Overdag geen tijd? 1.99 2.49 51.99 70% SCHOEMAKER >ude nevel voor 't eerst in !6 jaar buiten de provincie jrol laat champagne bruisen lij opening 'Poort van Zuid' VERBO0 toll\iQs OPRUIMING Ondernemer Henk van Doorn is weer 'terug van weg geweest' van Soest en Soesterberg wilt missen uard A«xri>beiett kiwi's OERA e VIERT eSTAAN Kampioen 'plasmatillen' bij Schoemaker: 3.21 minuut Open Huis 1718 juni bij Mode-cursusatelier I&S www.rabobankonline.com Better Bodies Beach week Als u niets xspcr$cs AA irtf J'ejfliCiteftrrj, Dva njyllif jgen uiakfo. Uija, Patrick, 'Cf, E(J, Petftr, cis, Aijs fn Ben 3 15 JUNI IN SOEST MAKER (S) Zaterdag 11 juni kinderdag bij KORTINGEN TOT MAAR LIEFST Aragrj tot zienshij SUenufzi Winnaar mag scherm meenemen In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Soester aan de slag in Soest en Polen Van 13 tot en met 19 juni Het is tijd voor de Rabobank. E I L F M T .1 N Burg. Grothestraat 9, 3761 CJ Soest Telefoon 035 - 601 03 44 PAGINA e fOENSDAG 8 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 iPECI ALIST erijn 21 - Tel. 601 24 25 /an donderdag t/m zaterdag UZEMENU 20,75 voorgerecht, hoofdgerechten nagerecht aring met rode biet iet Turks brood en tzatziki met crème fraiche i/en op voorjaarssalade :ous en gedroogde abrikoos je met Friese nagelkaas npöte met hangop net aardbeienromanoff ee met bonbons usref glas wijn en kopje koffie p feestdagen) van de week 12.50 verkers naar de samenstelling esterbergsestraat 188, Soest 035 - 603 60 10 www.soesterduinen.nl praktijk v. Rijn/Nijholt jristgebitreparaties ;nde adviezen lieuwe kunstgebitten skenfondspatiënten gang grote parkeerterrein) •3 BK Baarn S41 35 25 Henk Silifta, >or film en foto ?rs iken 5 i.v.m. montage 1.30 uur) 'tef Pluijm van Sony >or u de juiste is. k maken van dingen j wonen? t 9, 3761 CJ Soest 035 - 601 03 44 KRAMEN BUITEN ALLE KINDERKLEDING MET HOGE KORTINGEN een gezellige dag voor kinderen en hun ouders een springkussen maakt het feest compleet!! Soesterbergsestraat 13 Soest-Zuid (035 - 603 55 46) Iwas een van de blikvangers in |>ptoclit van brandweervoertui- Di zaterdag in Sneek, de prach- igerestaureerde oude nevel in lest. Van oorsprong is het een nerikaans legervoertuig, een BC, ingezet bij de landing van irmandië, en sommige van de Izenden kijkers langs de route trinnerden zich dat, met name ■nsen en Engelsen. ar ook Duitsers en Oostenrijkers fren geïnteresseerd in de geschie- pis van de oude nevelspuit, als 'svoertuig ooit de trots van het ndweerkorps van Soest. Dat is J nu nog, maar dan vooral door ■puike conditie waarin het sinds ■restauratie verkeert, ^belangstelling voor de optocht Friesland ter ere van het 25-ja- J bestaan van de brandweerver- figing Sneek gold trouwens ook t historische brandweerauto van t korps Soesterberg, de gecom- heerde blus-manschappenwagen listin K2, die ook meereed. De bet bestond verder uit de meest leenlopende brandweervoer tuigen, van scooters (Zeist) tot handpompen, van commandowa gens tot een mini-brangweerauto met aanhanger (Renswoude). Maar de oude nevel van Soest stond toch wel in de top van meest gefotogra feerde en gefilmde wagens. Dat ook de korpsen Soest en Soes terberg waren uitgenodigd voor de optocht in Sneek, was niet zo ver wonderlijk: Dick Overeen, voor heen werkzaam bij brandweer Soest, is daar nu voorzitter van de jubilerende brandweervereniging die de optocht van 75 voertuigen had georganiseerd. Het was zowel voor de deelnemers als de dui zenden toeschouwers een indruk wekkende stoet via een route langs veel mooie plekjes in Sneek. 'Het was echt de moeite waard om aan deze perfect georganiseerde dag een bijdrage te kunnen leveren', zei brandweervoorzitter Martin Onwezen na afloop. De oude nevel is overigens niet op eigen kracht naar Sneek gereden, maar vervoerd op een dieplader. 'We zijn op de oude ambach tenmarkt op zoek gegaan naar Een imposant gezicht, de oude nevel op de dieplader voor de ka zerne aan de Lange Brink weg, vlak voor vertrek naar Sneek voor deel name aan de optocht van brand weervoertuigen. Foto: Eemland Pers. sponsoring voor vervoer, en dat is er gekomen. De firma's BAO, gespecialiseerd in het vervoer van gipsblokken, en houthandel A.P. van Doorn, hebben zich hiervoor garant gesteld', aldus Onwezen. Oldtimer-rit Het was trouwens een druk week einde voor de oude nevel en de bemanning. De auto reed ook mee in de oldtimerrit van zondag in Soest ter gelegenheid van 60 jaar bevrijding en het 100-jarig bestaan van de Rabobank. Ook hier stond de oude nevel in het middelpunt van de belangstelling. De beman ning kreeg veel complimenten en positieve reacties, vooral ook voor de wijze waarop de vrijwilligers het oude blusvoertuig hebben gerestau reerd. Hij is een poosje 'uit de running' geweest, maar inmiddels weer helemaal op de been en blakend van ondernemingslust: Henk van Doorn is in Soest vooral bekend van het vroegere autobedrijf Auto van Doorn (Seat-dealer) aan de Laanstraat, dat hij een paar jaar geleden - 'moegestreden', zoals hij het zelf omschrijft - moest opgeven. De Soester boerenzoon heeft nu de draad weer opgepikt en maakt binnenkort een herstart met zijn bedrijf. Op twee plekken zelfs! In Soest gaat hij deze maand van start met "de verhuur van bestelbusjes-met- chauffeur en de handel in gebruikte personenauto's (in verschillende Kcthouder Bart Krol heeft vorige Jeek woensdag niet het ontkur- [en van een fles champagne de Dening verricht van het nieuwe pon/wiiikelcomplex 'Poort van bid' aan de Soesterbergsestraat. Bij sloeg, na enig oefenen, de kurk iet een hakbijl van de fles af. pt gebeurde in aanwezigheid van bewoners van de 7 nieuwe ap- Jrtcmenten boven de vier winkels waarvan er nog twee te huur zijn) J de mensen die op ene of an- [ere manier bij de bouw betrok- ien zijn geweest. Krol wees in zijn pspraakje op de 'discussies' die I vroeger wel zijn geweest over t hoogte van de bebouwing van |est-Zuid en constateerde dat het net al 'toch een leuk winkelcen- lim was geworden', in de nabij- feid waarvan het ook aangenaam pnen was. Hij complimenteerde fctwikkelaar Philip Schaap (Ovile Év.), ontwerper Jan Peters, bouwer Tcor uit Rijssen en makelaar Alex Wethouder Bart Krol ontkurkt op kordate wijze de champagnefles bij de opening van het woon!win kelcomplex aan de Soesterbergse straat. Foto: Herman van Dam. van Wijk met het nieuwe project. Na de champagne gaf J. Wessels, voorzitter van de vereniging van eigenaren, een korte terugblik op de 'aanloop', waarbij hij - als oud-voorzitter van de winkeliers club Hartje-Zuid - ook nog wat harte noten kraakte over het ge meentebestuur van destijds. Hij constateerde overigens dat het allemaal goed was gekomen. Als laatste bedankte bouwer E. Postma van Akor alle medewerkers aan het 'bouwproces' van het gebouw, dat volgens hem ruimschoots boven de grijze middelmaat uitstak. Hij wenste de winkeliers en bewoners veel succes en woongenot. Sinds 2002 is mode -en cursus atelier I&S ('Image en Styling') gevestigd aan de Nieuweweg 3 en actief met lessen in het maken van kleding en het tekenen en maken van lingerie. Dit alles onder lei ding van Gemma van Dungen, een ervaren coupeuse. De afgelopen jaren heeft al een flink aantal cursisten met succes de weg doorlopen van beginnend naaister tot de groep van meer gevorderden. Alles is in principe in het atelier aanwezig: naaimachi nes, lockmachines, tekenpapier en patronen. In het komende cursus jaar 2005/2006, dat in september van start gaat, worden er naast de naailessen (die zéér gezellig zijn) nog veel meer cursussen gegeven. Natuurlijk het tekenen en maken van een beha, maar ook badkle ding, body of luxe body, lange beha of torselet. Uiteraard alles op eigen maten. Daarnaast is er de cursus kinderkleding, bijvoorbeeld kinder- skipakken of winterjasjes, of een korte cursus feestkleding voor het eind van het jaar, met een exclu sief bezoek aan stoffenleverancier Frans Modestoffen! Ook heel bijzonder is de start van een juniorenles vanaf 12 jaar. Jon geren die op een creatieve en se rieuze manier bezig gaan met het vak kleding maken door ofwel een tas te maken of een bodywarmer of een schort. Belangrijk daarbij is dat ze serieus genomen worden in hun creativiteit én dat ze gaande weg meer zelfvertrouwen ontwik kelen. En...n og veel meer. Vandaar dat mode- en cursusatelier I&S 'Open Huis' houdt op vrijdag 17 juni (16:00-20:00 uur) en zaterdag 18 juni (09:30-12:00 uur). I&S Image en Styling is te vinden achter op het terrein van Nieuweweg 3. In formatie: Gemma van Dungen, 06-42.32.47.21. VAN ONZE AFDELING B&O AUDIO/VIDEO Vele modellen ook "second life" nu zeer voordelig prijsklassen), maar ook in Polen, een land dat hij goed kent uit de periode van de 'jumelage' van Koz- le met Soest, die vooral in de jaren '90 van de afgelopen eeuw gestalte kreeg. In Chrösty - een plaatsje van pakweg 1000 inwoners, op korte afstand van Kedzierzyn- Kozle - heeft hij vergevorderde plannen voor een auto-onderde- lenbedrijf. Voor het bedrijf in Soest heeft hij het oog laten vallen op een pand op de Grachten, het industrieter rein aan de 'overkant' van de Ko ningsweg. De exacte locatie houdt hij nog even voor zich. Hij start in de tussentijd wel met een occasion show op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 juni aan de Van Goy- enlaan 105, waar geïnteresseerden welkom zijn van 9:00 uur 's mor gens tot 21:00 uur 's avonds. (Het 'nieuwe' Auto van Doorn b.v. is te bereiken via 06-38351241.) In Polen heeft hij door de jaren heen uitstekende kontakten opge bouwd. Hij raakte destijds nauw betrokken bij de hulptransporten naar dat land/die vanuit Soester berg werden georganiseerd. 'Ik wilde ook iets doen, als service verlenend bedrijf. Ik ben zelf een aantal keren op en neer gereden, onder andere met goederen voor het ziekenhuis.' In 1991 kocht hij er een hectare grond met een oude schuur, waarmee hij aanvankelijk nog helemaal geen concrete plan nen had. 'Waarom zou ik? M'n bedrijf in Soest draaide goed. Ik zag het ook meer als een langeter- mijninvestering.' Tijd verdelen Hij legde o.a. kontakt met Stanis- law Wós, een garagehouder die ook tweedehands auto's en aanhangers verhandelde, en met hem is hij heel goed bevriend geraakt. Henk maakte heel wat reisjes - 'Polen is een prachtig land, supergastvrij en gezellig, en ik ben helemaal weg van de Poolse mentaliteit' - en ziet er nu ook (een deel van) zijn toekomst liggen. Hij zal zijn tijd moeten verdelen tussen Polen en Nederland, maar daar ziet hij niet tegenop. 'Ik heb altijd graag ge reisd, en ik kom toch iedere week naar Soest.' Zijn werkmateriaal - sloopauto's - haalt hij hier im mers ook vandaan. Inmiddels zijn de Poolse plannen toch weer enigszins gewijzigd. De grond in Chrösty kan Henk voor een uitstekende prijs weer van de hand doen en daarvoor in de plaats mikt hij, samen met Stanis- law Wós, op een bedrijfsterrein van twee hectare in een plaats die wat dichter bij de hoofdstad Warschau ligt. Daar worden de uit Nederland geïmporteerde wagens 'gestript' en de bruikbare onderdelen verkocht. Volgens Henk is daar in Polen goed mee tc verdienen. Moeilijke jaren Na dc teloorgang van het autobe drijf aan de Laanstraat, dat jaren Ondernemer Henk van Doorn is weer helemaal 'op de weg terug'. Foto: Soester Courant. achter elkaar werd geteisterd door criminaliteit (19 inbraken, drie roofovervallen, waarvan er enkele maar moeizaam boven water kwa men), heeft Henk ook persoonlijk een paar moeilijke jaren beleefd. Hij lag nogal eens overhoop met de 'instanties', om het zomaar even samen te vatten, maar is nu weer helemaal op-de-weg-terug. En het ondernemerschap zit hem in het bloed, dus bij de pakken neer gaan zitten is niets voor hem. 'Onderne men, dat is topsport en entertain ment tegelijk,' is zijn motto. Hij is vast van plan dat in de praktijk te brengen. Zo'n 17 Soesters, al dan niet voorzien van forse spierbundels, hebben zaterdag j.l. hun krach ten beproefd in het tillen van een plasmascherm bij de jubilerende Expert Schoemaker aan de Burge meester Grothestraat. Ze moesten het apparaat zo lang mogelijk om hoog zien te houden. Dat lukte deelnemer J. Zomer het best: hij scoorde 3.21 minuut en mocht het scherm - hem overhan digd door directeur Herco Schoe maker - daarom geheel gratis mee naar huis nemen. Hij liet andere 'krachtpatsers' ais C. Oranje (2.14 minuut) en O. v.d. Peyl (1.58) ver achter zich. De tilwedstrijd maakte deel uit van een aantal festiviteiten waar- Deelnemer J. Zomer houdt het tillen 't langste vol en wint daar mee het plasmascherm. mee Expert Schoemaker het zes tigjarig bestaan van vanouds de 'electrozaak' in Soestdijk viert. Er stond voor zaterdag 18 juni nog een wedstrijd op het programma - 'Wie hangt bij Schoemaker de langste waslijn op?' - waarmee verenigingen en clubs een reuzen- formaat wasmachine kunnen win nen - maar die is na rijp beraad verschoven naar eind september of begin oktober, omdat de meeste verenigingen het seizoen inmid dels al hebben afgesloten. Daar zal Soest tegen de tijd ongetwijfeld nog meer over horen. Voor haar leden heeft Better Bo dies in de week van maandag 13 juni tot en met zondag 19 juni de Better Bodies Beach Week ge organiseerd. Als start van dé zo mermaanden is gekozen voor het thema 'Beach'. De locatie zal dan ook aangepast worden in de stijl van 'zon, zee en strand', alsmede de activiteiten zoals 'Beach-vol- leybal'. Aangezien het voor veel mensen nog steeds een drempel is om vrijblijvend kennis te maken met de mogelijkheden binnen de he- althclub is er tijdens deze week voor gekozen om alle activiteiten ook open te stellen voor niet-leden. In samenwerking met o.a. diverse speciaalzaken van Winkelcentrum Overhees, alsmede diverse instan ties staat iedere avond (van 18:00 tot 22:30 uur) in het teken van een speciaal thema, zoals uiterlijke ver zorging (maandag), eten drin ken (dinsdag), markt (woensdag), avontuurlijke en sportieve activi teiten (donderdag,) speciale sport dag (vrijdag) en fietsen (zaterdag). Het laatste betreft deelname aan de Naaldentocht van Tempo Toer of aan de mountainbiketocht. Op zondag (vaderdag) is er een fees telijke afsluiting met onder meer een brunch-becue. Naast de open thema-avonden, bestaat er de mogelijkheid deel te nemen aan een van de vele groeps lessen (overdag- en 's avonds, alsmede kennis te maken met de fitness onder begeleiding. Ook kan men zich individueel of als team (2 tot 3 personen) inschrijven voor het Better Bodies Beach Volleybal, wat als 'rode draad' door deze week heen loopt. Het enige wat men hoeft te doen is het Better Bodies Beach Week foldertje in te vullen (verkrijgbaar bij onderstaande win keliers). Aangezien gedurende de zomer maanden veel activiteiten stilliggen, houdt Better Bodies Soest speciaal voor ouderen een vrijblijvende ken nismakingsles van Pilates voor seni oren, op dinsdag 14 juni van 13:30 tot 14:30 uur. Deelname aan deze les is gratis. Inschrijven kan via de folder of telefonisch, tel. 6016000 (ook voor meer informatie). De deelnemende speciaalzaken: In- ter-Hairfashion, De Kaasspecialist Overhees, groentespecialist Eduard van de Hoef, Virgil's Drankenspe ciaalzaak, Bert Jan van der Heijden uw warme bakker, Keurslager De Bruin, Rijiwielspecialist Ben dc Bruin, McDenim, DA drogisterij Kok. Alle activiteiten zijn gratis, m.u.v. de Naaldentocht op zaterdag 18 juni 2,50 p.p.) en de brunch- becue op zondag 19 juni 7,50 p.p.). Alle aankopen bij dc diverse kraampjes tijdens de thema-avon den kunnen uitsluitend a contant. Voor een uitgebreid programma- overzicht: www.overhees.com en klik op gezondheid. Heaithclub Better Bodies is te vin den aan het Weteringpad 120. Wij zijn al meer dan acht jaar op zaterdag geopend, maar nu staat ook op donderdag avond de deur voor u open. Tussen 18.00 en 20.00 uur kunt u bij ons binnenlopen om uw bankzaken te regelen. Wij weten als geen ander dat het overdag vaak niet lukt om daarvoor tijd vrij te maken. U kunt dus voortaan naast zater dag ook op donderdagavond bij ons terecht. Dohderdagavondopeningstijden gelden voor de kantoren Soest, Kerkplein 9 en Baarn, Eemnesserweg 26. Overige officiële openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 17.00 uur, zaterdag van 9.00 - 12.00 uur. Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 7