Visser Twee varianten voor Fatih moskee Referendum verdeelt politiek Soest RMM Vader wil dochter ophalen en belandt onterecht in politiecel 'Zomerschoon' knapt Soest op Vechtpartij in The Cardinal Groenstructuurplan ter inzage in gemeentehuis WOENSDAG 1 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 3 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf Soesters in Amersfoort aangehouden Witgoed specialis Service voor alle merken Wereldschool Bouw aan zijde van Koningsweg of nabij Industrieweg Buurt en politie zien man en collega aan voor inbrekers 'Onleesbare verordening is broddelwerk' Draailier wint le prijs bij bewoners Politie zoekt 'wederpartij' Soester Courant veel gelezen veel geprezen Geen verkeers maatregelen Kerkpad N.Z. 70-80-90.... [Misschien moest ze vandaag toch weer vergaderen en raken we voor goed zoek. Er zijn scholen die haar kindertjes proberen af te snoepen. Nou, dan is ze niet voor de poes. En ze is ook streng als het moet. Ze kan niet tegen onrecht. Laatst had ze mijn vriendje te pak ken, die teksten op de muur had gekalkt tegen joden. Hij moest voor straf Anne Frank lezen en daarover een verslag schrijven. Ze heeft gelijk verteld hoe de koning van Marokko opkwam voor de jo den en hoeveel Marokkanen hier begraven liggen, die tegen de nazi's hadden gevochten. 100-110.... Hoor je die schaterlach in de verte? Dat moet de juf zijn. Kom hollen! We moeten het eerst bij de buut zijn, dan hebben we gewonnen. Zo hard rent ze niet meer. Ze is ook al vijftig. En die vijfentwintig jaar bij het onderwijs gaan ook niet in je kouwe kleren zitten. Wie niet weg is wordt gezien... Rennen! Ze heeft ons gevonden. Buuuuuuuuutü Vervolg van pagina 1 Een meer diepgaande discussie over het initiatiefvoorstel van de PvdA werd echter ingehaald door het burgerinitiatief. Volgens de af spraken moeten zulke voorstellen eerst worden behandeld, alvorens er over andere (on)mogelijkheden wordt gedebatteerd. Het burgerinitiatief is daarom aan de raadsagenda van morgenavond toegevoegd. Dan of daarna zal blijken of Soest dat plan nader wil onderzoeken of dat het van tafel wordt geveegd. Zolang daarover geen zekerheid is, moet De Eem- vogels in de wachtkamer plaatsne men. Korfbalpreses Ward Steffens hoopt dat het niet te lang gaat du ren. 'Want ons clubhuis staat zo'n beetje op instorten.' Surveillerende agenten in Amers foort zagen zaterdagavond op de. kruising Maatweg - Industrieweg een 17-jarige jongen uit Soest uit een bosschage komen. In het struikgewas troffen de agenten een snorfiets aan. De jongen kon zich niet identificeren en werd daarom aangehouden. Twee vrienden van de jongen, beiden 19 en ook af komstig uit Soest, deden verve lend naar de agenten. Eén van de vrienden sloeg dreigende taal uit en de ander weigerde na herhaalde vorderingen om bij de agenten weg tc gaan. Beiden zijn daarom aange houden. Tegen alle jongemannen is proces-verbaal opgemaakt. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Postbus 203, 3760 AE Soest Telefoon 035 - 603 92 22 E-mail: info@rmn2000.nl in de zomer meer kans op stank en maden in de GFT-contalner Stank ontstaat door het bederven en rotten van GFT-afval dat door gaans veel vocht bevat. Maden verschijnen doordat vliegen op de vlees- en visresten afkomen. Deze "vleesvliegen" leggen eitjes in de GFT-container en daaruit komen de maden. Kruipen er toch maden in de contai ner, zet de container - zo mogelijk - achter in de tuin met open deksel. De vogels zijn er gek op en pikken de maden er tussenuit. Meer (gescheiden) afval op "de Schans" Het is nu al duidelijk dat meer in woners de weg naar afvalbrengsta- tion De Schans hebben gevonden. Daarmee boekt de gemeente Soest een succes want hierdoor wordt het Soester afval goed gescheiden. Tijdens de vanouds bekende ope ningstijden is het behoorlijk drukker op "de Schans" en staan er vaak fi les tot op de Lange Brinkweg. Omdat deze druk te was voorzien zijn de openings tijden verruimd. Het blijkt dat nog maar beperkt ge bruik wordt ge maakt van deze langere openings tijden. les tot op de Lang Waarheen met bouw- en sloop afval, grond en graszoden j&M "Bouw- en sloopafval, tegels, puin, grond en graszoden met een gro tere omvang dan een halve kubieke meter, wordt als bedrijfsafval aan gemerkt en mag slechts tegen be taling worden aangeboden op het Afvalbrengstation De Schans". Deze regel staat in de Verordening Reinigings heffingenvan de gemeente Soest. Een kleine hoeveelheid van dit af val, een halve kubieke meter per twee weken, mag gratis gebracht worden naar De Schans. Hebt u meerverbouwings- of tuinaf val af te voeren, dan kunt u zelf bij een particuliere afvalverwijderaar een container huren of, tegen beta ling, brengen naar de Schans. De tarieven zijn per afvalsoort ver schillend en kunt u telefonisch op vragen bij RMN. Wist u al dat het afvalbrengstation op woensdagmiddag en op zater dagmiddag nu ook geopend is? Nogmaals de openingstijden van 1 april tot 1 oktober: Di t/m vrij 13.00 tot 18.00 uur Za 09.00 tot 16.00 uur Vragen over afval? Schrijf, mail of bel Ja, het is reuze leuk om je te ver stoppen maar een ramp als je niet gevon den wordt. (de dichter K. Michel) Juf, we gaan verstoppertje spelen en u bent 'm en u moet ons Josje, Fatimah, Keesjan en Achmed zoe ken. U moet tellen en u mag niet kijken. Dit is de buut. 10-20-30.... Kom jongens, hollen! We ver bergen ons achter de Egelantier. Weet jij dat deze school een prijs heeft gekregen? Ja, juf Marijke is hier ook de baas. Ze heeft het ver schrikkelijk druk altijd. Eigenlijk heeft ze geen tijd. Geen wonder als je zo'n w ereldschool moet lei den. Ze straalt een energie uit. Ze onderneemt heel veel activiteiten en projecten. Ze heeft niet voor niets wel eens de Gouden Oliebol gewonnen. Stil nu, anders hoort ze ons. 40-50-60.... Je kunt altijd op haar rekenen. Ze staat voor iedereen klaar. De leer lingen zijn dol op haar. Ze heeft voor iedereen tijd en aandacht. Je snapt niet hoe ze het allemaal doet. Er is een tijd geweest dat ze haar school wilden opheffen. Moet je nu eens kijken. Het groeit en bloeit. De Egelantier is een kunstzinnige schuilplaats voor Jan-en-alleman en de Buut is een vrijplaats voor iedereen. Zou ze ons kunnen vinden, Fati mah? Variant 1: De moskee aan de zijde van de Koningsweg. Variant 2: De moskee aan de zijde van de Industrieweg. Voor de bouw van de Fatih mos kee aan de Vrijheidsweg zijn nog twee varianten in de race. In de ene komt het gebedshuis te staan aan de zijde van de Koningsweg, bij de andere optie grenst het aan de Industrieweg. De voorkeur van het moskeebe stuur gaat uit naar de locatie aan de Koningsweg. De omwonenden kiezen voor de andere variant, om dat de moskee aan de zijde van de Industrieweg meer uit het zicht wordt onttrokken en er minder bomen gekapt hoeven te worden. Vertegenwoordigers van zowel de buurt als het moskeebestuur hebben zitting in de werkgroep die het col lege moet adviseren. Er ligt bij het college dan ook geen eensluidend advies van de werkgroep. Mede daarom zijn twee varianten over gebleven voor de inspraakronde. In beide varianten zijn verschillende mogelijkheden open voor de plek van de circa zestig parkeerplaatsen. De varianten werden vorige week vrijgegeven, nadat er dinsdagavond in de commissie ruimtelijke orde ning over was gesproken. Bij dat debat mochten publiek en pers niet aanwezig zijn, wat een wolk van geheimzinnigheid over de kwes tie legt. Het is gebruikelijk dat bij zaken van financiële of persoon lijke aard achter gesloten deuren wordt vergaderd, maar niet als het om aspecten in het kader van de ruimtelijke ordening gaat. Het college zelf laat nog niet het achterste van zijn tong zien. Het wil de discussie over de locatiekeuze niet verstoren. Besluitvorming over de exacte locatie vindt pas in het najaar plaats. Tot die tijd krijgt de bevolking uitgebreid de gelegen heid om haar zegje te doen. Van die mogelijkheid zullen veel Soesters ongetwijfeld gebruik ma ken. Tot nu toe werden al honder den brieven, telefoontjes en mails op het gemeentehuis geregistreerd met reacties van inwoners. Buurt bewoners hebben zich verenigd in het actiecomité 'Groenstrook moet Blijven'. Zij willen het liefst dat de moskee wordt herbouwd in Spoordal, waar de huidige moskee moet wijken voor nieuwbouwwo ningen. Afgezien daarvan wil het actieco mité opheldering over een aantal zaken die spelen als de moskee aan de Vrijheidsweg komt te staan. Daarbij gaat het om onder meer de beoogde woning voor de imam, de geplande winkel in het complex en het multifunctionele gebruik van het gebouw. Ook de hoogte van de moskee en de minaret staan nog ter discussie. De verwachting is dat in september of in oktober een besluit wordt ge nomen over een bouwvergunning. Aangenomen mag worden dat die wordt afgegeven, want het college streeft ernaar dat de nieuwe moskee begin 2007 kan worden geopend. Anders loopt ook de ontwikkeling van Spoordal vertraging op. Tegen de afgifte van een bouwvergunning kan uiteraard bezwaar worden ge maakt. Een pijnlijk misverstand heeft er toe geleid dat een Soester een uur of twee onterecht heeft vastgeze ten op het politiebureau. De man kwam in Baarn zijn dochtertje ophalen op een speeladres, maar werd aangezien voor een inbreker en samen met een collega aange houden. Dat gebeurde donderdag rond een uur of half zes. Het dochtertje van de man speelde die middag bij een klasgenootje in Baarn en zou om kwart over vijf door haar vader worden opgehaald. Hij arriveerde met een collega in de wijk, maar stapte op het verkeerde huis af. Hij klopte aan en toen er niet werd opengedaan keek het tweetal rond de woning of er iemand was. Er was niemand thuis. In de veronderstelling dat zijn zesjarig dochtertje wellicht elders was en snel zou terugkeren bleef de vader met zijn collega een mi nuut of tien, vijftien wachten, niet wetende dat een buurtbewoner hen had aangezien voor insluipers en een telefoontje had gepleegd naar de politie. Handboeien Die nam geen halve maatregelen en verscheen met maar liefst drie auto's en twee motoragenten ter plaatse. De man uit Soest werd in een surveillancewagen gezet, de collega werd zelfs in de handboei en geslagen en in een andere auto afgevoerd naar het bureau. Nota bene onder applaus van buurtbe woners die vanwege het tumult naar buiten waren gekomen. Daar probeerde de vader de politie aan het verstand te brengen dat er sprake was van een groot misver stand. Hij stelde voor dat de politie zijn vrouw zou bellen om zijn ver haal te verifiëren. Hoewel de vrouw haar mans versie geheel bevestigde, geloofde de politie haar niet. Om zes uur kwam de politie ver haal halen bij het Baarnse gezin, waar het Soester meisje die middag had gespeeld. Pas toen werd het de politie duidelijk wat er daadwerke lijk aan de hand was. De Baarnaar: 'De politie stelde voor om het meisje mee te nemen naar haar vader op het bureau, maar dat leek mij geen goed idee. Ik heb haar toen zelf teruggebracht naar haar moeder.' Daar arriveerde de vader pas rond half acht. De Soester vertelde dat de politie eerst de computer erop had nageslagen om te kijken of hij geen strafblad heeft of nog een boete had open staan, voordat hij weer op vrije voeten werd gesteld. Een 25-jarige Soester en een 23- jarige uit Baarn raakten zaterdag nacht bij een vechtpartij in café The Cardinal aan de Stadhouder slaan flink gewond aan hun hoofd door een man van allochtone af komst. De dokter moest er aan te pas konien. De slachtoffers heb ben geen blijvend hoofdletsel. Het motief van de vechtpartij is een beetje wazig, vertelt Hans Meuleman van de politie. De twee getuigen zijn gehoord en hebben aangifte gedaan. De 'wederpartij' is vermoedelijk een man van alloch tone afkomst. Hij droeg een blauw colbert, had opgeschoren haar, heeft een gemiddeld postuur en is circa 1.80 lang. De politie doet nog onderzoek naar de zaak. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. De omwonenden van het café ba len flink van de nachtelijke onrust stokers. Tot nu toe hebben ze nog steeds erg veel last van draaiende motoren, geschreeuw en rotzooi langs de straat. Dat een referendum de gemoede ren behoorlijk bezig kan houden is dezer dagen in heel Europa te merken. Soest heeft zijn portie in zekere zin al eens gehad met het omstreden referendum over het ecoduct, in januari j.l. (al ging dat eigenlijk óók over wat anders...). Omdat iedereen na afloop met een kater bleef zitten wil de Soester politiek de regels voor een refe rendum aanpassen. Het College heeft daarvoor een voorstel ingediend bij de gemeen teraad. Het komt erop neer dat de oude verordening (15 artike len) plaats moet maken voor een nieuwe (75 artikelen!), waarbij het een stuk moeilijker wordt om een referendum op touw te zetten. Zo komt er een extra 'drempel' voor de geldigheid (de meerderheid die een genomen raadsbesluit per f' referendum afwijst moet voort aan minstens 30% van de kiezers omvatten) en wordt het aantal re- ferendabele onderwerpen beperkt tot 'algemeen verbindende voor schriften'. Het voorstel verdeelt de Soester politiek, zoals maandagavond bleek in de raadscommissie Bestuur Middelen. Merkwaardig genoeg krijgt het de steun van partijen die van huis uit eigenlijk helemaal niet zo vóór een referendum zijn, zoals het CDA, de WD en de ChristenUnie-SGP (met in hun kielzog ditmaal waarschijnlijk ook Gemeentebelangen Groen Soest en zeker GroenLinks), wat hun van de tegenstanders (Soest 2002, PvdA, D66) - niet geheel ten onrechte, vermoedelijk - het verwijt ople vert dat ze er alleen maar op uit zijn om het de initiatiefnemers van een referendum bij voorbaat al zo moeilijk mogelijk te maken. Teun Middelkoop (Soest 2002) kenschetste het hele voorstel als krampachtig 'broddelwerk', waar mee B. en W. het referendum van januari afdoen als dat-was-eens- maar-nooit-weer. Hij hield het dan ook op een kort en krachtig 'non'. Ingrid Koomen (GGS) vond dat de tekst onbegrijpelijk was voor gewone burgers en drong aan op een leesbare publieksversie. Karei van Geet (VVD) vond het stuk wel érg uitgebreid, maar begreep dat nu vooral de juridische aspecten - waarover bij het referendum van januari zoveel gedoe was geweest - de ruimte moesten krijgen. 'We kunnen ons geen buil meer val len...' Met de leesbaarheid had hij niet zoveel moeite, beweerde hij dapper. Frustraties Uit het nagenoeg onverstaanbare betoogje van Martin Oosterveen (CDA) was op te maken dat de fractie liever helemaal geen refe rendum wil, omdat dat toch maar tot frustraties bij de burger leidt, maar dat hij zich wel in het voorstel kon vinden. Hij drong wel aan op leesbaarheid en een duidelijke 'time table'. Paul Lemmen (PvdA) trok juist fel van leer tegen de nieuwbe- dachte beperkingen, zoals de extra drempel - een eenvoudige meer derheid leek hem voldoende - en de ietwat stiekeme verhoging van het aantal burgers dat een defini tief verzoek tot het houden van een referendum moet steunen, want 7 van de kiezers was vorig jaar nog 2250 en inmiddels 2450. 'Dat is dus al weer een paar honderd meer!' Ans Mann (GroenLinks) had persoonlijk geen moeite met het voorstel ('Ik ben wel voor een referendum, maar ook weer niet zó voor...). Ze vónd zichzelf 'mis schien niet zo Groenlinksig'. Chris van Vuuren (CU-SGP) - ook al geen warm pleitbezorger van refe rendums in het algemeen - vond het voorstel een aardig 'handboek', dat ook meer duidelijkheid ver schafte waarover een referendum zou gaan. Wim Roest (D66) - het referen dum is hem als democraat uiter aard zeer aan het hart gebakken - noemde het een zeer belangrijk instrument voor de invloed van de burger. Hij meende dat er van gemeentewege veel te weinig in formatie over het voorstel was ver strekt en noemde het stuk onlees baar, óók voor raadsleden. Roest vond dat er sprake was van een 'schandalige verslechtering' van de positie van de burgers, met name door de 30%-drempel. 'Dan lukt het nóóit meer!' Hij constateerde bij de Collegepartijen een gebrek aan vertrouwen in Üe bevolking - 'Hier spreekt de angst voor de burger' - en hij wilde dat het Col lege het voorstel terugtrok, zodat er in elk geval niet in de gemeente raad (morgenavond) over gestemd zou worden. Verder eiste hij dat alle wijzigingen kort en duidelijk zouden worden uitgelegd, zonder allerlei juridisch jargon. Degelijk Burgemeester Janssen toonde zich nogal geprikkeld over de kritiek. Hij betoogde dat het juist een heel goed voorstel was - 'een degelijk stuk werk' - en dat wie termen als 'broddelwerk' en 'angst voor de burger' in de mond durfde nemen het stuk gewoon niet goed gelezen had. Hij wees o.a. op het verschil tussen het raadplegend (hier niet aan de orde) en het raadgevend referendum. Over de leesbaarheid merkte hij op dat de APV en an dere gemeentelijke verordeningen voor de burger misschien ook niet altijd toegankelijk zijn, maar dat ze daarom nog geen broddelwerk genoemd mogen worden. Ver der meldde hij niet zonder trots dat Soest een van de slechts twee Utrechtse gemeenten is (33 in to- Van 6 juni tot en met 1 juli kan iedereen het nieuwe groenstruc tuurplan komen bekijken in de hal van het gemeentehuis. Het doel van dit plan is het geven van spelregels voor het behoud en de ontwikkeling van het groen binnen de bebouwde kom van de gemeen te Soest. Het plan vormt de basis voor zogeheten groenbeheerpian- nen die op het plan volgen. De gemeenteraad heeft in april het nieuwe groenstructuurplan vastge steld. Het plan is gemaakt samen met een klankbordgroep, waarin inwoners van Soest zaten en leden van verenigingen en organisaties. Iedereen kon zich opgeven voor de klankbordgroep en reageren op de conceptplannen. Het groen in het stedelijke gebied van Soest biedt de inwoners speel ruimte, ruimte voor ontmoeting en ontspanning. Stedelijk groen wordt gebruikt voor korte bezoek jes, wandelen, fietsen, joggen, de hond uitlaten, zomaar te zitten of te zonnen en als doorgangsroute. Het groen is van groot belang voor de lichamelijke en geestelijke ge zondheid van de inwoners. Een groen dooraderd stedelijk gebied heeft ook een belangrijke functie voor de dieren en planten die er vertoeven. In het groenstructuurplan is ook plek ingeruimd voor de 'visitekaart jes' van de gemeente. Dat zijn de plekken, zoals monumenten, ro tondes en winkelcentra die van be lang zijn bij het binnenkomen van Soest, de oriëntatie in het dorp en voor verblijf en ontmoeting. Daar naast is er in het plan nog een aan tal thema's uitgewerkt, waarin de uitgangspunten staan ten aanzien van het groenbeheer, bomenbe- scherming en groenverkoop. Een bewoner van het Kerkpad Noordzijde wil dat de gemeente snelheidsremmende maatregelen neemt of éénrichtingsverkeer in combinatie met een afsluiting op het Kerkpad N.Z. Hij vindt dat de snelheid van het verkeer in combi natie met spelende kinderen voor gevaarlijke situaties zorgt. Volgens de gemeente is cr geen sprake van onveiligheid, omdat daar in de af gelopen tien jaar geen ongelukken zijn geregistreerd. 'Het aanleggen van drempels in het Kerkpad N.Z. is erg duur, mede omdat de weg is geasfalteerd. Het aantal weggebrui kers van de straat is te klein waar- De wethouder overhandigt de eerste en de tweede prijs aan Frans Bos (met hoed) van het wijkbe- heerteam en aan Jochem en Chan- tal Mulder van de Draailier. Foto: Soester Courant. Groep 3 van de Achtbaan staat gewapend met bezems, prikstok ken en vuilniszakken klaar om aan de schoonmaak te gaan. Wethou der Witte (uiterst links) moedigde de jongelui aan. Foto: Soester Courant. Hondenpoep De volgende dag - zaterdag - was de beurt aan bewonersgroepen in de verschillende buurten en straten. Zowel in Overhees als Klaarwater gaf het wijkbeheerteam acte de présence, waarbij men zich vooral richtte op hondenpoep (Overhees) en het opfleuren van enkele hofjes (Klaarwater). In Soestdijk werd de tuin van de Emmakerk opgeknapt en ook in Smitsveen en de Eng werd flink aangepakt. De actie werd zaterdagmiddag fees telijk afgesloten met de prijsuitrei king bij De Buut, waar alles in het teken stond van de 'hondendrol', zoals het wijkbeheerteam aangaf. In Overhees waren op verschil lende plekken borden neergezet met opwekkende teksfen aan het adres van de hondenbezitters. Bij de school werd o.a. een honden show gehouden en buurtbewoners konden er met hun hondje op de foto. Daar deelde Eemland Vee voeders ook zakjes hondenvoer uit en presenteerde zich voor het eerst een echte Soester hondenschool. Draailier eerste Bij de prijsuitreiking - een gezel lig evenement met levende muziek, dat échter weinig publieke belang stelling trok - gaf wethouder Harry Witte de gedeelde derde prijs (100 euro, dus elk 50) aan de bewo ners van het Dalplein en de Jan Thijssenhof. De tweede prijs (ook 100 euro) was voor het wijkbe heerteam Overhees en de eerste prijs (alweer 100 euro) was voor de Draailier, waar het speeltuintje werd schoongemaakt. De oorkonde werd in ontvangst genomen door Jochem Mulder (8) en zijn zusje Chantal (5); Frans Bos - van het wijkbeheerteam Overhees - ont fermde zich voorlopig over het geld van de tweede en de eerste prijs. taal) die überhaupt een referen dumverordening hebben. De uitbreiding van 15 naar 75 ar tikelen is nodig om verwarring te voorkomen. Bovendien is het re ferendum een té duur instrument (200.000 euro of wel 6 per in woner) om het al te lichtvaardig toe te passen. De 30%-drempel moet voorkomen dat een kleine minderheid van de van de kiezers kan bewerkstelligen dat een de mocratisch genomen raadsbesluit kan worden afgewezen. Janssen beloofde zijn 'stinkende best' te doen voor een 'populaire versie' van de verordening. Vieze smaak De tweede ronde leverde weinig of geen nieuwe argumenten op. De tegenstanders lieten zich door Janssen allerminst overtuigen, maar er ontspon zich nog wel een de batje tussen Ans Mann en andere raadsleden, toen ze met een verwij zing naar het Soester referendum van januari j.l. constateerde dat er veel mensen 'gemanipuleerd' wa ren voor het belang van enkelen'. Ze had er nog steeds een vieze smaak van in haar mond, liet ze weten. 'Het kan geen kwaad het referendum een beetje moeilijk te maken voor mensen met onzuivere democratische bedoelingen...' Vol gens Middelkoop zag ze de kiezers dus niet voor vol aan. 'Die hebben óns gekozen om een poging te wa gen er iets van te snappen,' repli ceerde Mann. 'Het lukt kennelijk heel makkelijk om mensen ergens toe over te halen...'. Volgens Mid delkoop kon het College er óók wat van, getuige de gang van zaken voorafgaande aan het referendum van januari en Roest vond zelfs dat zij de bevolking wantrouwde. Van de Collegepartijen had al leen GGS nog behoefte aan nader beraad. Fractievoorzitter Ingrid Koomen liet weten dat ze alle argu menten nog eens in de fractie zou bespreken. 'Ik neem 't mee en dan zien we 't donderdag wel...' Dat vond burgemeester Janssen ook. REINIGINGSBEDRIJF MIDDEN NEDERLAND Tips: ter voorkoming van stank en maden: Zet de GFT-container niet in de felle zon maar op een schaduw rijke plek; Verpak vlees- en visresten in krantenpapier en doe het in de container die het eerst aan de beurt is om geleegd te worden; Reinig de container na het legen met bezem, water en groene zeep. Sinds afgelopen vrijdag en zater dag ziet Soest er op veel plekken weer een beetje opgeruimder uit dan daarvóór. Dat is het resultaat van de jaarlijkse voorjaarsschoon maak die - merkwaardigerwijs onder de naam 'Zomerschoon' wordt georganiseerd. Zomers was in elk geval wél liet weer. Vrijdag gingen leerlingen van zo'n 15 basisscholen in de hele gemeen te aan de slag met het opruimen van zwerfvuil, hondenpoep en andere troep. De Van der Hucht- school-Valeriaanstraat en De Buut (Overhees) gingen de hondenpoep te lijf. Kinderen van de Egelantier (Smitsweg) plantten zonnebloe men rondom de vuilcontainers en knapten de picknicktafels op met (geschilderde) kleedjes en kus sentjes. De Achtbaan (Van Hamelstraat) ruimde de omgeving van de school op en hielp de bewoners van Hons- bergen met het opfleuren van de bloembakken. Ook de bankjes in het park bij de school werden aan gepakt. De scholieren van De Drie sprong zochten naar zwerfvuil in het bos van Laag Hees en maakten ook de schoolomgeving vuilvrij. De Zomerschoon-'hondenborden' van De Lasenberg werden o.a. ge bruikt in Overhees, waarmee het wijkbeheerteam 's anderendaags de tweede prijs in de wacht sleepte. Verder kwamen ook de Prins Wil lem Alexanderschool, de Van der Huchtschool (Libel), de Wegwijzer, de Daniëlschool, de Prof. Wate- rinkschool, de Ludgerusschool en de Werveling in actie. Alle kinde ren kregen weer een krentenbol van Do Schat.

Soester Courant | 2005 | | pagina 3