EWE mn 'Van heidehut tot residence' amp ging aan wegverbetering vooraf Nieuwe natuurgidsen bij IYN op pad voor Anjercollecte ZONNE BRIL? Ambtenaar 'saboteert' feest Soest 50 jaar geleden) 'Herman Goddijn was op en top pastor' W UNI 2005 UR Uit de historie van Soest(erberg) tn 'ORGERS m gif - Struikroverij PAGINA! r/DALWEG l/OENSDAG 8 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 9 rStrater Makelaardij iNING a De Zomerfeesten van V.V.V. Veel belangstelling bij uitvaart Ad Fundum zoekt oud-leden voor eiinie in oktober ipiHpÉA 'AVf Soesterberg optiek verkerk Workshop 'familie -opstellingen' De Fakkeldraagsters vieren 60-jarig bestaan met musical In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Uit de Soester Courant van Dinsdag 7 Juni 1955 •V ^9 279.000,- tot i rtementen en oor de penthouses. ;sterbergsestraat 79 te Soest Tel. 035 6016151 a augustus L 41 52 kijkgenot tegen een ïge bouwdiepte, de egreerde elektronica ilderij aan de wand. V MUSIC MOVIE Movie 'We vergeten jullie nooit. 11-6- 197U'. Deze tekst staat begin juni op de kaartjes bij de bloemen die aan het hek van de vliegbasis Soesterberg worden gehangen. Ze herinneren aan een van de ergste verkeersongelukken, 35 jaar geleden, die ooit in Soest zijn gebeurd. Vijl'jonge militairen, op weg naar de Dumoulinkazerne aan de Amerst'oortsestraat, vonden de dood toen de drietonner waarin ze «ten op de Van Weerden Poel- nanweg over de kop sloeg. Acht- ien gewonden moesten naar zie- ihuizen in de omgeving worden )racht, voor het leven getekend lor hetgeen zich op die warme lidag had afgespeeld. verkeerssituatie is op de plaats .ar het ongeluk zich voordeed zienlijk veranderd. Weliswaar er nog sprake van een bocht, ar de scherpte hiervan is niet •ergclijken met die van het oude icc. Die werd niet lang na het :ale ongeluk nagenoeg recht ge- ikken. Jarenlang onderhandelen ;sen defensie als eigenaar van de weg en de gemeente Soest had dit oict eerder voor elkaar gekregen. De 'prijs' voor het uiteindelijke be sluit was wel erg hoog. H[et was op een op zonnige, warme (ffinderdagmiddaginjuni 1970 dat 24 militairen van de 131 TD Her- «elcompagnic, gelegerd in de Du moulinkazerne aan de Amersfoort- «estraat, toestemming kregen om m het Soester Natuurbad te gaan zwemmen. Ze vermaakten zich Irima temidden van de duizenden fiideren die naar het schitterend gplcgen bad waren gekomen, waar nu het Hilton Hotel Royal Pare Soestduinen staat. Aan het eind Van de middag werd appèl gehou- len voordat de drietonner om even ver half vijf zou vertrekken. )e militairen zaten op de houten anken aan beide zijden van de ladruimte van de vrachtwagen. >eze was opengelaten in plaats an afgedekt met zeil omdat er een angename temperatuur heerste. >Jiets wees erop dat het halverwege et zwembad en de thuisbasis mis ou gaan. Toch gebeurde dat. In le scherpe bocht naar rechts bij iet vliegveld, waar al vaker ernstige ongelukken waren gebeurd, soms ook met dodelijke afloop, raakte de truck van de weg, waarschijn- ijk door te hoge snelheid. Toen de chauffeur door een ruk aan het ;tuur de wagen uit de berm wilde crijgen, sloeg de drietonner over de kop en bleef ondersteboven liggen. De gevolgen van het ongeluk, waarvan de melding de hulpdien sten om 16.45 uur bereikte, waren verschrikkelijk. Vier militairen wa ren op slag dood, een vijfde over leed later. Zes slachtoffers liepen zware verwondingen op. Het had ook voor hen nog slechter kunnen aflopen als kort na het ongeluk niet toevallig een kraanwagen langs was gekomen. De bestuurder, een 24- jarige inwoner van Soest, slaagde erin met zijn kraan de truck om hoog te tillen. Te hulp geschoten burgers en militairen konden zo doende de gewonden bevrijden nog voordat de zware kraanwagens van de luchtmacht op Soesterberg ter plaatse waren. Daags na het on geluk plaatste een onbekende aan het begin van de bocht een bordje met het opschrift 'Levensgevaar lijke weg'. Het ongeluk kende een lange na sleep, niet alleen wat het onderzoek naar de oorzaak betrof. Steeds dui delijker werd het dat defensie al jarenlang op de hoogte was van het uitzonderlijke, maar vooral gevaar lijke wegtracé, een gevolg van de situering van de rolbanen van de vliegbasis Soesterberg. Er waren al jarenlang plannen om de weg aan de gemeente over te dragen, maar Soest weigerde het beheer over te nemen zolang de situatie ter plaatse niet verbeterd was. In de gemeenteraad had het toen malige KVP-raadslid J. R. van Pop- pelen al lang voordat het ongeluk gebeurde zijn verontrusting over de verkeerssituatie uitgesproken. Na het ongeluk werden er niet alleen vragen gesteld in de gemeenteraad, Maar ook in de Tweede Kamer. Minister W. den Toom van de fensie (die zelf van 1936 tot 1940 als eerste luitenant-waarnemer op Soesterberg gelegerd was) zegde De omgeslagen militaire truck in de destijds beruchte bocht in de Van Weerden Poelman weg bij de vliegbasis Soesterberg. Vijf mili tairen vonden de dood bij dit een zijdige ongeval na een middagje zwemmen in het Soester Natuur bad. Foto: Eemland Pers toe dat de verbetering met spoed ter hand zou worden genomen. Dat gebeurde inderdaad. De bocht werd uit de weg gehaald. Sindsdien is het aantal ongelukken drastisch afgenomen, en is het een bocht als zoveel andere. Maar er moest blijk baar wel eerst een verkeersramp voor gebeuren voordat het zover kon komen. Wanneer op 9 Juli a.s. de V.V.V.- feest geïnstalleerd zal zijn en de toeschouwers op het feestterrein een muziekshow met medewer king van 150 bloemenmeisjes te zien krijgen, dan zal de V.V.V. be gonnen zijn met het bieden van de feesten, waaraan maanden van voorbereiding voorafgegaan zijn. Vorige week gaven wij het programma in onderdelen en dat programma is af. Dit is nog slechts het begin en dit begin is moeilijk. Het staat vast, dat hetgeen geboden zal worden de moeite waard is en de entree prijzen zullen per uitvoering of voorstelling een gering bedrag uitmaken. Om echter te komen tot jaarlijks terugkerende feesten, die een at tractie zijn voor de bevolking en allen, die in de zomermaanden Soest bezoeken, moet het comité kunnen rekenen op het bezoek van iedere Soestenaar aan ten minste één voorstelling of uit voering. Keus is er te over. Er zijn een drietal bonte avonden, er is een bridgedrive, er worden tochten ondernomen en er is kin dercabaret. De Winkeliersvereni ging houdt een braderie en de brandweer zal de strijd opnemen tegen blussers uit Vorden, er is eeri gymnastiekuitvoering en con cert van Soester zangkoren. Wie graag een kaartje legt kan prij zen winnen met klaverjassen of schudjassen, dus niemand hoeft zich misdeeld te voelen. 'Van Heidehut tot Residence' is een gewaardeerde, tweewekelijks verschijnende rubriek. De schrijver, Jan van Steendelaar, beschikt zelf over een omvangrijk archief waaruit hij gegevens kan putten. Daarnaast bezoekt hij archieven in Soest maar ook daarbuiten. Verder leveren gesprekken en bijdragen van lezers interessante verhalen op. Elke keer probeert de schrijver waar mogelijk een link te leggen naar de actuali teit. Hiervoor zijn tips, geschreven artikelen, boeken, tijdschriften, an sichten en foto- of ander illustratie materiaal uiterst welkom. Uiteraard worden desgewenst de spullen na reproductie onbeschadigd aan de eigenaar geretourneerd. Contact met de schrijver is mogelijk via telefoon 06-22450173 of e-mail eempers@wanadoo. nl an 1967 tot en met 1989 was ,d Fundum een jeugdsociëteit i Amersfoort, waarvan ook veel oesters lid waren. De jeugdsoos 'as destijds een uitgaansgelegen- eid in een fraaie gewelvenkelder an de Muurhuizen, ier oud-leden hebben het plan ge- at een reünie te houden op zater- ag 22 oktober en zijn nu op zoek aar andere voormalige bezoekers. £t van Someren, Frank en Pieter eijcr en Marijke Kreikamp heb- :n sportcafé De Slag in Hoevela- n voor die avond (20:00-01:00 ir) afgehuurd en hopen op een cerzien van veel mensen. Ze zijn Jp zoek naar (cmail)adressen van ud-leden en hopen dat ouders en skenden deze oud-leden op de oogte stellen van de plannen. 3e vier initiators hebben een web- te gemaakt (www.soosadfundum. I) waarop al wat meer informatie ;aat en die binnenkort zal wor- cn uitgebreid met nog meer foto's n informatie. Wie zich wil aan leiden, kan een mail sturen naar pgevcn@soosadfundum.nl kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl Vl/ Meijer Orthopedie uw aanmeetpunt in Soest voor uw steunkousen, steunzolen, bandages, borstprothesen en corsetten. Middelwijkstraat 29, 3764 CD Soest Telnr. 035 - 582 6727 Alles op afspraak (ook voor thuisaanmetingen) Op dinsdag 31 mei j.1. kregen 19 cursisten van de natuurgidsencur- sus van IVN Eemland en IVN De Bilt e.o. het diploma natuurgids uitgereikt. Drie personen waren wegens verblijf in het buitenland niet aanwezig bij de uitreiking. Enkelen waren nog niet helemaal klaar en kregen een certificaat met de verwachting dat het diploma dit kalenderjaar nog kan worden op gehaald. De feestelijke uitreiking vond plaats op het Landgoed Oostbroek in De Bilt. Daar zetelt een aantal natuurorganisaties waaronder het Utrechts Landschap, de Stichting Landschapsbeheer Utrecht en het IVN-consulentschap voor de provincie Utrecht. De aanwezi gen werden welkom geheten door Maijan Apol, afdelingscoördinator van het consulentschap. Een speci aal welkom was er uiteraard voor de cursisten en ook voor de drie 'groene' wethouders: voor Baarn J. Glastra van Loon, voor De Bilt mevrouw M. Haak-Griffïoen en voor Soest H. Witte. Pieter Augustinus, voorzitter van de afdeling Eemland en samen met Marijke Schets trekker van de cur sus, leidde het officiële gedeelte in. 'We wonen in Eemland en De Bilt in een prachtig gebied dat helaas ook een aantal bedreigingen kent, met name in omvang en kwaliteit en door versnippering. Het IVN heeft daarbij een belangrijke functie en die is tweeledig: bewustmaking van de bevolking door voorlichting en educatie en het kritisch volgen van het overheidsbeleid. Die taken worden uitgevoerd door de vrijwil ligers, die binnen de afdelingen in werkgroepen actief zijn. Dat zijn de werkgroepen die de wandelin gen voorbereiden en uitvoeren, de werkgroep natuur- en milieubeleid, de scholenwerkgroep, de werk groep natuurpaden, de weidevo gelbescherming, de vogelwerkgroep Soest, de cursuswerkgroep, een excursiewerkgroep, en een werk groep PR, waaronder Radio Soest, de Web Site en Natuur Nabij en in De Bilt is dat uiteraard de Vleu- gelnoot. De natuurgidsencursus is ons belangrijkste instrument om nieuwe actieve en terzake kundige leden voor al dit werk te werven. De overheden hebben dit ook be grepen. Zonder een proportionele financiële steun van de provincie had de cursus wellicht geen door gang kunnen vinden. De gemeen ten Soest en Baarn stelden gratis lesruimten ter beschikking en de gemeente De Bilt stond garant voor eventuele tekorten.' Draagvlak Mark van de Hoef leidde de diplo ma-uitreiking in. Pieter Augustinus en Marijke Schets gaven vervolgens beurtelings een korte karakterise ring van de cursisten en overhan digden daarbij een boekje 'Slakken in beeld' en een slakkenzoekkaart. De diploma's werden vervolgens door de wethouders aan de nieu welingen uitgereikt. Alle drie be nadrukten zij in een inleiding de waarde van een groene omgeving en hoe belangrijk het voor bestuur ders is dat ze daarbij een, soms ook kritisch, draagvlak hebben in hun gebied. Na een pauze werd de cursusleiding in het zonnetje gezet. De cursisten deden dat door een humoristische Op woensdagavond 1 juni heeft een aantal leden van PVO en vrijwilligers in de wijk 't Hart gecollec- i teerd ten bate van de Anjeractie (Prins Bernhard Cul tuurfonds). Een derde van de opbrengst was voor de muziekvereniging, vandaar dat de collectanten bege leid werden door de muzikanten die spelend door de wijk marcheerden. Foto: Willem Overeem. De kracht van de reclame ligt in de herhaling GEZINSVERZORGING GROENE KRUIS. Enige inwoners van Soest zijn al een paar weken druk bezig om te komen tot de oprichting van een afdeling van het Groene Kruis in Soest met het doel de gezinsver zorging ter hand te nemen. Thans is men zo ver gevorderd, dat Vrijdagavond, om 8 uur, in „De Gouden Ploeg", de oprichtingsver gadering gehouden wordt, waar bij het dagelijks bestuur van het Groene Kruis aanwezig zal zijn. Dit Groene Kruis doet de bestaan de kruisverenigingen in onze ge meente geen concurrentie aan, daar deze zich bezig houden met ziekenverpleging en wijkbezoek, terwijl de nieuwe afdeling zich uitsluitend zal bezig houden met gezinsverzorging. DE BEJAARDEN GAAN WEER OP STAP. De pleziertocht voor ouden van dagen, welke onder auspi ciën van de Oranjevereniging „Wilhelmina"al sinds een reeks van jaren werd gehouden, zal ook dit jaar weer doorgang kun nen hebben. De tocht wordt gemaakt op Za terdag 2 Juli en zal gaan naar de Efteling in Brabant. Personen van 65 jaar of ouder, die aan het uitstapje wensen deel te nemen, kunnen zich tot uiterlijk Zaterdag 25 Juni opgeven bij de heer J. Baars, Amersfoortsestraat 77A of bij de heer J. A. Schaafsma, Winkelmanstraat 104. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Voor de grootste en mooiste keus ga je natuurlijk direct naar de zonnebrillenwinkel van Optiek Verkerk. Kamp 78 -80 Amersfoort Tel. 033-4721719 Onder grote belangstelling heeft vorige week donderdag in de Ma- riakerk de uitvaart plaatsgevon den van pastor Herman Goddijn, die in het w eekeinde daarvoor was overleden. De viering werd geleid door pastor J. Beekman, die in zijn welkomst woord o.a. memoreerde dat zijn gestorven collega vorig jaar nog zijn 50-jarig priesterfeest had ge vierd, wat voor hem de bekroning van zijn priesterschap was geweest. Pater J. Wouters, 'provinciaal' van de congregatie van de Heilige Har ten van Jezus en Maria, waartoe ook pastor Goddijn behoorde, sprak een In Memoriam, waarin hij met name stilstond bij de jaren dat deze actief was in de missie, eerst in het onderwijs, later in het directe pastoraat in Brazilië voor dat hij in 1978 in Soestdijk kwam. 'Op en top pastor' was hij, aldus pater Wouters. Pastor Beekman schetste in zijn preek ook de verbondenheid van pastor Goddijn met Maria, maar ook zijn oprechte zorg om de mensen in het algemeen en zijn parochianen in het bijzonder. Hij slaagde erin de Mariaparochie tot een hechte gemeenschap aaneen te smeden. De samenvoeging van alle Soester(bergsc) parochies achtte hij 'een groot experiment', maar hij stond er wel achter, aldus pastor Beekman. Het pastoraat van ook in zijn ogen niet meer het werk van één man, maar van alle parochia nen samen. De viering volgde grotendeels de traditionele katholieke ritus, met een groot aantal Latijnse zangen. Na de uitvaartplechtigheid volgde de teraardebestelling in Breda. Soest is, naar eigen zeggen, een gemeente, waarin het groen floreert, al jarenlang; nóóit mag, kén, zal, móét groen, wee je gebeente!, wijken voor steen of financiële dwang. Gemeentewapen wel eens goed bekeken(?)...: Groen viert daarin de boventoon! Bestemmingsplannen wel eens ingekeken(?)...: Groen wordt daarin geplaatst op hoge troon! Wist u ook dat het Groenstructuurplan wemelt van zinnen, waaruit groen te voorschijn schiet(?)..., waarin toekomstig Soest wordt opgehemeld als groen dooraderd stedelijk gebied? Helaas(l), bestemmingen zijn onderhevig als plannen ook, aan wispelturigheid; men schuift, manipuleert en rommelt stevig, en jokt een beetje ook van tijd lot tijd. Denk niet dat senatoren zullen schromen hun onverschilligheid en valse vlijt, te focussen op struikgewas en bomen, zodra het past in politiek beleid. AJzo kan het op heden dus geschieden, dat Soesters aan en rond de Vrijheidsweg, het hoofd aan ambtenaren moeten bieden, die blindweg denderen door struik en heg. Die zeggen: 'Wij gaan bomen bij u kappen, wij trekken uit Pandora's toverdoos, wat trucs, waar burgers toch geen hout van snappen, in politiek zijn wij de bolleboos!' Welaan, dat zal nog even moeten blijken! Wij, wonend aan en bij de Vrijheidsweg wensen niet voor uw politiek te wijken...: Ons neemt men niet zomaar de vrijheid weg! Kom zeg, wat groen is, zal groen moeten blijvcn(l), wij van de burgerij staan zij aan zij om u uw fout onder de neus te wrijven en af te houden van struikroverij. Kond le Bisck 3 juni 2005 De Soester natuurgidsen met wethouder Harry Witte. kenschets te geven van ieder van de zeven leiders. Een indrukwekkend moment was daarbij de wijze waar op Henk Bosma werd herdacht. Hij was het achtste lid van de leiding en een zeer deskundig iemand. Hij wist alles van planten, insecten m.n. vlinders en kon dat met groot en thousiasme overbrengen. Hij is op 27 juni 2004 overleden en wordt zeer gemist. Cadeaus werden aan de leiding overhandigd door Marjan Apol van het consulentschap, de voorzitter van de afdeling De Bilt e.o. Patrick Greeven, en door het bestuurslid van de afdeling Eemland, Rob Tiepel. De nazit was geanimeerd en goed verzorgd met drankjes en hapjes. Op 1 en 2 juli wordt in Soest een workshop 'familieopstellingen' ge organiseerd. De begeleiding is in handen van Elly Meyles en Jacque- line Elffers. Beiden zijn geschoold in de Systemische Benadering van Bert Hellinger en werken als the rapeut en trainer. Het werken met familieopstel lingen wordt ook wel systemisch werk genoemd. Volgens grondleg ger Hellinger heeft een familie één ziel en vormt zij één systeem. In een familiesysteem hoort iedereen erbij en heeft iedereen een eigen (juiste) plek. Ook is er sprake van een ordening en hiërarchie en een balans tussen 'geven* van het leven en 'nemen' van het leven. Is dat het geval, dan is er harmonie en liefde tussen alle leden van het systeem. Wanneer het systeem verstoord is geraakt kan dit later problemen opleveren in relaties. Zo ontstaan soms patronen die door de genera ties heen worden overgedragen. In een familieopstelling worden deze onbewuste patronen duidelijk. Er wordt gewerkt in een groep. Het meedoen is op diverse manieren verrijkend. De deelnemers kunnen op een diep niveau ervaren hoe de dynamiek in de familie ingrijpt en wat er nodig is om te helpen. De kosten voor deze tweedaagse workshop - van 10:00 tot 18:00 uur - bedragen 150,00, inclusief een informatiebrochure en koffie/ thee/frisdrank/soep. Informatie/ aanmelding: Betsie Smeerdijk, 035-60.10.411, e-mail: betsie. smeerdijk@planet.nl. Journalist en oud-lid van De Fak keldraagsters Frank van Geffen heeft ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de scoutinggroep de musical 'Feest tegen de regels' geschreven. 'Een lastige ambte naar doet er alles aan om het feest van een scoutinggroep die 60 jaar bestaat te saboteren', aldus de schrijver. In de musical komt de ambtenaar met allerlei redenen op de prop pen waarom het feest niet door kan gaan, zoals Arbo-eisen, brandge vaar, kapstokken die verkeerd han gen en 'gevaarlijke' deuren waar kindervingertjes tussen kunnen komen. Het verhaal heeft een link met de dagelijkse realiteit. Frank: 'Ambtenaren maken steeds meer regels en wetten waardoor het voor de scoutinggroepen erg moeilijk wordt om overeind te blijven.' Kamperen wordt door allerlei amb telijke regels bemoeilijkt. Overal moet een vergunning voor worden aangevraagd, dat is een lang pro ces. Scoutinggroepen moeten een duur brandveiligheidsysteem van duizenden euro's in het clubhuis plaatsen. Het systeem moet ver volgens ieder jaar gecontroleerd en verbeterd worden: nog meer kos ten. Dat zijn zware lasten voor de 'arme' scoutinggroepen, die voor namelijk draaien op vrijwilligers. Doorgaan Bij het onderdeel pionieren ma ken de kinderen van hout en touw allerlei leuke dingen, zoals schommels, die ze dan ook willen uitproberen. De scoutinggroepen worden bij dit soort activiteiten erg belemmerd door regels. 'We moeten een bepaald soort touw en hout gebruiken. Bij een constructie van hoger dan drie meter moeten we een vergunning aanvragen. De regels en wetten werken erg ver lammend. Gelukkig bezit scouting veel doorzettingsvermogen en laten we ons niet snel uit het veld slaan', vertelt het oud-lid. De kinderen leren tijdens de acti viteiten o.a. met elkaar samenwer ken, afwegingen en keuzes maken. Op kamp krijgen ze bijvoorbeeld een bepaald budget voor eten, op is op. Bagage moeten ze op 'trek tocht' zelf dragen. Ze kunnen dan kiezen voor een zeil om onder te slapen of voor een zware tent. Vroeger bepaalde de leiding wat er ging gebeuren, welke activiteiten, wat er gegeten werd en wanneer alles plaats vond. 'Kinderen zijn tegenwoordig veel mondiger. Een goede zaak', vindt J^ank. De jongeren krijgen veel ruimte voor eigen ideeën. Bij de oudere groepen wordt dat zelfs verwacht. Ze verzinnen zelf waar ze naar toe willen met zomerkamp en hoe ze aan dat geld komen. 'De groep 14- 17-jarigen wilde naar het buiten land. De vraag was toen: 'Hoe ko men we aan het geld?' Het gehele bedrag aan de ouders vragen was te veel. Zo kwamen ze bijvoorbeeld op het idee om flessen op te halen bij mensen thuis en deze weg te brengen naar de supermarkt in ruil voor statiegeld.' Oprichting De Fakkeldraagsters is één van de laatste meisjesgroepen in Ne derland. Voor de oorlog kwam oprichtster Marie Brand met een aantal meiden al bijeen. Tijdens de oorlog ontmoetten ze elkaar stie kem en verscholen ze zich achter EHBO-activitciten. In juni 1945 werd de meisjesscoutinggroep of ficieel. 'Tien jaar geleden zijn we op zoek gegaan naar de oprichtster van de scoutinggroep vanwege ons 50-jarig bestaan. We hadden vernomen dat ze met ene Gerritsen was getrouwd. Een collega van mij heet Gerritsen, toen we hem er naar vroegen bleek zijn moeder Marie Brand te zijn. Ze vond het erg leuk om aanwezig te zijn bij het feest samen met veel andere oud-leden. Inmiddels is zij overleden.' Frank van Geffen is freelance journalist. Tot maart 2005 was hij ook eindredacteur van het Scou ting Magazine van het landelijk ser vicecentrum Scouting Nederland. Journalist en oud-lid van De Fakkeldraagsters Frank van Gef- cen schreef musical 'Feest tegen de egels' vanwege het 60-jarig be- taan van de scoutinggroep. Foto: Soester Courant 'Toen ik afscheid nam bij De Fak- keldraagstcrs werd mij gevraagd de musical te schrijven. En dat heb ik natuurlijk gedaan', aldus de oud scout. Naast journalist was hij ook actief als vrijwilliger bij De Fakkel draagsters. Vier jaar was hij leider over een groep en zes jaar is hij als bestuurlid actief geweest. Musical De musical 'Feest tegen de regels' is op zaterdag 11 juni te zien in het Cabrio Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. De musical wordt opgevoerd door leidingge venden en bestuursleden van de scoutinggroep. De voorstelling begint om 19:30 uur. Toegangs kaarten zijn te koop voor 3 euro en kunnen worden besteld via e-mail: fakkeldraagstcrsmusical@hotmail. com. Ook zijn er 's avonds aan de kassa nog kaarten te koop, maar dan kosten ze 5 euro. Wees er snel bij, want op is op. Koffie en thee zijn gratis, wanneer je een eigen beker of mok meeneemt.

Soester Courant | 2005 | | pagina 9