl. Het Toon Hermans Huis Amers foort is een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. Het is gevestigd aan de Regentesselaan 39 in Amersfoort (direct tegenover het station). Zaterdag 4 juni Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Zwarts; eucharistieviering; samenzang Zondag 5 juni Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor B. Tieman; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Faniiliekerk,Willibrordusstraat 19 10:00 pastor F. Zwarts; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (P. Sparnaaij); samenzang Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 openluchtdienst 10:30 Cabrio Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heli Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 openluchtdienst 10:30 Cabrio Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 openluchtdienst 10:30 Cabrio Prot. Kerk in Ned. (buitengewone wijkgemeente), Heeskapel, Insin- gerstraat 10:00 ds. C.G. de Visser, Renswoude; 17:00 ds. E.F. Vergunst, Rid derkerk Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. M.A. v.d. Berg, Zoetermeer Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds.. H.Sj. Wiersma, Spakenburg; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 (avondmaal) en 15:00 ds. W. Visscher (woensdag 8 juni 19:30 ds. A.A. Brugge) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 geen dienst (uitgaansdag 4 juni) Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 K.J. van Slooten Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. D.L.Th. Broer, Bathmen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondeliaan 2 10:00 dr. C.J. Barth Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 buitendag in Weesp Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M.J. Burger Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. J. Dam-Oskam Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Zaterdag 4 juni zondag 5 juni Huisartsen, vanaf vrijdag 17:00 uur Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 33.11.233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden) Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 033- 43.28.500. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur J.G. Hoogteijling, 60.16.666. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespecialiseerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033-46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg Particulier en AWBZ-thuiszorg; gratis zorgadvies, 24-uurs be reikbaarheid, vakbekwaam, snel inzetbaar, betaalbare zorg 035- 54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 06- 51.54.03.73. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeekman-van Hall, 60.19.633; drs. E. Klein-Benes: 60.14.211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 60.15.215. Dierenambulance, 24 uur per dag Dierenambulance Amersfoort e.o., 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereikbaar op 035-62.45.555 (lokaal tarief of het landelijke nummer 0900- 07.67 0,05 p/m). Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Jordi de Haan Ramazan Akay AANMtMINCiSBEDRUr VAN MOSEIWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement; 9,25 per half jaar! tel.(035)6014152 Op vrijdagmiddag 3 juni is er een zogenaamde 'His Healing Love'» dienst met Martie Haaijer in ge bouw Credo. Tijdens deze bijeen komsten wordt gesproken over ge nezing naar geest, ziel en lichaam. Het Woord zal genezing brengen. De blijde boodschap maakt ons vrijmoedig om te gaan tot Hem, die ons overvloedig wil zegenen. Er zijn gebedsteams die voor u zullen bidden. Ook de chronisch zieke mens wordt bediend vanuit de liefde van God. Iedereen is van harte welkom. Van af 14:00 uur is er koffie of thee; de dienst begint om 14:30 uur. Credo staat achter de Julianakerk aan de Julianalaan 19. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over; verslaving seksualiteit geslagen worden ►juister jij wel eens naar die column in de burgemeester? Column van de burgemeester? Ik (en alleen de column van Jan Vis- er op pagina 3 in deze krant en dat "indik... Nee, ik bedoel die column die de burgemeester iedere woensdag morgen, en in de herhaling, op zon- iagmorgen uitspreekt. 4 Hij in het geheel niet bekend. «Boa, dan zou je daar toch eens 1 uar moeten luisteren. Niet dat ik :et altijd met hem eens ben hoor, W naar daar spreekt wel een zekere y tots uit. -®.Trots? trots, hij is trots op wat er in Soest tllemaal gebeurt. Dat laat hij in die »lumn ook duidelijk blijken. Oh. Heb jij dat ook, dat je trots bent »P Soest? f Jawel, je moet eens zien wat er illemaal te doen is in Soest. Op 'portgebied bv. Er zijn in Nederland twaalf volleybalteams die in de t Eredivisie spelen en één daarvan lomt uit Soest. Er is in Soesterberg, "l ®'s ook Soest, een orkest dat twee ^er kampioen van Nederland is jv; Sjorden in de hoogste klasse, Odeon, onder de bezielende leiding Gerrit de Weerd. Er is een Groot Gaesbeekcr Gilde met internationale "Kkendheid en zo kan ik nog wel tven doorgaan. h. als je het zo bekijkt. Maar toch «weren Soesters dat er in dit dorp "ooit wat gebeurt. Hoe komt dat dan? 6 Dat is zo'n onzin. Artishock met ti jazz- en bluesavonden. Ook te «luisteren via Radio Soest, tou dat de reden zijn dat er zo weinig "jensen komen? Hou toch op. En het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat, de I u zorncr fantastische programma's. Maarten Kooij en de Cantorij, de 1"juzickkring Eemland, het Cenakel Memaal prachtige concerten. Ja [kar kan ik trots op zijn, net als de burgemeester. Heb jij dat dan niet? fch, nou als ik op mijn kinderen af W... die vinden dat dus driekeer n'hs, er is niks te doen in Soest. Ja, rultuur en zo, maar daar hebben ze "en geen boodschap aan. Die wil- 'en lekkere muziek horen, tegen die D^sen van de band aanleunen, cool !"an- Daar moet die burgemeester ""'eens over hebben, over een plek v°0r echte, ja hoe noem je dat nou, "ou ja je(S voor de jeugd dus. Doet KadioSoest iets voorde jeugd op bv Muziekgebied? Jec' niet echt. We hebben ze wel S^raagd mee te doen, maar ze J?men niet *0nwn niet....? DONDERDAG 2 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio h Tips uit theater, museum en galerie, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Twee operettes in dit uur. Die Dubarry: het verhaal van de schoonmaakster Jeanne, in de salon van mevrouw Labille, die door Vrouwe Fortuna wordt uit gekozen om de mooie lieve op volgster te worden van mevrouw de Pompadour aan het hof van koning Louis de 15e. De schil der René, moet met lede ogen toezien hoe zijn liefde wordt getroffen door de charme van de koning en daarom toch kiest voor de status van ongekroonde koningin van Frankrijk, als gra vin Dubarry. Die Rose von Stambul speelt m Turkije en Zwitserland. Het gaat om de schone Kondja, dochter van de Turkse excellentie, die gedwongen wordt te trouwen met de man die haar vader voor haar heeft uitgekozen. Ze houdt zielsveel van de schrijver Andre Léry en ze reist daarom naar de bergen om hem te ontmoeten en hem haar liefde te verklaren. Presentatie Paul Sparnaaij, tech niek Ben Verschoor 15.00 Soest actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek Een min of meer bekende Soes ter draait platen uit zijn of haar verzameling. Presentatie Lon neke Meijer 18.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 19.00 De Gemeenteraad Voorbeschouwing op de Raads vergadering. Werner Paans praat met de griffier van de raad, Rien van Vliet 19.30 De Raadsvergadering Rechtstreeks verslag van de ver gadering van de gemeente Soest. Presentatie Werner Paans, tech niek Huib Ghijsen. 22.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 3 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie Inske den Duik 10.00 Soest in bedrijf Informatie voor werknemer en werkgever, voor u verzameld door Henk de Jong 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, presen tatie Karin de Lange en Ben Berndsen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met... Noisy Voices Het leukste Pop koor uit Am sterdam is Noisy Voices, luid ruchtige stemmen. Dat bestaat nu 5 jaar. En dat eerste lustrum wordt gevierd met een optreden in de Theaterwerkplaats op het NDSM terrein in Amsterdam Noord op 11 en 12 juni met als titel 'So rar, So good'. Lonneke Meijer ontvangt een Soester lid van het eerste uur. 14.00 In de link h Muziekprogramma, samen stelling en presentatie Ad van Veen 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 Het sportcafé Presentatie Jouke Sjaardema 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas en Frans Kingma 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur Radio Soest, uw lokale radiostation probeert de actualiteit in Soest en Soesterberg op de voet te volgen. Zo kunt u donderdagavond luisteren naar een rechtstreeks verslag van de gemeenteraadsvergadering. Een belangrijke vergadering want er zal gepraat worden pver o.a. de verdeling van het overschot, ruim 500.000 uit de begroting 2004. Met het oog op de verkiezingen volgend jaar interessant te horen wat de diverse politieke partijen daarmee willen doen. Donderdagavond 19.00 uur op Radio Soest ZATERDAG 4 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef van der Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de jaren zes tig en zeventig, gepresenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Een stuk dat je eigenlijk twee keer moet horen... De Zwitserse dirigent, pedagoog en componist Ernest Blocn leefde van 1880 tot 1959. Hij was een groot componist voor alles wat snaren heert, van strijkorkest tot strijkkwartet. Hij vertrok in 1916 naar Amerika en gaf daar colleges aan verschillende Amerikaanse universiteiten. Hij componeerde niet veel, zijn mooiste werken zijn gebaseerd op Hebreeuwse muziek. U kunt luisteren naar het Concerto Grosso I en II, bijzondere composities. Hij haalt het onderste uit net strijkorkest. Je zou het tweemaal moeten horen om alles te horen. Rond zijn veertigste had Peter Tchaikowsky het geluk dat hij in de weduwe Najezda van Meck een bijzonder toegewijd vereerster en beschermvrouwe vond. Zij betaalde zijn schulden en schonk hem gedurende vele jaren een toelage van de 6000 Roebel, wat voor die tijd rijkelijk veel was. Op dringend verzoek van Najezda van Meck hebben zij elkaar nooit ontmoet. Wel ontstond er een vurige en warme correspondentie. Zijn laatste symfonische werk is de 6e symfonie. Zijn broer, Modest Tchaikowsky, noemde die de 'Pathetique'. Tchaikowsky zelf schreef hierover: deze sluitsteen van mijn oeuvre heb ik beschouwd als mijn beste en oprechtste van al mijn werken. Het vierde deel, de finale en het 'adagio lamentoso' beschouwt hij als een requiem. Zondagmiddag kunt u luisteren naar de 6e Symfonie, het imposante sluitstuk der symfonieën van Peter Iljitch Tchaikowsky, uitgevoerd door de New York Philharmonic Orchestra olv Leonard Bernstein. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 5 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Onze gast vandaag is Marjo van de Lelie, lid van de Vereniging Gierzwaluw Bescherming. Hoe belangrijk het is om meer broedplaatsen voor deze be dreigde vogels te creëren. Pre sentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester 12.00 De vrijwilligers Dagelijks zijn ze onderweg, om te helpen, vrijwillig, zonder ver goeding, zomaar. Op weg naar de sportclub, het bejaardenhuis, Radio Soest, vrijwilligershulp aan nieuwe Nederlanders. Waar zouden we zijn zonder die hulp. Luister naar eén van die gewone, bijzondere mensen. Presentatie Nel Pelzer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verza meld en gepresenteerd door Ka rin de Lange, techniek Lida van Steendelaar 14.00 Soest klassiek Bloch en Tchaikowsky. Presen tatie Inske den Duik. Samenstel ling en productie Jacques v.d. Gnendt Zie voor toelichting hiernaast 16.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 17.00 De Open Hof Laat heel de aarde juichen. Een muziekprogramma opgenomen in de Open Hof te Soest. 18.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 19.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 6 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek Bent u een Soester ingezetene? Heeft u een bijzondere platen- of cd-collectie? Neem dan eens contact op met Radio Soest. Wie weet wordt u uitgenodigd voor het programma De Soester en zijn muziek. Presentatie Lon neke Meijer 11.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen h Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 14.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 7 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnoid 10.00 Ontmoeting met... h Noisy Voices Het leukste Pop koor uit Am sterdam bestaat 5 jaar en dat eerste lustrum wordt gevierd met een optreden. Lonneke Meijer ontvangt een Soester lid van het eerste uur. Techniek Marcel van Blaricum. Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewoners van woon- en verzorgingshuizen in Soest en Soesterberg, productie Atie Derksen, presentatie Ben Berndsen, techniek Lida van Steendelaar 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Dirk Jan Arnoid 13.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Twee operettes in dit uur ope retteland. Die Dubarry en Die Rose von Stambul. In het eerste verhaal over de schoonmaakster Jeanne gaat het om de liefde. In Die Rose von Stambul is het al niet anders. Maar, daar zijn het dan ook operettes voor. Pre sentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Soest in bedrijf Wat werknemers en werkgevers zouden moeten weten. Presenta tie Henk de Jong 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van Psalm tot pop 18.30 Weg met hobbels 19.00 De verrekijker 19.30 Het kompas 20.00 Het Boek, het binnenste buiten 20.30 Bij belverzen 21.00 Zingenderwijs thema: niet alleen pres. Ellic van Tol 21.30 Avondsluiting 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 8 JUNI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eefv.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie Eef van der Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu We kennen ze maar al te goed, de zoemende en nijvere bijtjes. Vaak zijn we er bang voor maar onze gast de imker Gijs van Breukelen, weet dat daar geen reden voor is. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel en de co lumn van de Burgemeester 12.00 Lunchroom. Middag Magazine, presentatie Ria Hühorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical Aandacht voor de conferences van Toon Hermans, Wim Sonne- veld en Paul van Vliet en muziek uit de Nederlandse producties The Lion King die nog steeds in het Fortis Circustheater in Sche- veningen te zien is en de hoogte punten uit Mamma Mia met o.a. Simone Kleinsma. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h Nieuws en tips voor senioren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tweemaal per week brengen wij u op de hoogte van alles wat in de regio op cultureel gebied te beleven is. Redactie Ad van Wijngaarden. Presentatie Lon neke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2005 | | pagina 19