NTJES Veelzijdig jubileum Eemland ApoIIo maakt geslaagde Tour de Chant De Boshoeve wil promoveren Samenhang op Scherp (SOS) van start SCHRAVEMADE B.V. Toeristische attracties in provincie Utrecht Nieuwe contacten? Bel de VOS! www.rabobankonline.com ^'SpC?01V00r inte™» Bridgers naar huis met historisch boekwerk VTIEBEZORGERS i thuis voelt Zongedroogd Nederlandse kampioenschappen carrousel rijden J PIET VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN G.S. investeren 200.000 Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen Alles in 1 x goed geregeld met het Rabo Totaalpakket WOENSDAG 1 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 inginnedag 200S Weer succes is geworden, is i aan de volgende sponsors. itrum 't Vaarderhoo» ong Van de Geest Adviesgroep :antskantoor KriikaK, Den Ouden 1 /an Ede Brink Fischer Benelux laarskantoor Deelen danken aan de samenwerking m idvindersvereniging man Masselman Groep Horeca Soest m/'e comité Soest dankt allen ar de financiële bijdrage }f de fijne samenwerking! COMPUTERHULP cp Pcs, hard- en solt Tel. 035-6033913 of www.computerhulp.nm1 (jO£GE ZAAK Steeohoffstraat 9A, tel. 602 8132 t tapijt en :e collectie >n gordijn- Luxaflex, collectie ït GRATIS 5 kleuren. A/oningin- fstraat 50, 5238324. na. 13.00- -16.00 en 0.00-17.00 L altijd de teringpad 53784257. PIANOLES, pnveles krijgt u alle aai,! en leert u snel en qoe3 toetsinstrument bes» Gratis proefles! Ook U krijgt les van een erve enthousiaste, gediploalÈ, muziekleraar (cons) Be' ter Loef, tel. 035-60271? HORLOGE RÉPARA^ Gegarandeerd goedn" werkmakerij Westen? Den Blieklaan 48 telrr 6011766 in Soest voor de de maanden juli en augustus TRA BELONING anmelden: tel. 601 41 52 bieden.- erp/eging; 'ersoonlijke verzorging; achtzorg; larmering en alarmopvolging; ndersteunende en activerende egeleiding; Jishoudelijke verzorging; phahulp; trticuliere zorg (AndereZorg). org in natura of mét persoonsgebonden budget (PGB). yterstaat 7 1271 SR Huizen T 035 523 2646 ooienvecht.nl www.zorgpaletgooienvecht.nl tst in de Soester Courant 7. Woningruil 3. Diversen 3- Handel Informeel en officieel, sportief en ontspanning, op veelzijdige wijze heeft BC Eemland zaterdag het 25-jarig bestaan gevierd. De hele middag en avond werden de brid gers met een feestelijk programma onthaald in de sfeervolle ambian ce van de witte boerderij van de familie Smeeing aan de Soester Engweg. Na ontvangst met koffie en een ju- bileumgebakjc werd er 's middags natuurlijk eerst gebridged. Omdat iedereen in elke ronde dezelfde spellen speelde, waren er telkens tussenstanden en rondewinnaars. De drive werd gewonnen door het paar Betty van Dijk-Roel Tho mas. Hierna volgde een officieel gedeel te. De voorzitter van het district hield een speech, eindigend in de uitreiking van een KEI (een bron zen kunstwerkje) aan het lid Jan Riemens, als blijk van waardering voor zijn vele werk achter de scher men gedurende meer dan 20 jaar. Daarna ging de champagne rond en werd er geproost op het welzijn van BC Eemland en haar leden. Voorts werden de kampioenen van het achterliggende seizoen gehul digd. De beker van het clubkampi oenschap was voor het paar Henk van Dalen-Gijs van der Scheer. De B-klasse beker ging naar het paar Bep Pronk-Bertien Wicart en de C-klasse beker naar het paar Mirjam Buyvoets-Tiny Tjon. De topintegraalbeker werd uitgereikt aan Myriam en Hans Koks, terwijl er bloemen en wijn waren voor het winnende (interne) viertal Marijke Weidema/Reinier le Nobel-Wil Luijben/Adri van Loon. Onder de tonen van gezellige live muziek werd het Italiaanse buffet geopend. Als intermezzo trad voor drachtskunstenares Hansje Krol op, die humoristisch verhaalde over gebeurtenissen uit het (haar) allerdaagse leven. De f&stcommissie had nog meer in petto. Voor iedereen was er een prachtig jubileumboekje met foto's en verhalen uit de historie van het clubleven. Ook waren er nog meer dan 30 prachtige prijzen voor de gelukkigen, die de juiste speelkaart als lcft hadden gekregen. De-Stemming zat er goed in, gezien de activiteiten op de dansvloer. Na dauiramisu en de koffie kwam er eep eind aan het gezellige feest, Waarvoor de voorzitter Jaap Kap- tófii op voorhand aan het begin van de avond de jubileumcommissie in de personen van Henk van Dalen, Myriam Koks en Lida Dorrestein met bloemen en wijn van harte bedankt had voor het vele (voor bereidende) werk. Bridgers heffen het glas op het 25-jarig bestaan van BC Eemland. De club vierde het jubileum zaterdag op veelzijdige wijze in de witte boer derij aan de Soester Engweg. Voor elk lid was er na afloop een jubile umboek. Door eindeloos te combineren met specerijen, fruit en groentes, weten de Zuid-Afrikaanse makers van 'Kaapse hapjes en producten' ons steeds weer te verrassen. Een zonnige mix van peper, si naasappel, citroen en een vleugje knoflook is een verfrissend pro duct om menig gerecht op smaak te brengen. Combinaties van chiliberries en Kaapse mosterd met 2 tomaten zijn helemaal in! Tomaten komen oorspronkelijk uit Latijns-Amerika. Daar waren het de Indianen die ontdekten dat tomaten door ze in de zon te la ten drogen een intens volle smaak krijgen. Inmiddels heeft de tomaat de we reld veroverd en hebben ook onze producenten in Afrika met zonge droogde tomaat de wereldwinkel veroverd. Openingstijden Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat 9a: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m za terdag 09:30-17:00 uur; 035- 60.28.132. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Geen enkel kind meer dat tussen wal en schip valt als het hulp nodig heeft. Voorkomen dat een klein probleem groter wordt, door er eerder bij te zijn. Daar gaat het om in het programma 'Samenhang op Scherp'. Daarover sluiten de pro vincie Utrecht en 14 Utrechtse gemeenten een bestuurlijk ak koord. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035-602 02 49 Vanaf 1 januari 2007 weten ouders en jeugdigen waar ze terechtkun nen voor informatie en lichte hulp in hun gemeente, worden proble men bij kinderen sneller gezien, in de wijk en op school, én worden ze sneller geholpen. Bovendien is er betere begeleiding als een ge zin meerdere problemen kent en worden jongeren op weg geholpen als ze na de jeugdzorg terugkeren die keten, in hun eigen leefomgeving. Op 2 juni tekenen de gemeenten Amers foort, Baarn, Soest, Bunschoten, Woudenberg, Eemnes, Leusden, Leersum, Renswoude, Bunnik, de Bilt, Woerden, Abcoude en Vianen hierover een akkoord. 'Het is een historische dag. Kin deren en jongeren worden straks eerder opgevangen en sneller ge holpen. Daardoor dus ook beter' geholpen. We lopen hiermee voor op in Nederland. Elders worden ook afspraken gemaakt tussen ge meenten en provincies maar zover ik weet is verder nog niemand in staat zulke concrete, resultaatge richte en duidelijke afspraken te maken', aldus gedeputeerde Kamp van de provincie Utrecht. Provincie en gemeenten zetten samen hun schouders onder een deltaplan: het realiseren van een sluitende keten van gemeentelijk jeugdbeleid en provinciale jeugd zorg. Daarover zijn ze al langer met elkaar in gesprek. Met deze bestuurlijke akkoorden worden met de afzonderlijke gemeenten, op maat, concrete afspraken ge maakt over de verbeterpunten in Afspraken Het gaat dan, om afspraken over: betere informatie over het beschik bare hulpaanbod aan jeugdigen en hun ouders; beter en sneller sig naleren van kinderen of jongeren met een probleem; het beoordelen van de hulpvraag van een jongere op lokaal niveau; de begeleiding van jongeren naar lichtere lokale 7,19 8,92 10,65 12,37 14,10 15,82 17,55 19,27 21,00 22,72 24,45 26,18 27,90 hulpverlening of via Bureau Jeugd zorg naar de Jeugdhulpverlening; het aanbod van pedagogisch on dersteuning, dicht bij huis in de gemeente of bij scholen. Met het stimuleringsprogramma 'Samenhang op Scherp' (SOS) ondersteunt de provincie Utrecht in 2005 en 2006 de gemeenten met een financiële injectie van 4,3 mil joen euro bij de realisatie van de vele afspraken uit het bestuurlijke akkoord. Met het ondertekenen van de bestuurlijke akkoorden ge ven wethouders en gedeputeerde aan dat ze zich hard maken voor de realisatie van het programma. En dat ze de ambitie hebben om jeugdigen en hun ouders wanneer dat nodig is, beter dan ooit tevoren, snel en passende hulp te bieden. Soester Courant veel gelezen veel geprezen I jï sr Courant, ttant te worden betaald. Manege De Boshoeve doet zondag 5 juni mee aan de Nederlandse carrousel kampioenschappen. Dit jaar wordt het gehouden op de Zilfia's Hoeve in Houten. Een car rousel bestaat uit zestien paarden. Jeantine Lips (21) rijdt die dag op de 18-jarige Pele. Op het ritme van de muziek maken de paarden en de rijdsters mooie figuren en cir kelen ze langs elkaar heen. Pele loopt het langst mee. Oensdag1 Paardrijden is de grootste lief- .(Èebbcrij van Jeantine. Sinds haar 11 twaalfde jaar rijdt ze paard. Inmid- dcls d°et ze ^at v'er a ^eer per 1 incl. BTW Jweek. 'Vooral door het bos rijden vind ik heerlijk. Iedere vrijdag train ik voor de carrousel.' Ze heeft ai I '«aan verschillende wedstrijden mce- Hgedaan, zoals de WPE-wedstrijden in Soest. I l'Wanneer we komende zondag bij de eerste drie eindigen van de B- ploeg promoveren we naar de A- ploeg en maken we weer kans om Nederlands kampioen te worden,' vertelt Jeantine. Zowel in 1997 als in 1999 werd manege De Boshoeve Nederlands kampioen. 'We zijn aangesloten bij de Federale Neder landse Rijschool (FNRS) en doen al 21 jaar mee aan Nederlandse carrousel kampioenschappen. In de ploegen B, C, D hebben we ook al meerdere malen gewonnen', vertelt commandant Willemien van Rossum. Komende zondag moeten de car rouselrijdsters er vroeg uit. Om 08:30 uur beginnen de wedstrijden. De toegang is gratis. Om 8:50 uur moet de Soester ploeg haar kunsten laten zien. Jeantine: 'Ik moet al om vijf uur 's ochtends op. Om zes uur moeten we de paarden inladen om vervolgens om zeven uur in Houten Carrouselrijdster Jeantine Lips en commandant Willemien van Rossum met paard Pele. Foto: Soester Courant aan'te komen.' Zaterdagmiddag worden de meeste voorbereidingen gedaan. Alle witte paarden worden uitbundig gewassen, de manen ge vlochten en de beenharen zonodig bijgeknipt. Naast zestien mooie paarden doen er ook zestien carrouselrijdsters mee. Naast commandant Willemien en Jeantine doen mee: Lex, Nat- halie E, Linda, Liesbeth, Tamara, Rosaline, Pieternel, Erna, Karin, Ingrid, Esmée, Nathalie W, Car- lene, Thea en Lindsey. 'We hopen natuurlijk dat we zondag winnen en promoveren naar de A-ploeg', aldus Jeantine en Willemien. www.vanheugten.nl SjUfÉL UITSLUITEND VERKOOP IN ^«jygflrpïm RENSWOUDE GEEN GELIJM EN GEEN GESPUKER FABRIEKSWINKEL- WINKEL PIET VAN VERKOOP WAARDE HEUGTEN 50X50 PRIJS KELAFELT 2,25 haarvilt KELA LIMA 2,75 KELADORM Jg-tfr 4,95 hoogpolig KELA SHAGGY JèXkfK ^10,95 chinchilla-loolc 7 jr. garantie KELA BERBER A -ewrnr €11,50 100% zuiver scheerwol HEUGAAmore €11,45 Kela Saphir (vergelijkbare kwaliteit HEUGA Amore) 2,25 HEUGA Forza 580 €14,45 Kela Contract (vergelijkbare kwaliteit HEUGA Forza 580)€ 7,95 GRATIS benz.kostenverg. in Ned. naar RENSWOUDE 1000 m2 fabriekswinkel. Utrechtseweg 4 Leggen door het gehele land mogelijk. Tachtig leden van het Soester Mannenkoor ApoIIo trokken vo rige week naar Limburg voor een concert ter gelegenheid van het 130-jarig bestaan van het collega- koor St. Caecilia uit Sweykhuizen, vlakbij Geleen. Vergezeld van hun dames brachten zij eerst een be zoek aan de Sint Jan in Den Bosch waar zij enkele liederen zongen. De befaamde Abdij Rolduc bij Kerkrade bleek een prima slaap plaats. Van daaruit werden een paar dagtochten gemaakt door het zinderende Limburgse land. Ge lukkig hebben autobussen tegen woordig airco's. Indrukwekkend was het bezoek aan 'Margraten' en de daar gezongen üederen. De feestelijke kennismaking met de koorleden van Sint Caecilia werd een zeer warme aangelegenheid. En dat niet alleen vanwege de hitte. De 'Beesehofkapel' van de carnavalsvereniging de 'sjwenskes' constateerde met enige verbazing dat die Soesters geweldige feest gangers zijn. In niet geringe mate ook te danken aan het eerste optre den van het Shantikoor 'De Soester Knollen'. Het Lente Gala Concert was groots aangekondigd via een fotoadver tentie van een kwart pagina in het Limburgs Dagblad. Het programma had een lenteachtig karakter, varië rend van licht klassiek tot modem, mede dankzij de deelname van het jeugdkoor Cantarella, zangeres Pe tra Berger, pianist Jan Vayne en natuurlijk de koren St. Caecilia en Apollo bij het vertrek uit Soest naar Limburg. Foto: Herman van Dam. Apollo. Het publiek in de grote nieuwe zaal van 'De Hanenhof in Geleen was bijzonder enthousi ast. Aan het slot van de uitvoering werd het 'Amigos para siempre' uit volle borst meegezongen. Een geslaagde tour de chant van Apollo. In 2007 wordt Sint Cae cilia in Soest verwacht. De provincie Utrecht wordt het toneel van een aantal nieuwe toeristische routes, attracties en evenementen. Ze lopen uiteen van skate- en skeelerroutes door het Groene Hart tot extra voor zieningen in het museum Flehite te Amersfoort. Het bestuur van de provincie Utrecht investeert in totaal 200.000 euro. De provincie realiseert in het Groe ne Hart vijf bewegwijzerde skate en skeelerroutes die worden aange sloten op de steden in dit gebied en diverse recreatieve voorzieningen. Het wordt zo mogelijk om dichtbij huis en op een veilige en sportieve manier de omgeving te verkennen. Omdat er in deze provincie nog een gebrek is aan dergelijke routes stellen GS hiervoor 35.000 euro beschikbaar. Het project sluit goed aan bij de lopende plannen van de provincie om het gebied via allerlei toeristische routes beter toeganke lijk te maken. De routes zijn naar verwachting in december 2007 klaar. In juli 2005 wordt in de binnenstad van Utrecht het Festival 'Gezond heid!' georganiseerd. Aan de hand van podiumkunsten, voorstellingen van levende geschiedenis en andere attracties wordt de historie van de gezondheidszorg in Nederland gepresenteerd. De organisatie ver wacht circa 15.000 bezoekers. Be halve aan het verleden wordt ook aandacht besteed aan innovatieve ontwikkelingen in de moderne gezondheidszorg. De provinciale bijdrage is 15.000 euro. Bosbad de Vuursclie Bosbad de Vuursche in Baam, dat onlangs grondig is vernieuwd, krijgt de beschikking over nieuwe speel- voorzieningen. Het openluchtbad wordt bovendien aangepast, zodat ook mensen die slecht ter been zijn hiervan beter gebruik kunnen ma ken. De regionale functie van dit bosbad, dat tot over de Utrechtse provinciegrens klanten trekt uit het o.a. Hilversum en Almere, wordt daarmee versterkt. Reden voor de provincie Utrecht om voor deze nieuwe investeringen een bijdrage van ruim 55.000 euro beschikbaar te stellen. Begin 2006 krijgt fort De Klop in Utrecht een nieuwe, toeristische bestemming. Er komt een klein schalige camping, theehuis en een herberg met overnachtingsmoge lijkheden. In de gebouwen komen ook vergaderruimten. De ligging van het historische fort - één van de schakels in de Nieuwe Holland se Waterlinie - maakt het tot een bijzonder uitstappunt. Verwacht wordt dat het aantal overnachtin gen zal toenemen met 10.000 per jaar. Het fort is bovendien een wel kome aanvulling voor gasten die langere tijd in de provincie Utrecht willen verblijven. Reden voor GS om aan dit project 35.000 euro beschikbaar te stellen. Infocentrum Flehite De cultuurhistorie van de gemeente Amersfoort krijgt permanente aan dacht in een ontvangst- en infor- matiepunt dat wordt gerealiseerd in museum Flehite. Bezoekers kun nen daar terecht voor het bekijken van een film over de ontwikkeling van Amersfoort. Verder is er ruim aandacht voor het aanbod van cul turele erfgoed in de stad. Vanaf het bezoekerscentrum worden boven dien boottochten en rondwandelin gen georganiseerd. Samengewerkt wordt met o.a. de archiefdienst van Amersfoort, Utrecht Toerisme Recreatie en de stichting Levende Historie. De provincie staat met een bijdrage van 47.000 euro ga rant voor de helft van de kosten voor dit project. Het informatie centrum opent de deuren in het voorjaar van 2006. In de provincie Utrecht verzamelen zich in juni 3000 sporters en 15.000 bezoekers voor het grootste homo en lesbische sportevenenement van Europa: de EuroGames. Bij de or ganisatie van dit internationale eve nement zijn ruim 50 organisaties betrokken. In het programma staat o.a. een EuroGames Village, dat de deuren opent op het Jacobikerkhof. Bezoekers kunnen elkaar hier ont moeten en genieten van allerhande attracties. Voor de inrichting van dit promotiedorp stelt de provincie Utrecht 20.000 euro beschikbaar. Het evenement zal een aanzienlijke impuls opleveren, met name voor de hotels in Utrecht en omgeving. De totale omzet als gevolg van de EuroGames bedraagt naar ver wachting 5 miljoen euro. Bovenstaande projecten worden ge financierd uit het budget voor toe ristische ontwikkeling. De provin cie gebruikt dit fonds om Utrecht te promoten als een provincie waar veel te beleven valt, met een voor toeristen duidelijk herkenbaar ge zicht. De provincie voert hiervoor het Actieplan 'Uit en Thuis in de provincie Utrecht, 2005-2008' uit. Hierin staan maatregelen om zowel het aantal dagtoeristen als verblijf- stoeristen in de provincie Utrecht te doen toenemen. De VOS (Vereenzaming Ou deren Soest) is een van de elf werkgroepen van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. De VOS organiseert activiteiten die u de gelegenheid bieden om nieuwe contacten te maken. De VOS is bedoeld voor alle mensen in Soest en Soesterberg die ouder zijn dan 55 jaar en zich regelmatig alleen en/of eenzaam voelen en daardoor graag nieuwe sociale contacten willen maken. Een greep uit de activiteiten: huiskamerproject; seniorenrestaurant; maande lijkse bustochtjes; zondagmid dagactiviteiten Huiskamerproject De opzet van het huiskamer project is dat 55-plussers elkaar eens in de 4 a 5 weken per toer beurt bij elkaar thuis (de huiska mer) in een ongedwongen sfeer ontmoeten. Vindt u het plezierig om meer sociale contacten te hebben met leeftijdgenoten, of bent u door een handicap veel aan huis gebonden, dan bent u van harte welkom bij het huis kamerproject! Door deze ont moetingen kunnen waardevolle contacten ontstaan, waardoor het leven meer fleur krijgt. Op dit moment zijn er drie huis kamerprojecten waaraan 30 personen aan deelnemen. De projecten vinden plaats onder begeleiding van vier vrijwilligers. Indien gewenst kan het vervoer ook voor u geregeld worden. Seniorenrestaurant Zelfstandig wonende senioren (evt. ook echtparen) zijn van harte welkom in het seniorenres taurant. Driemaal in de week op maandag, woensdag en vrijdag, van 12:00 tot 14:15 uur is het restaurant geopend. Het bevindt zich in de moderne recreatiezaal van het verzorgingshuis 'Molen schot'. Behalve het feit dat u een gezonde en smaakvolle maaltijd kunt gebruiken, biedt het res taurant u ook de mogelijkheid om nieuwe sociale contacten te maken met leeftijdgenoten. De sfeer is er altijd ontspannen en gezellig. Het feit dat het restaurant nu al ruim vijf jaar bestaat toont aan dat het een succes is! U kunt kiezen uit een driekeuze menu, de prijs bedraagt 5,10. Een aperitief] e kost 1,00. Een smaakvolle vegetarische maal tijd behoort ook tot de mo gelijkheden. Een team van 17 vrijwilligers van de VOS zet zich met veel enthousiasme in voor deze activiteit. U kunt zich tot een dag van tevoren, tot uiter lijk 17:00 uur, opgeven bij de SWOS/VOS. Maandelijke bustochten Door sponsoring van de Rotary Soest/Baarn is het mogelijk om elke vierde dinsdagmiddag in de maand een bustochtje te orga niseren in de nabije omgeving van Soest. Zes personen kun nen per keer deelnemen aan het bustochtje. Deze tochtjes stel len senioren die normaliter niet meer uit huis komen in staat om eens een middagje uit te gaan en nieuwe contacten te leggen. Ook rolstoelgebruikers kunnen deelnemen aan de tochtjes. Informatie Voor meer informatie over alle activiteiten van de VOS kunt u bellen naar de VOS/SWOS, 035-60.23.681. Ook kunt u desgewenst een afspraak maken voor een bezoek bij u thuis met de beroepskracht van de VOS, Margöt Bultink. Rabo Totaalpakket gratis tot 1 januari 2006 - Minimaal T jaar 25% korting, op de Doorlopende Reisverzekering Voordelig'rood'staan met het Krediet op Betaalrekening Rabocard (creditcard voor wereldwijd gratis betalen) Direct afsluiter,? Bei de Raboiijn 0900'0907. Wilt u graag een persoonlijk advies? Bet dan naar Rabobank Soest Baarn Eemnes voor een afspraak (035)609 63 23. Nog geen klant van de Rabobank? L kunt eenvoudig veranderen van bank met de Overstapservice. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 7