^frisse start van avondvierdaagse loesterberg komt met eigen plan S HARING 'Geen balans Hart voor Groen' Bibliotheek uitgelezen plek voor informatie gemeente Verkeersfeest Postiljonschool Enquête jongerenplek eer ngalacarte bbeling Kerkdiensten Norma ziet kans schoon in nieuw bedrijfspand Medische dienst WOENSDAG 8 JUNI 2005 'V WÊÈè handel 'tHocHlc >ekje voor jes 2005 05 maakt tevoren WWG2.00 belegd gebeurd ize IEDINGEN 'reken. td cijfer 9.5 s4.50 |ans doet zich eens in de vijftig jaar voor I Bevolking en instellingen pleiten voor aanhouden plan Schandalig! Onvergetelijke dag! ELKE WEEK EEN Provincie geeft 2,9 miljoen voor plan Dorplsplein ;eenhoffstraat OESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 -602 18 41 399.500,- k.k. Tnante vrijstaande huisje ime woonloc. Het woon- renoveerd te worden, in trapopgang. Keuken er met aangeb. serre. -\ eenvoudige douche. 1 Verd. 2: vaste trap naar Jom gel. tuin ligt oost tot i uitstekende woonomg. nzicht willen verbouwen! elaars 13 ERSFOORT 0 50 051 ïlaars.nl jijsregiomakelaars.nl t - Telefoon: 601 84 02 ten beetje onwennig stonden de eerste deelnemers voor de 51e avond haagse in Soesterberg maandagavond op het nieuwe inschrijf adres. I bij de stempeltafel in Dorpshuis Burgstede miste een aantal wande- 1 het vertrouwde gezicht van mevrouw Diny Hagmeijer. Zij overleed n/i dit jaar in de aanloop naar 'haar' gouden jubileum bij de organi- k van de avondvierdaagse. Met enkele nieuwe vrijwilligers erbij is Blaatselijke regelingscommissie weer op sterkte. De afgelopen weken Iben de commissieleden ervaren hoeveel werk Diny Hagmeijer altijd Het aantal deelnemers overtreft dit jaar alle verwachtingen: 520 wande laars, terwijl vorig jaar met 400 deelnemers ook al een record sinds 1984 werd geboekt. Met droog weer vertrokken alle lopers enthousiast voor hun 5 of 10 kilometer route. Als de weergoden hen tot en met de intocht op donderdag gunstig gezind blijven, lopen ze een plezierige avondvier daagse. Voor de intocht op donderdag vertrekt de stoet om 20:00 uur vanaf het evenemententerrein van de ijsvereniging, om na de wandeling door het dorp te eindigen op het Dorpsplein. Drumfanfare Jonathan uit Zeist begeleidt de wandelaars. Foto: Herman van Dam t is vijf voor twaalf, maar dat fcog steeds niet te laat om het fwerp-bestemniingsplan Hart pr Groen om te buigen in Hart »r Soesterberg. Het Comité Haalplan Soesterberg zet zich Irvoor in en probeert de imvo- Is van Soesterberg te mobilise- l door erop te wijzen dat in zijn Kn de inwoner van Soesterberg ptraal staat, terwijl dit in Hart for Groen het dier is. s de politiek niettemin blijft vast- Jiden aan de route en het tempo i 'de rijdende trein', dan voor uit het comité dat Soesterberg kans verloren laat gaan die |ch de eerstkomende vijftig jaar jet meer voordoet, jjdens een drukbezochte informa- pvond in het dorpshuis waarvoor select gezelschap was uitgeno od, zei Kees Scheurkogel namens jt comité 'dat achter ons plan wel visie zit en oplossingen bevat Bor heel veel problemen en een pemoetkoming aan dc oppositie tegen de ons door de strot geduwde plannen van de gemeente.' Omdat het nieuwe plan niet al te zeer afwijkt van het plan dat de Werkgroep Toekomstvisie Soester berg al in een eerder stadium pre senteerde, werd besloten dat beide groepen de krachten bundelen om te trachten de politiek zodanig te beïnvloeden dat deze alsnog een andere koers kiest. Het plan van het Comité Hart voor Soesterberg stoelt in belangrijke mate op een nieuw, herkenbaar centrum voor Soesterberg rond het kruispunt Rademakerstraat- Banningstraat-Kampweg-Montgo- meryweg. Hier moet Soesterberg een nieuwe identiteit krijgen, aldus de plannenmakers. Zij willen daar om een kwalitatief hoogwaardig plan opgesteld zien in plaats van het voorliggende Hart voor Groen, waar, althans voor Soesterberg, in hun ogen geen visie achter zit. Zij hebben hun plan onlangs gepresen teerd aan wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening. Hij was ervan onder de indruk, aldus Scheurko gel, 'en zijn enthousiasme ervoor werkte bijna aanstekelijk.' Aanzien Om het steeds meer verloederende huidige centrum van Soesterberg weer aanzien te geven, moeten de Soesterbergers gebruik maken van de bijzondere kansen die er nu lig gen. Dat is geen gemakkelijke op gave. 'Want al kom je met het beste plan, als de politiek er afwijzend te genover staat en een eigen agenda volgt, ben je volkomen kansloos.' In dit verband werd gewezen op de uitslag van her referendum over de Europese grondwet met als uitslag het terugfluiten van de politiek. Dit zou door bundeling van krachten in Soesterberg ook de politiek in Soest minstens tot bezinning moe ten brengen. Het comité heeft gekozen voor een totaalplan, dus inclusief -in tegenstelling tot Hart voor Groen- het centrum. Verder wil het ook het bedrijventerrein Soesterberg- fit er mensen zijn die de natuur storthoop denken te moeten bruiken, zoals de foto laat zien, jar zijn geen woorden voor. Vaak prdt kinderen verweten alles jaar van zich af te gooien, maar pr gaat het toch om een actie van i volwassene, en waarschijnlijk inwoner van Soesterberg of hgeving. Hier is maar één pas- ndc straf voor: Een jaar lang flink gebied schoonhouden zwerfvuil op straffe van een langsom. Misschien heeft iemand ft gezien, dan zou er alsnog werk gemaakt kunnen worden. Wat i tegenstelling en fantastisch als Hdan ziet dat kinderen van de eisscholen en volwassenen erop trekken in het kader van de actie Imerschoon. Een fris en schoon ffp staat zo gek nog niet. F. Ven vei j Wat hebben wij een schitterende dag beleefd, zondag 5 juni. Wij als Sjjesterbergse vrijwilligers zijn zon dag naar Soest gegaan om met de oldtimers een paar uurtjes te gaan toeren door het mooie landschap van Soest, Baarn en Soesterberg. Allereerst werden wij ontvangen op het gemeentehuis met koffie en gebak, waar burgemeester Jan sen al de vrijwilligers toesprak en ook allen die meewerkten om het voor ons een onvergetelijke dag je maken. Daarin zijn ze ook echt geslaagd. Na de rondrit was er ook nog een lunch, ook dat was gewel dig voor elkaar. Nooit hadden wij (minnen bedenken dat je nog eens in een auto zou zitten die Wee jaar iBudcr was dan jezelf, uit 1929 of «931 en nog wel ouder, dus in één oord: fantastisch! Maar nu zaten ij nog met een groot probleem oe kunnen wij ai die mensen tedanken die deze dag voor ons nvergetelijk hebben gemaakt? 'andaar dit bericht in deze krant, •ij deze heel hartelijk bedankt voor Jdeze geweldige dag! [De vrijwilligers van 'De Drie Eiken' (Vervolg van voorpagina) De inspreker die tijdens de in spraakavond over het bestem mingsplan Hart voor Groen het meest vurige betoog hield, verweet de gemeente censuur toegepast te hebben op de bezwaren, wat hij met enkele voorbeelden staafde. Hij sprak van 'zeer verminkte in formatie, de gemeente heeft zich ermee afgemaakt. U doet onrecht aan mijn inzet. Dit lijkt nergens op.' Hij stelde vast dat drie bezwaren niet waren opgenomen ('slordig') en verweet de gemeente niet ob jectief te zijn geweest. Een aantal insprekers vond de balans rood voor groen (huizen voor natuur) niet duidelijk en drong mede op grond hiervan aan op het aanhou den van het plan. Tegenstand was er tegen dé inrich ting van een bedrijventerrein aan de Richelleweg. Anderen wezen op het ontbreken van aansluitende plannen. Hart voor Groen is im mers opgezet voor de hele Heuvel rug, maar op het voorliggende plan sluiten momenteel nog geen andere plannen aan, want andere gemeen ten zijn nog niet zover. Waarom heeft Soest dan zo'n haast, vroeg men zich af. Ernstige bezwaren zijn er van het. Kontakt der Kontinenten en De Open Ankh tegen het feit dat zij grond moeten afstaan voor woning bouw. Om dit mogelijk te maken heeft de gemeente gebruik gemaakt van haar wijzigingsbevoegdheid, maar het beoogde doel is daarvoor te belangrijk. Er is minstens een planherziening nodig. Hier heeft de gemeente misbruik gemaakt van haar bevoegdheden. Overi gens is behoud van het terrein in de huidige omvang voor het Kontakt der Kontinenten essentieel voor de bedrijfsvoering, en zijn de in het plan vastgelegde grenzen niet te rechtvaardigen. Kortom, er was tijdens de hoorzit ting geen enkel positief, laat staan waarderend woord te horen. Dui delijk is dat Hart voor Groen in z'n huidige vorm in Soesterberg maatschappelijk draagvlak ont beert. Met die vaststelling kan de commissie ruimtelijke ordening, verkeer en milieu aan de slag om op 14 juni te beslissen 'of de trein wel door moet gaan,' zoals één van de insprekers zich afvroeg. Door op de informatiezuil de gemeentelijke website te star ten, hebben burgemeester Koos Janssen en Bea Rigter, hoofd bibliotheek binnen Idea, het ge meentelijk informatiepunt in het bibliotheekfiliaal Soesterberg aan het Dorpsplein 17 B officieel geopend. Kennelijk vooruitlopend op de te verwachten belangstel ling zei de burgemeester dat 'het informatiepunt wordt ervaren als een mijlpaal.' Het publick kan op de site van de gemeente Soest surfen en zowel informatie als formulieren vin den. Ook is in de bibliotheek volop documentatie beschikbaar die op een in het oog springende plek is geplaatst. Bea Rigter zei dat elke burger recht heeft op goede infor matie. De bibliotheek is een uitge lezen plek om die aan te bieden. 'We vinden dat deze uitbreiding van de dienstverlening heel goed past binnen dc taken van de biblio theek. Ook past het heel goed in het kader van bibliotheekvernieu wing waar we heel hard aan wer ken en waarin de multifunctionele dienstverlening en het instellen van informatiepunten op veel plaatsen in het land gerealiseerd worden.' In de bibliotheek Soesterberg is het informatiepunt al een beetje inge burgerd. Het heeft al een afkor ting gekregen: GIS, gemeentelijk informatiepunt Soesterberg. Omdat de bibliotheek al sinds jaar en dag een prettige ontmoetingsplek en dé plek voor kennis en informatie is voor alle mensen uit de omgeving, zei Rigter ervan overtuigd te zijn dat de inwoners van Soesterberg het punt weten te vinden, al is niet alles er te regelen. Voor rijbewij zen en andere officiële documen ten moeten de Soesterbergers nog steeds naar Soest. Maar gemeente lijke informatie is in de bibliotheek binnen handbereik. 'Wij nodigen daarom alle inwoners van Soester berg uit om gebruik te maken van deze nieuwe dienstverlening,' aldus Bea Rigter. Hulpsecretarie Burgemeester Janssen ging in op de geschiedenis van 'het gemeentelijk Zaterdag 11 juni zondag 12 juni Rooms-katholiek, Caroluskerk, Radeniakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor Fr. Zwarts; eucharistieviering; gemengd koor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 09:30 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman World Outreach Cliurch (info locatie: 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 0900- 43.01.430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan boort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 030-69.95.952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 35.24.67; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Er staan opvallend veel bedrijfs panden te huur of te koop op in dustrieterrein Soesterberg-Noord. Daardoor valt het te meer op wan neer na leegstand weer activiteiten in een pand ontwikkeld worden. Dat is sinds afgelopen vrijdag het geval toen het bedrijf in schoon maakmiddelen Norma (Nimmer Overtroffen Reinigingsmiddel Aantoonbaar) van vader Ab en zoon Rob Blokzijl een voormalig naaiatelier aan de Stemerdingweg 14 officieel in gebruik nam. Het bedrijf was tientallen jaren gevestigd in een, weliswaar ver edelde, schuur achter de woning Koppenlaan 21. Dat was de tweede vestiging, want Blokzijl senior zette het bedrijf in 1967 op in een kleine garage ('eerst moest de auto eruit voordat ik kon beginnen') aan de Kampweg. Hij had nieuw werk moeten zoeken ('al was het een slechte tijd, ik wilde niet de WW in') omdat de kolenhandel van zijn zwager bij wie hij in dienst Noord toevoegen, evenals andere aspecten die nu in Hart voor Groen ontbreken. Volgens architect Hans ter Beek, lid van het comité, is het nieuwe plan economisch haalbaar en komt de grondopbrengst ten goede aan investeringen in Soes terberg zelf. De opbrengst uit Hart voor Groen wordt aan verbetering van de ecologische hoofdstructuur besteed. Het verschil dus tussen een keuze voor mens of dier. De belangstellenden voor de in formatieavond waren unaniem van mening dat het comité ondanks de korte tijd die rest, alles in het werk moet stellen om de politiek ertoe te bewegen de verdere besluitvorming over de plannen op te schorten, en deze in heroverweging te nemen op basis van het door het comité ge lanceerde Totaalplan Soesterberg. Met de overtuiging 'als er in het dorp voldoende, maatschappelijk draagvlak is, kunnen we dingen stopzetten' kwam een eind aan de bijeenkomst. 'Weet je, ik vind dit leuk. Ze ver tellen hoe ik het veiligst kan fiet sen enttóe ik het moet doen bij het oversteken van een drukke weg. Ik hoop dat we het volgend jaar weer zo'n dag krijgen. Ik zit nu in groep 4. Als ik in groep 8 zit zou ik zo het rijbewijs kunnen halen, alleen ben ik dan nog wel wat te jong', zei de zevenjarige Anna Voskuilen van de christelijke basisschool De Postiljon enthousiast. Vrijdag 3 juni stond de Postiljon- school in het teken van verkeer. Alle groepen waren intensief be zig onder leiding van zo'n veertig vrijwilligers en leerkrachten. De Postiljonschool kent al jaren een verkeerscommissie bestaande uit ouders. Deze heeft al veel belang rijke zaken kunnen realiseren. In nauw overleg met 3VO werden plannen besproken waaronder ook een verkeersdag. De hoofdtaak was en is een soort van 3VO binnen de school zijn en kijken wat de commissie kan doen voor de veiligheid van het kind. De beide moeders hebben die taak se rieus genomen en zijn een jaar lang, elke week een halve dag aan de slag geweest om een verkeersdag te organiseren. In beginsel alleen voor de onderbouw, maar kort daarop werd dit gewijzigd in een verkeersdag voor de hele school. In nauw overleg met 3VO en veel eigen initiatief, ontwikkelde zich een verkeersspektakel. Kinderen, vrijwilligers, ouders, leerkrachten, technische medewerkers, iedereen was er vol lof over. Verkeerspark De groepen 1 tot en met 3 stu deerden op diverse situaties op het schoolplein dat hiervoor was omgetoverd in een verkeerspark. Ingespannen hoofdjes bij het over steken op het zebrapad en goed uitkijken of die fietser wel zou stoppen. Verkeersborden bleken voor de kleintjes geen probleem. Ze gaven in hun eigen woorden de juiste betekenis aan. Hoe kun je veilig fietsen. Ook een kunst als je -goed rechts moet blijven rijden. Bij sommigen parelden de zweetdrup pels op het voorhoofd. En dan die fiets die vol zat met foute dingen. Geen bel, stuur niet recht, geen wit spatbord. Alle onvolkomenheden werden luid en duidelijk vastgesteld en het wrak kon vervolgens worden afgevoerd naar de schroothoop. De groepen 4 en 5 gingen te voet op speurtocht door het dorp. De kinderen hadden een lijst met vra- Ook dankzij de spelletjes was het een echt verkeersfeest op de Postil jonschool in Soesterberg. gen over heel wat soorten verkeers situaties. Aan het eind van de dag bleek het gemiddelde bijzonder hoog te liggen. Groep 6 kreeg een gastles over auto's en zo stonden er ineens een grote vijftonner, een busje en gewone personenauto. Vooral de vijftonner werd bekeken op de 'dode hoek', de draaicirkel en andere technische zaken. De on derlinge verschillen in mogelijkhe den van de auto's werden duidelijk gemaakt. Ook de binnenkant werd bekeken en velen moesten even weten of de claxon het wel deed. De groepen 7 en 8 kregen een speurtocht op de fiets voorgescho teld van circa 30 kilometer. De leerlingen moesten verschillende verkeerssituaties omschrijven, wat met veel studie en overleg werd ge daan. Sommigen hadden verkeers- boekjes van huis meegenomen om duidelijk te maken dat zij de profs van de school waren. Kortom, het was een feestdag, vooral voor Mirjam Jansen en Bar- bara Koppelman. Ze kregen aan het eind van de dag heel wat schou derklopjes. En volgend jaar? 'Geen probleem, het draaiboek ligt al klaar. Dan gaan we het weer doen', aldus het stralende tweetal. was door het toenemend gebruik van andere energiebronnen sterk terugliep. Hij viel dus van het ene uiterste in het andere: van het vuile werk, de kolen, in de schoonmaak middelen voor handen, bekend als garagezeep. 'Ik heb hier en daar een recept bij elkaar gescharreld en ben aan het stoeien gegaan.' De eerste grondstoffen werden 'op de pof gekocht bij een zeepfabriek in Gouda. Met het resultaat ging hij het land in, van Maastricht tot Groningen, waar Norma trouwens nu nog af nemers heeft. De klanten stonden echter niet bepaald in de rij. 'Ik had 's morgens m'n tank vol gegooid, maar dan moest ik zorgen dat ik een emmer zeep verkocht, anders kon ik de volgende dag niet meer weg.' In het begin bezocht hij alleen garages. 'Ik durfde niet naar grote bedrijven, want ik voelde me een beetje een schooier, terwijl je dat helemaal niet bent, want sommigen zitten gewoon op je te wachten.' De eerste grote klant die een flinke order plaatste was Vrumona in Bunnik. Sindsdien is Norma blijven groeien, echter zonder dat Blok zijl personeel aantrok, ook om te voorkomen dat iemand er met zijn klanten of zijn recept mee vandoor zou kunnen gaan. Samen met zijn vrouw ('je merkt eigenlijk niet dat ze van alles doet, maar ze is op de achtergrond heel belangrijk'). In 1987 kwam zoon Rob als ver tegenwoordiger in dienst om met monsterpotjes zeep de boer op te gaan. Dat lag hem echter niet zo. In 1992 nam hij Norma over van zijn vader die sindsdien bij hem op de loonlijst staat. Ook Rob's echtge note zit nu in de zaak, en dan is er ook altijd nog mevrouw Blokzijl die overal inspringt waar dat nodig is. Een bijzondere familiesituatie dus. Vooral die tussen Blokzijl senior en junior die het bedrijf samen runnen, 'want waar maak je het mee dat va der en zoon zolang samenwerken zonder ooit één meningsverschil te hebben gehad of een kwaad woord te hebben gezegd?' In de loop der jaren heeft Norma het assortiment en z'n diensten uitgebreid. 'Het bedrijf wast bij voorbeeld werkkleding en ver koopt die ook, van overalls tot handschoenen, van persoonlijke beschermingsmiddelen tot poets- rollen, van kledingkasten tot vloer matten, kortom alles voor schoon en veilig werken. Sinds vorige week in een ruim en licht pand, waarin het prettig werken is van waaruit de Blokzijl's met nog meer elan en enthousiasme dan voorheen hun afnemers kunnen bedienen. 'We willen dat ook graag laten zien aan de inwoners van Soesterberg. Wie hier eens wil binnenlopen, is welkom,' aldus Blokzijl senior. De provincie trekt 2,9 miljoen euro uit voor het Dorpsplein in Soester berg. De gemeente Soest kan dat bedrag aanwenden voor het her inrichtingsproject. Een uitermate verheugde wethouder Bart Krol deelde donderdagavond de ge meenteraad mee dat het subsidie verzoek van Soest is gehonoreerd. Het geld komt uit het provinciaal stimuleringsfonds voor stedelijke vernieuwing. De belangrijkste wijzigingen van het plan van de gemeente zijn dat het Dorpshuis (met de bieb) naar de Banningstraat verhuist en dat de Wethouder de Haanschool een nieuw gebouw gaat betrekken aan Wostok. Op de opengevallen plaat sen wordt vervolgens woningbouw gerealiseerd. IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per hall jaar! tel.(035)6014152 loket' in Soesterberg, voor het eerst in midden jaren zeventig gevestigd in het dorpshuis. In de beginjaren kwamen er zo'n veertig belangstel lenden naar de hulpsecretarie, zo als het gemeentelijk filiaal heette. Rond 1995 was dit tot 25 gedaald en daarna tot minder dan tien. Mede door andere oorzaken, zo als veiligheidsvoorschriften bij het afgeven van officiële documenten, besloot de gemeente naar een ei gentijdse en adequate dienstverle ning elders te zoeken. Die is dus gevonden in de bibliotheek. Een verbetering, aldus de burgemeester, omdat de openingstijden fors rui mer zijn dan die van de inmiddels gesloten huipsecretarie. De komende maanden worden be nut om te ervaren of deze nieuwe vorm van dienstverlening, die in de toekomst door digitalisering verder uitgebreid kan worden, in een be hoefte voorziet. Het uitgangspunt blijft wel dat de totale kosten niet mogen stijgen. Door een onderzoek naar de tevredenheid bij de klanten In Soesterberg hebben de 2600 huishoudens een enquête in de brievenbus gekregen. De enquête is een gezamenlijk initiatief van Dorpsbeheerteam en gemeente en is bedoeld om te achterhalen wat een geschikte plek voor jongeren zou kunnen zijn in Soesterberg en wat voor voorzieningen hier zou den moeten komen. zal de gemeente proberen beter in kaart te krijgen welke verwachtin gen de inwoners van de dienstver lening hebben. Voor zover mogelijk zal daarop ingespeeld worden. Onder toeziend oog van onder andere raadslid Hans van de Pol, bibliotheekvoorzitter San der Bru- nekreef en EUy de Bruin, die zeven jaar lang de hulpsecretarie beman de, samen met Mieke Lagerweij, verrichtten burgemeester Janssen en Bea Rigter ten slotte de officiële openingshandeling. Burgemeester Koos Janssen en Bea Rigter, hoofd bibliotheek bin nen Idea, openen het gemeentelijke informatiepunt in de bibliotheek in Soesterberg door het starten van de website. Foto: Eemland Pers De openingstijden van het biblio theekfiliaal zijn: maandag 14.00- 17.00 uur; woensdag 10.00-12.30 en 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.00- 17.00 en 18.00-20.00 uur; eerste zaterdag van de maand 10.00- 12.30 uur. In 2004 is gestart met de invoering van wijkbeheer in Soesterberg. Als onderdeel daarvan is het Dorpsbe heerteam opgericht. Het team be staat uit inwoners van Soesterberg, de gemeentelijke wijkcoördinator en groenopzichter en vertegen woordigers van de woningcorpo raties Portaal en SCW. Het team houdt zich bezig met leefbaarheid kwesties. Het Dorpsbeheerteam heeft als één van de belangrijkste knelpun ten aangegeven, dat goede jongc- renvoorzieningen in Soesterberg ontbreken. Ook tijdens een dorps avond voor alle inwoners van Soes terberg, vorig jaar september, bleek het idee om een jongerenvoorzie- ning in het dorp aan te leggen het hoogst te scoren. Om invulling te geven aan eigen wensen heeft het Dorpsbeheerteam de beschikking gekregen over een budget. Het team heeft besloten het budget van 2004 (12.000 euro) en 2005 (18.000 euro) te besteden aan een plek voor jongeren. Daar naast stelt de gemeente extra geld beschikbaar. Dit omdat het ontbre ken van goede voorzieningen voor jongeren in Soesterberg ook wordt erkend in het Speelruimteplan van de gemeente. Het is de bedoeling dat de en quête zoveel mogelijk door jonge ren zelf wordt ingevuld. Indien er geen kinderen in een huishouden aanwezig zijn, wordt gevraagd of volwassenen dc enquête willen in vullen. Zowel de gewenste locatie als soort voorziening (bijvoorbeeld basketballen, skaten, voetballen etc.) kunnen worden aangegeven. De enquête dient voor aanstaande vrijdag te worden teruggestuurd. Bij voldoende respons kan de jon gerenplek zoveel mogelijk worden afgestemd op de wensen van dc inwoners van Soesterberg. Met de uitkomst van de enquête en de wensen van de jongeren zal door de gemeente een ontwerp worden gemaakt. Dat zal later dit jaar door het Dorpsbeheerteam aan de in woners van Soesterberg worden gepresenteerd.

Soester Courant | 2005 | | pagina 13