Verdwenen Soest hervonden i eestje bij Steenhoff-gebouw tors Soest CD Gilde viert feestavond met Hind en Cooldown Cafe Soest 50 jaar geleden OP SOEST VJOURNAAL SCHRAVEMADE B.V. Gemeente en stichting bedanken medewerkers 't Fierhuis viert feest! Kijkje op een biologisch dynamische boerderij pagina WOENSDAG 15 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 11 |H Hoogste punt appartementencomplex De nieuwe FordFocus Wagon va. 19.700,- .-v*" PIET VAN HEUGTEN TAPIJTTEGELS LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Voorverkoop zaterdag via bon in deze krant Fietspad tijdelijk afgesloten Eemland Motors Soest Opening op donderdag 30 juni MENINGEN VAN ONZE LEZERS. Het Derde Erf houdt open dagen In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Vandaag in Hervonden Soest een ansichtkaart van de Dr.'s- Jacobstruut in Soest-Zuid. We /ienlten betrekkelijk nieuwe, wat kale straat niet afgebakende begroeide tuintjes. Midden in de slechts één geparkeerde auto (Volkswagen) van de familie Hoekstra. Verder in verte zien we een soort bakfiets en dat moet de melkkar zijn geweest van melk boer Ce es van Dijk, die een melk- zaakje had aan de Ossendamweg, nu Korte Ossendamweg. De foto is zo rond 1960 gemaakt. We Baken een praatje met me vrouw Van Noortwijk, Dr 's-Ja- cobstraat 8. Zij en haar man waren de eerste bewoners van de straat. Ze waren al een poosje getrouwd en hadden door woningnood van die tijd gedwongen al een tijdje in woning achter de rug. Toentertijd warén ze nog kinderloos, wat ook nogfteen moeilijkheidsgraad was om voor een huis in aanmerking te komen. Omdat haar man een baan in de naaste omgeving van Soest had zochten zij hier ook een huisi. Ze waren aan het kijken in de ifeanbouw zijnde straat en bij toevB kwamen zij de heer Higler tegen, de bouwer van de huizen, die hen vertelde dat er juist een huisFvrij kwam waarvan de koop Vocp de toenmalige normale prijs van nog geen veertienduizend gul denmonden zij als pas gehuwden fc^Higenaar noemen en in novem- Mï952 de woning betrekken. tfffiouw Van Noortwijk heeft vele amilics in de straat zien komen en •aan. Voor zover we kunnen na- jaanis zij van de eerste bewoners H nog de enige overgeblevene van l'de hele straat. Koop en huur ■'r.-Jacobstraat, verdeeld in en van vier en acht huizen ïgdn totaal 43 voordeuren, is in ^_/52 volgebouwd door bouw- jediijf Higler. Een deel bestond uit _^Hwoningen, de rest was in de huursector. Omdat de gemeente geen geld had heeft Higler de ht®irwoningen in eigen beheer ge iden. Toen deze na jaren aan londcrhoudbcurt toe waren, zijn [an de huurders aangeboden en ocht. Wie was Dokter 's Jacob? We vra gen het aan zomaar een mevrouw in de straat die er al zes jaar woont, maar ze weet het niet. Een dokter denkt ze. Ook mevrouw Van Noort weet maar gedeeltelijk antwoord op deze vraag. Een burgemeester denkt ze. Het juiste antwoord vinden we in het boek 'Geschiedenis en verkla ring van de straatnamen in Soest' met de subtitel 'De straat waarin wij wonen'. De naam Dr.'s-Jacobstraat is od 11 september 1951 door de gemeen teraad vastgesteld. Herman Theo- door 's-Jacob ('s-Gravcnhage 4-3- 1869 - Zeist 16-7-1950) studeerde aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. In 1895 promoveerde hij op het proefschrift 'Staatsbemoeiing met betrekking tot de veefokkerij' tot doctor in de rechtswetenschap pen. Volontair Zijn ambtelijke loopbaan begon hij als volontair ter gemeentesecretarie van Soest, Een jaar later werd hij ambtenaar bij de gemeente Amers foort. Hierna werd hij schoolopzie ner, achtereenvolgens in Rhenen en Loenen. In die tijd was hij tevens secretaris van de Staatscommissie tot reorganisatie van het onder wijs. In de jaren 1906-1909 was hij burgemeester van Loosdrecht en van 1909-1919 burgemeester van Bussum. Tevens was hij lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland. Nadat hij in 1919 naar Zeist was verhuisd, werd hij wet houder in deze gemeente en lid van de Provinciale Staten van Utrecht. Van 1 mei 1924 tot 1 maart 1934 was hij commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Op de foto in de straat zien we de kar van melkboer Cees van Dijk. Hij was de enige melkman in de wijk en de straten daaromheen. De melkhandel in Soest was in die tijd al gesaneerd: één melkboer per wijk. De bakkers van Soest wilden dit systeem rond 1960 ook invoe ren. Zij gaven er een andere naam aan: rayonering. Redenen om dit in te voeren was de invoering van de vijfdaagse werkweek; lage brood prijs; bezorging van brood voor één uur in de middag werd moeilijk; bezorgen werd voor de bakker te duur en er was in die tijd een enorm personeelstekort. Wijkverdeling De Dr.'s Jacobstraat heeft voor deze rayonering of wijkverdeling nog model gestaan. Bij de 43 voor deuren van de straat belde per dag zeven verschillende bakkers, van de dertig bakkers die Soest toen telde aan, om hun brood te slijten. Dit werd economisch onverantwoord geacht. De bakkers staken de kop pen bij elkaar om tot rayonering over te gaan. Er kwam een algemeen protest van de Soester 'Koning Klant' die de bakker van zijn keuze in veel gevallen kwijtraakte en nu zomaar een andere kreeg toegewezen. De bakkers onderling waren het eens en de ontwikkeling was toch niet Standaard uitgerust met: ABS, inclusief EBD/EBA beschermstrippen op de flanken boordcomputer centr. deurvergrend. afsl.bed, dakreling oprolb afdekhoes bagageruimte electr bedlenbare ramen voor electron startblokkering PATS hoofdsteun, voor (anti-wfuplash) tweede sleutel afst. bediening tweetraps airbags bestuurder, voor- passagier, 2ij/curtainairbags verstelb. stuurkol. (vertic./axiaal) midden armsteun voor 12 jaar carrosseriegarantie 3 jaar Ford Assistance uitgerust met: 16 inch LM velgen, Easy Sound System 6000 (radio/CD-speler), metaallak, electr, bedienb. en verwarmb. buitenspiegels. Dit is slechts één voorbeeld van onze vele mondeo-jubilee aanbiedingen. 24.995,- 27.787,- 1.500,- e 26.287,- 3.292,- €22.995,- st (hoek Dalweg). 'd-eemlandmotors.nl Op de hoek van de Steenhoff- straat en de Dalweg is het appar tementengebouw 'Steenhoff in aanbouw. De uiteindelijke vorm en uitstraling van het gebouw is affgoed zichtbaar. De komende weken zal het dak verder worden afgebouwd en worden de dakpan nen aangebracht. Daarna zal het metselwerk wor den gevoegd, de beglazing worden aangebracht en het buitenschilder werk worden uitgevoerd waarna de steigers laag voor laag worden verwijderd. Gelijktijdig zal met de afbouw van de dierenspeciaalzaak en de appartementen worden be gonnen. Vorige week donderdag werd het hoogste punt gevierd. De kopers van de appartementen, de familie Hilhorst (van de gelijknamige die- WKnspeciaalzaak) en de bij de bouw bbtrokken mensen zoals bouwvak kers, opdrachtgever, architect en constructeur, waren uitgenodigd im onder het genot van een hapje ven stil te staan bij dit hoogtc- unt. Zaterdag was er een kijk- lag, waarbij belangstellenden het ppartementengebouw van binnen onden bekijken en genieten van iet mooie uitzicht. Er zijn nog liverse appartementen te koop mor prijzen van 279.000,00 tot 395.000,00 v.o.n. 435.000,00 n 545.000,00 v.o.n. voor de lenthouses). -Iet gebouw is genoemd naar Willem Steenhoff (1816-1880): ïooglcraar, dorps- en bouwpas toor, wiens naam al sinds lange tijd verbonden is aan een deel van de hoofdweg door Soest en die zo veel betekend heeft voor Soest. Steenhoff werd in 1851 pastoor in de Petrus- en Paulusparochie te Soest. Kort na zijn installatie startte hij een proces dat moest leiden tot de bouw van een nieuwe kerk ter vervanging van de bestaande schuurkerk. Halverwege de 19e eeuw telde Soest nog geen 2900 in woners; pastoor Steenhoff slaagde er echter in om in twee zondagen het voor die dagen enorme bedrag van f 30.000 op te halen voor de bouw van zijn kerk, die in 1852 werd voltooid, evenals de pasto rie (waar nu de Muziekschool in is gevestigd). Omgeving Bij het ontwerp van het gebouw is goed gekeken naar de gebouwen in de omgeving. Het huidige onder komen van Museum Oud Soest en Artishock, voorheen het St. Josef- gesticht, is een goed voorbeeld. Op de plaats waar in 1996 'Vissers- taete' is gebouwd, stond vroeger het verenigingsgebouw St. Josef. De heren Hilhorst (l.en Van de Grift hijsen samen het rood-wit blauw naar het hoogste punt van het Steenhoff-gebouw. Foto: Herman van Dam. Het was tot 1901 de r.k. jongens school St. Bonifacius en werd later het parochiehuis van de Petrus en Paulusparochie. Jarenlang von den er allerlei activiteiten plaats: toneel-, muziek- en gymnastiekuit- voeringen (van gymnastiekvereni ging Crescendo), terwijl de carna valsvereniging de Narre Knollen er eveneens haar domicilie had. Het gebouw werd in de carnavalstij d Knollenburcht genoemd. Op de plaats van de Dalweg was vroeger de openbare bibliotheek gevestigd. Die werd eind zestiger jaren ge sloopt. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 ABS 6 Airbags Airco Centrale portiervergrendeling Elektrisch bedien- bare voorportierramen Schijfremmen rondom 12 V aansluiting in bagageruimte tegen te houden. Om tot een eer lijke verdeling van omzet te komen moest iedere bakker veertien dagen lang elk brood tellen die hij bij de klanten afleverde. In een schema is de totale broodomzet van Soest per straat toen vastgelegd. In het archief van de Soester bakkers ko men we een lijst tegen en weten daaruit dat de 43 huishoudens van de Dr. 's Jacobstraat in 1960 ge middeld per 14 dagen 148 broden van 800 gram afnamen en con sumeerden. De wijkvcrdelingen, rayonering of saneringen van die tijd waren slechts een tussenoplos sing. De melkboer, de bakker, de kruidenier, de slager en de groen teman zijn uit het straatbeeld ver dwenen. De Dr.'s Jacobstraat staat nu vol met geparkeerde auto's. Na ruim vijftig jaar wordt de straat gereno veerd. Het is bijna van het begin af een nauwe straat geweest, met eenrichtingverkeer naar de Os sendamweg toe. Er ligt een nieuw plan klaar. Of de bewoners er blij mee zijn? Vervanging van een paar mooie uitbundig bloeiende Japanse sierkersboompjes en kerstboompjes en verder laten zoals het was. Wij weten niet beter of de mensen zijn gelukkig met hun straat en willen dat graag blijven. Deze rubriek wordt namens mu seum Oud Soest verzorgd door Gijs van Brummelen. Reacties: tel. 6012158 of per brief aan de Soes ter Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. wvAv.vanheugten.nl UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE GEEN GELLIM EN GEEN GESPUKER FABRIEKSWINKEL- WINKEL PIET VAN VERKOOP tqrijttegeli WAARDE HEUGTEN SOXSO HELA FELT haarvilt KELA LIMA bouclé KELA DORM hoogpolig KELA SHAGGY -e-s^r 8 PRIJS 2,25 2,75 4,95 jëVtffir 810/95 chinchilla-look 7 jr. garantie KELA BERBER -etftT €",50 100% zuiver scheerwol HEUGAAmore €",45 Kela Saphir (vergelijkbare kwaliteit HEUGA Amore) 7,25 HEUGA Forza 580 14,45 Kela Contract (vergelijkbare kwaliteit HEUGA Forza 580)€ 7,95 GRATIS benz.kostenverg. in Ned naar RENSWOUDE 1000 m2 fabriekswinkel Utrechtseweg 4 Leggen door het gehele land mogelijk. In week 25 en 26 zal het fietspad bij het Kerkpad NZ i.v.m. schil derswerkzaamheden aan de spoor brug op de volgende momenten afgesloten worden voor fietsers en voetgangers: woensdag 22 juni en donderdag 23 juni van 21:00 uur t/m 06:00 uur. Donderdag 23 juni en vrijdag 24 juni van 21:00 uur t/m 06:00 uur. Zaterdag 25 juni en zondag 26 juni van 21:00 uur t/m 08:00 uur. Zondag 26 juni en maandag 27 juni van 22:00 uur t/ m 05:00 uur en maandag 27 juni en dinsdag 28 juni van 22:00 uur t/m 05:00 uur. de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 50,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 Beukenlaan 80-82 Soest Telefoon 035 - 750 18 20 www.ford-eemlandmotors.nl Burgemeester en wethouders van Soest en de Stichting 60 jaar bevrijding bedanken alle vrijwil ligers, medewerkers en sponsors voor bun inzet in het kader van de viering van 60 jaar bevrijding in Soest en Soesterberg. Ook bedan ken zij alle inwoners van Soest en Soesterberg die de feestelijkheden hebben bezocht. Velen hebben genoten van de vie ring van 60 jaar bevrijding in Soest, zegt voorzitter Cees Vos van de stichting. Velen hebben dit in aller lei vormen mogelijk gemaakt. Met het risico dat hij iemand vergeet, geeft Vos hieronder een opsom ming van organisaties, werkgroe pen, medewerkers en sponsors die allen op hun eigen wijze de viering van 60 jaar bevrijding in Soest mo gelijk hebben gemaakt. Bestuur en vrijwilligers H. Mariakerk, beheerders begraafplaatsen Soesterberg (achter de Carolus Borromeus kerk) en Soest (aan de Veldweg), Chorus Line, PVO, Bestuur en vrijwilligers H.H. Petrus en Pauluskerk, AV Pijnenburg, Wielerclub Tempo, Schaatsvereniging Eemland, Stichting Pelita, Stichting Veteraneninstituut Doorn, Muziek Vendel Nardinc, Comités herdenking 4 mei Soest en Soesterberg, Pacific Spirit Choir uit Canada, Bestuur en vrijwil ligers R.K. Carolus Borromeus Kerk te Soesterberg, Nefkens Opel Amersfoort, Kontakt der Kontinenten, Slijterij V.d. Linden (Burgemeester Grothestraat), Medisch team Simonc Vos Aartje Knol, Dr. Paul Walter, RABO bank Soest, muziek Ensemble van Dhr. J. van Tol, ETT media, Lokale en regionale pers, Historische vereniging Soest, Gemeente Soest, bodes gemeente Soest, Garage De Toren, PROCAR, Bouwbedrijf van de Grift, Autoschade Stalenhoef, IJssalon Beemer, TV Uyland, Stads vervoer Nederland, Firma Herko Bus Soesterberg, Katholiek Vrouwen Gilde Soest, Fa Hagen elektrotechniek, Nederlands Rode Kruis, Zonnebloem, Vrijwilligers SWOS/VOS, Muziek vereniging Odeon, Drukkerij Practi cum, Practicum Digiprint, Brandweer Soest, Politie Eemland Noord, Living Historie Group Holland, Koninklijke Luchtmacht Soesterberg, Luchtvaart museum Soesterberg, Stichting Bewe gend Beeld Soest, Griftland College Soest, Juryleden gedichtenwedstrijd "Vrijheid delen is de kunst", Hop man Masselman Groep, Paltz en Eem Geuzen, werkgroep oldtimertocht, werkgroep bevrijdingsontbijt, werk groep bevrijdingsfestival, werkgroep ophalen bevrijdingsvuur uit Wagenin- gen, werkgroep bevrijdingsconcerten, werkgroep bevrijdingskrant, fotograaf Jaap v.d. Broek, Idea te Soest, Stichting Markt Oude Ambachten, Cultuurplat form, Raad van Kerken, Broodje van Toontje/Eetcafé Centraal, Grandcafc de Kerkbrink uit Baarn, Van de Wardt Horeca en Amusement, Eetvilla van den Brink, Cafc/Bar The Cardinal, notaris kantoor Schippers, R-Eyents, Heaven Events, alle adverteerders die een advertentie hebben geplaatst in onze bevrijdingskrant, allen die kopij hebben aangeleverd voor onze bcvrij- dingskrant, alle kinderen die gedichten hebben aangeleverd (Griftland College te Soest en de basisschool De Postil jon te Soesterberg), Andrea van Vuu- ren (soliste bevrijdingsconcert), Reiko Tanaka (pianiste bevrijdingsconcert, Marijke Verlaan (lady speaker bevrij dingsconcert Soest), Thari Schröder (lady speaker bevrijdingsconcert te Soesterberg), Trim Line, Drogisterij Sukking Soesterberg, Primera winkels te Soest, VW Soest, de vele niet bij naam genoemde vrijwilligers die behoren tot de hierboven genoemde organisaties ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel.(035)6014152 De Gildefeesten zijn dit jaar van maandag 22 t/m maandag 29 au gustus en vinden plaats op en rond De Blaak, het feestterrein aan de Ferdinand Huycklaan. Onder au spiciën van het Groot Gaesbeeker Gilde wordt, in samenwerking met vele verenigingen, al vele jaren voor elk wat wils geboden. Met name de feest/dansavond op zaterdagavond, dit jaar op 27 au gustus, is al vele jaren enorm in trek bij mensen uit Soest en wijde omgeving. Op donderdagavond 25-augustus zullen een drietal acts onder de noemer 'Swingtime' een breed repertoire doen herleven en op zondag 28 augustus is er een avond met Hollandstalige muziek. De Gildefeesten hebben echter meer te bieden dan alleen uitbun dige avonden, want op maandag 22 augustus is er ook een recre atieve fietstocht, die de volgende avonden gevolgd wordt door een wandeltocht en de Gildeloop, een wegwedstrijdloop. Deze activitei ten worden geregeld door resp. Tempo Toer, wandelcomité Jacob van Gaesbeek en Pijnenburg; ze starten in de schaapskooi van de familie Van de Grift, vlakbij het feestterrein De Blaak. Dit alles in voorbereiding op wat voor de meeste Soesters het hoog tepunt is: de zondagmiddag, waar tijdens het koningschieten duizen den mensen elkaar soms na lange tijd treffen. Het dagprogramma van de zaterdag, voorafgaand aan dit koningschieten, trekt echter min stens zoveel toeschouwers, die met name komen voor de Volksspelen en het Volkspaardenfeest. Hind en Cooldown Cafe Al jaren staan op de zaterdagavond Nederlandse toporkesten garant voor een uitstekende muzikale ver zorging van deze avond. Daarnaast wil de organisatie altijd graag een aantal extra acts bieden. Dit jaar wordt gestart met Hind, de voor malig Idol-deelneemster van wie ook de serieuze muziekpers denkt dat haar carrière niet kortstondig zal zijn. Een breed repertoire en grote diversiteit in zang en ambi ties, dat zijn enkele kenmerken van deze zangeres met Marokkaanse roots. De genres R&B, jazz en zelfs de Portugese fado hebben weinig geheimen meer voor haar en dat is wat haar betreft pas het begin. Een stijlvol begin voor de zater dagavond, die muzikaal gedragen wordt door de Roofgarden Party band. Later op de avond is er nog een act gecontracteerd die er on getwijfeld in zal slagen de sfeer tot een kolkend hoogtepunt te bren gen. Cooldown Cafe is een topper in het zogenaamde skihutgenre, de remake van de Amerikaanse nummer 1 hit 'Hey Baby (Uhh Ahh)' zal niemand de afgelopen jaren ontgaan zijn. Dit behoeft geen verdere toelichting, dit moet je meemaken! T oegangsbewijzen Voor de zaterdagavond wordt al vele jaren een prima functioneren de verdeling van toegangsbewijzen gehanteerd. Via de in deze krant afgedrukte bon kan men zich tot 15 juli 2005 inschrijven voor ten hoog ste 4 kaarten per persoon. Volledig en naar waarheid ingevulde bonnen worden gesorteerd op volgorde van binnenkomst in onderstaande post- 't Fierhuis aan de Ossendamweg zal op donderdag 30 juni feeste lijk worden geopend. In het huis gaan twaalf jonge mensen met een verstandelijke handicap met elkaar zelfstandig wonen. Na ja ren van voorbereiding hebben tal van betrokkenen, familieleden en participanten ervoor gezorgd dat 't Fierhuis is gerealiseerd. Alle twaalf bewoners hebben ieder hun eigen woning, inclusief badka mer en keuken. Ook beschikken zij over een grote gezamenlijke huiskamer, een recreatieruimte en een gemeenschappelijke keuken. Daarnaast is er een berging en een kamer voor de begeleiding. Deze begeleiding wordt verstrekt door stichting Dc Amerpoort Asvz te Baarn. De realisatie van dit project is ge baseerd op het scheiden van zorg en bouwen. De bouw van 't Fier huis is gerealiseerd door woning bouwvereniging Eemland Wonen in Baarn. Eemland Wonen staat als eigentijdse corporatie midden in de samenleving. Mede door de re alisatie van unieke woon/zorgpro- bus. Het gevraagde aantal kaarten wordt gereserveerd voor de op de bon vermelde persoon, indien deze kaarten op dat moment nog voorradig zijn. De in aanmerking komende personen zullen daarvan zo snel mogelijk na 1 augustus be richt krijgen. De aldus gereserveerde kaarten kunnen op een in die brief genoem de plaats en tijdstip Jijdens de Gil defeesten, door diezelfde persoon, tegen betaling afgehaald worden. De kaarten kosten dit jaar 13,00 per stuk. Van kaarten die op deze avond niet afgehaald worden ver valt het recht op reservering! Het verdient aanbeveling zo snel mogelijk te reageren, aangezien de laatste jaren al binnen enkele dagen de inschrijving gesloten moest wor den, omdat het beschikbare aantal kaarten overschreden was. Voor de andere avonden volgt dc voor verkoop over enkele weken, volg daarvoor dc plaatselijke media. Oud-Idols-deelneemster Hind treedt op zaterdag 27 augustus op in de Gildetent. Uit de Soester Courant van Vrijdag 17 Juni 1955 DE EERSTE SOESTERBERGSE AVONDVIERDAAGSE. Soesterberg heeft voor de eerste maal zijn Avondvierdaagse. De eer hiervan komt toe aan de Sportfederatie Soesterberg, die onder auspiciën van de Ned. Wandelsportbond met bekwa me spoed de organisatie van deze avondvierdaagse ter hand nam. In aanmerking genomen, dat hier nog maar sprake is van een begin, kan men over de deelname tevre den zijn. Het aantal deelnemers bedraagt 115, dat is ruim 3 pro cent van het aantal bewoners, wat ligt boven het gemiddelde van alle andere avondvierdaagse. Onder grote belangstelling star ten Dinsdagavond, te 7 uur, de senioren bij Huis ten Halve, waar ook de finish was. Gedurende de eerste 3 dagen werd 17 K.M. ge lopen en op de 4e dag is de af stand 14 K.M. Te half zeven startten de jeugdige tippelaars. Voor hen was de af stand telkens 10 K.M. Hedenavond de laatste avond van het sportfestijn, wordt, on geveer kwart over acht, met de Harmonie „St. Josef' vanaf „Ons Belang" een tocht door het dorp gemaakt, waarbij een bloemen hulde zal plaats hebben. Tot slot heeft de uitreiking plaats van de groepsprijzen en een herinnerings medaille voor elke'deelnemer. DE SOESTERBERGSE HANDELS VERENIGING MAAKTE HAAR JAARLIJKSE UITSTAPJE. De leden van de Soesterbergse Handelsvereniging hebben weer hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Per bus werd om half zeven in de vroege morgen gestart voor een tocht naar het onvolprezen Zuid- Limburg. Men passeerde er de mooiste plekjes, Valkenburg natuurlijk niet te vergeten, en bezichtigde o.m. de beroemde forellenkwekerij en de imitatie-kolenmijn. In 's Hertogenbosch werd gedi neerd. Hoogst voldaan arriveerde men te middernacht weer op Soes terberg. Geachte Redactie. Verzoeke een klein plaatsje in Uw blad, bij voorbaat dank. De een denkt dat de andere het wel zal doen, met het gevolg, dat er geen woord van dank namens de bejaarden in Uw blad zou ver schijnen en dat zou deze mensen wel zeer spijten. Namens (bijna) alle deelnemers aan de tocht op 8 Juni (een paar zuurpruimen uitgezonderd, die treft men op een bruiloft ook aan), brengt ondergetekende op rechte dank aan allen, die hebben meegeholpen aan het slagen van dit feest voor de bejaarden van Soest. Ik wil noemen de burgers, die het financiële deel hebben verzorgd; de dames en heren, die zich we ken lang hebben uitgesloofd met de voorbereiding; de eigenaars en bestuurders(sters), die hun pas sagiers echt vriendelijk behan deld hebben, de politie, die de tocht voorzichtig en met de uiter ste zorg heeft geleid; de W.W. die overal tegelijk was; de schenkers van versnaperingen, welke laat- sten onder begeleiding van vro lijke accordeonmuziek, vlot naar binnen gleden; de heer Van den Oord voor het traditionele ijsje; ons muziekkorps, dat, buiten zijn schuld, bij de thuiskomst zijn ju beltonen niet kon laten horen, en allen, die blijk gaven van hun be langstelling. Het was een fijne dag, een mooi traject en dat beetje regen nemen we gaarne voor lief. Nogmaals hartelijk dank en we hopen weer op de tocht 1956. KANT. jecten, zoals 't Fierhuis, geeft Eem land Wonen op eigen wijze vorm aan maatschappelijk ondernemen in dc regio. Naast de traditionele activiteiten - zoals de verhuur van sociale woningen - richt Eemland Wonen zich in het bijzonder op doelgroepen die naast huisvesting professionele zorg nodig hebben. Eemland Wonen ontwikkelt en be heert vastgoed op financieel verant woordelijke wijze en werkt continu aan een klantgerichte organisatie en cultuur. 't Fierhuis is mede mogelijk ge maakt door bijdragen en inzet van een groot aantal bedrijven en personen, de rol van dc ouders van de toekomstige bewoners neemt daarbij een belangrijke plaats in. Op diverse manieren hebben zij een aanzienlijke bijdrage geleverd aan dit bijzondere project. De biologisch dynamische melk veehouderij Het Derde Erf aan de Birkstraat 125 in Soest stelt haar bedrijf op zaterdag 25 en zondag 26 juni open voor publiek. Het 'bedrijf beeft dat weekend ver schillende activiteiten op het pro gramma staan, zoals het proeven van vlees en zuivel, kunstkoeniel- ken, koe kleien, jeu de boules en boerengolf. Het Derde Erf is naast een melk veehouderij ook een zorg- en ont vangstboerderij en doet mee aan de landelijke open dagen bij de biologische boer en tuinder. Een initiatief van Biologica. In alle provincies zetten 220 biologische bedrijven hun deuren open voor het publiek. Er is dan speciale aandacht voor de natuur op het boerenbedrijf en Milieudefensie organiseert veertig fietstochten door heel Nederland. In Soest start de fietsroute bij de Oude Kerk aan de Torenstraat 1. De afstand van de route is 20 km. De tocht gaat langs de Natuurwin- kel in Baarn, biologische boerderij dc Charlotte Hoeve en Het Derde Erf. In deze Natuurwinkel kunnen de fietsers een gratis biologische lunch in een rugzakje krijgen voor onderweg. De Charlotte Hoeve is alleen zaterdag geopend. Tijdens dc open dagen is er speci ale aandacht voor 'Natuur op de boerderij'. Natuur is niet alleen leuk en mooi, voor de biologische boer of tuinder ook zeer nuttig. Koolmezen eten bijvoorbeeld dc rupsen op en dc lieveheersbeestjes bladluizen. Agrarisch natuurbeheer levert- gelijktijdig een belangrijke bijdrage aan dc ontwikkeling en bescherming van de inheemse flora en fauna. Voor meer informatie over dc open dag op Het Derde Erf; Joop cn Co- rine Wantenaar 035- 60.90.224. Ook kan er gekeken worden op: www.biologica.nl of www.milieude- fcnsie.nl. Dc fietsroute is te down loaden van de site van Milieude fensie of kan opgevraagd worden via 020-62.62.620. Ook in dc Natuurwinkel van Baarn ligt de route klaar.

Soester Courant | 2005 | | pagina 11