f I I I I I Kampioenschap MHC Soest onbetwist Smeeing/BDC loopt zware averij op Eemvogels: gezelligheid troef Handbalveld lijkt 'mierennest' I Alleen Soest roert zich op de jaarlijkse transfermarkt 'I PAGINaB WOENSDAG 8 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 15 om Hockeyers^gaan in slotserie goed met opgelopen spanning Wisse, De Vries en mogelijk ook Lans vertrekken HANDBAL HOCKEY tert. ZWEMMEN Van Hengstum Korfballers vieren dertigjarig bestaan KORFBAL - TRIATLON Rahel Bellinga VOETBAL Toernooi bij Soest-Zuid met lokale en regionale toppers Tomeloze inzet op scholierentoernooi Smeeing/BDC HANDBAL Grandioos seizoen Soester turnster Zilver voor Michèle Sprenger TRIATLON TURNEN Derde Soester jeugdtriatlon voor scholieren 1.3» een kwe*1 (V.RAAT.COM i acht jaar keren de heren van hlHC Soest terug in de eerste I klasse. Zo snel als ze destijds naar I de derde klasse duikelden, zo vlot j heroverden ze in de afgelopen twee [jaar het terrein op de hockeyfad- I der. Met een 3-1-zege op midden- I raoter Haarlem bezegelden ze op I de slotdag voor eigen publiek het f kampioenschap, het tweede in 24 maanden. Voor en tijdens de wedstrijd zat de spanning er nog in. Bij verlies zou de lijstaanvoerder in één klap kunnen terugvallen naar de derde plaats en behalve de titel ook pro motie mislopen. Zo ver kwam het niet. |Aan de Bosstraat opende Maar ten van der Klink in de tweede mi nuut reeds de score en toen Robert ljustus er na een kwartier 2-0 van maakte, leek de ultieme buit defi nitief binnen. De tegentreffer van Haarlem, halverwege de tweede helft, zorgde voor onrust. Het zou niet de eerste keer zijn, dat Soest in de slotfase wedstrijdpunten zou verliezen. Haarlem verscheen vaak voor het doel van Jamie Hilligehekken die zijn afscheidswedstrijd speelde, maar kon hem niet meer passeren. Terwijl de concurrenten HBS en IJsseloever elders in Midden-Ne derland er lustig op los scoorden (6-0 en 12-0) moest Soest mini maal gelijk spelen. Spelers, be geleiders en publiek moesten tot vlak voor tijd wachten op de be vrijdende treffer van Justin van den Bom: 3-1. En toen kon het feest beginnen voor de ploeg die vanaf dag één de eerste plaats bezette. Niemand kan daarom het kampi oenschap van de withemden be twisten. In april dreigde er even een kink in de kabel te komen. Door een nederlaag tegen HBS en een gelijk spel tegen de andere achtervolger IJsseloever verspeelde MHC Soest binnen acht dagen een groot deel van zijn riante voorsprong. Maar in de slotserie consolideerden de Soester hockeyers alsnog hun lei derspositie. Het succes is het gevolg van ver schillende factoren. Trainer/coach Paul Jonker nam twee jaar gele den het roer van zijn succesvolle voorganger Matias Slagt over en na een matige eerste seizoenshelft werd er na de winterstop van 2004 nauwelijks nog verloren. Dit sei zoen werd de ploeg versterkt met Justus die van hoofdklasser Hat- tem kwam, en met Maarten van der Klink en Maarten Weijburg die hun rentree maakten aan de Bos straat. Ook het keepersprobleem werd opgelost. De doelstelling was duidelijk: kampioen worden en an ders via de tweede plaats in het eindklassement toch promoveren naar de eerste klasse. Volgend seizoen zal er wellicht minder hoog van de toren gebla zen kunnen worden. Feit is dat de voorbereidingen, nu al in volle gang zijn. Jonker moet op zoek naar vervan gers voor Hilligehekken, Van der Klink en Wouter van Rensen, die allen stoppen. Daarnaast zal het niet gemakkelijk worden iemand te vinden die Garreld Klaucke kan doen vergeten. Hij hoopt een plek te veroveren bij overgangsklasser Voordaan. De sportieve uitstraling van MHC Soest is behoorlijk toegenomen, nu de hoofdmacht een titel en een en treebewijs voor de eerste klasse op zak heeft. Mogelijk dat deze twee Ontlading bij MHC Soest dat na een spannende slotserie zich tot ver diende kampioen liet kronen. Foto: Foto Bell feiten een magnetische uitwerking hebben op talenten en/of robuuste routiniers uit de regio. Dat geldt echter ook voor Amersfoort, drie jaar geleden nog tegenstander van Soest in de derde klasse, dat op overtuigende wijze promoveerde naar de overgangsklasse. Dames Het vrouwenteam van MHC Soest is al langer dan een maand kam pioen. De dames ondervonden dit seizoen niet of nauwelijks serieu ze tegenstand in het oosten en het noorden van het land en eindigden met een voorsprong van achttien wedstrijdpunten op de twee eerste achtervolgers. Ze wonnen 21 van de 22 duels en maakten alleen een keer aan de Bosstraat een slipper tje. Hoewel wellicht 'volgevreten'- als het om wedstrijdpunten gaat, sloot MHC Soest de competitie in stijl af. Door doelpunten van Li- sanne Kok, Mariëlle Ros en Britt Dorrestijn trakteerden de hockey- sters hun aanhang zondag op een 3-1-zege op Dash. Manasse Wisse heeft Smeeing/ BDC de rug toegekeerd. Een van de beste doelmannen die de club ooit kende, stopt of zet zijn car rière voort bij de eredivisieploeg UDSV. Jos Lans traint momenteel bij Nieuwegein dat naar de eredi visie promoveerde. De kans dat de 30-jarige hoekspeler verkast, is volgens Paul van den Deijssel 95 procent. Lans wil minimaal een seizoen op het hoogste niveau spelen. Als dat nu om welke reden dan ook niet lukt, dan staat de deur van sport hal Beukendal nog wagenwijd voor hem open. In Wisse en de herstel lende Pieter de Vries, die met oude handbalmaatjes in UDSV 2 gaat handballen, is de trainer/coach van Smeeing/BDC zwaar teleurgesteld. Volgens hem zou Wisse, die zich in Soest een grote mate van popu lariteit verwierf, doorgaan of heel misschien stoppen. Van den Deijs sel was dan ook hooglijk verbaasd toen de uitstekende keeper hem onlangs vertelde te zullen vertrek ken en mogelijk de draad op te pakken bij UDSV. 'Manasse heeft dat zelf beslist, ach ter hem hoef ik niet meer aan. De normen en waarden in de hand balwereld zijn vervlakt. Dat klinkt keihard, maar als ik iets met je af spreek, dan hou ik me daar aan. Blijkbaar geldt dat niet voor ieder een. Ik heb ook met andere spe lers gesproken over een komst naar Soest. Ze zouden bellen, maar je hoort niets meer.' Communiceren 'Ik schijn slecht te communiceren. Ik zit straight in elkaar. Ik hou van open en recht communiceren. Doe wat je zegt en zeg wat je doet. Maar niet iedereen zit zo in elkaar.' Het vertrek van de drie handbal lers betekent een forse aderlating voor de handbalselectie. 'We heb ben zware averij opgelopen, dat kun je wel zeggen', aldus Van den Deijssel. Organisatorisch heeft Smeeing/ BDC zijn zaakjes voor elkaar. Voor de spelers is van alles en nog wat geregeld. Maar de doel stelling om binnen twee, drie jaar de stap naar de eredivisie te maken, wordt noodgedwongen bijgesteld. 'We moeten een pas op de plaats maken, misschien wel meer dan dat. Volgend seizoen moeten we proberen het hoofd boven water te houden', concludeert Van den Deijssel De langdurige blessure van Koen Smeeing (schouder uit de kom) maakt de situatie er ook al niet rooskleuriger op. Het herstel is in gang gezet, maar het is de vraag of de doelpuntenmachine in augustus weer geolied is. Daarentegen heeft Charles van Kordelaar in de slot serie van afgelopen seizoen aan getoond, dat hij weer topfit is. Als zijn knie het houdt, vormt hij een zekere factor in de ploeg die ook na de zomer regelmatig zal worden versterkt met Arjan Roest en Ri- chard van den Hoef. Al geruime tijd is bekend dat Bob Meester van HVBS komt. Aan de linkshandige opbouwer zal Smee ing/BDC op korte termijn veel plezier beleven, belooft Van den Deijssel. 'Hij is een aanwinst, heeft erg veel power en scorend vermo gen. Als Koen weer fit is, hebben we drie linkshandige spelers en we zullen bekijken of we daar tactisch voordeel uit kunnen halen.' Onderhandeling Van den Deijssel is in onderhan deling met een doelverdediger uit de eerste divisie van wie hij de naam nog niet wil noemen. 'Als hij komt, hebben we met hem en Dennis Diemers een koppel dat de eerste divisie waardig is. Jeroen Se- gers van Groene Ster beslist deze maand of hij naar Smeeing/BDC komt. De tweehandige speler kan als middenopbouwer, maar ook als linker hoekspeler worden ingezet. Zeker is de komst van Lex van der Post (Nijenrodes) een talentvolle handballer van 19 jaar die echter nog niet in staat mag worden ge acht om nu al Lans te doen ver geten'. Nog meer dan in de afgelopen seizoenen zal de technische staf energie steken in de jeugd. Van de veertien junioren hebben er vijf de potentie om door te stoten naar de hoofdmacht, maar Van den Deijs sel en zijn assistenten zullen met hen de weg der geleidelijkheid be wandelen. Simon van Hengstum heeft sinds dit weekeinde een provinciale titel op zak. Hij werd in 1.41.21 eer ste op de 100 meter schoolslag in de categorie tot 12 jaar. Hij om lijstte dit succes met een zilveren plak op de 100 meter wisselslag (1.32.12). Ook drie clubgenoten van Van Hengstum behaalden een tweede plek op de kampioenschappen van Utrecht. Dat zijn de tienjarige Vera den Breejen op de 100 meter schoolslag (1.39.10), de negenjari ge Mared Verrips op de 100 meter rugslag (1.37.98) en de twaalfjarige Niels Schimmel op de 100 meter vlinderslag (1.24.62). De laatste werd tevens derde op de 200 me ter wisselslag (2.56.40). In de kantine van Beukendal kwa men ooit enkele oud-korfballers bij elkaar. Doel van de vergadering was om in Soest een korfbalvereni ging van de grond te krijgen. In de week dat ze 17 werd was Agnes Kraaikamp getuige van de geboor te van De Eemvogels. Inmiddels is ze 47 en nog steeds op vele fronten actief voor de club. Net zo honkvast als Agnes Kraai kamp is de club die al dertig jaar aan de Staringlaan is gehuisvest. Het sportterrein is de laatste weken zet van veel discussies en plan- maar de korfballers vierden er aterdag ongestoord het dertigjarig bestaan van hun club. In de vorm een familiedag. Met spelletjes, vaarin ook niet-korfballers goed uit de voeten konden, een barbecue en een playbackshow. /aar destijds werd gestart met één twaalftal telt De Eemvogels tegen woordig twee seniorenteams en zijn I er jeugdploegen voor alle leeftijden vanaf 5 jaar. Toen waren er vier kleedkamers en een luikje waar koffie en thee werden geserveerd. Kraaikamp kan zich herinneren hoe in de beginperiode de leden zich bij iemand thuis verzamelden als ze naar een uitwedstrijd moes ten. Ook voor spelletjes of klaver jassen zochten ze elkaar in huiselij ke kring op. Gezelligheid was altijd troef en vandaag de dag is dat as pect belangrijker dan de prestaties. 'De Eemvogels is vooral een gezel- Rahel Bellinga begint er een ge woonte van te maken om na af loop van een triatlon het podium te betreden. Na haar derde plaats in Heerenveen werd ze woensdag tweede in de Flitstriatlon in Nij- kerk. Het lid van De Schieter was een uur, een minuut en negentien tellen onderweg om 400 meter te zwemmen, 20 kilometer te fietsen en 5 kilometer te rennen. Bij de dames van 40 jaar en ou der verbeterde Annemarie Ar- kema haar tijd van vorig jaar en in 1.09.46 eindigde ze als vierde. Erik den Oude werd negende in 56.44. de wedstrijd telde mee in de Regio Gub Competitie en doordat veel Soesters meededen, kon De Schieter veel punten bijschrijven. (Zie ook uitslagen). lige, sociale vereniging. Er wordt rekening met elkaar gehouden en de teamgeest is erg belangrijk', zegt Agnes Kraaikamp. Na verloop van tijd werden twee kleedruimten opgeofferd en om gebouwd tot kantine. In 1987 kreeg De Eemvogels een houten kleuterlokaal dat uit Soesterberg werd overgebracht en door de le den werd ingericht als kantine. Dat gebouwtje staat er nog en is nog steeds als zodanig in gebruik, maar is dringend aan vervanging toe. Daar wordt over gesproken, maar de gemeenteraad moet nu eerst be palen wat de toekomstplannen zijn met het terrein aan de Staringlaan (zie ook elders in deze krant). Dat de teams in de veldcompetitie werden teruggebracht van twaalf tot acht spelers kwam de club wel goed uit. Doordat het middenvak werd geschrapt, werd het speel veld kleiner en kon de club daar meer mee schuiven, zodat ook de korfbalpalen konden worden ver plaats en het gras rond de korven niet werd overbelast. Over het veld hebben de korfballers overigens niets te klagen. In dertig jaar werd er nooit een wedstrijd afgelast als gevolg van hevige regenval. Ook het jubileumviering ging zaterdag, ondanks enkele buitjes in het begin, gewoon door. Bij met name S.O. Soest en ook enigszins bij SEC-zondag zijn er veel ontwikkelingen geweest op de transfermarkt, maar bij VVZ'49 en Hees was er in mei weinig verkeer van voetballers. De toekomst van SEC-zaterdag blijft vooralsnog onzeker. Het naar de tweede klasse gede gradeerde Soest zag zeven spe lers vertrekken, maar trok ook zeven nieuwe kandidaten voor de hoofdmacht aan. De man schappen van Jan Boes zullen proberen het verloren terrein terug te winnen en zullen daar voor komend seizoen moeten afrekenen met onder meer AFC Quick 1890. Bij de zondagformatie van SEC nam alleen Farouk Augun de wijk, maar René Ribberink kon drie nieuwe spelers en niet min der dan acht junioren aan zijn spelersgroep toevoegen. Bij de overige clubs veranderde er wei nig. S.O. Soest Nieuw: Sebastian Verhoeven (DVS'33), Rafique Jabri (FC De Bilt), Ruben Goudriaan (Barendrecht), Yousef Sala- ma (Amsvorde), Casper Nelis (Hierden) en Jeroen Veen (IJs- selmeervogels), Jelle Huizenga (WZ'49 4). Vertrokken: Richard Pietersen, Jordie Brouwer (beiden Woer den), Vincent Schokker (FC Hilversum), Gerdo Kuenen (Elinkwijk), Ton Edelbroek, Nick Timmerman, Mo Chait (allen gestopt). WZ'49 Nieuw: Samir Didouch (Bloe- menkwartier). Weg: Ferry de Smalen (AFC Quick 1890). Hees Nieuw: geen. Weg: Robert Schadee (ge stopt). SEC-zondag Nieuw: Rinco Bos (De Zebra's), Jerry Ruizendaal (WZ'49), Dennis Jansen (terug van weg geweest). Verder worden acht junioren aan de selectie toege- SEC-zaterdag Of het eerste zaterdagelftal van SEC volgend seizoen aan de competitie zal deelnemen, is uiterst onzeker. De ploeg is in elk geval niet ingeschreven voor het bekertoernooi dat in augustus begint. Het is de vraag of de selectie, die uit hoofdzakelijk Baarnaars bestaat, genoeg mensen op de been kan brengen voor een vol waardige selectie. Lukt het Mark Riebel om zijn titel te verdedigen of slaat oud-winnaar Quirijn Bolink nog een keertje toe? Én waartoe is de plaatselijke favoriet Xander de Groot in staat? Deze vragen krijgen een antwoord in de week van 11 tot en met 19 juni. In die periode houdt TV Soest- Zuid het jaarlijks open toernooi. Lokale en regionale toppers heb ben zich ingeschreveq, want in de categorieën 3 en 5 zijn er weer punten te verdienen voor het He- ijmerink-circuit dat later zijn afslui ting zal krijgen in de Masters. De tennissers die in de toeraooienreeks de meeste punten hebben vergaard mogen dan onderling gaan strijden voor het kampioenschap van dis trict Utrecht. De sterke bezetting van het toer nooi aan de Bosstraat staat op voorhand garant voor spannende tennispartijen van niveau. Maar er is vanaf zaterdag meer te zien, want het open toernooi is onderverdeeld in 27 categorieën. De Groot bij voorbeeld is ook te zien in het dub belspel, waarin hij is herenigd met zijn maatje Arno Jellema. In de weekeinden wordt er om 10:00 uur begonnen, doordeweeks om 15:30 uur. De finales zijn op zondag 19 juni. Het toernooi staat onder leiding van Stephan Zoete lief. Het handbalveld aan de Henriëtte Blaekweg puilde woensdagmiddag uit. Meer dan driehonderd basis scholieren deden er mee aan het toernooi van Smeeing/BDC. De toeschouwers kregen bijna hon derd wedstrijden voorgeschoteld. Zeven scholen waren vertegen woordigd met in totaal 52 teams, samengesteld uit leerlingen van de groepen 3 tot en met 7. Elke leef tijdsgroep had zijn eigen poules. Met verve verdedigden de handbal lers de kleuren van hun school. En zoals het op dergelijke toernooien hoort, was de tactiek van onderge schikt belang. De acties op de vijf velden riepen vaak associaties op met een mierennest, zo krioelden de handballertjes door elkaar heen, op jacht naar de bal. Het was alle maal louter sfeerverhogend. Met een leger vrijwilligers leidde Smeeing/BDC de sportieve strijd in goede banen. De EHBO moest hier en daar een pleister op een zere knie plakken en één meisje liep bij een val een geblesseerde pols (gekneusd of gebroken) op en werd voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht. Verder was er letterlijk en figuurlijk geen wolkje aan de lucht en na bijna vijf uur strijd konden er dertien winnaars worden gehuldigd. In de oudste categorie wonnen zo wel de meisjes als de jongens van De Achtbaan het scholierentoer nooi. Zij mogen in een later sta- Kleurrijke strijd en tomeloze inzet tijdens het scholierentoernooi van handbalvereniging Smeeing/BDC Foto: Herman van Dam dium meedoen aan de regionale kampioenschappen die overigens ook door Smeeing/BDC georga niseerd zullen worden. Winnaars Groep 7 meisjes: De Achtbaan; groep 7 jongens: De Achtbaan; groep 6 jongens: De Driesprong en de Van der Hucht Valeriaan 2; groep 6 meisjes: Da Costaschool en De Driesprong; groep 5: Ludgerus- school en Da Costaschool 2; groep 3/4: Van der Huchtschool 1 en 2; groep 4: Da Costaschool 2; groep 3: De Werveling 1 en 2. Michèle Sprenger heeft een gran dioos turnseizoen afgesloten met een zilveren medaille op de NK. Op twee van de vier onderdelen was ze zelfs de beste van de 36 fi nalisten. Na de pegasus (7.75 punten) en de brug 8.80) was Michèle nog niet bij de tien beste terug te vinden. Maar haar twee favoriete discipli nes moesten toen nog komen. Op de evenwichtsbalk liet ze een fraaie stabiele oefening zien die haar 9.25 punten (de hoogste waardering) opleverden. Met stip steeg ze naar de vierde plaats in het tussenklas- sement. De zenuwen gierden train- ster Cory Wijnands door de keel, maar de turnster zelf bleef ijzig koel, voordat ze de vloeroefening moet uitvoeren. 'Dit is mijn beste onderdeel, ik ga er voor', zei ze. Met 9.317 punten werd ze opnieuw eerste op een onderdeel en klom ze naar de tweede plaats in het eind klassement. Michèle komt uit voor het Amers- foortse Vita 2000 en turnt op het hoogste niveau van het zogenoem de landelijk oefensysteem (LOS). Acht uur per week is ze te vinden in de turnhal van GymXI waar een vaste opstelling van toestellen is en de turners de beschikking hebben Trots toont Michèle Sprenger haar zilveren plak. over een verende wedstrijdvloer. Gebleken is dat haar trainingsar- beid geen overbodige investering is geweest. Eerder dit seizoen werd ze kampi oen van het Rayon Eemland, de re gio Midden-Nederland en het dis trict. Ook won ze alle plaatsings wedstrijden, zodat ze met 35 an dere finalisten aan het NK In Goes mocht deelnemen. Leerlingen uit het basis- en het voortgezet onderwijs doen woens dag 22 juni mee aan de Soester jeugdtriatlon. Het is de derde keer dat deze wordt gehouden, maar het is voor het eerst dat scholieren uit de eerste en de tweede klas van het Griftland College deelnemen. De basisscholieren zitten in de groe pen 7 en 8. De wedstrijd begint om 19:00 uur met 150 meter zwemmen in Spleasure Centrum. Daarna leggen ze 9 kilometer op een gewone fiets af op een uitgezet parkoers op en rond de Eng. Tot slot moeten ze 1500 meter hardlopen, voordat ze finishen op de parkeerplaats van het zwemcomplex aan de Dal- weg. Inschrijfformulieren zijn reeds ver spreid op de scholen in Soest. Mee doen kan als individu, maar ook als trio. In dat laatste geval neemt elk teamlid een onderdeel voor zijn rekening. Er worden klasse menten opgemaakt in verschillende leeftijdscategorieën bij de meisjes en de jongens. Voor de drie snel ste triatleten per klasse staat een prijs klaar. De Soester jeugdtriatlon is een sa menwerking tussen TV De Schie ter, de gemeente Soest (breedte sport) en Spleasure Centrum. I

Soester Courant | 2005 | | pagina 15