Schilderij op flat onthuld Laatste festiviteiten '60 jaar bevrijding' dit weekeinde Genealogenclub: 'Archief Soest naar historisch centrum Eemland' Wie wat te zeggen heeft, doet dat in de Soester Courant Stadsvervoer Nederland introduceert EEM-kaartje Evenemententerrein de Eng krijgt speelplaatsen jnderkoor in de Emmakerk VAKANTIEBEZORGERS EXTRA BELONING ITE EST: OEST.NL Meedenkbijeenkomst op maandag 6 juni VSPULLENHULP Eemlijn-infoteam zoekt collega's Politiek Jan Steenlaan e.o. wordt heringericht Startsubsidie voor Stichting Levenskunst Legerkamp en Oldtimertocht Jij, mtefclïiij 4 j'JjjJ j^jJ^KJVJ_/l vvjjsjJ1 J-JJJ'J ijlis expert SCHOEMAKER 'Kinderkunstwerk' van Cultuurfestival PAGINA 5 Richting Hospice Collecte epilepsie Het vieste kind WOENSDAG 1 JUNI 2005 SOESTER COURANT in Soest voor de voor de maanden juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 srleend op grond van artikel 35 voor de verkoop van zwak- iens de activiteiten op het plein op zondag 5 juni tussen 73.00- basisscholen Soest maakt bekend, dat hij 1.2.2 van de Algemene Plaatse- 't 2000 vergunning te verlenen g de Schieter voor het organi- voor de leerlingen van de - basisscholen in Soest op )5 van 18.00 uur en 20.30 uur. inen tegen dit besluit bezwaar van burgemeester en wet- eken na de datum van de zwaar dient te worden gericht iW van Soest, Postbus 2000, •e bepalingen over bezwaar) en •2 (bijzondere bepalingen over nene wet bestuursrecht zijn van ïaakt kan ook om een voorlopige 2vraagd, als er tijdelijke maat- irmee niet tot de beslissing op worden gewacht. Het verzoek bij de president van de recht- us 16005, 3500 DA te Utrecht, cht verschuldigd van 136,- rso°n of 273,- voor een de Algemene wet bestuursrecht ITSWEG st maakt bekend dat hij op basis de Algemene Plaatselijke ver- APV)voor het jaar 2005 onthef- 1 E. Panis voor het spelen van 9k-n' eens Per ^wee weken van r bij het winkelcentrum aan de 'Pen binnen zes weken na besluit een bezwaarschrift neester. Tevens kan er een 'voorzieningworden ingediend, den gedaan bij de president van 't, Postbus 13023, 3507 LA te griffierecht verschuldigd van uurlijke persoon en 276,00 Met het EEM-kaartje van Stads- vervoer Nederland kan men op L«i| maandag tot en met vrijdag na 09:00 uur en op zaterdag en zon- F.. dag goedkoop reizen met de bus- Dagietourkaart sen van Stadsvervoer Nederland. Hijg Eemtand Het EEM-kaartje is een dagre- i nL A,tm M|| flMÊfMÈ tourkaartje en is te koop bij de gggjgjK^ chauffeur. ■f f 1 adsvervoer Nederland geeft twee öorten EEM-kaartjes uit: van 2,00 en van 3,00. Per beta lende volwassene kunnen twee kinderen tot 12 jaar gratis meerei zen. Reizigers van 65 jaar en ouder kunnen met twee personen op één kaart reizen. Het EEM-kaartje is in de zomervakantie en de kerstva kantie ook geldig voor 9:00 uur. Het kaartje is aantrekkelijk voor pizigers die door de gemakkelijke jrkrijgbaarheid van het kaartje en nvoudige tarief eens willen over wippen op het openbaar vervoer. gè chauffeurs van Stadsvervoer Nederland verkopen de kaartjes Op de volgende trajecten: €2,00 fcusden-Amersfoort v.v. Soest-Amersfoort v.v. Soest-Soesterberg v.v. Soest-Baarn-Eemnes v.v. Rhenen-Veenendaal v.v. €3,00 Spakenburg-Amersfoort v.v. Spakenburg-Baarn-Soest v.v. Woudenberg-Amersfoort v.v. Scherpenzeel-Amersfoort v.v. Veenendaal-Wageningen v.v. Het kinderkoor oefent weer in de Emmakerk. Doe je mee? Kinderen van groep 4 tot en met 7 kunnen heedoen. Carina Troost leidt het koor. Rianne Druijff begeleidt op piano. Neem je vriendje of vrien dinnetje gerust mee. Het kinderkoor oefent vijf keer, in jfte Emmakerk, Regcntesselaan 2B: pm te beginnen vandaag, woensdag 1 juni. Daarna op de woensdagen juni, 15 juni en 22 juni, steeds kan 18:30 tot 19:00 uur. De ge nerale repetitie is op zaterdag 25 i van 17:00 tot 18:00 uur. Het koor zingt nieuwe, frisse muziek. Er zijn solo's. Er is van alles. In de kerkdienst van 26 juni om 10:00 uur zingen we met elkaar de stcr- ren van de hemel. Thema van die 1 dienst is: 'Je wordt wijzer van God.' De gemeente Soest gaat speel plaatsen aanleggen op het evene mententerrein de Eng en vraagt omwonenden en andere gebrui kers hierover mee te denken. De gemeente organiseert hiervoor op maandag 6 juni een bijeenkomst. In de openbare ruimte moet vol doende en veilige speelruimte voor kinderen aanwezig zijn. Daarom heeft de gemeente Soest haar visie betreffende de openbare speelvoor- zieningen in een speelruimteplan vastgelegd. Dit speelruimteplan is in juni 2004 door de gemeente raad vastgesteld en tezamen met het uitvoeringsplan 2005-2006 in april dit jaar tentoongesteld aan alle inwoners van Soest. In het speelruimteplan wordt een drietal maatregelen voor het evene mententerrein de Eng voorgesteld, deze maatregelen moeten worden uitgevoerd om te voldoen aan het vastgestelde beleid. De maatregelen zijn: het realiseren van een speel plek voor kinderen tot 6 jaar, het realiseren van een speel/sportplek voor kinderen van 6 tot 12 jaar, het aanbrengen van verharding met zat en ontmoetingsaanleidingen voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Daarnaast heeft de gemeente de wens om de uitlaatstrook voor honden op dit terrein anders vorm te geven. Momenteel ligt de uitlaatstrook aan de randen van het evenemententerrein. Het is niet wenselijk dat gebruikers van het terrein door deze strook heen Het Kinderkoor van de Emma kerk. De vraag is natuurlijk: word je ook wijzer van een kinderkoor? Als je dat wilt weten moet je mee komen Hnpn Probeer maar, van wat voor kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl moeten lopen om op het evene mententerrein te komen. Om deze maatregelen uit te kun nen voeren, gaat de gemeente een (her)inrichtingsplan ontwikkelen voor het evenemententerrein. Randvoorwaarden daarbij zijn, dat ook in de toekomst op het terrein evenementen gehouden kunnen worden, dat voetballen op dit ter rein mogelijk blijft en dat de open heid gewaarborgd blijft. De gemeente vindt het belangrijk dat bewoners tevreden zijn met hun woonomgeving. Het nieuwe ontwerp wordt daarom met de omwonenden en de (toekomstige) gebruikers ontwikkeld. Inmiddels zijn de omwonenden voor een eerste bijeenkomst op maandag 6 juni op het gemeen tehuis uitgenodigd. Omdat bij de herinrichting ook buurt- en wijk- overstijgende voorzieningen wor den opgenomen, dit rijn de plekken voor kinderen van 6 tot 12 jaar en voor jongeren van 12 tot 18 jaar, zijn andere belanghebbenden ook van harte welkom om mee te den ken over de nieuwe inrichting. Binnen de gestelde kaders kunnen de aanwezigen op 6 juni wensen voor het nieuwe plan kenbaar maken. Met deze wensen zal een schetsontwerp gemaakt worden. Later dit jaar presenteert de ge meente dit ontwerp voor commen taar. Belanghebbenden kunnen zich voor de bijeenkomst op 6 juni op 035-60.93.676 aanmelden. Sinds april bemensen 50+-vrijwil- ligers vijf dagen per week de Info- telefoon van Stichting Eemlijn. Zij verstrekken passagiers alle gewens te inlichtingen over de toeristische lijndienst van de fïetsboot over de Eem en de randmeren. In juli stari Eemlijn een tweede toeristisch pro ject: 'Minitrips'. Passagiers worden met een minibusje naar interessante toeristische doelen in de omgeving gebracht. De vrijwilligers van hel Infoteam verwerken straks ook de boekingen van Minitrips en maken belangstellenden wegwijs in de re creatiemogelijkheden. Het Infoteam zoekt nu enthousiaste collega 50+vrijwilligers (m/v) on: deze taak goed uit te voeren. De werkzaamheden vinden plaats in een kamer op de 2e verdieping var de Infowinkel van 't Gilde Wa terlijn, Krommestraat 5, Amers foort, gedurende zes uur op ééL (wisselende) dag in de week. Het rooster houdt rekening met andere activiteiten. De huidige teamleden verstrekken belangstellenden graag algemene informatie. Het Infoteam is te bereiken van dinsdag t/m za terdag tussen 11:00 en 16:00 uur _op@ (033) 46.12.393. ite Soest jnicatie 509 34 55 1000@soest.nl >est.nl TICHTING BALANS /vethouders van Soest maken en nebben: el 2.1.4.1 lid c van de Algemt, tnmg Soest 2000 vergunning ïouden van een skatewedsi oest en omgeving op zaterd streUektOn700 UUrOpdesk» el 4.1.5 van de Algemene ïning Soest 2000 ontheffing t. draaien van muziek tijdens de EGERKAMP Soest maakt bekend dat hij -end op grond van artikel 22; Verordening Soest 2000 aanè iding voor op zondag 5 juni 2005 (vertrek .'t gemeentehuis); de activiteiten tan circa 09.00-14.00 uur; tiek, aansluitend aan de o'ld- mt die geplaatst wordt op het eentehuis (van circa 14.00-17J het evenemententerrein de Eng en zondag 5 juni 2005. smeentehuis zal een verkoop- ingericht. ïdedelingen zal gebruik worden lidsinstallatie. :errein zullen legertenten en aanwezig zijn. Hoe verbreed je de kloof tussen Burgers en Politiek? Heel eenvou dig. In achterkamertjes bepaal je in het geheim dat de wil van B. W. wordt uitgevoerd, dat er wel inspraak van de burgers mogelijk is, maar dat door B. W. in het geheim bepaalde besluiten worden uitgevoerd. Hoe verpest je de sfeer in een woonwijk Door bovengenoemde vorm van Politiek zonder tegen spraak uit te voeren. Hoe noem je dit? Russische Poli tiek. Stemmen ma, maar de uitslag is al bekend. Was dat in Rusland? Nee,,dichterbij, namelijk in Soest. B.C. Peeren Afgelopen maandag is gestart met de herinrjehtingwerkzaamhe- den aan de Jan Steenlaan en de renovatie van de groenstroken in gedeelten van de Hobbemalaan, Ruysdaellaan en Rubenslaan. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de firma Hendrikse uit Soest en nemen circa vijf weken in be slag. In grote lijnen bestaat het werk uit de herinrichting van de Jan Steen laan, 'ivaardoor meer parkeerplaat sen worden gecreëerd, en renovatie van de grocnvakken. In de andere straten worden alleen de groenvak- ken gerenoveerd. In eerste instantie zal de beplanting worden verwij derd. De nieuwe beplanting wordt vervolgens in het najaar (plantsei zoen) aangebracht. Gelijktijdig met de werkzaamhe den wordt de openbare verlichting zoveel mogelijk aan de nieuwe normen aangepast. Om de be reikbaarheid van de woningen te behouden worden de werkzaamhe den, zoveel als mogelijk, gefaseerd uitgevoerd. De Stichting Levenskunst Soest organiseert bijeenkomsten op het gebied van spiritualiteit en cultuur. Van de gemeente krijgt de stichting een startsubsidie van 823,-. Het Oldtimerdag bedrag helpt mee aan een 'gezon dere' financiële basis. Het komende weekeinde, zaterdag 4 en zondag 5 juni, sluit de .Stich ting 60 jaar bevrijding Soest de fes tiviteiten af. Beide dagen ontstaat erop het evenemententerrein 'De Eng' een heus legerkampje. Zon dag vindt de Oldtimerdag plaats met 116 voertuigen. Op zaterdag 4 juni kan het leger kampje vanaf 12:00 uur bezichtigd worden; op zondag 5 juni eigenlijk de hele dag. Voor de jeugd van de basisscholen liggen er 30 kleine legertentjes klaar, zodat ze in kleine groepjes - onder leiding van de le den van de 'Living History Group Holland' - een eigen tentenkampje kunnen opzetten. Ze worden tel kens weer afgebroken om de vol gende groepen jongeren de kans te geven. Voor ouders, opa's en oma's een unieke kans om foto's te maken.' Ook wordt er verteld over de grotere tenten, de bewape ning (waaronder enkele houwitser kannonnen), de voertuigen en de leefwijze in een dergelijk kamp, op gezet naar analogie van de jaren 1940-1950. Eigenlijk heeft het niets te maken met 60 jaar bevrijding, maar het is een evenement dat best vermeld mag worden. Het wordt al jaren in stilte door een groep vrijwilli gers voor gehandicapten georga niseerd en vindt toevallig tegelijk plaats met het legerkampje op De Eng. Omstreeks 12:30 uur komen 15 aanspanningen van de 'Warm bloed Paardenfokvereniging Eem- land' (W.P.E.) op het evenemen tenterrein aan. De koetsiers hebben er dan al een rit van zo'n 1 xh uur opzitten. Als passagiers hebben zij bij zich een grote groep bewo ners van het zorgcentrum Sherpa (voorheen Eemeroord) uit Baarn. De W.P.E. trekt er al zo'n kleine 15 jaar met deze bewoners op uit. Al enkele jaren is deze groep te gast bij de familie J. Smeeing van de Witte Boerderij. Bij hen staat ieder jaar een groep vrijwilligers klaar om de bewoners van Sherpa, hun begeleiders en de koetsiers en grooms van de W.P.E. (in totaal dit jaar zo'n 85 personen) een uit gebreide lunch voor te schotelen. Rond twee uur vertrekt de stoet weer naar Baarn. Op 5 juni 2005 wordt er een grote Oldtimerdag georganiseerd. Dat gebeurt in het kader van 60 jaar bevrijding én het 100-jarig bestaan van de Rabobank Soest. Meer dan 100 jaar autotechniek zal rondom het gemeentehuis van Soest opgesteld staan. Zowel Old timer personenauto's als Oldtimer legerwagens (in totaal 116) nemen het Raadhuisplein in bezit. Vanaf 10:00 uur komen de auto's aan. Om 12:00 uur wordt de stoet op de Dalweg opgesteld om een toer te gaan maken door Soest en om geving. Tussen 14:00 en 14:30 uur keert de stoet weer terug bij het gemeentehuis en kunnen de auto's tot ongeveer 17:00 uur weer be zichtigd worden. Vanaf 10:00 uur is iedereen natuurlijk weer van harte welkom. De route gaat als volgt: Dalweg, Steenhoffstraat, Stadhouderslaan (door Baarn), Biltseweg, Konings weg, Di Lassostraat, Willaertstraat, Obrechtstraat, Van der Weijdens- traat, Insingerstraat, Den Blieklaan, le Heezerlaantje, Wieksioterweg OZ, Dolderseweg. Vervolgens door Soesterberg via Amerfoort- seweg, Rademakerstraat, Prof. Lorentzlaan, Van Angerenstraat, Kampweg, Richelleweg,Van Weer den Poelmanweg, Ossendamweg, Schoutenkampweg, Verlengde Ko- lonieweg, over de Eng, Molenweg, Molenstraat, Albert Cuyplaan, Dal weg, terug bij het gemeentehuis. Klein ontbijt Op het Raadhuisplein is er vanaf 10:00 uur koffie en thee, met muf fins, croissants en chocoladebrood jes (een soort van klein ontbijt, zeg maar). Vanaf de middag staat de tap open en wordt er bier, wijn en fris geschonken. Ook rijn er beleg de broodjes te koop. Warme hapjes als Indische balletjes, hotdogs etc maken het tussendoortje compleet. Uiteraard wordt er ook aan de kin deren gedacht. De ijscoman is met zijn vele soorten ijs aanwezig. Wie eenmaal op het Raadhuisplein is aangekomen hoeft eigenlijk niet meer naar huis om te eten of te drinken. Gezien het feit dat het legerkampje en de Oldtimerdag op loopafstand van elkaar zijn georganiseerd is dit een unieke gelegenheid om beide evenementen van dichtbij mee te maken. Gewoon een dagje uit in Soest! De vrijwilligers van de or ganisatie zullen er, met de oldti- merbezitters, de passagiers van de oldtimers (drie doelgroepen: Indische Nederlanders, veteranen en vrijwilligers die zich al jaren lang voor hun medemens inzetten) en de mensen van het legerkampje, een gezellig weekend van maken. 'Weer een weekend waarin vele vrijwilligers hun vrije tijd opgeven om zich dienstbaar op te stellen voor degenen die het echt verdie nen,' aldus voorzitter Cees Vos van de stichting 60 jaar bevrijding. prwr - v" Burg. Grothestraat 9, Soest - Telefoon 035-6010344 De afdeling Amersfoort en om streken van de Nederlandse Ge nealogische Vereniging - die ongeveer 70 leden in Soest telt - is sterk voorstander van de ver plaatsing van het Soester archief naar het toekomstige Regionaal Historisch Centrum Eemland. Dat blijkt uit de brief die de secretaris aan de Soester gemeenteraad heeft gestuurd. Die hikt nu al maanden tegen een beslissing aan, maar hakt waarschijnlijk binnenkort de knoop door. De discussie in Soest, waar een krachtige lobby van amateurs en hobbyisten zich - ondanks de evidente voordelen in zowel fi nancieel als archief-technisch en wetenschappelijk opzicht - tegen de verhuizing naar 'Eemland' blijft verzetten, is in een patstelling ge raakt. Voordat de gemeenteraad zich vorig jaar definitief zou uit spreken doken er plotseling allerlei onduidelijkheden op over bijvoor beeld de kosten van een eventuele 'aanpassing van het archief in de kelder van het gemeentehuis (het alternatief voor verplaatsing naar Eemland). Ook de raadpleging van deskundigen bij het ministerie in Den Haag leidde kennelijk niet aanstonds tot bruikbare adviezen. De genealogische vereniging - waarin zich intensieve archief gebruikers hebben verenigd, die zich met name bezig houden met voorouder-onderzoek etc. - mengt zich nu ook in het dispuut en laat over haar standpunt geen ondui delijkheid bestaan. 'Wij zijn sterk voorstander van deelname van de gemeente Soest aan Archief Eem land en de plaatsing van de Soester archieven in Amersfoort,' aldus de secretaris van de afdeling Amers foort (550 leden). Puntsgewijs somt ze de argumenten daarvoor op. Betere toegankelijkheid: Het archief in Amersfoort is zes dagen per week geopend en bovendien op donderdagavond. Samenhang van de regionale ar chieven: In tal van Amersfoortse archieven bevinden zich stukken die ook op Soest betrekking heb ben. Dit geldt onder andere (maar niet alleen) voor de waterschaps archieven. Genealogen en andere historici kunnen op deze wijze ef ficiënter onderzoek uitvoeren. Overdracht van archivalia uit het rijksarchief: Indien Soest zou mee doen aan het Regionaal Historisch Centrum is het Rijk bereid om be paalde archieven betreffende Soest, die nu nog elders berusten, over te dragen aan het Archief Eemland. Brede historische kennis en in formatie: Het Archief in Amers foort beschikt over vakkundig per soneel met een brede historische kennis en heeft bovendien een uitgebreide bibliotheek op het ge bied van de regionale geschiedenis en de Nederlandse geschiedenis in het algemeen. Goede bereikbaarheid met open baar vervoer: Het nieuwe centrum, op loopafstand van het station, zal beter bereikbaar zijn met openbaar vervoer dan de huidige locaties in Soest en Amersfoort. 'Deze punten houden alle verband met de belangen van historische onderzoekers; rij zijn de belang rijkste gebruikers van de archieven. Wij verzoeken u vriendelijk deze argumenten te overwegen bij uw besluitvorming,' aldus de brief van de genealogenclub ('de grootste genealogische vereniging van Ne derland') aan het gemeentebestuur van Soest. ELKE WEEK EEN .SOESTERgCOURAWL IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 door Matjan Haak De afgelopen week was het weer echt een 'hospiceweek'. We begon nen zaterdag met een bezichtiging van het pand. De meeste van ons waren al eens binnen geweest voor we het kochten. Maar daarna heb ben we vanzelfsprekend voortdu rend lopen filosoferen hoe we het huis het beste kunnen gaan inde len. Het was goed dat we nog eens gingen kijken. Zo zagen we snel wat er reëel is en wat helemaal niet. Joost bespreekt met Rob Gommers al onze wensen en ideeën, zodat ze samen met een aantal voorstellen kunnen komen. Er moet ook nog een artikel-19- procedure doorlopen worden. Dat hoeft niet omdat het hospice van functie verandert, want met minder dan vijf gasten blijft het gewoon een woonfunctie. De artikel-19- procedure is alleen nodig omdat in het bestemmingsplan van de Eng staat dat elk huis door maximaal één gezin bewoond mag worden. Op grond daarvan moeten wij voor het hospice bij de gemeente een ontheffing aanvragen. Geluk kig is B. en W. al met de ontheffing akkoord gegaan. Nu is het nog een kwestie van inspraak en het oor deel van de gemeenteraad. Dat was ook de reden dat we met enige spanning uitkeken naar de bijeenkomst met de buurt, die voor woensdag gepland was. Ik ben blij te kunnen melden dat die avond in een heel goede sfeer verlopen is. We mochten voor de buurtbij eenkomst gebruik maken van een zaaltje in de Witte Boerderij op de Eng van de familie Smeeing. Zij waren zelf als toekomstige buren ook aanwezig. Verder meldden er zich nog zo 'n dertig andere mensen uit de buurt. Zonder uitzondering gaven de aanwezigen aan heel po sitief te staan tegenover ons initi atief. Wel vroeg men zich natuur lijk af of het hospice niet heel veel drukte met zich mee zal brengen. Men verwacht vooral problemen met parkeren. Aan ons de vraag of wij daar wel goed over nage dacht hebben. Nu hebben wij het huis natuurlijk nog maar kort in ons bezit. We zullen de komende tijd dan ook nog heel wat moeten puzzelen hoe wij onze organisatie zo kunnen inrichten dat er zo min mogelijk overlast ontstaat. Maar toch ver wachten we niet al te grote probleJ men. In normale omstandigheden werken er drie mensen tegelijk in het hospice; een coördinator en twee vrijwilligers. Dan komt er nog eens een huisarts langs en ie mand van de thuiszorg. Wij zul len iedereen aanmoedigen om op de fiets te komen. De plek is daar heel geschikt voor. Extra drukte is er wanneer iemand overlijdt, wat in een hospice natuurlijk regelma tig aan de orde is. Voor die mo menten zullen we goede afspraken moeten maken. Het contact met de kerk naast ons is al gelegd. We hebben beloofd dat we binnen niet al te lange tijd met voorstellen bij de buurt terugkomen. Eén van de bewoners bracht een probleem van heel andere aard naar voren. Hij kon zich niet voor stellen dat hij last van het hospice zou hebben, maar was bang dat het omgekeerd wel het geval zou zijn. Het lijkt hem heel vervelend om b. v. met veel lawaai te gaan staan zagen terwijl er zo dichtbij iemand op sterven ligt. De ervaring bij an dere hospices is gelukkig dat het snel went om het hospice als buur te hebben. Maijan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor Hospice Soest-Baarn e.o. Het hospice is bereikbaar via het secretariaat (Jenny Sanders), S 035- 60.16.058, of info@hospicesoest.nl. Zie ook: www.hospicesoest.nl. Van maandag 6 tot en met zaterdag 11 juni wordt een nationale collecte gehouden voor de epilepsiebestrij- ding. Ook in Soest gaan vrijwilli gers met een bus langs de deuren. Dit jaar is gekozen voor het thema 'Laat ze niet vallen'. De opbrengst wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek, voor lichting, individuele hulp en bege-r leide vakanties voor mensen met epilepsie. Het Nationaal Epilepsie Fonds heeft de bijdragen hard no dig, want het krijgt geen subsidie van de overheid. Epilepsie is een tijdelijke functiestoornis in de her senen die zich uit in aanvallen. In Nederland lijdt 1 op de 150 men sen aan deze ziekte. Soester Courant veel gelezen veel geprezen De 4-jarige Miehcle v/d Water uit Soest is de mooiste Flodder tje geworden. Ze heeft daarmee een bockenbon van 25 euro en de strik van Floddertje gewon nen. Boekhandel van de Ven was op zoek naar het vieste Flodder tje van Soest ter gelegenheid van de Annie M.G. Schmidtweck. Dc deelnemers konden bij Van Oosten Fotografie gratis op de foto. Een vakjury heeft unaniem voor de win nares gekozen. Op de gevel van de driehoogflat op de hoek van de Rubenslaan en de Dalweg (aan de Soestdijkse kant) hangt sinds vorige week een fraai schilderij. Het is tijdens het Cul tuurfestival van 21 mei gemaakt door een groep van ca. 35 kinde ren en afgelopen zaterdag, tijdens de activiteiten van Zomerschoon, feestelijk 'onthuld1. Van echt onthullen was geen spra ke, omdat het schilderij zo goed als onbereikbaar hoog aan de gevel is opgehangen, net onder de dakrand. Het was dan ook in al zijn glorie al zichtbaar toen wethouder Harry Witte het, geblinddoekt en wel zodat het kunstwerk voor hem ten minste nog 'verhuld' was - met as sistentie van een paar eveneens ge blinddoekte kinderen officieel aan de Soester openbaarheid prijsgaf. Hij deed dat met de complimen ten voor de kinderen die als kleine Rembrandts of Van Goghjes in de dop hadden opgetreden en voor de sponsors: fotograaf Hans Niezen, Anja van Rouwendaal van Rol- ette Belettering (die het product maakte), evenals Portaal en Balans - die op koek trakteerde - en de gemeente Soest. Op het schilderij staan de 'koppies' afgebeeld van de kinderen die eraan hebben meege werkt. Volgens deskundigen is het 'duurzaam', dat wil zeggen bestand tegen de invloed van regen, wind en zonneschijn. De wethouder kreeg een ingelijste Het schilderij, hoog aan de gevel van de flat, waar het de tand des tijds moet doorstaan. Foto: Soester Courant. grootformaat foto mee voor zijn werkkamer in het gemeentehuis. De foto is ook voor anderen (alleen is de prijs nog niet bekend, want die hangt af van het aantal) verkrijg baar bij Diny Teunis, projectleider Zomerschoon, 035-60.93.818, of e-mail: zomerschoon@soest.nl. De 'blinde' wethouder Harry Witte en zijn assistenten moch ten het schilderij nog niet meteen zien. Foto: Soester Courant.

Soester Courant | 2005 | | pagina 5