ijlvol slot bevrijdingsfeesten Griftland-leerlingen ontspannen zich in afwachting van uitslag 1 VARIA j wee open tuinendagen Whisky Diner leest de Soester Courant f - V,,-,. -.v,, p 17 en 18 juni bij Groei en Bloei abrio ELBON: korting zeven rovers' De opvallende service van AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST EXTRA BELONING o ii d e r o n s Zondag 12 juni Zomerdrive ONI voor bridgers Groenmarkt in het Cantonspark Meningen van lezers! Hij doet niets hoor! VAKANTIEBEZORGERS Over het algemeen goed gevoel na examens SCHRAVEMADE B.V. ^^JOENSDAG 8 JUNI 2005 SOESTER COURANT onist Sjoerd Dijkhuizen. PAGINA 11 ag en zondag j.l. heeft de ing '60 jaar bevrijding Soest' ivrijdingst'eesten afgesloten ien legerkainpje op het eve- itenterrein Soest en een stijl- ildtimertocht niet als start en het genieentehuis van Soest. >heel vormde een waardig en 1 slot-evenenient. ipsvoertuig dat met kinderen enkele rondjes over De Eng lad grote aftrek. De kinderen i er niet bij weg te slaan. Op lotor met zijspan beleefden dgen ook de rit van hun leven. :rcn die een pubtentje hadden :et kregen als beloning een Zijn muzikale belangstelling,!, ISH °PberSdo°sie van fsti« ;c Uln8 cchk-acoud, waar ook nog voetpoe- ynu/nl t\n invir>-1Zljn S^e' MnfcïElilzat. De Living History Group «tmminopn ai« v?n,!110^erne jazz-jiolland o.l.v. Dick van Vught liet mn7iMrJp"i<* i°° !5..van an(icrjng'en oud zien hoe men zich in !J, n 00r* Zijn bekcnd^^^gerkampje uit de jaren 1940- heid groeide vooral door het spelejB moest behelpen. De publieke \JuePvn' I? n°-S Brother\5langstelling op4 juni was nogal oudim s en het Rem de Graafiiagertjcs. Het weer was er ook niet Trio. Tevens is Manus een graaeaarom op De Eng te gaan lopen, geziene begeleider van vocalisic^p 5 juni was er voor het leger- Kita Reys en Greetje Kauffcld, uhpje volop belangstelling en kon Drummer Gijs Dijkhuizen is eenpn naar hartelust genieten, vaste bespeler van Saxtion V, Triopjdag en zaterdag werden voor Peter Beets, Erik Doelman Kwar-mBemecntehuis van Soest de eer- tet, The Haque A1I Stars en heil B&W Quintct. Grote invloeden voor hem zijn de drummers Art Blakey, Philly Jo Jones en Elvin Jones. Gijs treedt ook regelmatig op o.a. met Rein de Graaff Fer1 dinand Povel, Frits Landesbèrgen I Georgie Fame, Cees Slinger en zijn broer Sjoerd Dijkhuizen. Aanvang: 21:00 uur. Entree'1 €7,00. 1 y WSEmrwE ;i volle tocht vanuit het luchtvaartuig vast. Het is een onderneming diej niet zonder risico is, maar het zijn adembenemende beelden die hij in de jungle vanuit de luchtballoi draaide. De schitterende beelden en de fascinatie voor dergelijke on mogelijke ondernemingen, maken deze film tot een unieke beleving. Aanvang: 20:30 uur. Toegang' 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, S 60.29.367. blauwe plekken: Seon-Hwa wordt mishandeld door haar man. Wan neer die thuiskomt, bewerkt Tai- lijft Suk hem met een golfclub, tot hij Jn- buiten westen is. Daarna slaan de lijk twee op de vlucht, van huis naar in. huis. Ondertussen groeit er tussen sof de twee een vreemd soort gene* 6V7"*VJV" 16"T let, genheid. Is het liefde? Al die tiidi6 te"1 en het ëemeentehu,s vo1- Hij hebben Tai-Suk en Seon-Hwa nog®1 11'03 uur kon burëemeester ikt geen woord met elkaar gewisseld ,ne n - - de ok iet >ot oorbereidingen getroffen voor ldtimerdag die voor 5 juni op programma stond: de 'afsluiter' de feestelijkheden rond 60 jaar ijding. Zondag om 07.00 uur ichenen de leden van de werk- :p Odtimertocht en de firma [and op het voorterrein van het eentehuis om alles voor elkaar taken voor deze dag. Toen de lewerkers aan het ontbijt zaten B stichtingsvoorzitter Cees Vos [gelegenheid de medewerkers 'ertellen wat er van hen werd acht. Het zou een lange dag ;den. Het weer leek aanvanke- somber maar gelukkig klaarde op. i half tien arriveerden de eerste imers. De deelnemers konden het Katholiek Vrouwengilde ie of thee halen met een gebak- an de Rabobank, die als hoofd- nsor haar 100 jarig bestaan vier- Omstreeks 10.15 uur lieten zich de eerste passagiers bij Anneke nk, Bernie van Schalkwijk, Si- ne Vos en Aartje Knol - die elkaar het secretariaat in het eentehuis vormden - inschrij- In de hal werden ze door de :e dienstdoende bodes ontvan- met koffie of thee en uiteraard een gebakje. Al gauw liepen Regisseur Kim Ki-Duk snijdt op zijn kenmerkende wijze vele the ma's aan, zoals zelfrespect, eigen heid, eenzaamheid, respect voor andersdenkenden cn echte liefde. Een ontroerende, elliptische fabel over wraak en liefde. Aanvang: 20:30 uur. Toegang: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, S 60.29.367. Zie ook: artishock-soest.nl, issen als gastheer de dag openen. Ie aanwezige voertuigen reden 1 olgens één voor één voor de jfdingang van het gemeentehuis, ar werd ingestapt. Uiteindelijk aden de genodigden in een old- ler militaire bus stappen en kon stoet, die inmiddels grotendeels door de politie op de Dalweg twee pakketten was opgesteld, zich in beweging zetten voor een mooie tocht door Soest, Baarn en Soesterberg. Verrassing Een verrassing was dat de tocht over de vliegbasis Soesterberg en het terrein Kamp van Zeist voer de, waar het luchtvaartmuseum is gevestigd, dankzij de medewer king van de commandant van de vliegbasis en de directeur van het luchtvaartmuseum. Naar later bleek hadden deze twee bezoeken een diepe indruk achtergelaten. Na een tocht van drie uur keerde de stoet omstreeks 15.15 uur weer terug op het gemeentehuis, waar voor alle oldtimerbezitters en gasten een lunch wachtte. Inmiddels had een grote groep vrijwilligers meer dan 1300 broodjes gesmeerd en belegd. Een stukje gezellige muziek o.l.v. Joop van Tol maakte het geheel compleet. Gezien het mooie weer konden de statafels naar buiten en kon de zaak van Ben v.d. Linden beginnen met de verkoop van ver snaperingen en een drankje. Veel bezoekers bekeken de voertuigen van dichtbij. Rond het gemeentehuis stonden zo'n 116 voertuigen opgesteld, waaronder ook enkele oude mo toren. Het was een stoet met een prachtige verscheidenheid aan voertuigen die ook onderweg door vele Soesters en Soesterber- gers bekeken werd. Helaas moest bij een van de oldtimerbezitters De oude legervoertuigen, die vanaf het Raadhuisplein vertrokken, trok ken veel bekijks. Foto: Soester Courant de steun van het medisch team - dokter Walter, Simone Vos en Aartje Knol - worden ingeroepen. Hij was onwel geworden en moest per ambulance naar het ziekenhuis. Na onderzoek mocht hij weer naar huis. Ook moest het medisch team nog even in actie komen bij een kind dat gevallen was en zijn hoofd bezeerd had. Prijzen Alle oldtimers werden ook dit jaar gejureerd. De personenauto's en de militaire voertuigen werden apart door zowel een vakjury als een pu blieksjury beoordeeld. De vakjury bestond uit de heren Slob, Weer denburg en Equiri. De publieks jury bestond uit mevrouw Janssen (echtgenote van de burgemeester), mevrouw Porte (echtgenote van de directeur van de Rabobank, Hans Kruiswijk (bekend schrijver en ver teller) en J. van Gent (gemeente Soest). Voorzitter van de publieks jury was directeur J. Porte van de Rabobank. Uiteindelijk werden de prijzen om 17:00 uur door de he ren Janssen en Porte uitgereikt: Vakjury burgervoertuigen: le prijs: dhr. Hiep; 2e prijs: dhr. Noord- hoek; 3e prijs: dhr. Ockhuijzen. Vakjury militaire voertuigen: le prijs: dhr. Middendorp; 2e prijs: dhr. Timmerman; 3e prijs: dhr. De Jong. Publieksjury burgervoertuigen: le prijs: dhr. Deurlo; 2e prijs: dhr. Jonker; 3e prijs: dhr. Zierlijn jr. Ook onderweg was er veel belang stelling voorde Oldtimers, zoals hier op de Dalweg. Foto: Soester Courant Het legerkamp op de Eng, com pleetmet vervaarlijke wapens. Foto: Soester Courant Publieksjury militaire voertuigen: le prijs: dhr. Everdingen; 2e prijs: dhr. Stuivenberg; 3e prijs: dhr. Burch. Perfecte plek Na de prijsuitreiking bedankte me vrouw Wiemans uit Soest namens alle passagiers de organisatie voor de voortreffelijk dag. Zij hadden genoten. In zijn slotwoord bedankte burgmeester Janssen een ieder die deze dag heeft mogelijk gemaakt. Cees Vos: 'Deze dag heeft weer bewezen dat de plek rond het ge meentehuis voor een festiviteit een perfecte plek is. Centraal gelegen en alles bij de hand. Met z'n al len kunnen we terugzien op een prachtige dag waarvan velen heb ben genoten. Dat bleek wel uit de opmerkingen van de passagiers en de oldtimerbezitters en de reacties van de velen die langs de route en bij het gemeentehuis stonden te kijken.' De oldtimerdag is mogelijk ge- maakt door de medewerking van de commandant van de vliegbasis Soesterberg, de directeur van het luchtvaartmuseum in Soesterberg, de gemeente Soest, de stichting 60 jaar bevrijding, de Rabobank, garage De Toren, Procar, bouw bedrijf v.d. Grift, Ben v.d. Lin den, Autoschade Stalenhoef, Ral lyborden Sign Studio, Katholiek Vrouwengilde, IJssalon Beemer, muziekensemble o.l.v. Joop van Tol, De Zonnebloem, Hetty en Ton Uyland van TV Uyland en vele vrijwilligers. le Scene uit 'Bin Jip leiding worden diverse gebouwen bezichtigd en wordt verteld over de rijke historie van Zonnestraal. Op het landgoed is ook een wan delroute van ca. 1 uur. De tocht vanuit Soest naar Zon nestraal is mogelijk per fiets of per auto. Fietsers verzamelen om 08:45 op het parkeerterrein van het NPB-gebouw aan de Pieter de Hooghlaan; vertrek om 09:00 uur. Autorijders cn medepassa giers vertrekken daar om 09:15 uur. Bijeenkomst om 10:00 uur °P het landgoed. Deelname: 8,50, incl. koffie/thee. Fiets-en autoroute worden uitgereikt bij het startpunt. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg C0PENU*>j7?HEATEF ren t/m 12 jaar) gsprijsvoor orstelling 12005(14:30 uur) één kind (t/m 12 jaar) kassa van het >oesterbergsestraat 140 minder dan 21 enthousiaste iden van de Soester afdeling van iroei en Bloei stellen volgende ;ek vrijdag en zaterdag hun tuin een of twee dagen open. Tijdens de open tuinendagen van de ver eniging kunnen belangstellenden er een kijkje nemen. Er is een fietsroute uitgezet langs alle tuinen die toegankelijk zijn. Groei en Bloei heeft twee startpun ten, de Prins Bemhardlaan 16 en de Nporderweg 1. Op deze adressen zijn een lijst van alle open tuinen en een plattegrond van Soest ver krijgbaar. Op de plattegrond zijn dl) betreffende tuinen aangestipt. Deze papieren vormen tevens het entreebewijs voor de deelnemers aan de open tuinendagen. Op vrijdag 17 juni zijn de tuinen geopend van 19:00 tot 21:00 uur, op zaterdag 18 juni van 11:00 tot 17:00 uur. Groei en Bloei stelt een {rote verscheidenheid aan tuinen in t vooruitzicht. Grote en kleine tuinen met verrassende elementen en doorkijkjes zijn in de route op genomen, de deelnemers kunnen formele, frivole en patiotuinen be zichtigen, zullen een grote variatie aan bloemen en planten zien en maken kennis met kunstvormen die zijn verwerkt in de tuin. Sommige tuinen zijn slechts of op vrijdag of op zaterdag open. Rondkijken, ideeën op doen en vragen stellen aan de bewoners, het kan allemaal. Deelname is gratis voor leden van Groei en Bloei. Aan niet-leden wordt een bijdrage van een euro gevraagd. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg De tuin van het echtpaar Hos man is een van de 21 tuinen die volgende week vrijdag en of za terdag te bezichtigen zijn. Topkwaliteit: onzichtbaar autoherstel plus standaard 4 jaar garantie op ons werk. Perfecte service: snelle en efficiënte service via één vast aanspreekpunt. En één jaar na het herstel een gratis Dubbelcheck, Stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. Vervangende auto direct inzetbaar. 3': BIBOGAMNTBBMIF hersteller TOtM HERSTEL REPARATEUR ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 www.stalenhoef.nl voor de maanden juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 bar, wijn- en spijskelder Whisky-liefhebbers opgelet! Laat u verrassen door de verrassende combinaties van diverse (malt)whisky's met overheerlijke spijzen. Onze speciale whisky-ambassador zal deze avond begeleiden en interessante discussies op gang brengen. Prijs: 59,- (diner alle whisky's) Bent u geïnteresseerd? Reserveer dan snel! Bar, Wijn- en Spijskelder 'ONDERONS' (onder Slijterij Ben van der Linden) Burgemeester Srothestraat 6 B - Soestdijk Tel (035) 622 00 15 - E-mail: info@onderons.net Reserveren kan ook via Slijterij Ben van der Linden (035) 601 27 50 ELKE WEEK EEN s IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035)6014152 In juni, juli en augustus kunnen bridgers elke dinsdagavond te recht bij BC ONI. De club houdt dan telkens een gratis zomerdrive voor iedereen, lid of geen lid. Er wordt gebruik gemaakt van bridge- mates, zodat na afloop meteen de stand kan worden opgemaakt. De winnaars van elke avond worden in de gelegenheid gesteld om op 30 augustus deel te nemen aan de finale. Men kan net zo vaak mee doen als men wil. Vooraf opgeven is niet nodig, als men zich (met een partner) maar uiterlijk om 19:30 uur meldt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Voor meer informatie: Toon Smits, tel. 6016618. Weidevogelvereniging De Wulp, de Historische Kring Baerne en de Stichting Vrijwilligerswerk Baarn. Voor kinderen van alle leeftijden zijn er aparte activiteiten. Er is een rondleiding voor kinderen van ca. 30 a 45 minuten, vanaf 11:15 uur. Kinderen kunnen ook zelfstandig op pad gaan langs een route met opdrachten. Al deze activiteiten zijn gratis en worden begeleid door vrijwilligers van de Stichting Vrien den van het Cantonspark. Komende zaterdag (11 juni) or ganiseren de Vrienden van het Cantonspark een 'groenmarkt' in het park ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Stichting. Tussen 11:00 en 16:00 uur zullen een aantal voornamelijk groene or ganisaties op verschillende plaatsen in het park hun opwachting maken en zich presenteren aan de bezoe kers. Deelnemers zijn o.a. Groei en Bloei Baarn, de Kinderboerde rij Canton, de Bijenvereniging, de Ik ga vaak wandelen met mijn kinderen. Al kun je het misschien beter survivalen noemen. De eerste hindernis ligt al bij de voordeur. Daar gedeponeerd door een onbe kende maar trouwe viervoeter. Be hendig springen we er over heen. We vervolgen onze tocht zigzag gend tussen de diverse dampende obstakels die zich per dag lijken te vermenigvuldigen. We kennen inmiddels iedere stoeptegel. Stel al leen geen vragen over de bomen, de vogels (ook uitkijken overigens) of de lucht. Ncc, het buitenleven is goed voor de ontwikkeling van mijn kinderen. Mijn jongste heeft zijn eerste zinnetje al uitgesproken: 'Pas op, poep!' Ik ben zo trots. Het is toch om je rot te schamen. Soest lijkt wel één groot openbaar toilet. Het lijkt of we in de Mid deleeuwen leven. Ja, het spijt me zeer, maar een hondendrol is net een menscndrol. Ik zie geen ver schil. Poep is poep en dat is vies. Dat wil ik niet zien. Daar wil ik niet in stappen. Daar wil ik me het hele bestaan niet van realise ren. Vroeger was er de 'Hond in de Goot' campagne. Maar 'daar werd het rioolwater te vies van.' (aldus wethouder Witte in de Soester Courant van 25 mei jl.). Nee, nou wordt ie lekker. Leg het dan maar op de stoep! Gelukkig komt er nu dan weer aandacht voor het principe van het zakje. Daar doe je de poep van je hond in om dit vervolgens in de vuilnisbak te gooien. De gemid delde hondenbezitter weet hier blijkbaar niets van. Ik zie er ten minste nooit iemand mee. Het is natuurlijk ook even wennen. Want hoe loop je er mee? Houd je zo'n zakje losjes in je hand, non chalant meezwaaiend op de cadans van je tred? Of moffel je het stie kem in je jaszak? Met de kans dat je 't vergeet en je een klein moment letterlijk in het duister tast over de warme vormloze hoop die je in je handen hebt. Of dat je die jas we kenlang ongebruikt aan de kap stok laat hangen en je je afvraagt waarom je vriendenkring zo klein wordt. Tja, dat zijn beginstuipen. Als je echt moeite hebt met poep scheppen, neem dan geen hond. Het hoort er bij. Het is net als bij kinderen. Ik houd ook niet van poep, maar ik verschoon wel de luiers van mijn kind. Ja, ik zeg niet tegen zo'n knulletje 'Joh, doe het even lekker buiten op de stoep van de buren.' En dat ik daarna net doe of mijn neus bloedt. Inmiddels zijn ook onze bossen cn duinen tot onbegaanbaar gebied verklaard. Die liggen vol verras singen. Keurig verspreid zodat geen vierkante meter onbevlekt is. Soms open en bloot, soms net even ver borgen onder een blaadje of laagje zand. Ik snap dat een toegewijde hondenbezitter het zijn diertje gunt om dagelijks de poten te strekken. Maar ik gun het mijn kinderen ook om lekker buiten te spelen. En dat wordt door diezelfde honden on mogelijk gemaakt. Kunnen we de Soester Duinen niet beter officieel bestemmen als openbaar toilet, uri noir of vuilnisbelt. Als het in het bestemmingsplan staat, dan weet ik waar ik aan toe ben. Word ik niet iedere keer zo onaangenaam verrast. Of de term natuurgebied moet al aangeven dat je alles ge woon kunt laten gaan? Dan neem ik het terug hoor. Dan ligt het aan mij. Honden zijn heel natuurlijk. Maar ik zou het erg waarderen als u ze aan de lijn houdt. En ze gericht laat poepen en piesen. Dus niet op het bospad. Ook niet net naast het bospad, precies op de plek waar dat schattige bloempje staat dat we even van dichtbij willen bekijken. En niet midden in een duinpan. Diezelfde duinpan die door mijn kinderen gezien wordt als één grote zandbak. Waar kleine kinderhand jes wroeten in het rulle zand, waar kindervoetjes nog wel eens struike len en kindersnoetjes nog wel eens de grond raken. Juist. Ik spreek uit ervaring. En het is niet alleen de poep. Drie maal per minuut wordt mijn kroost ook nog eens blijmoedig begroet door zo'n losgelaten troeteldier. Meestal lijkt zo'n beest niemand toe te behoren. Soms wordt op afstand nog even liefkozend ge roepen 'Hij doet niets hoor!' of 'Hij is gek op kinderen!' En dan gaat weer zo'n natte snuit of tong in een frisgewassen kindergezichtje. Mijn kinderen kunnen dit contact wat minder waarderen. Want stelt u zich eens voor dat een harige viervoeter van uw grootte zich met priemende, donkere ogen al hijgend cn smakkend op uw hoofd stort. Dan doet u toch ook even een stapje terug? Voor het bos- en duingebied stel ik voor deze te splitsen. Hondenbezit ters linksaf, families met kinderen rechtsaf. Eventueel gescheiden door een kindvriendelijk (overigens ook hondvriendelijk) hek of draad. Of kan cr aan één kant volt op ge zet worden? Nee, sorry, ik sla door. Verder stel ik de hondenbezitters voor gebruik te maken van de spe ciale kindloze veldjes. En ik wijs u, naast de simpele tip van het zakje, toch nog even op de aloude sug gestie 'Hond in de Goot'. Daarmee worden overigens de uitwerpselen bedoeld. Denk ik. Marielle Boersen in Soest voor de De grootste spanning is voor de meeste leerlingen van vijf Havo van het Griftland College na maanden van zwoegen en zweten voorbij. Na talloze tentamens en examens in het gymlokaal rest nu nog maar één ding, het verlossen de woord: 'Gefeliciteerd, je heb het gehaald!' Vrijdag zetten de kandidaten een streep onder de examens met een zeskamp, met o.a. sumoworstelen en het roetsjen van een 'glijbaan' met sop. 'Een leuke dag, waarbij iedereen zich na een drukke tijd weer lekker kan ontspannen', daar ging het de organisatoren, Britt van der Vlag, Eva Agterberg en Donja van Tiggelen, om. Voor het winnende groepje stond een wis selbeker klaar, die uiteindelijk in de prijzenkast zou komen te staan. 'Vanaf 's ochtends kwart voor zes hebben we alle onderdelen klaar gezet. Om half elf zijn we met de spelen begonnen en tussen twaalf en één hadden we een lunch. We hebben tot nu toe erg mazzel met het weer en iedereen is tevreden', aldus Donja halverwege het pro gramma. De scholieren zijn blij dat de exa mens voorbij zijn. Sesjèna Arlar vond de examens spannend en lastig. 'Het hele jaar ben je bezig met het halen van cijfers. Voor biologie moest je de stof uit drie boeken kennen, op het examen zag ik daar weinig van terug.' Bij Nederlands, Engels en Duits moes ten ze vooral teksten verklaren. In de klas hebben ze maanden met een examenbundel geoefend. 'Je doet dan vrolijk mee of niet', al dus Sesjèna. Ook Martina Nieuwenhuis is blij dat het nu voorbij is. 'Ik vond het examen doen een heel gedoe. Steeds weer naar de gymzaal, na een paar keer raak je daar gelukkig wel aan gewend.' Op het internet heeft ze haar tentamens nagekeken en daardoor weet ze zeker dat ze het gehaald heeft. Martina: 'Het laagst heb ik gescoord bij biologie met een cijfer tussen een 6 en een 7. Voor Engels heb ik een cijfer gehaald tussen de 8,5 en 9,5.' Zo wel Martina als Sesjèna gaat naar de Pabo van de Marnix Academie in Utrecht. Nederlands Vooral Nederlands viel dit jaar erg tegen. Donja van Tiggelen: 'Ik had dat examen veel makkelijker ver wacht, van anderen hoorde ik dat ook. Of ik mijn examen gehaald heb, weet ik nog niet. Ik hoop het wel, want ik ga een sportopleiding doen in Zwolle. Ook bij Britt van der Vlag ging het examen Neder lands niet zoals ze wilde. En ook Engels, aardrijkskunde en geschie denis vielen haar tegen. Ondanks dat denkt ze wel dat ze geslaagd is: 'Ik heb alle antwoorden tijdens de examens opgeschreven en ge controleerd, daarbij ben ik van het laagst aantal punten uitgegaan. Als ik mijn diploma heb ga ik grafische vormgeving studeren in Utrecht aan de Hogeschool van Kunsten.' Ook Gerard de Weerdt vond Nederlands en Engels het moei lijkst. Niettemin denkt hij dat hij geslaagd is. 'Dinsdag had ik mijn laatste examen en sindsdien heb ik feest gevierd met vrienden. Lek ker de kroeg in', aldus Gerard. Zijn volgende onderwijsproject is autotechniek in Arnhem. Marcel Westerveld is ook overtuigd dat hij zijn examen heeft gehaald: 'Dat mag ook wel na twee keer.' In sep tember begint hij aan de opleiding bouwkunde aan de Hogeschool van Utrecht. Martij n Mosttert en Ruben Menk- veld kiezen beiden Scheepsbouw- kunde studeren in Delft. 'Ik vond het examen in vergelijking tot de schooltentamens makkelijk', zegt Martijn. Natuurkunde ging bij hem ontzettend goed en Engels ging wat minder. Ruben vond wiskunde het makkelijkst. 'Dat heb ik het best gemaakt als ik www.eindexamen. nu mag geloven!' Scheikunde met onderwerpen als biodiesel en pvc vond hij pittig, maar niet te moei lijk. Martijn en Ruben gaan er van uit dat ze geslaagd zijn. 'We hebben er een goed gevoel over.' Matthijs Heesermans legt vandaag de activiteiten met een camera vast. 'Ik ga journalistiek studeren in Zwolle. Ik wil later graag docu mentaires maken', vertelt hij. Mat thijs heeft expres niet op internet gekeken naar uitslagen. Hij wilde voorkomen dat hij gedemotiveerd zou raken na een eventueel slecht resultaat. Hij denkt wel dat hij het gehaald heeft. Alleen of hij voor wiskunde A ook een voldoende heeft? 'De vragen waren raar en moeilijk gesteld. Ondanks dat vind ik wiskunde wel het allerleukste vak. Ik heb een vrolijke en goede wiskundeleraar, Wolterink. In zijn lessen is het altijd gezellig.' Na een dag vol activiteiten hadden de eindexamenleerlingen van vmbo TL, havo en vwo nog één geza menlijke activiteit. Ze sluiten hun Havo 5 leerlingen hielden vrij dag een zeskamp. Met o.a. sumo worstelen ontlaadden ze de span ning van de examens. Foto: Soester Courant middelbare school af met een groot eindfeest. Het thema was 'Las Ve- gas'. Marcel, Gerard, Jeroen, Jurre, Theo, Kevin en Ruben hebben al een mooi entree geregeld: 'We ko men met een limo naar het feest, dan vallen we lekker op.' De uitslag Conrector Vlaanderen van 5 havo heeft over het examen weinig klach ten gehad van leerlingen. 'Over het algemeen is het goed gegaan. De meesten slagen. Een aantal om diverse omstandigheden niet, dat is ieder jaar zo.' Op woensdag 15 juni worden de eindexamenleer lingen van vmbo TL opgebeld en krijgen ze te horen of ze wel of niet geslaagd zijn. De havo en vwo leerlingen moeten tot 16 juni in spanning zitten. fpp) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49

Soester Courant | 2005 | | pagina 11