Visser rT Kruising Dalweg wordt rotonde rwen e* Veel weerstand in buurt tegen speelplan voor terrein de Eng Duivengezin 'kraakt' barbecue 'Goed dat archief hier blijft' I EVRAAGD /ACTUEEL wM imizoafc Nieuwe speelvoorzieningen en maatregelen Colensopark Bedrijfsleven wil rotonde Koningsweg-Nieuwegracht Soest(erberg) praat over 'invulling' vliegbasis NU NAAR NIJHOf NIJHOf PAGINA? WOENSDAG 15 JUNI 2005 SOESTER COURANT Afgesloten voor alle verkeer van 15/8 tot 18/9 PAGINA 3 TIONISTE (M/V) 0 SHANDEL Hoekje ar 't Hoekje gens enorm succes l gr. KIBBELING us„4.50 Voorradig stoofpaling Remy Martin Passoa "5 - Liesbeth Lergner hospita tegen wil en dank 'Ondernemend Soest' presenteert zich Inventarisatie wensen en ideeën Soesterse dronken achter het stuur SOESTER&OURAWT Onrust Klaarwater zoekt spullen voor rommelmarkt WD wil €10.000 bijdragen aan nieuw toilet Cabrio Veel te veel op Winkelcentrum HARTJE ZUID 20% korting op alle wandtegels, kluizen en brievenbussen in\ct:«ina ^TrifiToterham:"1 iu 100 gr.1. ik 100 gramO.89 gramO. iO. De kruising van de Dalweg en de Steenhoffstraut gaat direct na de zomervakantie op de schop. In vijf weken tijd zal dit verkeerspunt worden omgetoverd tot een roton de. Tijdens de werkzaamheden is het kruispunt voor alle verkeer afgesloten. Bestemmingen in de directe omgeving blijven bereik baar. functie telefoniste/receptioniste ben iet eerste aanspreekpunt voor ze cliënten, zowel telefonisch als oersoon. Daarnaast verricht je ïrhande ondersteunende werk- amheden, zoals het verzorgen van gaande en het registreren van omende correspondentie en het heren van agenda's. werken met een computer (onder ileem. Uiteraard ontbreken organi- e niet op jouw C.V. Ervaring bij een pre. naire en secundaire arbeidsvoor- ganisatie krijg je daarnaast ruimte te geven. Initiatief wordt gewaar- laast geldt dat functie-uitbreiding, :ot de mogelijkheden behoort, lig team van mensen, waarin je e contact opnemen met jur je sollicitatiebrief met c.v. Amersfoortsestraat 65, rdt niet op prijs gesteld. I. iest - Telefoon: 601 84 02 DEZE WEEK uwe maatjes haring van het mes H Ef\ «ukI.DU >odje Nieuwe atjes haring...2..ÖQ DONDERDAG EN VRIJDAG idat wij de lekkerste kibbeling >ben van Soest en omstreken aldus AD test. Tweede van Nederland met cijfer 9.5 Altijd verse olje Vers gebakken Op maandag 15 augustus wordt begonnen met de uitvoering van het plan dat al enkele jaren klaar ligt. Het wachten was op onder meer de verplaatsing van de Die renspeciaalzaak Hilhorst aan de Sfeenhoffstraat. Die is nodig om ruimte te maken voor de rotonde. De dierenwinkel is nu nog geves tigd in een noodgebouw aan de andere zijde van de Dalweg, maar kan straks haar intrek nemen in het nieuwe gebouw dat in aanbouw is en waarvan vorige week het hoog ste punt werd bereikt. Het bouwplan van de winkel, met arboven appartementen, wordt itgevoerd door Van de Grift Galerie Lydie Wind Internationale Hedendaagse Kunstenaars Exposities, verkoop en verhuur. Open: do. vr. za. en I 1' zo. v.d. maand. 13.00 -17.00 uur. Korte Ossendam 51 Soest www.iydiewind.nl cognac VSOP 0 7 liter likeur 1 liter l/virgils 1 liter i laswerk 36200 TE KOOP Schrikslaan 17 te Soest Wilt u uw nieuwe woning op eigen wijze opknappen? Dan kunt u hier aan de slag! Deze karakteristieke helft van dubbel woonhuis met garage dient geheel gerenoveerd te worden. De stijlken merken uit de jaren dertig, zoals o.a. een woonkamer en suite en glas in lood ramen zijn nog aanwezig. De woning is gelegen in een kind vriendelijke woonwijk aan een rustige laan. De diepe en vrije achtertuin ligt heerlijk op het zuiden. Is uw interesse gewekt, komt u dan eens kijken! Belangrijkste kenmerken woonkamer en suite met erker en aangebouwde serre keuken met toegang naar kelder 3 slaapkamers op le verdieping doucheruimte op le verdieping vaste trap naar grote zolder met dakkapel vrijstaande garage inhoud circa 400 m3 woonoppervlakte circa 150 m2 perceelsgrootte 328 m2 vraagprijs 325.000,- k.k. UtAtó' IA, De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jogtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 E RVT Onroerend Goed, Het levert een verlies op van 1,3 miljoen euro. Dat was drie jaar geleden al be kend. Omdat Soest baat heeft bij de verplaatsing van de dierenspe ciaalzaak, besloot een meerder heid van de gemeenteraad (GGS, WD, CDA en CU/SGP) in april 2002 om 612 duizend euro van dit ondernemersverlies op zich te nemen. Hoeveel de aanleg van de rotonde gaat kosten, kan een woordvoer der van de gemeente niet zeggen, omdat de aanbesteding nog loopt. Zeker is wel dat er op 15 augustus wordt begonnen. Het streven is dat op vrijdag 18 september de rotonde open gaat. Zodra de drukke kruising is af gesloten, zal dat gevolgen hebben voor het verkeer. Vanaf juli worden de werkzaamheden en afsluiting met borden ter plekke aangekon digd. In augustus komen ook langs de invalswegen van Soest borden te staan. Het is de bedoeling dat het doorgaand verkeer via de Ko ningsweg-route rijdt. Dat moet nu eigenlijk ook al, maar niet iedereen doet dat. Het lokale verkeer (in zuidelijke richting) wordt vanaf de Van Wee- destraat via de Prins Bernhardlaan, de Albert Cuyplaan en de Molen straat naar de Middelwijkstraat ge leid. In tegenovergestelde richting moet het verkeer via de Molen straat de Parallelweg op en vandaar via de Dalweg, de Albert Cuyplaan en de Prins Bernhardlaan naar de Van Weedestraat. Het fietsverkeer wordt vanuit beide richtingen vlak voor de kruising/ rotonde omgeleid via het Kerk- pad. De drukke kruising van de Dal weg en de Steenhoffstraat wordt na de zomervakantie veranderd in een rotonde. Vijf weken lang is er dan geen verkeer mogelijk. Foto: Soester Courant Het plan voor de herinrichting van evenemententerrein De Eng heeft vertraging opgelopen. Om wonenden maakten vorige week zoveel bezwaar tegen de aanleg van speelplaatsen, dat het college nu eerst moet beslissen of het wil doorgaan met het beleid. Het stuit de buurt vooral tegen de borst dat er op de Eng een ont moetingsplek voor tieners komt. Bewoners zeggen nu al overlast te hebben van hangjongeren. Er zou worden gedeald in verdovende middelen en verder wordt geklaagd over 'ander ongewenst gedrag'. Speelvoorzieningen voor jonge kinderen op de Eng kunnen om wonenden nog wel billijken, maar een ontmoetingsplek voor jonge ren is uit den boze. Deze zal nog meer jongelui aantrekken, wat tot een toename van de overlast zal leiden. Bovendien, zo denken de bewoners, zullen de jongeren de kinderen uit de buurt juist afschrik ken. De gemeente heeft tachtigduizend euro gereserveerd voor de herin richting van het evenemententer rein. Het is de bedoeling dat er speelplek voor kinderen van 0-6 jaar wordt aangelegd, dat er een speel- en sportplek komt voor de jeugd tot 12 jaar en dat de jon geren de beschikking krijgen over een (verhard) deel, waar ze kunnen zitten en elkaar treffen. Verder wil de gemeente de uitlaatstroken (nu nog langs de randen van het ter rein) concentreren, zodat je er niet eerst doorheen hoeft te lopen om het grote speelveld te bereiken. Na de herinrichting moet het mogelijk blijven dat de Eng als voetbalveld wordt gebruikt en dat er evene menten kunnen worden gehouden, zoals de kermis, voorstellingen van het circus en de Oranje Vrijmarkt. Waardevolle bomen moeten blijven staan, de openheid van het terrein dient gewaarborgd te blijven. De ideeën die de gemeente heeft voor het terrein, komen voort uit de ontwikkeling van het speel ruimteplan, dat met onder meer een kinderklankbordgroep is ont- staan. In de nadere uitwerking van het plan werd vorige week een be wonersavond gehouden. Ofschoon de omwonenden vorige week hun zegje konden doen, voelen ze zich gepasseerd in het voortraject. Volgens hen kan de gemeente de 80.000 euro beter besteden aan onderhoud van het evenementen terrein. Vooral na grootschalige evenementen is het grasveld er in hun ogen slecht aan toe. Namens de gemeente werd echter opge merkt dat het budget geoormerkt is en alleen voor speelvoorzieningen kan worden aangewend. De weerstand uit de omgeving van het terrein is zo groot, dat de af deling groen en milieu het project heeft teruggenomen en aan het college vraagt wat het wil: door gaan, aanpassen of afzien van een en ander. Bij de omwonenden, zo heeft de ambtelijke afdeling vast gesteld, is er in ieder geval geen draagvlak voor speelvoorzieningen op de Eng. De gemeente zal de speelplek in Colensopark uitbreiden en een opknapbeurt geven. Dat is het re sultaat van een bijeenkomst met 29 omwonenden van het park. Het idee van de gemeente om een speeltoestel neer te zetten op het middelste plantsoen van Colenso, is van de baan. De bewoners ge ven er de voorkeur aan, dat de voorzieningen (voor kinderen van 0 tot 12 jaar) in het park worden gerealiseerd. Het is de bedoeling dat er onder meer een klimrek met schommel en glijbaan komen te staan. Ook wordt gedacht aan een zit- plek bij de speeltoestellen en vrij wel zeker is dat er een hek om de speelplaats wordt gezet. Rondom zal de gemeente een aantal bomen en struiken verwijderen, zodat ei een open plek ontstaat en er vanaf de weg goed zicht op is. Voor de uitvoering is 25 duizend euro be schikbaar. De afdeling groen en milieu van de gemeente gaat het plan verder uitwerken en zal de uitkomst daar van eind augustus met de buurtbe woners bespreken. Bewoners van Colenso krijgen een uitnodiging, Het tegenvallende voorjaar heeft nog niet vaak uitgenodigd tot het grillen van vlees in de open lucht. Voor Liesbeth Lergner zit dat er sowieso nog niet in. Haar barbe cue op het balkon van haar flatwo ning aan de Smitsweg is gekraakt door duiven. Twee jonge duiven bezetten sinds enkele weken het gelegenheidsnest, waar ze om het hardst schreeuwen als moeder duif met voedsel komt aanzetten. Zo te zien zitten ze er best, de grond onder hun voeten brandt nog niet. Liesbeth had nog zo haar best ge daan om de duiven op afstand te houden. Ze spande dunnen draden boven de balustrade van haar bal kon, maar dat mocht niet baten. 'Een maand geleden zag ik alle maal kleine stokjes in de barbecue liggen. Ik heb ze weggegooid, maar de volgende dag lagen ze er weer. De duiven zaten er in en een dag later hadden ze al eitjes. Toen heb ik het maar zo gelaten', zegt de 23- jarige hospita. De duivenpoep op het balkon neemt ze voor lief. Twee planten die boven de barbecue hangen, hebben geruime tijd geen water gekregen. Zoveel mogelijk laat Liesbeth het jonge leven met rust. 'Als je stil blijft zitten, komen ze vanzelf wat dichterbij. Als de moe der erbij is, gaat ze bovenop haar jongen zitten. Als ze niet wil, dat je er bij bent, neemt ze plaats op de balustrade bij de buren. Dan ga ik maar naar binnen. Nee, ik voer ze niet, dat moet je juist niet doen. Gisteren (donderdag-red.) heb ik ze wel voor het eerst geaaid. Toen ze nog piepklein waren, wilde ik dat niet doen, omdat de moeder ze dan misschien verstoot.' Omdat het haar eerste voorjaar in de flat is, weet ze niet of moeder andere belanghebbenden kunnen zich bij de afdeling groen en milieu van de gemeente aanmelden. De bijeenkomst is de laatste moge lijkheid om eventueel nog invloed uit te oefenen op het definitieve plan. Tijdens de bewonersavond, die onlangs werd gehouden, werden meer wensen uitgesproken. Zo zijn er mensen die willen dat het hele park een grondige opknapbeurt krijgt, dat er weer overal banken (en papierbakken) komen te staan. Vier mensen vroegen om het aan brengen van verlichting. Anderen vinden dat er op natuurlijke wijze meer licht móet komen door hoge, dichte bomen en struiken te verwij deren. In elk geval de dode bomen zouden moeten worden gerooid. Andere bronnen van ergernis zijn bij een aantal omwonenden de sa menscholing van jongeren in het park en loslopende honden. In november moet de gemeen teraad beslissen of er geld wordt vrijgemaakt voor het uitbaggeren van de vijvers. De bruggen worden niet onder handen genomen. Ze zijn vorig jaar gerepareerd en vol doen volgens de gemeente. Regu lier onderhoud zal gewoon worden uitgevoerd. Vervolg van pagina 1 De voorstanders lieten zich daar door niet meer van de wijs brengen. Karei van Geet (WD) vond, afge zien van de vertroebelde discussie over de bouwkundige voorzienin gen, dat er veel te badinerend werd gedaan over de 'archiefdeskundig heid' in Soest en had veel lof vooi de vrijwilligers, die Soest volgens hem juist moet koesteren. Margreet van Roomèn (CDA) en Roder van Arkel (GGS) verklaarden zonder veel omhaal van woorden ook blij te zijn met het Collegevoorstel. 'Het is goed dat het archief hier blijft.' Geen noodzaak Volgens burgemeester Janssen was er geen sprake van een culturele re volutie, maar is er voor het Soester archief voorlopig wel een 'stabiel toekomstperspectief. Volgens hem is komen vast te staan dat de eisen van het rijk en de provincie toch niet zó onomstotelijk scherp zijn als eerder werd gedacht en dat er, zo lang er geen dwingende wettelijke verplichting is, ook geen noodzaak is om het archief onder te brengen in het RHC. 'En dan moet je wel twee keer achter je oren krabben voordat je daartoe besluit...' Ook Bunschoten doet trouwens niet mee. Janssen kondigde alvast aan dat Soest zich, als de inspecteur van het archiefwezen straks misschien alsnog met strenge eisen op de proppen komt, daartegen zeker zal verzetten. Als het Soester ar chief over acht of negen jaar van hogerhand alsnog in het RHC moet worden ondergebracht, dan moet hogerhand daarvoor maar ruimte zoeken. 'Daar maak ik me nu nog niet druk om,' aldus Janssen. Hij formuleerde het gemeentelijke beleid als volgt: 'Wat lokaal kan, moet je ook lokaal doen'. Hij gaf overigens toe dat het Amersfoortse archief op dit moment al heel wat meer Soester inwoners trekt dan het Soester archief zelf, waar pak weg 60 a 70 burgers per jaar een kijkje komen nemen. 250 per bezoeker Koelewijn wees in de slotronde nog op de jaarlijkse besparingen bedrijfsterrein. De gemeenteraad moet daar maar een besluit over nemen, vond Van Asch. duif elk jaar het balkon uitkiest om een nest te bouwen. De barbecue, met grill, vond ze kennelijk een ideale plek voor gezinsuitbreiding. De jongen hebben inmiddels veer tjes op hun vleugels en het zal niet lang meer duren tot ze uitvliegen. Het is afwachten of ze terugkeren naar hun nest. Liesbeth vindt het allemaal leuk, maar van haar mogen de logés nu best verderop gaan kijken. Het mooie weer is aantocht, de ham burgertjes en drumsticks lonken, maar voorlopig wint Liesbeth's gastvrijheid het van haar gezellige trek. Onverwachte logés voor Lies beth Lergner. Haar barbecue op haar balkon aan de Smitsweg is bezet door een duivengezin met jongen. Foto: Soester Courant Als het bedrijventerrein De Grachten aan de kant van de Dor- resteinweg/Zuidergracht wordt afgesloten - wat de veiligheid van met name de bewoners van de Boerenstreek ten goede zal ko men - moet er op het kruispunt Koningsweg-Nieuwegracht een rotonde worden aangelegd. Dat is dan immers de enige 'ontsluiting' van het industriegebied, en die moet wel veilig zijn. Dat betoogde Henk van Asch, 'parkmanager' van De Grachten, maandagavond in de raadscommis sie Bestuur Middelen, waar hij samen met Zakenkring-voorzitter Kees Boerkoel en de gemeentelijke bédrijfscontactfunctionaris Nynke Minkema een presentatie gaf over 'Ondernemend Soest' en wat zich daarin zoal beweegt. Er zijn allerlei overlegstructuren en vormen van samenwerking, en er staat ook nog een aantal gezamenlijke projecten op de rol. De nieuwe rotonde in de Konings weg zou 'dubbelbaans' moeten worden, aldus Van Asch, en tevens voorzien van twee 'speedways'. Bijkomend voordeel is dat de ver keerssnelheid op de Koningsweg wordt afgeremd. Overigens loopt er ook een studie naar de 'calami teiten-ingangen' die nodig zijn om brandweer en politie in geval van nood ongehinderd toegang te ver schaffen tot het verder afgesloten Economisch Plan Boerkoel kondigde aan dat de Soes ter Zakenkring het vorig jaar op gestarte KOOSS (Koepel Overleg Ondernemers Soest-Soesterberg) zijn 'paraplufunctie' dit najaar weer overdraagt aan de Zakenkring, die dan de rol van centraal aanspreek punt gaat vervullen. Dat is vooral van belang voor het formuleren van het economisch beleid voor de ja ren 2006-2010 - een 'Economisch Plan' - samen met de gemeente en o.a. de Kamer van Koophandel. Er komt volgens Minkema ook een onderzoekje naar de (lage) waar dering van de markt in Soest. Die scoort bij de kooplui een 5,7 (lan delijk 6,6) en bij de bezoekers een 6,6 (landelijk 7,5). Teun Middelkoop (Soest 2002) vond dat Soest de afgelopen jaren weinig had laten zien op het ge bied van een actief werkgelegen heidsbeleid, met name voor laag geschoolden. Hij drong erop aan het nog resterende bedrijfsterrein niet alleen beschikbaar te houden voor Soester bedrijven, zoals nu met opzet gebeurt (Middelkoop omschreef dat als 'navelstaren') maar voor alle bedrijven die voor werkgelegenheid kunnen zorgen. 'Haal dat slot toch van het indu strieterrein af...!' Op dinsdag 28 juni organiseert de gemeente Soest van 19:30 tot 22:00 uur in de Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 99-101 in Soesterberg, een in loopavond over de toekomstige invulling van het terrein van de vliegbasis. Tijdens deze avond (er is geen plenair programma) kunnen inwoners en andere be langstellenden binnenlopen om zich te laten informeren over de stand van zaken en het terrein van de vliegbasis. Wethouder Bart Krol en mede werkers van de gemeente zijn aanwezig om uitleg te geven. Op een reactieformulier kun nen bezoekers hun wensen en ideeën kenbaar maken. Het college van Burgemeester en Wethouders neemt die dan mee in besprekingen over de toekomstige ontwikkeling van het terrein. In juni 2003 nam het kabinet het besluit de vliegbasis Soesterberg te sluiten in 2007. De vliegbasis bepaalt voor een belangrijk deel het woon- en leefklimaat in Soesterberg en besluitvorming over de nieuwe bestemming van het terrein is van essentieel belang voor de toekomst van het dorp. Diverse belangen Een zorgvuldige besluitvorming waarin de diverse belangen wor den afgewogen, vraagt om een brede inventarisatie van wen sen, ideeën en mogelijkheden. De gemeente Soest is echter één van de vele spelers in hét veld als het gaat om de toekomstige invulling van de vliegbasis. De gemeenteraad stelt te zijner tijd het bestemmingsplan vast. Feitelijke beslissingen over de invulling van het terrein moe ten worden genomen in af stemming met een groot aantal andere instanties, waaronder de ministeries van Defensie en VROM, de Provincie Utrecht en de gemeente Zeist. die Soest binnenhaalt als het ar chief inderdaad in het RHC wordt ondergebracht; volgens hem wel zo'n 40.000 tot 50.000 euro per jaar. 'Mmmm,' aarzelde de burge meester, 'ik dacht dat 't neerkwam op zo'n 15.000 netto, maar ik zal 't nog even nakijken.' Dat is dan wel 250 euro per bezoeker die de gemeente aan subsidie bijlegt, re kende Teun Middelkoop snel uit. 'En leg dat maar eens uit aan Soes- ters met een minimuminkomen...' Hij vergeleek de discussie over het archief met de voorgeschiede nis van het Meander-ziekenhuis. 'We dachten destijds ook allemaal dat we iets in Soest zouden kun nen houden, of desnoods in Baarn. Maar het bleek achteraf een gelo pen race, en wat we nu zien is pure kapitaalvernietiging. Maar goed, over een jaar of acht spreken we elkaar wel weer...' Volgens Roest zal de door iedereen gewenste di gitalisering van de archieven ertoe leiden dat. er straks nog minder bezoekers op het Soester archief afkomen. 'Dan doen we dit dus voor twee of drie man per jaar...' schamperde hij. 'Nou, gefeliciteerd hoor!' Een 47-jarige automobiliste uit Soest is in de nacht van woensdag op donderdag aangehouden voor het rijden onder invloed op de Amsterdamsestraatweg in Baarn. Het lukte de Soesterse niet om een blaastest af te leggen aan de kant van de weg. Ze is daarom meege nomen naar het politiebureau voor een ademanalyse, waaruit bleek dat ze drie keer te veel op had. De vrouw kreeg een rijverbod van negen uur, haar rijbewijs is inge vorderd en er is een proces-verbaal opgemaakt. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per hall jaar! tel.(035)6014152 Ontmoetingscentrum Klaarwater houdt op zaterdag 27 augustus een rommelmarkt. Daarom zijn de organisatoren op zoek naar spul len die verkocht kunnen worden. Mensen wordt verzocht overbodige boeken, speelgoed, kleding en ook klein huisraad af te geven aan de bar van het centrum aan de Wiardi Beckmanstraat. Grote meubelen en witgoed (koelkasten e.d.) kunnen niet worden aangenomen. Inleveren van de spullen kan op werkdagen van 9:00 en 12:00 uur en van 13:30 tot 16:30 uur. Ontmoetingscentrum Klaarwater is een trefpunt voor 55-plussers. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede van activiteiten voor deze doelgroep. Wie deze zomer naar Zuid-Frank rijk gaat, moet eens kennis maken met de Katharen. Neem de prach tige reisgids 'Het land der Katha ren' mee en u haalt honderd pro cent meer uit uw vakantie. Zie ook: mnv.cathares.org/anolen. De Katharen zijn de boeddhisten van Europa, zeggen de kenners van deze middeleeuwse beweging. Ge weldloosheid en materiële eenvoud vormen de geloofsbelijdenis van deze opmerkelijke stroming. Uit geroeid door Innocentius III zijn hun sporen nog duidelijk zichtbaar in het prachtige landschap. Het be roemde 'heiligdom' van de Katha ren, de Montsegur, trekt jaarlijks duizenden toeristen. De onrust die hun ideeën in de 13e eeuw teweegbrachten, is vandaag de dag opnieuw voelbaar. De po ëziebundel 'De Katharen komen', die ik in 1981 publiceerde, had een voorspellende werking. Want de Volkskrant schreef op 11 mei 2005: 'Het Katharisme maakt een opvallende opleving door'. Ze zijn er weer. Er is blijkbaar sinds 800 jaar niets veranderd. Prof. H.M. Kuitert eindigt zijn boek 'Hetzelfde anders zien' (Ten Have 2005) met: 'Wat boven religie uitgaat is onrust, is als het ware een tweede religie, is de zoektocht naar wat onvoorwaar delijk ertoe doet, en daarom boven alles uitgaat: in mijn ogen is dat het horen van de aanspraak van de ene mens op de andere, puur door zijn bestaan. Op de mens moet gepast worden, want hij is er maar kort, hij is breekbaar. Een kerk die men sen voorthelpt, mensen ontdekt aan henzelf, mensen boven leer en dogma stelt, boven goden, wat voor naam ze ook mogen hebben, die werelden voor hen opent, hen niet vastlegt in hun religie maar juist uit de kluisters bevrijdt, zo'n kerk verdient het eeuwige leven. Ze heeft het ook, denk ik, al bestaat ze dan evenzeer buiten als binnen haar muren'. Ik wens u in de Ariège een rustige vakantie om over na te denken. De WD-fractie wil tienduizend euro bijdragen aan de renovatie van de toiletgroep in openlucht theater Cabrio. Dat staat in een initiatiefvoorstel dat bij de Voor jaarsnota (donderdag 23 juni) door de gemeenteraad zal worden be sproken. Voorzitter Joan Heidinga van de stichting Openluchttheater Ca brio vroeg de raad onlangs om 20 duizend euro, zodat de oude we's kunnen worden vervangen door een fatsoenlijke sanitaire voor ziening. De VVD vindt dat het 's zomers doorgaans goed bezochte theater die ook verdient. Fatsoen lijke toiletten kunnen tevens een visitekaartje zijn voor publiek van buiten de gemeentegrenzen, aldus de fractie die ervan uitgaat dat de werkzaamheden nog dit jaar wor den uitgevoerd. Tevens wil de VVD onderzocht zien of het werk kan worden ver richt door mensen die deelnemen aan het project Werk Alert. Een 36-jarige Soester werd zondag ochtend aangehouden tijdens een alcoholcontrole op de Biltseweg. Hij bleek gedronken te hebben en werd meegenomen naar het bureau. Uit de blaastest bleek dat hij vier keer te veel op had. Zijn rijbewijs is ingenomen en tegen hem is een proces-verbaal opgemaakt. hel kloppend Hart van Soest! U bent van harte welkom in meer dan 50 winkels voor al uw dagelijkse boodschappen en al uw overige aankopen! bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 3