Van Breukelen heeft ze op een rijtje 'Kind voelt feilloos aan hoever het kan gaan' mm RBEKKEN Docent en organisator Henk ten Seldam (61) verlaat Griftland College iACTUEEL AVIKO 1MES FRITES REMIA SAUS IALE BIER OF TEINER BIER NINK KOFFIE HOICE COLA Reünie Griftland College Informatieavond actiecomité over bouwplan voor moskee Soest: 'Groenstructuurplan Adriaan Pothuizen ligt wel degelijk ter inzage IKENSHAAS Nieuwe gezichten in top politiedistrict Eemland-N WITLOF Van Breukelen, vast goed! PAGINA )SE NIEUWE 6,- 4 WOENSDAG 15 JUNI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 5 f*»noo zak 2500 gram diverse soorten flacon 500 ml krat 24 flesjes a 30 cl ft iltermaling of cafeïnevrij pak 500 gram diverse soorten i7T~| fles 1,5 liter ,N Afscheidsreceptie Zoektocht naar oud-leerlingen gestart 1 plv. ombudsman 500 gram Krat bier gestolen Veiligheid staat voorop 19 juni Vaderdag! HARTJE ZUID Richting Hospice 500 gram VMakelaardij, hypotheken en assurantiën RME 3 ECHTE 33-2981134/06-22376486 (verkoopwaaenï 18 juni 2005 Nog meer gouden munt ^aanbiedingen vindt u in onze folder! 0-60/,li|O 1.08/lüer 1.11/lüer SS De agenda en de lesboeken lagen keurig gestapeld in de hoek op zijn bureau, met evenveel afstand van de lange als de korte zijde. Langs dé shagjes, die hij vroeger in de klas en nu in de rookkamer draai de (met rijstevloei) zou je kaars rechte lijnen kunnen trekken. Hij was een van de weinige docenten die een oogje dichtkneep als je op het schoolplein werd betrapt op roken. Henk ten Seldam (61), docent wis kunde en economie, adjunct, direc teur en conrector. Negenendertig jaar onderwijs in een notendop. Grijzer, wat kaler, maar qua pos tuur nog dezelfde als drie decen nia geleden. 'Vraag me niet naar woeger, ik ben geen terugkijkcr, hooguit als ik in een groepje praat en oud-leerlingen of collega's me ergens aan helpen te herinneren', zegt hij drie weken voor zijn af scheid van het Griftland College en het onderwijs. 'Moeilijk voor mij om tc zeggen wat voor soort leraar ik was. Je toet het de oud-leerlingen vragen, laar ik ben als docent niet streng [aar leerlingen toe. Ik heb orde, in ook best iemand sterk uitvo eren, maar dat doe ik niet snel. at is meestal niet nodig, kinde- ^n voelen feilloos aan hoe ver ze nnen gaan. Als afdelingsleider jen je wel altijd streng, omdat je ;eeds leerlingen bij je krijgt, die jëts misdaan hebben.' oud-leerling denkt inderdaad aan hem terug als de docent bij wie je binnen de onbeschreven, maar overduidelijke grenzen bleef; als een leraar die recht door zee voor de klas stond, bij de vleet krijtjes wersleet en engelengeduld etaleerde voor de scholier die iets niet be- ,grecp. 'Op de kweekschool leerde je dat je op allerlei manieren iets moest uitleggen. Dat moest je op cle mulo en moet je op de mavo ;n de vmbo in je vingers hebben, wil je een goede docent zijn. En je noet kinderen leuk vinden, anders ukt het niet.' Ze zijn vrijer geworden en dat ïeeft absoluut positieve kanten. Ze lebben minder problemen met het houden van een presentatie. Vroe ger was dat een uit het hoofd ge- eerd verhaaltje, nu praten ze veel makkelijker. Dat leren ze ook, het onderwijs is sterk veranderd. Maar voor een examen zijn ze nog net zo zenuwachtig als vroeger.' Onnavolgbaar Een exact vak als wiskunde biedt van huis uit weinig aanleiding tot lachen. Logica en duidelijkheid krijgen voorrang, maar volgens zijn (ex)collega's is de humor van Ten Seldam onnavolgbaar. 'Dat maakte menige stafvergadering Over drie, vier weken sluit Henk ten Seldam (61) een loopbaan van bijna veertig jaar in het onderwijs af. Die liep voorde docent, adjunct, directeuren con rector precies zoals hij had uitgestippeld. Wiskunde heeft te maken met structureel denken en als je dat doet, laat je niet veel aan het toeval over. En ik had mijn tijd mee, mijn generatie heeft geluk gehad. een stuk luchtiger', zegt Marijke Bax die hem tevens typeert als een doorzetter. Ten Seldam, op school geroemd om zijn nauw keurigheid en betrouwbaarheid, kan zich desgevraagd maar één verzuimdag voor de geest halen. Dat was na een operatie aan zijn geblesseerde knie. Wekenlang zat hij met een 'gipsen poot' op school, maandenlang bewoog hij zich aan de Noorderweg voort in een rol stoel. Maar hij was er. Tussen drukke werkzaamheden door zetelt Ten Seldam gemoede lijk achter het bureau, waaraan tot 1978 zijn legendarische voorganger J.W. ten Broeke zat. Nostalgie is niet aan de orde. Niet tijdens het interview, niet bij zijn keuze voor de schrijftafel. 'Het bureau is lek ker groot, er zijn genoeg docenten die het straks willen hebben', zegt Ten Seldam, altijd even praktisch ingesteld. Een uitgesproken emotioneel ka rakter heeft niet, al geeft hij toe dat het een eigenschap is die zich met de jaren vanzelf ontwikkelt. Gevoelens speelden echter vrijwel nooit een rol bij zijn beslissingen, Ten Seldam ging altijd op zeker. 'Wiskunde heeft te maken met structureel denken en dan laat je niet veel aan het toeval over. Het zit ook ingebakken in mijn ka rakter. Ook toen ik nog les gaf, was ik een half uur voor de eerste les aanwezig. Kijken of het bord schoon was en dat soort zaken. Je moet zorgen dat je niet rommelig begint, anders ben je het eerste kwartier van de les bezig met orde te scheppen.' Zekerheid Op zijn twaalfde wist Ten Seldam al dat hij in het onderwijs zijn brood zou gaan verdienen. De planning voor zijn maatschappelijke carrière stippelde hij op de kweekschool uit: niet langer dan drie, vier jaar op een basisschool en ook niet altijd voor de klas. Dat hij voor wiskunde (en economie) koos, kwam niet al leen doordat deze exacte vakken Hoewel hij nog een week of twee, drie voor de boeg heeft, neemt het Griftland College vrijdag 17 juni afscheid van Henk ten Seldam. Vanaf 14:30 uur is de ontvangst van geno digden en om 15:00 uur begint het officiële gedeelte in de aula. Om 16:30 uur volgt een recep tie in de hal van de school aan de Noorderweg. hem veel beter liggen dan bijvoor beeld de talen. De 'beta-man' van de HBS koos voor zekerheid. 'Je moet die vakken kiezen, waarvan je weet dat er altijd behoefte aan leer krachten is. Zolang ik werk, is er een tekort aan docenten wiskunde en economie.' Het liep allemaal precies zoals Ten Seldam het had bedacht. Hij was anderhalf jaar onderwijzer in Vlaardingen en drie jaar werkzaam op achtereenvolgens de Savornin Lohmanschool en de Minister de Visserschool, haalde in de tussen-- tijd de noodzakelijke aktes en stap-T te in 1970 over naar de Christelijke Mavo aan de Prins Bernhardlaan. Na het vertrek van Ten Broeke, in 1978, werd hij adjunct-direc-| teur van de mavo en zes jaar later volgde hij H.J. van Altena op als directeur. 'Ik was een tussenpaus, dat is een vervelend woon), maar de fusie met het Griftland College zat er al aan te komen. Ik heb die mede voorbereid.' Na het samengaan in '87 werd hij conrector en afdelings hoofd van de mavo. Een jaar later begon hij met het uitdokteren van de automatisering. 'Prettig', zegt Ten Seldam over de switch die hij maakte. 'Met name omdat het organisatorische wérk mij wel ligt. Toen ik op de kweek school zat, leidde ik vakantiekam pen voor gehandicapten. Dat heb ik tot mijn drieëndertigste gedaan', zegt de Soester die tijdens zijn vrij willigerswerk zijn vrouw (ook actief in het onderwijs) leerde kennen. Hij heeft zijn tijd mee gehad, beseft Ten Seldam zich terdege. Vandaag de dag zullen docenten, die hun organisatietalent willen ontplooien, veelal hun heil buiten de school muren moeten zoeken. Zijn gene ratie, zegt hij, heeft geluk gehad, maar politieke beslissingen in de jaren tachtig hebben ertoe geleid dat steeds minder mensen voor een baan in het onderwijs kiezen. Als de babyboomers straks allemaal zijn uitgestapt, komt het onder wijs in de problemen. 'Het gaat nu bijvoorbeeld nog goed in het basisonderwijs, maar ik weet niet hoe het er over twee jaar uitziet.' Ten Seldam is niet iemand die in het verleden leeft, maar tegen woordig evenmin te ver vooruit kijkt. In de laatste weken van dit schooljaar én zijn loopbaan heeft hij bovendien geen tijd om stil te staan bij het nieuwe tijdperk dat aanbreekt. De herexamens, de di ploma-uitreiking, rapportvergade ringen, er is nog veel werk aan de winkel. 'Geen flauw idee of ik het zal missen. Ik ben altijd bezig, ook thuis, ik verveel me nooit. Ik lees veel en vind de computerwereld best aardig. Daar zal ook wel wat tijd gaan inzitten, maar niet de hele dag. En er zijn (ex)collega's die ik in de privé-sfeer zie. Die contacten blijven bestaan, ook als er iemand verhuist. Het zijn mensen met wie je zo lang hebt gewerkt en samen dezelfde ontwikkelingen hebt door gemaakt.' Kick Eén moment van vroeger dan? Ten Seldam: 'Er zijn zoveel mooie mo menten. De diploma-uitreikingen, wanneer je een lichting uitzwaait en 93 of honderd persoonlijke toespraakjes houdt. Je ziet dat de groep geniet. Of wanneer je merkt dat de leerling snapt wat je hebt uitgelegd, het geeft een kick wan neer een kind iets leert van je. Of wanneer je iets hebt georganiseerd en je ziet dat het goed loopt.' Binding met een speciale plek in of rond het schoolgebouw is er niet ('Als wiskundeleraar heb ik nooit een eigen lokaal gehad'). Het maakt hem niet uit in welk vertrek hij kantoor houdt. Als de verlich ting maar goed is, en mensen hem maar hielpen sjouwen als hij weer eens moest verhuizen. Lastig dus om een locatie voor de foto uit te kiezen. 'Een foto? Ik heb er één speciaal een uurtje geleden naar me toe laten mailen. Gebruik die maar, dan heb ik dat in eigen hand.' Het is bij het Griftluml College een traditie geworden dat er tijdens elk lustrunijaar een reünie wordt gehouden. Op 19 november krij gen oud-leerlingen en -docenten weer de mogelijkheid elkaar in het schoolgebouw op te zoeken, want komend schooljaar viert het Griftland College het dertigjarig bestaan. Uitnodigingen zijn in veel gevallen per brief gestuurd naar de adressen waar de leerlingen in hun schoolpe riode woonden. Het is nu eenmaal lastig voor de school om alle oud- leerlingen tc traceren, omdat ze niet op de hoogte is van alle verhuizin gen. Gevraagd wordt dan ook aan iedereen om zijn huidige adres door te mailen naar: reunie@griftland.nl, ook als men niet naar de reünie komt. Oud-leerlingen die om welke reden dan ook geen invitatie heb ben ontvangen, zijn natuurlijk ook van harte welkom. Op de site van het Griftland Col lege (www.griftland.nl) is het aanmeldingsformulier te vinden, dat kan worden ingevuld door de voormalig scholieren die de reünie willen bezoeken. Daarnaast dient men voor 12 juli a.s. 12,50 over te maken op bankrekening 31.59.90.198 t.n.v. SCVO inzake reünie, o.v.v. het examenjaar en af deling (mavo, havo, vwo of vmbo). Vrouwelijke oud-leerlingen wordt verzocht hun meisjesnaam te ver melden. De inschrijving is geldig zodra aan beide voorwaarden is voldaan. Wie nieuwsgierig is naar wie er zich allemaal heeft ingeschreven, kan een blik werpen op de site van de school. Op de reüniepagina staat een overzicht van de aangemelde mensen, met daarachter onder meer wat ze na het Griftland Col lege hebben gedaan. Begin okto ber zal de reüniecommissie nadere informatie over de reünie op de website zetten. Het comité Groenstrook Moet Blijven houdt maandag 27 juni een informatieavond over de beoogde locatie voor de Fatih moskee. Het comité wil de groenstrook behou den. Het zal belangstellenden op de hoogte brengen van zijn visie en steun vragen voor zijn acties. De bijeenkomst staat in het teken van de plannen van de gemeente om de bestemming van de groen strook langs de Vrijheidsweg te wijzigen, zodat er kan worden ge bouwd. Op dit moment liggen er twee varianten van het bouwplan. In het ene is het gebedshuis voor de moslims gesitueerd op de hoek van de Vrijheidsweg en de Koningsweg, op de andere tekening staat deze vlakbij de Industrieweg, naast het terreintje waar de container voor hangjongeren staat en waar honden kunnen worden uitgelaten. In de afgelopen maanden heeft een werkgroep, met daarin onder anderen vertegenwoordigers van het moskeebestuur en omwonen den, verschillende keren vergaderd over de plannen om zodoende het college van burgemeester en wet houders van een advies te kunnen voorzien. Uitgangspunt van het gemeentebestuur was daarbij dat de moskee langs de Vrijheidsweg komt. Binnen de werkgroep is on enigheid. De moslims kiezen voor de optie op de hoek van de Ko ningsweg, omwonenden geven de voorkeur aan de andere variant. Maar eigenlijk zijn de buurtbe woners tegen elke vorm van be- Het groenstructuurplan van Soest ligt wel degelijk ter inzage in de hal van het gemeentehuis. Dat stelt de gemeente nadrukkelijk in een reactie op uitlatingen van Soester M.G. Bibo. Die beweerde in de Soester Cou rant van vorige week dat hij op maandag 6 juni in het gemeentehuis had geïnformeerd naar het groen structuurplan, maar dat men van niets wist. Volgens de gemeente lag het plan wel ter inzage en dat blijft zo tot en met vrijdag 1 juli. Het doel van dit plan is het geven van spelregels voor het behoud en de ontwikkeling van het groen binnen de bebouwde kom van de gemeente Soest. Kortom: hoe gaan we om met de lanen, bermen en j grote groengebieden? Het plan j vormt de basis voor zogeheten groenbeheerplannen die op het plan volgen. De gemeenteraad heeft in april het nieuwe groenstructuurplan vast gesteld. Het is gemaakt in samen werking met een klankbordgroep, waarin inwoners van Soest zaten en leden van verenigingen en organi saties. Iedereen kon zich opgeven voor de klankbordgroep en reage ren op de conceptplannen. Het groen in het stedelijke ge bied van Soest biedt de inwoners speelruimte, ruimte voor ontmoe ting en ontspanning. Het is van groot belang voor de lichamelijke en geestelijke gezondheid van de inwoners, aldus de gemeente. Een groen dooraderd stedelijk gebied heeft ook een belangrijke functie voor de dieren en planten die er vertoeven. In het groenstructuurplan is ook plek ingeruimd voor de 'visitekaart jes' van de gemeente. Dat zijn de plekken, zoals monumenten, roton des en winkelcentra die van belang zijn bij het binnenkomen van Soest, de oriëntatie in het dorp en voor verblijf en ontmoeting. Daarnaast is er in het plan nog een aantal thema's uitgewerkt, waarin de uitgangspunten staan ten aanzien van het groenbeheer, bomenbe- scherming en groenverkoop. De raadscommissie Bestuur Middelen heeft maandagavond ingestemd met de nieuwe verorde ning 'gemeentelijke ombudsman'. Volgend jaar komt er een nieuwe, klachtwet, maar Soest heeft sinds 1992 een eigen vorm van klachten behandeling die volgens iedereen 'tot volle tevredenheid' werkt. De gemeentelijke ombudsman is mr. Gé Spruit. Volgens de nieuwe wet moet er echter een plaatsvervanger worden benoemd en het gemeente bestuur heeft daartoe mr. Adriaan Pothuizen aangezocht. Pothuizen - in Soest vooral bekend als oud raadslid en fractievoorzitter van D66, tegenwoordig ook voorzitter van het Cultuurplatform Soest - is bereid gevonden. De gemeenteraad zal de benoeming in de vergadering van 23 juni bekrachtigen. De politie heeft een 66-jarige man uit Soest donderdagochtend aan gehouden. Hij wordt verdacht van het stelen van een krat bier uit een pand aan de Steenhoffstraat. De Soester is voor verhoor meegeno men naar het politiebureau. De politie van het district Eeni- land-Noord (waaronder Soest valt) heeft sinds kort twee nieuwe gezichten in de top. De dames F. van Spaendonk (plaatsvervan gend districtschef) en R. de Ruwe (wijkchef Soest I) kwamen maan dagavond op kennismakingsvisite bij de raadscommissie Bestuur Middelen. Het werd een hartelijke kennis making, waarbij overigens wel direct de puntjes op de i werden gezet. De commissie wilde graag horen wat de dames als prioriteit beschouwden en wat ze vonden van bijvoorbeeld 'meer blauw op straat' en de rol van de politiesur veillanten. Veiligheid staat voorop, legde mevrouw Van Spaendonk uit. Soest heeft nogal wat 'veelvoorko mende criminaliteit' (vandalisme) en ze hoopte daar - met de steun van de burgers - wat aan te gaan doen. 'De pakkans vergroten,' zei ze. De plaatselijke prioriteiten krijgen wat haar betreft voorrang en van 'straatwerk' is ze ook niet vies. Van Spaendonk was eerder rayonchef in Veenendaal en wijk chef in Wijk bij Duurstede. Ze is afgestudeerd in het bestuursrecht. Mevrouw De Ruwe werkte eerder in Utrecht-stad en Nieuwegein, o.a. als lid van het managementteam, en studeert sociale wetenschappen. Ze noemde o.a. de jongeren- en veelplegersproblematick als speer punten voor het beleid, samen met de maatschappelijke instellingen en de gemeente. Wijkagenten De commissie hoorde de dames welwillend aan, maar wilde ook het naadje van hun kous weten. Wim Roest (D66) vroeg bijvoorbeeld naar de positie van de wijkagent, waarover de wijkbeheer teams de laatste tijd nogal eens klagen dat ze 'm nauwelijks meer te zien krijgen. Van Spaendonk legde uit dat de wijkagent wel 's andere dingen te doen heeft. 'Als we op alle verzoeken uit de samenleving reageren hebben we wel vijftig man extra nodig, dus we moeten helaas keuzes maken.' De opsporing van strafbare feiten - die volgens haar overigens steeds beter lukt - blijft de exclusieve taak van de politie, en daar moeten andere zaken soms voor wijken. Margreet van Roomen (CDA) wilde weten hoe ze tegen de poli tiesurveillanten aankeek. Dat vond Van Spaendonk een 'precaire' vraag, gezien de recente discussie in de Soester politiek (waarbij be sloten is de zeven surveillanten te houden). 'Hartstikke nuttig', vond ze de hulpagenten, 'omdat ze zor gen voor een portie gegarandeerd toezicht als de politie daartoe geen gelegenheid heeft. Het is klasse dat Soest de burgers dat plezier doet...' Harde cijfers Dan zal Soest binnenkort wel een stuk veiliger zijn dan bijvoorbeeld Baarn, waar ze immers géén sur veillanten hebben, veronderstelde Teun Middelkoop (Soest2002) enigszins vilein. Burgemeester Janssen antwoordde dat 't daar in feite wel op neër zou moeten komen. Van Roomen hoopte dat dat dan ook uit de harde cijfers zou blijken, die ze voor het eind van het jaar wilde hebben. Van Spaendonk hield het erop dat Soest moest kij ken naar vergelijkbare gemeenten. 'En of dat nou Baarn is...? Zaterdag a.s. ontvangen alle papa's een leuke attentie op Winkelcentrum Hartje Zuid ELKE WEEK EEN l^SO^rCR&OURAniTy IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 bouwing op de groenstrook. Bij de gemeente zijn al honderden bezwaren ingediend tegen het bouwplan, en dat terwijl de offi ciële inspraakprocedure pas na de zomervakantie begint. Dan zal de gemeenteraad zich moeten uitspre ken over het uiteindelijke plan. Als de bouw van de moskee niet meer zou zijn tegen te gaan, dan willen de tegenstanders in ieder geval dat de dienstwoning en de winkel uit het plan worden geschrapt. Het bouwplan voor de nieuwe moskee is het gevolg van de ont wikkelingen in Spoordal. Tussen de Parallelweg en de Steenhoffstraat worden de komende jaren circa 150 woningen gebouwd en daar voor moe(s)ten enkele bedrijven, verenigingen en instellingen, sport school Budo Ryu en de huidige Fatih moskee wijken. Daarover werd de afgelopen vijf jaar inten sief onderhandeld. Het duurde zeer lang, alvorens de gemeente en het moskeebestuur overeenstemming bereikte. Andere locaties, zoals aan de Molenstraat, werden door de Turken afgewezen. Pas begin dit jaar kwam de gemeente met het plan naar buiten om de nieuwe moskee langs de Vrijheidsweg te bouwe* De informatieavond op 21 juni van comité Groenstrook Moet Blijven wordt gehouden in ont moetingscentrum Klaarwater, on der Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is 19:30 uur. Alle belangstellenden zijn welkom. door Marjan Haak Van alle kanten krijgen we posi tieve reacties op het huis en de plek waar het staat. Een passende naam hebben we nog niet, maar er ko men wel steeds suggesties bij ons binnen. Ab denkt erover een prijs vraag uit te schrijven. Maar eigen lijk verwachten we dat iemand op een goed moment met een naam komt waarvan we allemaal zeg gen: 'Yes, dat is hem!' Op de laatste vergadering had Joost wat schetsjes bij zich van Rob Gommers met ideeën over de indeling van het huis. Met behulp van deze tekeningen hebben we een poging gedaan om onze wen sen en ideeën te inventariseren. Met het resultaat van die discussie worden de plannen nu verder uit gewerkt. Ook worden er bereke ningen gemaakt om te kijken wat de verschillende wensen kosten. Vervolgens zullen we dan moeten bepalen wat er wel en niet finan cieel haalbaar is. We hopen dat het lukt om na de zomer de plan nen klaar te hebben, zodat we met de verbouwing kunnen beginnen. Misschien is dat wat optimistisch, maar dat merken we vanzelf. Een ander belangrijk onderwerp dat ons bezig houdt is de aanstel ling van een coördinator. Rian en Wil hebben een profiel opgesteld en aan de hand daarvan een ad vertentie in elkaar gezet. Die con ceptadvertentie heeft in ons be stuur voor de nodige discussies ge zorgd. Als je precies gaat opschrij ven waaraan deze centrale persoon in het hospice moet voldoen blijkt dat nog niet zo eenvoudig te zijn. Na gesprekken bij andere hospices hebben we de conclusie getrokken dat er te veel werk is voor één coör dinator. We zoeken dan ook naar twee personen die samen 1.2 fte invullen. We denken daarbij aan één persoon met een verpleegkun dige achtergrond en één met een achtergrond in het maatschappe lijk werk. We hebben nu besloten dat we uitgaan van één hoofd en een vervanger en dus niet van een tweehoofdige leiding. We beginnen met het zoeken naar de leidingge vende. Als we die hebben gevon den kijken we wat voor aanvullen de profieleisen we nodig hebben voor de tweede coördinator. Ik ben benieuwd of we iemand kun nen vinden die aan al onze eisen kan voldoen. Het lijkt mij sterk, want we zoeken niet minder dan een schaap met vijf poten en mis schien zelfs wel met zes. Het moet iemand zijn die al die verschillende mensen die in het hospice een taak te vervullen hebben aan kan stu ren. Dat zal al een hele klus zijn. Maar het is nog veel belangrij ker dat onze coördinator een echte gastvrouw of -heer is. De kracht van het hospice is dat er een huise lijke sfeer heerst. Dit soort huizen wordt daarom ook vaak een 'bij na- thuis-huis'genoemd, omdat het er bijna net als thuis is. De coör dinator moet daarom iemand zijn die deze sfeer kan uitstralen. Wat mij betreft is dat de belangrijkste eigenschap van de persoon die we zoeken. U hebt misschien gemerkt dat ik in mijn formulering angstvallig ver mijd om het over een 'haar' of een 'hemte hebben. Joost stoort zich eraan dat wij automatisch steeds over een vrouw praten als we het over onze kandidaat hebben. Hij vindt dat nogal discriminerend en daar heeft hij natuurlijk groot gelijk in. Vandaar dat wij in onze laatste vergadering geoefend heb ben op 'hemHet is gek, maar het wil nog niet erg wennen. Waar schijnlijk wel als hij solliciteert en de beste blijkt te zijn. Ik ben be nieuwd. Marjan Haak is voorzitter van dc ini tiatiefgroep voor het Hospice Soest- Baarn. Het hospice is bereikbaar via het secretariaat (Jenny Sanders), 035-60.16.058, of info@hospicesoest. nl. Zie ook de website: www.hospicc- socst.nl. NIEUW J 649.000,- k.k. Van Mecklenburglaan, Soest In de geliefde wijk Soestdijk staat deze riante, vrijstaande, moderne villa (bj *76) met souterrain en twee garages op ca. 674 mJ eigen grond. Het apart te bereiken souterrain maakt de woning uitstekend geschikt voor een kantoor of praktijk aan huis. Ind. ruime hal, toilet, ruime woon/eetk., moderne keuken, bijkeuk. Verd.: 4 slpk., badkm met bad en douche, Zolder: cv- opstelling met boiler en ruime 5e slaapk. Souterrain: aparte ingang, hal, toilet, 4 royale kamers en 2 archiefruimtes. 269.000,- k.k. Beetzlaan, Soest Ideale helft van een dubbel woon huis met ruime garage en besloten tuin in de wijk 't Hart. Gunstige lig ging ten aanzien van scholen, winkels en openbaar vervoer. Ind: entree, hal, toilet, m.k., mod keuken, royale L-vor- mige woonk. met parketvlr. Verdieping: overloop, 3 slaapk., waarvan één met balkon en badk. Zolder: voorzolder met cv-opstelling, ruime, lichte 4e slaapk. 128.000,- k.k. Van Goyenlaan, Soest Gunstig gelegen nabij winkels en het openbaar ven/oer ligt op de 2e verdie ping dit 3-kamerhoekappartement met 2 vrije balkons en berging in de onderbouw. Ind.: entree, toilet, hal, douchecel, mod. keuken met inbouw- apparatuur (o.a. 5 pits gas kookpl., afzuigk.) bijkeuken, m.k., 2 ruime slaapk. en woon/zitkamer. De servicekosten bedragen 160,- p.m. (incl, voorschot gas-c.v., watergebr., opstalverz., onderh., etc). 469.000,- k.k. Beukenlaan, Soest Deze sfeervolle geheel gerenoveerde vrijstaande woning met ruime garage (met zolder) en fraaie tuin (600 m2) ligt aan een doorgaande weg in Soestdijk. Ind.: hal, toilet, m.k., L-vormige woonk. en ruime eetkeuken. Verdieping: 2 ruime slaapk., luxe badk., 2e toilet en wasruimte met aansluiting wasm. en dro ger. Bergzolder (vlizotrap). 329.000,- k.k. Nachtegaalweg, Soest Aan een rustige laan in Soestdijk, staat deze karakteristieke helft van een dubbel woonhuis met berging (bj. ca. 1930) en besloten tuin. Ind.: hal, kelderk., m.k., toilet, L-vormige woonk. v.v. parketvl. en ruime eetkeuken. Verdieping: 3 ruime slaapk apart 2e toilet en douchecel met vaste wastafef. Zolder: vaste trap en c.v. opstelling met boiler. 199.000,- k.k. Hendrick de Keyserlaan, Amersfoort Op loopafstand van winkelcentrum 'Emiclaer' rustig gelegen moderne mid denwoning (3 slaapkamers) met berging en tuin Ind.: hal, toilet, m k., tuingerich- te woonk. met plav. vl., ged. open hoek- keuken. Verdieping: 2 slaapk., badk. en 2e toilet. Zolder: vaste trap, ruimte voor wasm. en droger en 3e slpk met velux dakraam. NIEUW IN VERKOOP 179.000,- k.k. Goudsbloemstraat, Amersfoort Goed onderhouden eengezins-tussen- woning in de wijk Soesterkwartier. Ind: entree, hal, toilet, L-vormige woonk., keuken met inbouwapp. (o.a. vaatw., gascomfort, koelk., rvs afzuigkap), tuin met stenen berging. Verdieping: 3 slaapk., badk. met bad en douche. Zolder: 4e slaapk. en bergvliering. IIUiiAIililE Soest en omstreken Soest kent veel goede taxateurs, maar het kan alleen veel goedkoper! Van Breukelen, vast goed! taxeert uw pand met 60% korting op het standaard tarief! Binnen 2 werkdagen het taxatierapport voor hypotheekverstrekker, bank, ver zekeringsmaatschappij of pensioenfonds in uw bezit! www.vbo.nl Gecertificeerd taxateur 04R802scvm Uitgebreide brochures Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 5