verleg Volleybalgek' nieuwe trainer Sovoco STAR Soest Zuid Open in volle gang Platform, Federatie of 'fusie'? K E Geen promotie VVZ via omweg Vliegdorp toch naar 4e klasse 8 juni '0 uur TRATIE! Start inschrijving lokale golfkampioenschappen PAGINA 16 g. nummer ix ,1/nFNSDAG 15 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 17 VOLLEYBAL Nota's iektekosten 'ULLENHULP Jo Rullens wil damesteam meer spelintellect bijbrengen SOFTBAL AUTOSPORT FIETSSPORT Openingsfase ataal voor softbalsters oekzema en Van de Vendel van de baan gereden Advieskanaal voor sport staat weer ter discussie Naaldentocht Tempo Toer TRIATLON Al meer dan 100 deelnemers aan jeugdtriathlon Monique van der Hoef pakt twee bronzen medailles Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten! unicef# ^e' 333 93 00 HANDBAL Jos Lans gaat definitief weg bij Smeeing/BDC ATLETIEK Soester club speelt geen rol in tuchtzaak rond Flamingo VOETBAL -zaterdag SEC blijft met zaterdagelftai in competitie Open dag van Nordic Walking op terrein MHC Herindeling KNVB; Van Essen en Mountney in selectie Pijnenburg met grote delegatie naar jeugdfinale Duivenbericliten VISSEN Kik van de Hoef Aaldrik Tiktak en Gerrie den Ouden Sportuitslagen FordGalaxy Futura v a 34.495,- 1P>;; Eemland Motors Soest stichting welzijn ouderen soest jende editie verschijnt ensdag 7 september, lopij uiterlijk op augustus 2005 anleveren bij de ;roep Seniorennieuws Iweg 6, 3762 SP Soest, de Stichting Welzijn ren Soest (SWOS) of :-mail swos@planet.nl januari 2005 zijn er ïistratieve veranderin- izake nota's ziektekos- 1 krijgt deze nota's nu onlijk in plaats van dat reet naar de verzeke renden gestuurd. Als u reet wat u ermee moet bel dan de senioren- ichters van de SWOS- 15-60.27.997. eze collectie groeit nog jks. [ebeurt er met al deze litingen als Harrie komt rlijden? Harrie: 'Ja, daar k 's nachts wel eens de Is van, want ik weet het ijk ook niet. Het zal wel koop uitdraaien.' Geluk- rakt Harrie van dit punt jn eigen probleem en ter- v reporter met zijn aante gen en foto-opnamen het erlaat gaat Harrie, zoals dagelijks doet, zijn eigen koken. Voor zichzelf al- Jat wel. Redactie SeniorenVaria ingloopcentrum J De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 1: spullenhulp@spullenhulp.nl >ok: www.spullenhulp.nl jo Rullens (54) is de opvolger van perk de Saegher als hoofdtrainer VJn de dames van StamSovoco. Hij >lond vorige week voor het eerst oor de groep en heeft gesprekken jfbler de rug met alle speelsters. Met uitzondering van de Ameri kanen Molly O'Brien en Andrea Logan blijft in principe iedereen. Naar versterking voor de buiten- aanval wordt nog gezocht. pe nieuwe oefenmeester van de Soester eredivisieploeg heeft con tacten, maar concreet kan hij daar over nog niet zijn, 'We zijn inder daad op zoek naar een degelijke buitenaanvalster en moeten kijken ine er nog vrij zijn, welke speelsters nog in het buitenland zijn en straks lenigkomen', zegt Rullens die voor 1 juli duidelijkheid wil hebben over de definitievé samenstelling van de selectie. 'Dat is voor mij belang rijk, want dat kan ik juli gebruiken om te puzzelen en te kijken wat volgens mij het beste spelsysteem voor dit team is.' De voorbereiding op het tweede seizoen in de eredi visie begint half augustus. Op het programma staan onder meer toer nooien in Nederland en België. 'De verwachting is dat de huidige groep nagenoeg intact blijft. Van mij mogen ze ook allemaal blijven, ook omdat ze dit seizoen als team onverwachts groot succes hebben behaald.' Rullens ziet het als zijn eerste taak om de ploeg meer volleybalintellect bij te brengen. 'Ze moeten leren om makkelijker punten te scoren en daarbij heb je een lange weg te gaan. Leren nadenken, hoe kan ik slimmer zijn dan de tegenstander. Ze hebben bewezen dat ze kunnen verdedigen. Als ze het de tegen stander nog wat moeilijker maken. kun je makkelijker de bal terug brengen en dat is de cirkel weer rond.' De laatste twee jaar was Rullens, vanwege een studie opleidingskun- de, niet actief als volleybaltrainer. Daarvoor was hij achttien jaar in die hoedanigheid werkzaam in on dermeer de Belgische ereklasse (da mes) en de Spaanse Primera Divi- sion (heren). In eigen land stond hij aan het roer van eerste divisieteams (eenmaal kampioen met WC 2) en was hij de assistent-trainer bij eredivisieclub TDK/Brevok. Kampioen Ais speler begon hij op 16-jarige leeftijd bij Olympus in Made. Tien jaar later, in 1977, bereikte hij zijn sportieve hoogtepunt als speler, toen hij met Turnhout kampioen van België werd. Ofschoon hij twee jaar lang geen technische functie uitoefende in de volleybalwereld, volgde hij de sport op de voet, onder anderen als hoofdredacteur van Volley Techno, het vakblad van de Nederlandse Vereniging van Oefenmeesters (NWO). Via die organisatie kent hij onder anderen oud SoVoCo- trainer Werner Paans. Omdat in het laatste studiejaar meer gaten in de agenda vallen, kroop het bloed van Rullens, die zichzelf een 'volleybalgek' noemt, waar het niet gaan kan. Aanvan kelijk solliciteerde hij naar de functie van trainer van dames 2 bij StamSovoco. Toen de vacatu re voor hoofdtrainer steeds langer bleef open staan, belde hij manager Jacques Hardenberg op. 'Toen is het aan het rollen gekomen.' 'Ik heb het volleybal gevolgd en ken StamSovoco van de Renaul- tjes. Die zie je overal waar ze ko men, staan. Maar als je vraagt of ik de groep goed ken, dan zeg ik nee.' Daar zal de komende weken al verandering in komen. Het cliëntenoverleg, getnstal- d door wethouder Bert Krijger irde hecht aan advies over de •rbereiding, vaststelling, uit- ring en evaluatie van het ge- entelijk beleid en ook over de nstverlening en de communi- ie. Het cliëntenoverleg bestaat acht personen. Vijf daarvan zijn :nten van de sociale dienst BBS iet gemeentelijk Uitstroom- en F r tiveringscentrum (UAC) en drie en vertegenwoordigen maat- appelijke organisaties, leden zijn: mevr. M. Bi ver; dhr. van Elmpt; dhr. F. Meischke; vr. J. Nakanjako; mevr. F. Dar- hi; mevr. W. Stekelenburg-Rui- burg; dhr. B. Tieman en dhr. L. Vos. Om haar werkzaamheden kunnen uitvoeren ontvangt het intenoverleg over 2005 een sub- ie van 2.000 euro. Een regelrechte afdroging dreig- le aan de Bosstraat. Koploper Zuidvogels leek de dames van De Knickerbockers helemaal murw te daan. In de eerste slagbeurt hield ritcher Jeanne Menning de schade beperkt tot 0-1, maar daarna vlo den de line-drives en homeruns de toester softbalsters om de oren. Na twee innings was het 0-8. Vanaf dat moment werkten De Knickerbockers aan het herstel. Honkslagen van Corrie en Sofie N'auwelaerts waren de inleiding ,'oor nogal wat punten. Verder verd Menning op de heuvel ver hangen door Britt van der Vlag. Zuidvogels kon moeilijk van de djdballen afbljjven en mede door toede veldacties werd de Huizer iloeg snel aan de kant gezet. /let enkele rake klappen bezetten Ie Soesters in de gelijkmakende Jerde inning alle honken en toen Brigitte Kalkhoven een grand slam Joeg, stroomden de punten bin- len. Zuidvogels pakte weliswaar net 7-11 de zege, maar De Knic- :erbockers hiejden een goed gevoel >ver aan de manier waarop ze zich erugsloegen in de wedstrijd. In bijna dertig categorieën wordt er deze week ge tennist bij TV Soest-Zuid. Aan de Bosstraat houdt de tennisvereniging sinds zaterdag het jaarlijks Soest Zuid Open. Het graveltoernooi is uiteraard van een ander ka liber dan het WTA-toernooi in Rosmalen of het Grand Slam op Wimbledon, maar de spanning is er niet minder om. Vanavond wordt er nog gespeeld en morgen en overmorgen zijn er vanaf 15:30 uur partijen te zien. In het weekeinde is er beide dagen vanaf 10:00 uur tennis op het sportpark van TV Soest-Zuid. Zondag krijgt het toernooi zijn beslag in de vorm van de finales. De club is er opnieuw in geslaagd een sterke bezetting te realiseren met topspelers uit Soest en de regio. Voor zowel de dames als de heren in de categorieën 3 en 5 zijn er punten te verdienen voor het Heijmerink Cir cuit. De tennissers die in de toernooireeks de meeste punten hebben verzameld, mogen later deelnemen aan de eindstrijd van de districtskampioenschappen, beter bekend als de Masters. Foto: Foto Bell Tijdens de Marlboro Masters, iet grootste autosportevenement 'an Nederland, hebben Kees van ie Vendel en Pim Hoekzema uit ioest de vijfde race van de Seat Tupra Cup gereden. Tijdens de wee uur durende race op vrijdag egde Hoekzema met zijn teamge- ïoot René Oudshoorn op het cir- :uit van Zandvoort beslag op de lerde plaats. Het was de vijfde po- liumplaats voor het tweetal in net :oveel races. Van de Vendel (die ichter het stuur afwisselt met Ro- iert Heuser) eindigde als achtste, wee dagen later werd de korte ace over twee ronden verreden, loekzema lag tweede, toen hij loor een onbesuisde actie van een oncurrent van de baan werd ge- eden. Hij moest zich in het zie- enhuis laten onderzoeken, maar lij hield alleen pijn in zijn nek en oofd over aan het ongeval. Ver- er was hij oké. Het uitvallen had ■el tot gevolg dat Hoekzema en )udshoorn in het algemeen klas- :ment een plaatsje terugvielen en u derde staan. 'an de Vendel en Heuser staan aarin tiende. Van de Vendel haal- e in de korte race evenmin de fï- ish, omdat hij net als zijn plaatsge- oot Hoekzema in de laatste ronde an de baan werd gereden door een ndere coureur. 'ietsen van de gedenknaald op de rens van Soest en Baarn naar die an Apeldoorn. Het kan in georga- iseerd verband gedaan worden op aterdag 18 juni, want dan houdt 'empo Toer de Naaldentocht, de erde van de vier traditionele weg- Dchten. De route is 150 kilome- er lang en er kan gestart worden assen 8:00 en 9:00 uur vanaf het lubgebouw van Tempo Toer aan e Industrieweg. Voor de (iets) linder geoefende toerrijder zijn r korterè tochten van uitgezet. 'oor de 120 kilometer kan gestart 'orden tussen 9:00 en 10:00 uur, oor de 80 kilometer tussen 9:00 n 11:00 uur en voor de 40 kilo- neter tussen 10:00 en 12:00 uur. Jedetailleerde routebeschrijvingen iggen klaar in het clubhuis van de oervereniging. Het advieskanaal van de sport naar het gemeentehuis staat weer ter discussie. De politiek zal moe ten beslissen of ze verder wil in de huidige structuur of dat er juist een nieuwe verbinding voor overleg moet worden gelegd. Ze vergadert er vanavond over in de raadscom missie Sport, Onderwijs en Wel zijn (aanvang 19:30 uur). Sinds 2000 laten burgemeester en wethouders zich adviseren door het Sportplatform Soest. Het gaat daarbij over zaken die betrekking hebben op de (breedte)sport, dus ook over de samenwerking met on derwijs en welzijn. Als het aan de Sportfederatie Soest ligt, gaat deze constructie over boord. De belangenbehartiger van ruim veertig lokale sportclubs voelt zich achtergesteld, omdat ze meestal pas in een laat stadium wordt ingelicht, terwijl de andere gebruikers (onderwijs en welzijn) wel een plek in het driehoeksover leg hebben gekregen. De federatie wil namens de club direct bij het overleg worden betrokken. Bovendien trekt ze de onafhan kelijkheid van het Sportplatform in twijfel, omdat daarin ook club mensen zitting hebben. Voorzitter Ton Schneider van het Sportplat form distantieerde zich tijdens een sportconferentie in maart resoluut van die indirecte beschuldiging. Hij kaatste de bal terug door te stellen dat juist in de vorige overlegstruc tuur (de Sportraad) de buitenspor ten 'redelijk waren oververtegen woordigd' met als gevolg dat er nu sprake is van een tekort aan over dekte sportaccommodaties. De discussie van maart leidde ertoe dat de vormgeving van de sportin- spraak weer op de politieke agenda is gezet. Naar verluidt zijn er ver schillende fracties achteraf toch niet zo blij met de keuze die ze vijf jaar geleden maakten. De Sportfedera tie wil op zijn minst een aantal Plat formleden vervangen door mensen uit eigen gelederen. Daarover heeft het Platform geen zeggenschap, de beslissingsbevoegdheid ligt bij de gemeenteraad. Als de Sportfederatie buitengeslo ten blijft, is de kans niet uitgesloten dat ze zichzelf opheft. Althans, er gaan stemmen op die dat sugge reren. Gisteravond, toen deze pa gina al bij de drukker lag, hield de Sportfederatie een ledenvergade ring, waarin onder meer een stand punt over deze kwestie zou worden vastgesteld. Het zit er dik in, dat de Sportfederatie vanavond een verte genwoordiger naar de vergadering van de raadscommissie SOW stuurt om een pleidooi af te steken. Het college heeft de fracties drie mogelijkheden voorgelegd: hand haven van de bestaande structuur, integratie van Sportplatform (ad viesgroep) en Sportfederatie (be langenbehartiger) of het adviesor gaan voor de sport opheffen. In dat laatste geval moeten clubs en in stellingen voor zichzelf opkomen. Maar juist met actuele ontwikkelin gen als de herinrichting van Sport park Kerklaan (Soesterberg) en de plannen voor de Staringlaan (met mogelijke clustering van accommo daties als gevolg) zijn vaak meer clubs betrokken bij één onderwerp en lijkt het logischer dat een over koepelend orgaan de belangenbe hartiger op zich neemt. Juist omdat De Soester jeugdtriathlon kan reke nen op veel deelnemers. Maandag hadden zich al meer dan honderd scholieren aangemeld voor de wed strijd die woensdag 22 juni plaats vindt in en rond Spleasure Cen trum. Het zwembad werkt in dit verband Voor de derde keer samen met de gemeente (breedtesport) en triathlonvereniging De Schieter. De jeugdtriathlon begint om 19:00 uur en bestaat uit 150 meter zwem men, 9 kilometer fietsen (op een gewone fiets) en tot slot 1,5 kilo meter lopen. Deelname is gratis en staat open voor leerlingen uit de groepen 7 en 8 uit het basisonder wijs. Ze kunnen individueel mee doen of als drietal. In dat laatste geval neemt elk teamlid een onder deel voor zijn rekening. Er zijn prij zen voor de drie snelste triatleten in alle categorieën (meisjes, jongens en trio's). Opgeven kan bij sport- coördinator Madeion Nolsen, tel. 6093540, of bewegingsconsulent Marlon van Zal, tel. 6093216. Twee bronzen medailles heeft Mo nique van der Hoef uit Soest over gehouden aan haar deelname aan de Nederlandse kampioenschappen schoonspringen. Ze won de plak ken bij de dames senioren op de onderdelen torenspringen en drie meter plankspringen. De Soester schoonspringster is achttien jaar en lid van AZ&PC uit Amersfoort. Bestel via www.unicefshop.nl kindeben eebst (tijdens kantooruren) In navolging van Manasse Wisse en Pieter de Vries verlaat ook Jos Lans Smeeing/BDC. De linker hoekspe- ler trainde al enkele keren mee bij Nieuwegein, dat vorig jaar naar de eerste divisie promoveerde en dit seizoen direct doorstootte naar de eredivisie. Lans wil minimaal een jaar op het hoogste niveau van Ne derland hebben gespeeld en de der tigjarige handballer zag voor zich zelf geen kans meer om dit doel op korte termijn met Smeeing/BDC te bereiken. Zijn vertrek betekent opnieuw een forse aderlating voor de ploeg van Paul van den Deijs- sel die een jaar geleden nog ver rassend sterk promotiewedstrijden speelde, maar toen werd gedwars boomd door Kolping. VO E TB AL-zaterdag dan ook de kleine clubs hun stem nadrukkelijk kunnen laten horen. Het is niet de eerste keer dat de overlegstructuur van de sport on derwerp is van gesprek. In de ja ren tachtig werd de Sportstichting opgeheven. Daarmee verdween de vertegenwoordiging van raadsleden in het sportbestuur. De Sportraad werd vijfjaar geleden de nek om gedraaid. Omdat de gemeente de (breedte)sport in een verband met onderwijs en welzijn wilde gieten. En vanwege de 'dubbelrol' be langenbehartiger van de clubs en adviseur aan de gemeente). Maar ongeacht voor welke overleggroep wordt gekozen, er zullen altijd clubgebonden mensen zitting in hebben. De tuchtzaak rond Flamingo-Val leivogels zal geen gevolgen hebben voor WZ'49. Wat de uitspraak ook zal zijn, de Soester club zal niet opnieuw in aanmerking ko men om alsnog om promotie naar de eerste klasse te spelen. Dat blijkt uit de uitleg van Dolf van Nimwegen van de tuchtcom- missie van de KNVB van district West 1. De zaak die voor ligt gaat over het duel Flamingo-Valleivo gels. In de finale van de nacompeti- tie zou de Amsterdamse ploeg met spelers van Ghanese afkomst een aantal voetballers onreglementair hebben opgesteld. Valleivogels ont dekte dat, maakte foto's en diende na de verloren wedstrijd direct een aanklacht in bij de bond. Flamingo schakelde in de eerste ronde van de nacompetitie WZ'49 uit. Sinds bekend werd dat Flamin go onreglementair spelers in het veld zou hebben gebracht, doen stevige geruchten in Soest de ron de. Er werd zelfs gesuggereerd dat er een plek in de eerste klasse zou worden verloot tussen WZ'49, Valleivogels en Argon. Niets van dat alles is waar. In werkelijkheid blijkt dat er voor de Soester club geen omweg is naar de eerste klasse. Ais WZ'49 zou vermoeden of weten dat Flamin go ook tegen haar eerste elftal niet speelgerechtigde voetballers had opgesteld, dan had een eventueel bezwaar maximaal drie werkda gen na de eigen wedstrijd(en) bij de tuchtcommissie gedeponeerd moeten zijn. Voorzitter Aart Bosman kan er niet mee zitten. Het bestuur van de sportvereniging was niet van plan enige actie richting KNVB te ondernemen. 'Alleen als de KNVB ons vraagt om opnieuw de nacom petitie te spelen, doen we dat.' Bos man weet dat trainer Ronald Heer schop en een aantal selectiespelers graag hogerop zouden willen en van het bestuur meer actie richting voetbalbond hadden gewenst. Afgezien van het feit dat dit nu hoe dan ook geen zin meer heeft, was het bestuur niet van plan dat te doen. 'Natuurlijk wil een trainer al tijd het hoogste bereiken. Maar we zijn al gestopt met spelen en trai nen en zo heilig is de eerste klasse ook niet. Als het je overkomt, is het leuk, maar we hebben niet het kali ber elftal dat goed kan meedraaien of zich gemakkelijk kan handhaven in de eerste klasse. Dat is in voor gaande seizoenen gebleken.' WZ'49 zal daarom volgend sei zoen 'gewoon' weer in de tweede klasse voetballen, waarin het dit jaar als tweede eindigde. De peri odekampioen mocht meedoen aan de nacompetitie en trof in de eer ste ronde de Amsterdamse ploeg. Op hemelvaartsdag werd de uit wedstrijd met 5-2 verloren en twee dagen later werd het aan de Eem- weg 2-4 voor Flamingo. Het is SEC toch nog gelukt om een eerste zaterdagelftal in te schrijven voor het nieuwe seizoen. Aanvoer der Hans Veltmeijer die al bena derd was door 't Vliegdorp en sv Baarn was positief: 'We gaan het gewoon proberen, we zien wel waar het schip strandt. Het zater dagvoetbal heeft toch mijn voor keur', aldus de middenvelder die met zijn ploeg een verrassende in deling heeft gekregen. De Soesters zullen het moeten opnemen tegen voornamelijk Amsterdamse clubs. Woordvoerder Eddy Feiken was daar niet blij mee. 'De jongens zit ten er niet op te wachten om elke keer naar Amsterdam af te reizen, terwijl er wonderlijk genoeg nog een plaats vrij was in de afdeling van vorig seizoen.' Nordic Walking is een (wandel)sport die snel groeit. Op zaterdag 18 juni is er zelfs de eerste landelijke Nordic Walking dag en ook in Soest vindt er in het kader daarvan een activiteit plaats. Tus sen 9:30 en 12:00 uur kan gestart worden voor wandelingen over 6 en 10 kilometer. Het startbureau is gevestigd in de kantine van MHC Soest aan de Bosstraat. Onder weg kan de biologische boerderij Charlotte Hoeve worden bezich tigd. Deelname kost 2,50. Verder worden er vanaf 11:00 uur elk uur clinics gegeven door de gecertificeerde trainers Henk Schaak, Frans Jansen en Ingrid Sükel. De kosten van de vrijblij vende introductielessen bedragen 10,00 inclusief het gebruik van de walking poles (twee wandelstok ken per persoon) en een consump tie na afloop. Voor aanmelding: In grid Sükel, tel. 6023754. VOETB AL-zaterdag Ondanks de uitschakeling in de nacompetitie zal 't Vliegdorp na de zomer toch in de vierde klasse terug te vinden zijn. Bij de herin deling besloot de KNVB dat de geelzwarten toch mogen promo- 'Ik verdien het liever op het veld, maar deze beslissing is met name wat betreft de nacompetitie te recht', zegt Chris van den Hoek in een reactie. De keepende trainer die vlak voor de promotiewedstrij den geblesseerd raakte, vond het maar vreemd dat 't Vliegdorp in een halve competitie van drie clubs om promotie moest strijden. 'Ver loor je de eerste wedstrijd, dan was je al uitgeschakeld en deed de rest er niet meer toe.' Van den Hoek en Hans de Weerd, die in de loop van afgelopen sei zoen de trainingen voor zijn reke ning nam, zullen de touwtjes strak ker aantrekken. De training wordt verplicht gesteld, iets wat tot nu toe nog niet zo was. Doelstelling wordt handhaving en dat moet volgens het tweetal kunnen lukken, vooral ook omdat de selectie is versterkt met Marcel van Essen, voorma lig topscorer van WZ'49, en Lee Mountney die overkomt van Jo nathan. Waar de hoofdmacht de thuiswed strijden gaat spelen, is nog onzeker volgens voorzitter Henk Timmer man. De gemeente heeft beloofd ervoor te zorgen dat de jeugdteams allemaal op Sportpark Kerklaan kunnen spelen, maar het eerste elftal lijkt nog een jaar genoegen te moeten nemen met het veld van Abrona. Of dat haalbaar is, betwij felt Timmerman. 'Dat veld is al af gekeurd door de KNVB en nu er ook een circus is neergestreken op het veld, zal het er allemaal niet be ter op worden. Gezien de andere activiteiten die er in de zomer op plaats zullen vinden, is er geen tijd over voor grondig onderhoud.' Van den Hoek zei eerder dat hij beslist niet meer bij Abrona wil spelen, maar toont zich nu milder. Alleen als de KNVB onvoorwaar delijk het veld goedkeurt, over weegt hij er te spelen. Aan de Kerklaan zal in fases een gloednieuwe accommodatie voor 't Vliegdorp worden aangelegd. De eerste stap is dat er twee velden worden aangelegd. De club krijgt de beschikking over een noodkan- tine en mag gebruik maken van de kleedaccommodaties van KVO. Medio volgend jaar gaat de spa in de grond voor de bouw van het clubgebouw. In september zal AV Pijnenburg met een grote afvaardiging naar de districtskampioenschappen voor de jeugd gaan. Tijdens de derde en laatste competitiewedstrijd kwalifi ceerden alle vier ploegen zich voor de finale in Woerden. Het gaat om de pupillen C (jongens en meisjes), de meisjes pupillen B en de meisjes pupillen A. Zij be leefden zaterdag een thuiswedstrijd op de accommodatie aan de Wiek- sloterweg. Vooral de C-pupillen grossierden in podiumplaatsen. Cas van Som men verbeterde bovendien het elf jaar oude clubrecord bal werpen. Met 33.02 meter scherpte hij het met 36 centimeter aan. Verder sneuvelde menig persoonlijke re cord. Op maandag 12 september wordt bekend wie de nieuwe golfkam- pioenen van Soest worden. De deelnemers verzamelen zich dan op het Rijk van Nijmegen. De inschrijftermijn start morgen en loopt tot eind juli. Wedvlucht: Morlincourt DE ZWALUW H. Toonen Zn. 1; Van Es Rijksen 2; Comb. van Egdom 3; R. van 't Net 5; E. v.d. Brakel Znn 10; M. van Rouwendaal 12; C. Kamphorst 18; S. van de Heiden 21; Van Ginkel Kan- ters 25; J. de Jong 30; R. van Hornsveld 33; H. Vos 36; H. Woudstra 37; G.M. Schimmel 39; Patrick Ingrid 42; A. de Bes 43; H. Vonk 46; J. Benschop 48; Th. Wigtman 59; Th. Post 61; V.d. Brakel-Osseweyer 87. DE VRIENDSCHAP Ruttenberg Zn 1; Grift 3; Rauch 5; Schimmel 10; Eimers 11; Vaes- sen/Veenendaal 14; Reyerse 16; Van Gardingen 18; Krol 21; Mw. Altenaar zn. 22; Groenestein/Westerveld 28; De Bree 43; V.d. Veen 57; Dijkstra 57; Reiling 58. Wedvlucht: Le Mans DE ZWALUW Van Es Rijksen 1; Comb. van Egdom 2; H. Toonen Zn. 3; E. v.d. Brakel Znn 7; R. van Hornsveld 9; R. van 't Net 11; P. Kanters 15; S. van de Hei den 17; H. Vos 18; Patrick Ingrid 24; M. van Rouwendaal 27; Gebr. de Bruin 28; V.d. Brakel-Osseweyer 32; Th. Post 33; Van Ginkel Kanters 40; A. de Bes 45; C. Kamphorst 49; G.M. Schimmel 51; H. Wolfsen 56. DE VRIENDSCHAP Ruttenberg Zn. 1De Bree 2; V.d. Veen 4; Reyerse 5; Krol 8; Schim mel 9; Eimers 20; V.d. Esschert 24; Wijnands 29; Foekens 39; Rauch 41; Groenestein/Westerveld 46; Van Gar dingen 48. Er is plaats voor 78 golfers, maar ongeveer eenderde daarvan is gere serveerd voor de sponsors en voor de oud-bestuursleden van de Soes ter golfkampioenschappen. Zowel bij de dames als de heren wordt gestreden om de titels stro- keplay en stableford. Voor het vrouwelijk talent van 2005 staat de Gijs van Korlaar trofee klaar. In de strokeplay is er plek voor tien dames en zestien heren, in de stableford voor acht dames en ne gentien heren. Deelname kost 80,00 inclusief greenfee, lunchpakket en diner na afloop. Vanaf morgen liggen in schrijfformulieren gereed bij de fa. Duetz aan de Soesterbergsestraat 51. Voor meer informatie; Harald de Vries, tel. 06-54911505, e-mail: henf.devries@hetnet.nl of Peter Schnetkamp, tel. 06-51390631, e-mail: peter@schnetkamp.nl Aan de Eem werd zaterdag de eer ste helft van de zomercompetitie afgerond door de wedstrijd vissers van De Snoekbaars. De vijfde zit ting van de eerste divisie werd ge wonnen door Kik van de Hoef. Dat de vis niet gretig was om toe te happen, bleek wel uit het feit dat na twee uur de meeste deel nemers nog geen enkele vangst op hun conto hadden staan. De win naar bleef uiteindelijk op 3.92 me ter steken. Alleen Wijnand Koenen (4.17 meter) deed het nog beter, maar hij komt in de tweede divi sie uit. Achter Van de Hoef werd Peter de Rond tweede met 3.17 meter en Gert van Drie derde met 2.17 meter. Twee Pijnenburgers hebben in hun leeftijdscategorie de Zomeravond cup gewonnen. Na de vierde wed strijd, over 10 kilometer langs de Vecht, werd Aaldrik Tiktak gehul digd als winnaar bij de mannen van 40 jaar en ouder. Hij had aan een tijd van 37.18 genoeg om als eer ste te eindigen in het eindklasse ment. Gerrie den Ouden won de race bij de dames van 50 jaar en ouder in 44.14 en pakte daarmee tevens de eindzege. Voor het klas sement golden de drie beste tijden per atleet. Er was meer succes voor AV Pij nenburg, want Berend Drenth (45+), Martha van Hal (50+) en Elly van Veen (40+) eindigden als tweede. Derde plaatsen in het eindklassement waren er voor Dick den Ouden (50+) en Jeff Mertens (40+). Zondag startten Gerrie den Ouden en Martha van Hal ook in de NK Masters Baan te Vught. Deze nati onale titelstrijd ging over 5000 me ter. Beide Pijnenburgers bleven in hun leeftijdsklassen een klein stukje van het erepodium verwijderd. Den Oude finishte als vijfde in 20.39.12 en Van Hal als zesde in 21.59.21. Van den Berg Zaterdag ging Jaap van den Berg maar weer eens de grens over voor een marathon. Ditmaal liep hij in Liechtenstein, samen met Geert- Jan Westra. Op het bergachtige parkoers, met als hoogste punt een top op 1900 meter kwam Westra binnen in 4.38.22. Van den Berg was ruim drie minuten langer on derweg. Hij richt zich alweer op zijn volgende buitenlandse mis sie. Op 14 juli start de Soester in Torshavn voor een marathon op de Faroer Eilanden. TRIATHLON TV De Schieter Kwart triathlon Brasschaat (B). Arie Henzen 3 uur en 14 minuten. Duathlon Lelystad (10 km-40 km-5 km). Dennis Moerman 2.12.45 (7e bij 40+). I ABS 6 Airbags Climate Control Cruise Control l Navigatiesysteem met kleurenscherm Privacy Glass Beukenlaan 80-82 Soest Telefoon 035 - 750 1 8 20 www.ford-eemlandmotors.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 17